Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 05 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Awantura domowa z narkotykami

Foto: Awantura domowa z narkotykami
mm śr, 05 sierpnia 2020 12:55

Trzy osoby dorosłe zatrzymali w poniedziałek wieczorem łomżyńscy policjanci podczas interwencji w mieszkaniu jednego z bloków przy ulicy Spółdzielczej. - W trakcie interwencji funkcjonariusze ujawnili posiadanie przez osoby przebywające w mieszkaniu środków odurzających – informuje młodszy aspirant Piotr Milewski z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. - Wszyscy trafili do policyjnego aresztu. We wtorek po czynnościach została zwolniona kobieta i starszy mężczyzna.

Kaloryfery gorące - w środku lata

Foto: Kaloryfery gorące - w środku lata
mm śr, 05 sierpnia 2020 10:09

Poniedziałkowy wieczór w Łomży był wystarczająco ciepły, żeby można było spać przy otwartych wszystkich oknach. Jednak jedna z mieszkanek bloku przy ul. Księcia Janusza I odniosła wrażenie, że przed północą zrobiło się tak duszno, jakby to był sam środek upalnego dnia. - Pomyślałam przez chwilę, że może dopadł mnie koronawirus? - opowiada spokojnie i rzeczowo Hanna Huszcza, która ze zdumieniem odkryła, że w jej mieszkaniu po jednej stronie kaloryfery są gorące... Tak jak zimą.

Rowerowa pielgrzymka szlakiem Bitwy Warszawskiej

Foto: Rowerowa pielgrzymka szlakiem Bitwy Warszawskiej
mm śr, 05 sierpnia 2020 10:02

Uczestnicy 13. Rowerowej Pielgrzymki Parafii Krzyża Świętego szczęśliwie powrócili do domu. W czasie trwającej cztery dni pielgrzymki odwiedzili 15 miejsc związanych z Bitwą Warszawską 1920 roku – takich, w których odbyły się poprzedzające ją walki z wojskami bolszewickimi. – W setną rocznicę tych wydarzeń składamy hołd poległym żołnierzom, którzy zatrzymali marsz sowieckiej armii nie tylko na Polskę, ale i na Europę – podkreślali pielgrzymi, zapalając w ulewnym deszczu znicze i modląc się przy obelisku upamiętniającym rotmistrza Witolda Pileckiego, uczestnika walk w 1920 roku.

Jaki materac 160x200 wybrać do sypialni? Porównanie rodzajów materacy z oferty - Hilding Anders

Foto: Jaki materac 160x200 wybrać do sypialni? Porówn...
JJS śr, 05 sierpnia 2020 08:40

Dobry materac jest kluczowym wyposażeniem każdej sypialni. Odpowiednio dobrany, zapewni warunki do komfortowego snu, podczas którego organizm będzie wypoczywał w intensywny sposób. Jaki materac wybrać? Prześledźmy pokrótce, czym charakteryzują się najważniejsze rodzaje materacy od Hilding.

Zakręta droga

Foto: Zakręta droga
mm śr, 05 sierpnia 2020 08:35

Ten nie wyjechał w pole, kto nigdy nie jechał na nawigacji. Gorzej, jak długim składem z przyczepą trafi się w wąską uliczkę z zaparkowanymi po bokach samochodami. Masakra.

Młodzieżowe meble – poradnik wyboru

Foto: Młodzieżowe meble – poradnik wyboru
JJS śr, 05 sierpnia 2020 08:32

Wystrój pokoju dla nastolatka czy dziecka jest szczególnie istotny i pomaga w zapewnieniu młodemu człowiekowi przestrzeni, w której poczuje się nie tylko swobodnie, ale przede wszystkim będzie czuło się w niej bezpiecznie. Wybór odpowiednich mebli zachęci nastolatka do częstszego przebywania w nim, a co za tym idzie, zapraszania do niego swoich znajomych. Na co jednak zwrócić szczególną uwagę podczas doboru mebli młodzieżowych? Lepiej zdecydować się na pokoju w konkretnej stylistyce, czy może postawić na zróżnicowanie i poszczególne meble, jak łóżko, szafę czy biurko powinny pochodzić z różnych zestawów? Sprawdź, czym kierować się przy przeglądaniu ofert młodzieżowych mebli.

Popadało

Foto: Popadało
mm śr, 05 sierpnia 2020 08:15

Ponad 26 litrów wody na metr kwadratowy spadło wczoraj w Łomży i okolicy. Naintensywniej padało około godziny 14. Wówczas stacja pomiarowa w Marianowie zanotowała opad 7,5 litra na m2.

Bezpieczne dziecko na wakacjach – co zabrać na wyjazd?

Foto: Bezpieczne dziecko na wakacjach – co zabrać na ...
JJS śr, 05 sierpnia 2020 08:08

Wakacje to czas przyjemnego wypoczynku i wyjazdów, na które wielu z nas już nie może się doczekać. Warto się do nich jednak dobrze przygotować, zwłaszcza gdy razem z nami jedzie najmłodszy członek rodziny. Małe dzieci wymagają zabrania sporej ilości rzeczy, niezbędnych do bezpiecznego i wygodnego odpoczynku. Czego będziemy potrzebować? O tym opowiemy poniżej.

Inwalida uwięziony na własnym podwórku

Foto: Inwalida uwięziony na własnym podwórku
mm śr, 05 sierpnia 2020 07:52

– Miało być lepiej, a skończyło się tym, że syn na wózku nie jest w stanie wyjechać z podwórka na ulicę – żali się Hanna Blusiewicz. – Nie dość tego: tam, gdzie ma być furtka, podnieśli jeszcze wyżej, bo wcześniej aż tak wysoko nie było! Kiedy matka walczy z obojętnością urzędników, wiceprezydent Garlicki uspokaja, że „zastosowanie minimalnych spadków poprzecznych na chodniku co ułatwi komunikację osobie niepełnosprawnej na wózku inwalidzkim jak również wyjazd z posesji”.

Stracił prawo jazdy za jazdę „na gazie”

mm wt, 04 sierpnia 2020 18:55

- W niedzielne popołudnie policjanci, którzy w nieoznakowanym radiowozie patrolowali ruch na drodze krajowej 61 z Łomży w kierunku Kisielnicy, byli świadkami bardzo niebezpiecznej sytuacji – informuje młodszy aspirant Piotr Milewski, od sierpnia 2020 oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży. - Okazało się, że z naprzeciwka jedzie w kierunku Łomży osobowym peugeotem kierowca, z powodu którego inne samochody zjeżdżały na boki. Radiowóz natychmiast zawrócił.

Pociąg staranował TIR-a w Łomży

Foto: Pociąg staranował TIR-a w Łomży
mm wt, 04 sierpnia 2020 14:57

- Kilka minut temu pociąg towarowy uderzył w TIR-a! – zadzwonił do redakcji rozemocjonowany Czytelnik. - Przez te tory pociąg jeździ raz na ruski rok, ale z powodu braku rogatek i sygnalizacji mogło dojść do tragedii i śmierci człowieka... – opowiada Pan Maciek, 45-latek z Łomży, który był świadkiem katastrofy drogowej na przejeździe kolejowym przy ulicy Poznańskiej po godzinie 14.

Łomżyniak uratował chłopca tonącego w Wiśle

Foto: Łomżyniak uratował chłopca tonącego w Wiśle
mm wt, 04 sierpnia 2020 13:16

Piękny, ciepły, sierpniowy wieczór w Warszawie. Dwaj policjanci: st. post. Andrzej Grędziszewski z KPP w Bartoszycach i st. post. Maksymilian Głowacki, 24-latek z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, patrolowali w niedzielę rejon bulwarów wiślanych. - I była to z pewnością służba, którą na długo zapamiętają – opowiada Marta Kabelis, policjantka z Bartoszyc. - Chociaż są młodzi służbą, to potrafili szybko i odpowiednio zareagować w trudnej sytuacji. Gdy około godziny 21. policjanci szli brzegiem Wisły, niespodziewanie podbiegł mężczyzna z informacją, że w rzece ktoś się topi.

Czołówka na Sikorskiego przy moście Hubala

Foto: Czołówka na Sikorskiego przy moście Hubala
mm wt, 04 sierpnia 2020 12:37

Na łuku jezdni ul. Sikorskiego przed mostem Hubala zderzyły się Audi i Peugeot. Są utrudnienia, ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo.

Kazimierz Wojewoda nie żyje

Foto: Kazimierz Wojewoda nie żyje
mm wt, 04 sierpnia 2020 09:32

W poniedziałek wieczorem zmarł Kazimierz Wojewoda (1930-2020): artysta, pedagog, wychowawca tysięcy młodych ludzi, w których przez kilkadziesiąt lat z powodzeniem zaszczepiał miłość do sztuk plastycznych. Odszedł po ciężkiej chorobie, w łomżyńskim hospicjum. Swoje niepowtarzalne akwarele prezentował na kilkunastu wystawach indywidualnych i licznych zbiorowych. Jako 11-latek został z całą rodziną zesłany do Kazachstanu, gdzie przeżył blisko pięć lat, co opisał we wstrząsającej książce „Pamiętam. Wspomnienia z Kazachstanu 1941-1946”. Współtworzył Związek Sybiraków w Łomży, a jego wieloletnią, ofiarną pracę i artystyczny dorobek doceniono choćby Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Niski poziom wody na Narwi i Biebrzy

Foto: Niski poziom wody na Narwi i Biebrzy
mm wt, 04 sierpnia 2020 09:18

W związku z niskimi przepływami wody na Narwi, IMGW wydał ostrzeżenie przed suszą hydrologiczną Zlewni Narwi do odwołania. Instytut w swoim komunikacie spodziewa się utrzymania trendu przepływów poniżej średniego niskiego z wielolecia.

Dziura na przejeździe kolejowym w Konarzycach

Foto: Dziura na przejeździe kolejowym w Konarzycach
mm pon, 03 sierpnia 2020 18:53

Na torach w Konarzycach, gdzie oddano do użytku nową obwodnicę, straszy dziura na przejeździe, i to kolejowym. Czytelnik gogus na forum 4lomza.pl podniósł alarm, że „od kilku miesięcy (….) jest uszkodzona płyta w torowisku. Drogowcy postawili pachołek, by oznaczyć miejsce, traf taki, że praktycznie na środku jezdni i auta w miarę mogą ominąć uszkodzony element. Ale czy tak trudno to naprawić, czy taka płyta jest nie do zdobycia, może z Chin trza sprowadzić...?” - rozmyśla gogus. Spytaliśmy o dziurę: Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku i Budimex w Warszawie.

Ognisko ASF pod Grajewem

Foto: Ognisko ASF pod Grajewem
mm pon, 03 sierpnia 2020 17:09

Kolejne ognisko afrykańskiego pomoru świń w regionie. W miejscowości Marchewki pod Prostkami 708 sztuk trzody musi trafić do utylizacji.

Białorusini i Ukraińcy na kwarantannie w Łomży

mm pon, 03 sierpnia 2020 13:33

Po pierwszym sierpniowym weekendzie w Łomży i powiecie łomżyńskim nie przybyło chorych ani zarażonych koronawirusem. Natomiast gwałtownie skoczyła o ponad połowę liczba osób objętych kwarantanną. - Stalo się tak z powodu znacznej liczby cudzoziemców, którzy przyjechali do Łomży z Białorusi i Ukrainy, głównie w celu podjęcia w Polsce pracy – informuje Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży. - Dlatego liczba objętych kwarantanną skoczyła z 50 aż do 76. Nadal troje ludzi z Łomży – wszyscy to Polacy – jest w grupie osób aktywnych, mogących zarażać.

Człowiek wypadł z czwartego piętra

Foto: Człowiek wypadł z czwartego piętra
mm pon, 03 sierpnia 2020 12:16

- Zgłoszenie o tym, że jakiś mężczyzna wypadł z mieszkania na czwartym piętrze, otrzymaliśmy w sobotę o godzinie 19. z Centrum Powiadamiania Ratunkowego – informuje Urszula Brulińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Była to informacja przekazana pod numer alarmowy 112 przez jednego ze świadków tragicznego zdarzenia. - Niestety, na miejscu okazało się, że to prawda.

Hołd dla bohaterów roku 1920 w Piątnicy

Foto: Hołd dla bohaterów roku 1920 w Piątnicy
mm nie, 02 sierpnia 2020 17:50

Setną rocznicę obrony Łomży podczas wojny polsko-bolszewickiej w roku 1920 upamiętniono w Piątnicy. Złożono kwiaty na mogiłach żołnierzy, w czym uczestniczyli przedstawiciele władz z ministrem Dariuszem Piontkowskim na czele. Odsłonięto też tablicę poświęconą uczestnikom walk w kościele parafii pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego, w którym uroczystą mszę świętą koncelebrował kardynał Gerhard Ludwig Müller, do niedawna prefekt Kongregacji Nauki i Wiary. – Setna rocznica tych wydarzeń to wspaniała okazja do przypominania i czczenia bohaterstwa Polaków – podkreśla starosta łomżyński Lech Marek Szabłowski. – Wszyscy możemy być i na pewno jesteśmy z tego dumni, że to właśnie nasi dziadowie, nie tylko żołnierze, ale też tutejsza ludność cywilna, obronili Polskę i Europę przed najazdem komunizmu i bezbożności!

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę