poniedziałek, 24 lutego 2020 napisz DONOS@

Spadek cen mleka

Foto: Spadek cen mleka
cz pon, 24 lutego 2020 12:23

O około 4% spadła w styczniu cena mleka po jakiej surowiec sprzedawali rolnicy w województwa podlaskiego. Spadek był dużo większy niż w kraju, i w efekcie rolnicy z regionu przestali dostawać najwyższe stawki w Polsce.

Palący problem śmieci. Ceny będą jeszcze wyższe

Foto: Palący problem śmieci. Ceny będą jeszcze wyższe
cz pon, 24 lutego 2020 11:38

Miejska spółka śmieciowa ZGO ma coraz większe problemy z pozbyciem się produkowanych śmieci. Chodzi głównie o odpady, które powinny trafiać do spalenia. Tylko w ubiegłym roku odebrano ich około 18 tysięcy ton, a do spalenia przekazano niespełna 1/3 z nich. Pozostałe leżą na hałdach i z dnia na dzień stanowią coraz większy problem. - Jeżeli w najbliższym czasie nic się nie zmieni na rynku zagospodarowywania odpadów, to będziemy zmuszeni do zweryfikowania naszej stawki „na bramie” za przyjęcie odpadów w Instalacji Komunalnej – Czartoria – grozi Jan Perkowski, prezes ZGO zapowiadając, że niebawem może ograniczyć przyjmowanie śmieci z okolicznych gmin.

Nabór wniosków o dotację na nawadnianie gospodarstwa

Foto: Nabór wniosków o dotację na nawadnianie gospoda...
cz pon, 24 lutego 2020 09:18

Rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa. 21 lutego ruszył nabór wniosków, który potrwa do 20 kwietnia 2010 r. O pomoc, która realizowana jest w ramach działania „Modernizacja gospodarstw rolnych” z PROW 2014-2020,  może wystąpić rolnik posiadający gospodarstwo o powierzchni co najmniej 1 ha i nie większe niż 300 ha. Wnioski przyjmują oddziały regionalne ARiMR, można je także składać za pośrednictwem biur powiatowych.

Korki wokół starówki

Foto: Korki wokół starówki
cz pon, 24 lutego 2020 08:45

W poniedziałkowy poranek zamknięto dla ruchu ulicę Rządową. To druga po Giełczyńskiej ulica prowadząca do Starego Rynku, na której zaczyna się remont. W związku z tym zmieniono organizację ruchu także na ul. Dwornej, która od dziś jest ulicą dwukierunkową na całej długości. Policjanci proszą kierowców o zwracanie uwagi na nowe znaki i nie jeżdżenie na pamięć, a prezydent miast apeluje do kierowców, przedsiębiorców i mieszkańców starówki o „spokój i zrozumienie”. Wielkie roboty drogowe w tej części Łomży potrwają co najmniej do końca roku.

Kandydat na prezydenta w Łomży

Foto: Kandydat na prezydenta w Łomży
cz so, 22 lutego 2020 18:45

Ma 37 lat, uczestniczy w życiu politycznym od 2001 roku i – jak mówi - ciągle połowa Polaków jeszcze go nie zna. Niedawno wygrał prawybory zorganizowane przez prawicowe partie tworzące parlamentarną „Konfederację”. Partyjni działacze zbierają podpisy, aby móc formalnie zarejestrować go jako kandydata na Prezydenta Polski w majowych wyborach. Krzysztof Bosak w sobotnie popołudnie spotkał się ze swoimi sympatykami w Łomży. Zachęcał, „aby się w to włączyć, wesprzeć, pomóc zbierać podpisy, a jak ktoś ma rezerwę finansową, to przekazać nam darowiznę, (bo) kampania za darmo się nie zrobi” - mówił podkreślając, że „duże banki kredytów (na kampanię – dop. red.) nam odmówiły”.

Pożegnanie Henryka Gały

Foto: Pożegnanie Henryka Gały
cz pt, 21 lutego 2020 20:55

Poeta Henryk Gała spoczął na cmentarzu parafialnym w Drozdowie. W ostatniej drodze towarzyszyli mu przyjaciele, mieszkańcy Drozdowa i współpracownicy, również z instytucji kultury, których nie byłoby bez Niego, Teatru Lalki i Aktora oraz Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego. Zabrakło tylko przedstawicieli jakichkolwiek władz, od tych gminnych przez miejskie do wojewódzkich, żeby pożegnać jednego z najwybitniejszych polskich poetów, osobę niezwykle zasłużoną dla Łomży i regionu. – Był to człowiek wielki i wielka osobowość Ziemi Łomżyńskiej, a jego odejście jest dla nas ogromną stratą – podkreślał Zygmunt Zdanowicz, prezes Zarządu Głównego TPZŁ, dodając, że Henryk Gała pozostawił po sobie bardzo dużo, a teraz już tylko od łomżyńskich radnych zależy decyzja, czy pośmiertnie zostanie honorowym obywatelem Łomży.

Kolizja przy moście

Foto: Kolizja przy moście
cz pt, 21 lutego 2020 15:58

Przez około godzinę zablokowany był przejazd przez most majora Henryka Dobrzańskiego „Hubal”. W piątkowe popołudnie zderzyły się tu dwa samochody osobowe. Na szczęście nikomu z jadących w samochodach nic złego się nie stało.

Wyjaśniają śmierć 27-latka

Foto: Wyjaśniają śmierć 27-latka
cz pt, 21 lutego 2020 15:26

Śledczy z Prokuratury Rejonowej w Łomży ustalili personalia mężczyzny, którego ciało znaleziono o poranku na tyłach blaszaka przy ul. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. To 27-letni mieszkaniec Łomży. Na razie nie wiadomo co było przyczyną jego śmierci.

Zbyt szybki kierowca

Foto: Zbyt szybki kierowca
cz pt, 21 lutego 2020 14:28

20-letni kierujący audi nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i podczas wyprzedzania innego pojazdu stracił panowanie nad autem, a następnie uderzył w słup elektryczny.

Piętrowy garaż na skwerku

Foto: Piętrowy garaż na skwerku
cz pt, 21 lutego 2020 13:51

Ma mieć ponad 50 metrów długości i 16 szerokości. Zarząd Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej proponuje budowę dwupiętrowego garażu przy ul. Władysława Broniewskiego. Miałby stanąć na zielonym skwerku vis a vis jednego z najdłuższych bloków w mieście. - Wydaje mi się, że to dobre posunięcie - mówi Wojciech Michalak, prezes ŁSM podkreślając, że w Łomży szybko przybywa samochodów, a na osiedlach bloków nie ma już zbytnio gdzie budować nowych parkingów.

Sztandar Miasta zbyt ciężki dla radnych?

Foto: Sztandar Miasta zbyt ciężki dla radnych?
cz pt, 21 lutego 2020 11:28

Trudno to nawet skomentować. Sztandar, obok herbu jest najważniejszym symbolem Miasta Łomży. „Troska o właściwy wyglądu i bieżące utrzymanie sztandaru jest obowiązkiem Przewodniczącego Rady Miasta i Prezydenta Łomży”, a Jego obecność „zaświadcza o wyjątkowości wydarzenia” - zapisali radni miasta, który ustalili też, że udział w poczcie sztandarowym jest „zaszczytnym obowiązkiem radnego”. Teraz tego zaszczytu chcą się pozbyć. Wniosek o zmiany w statucie miasta podpisało ośmioro radnych z „prezydenckiej 12” w tym nowa przewodnicząca Rady Miejskiej i jej dwóch wiceprzewodniczących.

Śmieci o 1/3 droższe w gminie Łomża

Foto: Śmieci o 1/3 droższe w gminie Łomża
cz pt, 21 lutego 2020 09:27

Mieszkańcy Gminy Łomża od 1 kwietnia 2020 roku więcej zapłacą za śmieci. Rada Gminy podczas czwartkowej sesji przyjęła uchwałę wprowadzająca podwyżki opłat o około 1/3. Nim radni przegłosowali uchwałę, zmienili stawki opłat zaproponowane przez wójta. Obniżyli te dotyczące najmniejszych gospodarstw rekompensując wzrostem dla gospodarstw większych. - Radni gminy uznali, że będzie to bardziej sprawiedliwy podział kosztów gospodarki odpadami komunalnymi w naszej gminie – mówi wójt Piotr Kłys.

Trzecia ofiara zimy?

Foto: Trzecia ofiara zimy?
cz pt, 21 lutego 2020 08:22

Martwego mężczyznę znaleziono o poranku przy ul. Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Leżał przy schodach technicznych dawnego blaszaka. Okoliczności śmierci mężczyzny pod nadzorem prokuratury wyjaśniają policjanci.

Młodzież w tyglu idei - religijność czy sekularyzacja?

cz cz, 20 lutego 2020 15:03

- Żyjemy w epoce rozkwitu wiary, wielu dróg i ścieżek, polifonicznego Boga i desakralizacji świata – otwierała nowe obszary w myśleniu o sprawach duchowych mgr Jolanta Święszkowska, filozof z Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Jej zdaniem, ludzie XXI w. uczestniczą w ofensywie religijnej: do głosu dochodzą medytacja i joga, świeccy trenerzy nauczają dbałości o ciało i sensu życia, co jeść i jak myśleć, ruchy ekologiczne... - Greta Thunberg, 16-letnia aktywistka klimatyczna, jest jak dziecięce bóstwo, odsłania prawdę o Ziemi, której grozi katastrofa. Naukowcy i rektorzy uczelni w seminarium rozważali na temat „Kościół - Uniwersytet - Młodzież”

Strażacy przyjmują prezenty na podsumowaniu roku 2019

Foto: Strażacy przyjmują prezenty na podsumowaniu rok...
cz cz, 20 lutego 2020 14:53

- Mamy młodą, dobrze wykształconą i wyszkoloną kadrę, która jest w stanie sprostać zadaniom, stawianym przez przełożonych – mówił st. brygadier Dionizy Krzyna, od 5 lat komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, który podsumowywał rok pracy łomżyńskich strażaków na spotkaniu z udziałem zastępcy podlaskiego komendanta PSP st. bryg. Piotra Pietraszko. Strażacy z KM PSP otrzymali prezenty od gości: prezydent Mariusz Chrzanowski podarował im od miasta 72 maski, 5 kompletów aparatów powietrznych z butlą tlenową i 9 bez butli o łącznej wartości około 100 tys. zł, zaś starosta łomżyński Lech M. Szabłowski – 11 kombinezonów o wartości ok. 5 tys. zł.

Giełczyńska już zamknięta, Rządowa jeszcze nie

Foto: Giełczyńska już zamknięta, Rządowa jeszcze nie
cz cz, 20 lutego 2020 08:22

O poranku drogowcy zamknęli fragment ulicy Giełczyńskiej od ronda Hanki Bielickiej do skrzyżowania z ul. Dworną. Tak rozpoczyna się zapowiadana przebudowa ulicy. Jak przekazuje Łukasz Czech z ratusza ul. Rządowa, która początkowo miała być zamknięta od dziś, ma zostać zamknięta od poniedziałku. Od dziś natomiast zmieniły się trasy i godziny odjazdów autobusów komunikacji miejskiej, które przejeżdżały przez Stary Rynek. To linie nr.: 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 12, 13. Objazdy dla nich wyznaczono ulicą Polową i al. Legionów.

Dotacje dla Śniadowa i Miastkowa

Foto: Dotacje dla Śniadowa i Miastkowa
cz śr, 19 lutego 2020 20:09

Remont Gminnego Ośrodka Kultury w Śniadowie oraz budowa boiska wielofunkcyjnego w Leopoldowie (gm. Miastkowo) - obie inwestycje zrealizowane zostaną z dotacją z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP). Umowy o dofinansowanie podpisał z w środę (19.02) wicemarszałek Marek Olbryś, Rafał Pstrągowski, wójt gminy Śniadowo oraz Kazimierz Górski, wójt gminy Miastkowo.

Łomżyńscy policjanci poszukują...

Foto: Łomżyńscy policjanci poszukują...
cz śr, 19 lutego 2020 15:33

Policjanci opublikowali wizerunek poszukiwanego od nocy mieszkańca Łomży. Zaginiony to: Kamil Makać, lat 37, zamieszkały w Łomży. Mężczyzna ostatni raz widziany był 17 lutego 2020 r., wyszedł z domu i do tej pory nie powrócił, ani nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Hulajnoga za PIT-a dla miasta Łomża

Foto: Hulajnoga za PIT-a dla miasta Łomża
cz śr, 19 lutego 2020 13:44

Wzorem wielu innych miast w Polsce, prezydent Łomży rozpowiedział zorganizowanie loterii dla mieszkańców, który w składanych PIT-ach będą wypisywać Miasto Łomża. Dziś blisko połowa płaconego przez mieszkańców podatku dochodowego trafia za pośrednictwem fiskusa do kasy miasta. W ubiegłym roku było to 78 i pół miliona złotych, a prezydent i skarbnik miasta liczą, że loteria zachęci jeszcze więcej mieszkańców do rozliczania się z podatku właśnie w Łomży.

Poszukiwania 37-letniego mieszkańca Łomży

Foto: Poszukiwania 37-letniego mieszkańca Łomży
cz śr, 19 lutego 2020 09:19

Policjanci, strażacy i poszukiwacze z Grupy Ratowniczej „Nadzieja” poszukują zaginionego mieszkańca Łomży. Akcja rozpoczęła się nocą, po kilku godzinach została przetrwana, a nad ranem ponownie wznowiona w okolicach mostu majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal” .

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę