Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 maja 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Piękna i serdeczna „Mama” na Dzień Matki

Foto: Piękna i serdeczna „Mama” na Dzień Matki
cz wt, 26 maja 2020 11:56

Tak jak słonecznie dzisiaj na dworze, tak słonecznie może być w sercu każdej Mamy - Rodzicielki, Opiekunki, Kucharki, Sanitariuszki, Lekarki, Nauczycielki, Praczki i Sprzątaczki, i... długo jeszcze można by wymieniać, kim kochająca i dobra matka jest dla dziecka od chwili narodzin. - Piosenkę „Mama” napisałem z wdzięczności dla mojej ukochanej mamy sześć lat temu. To z wdzięczności za moje narodziny, za karmienie mnie i opiekę, za troskę dzień i noc, czuwanie w chorobie, za spacery za rączkę, kołysanki przed snem i wychowanie na całe życie – wspomina Mariusz Brzostowski, 58-letni poeta, kompozytor, wokalista, gitarzysta łomżyńskiego zespołu The BL Blues Band. - Mamom w dniu ich święta życzę radości i pogody ducha. Najważniejsze, aby zdrowe były i długo nam żyły!

Wypadek w Elżbiecinie

Foto: Wypadek w Elżbiecinie
cz wt, 26 maja 2020 11:38

Jedna osoba została ranna po wypadku w Elżbiecinie. Dwa jadące drogą krajową nr 64 Łomża – Jeżewo samochody osobowe po zderzeniu wypadły z drogi – jeden dachował, drugi zatrzymał się w polu.

Korzyści idące za wykorzystaniem aplikacji do koordynacji taboru

Foto: Korzyści idące za wykorzystaniem aplikacji do k...
JJS wt, 26 maja 2020 11:09

Dzisiaj, ze względu na dostęp do nowoczesnych technologii, zarządzanie flotą nie jest już tak trudne, jak kiedyś. Duży udział w tym ma specjalistyczne oprogramowania, a więcej informacji na temat jego zalet znajdą Państwo poniżej!

Łapią więcej piratów

Foto: Łapią więcej piratów
cz wt, 26 maja 2020 09:55

Policjanci z Łomży dziś znowu prowadzą akcję „prędkość” w ramach której wyłapują zbyt szybko jadących kierowców. Podczas ostatniej takiej akcji w miniony piątek złapano 46 kierowców, a 6 z nich straciło prawa jazdy, bo w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwolona prędkości o ponad 50 km/h.

Susza u nas najmniejsza

Foto: Susza u nas najmniejsza
cz wt, 26 maja 2020 08:55

- W pierwszym okresie raportowania tj. od 21 marca do 20 maja 2020 roku, stwierdzamy wystąpienie suszy rolniczej na obszarze Polski - podał w komunikacie prof. dr hab. Wiesław Oleszek dyrektor Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa. IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2477 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny stan zagrożenia suszą rolniczą. Susza rolnicza jest w cały kraju, ale w naszym regionie jest najmniejsza.

Miejskiej dotacji na zabytki w tym roku nie będzie

Foto: Miejskiej dotacji na zabytki w tym roku nie będzie
cz wt, 26 maja 2020 08:25

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski uchylił wczoraj swoje lutowe zarządzenie, w którym ogłosił konkurs na dotacje z budżetu miasta na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków na trenie Łomży. Tego typu wsparcie kosztów inwestycji ponoszonych przez właścicieli przyznawano rokrocznie od wielu lat. W tym roku miejskie środki miały być skromne – jedynie 50 tys. zł, ale teraz pod pretekstem walki z koronawirusem prezydent je wycofał.

Gigantyczna kara za opóźnienie z budową kotła na biomasę

Foto: Gigantyczna kara za opóźnienie z budową kotła n...
cz wt, 26 maja 2020 07:25

Dopiero w połowie maja nastąpił finalny odbiór zbudowanego w ciepłowni miejskiej kotła na biomasę. Inwestycję, na zlecenie MPEC, realizowała firma Enerstena z Litwy. Pierwotnie zakładano, że kocioł ruszy przed sezonem grzewczym 2019/2020, ale nastąpiło wielomiesięczne opóźnienie. Jak przekazuje Radosław Żegalski, prezes MPEC w Łomży wykonawcy naliczono już kary z tytułu niedotrzymania terminu realizacji. Opiewają one na kwotę ok. 8 milionów złotych. To ponad 1/3 wartości netto kontraktu.

Mogą być burze z gradem

Foto: Mogą być burze z gradem
cz pon, 25 maja 2020 11:16

Maciej Maciejewski dyżurny synoptyk z Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Białymstoku wydał ostrzeżenie przed burzami, także z gradem, które w poniedziałkowe popołudnie i wieczór mogą wystąpić nad całym obszarem województwa podlaskiego. Lokalnie może spaść do 30 litrów wody na metr kwadratowy ziemi.

Okradał sklepy

cz pon, 25 maja 2020 11:08

Przez niemal trzy miesiące okradał sklepy w Łomży. Policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca miasta, który skradł w nich alkohol oraz artykuły spożywcze i przemysłowe o łącznej wartości ponad 2 tysięcy złotych.

Tajemnicze fundamenty z głazów i denary z XV wieku

Foto: Tajemnicze fundamenty z głazów i denary z XV wieku
mm pon, 25 maja 2020 09:21

Stary Rynek w centrum Łomży był rzeczywistym rynkiem handlowym w 15. wieku. Archeolodzy znaleźli na to dowody ponad metr pod powierzchnią współczesnego placu: ponad 30 miedzianych denarów jagiellońskich i trzy półgroszówki ze srebra. Porozrzucane w różnych miejscach monety, jakimi płacono w czasach księcia Janusza I Mazowieckiego (1340-1429), leżały w odległości od kilku do kilkudziesięciu metrów. Zaplanowane do sierpnia wykopaliska archeologiczne przyniosły kolejną niespodziankę: szeroki na metr i długi na około 8 metrów fragment fundamentu z głazów.

Wypadek na obwodnicy Zambrowa

Foto: Wypadek na obwodnicy Zambrowa
cz pon, 25 maja 2020 08:11

Zablokowana jest obwodnica Zambrowa po porannym wypadku. Kierujący dacią najechał na tył pojazdu ciężarowego, po czym uderzył w barierki i zapalił się.

Tragedia koło Sokół

Foto: Tragedia koło Sokół
cz pon, 25 maja 2020 07:52

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w niedzielę wieczorem. Na drodze żwirowej, na terenie gminy Sokoły zderzyły się dwa motorowery. 15-letni kierowca jednego z nich zginął na miejscu.

Ratusz otwiera się na petentów

Foto: Ratusz otwiera się na petentów
cz pon, 25 maja 2020 07:16

Od dziś urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, są zobowiązane do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli. Także Urząd Miejski przywraca bezpośrednią obsługę mieszkańców, choć zalecane jest załatwienia spraw poprzez platformę ePUAP. Wizyta w ratuszu będzie możliwa po wcześniejszym umówieniu telefonicznym i z zachowaniem rygorów sanitarnych.

Wypadek śmiertelny na DK-61

Foto: Wypadek śmiertelny na DK-61
mm so, 23 maja 2020 14:26

Około godz 13:40 na drodze krajowej 61, pomiędzy Budami Czarnockimi a Cydzynem Opel Astra czołowo zderzył się z ciężarówką. Kierowca osobówki zginał na miejscu.

Marszałkostwo z koronawirusem

Foto: Marszałkostwo z koronawirusem
cz pt, 22 maja 2020 13:23

Izabela Smaczna – Jórczykowska, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego przekazał informuję o potwierdzonych zakażeniach wirusem Sars-CoV-2 u trzech pracowników UMWP. - Są to osoby z bezpośredniego otoczenia pierwszego zarażonego pracownika, przebywające na kwarantannie. Osoby te nie miały kontaktu z pracownikami, którzy aktualnie wykonują swoje zadania w budynkach urzędu marszałkowskiego – zaznaczyła Smaczna – Jórczykowska.

Zaskakujące odkrycie na działce

Foto: Zaskakujące odkrycie na działce
cz pt, 22 maja 2020 12:40

Czy na jedną z działek w Starej Łomży przy Szosie wywieziono ludzkie kości? Prawdopodobnie przywieziono je tu z ziemią z wykopów, którą rozplantowano po działce. Policja zabezpieczyła kości, które przekazano do prosektorium w celu badań, i pod nadzorem prokuratury wyjaśnia okoliczności sprawy.

Przecena produktów rolnych

Foto: Przecena produktów rolnych
cz pt, 22 maja 2020 09:43

Ceny skupu podstawowych produktów rolnych spadły w kwietniu 2020 r. zarówno w stosunku do miesiąca poprzedniego o 4,1%, jak i w porównaniu z kwietniem 2019 r. o 3,6% - podał GUS. Spadek cen w stosunku do marca 2020 r. był wynikiem obniżek cen żywca rzeźnego oraz mleka, które potaniało o niemal 3%.

Petenci wrócą do urzędów

Foto: Petenci wrócą do urzędów
cz pt, 22 maja 2020 08:38

Od poniedziałku 25 maja urzędy administracji publicznej, w tym samorządowej, są zobowiązane do przywrócenia bezpośredniej obsługi obywateli z zachowaniem odpowiednich rygorów sanitarnych – podaje MSWiA wskazując, że wynika to z rozporządzenia Rady Ministrów z 16 maja 2020 r.

Dachowanie za Wizną

Foto: Dachowanie za Wizną
cz pt, 22 maja 2020 08:26

Samochód osobowy wypadł z drogi na krajowej 64 i dachował. Do zdarzenia doszło za Wizną w pobliżu granicy powiatów łomżyńskiego i białostockiego. Według pierwszych informacji policji zdarzenie będzie zakwalifikowane jako kolizja drogowa, ale kierowca opla vectry prawdopodobnie zostanie zabrany do szpitala na szczegółowe badania.

Powoli się ociepla, ale najbliższej nocy przy gruncie jeszcze może być zimno

Foto: Powoli się ociepla, ale najbliższej nocy przy g...
cz pt, 22 maja 2020 08:13

- Wprawdzie stacje instytutowe nie zanotowały dzisiejszej nocy przygruntowych przymrozków, ale temperatura przy gruncie w wielu miejscach była bliska 0°C, więc pomiędzy stacjami przymrozki były możliwe – podaje Karolina Kierklo dyżurny synoptyk Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Białymstoku zapowiadając na dzień w regionie wzrost temperatury maksymalnie od 12°C do 16°C. Nocą synoptyk prognozuje, że może spaść do -3°C.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę