Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@

Strażacy ochotnicy z przywilejami i bez mundurów?

Foto: Strażacy ochotnicy z przywilejami i bez mundurów?
mm cz, 13 maja 2021 08:04

MSWiA na koniec kwietnia przygotowało i skierowało do konsultacji projekt ustawy o Ochotniczej Straży Pożarnej. Zawiera on pewne przywileje dla druhów, ale i budzi pewien niepokój.

Witryny cukiernicze obowiązkowe wyposażenie kawiarni i cukierni.

Foto: Witryny cukiernicze obowiązkowe wyposażenie kaw...
JJS cz, 13 maja 2021 08:01

Któż z nas nie lubi słodkości? Nie ma chyba takich osób! Jednak produkty te potrzebują odpowiednich warunków przechowalniczych, aby zachowały swoją świeżość. Nie wątpliwie przydatnymi urządzeniami wówczas okażą się witryny cukiernicze. Publikacja ta przybliży Państwu bardziej te rozwiązania.

Szybciej otwarcie kin, teatrów i filharmonii

Foto: Szybciej otwarcie kin, teatrów i filharmonii
mm śr, 12 maja 2021 14:28

Przyspieszamy otwarcie kin, teatrów, filharmonii o 8 dni - poinformował w środę premier Mateusz Morawiecki. Od 21. maja w reżimie sanitarnym będą mogły zacząć działać te instytucje.

Uciekinier znaleziony w lesie

Foto: Uciekinier znaleziony w lesie
mm śr, 12 maja 2021 09:39

Mężczyzna, który wczoraj nie zatrzymał się do kontroli policjantom i próbował uciec, po 3 godz. został znaleziony w lesie. Znaleziono przy nim narkotyki.

Przybywa cudzoziemców w Podlaskiem

Foto: Przybywa cudzoziemców w Podlaskiem
mm śr, 12 maja 2021 09:09

W województwie podlaskim zwiększyła się liczba cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych. Na koniec marca tego roku wynosiła ponad 16,7 tys., co oznacza wzrost o 25 proc. względem lutego 2020 r. W całej Polsce legalnie pracujących cudzoziemców jest przeszło 766 tys.

Pogoda przed zmianą

Foto: Pogoda przed zmianą
mm śr, 12 maja 2021 08:49

Dziś jeszcze ciepło, ale nadciąga zmiana pogody. Od wschodu przyjdzie deszcz i delikatne ochłodzenie.

Policja szuka uciekiniera

Foto: Policja szuka uciekiniera
mm wt, 11 maja 2021 19:00

Nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać przed policjantami. Wypadł z drogi i dalej ruszył pieszo do lasu. Trwa obława za uciekinierem.

Wybory w Jedwabnem

Foto: Wybory w Jedwabnem
mm wt, 11 maja 2021 16:53

Na 11. lipca 2021 roku Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski zarządził wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Jedwabnem. Ma to związek ze zwolnieniem mandatu radnego, który przeprowadził się poza okręg wyborczy. Radny wyniósł się z Gminy i stracił mandat

Bohaterska ekspedientka powstrzymała złodzieja

Foto: Bohaterska ekspedientka powstrzymała złodzieja
mm wt, 11 maja 2021 14:08

Mężczyzna zabrał artykuły spożywcze z półek i nie płacąc za nie, próbował wyjść ze sklepu. Kilka razy wcześniej udawało mu się wyjść. Tym razem na drodze złodzieja stanęła ekspedientka. Ostatecznie złodziej zostawił torbę z fantami i wybiegł ze sklepu.

Epoka wymierania

Foto: Epoka wymierania
mm wt, 11 maja 2021 12:40

W 8 na 10 „łomżyńskich” samorządów mamy do czynienia z ujemnym przyrostem naturalnym. Tak wynika z opublikowanych danych GUS, pochodzących jeszcze sprzed pandemii, a ta ten proces jeszcze wzmocniła.

Ewakuacja w Nowogrodzie

Foto: Ewakuacja w Nowogrodzie
mm wt, 11 maja 2021 08:47

W związku ze znalezieniem niewybuchu we wtorek od godz. 9.30 do około 10.20 zostanie przeprowadzona ewakuacja mieszkańców kilku ulic. Promień bezpieczeństwa wyznaczono na 400 m.

Narkotykowe łowy

Foto: Narkotykowe łowy
mm wt, 11 maja 2021 08:30

Łącznie 15 gramów narkotyków u czterech mężczyzn zabezpieczyli policjanci z Łomży w miniony weekend.

Najzimniejszy kwiecień od wielu lat

Foto: Najzimniejszy kwiecień od wielu lat
mm wt, 11 maja 2021 07:52

Średnia obszarowa temperatura powietrza w kwietniu 2021 r. wyniosła 6,0°C i była aż o 2,6°C niższa od średniej wieloletniej dla tego miesiąca. Tegoroczny kwiecień należy zaliczyć do miesięcy ekstremalnie chłodnych – podsumowuje IMGW.

To szybciutko powolutku ....

Foto: To szybciutko powolutku ....
mm pon, 10 maja 2021 18:46

Marka ŁOMŻA startuje z nową platformą komunikacji pod hasłem „W swoim tempie” - czytamy w nadesłanym komunikacie. Kampania 360 stopni rozpoczęła się 8 maja i ma potrwać do końca wakacji. Bohaterem reklam jest jeden z najlepszych polskich aktorów – Adam Woronowicz.

Od wtorku zimne kaloryfery

Foto: Od wtorku zimne kaloryfery
mm pon, 10 maja 2021 13:39

Najwięksi odbiorcy ciepła w Łomży z dniem dzisiejszym poinformowali MPEC w Łomży o wstrzymaniu ogrzewania mieszkań. Nadciągnęło ciepło nad Polskę więc czas wyłączyć grzejniki.

Z czym może kojarzyć się nam marka Zepter?: sztućce i garnki z historią

Foto: Z czym może kojarzyć się nam marka Zepter?: szt...
JJS pon, 10 maja 2021 13:25

Marka Zepter to międzynarodowe przedsiębiorstwo, które zajmuje się dystrybucją wysokiej jakości produktów. W ofercie marki znajdują się artykuły do kuchni i do domu, a także produkty kosmetyczne i wspomagające zdrowie. Jednymi z najpopularniejszych towarów sprzedawanych przez markę Zepter są garnki i sztućce.

Ciepli "zimni ogrodnicy"

Foto: Ciepli "zimni ogrodnicy"
mm pon, 10 maja 2021 12:30

Do Polski napłynęło ciepłe powietrze znad północnej Afryki, dzięki któremu początek tygodnia będzie słoneczny, bezopadowy i wręcz z wakacyjną temperaturą powietrza – pisze IMPW w swojej prognozie pogody na nadchodzący tydzień. Po ekstremalnie chłodnym kwietniu nareszcie będziemy obserwowali piękniejsze i cieplejsze oblicze wiosny. Co prawda od środy powrócą burze, a od czwartku nieznacznie się ochłodzi, ale tegoroczni „zimni ogrodnicy” nie będą martwić działkowiczów i rolników. Noce będą ciepłe.

Łomżyński WOPR z dotacją (najmniejszą)

Foto: Łomżyński WOPR z dotacją (najmniejszą)
mm pon, 10 maja 2021 11:01

Wojewoda Podlaski rozdysponował 342 tys. zł na cztery jednostki wodnego ochotniczego pogotowia ratunkowego, które będą dbały o bezpieczeństwo nad wodą w regionie w tym roku.

Stopa bezrobocia bez zmian

Foto: Stopa bezrobocia bez zmian
mm pon, 10 maja 2021 09:28

Stopa bezrobocia na obszarze działania dla PUP w Łomży na koniec kwietnia 2021 roku kształtowała się na poziomie 7,1% i w stosunku do marca nie uległa zmianie. Dla miasta Łomży wyniosła 8,0% a dla Powiatu Łomżyńskiego – 6,0%. Czynnych zawodowo pozostaje 43,8 tys. osób, w tym w mieście Łomża 23,8 tys., o powiecie łomżyńskim 20,0 tys.

Koniec wojny: radość, wzruszenie i rozpacz

Foto: Koniec wojny: radość, wzruszenie i rozpacz
JJS nie, 09 maja 2021 09:42

W Polsce lat PRL-u dniem końca II wojny światowej był 9. maja 1945 r., jak w demokracji do 2015 r., kiedy Sejm zmienił zdanie i przyjął, że zwycięstwo nad Niemcami będzie świętowane nad Wisłą 8. maja. 76 lat temu Niemcy podpisali akt kapitulacji III Rzeszy z Amerykanami i Brytyjczykami, a dzień potem z Rosjanami. - Dla nas, łomżyniaków, wojna kończyła się z końcem stycznia 1945. Do 19. stycznia mróz tak silnie ścisnął Narew, że Rosjanie popędzili Niemców z Piątnicy w stronę Prus – mówi Zygmunt Zdanowicz, wtedy 7-latek. - Wracaliśmy z wygnania ze wzruszeniem i rozpaczą.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę