Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 23 września 2020 napisz DONOS@

Zakład w Czartorii nie przyjmuje śmieci

Foto: Zakład w Czartorii nie przyjmuje śmieci
mm pt, 21 sierpnia 2020 16:21

- W związku z trwającą akcją gaśniczą i nagromadzoną zbyt dużą ilością odpadów komunalnych, wstrzymuję do odwołania przyjęcie odpadów do Instalacji – napisał Jan Perkowski, prezes ZGO Sp z o.o., w piśmie z 20. sierpnia 2020 roku do Marszałka Województwa Podlaskiego – Jednocześnie zwracam się z prośbą o wskazanie instalacji zastępczej dla gmin z naszego rejonu.

Fala Mazur wita - na rondzie w Konarzycach

Foto: Fala Mazur wita - na rondzie w Konarzycach
mm pt, 21 sierpnia 2020 15:06

Czytelnicy umieją być wdzięczni za artykuły 4lomza.pl i efekt działań firmy Budimex, wykonawcy obwodnicy Konarzyc koło Łomży o długości 4 kilometrów 638 m za 43 miliony złotych. „Wypada podziękować. Sam, co prawda, nie wiem, komu...” - zastanawia się na forum Kurgie1: czy autorowi posta o przejeździe kolejowym, gdzie kilka miesięcy pośrodku drogi wojewódzkiej 677 był słupek w dziurze bez 1 płytki, czy autorowi artykułu na www.4lomza.pl, czy dyrekcji dróg w Białymstoku, która „może dostrzegła jakiś problem, bo chyba nie wykonawcy?”. A właśnie, że wypada dziękować wykonawcy, który ma, po 7 miesiącach od otwarcia obwodnicy, więcej niespodzianek niż 1 dziurka.

Rozszerza się susza hydrologiczna

Foto: Rozszerza się susza hydrologiczna
mm pt, 21 sierpnia 2020 11:18

W związku z występującymi niskimi przepływami wody oraz prognozowanymi nieznacznymi opadami atmosferycznymi, w kolejnych dniach na terenie województwa podlaskiego, IMGW wydał wczoraj ostrzeżenie o suszy hydrologicznej. Na koniec lipca IMGW wydawał już ostrzeżenie dla zlewni Narwi. Teraz rozszerzył do odwołania teren zagrożenia suszą o zlewnię rzek: Pisa i Supraśl.

MPEC podpisał umowę na drugi kocioł na biomasę

Foto: MPEC podpisał umowę na drugi kocioł na biomasę
mm pt, 21 sierpnia 2020 07:39

61 499 975,40 PLN (brutto) – tyle ma zapłacić Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży za budowę drugiego kotła na biomasę ze zintegrowaną z nim turbiną produkująca prąd. Inwestycję w systemie projektuj i buduj ma zrealizować firma ENERGIKA z Nekla. Jej oferta była najtańsza w przetargu, który ogłoszono w marcu. Na realizację tej inwestycji miejska spółka już wcześniej pozyskała niespełna 19 mln zł unijnej dotacji, ale aby móc ją przeprowadzić musi pożyczyć jeszcze 28 mln zł.

Przygotowania do budowy przedłużenia Meblowej

Foto: Przygotowania do budowy przedłużenia Meblowej
mm cz, 20 sierpnia 2020 19:06

Można zgłaszać uwagi i wnioski do postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na budowę drogi ul. Wojska Polskiego – ul. Nowogrodzka, czyli przedłużenia ul. Meblowej.

Dzieciaki sikają w krzaki

Foto: Dzieciaki sikają w krzaki
mm cz, 20 sierpnia 2020 16:58

Po publikacji artykułu o (nie)czystości, (nie)porządku i (nie)strzyżeniu trawy na starej strzelnicy w Łomży napisała do nas Czytelniczka 4lomza.pl. - Martwi mnie jeszcze przykry fakt, że jest za mało koszy na skateparku, pełniących rolę dużych, kontenerowych pojemników do butelek plastikowych po napojach – krytykuje właścicieli popularnego terenu zabaw i gospodarzy obiektów łomżynianka. - Bardzo brakuje WC. Dzieciaki sikają w krzaki albo do fontanny, ponieważ tam mają najbliżej, bo gdzie indziej...? Widzę takie obrazki codziennie z okien bloku, w którym mieszkają również rodzice prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego. On sam jest tam częstym gościem. Śmietnik coraz większy, ale nikt nie chce sprzątać

Żyjemy wśród wilków

Foto: Żyjemy wśród wilków
mm cz, 20 sierpnia 2020 11:19

- Foliowałem bele, było około godz. 20. i zauważyłem, jak wychodzi jakieś zwierzę z lasu. Na początek pomyślałem, że pies, ale za duży - opowiada Mieczysław Kaliściak, rolnik z Rybna o spotkaniu z wilkiem we wtorkowy wieczór.

Zablokowana obwodnica Zambrowa

Foto: Zablokowana obwodnica Zambrowa
mm cz, 20 sierpnia 2020 08:30

Około godziny 8.00 kierujący Renault w miejscowości Wiśniewo uderzył w barierki. Pas ruchu w kierunku Warszawy został zablokowany.

Czterech pracowników MOPS ma koronawirusa

Foto: Czterech pracowników MOPS ma koronawirusa
mm cz, 20 sierpnia 2020 07:20

„MOPS w Łomży funkcjonuje zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego” - pisze do portalu 4lomza.pl Wiesław Jagielak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży, po naszej publikacji „MOPS w Łomży zamknięty – koronawirus zaatakował” z czwartku, 13. sierpnia. Okazuje się, że alarm Czytelników miał powody w strachu o zdrowie własne i bliskich: w MOPS-ie przy ulicy Dwornej pracuje 57 osób, a zatrudnionych jest 141 ludzi. „Pracownicy świadczący usługi opiekuńcze nie mieli kontaktu z pracownikami socjalnymi i administracją” - uspokaja Pan Jagielak.

Pali się składowisko śmieci w Czartorii

Foto: Pali się składowisko śmieci w Czartorii
mm cz, 20 sierpnia 2020 07:09

Kilka minut po północy wybuchł pożar składowiska śmieci w Czartorii. Na miejscu brało udział 13. zastępów straży pożarnej. W tej chwili trwa jeszcze akcja gaśnicza.

Trzy kasy na dworcu w Łomży

Foto: Trzy kasy na dworcu w Łomży
mm śr, 19 sierpnia 2020 15:27

Żak Tourist, Faster i PKS Nova będą miały swoje kasy biletowe w nowym dworcu autobusowym w Łomży. Prezydent Miasta własnie ogłosił wyniki konkursu na wynajem stanowisk kasowych.

Jeździł mimo zakazu

Foto: Jeździł mimo zakazu
mm śr, 19 sierpnia 2020 13:45

Kolejny kierujący, który zdecydował się na jazdę pomimo obowiązującego go zakazu, wpadł w ręce policjantów. Za to przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Zabytkowe nagrobki w katedrze odzyskują blask

Foto: Zabytkowe nagrobki w katedrze odzyskują blask
mm śr, 19 sierpnia 2020 13:18

Renesansowy nagrobek Hieronima i Anny Modliszowskich w łomżyńskiej katedrze zmienił się nie do poznania. Wszystko dzięki pracom konserwatorskim, dzięki którym piętrowy nagrobek kasztelana małogoskiego i jego małżonki nie tylko odzyskał dawny blask, ale też pierwotny wygląd z końca XVI wieku. Obecnie trwają prace nad wczesnobarokowym nagrobkiem Nikodema Franciszka Kossakowskiego, starosty łomżyńskiego i dworzanina królewskiego, a ksiądz kanonik Marian Mieczkowski, proboszcz parafii katedralnej, zapowiada już sukcesywne odnawianie kolejnych – również takich, które dotąd nigdy nie były rekonstruowane.

Bon turystyczny w Podlaskiem

Foto: Bon turystyczny w Podlaskiem
mm śr, 19 sierpnia 2020 12:51

- 16 tys. bonów wydał mieszkańcom województwa podlaskiego do tej pory ZUS – informuje Katarzyna Krupicka, regionalny rzecznik prasowy ZUS. - To jedynie 14 proc. ze 113 tys. wszystkich uprawnionych w naszym regionie.

Zmiany skórne w cukrzycy

mm śr, 19 sierpnia 2020 09:29

Cukrzyca to przewlekła choroba, która dotyka coraz więcej osób, bez względu na wiek. Częstymi objawami cukrzycy, które pojawiają się w czasie tej choroby są zmiany skórne. Część z nich ma łagodny przebieg, a część jest nieco bardziej uciążliwa, jednak wszystkie wymagają odpowiedniego leczenia i właściwej pielęgnacji.

Ostrzeżenie pogodowe

Foto: Ostrzeżenie pogodowe
mm śr, 19 sierpnia 2020 08:58

IMGW na dziś także prognozuje możliwość wystąpienia burz z gradem. Pojawienie się zjawisk pomiędzy 11.00 a 23.00 określono na 80%.

Z Łomży do Grecji, Tunezji, Hiszpanii i Włoch

Foto: Z Łomży do Grecji, Tunezji, Hiszpanii i Włoch
mm wt, 18 sierpnia 2020 17:57

- Nasi Klienci są przeszczęśliwi, że wreszcie mogli wyruszyć z Polski na upragnione i wymarzone wakacje za granicą – opowiada Jacek Perkowski, współwłaściciel renomowanego Biura Podróży Aviarest z Łomży, dzięki któremu mieszkańcy miasta i Ziemi Łomżyńskiej zwiedzają od ponad 10 lat, między innymi, Bułgarię, Chorwację i Egipt. Wakacyjny wypoczynek w sierpniu trwa w najlepsze, a wiele wskazuje, że turyści spragnieni słońca, czystej plaży, rajskich widoków i egzotycznej kuchni ruszą w podróż marzeń także we wrześniu i październiku.

Roxy - najlepsze stroje kąpielowe i odzież dla kobiet

Foto: Roxy - najlepsze stroje kąpielowe i odzież dla ...
mm wt, 18 sierpnia 2020 13:31

Roxy to nowoczesna marka odzieżowa, która wyróżnia się stosowaniem najwyższej jakości materiałów, a także świetnymi krojami. W jej ofercie znajdziemy wyłącznie produkty dla płci pięknej – kobiet i dziewczynek. Marka należy do Quiksilvera, który w przeciwieństwie do niej tworzy modele wyłącznie dla chłopców i mężczyzn. Sprawdźmy, co w tym sezonie oferuje nam marka Roxy i na co w jej ofercie warto zwrócić szczególną uwagę.

Niski poziom wody w Narwi

Foto: Niski poziom wody w Narwi
mm wt, 18 sierpnia 2020 12:20

Tylko 5 cm brakuje do najniższego zanotowanego poziomu Narwi w okolicach Łomży. Dziś rano wskaźnik w Piątnicy pokazywał tylko 71 cm. Sytuacja w regionie jest na tyle poważna, że IMGW już w lipcu wydało ostrzeżenie o suszy hydrologicznej.

Możliwe burze z gradem

Foto: Możliwe burze z gradem
mm wt, 18 sierpnia 2020 08:49

IMGW wydało ostrzeżenie dla całego województwa podlaskiego. Informuje w nim o możliwych burzach z gradem. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80%.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę