Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 05 lipca 2020 napisz DONOS@

Drogowi piraci

Foto: Drogowi piraci
cz śr, 03 czerwca 2020 13:42

W tym roku już około 100 kierowców straciło prawa jazdy za zbyt szybką jazdę w Łomży i w miejscowościach w najbliższej okolicy. Dokument jest im zatrzymywany gdy w obszarze zabudowanym będą jechali o ci najmniej 51 km/h szybciej niż prędkość dozwolona. Wczorajszy rekordzista jechał z prędkością aż o 98 km/h wyższą niż dozwolona. Gdy zatrzymywali go policjanci pędził przez Zaruzie 148 km/h.

Radny prezesem

Foto: Radny prezesem
cz śr, 03 czerwca 2020 09:34

Adam Wojciech Sekściński, pochodzący z Kolna radny Sejmiku województwa podlaskiego (z listy PiS), został powołany na stanowisko Prezesa Zarządu LOTOS Oil. Spółka wchodzi w skład Grupy Kapitałowej grupy LOTOS. LOTOS Oil produkuje i dystrybuuje oleje samochodowe, przemysłowe i smary, oleje bazowe, a także kosmetyki i chemię samochodową.

Słowa Świętego na chodnikach w Parku Jana Pawła II

Foto: Słowa Świętego na chodnikach w Parku Jana Pawła II
cz śr, 03 czerwca 2020 07:41

Zofia Sepko – Dąbrowska wyszła z wnuczkiem na spacer. Z przyjemnością odwiedziła w słoneczny wtorek Park Jana Pawła II w Łomży, gdzie Papież Pielgrzym odprawiał mszę św. 4. czerwca 1991 r. Wtedy stała wzruszona w tłumie na piasku daleko od ołtarza na kopcu, gdzie dojechał papamobil, a po 29 latach w środku parku czyta złote myśli Świętego. 20 szarych, granitowych tablic o wielkości około półtora metra na metr pokrywa się kutymi cytatami z nauczania i podróży Wielkiego Polaka. Zostały ułożone po cztery, jedna nad drugą, na chodnikach, układających się promieniście w krzyż i zbiegających się centralnie w miejscu, gdzie słup wody tryska wysoko w okrągłej niecce fontanny.

Z więzienia dla podopiecznych „Caritas Bliźnim”

Foto: Z więzienia dla podopiecznych „Caritas Bliźnim”
cz wt, 02 czerwca 2020 16:31

Dyrektor Zakładu Karnego w Czerwonym Borze ppłk Zbigniew Jankowski przekazał wycofany z użytkowania pojazd Fiat Ducato na rzecz organizacji „Caritas- Bliźnim”. Kluczyki z rąk dyrektora odebrał kierujący nią ks. Marcin Loba.

Mieszkańcy chcą oszczędzić na śmieciach

Foto: Mieszkańcy chcą oszczędzić na śmieciach
cz wt, 02 czerwca 2020 12:34

Od wczoraj w Łomży obowiązuje nowy system opłat za śmieci. Te teraz wnoszone będą od osoby, a nie gospodarstwa jak było dotychczas, a w efekcie większość łomżan miałaby zapłacić znacznie więcej niż dotychczas. Wysokość miesięcznej opłaty każda rodzina ma wyliczyć sobie sama, w oparciu o liczbę mieszkańców i z uwzględnieniem przysługujących ulg. Dobrze wyliczając opłatę zaoszczędzić można nawet kilkaset złotych rocznie. O tym, że mieszkańcy liczą ile zapłacą za śmieci jako pierwsze przekonują się spółdzielnie mieszkaniowe. - Od czasu dostarczenia mieszkańcom rachunków z wyliczoną nową stawką opłaty mieliśmy już około 500 osób, które aktualizowały deklarację – mówi Wojciech Michalak, prezes ŁSM, w której blokach mieszka najwięcej łomżan.

Wpadł z kartonem piwa

cz wt, 02 czerwca 2020 10:50

51-latek w jednym z dużych sklepów w Łomży ukradł karton z piwem. Wychodzącego w sobotnie popołudnie z kartonem piwa drzwiami wejściowymi mężczyznę zauważył wchodzący do sklepu policjant. Był po służbie, ale postanowił wyjaśnić, czy pan pomylił drzwi, czy też było to celowe działanie.

Młody rolnik 2020 – dla kogo 150 tys. zł wsparcia?

Foto: Młody rolnik 2020 – dla kogo 150 tys. zł wsparcia?
cz wt, 02 czerwca 2020 08:41

W ubiegłym roku w województwie podlaskim zostało złożonych 541 wniosków, a 479 z nich wniosków przeszło pozytywną rekomendację. Młodzi rolnicy ponownie mogą ubiegać się o premie w wysokości 150 tys. zł. Od jutra wnioski będą przyjmowały oddziały regionalne ARiMR.

Wandale w Parku kamer się nie boją

Foto: Wandale w Parku kamer się nie boją
cz wt, 02 czerwca 2020 08:10

Na blisko 5 tysięcy złotych oszacowano koszty prac naprawczych 5 lamp w niecce fontanny w Parku Jana Pawła II. Te zostały zniszczone przez wandali w połowie listopada. Nie udało się ustalić sprawców zniszczenia. Według danych Urzędu Miejskiej w Parku stwierdzono już kilkadziesiąt aktów wandalizmu i to pomimo zamontowanych tu kamer monitoringu miejskiego.

Sterty śmieci chamów wyrosły nad Łomżyczką

Foto: Sterty śmieci chamów wyrosły nad Łomżyczką
mm pon, 01 czerwca 2020 19:55

Mieszkańcy dużych miast zazdroszczą Łomży przepięknego otoczenia zielenią z trawami na łąkach i krzewami, i drzewami w Dolinie Narwi. Niektórym z łomżyniaków starczy kilka minut, a czasami kilkanaście, żeby z miasta pełnego domów, betonu, asfaltu, ulic i smrodzących spaliną samochodów wydostać się na dziewicze tereny bezkresnych pulw: łąk w pobliżu Lasku Jednaczewskiego, rzeczki Łomżyczki i meandrującej zakolami rzeki Narew... Zdarza się jednak, że piękno naturalne, czystość środowiska i harmonia przyrody nic nie mówią chamom. Prostacy wywieźli śmieci nad Łomżyczkę.

Pudełko z narkotykami

cz pon, 01 czerwca 2020 16:37

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Piątnicy, w trakcie interwencji, ujawnili narkotyki. Środki odurzające, o łącznej wadze 23 gramów, znajdowały się w pudełku, które 35-latek miał w podręcznej torbie.

W zdrowym ciele Dziecka - zdrowy duch Dziecka

Foto: W zdrowym ciele Dziecka  -  zdrowy duch Dziecka
cz pon, 01 czerwca 2020 15:53

- Aby dziecko było zdrowe, trzeba dobrze zacząć: mama powinna być zadbana, przygotowana, bez infekcji, podobnie jak tata, który powinien być zdrowy, żeby przekazać dobry materiał genetyczny – dzieli się poradami na Dzień Dziecka 2020 doświadczona neonatolog dr Bożena Florczyk, której największym marzeniem z dzieciństwa w Kolnie był rower - dostała go w prezencie na I Komunię. Ceniona psycholog z Łomży Małgorzata Rytel przypomina rodzicom, że wychowywać dziecko to znaczy kochać i wymagać, towarzyszyć i pocieszać. Rozpieszczać to zadanie dla babć i dziadków.

Kości były w ziemi z Łomży

Foto: Kości były w ziemi z Łomży
cz pon, 01 czerwca 2020 14:03

Kości, które znaleziono na jednej z działek w Starej Łomży przy Szosie trafiły tu z prac ziemnych wykonywanych w okolicy Starego Rynku w Łomży – wynika z ustaleń śledczych. - Część z tych kości znaleziony na działce w Starej Łomży przy Szosie to kości ludzkie, a część zwierzęce – mówi prokurator Małgorzata Kosiorek-Soboń, zastępca Prokuratora Rejonowego w Łomży podkreślając, że ludzkie kości prawdopodobnie pochodzą z czasów II wojny światowej.

Procesji Bożego Ciała ulicami Łomży nie będzie?

Foto: Procesji Bożego Ciała ulicami Łomży nie będzie?
cz pon, 01 czerwca 2020 07:44

W tym roku w związku z pandemią koronawirusa ma nie być w Łomży tradycyjnych, prowadzących ulicami miasta procesji Bożego Ciała. Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski zarządził, aby procesje Bożego Ciała na terenie Diecezji Łomżyńskiej zorganizować tylko na terenie przykościelnym. - Powyższe zarządzenie może ulec zmianie – zaznacza biskup wskazując, że w najbliższych dniach spodziewane jest wydanie nowych, precyzyjnych norm uwarunkowanych bieżącą sytuacją epidemiologiczną w kraju.

Nowa polityka śmieciowa

Foto: Nowa polityka śmieciowa
cz pon, 01 czerwca 2020 06:51

Od dziś w Łomży zaczyna obowiązywać nowa polityka śmieciowa. Zmieniają się zasady opłat tzw. podatku śmieciowego. Teraz opłata wnoszona jest od osoby, a nie gospodarstwa jak były przez ostatnie lata. Dla zdecydowanej większości mieszkańców oznacza podwyżki. W skrajnym przypadku może ona wynieść nawet 300%

Wypadek motocyklistki

Foto: Wypadek motocyklistki
mm nie, 31 maja 2020 20:29

Kilka minut po 19. na drodze wojewódzkiej 677 między Śniadowem a Tyszkami doszło do zderzenia motocyklistki z samochodem osobowym. Kierującą motocyklem ranną przewieziono do szpitala.

„Samochodów na osiedlu ciągle przybywa, a drzew – nie”

Foto: „Samochodów na osiedlu ciągle przybywa, a drzew...
mm pt, 29 maja 2020 18:42

Wstęgi żółtego piachu i hałdy na ulicach są nie tylko elementem pejzażu starówki w Łomży, gdzie na Rządowej, Giełczyńskiej i 3 Maja rządzą drogowcy, a na Starym Rynku archeolodzy. Rozległe i gruntowne remonty ulic odbywają się również na ulicy Partyzantów i Stanisława Małachowskiego (1736 – 1809), marszałka Sejmu Czteroletniego i sygnatariusza Konstytucji 1791. - Drzewa są nam potrzebne do życia: produkują tlen do oddychania ludziom i zwierzętom – mówi Ewa Szabłowska, mieszkanka bloku przy Małachowskiego, która wyszła z córką, tatą i pieskiem na spacer. Drogowcy wkopali się głęboko w ziemię przy kilkudziesięcioletnich lipach i podcięli korzenie tuż przy pniach.

Technik usług kosmetycznych - co warto wiedzieć o tym zawodzie?

Foto: Technik usług kosmetycznych - co warto wiedzieć...
JJS pt, 29 maja 2020 13:00

Rozwój branży kosmetycznej trwa od kilku lat i nic nie wskazuje na to, że sytuacja ta miałaby ulec zmianie. Wzrost sprzedaży kosmetyków oraz usług gwarantuje jej wysoką pozycję nie tylko na rynku krajowym, ale również zagranicznym. Osoby z odpowiednimi kompetencjami mogą zatem szukać zatrudnienia zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii Europejskiej. Zapotrzebowanie na usługi kosmetyczne wzrasta z roku na rok, na co wpływ ma dążenie do nienagannego wyglądu oraz kult idealnego ciała, rozpowszechniany za pośrednictwem mediów masowych. To wielka szansa na rozwój nie tylko dla pracowników branży, ale także osób, które planują rozpoczęcie nauki w szkołach kosmetycznych.

Przedłużanie włosów doczepkami clip in — jak zagęścić i przedłużyć włosy bez wizyty u fryzjera?

Foto: Przedłużanie włosów doczepkami clip in — jak za...
JJS pt, 29 maja 2020 12:49

Doczepki clip in to skuteczny sposób na nadanie fryzurze długości i objętości, bez wizyty w salonie fryzjerskim. Na czym polega przedłużanie clip in? Jak założyć doczepy i ile kosztują? Podpowiadamy.

Biskup odwołał dyspensę od udziału w niedzielnych Mszach Świętych

Foto: Biskup odwołał dyspensę od udziału w niedzielny...
cz pt, 29 maja 2020 12:48

Od soboty rząd wycofuje wprowadzone wcześniej limity osób w sklepach na targowiska, ale także kościołach. W związku z tym Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski odwołał swój marcowy dekret udzielający dyspens wszystkim wiernym z diecezji od udziału w niedzielnych Mszach Świętych. - W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem – czytamy dzisiejszym dekrecie biskupa Stepnowskiego.

Stylowa koszula męska na wesele nie musi być biała. Oto hity 2020 roku

Foto: Stylowa koszula męska na wesele nie musi być bi...
JJS pt, 29 maja 2020 12:40

Chociaż nadal wielu panów woli wybierać bezpieczne i sprawdzone rozwiązania w kwestii ubioru, to powoli do mody męskiej wchodzą też mniej tradycyjne trendy. Szczególną okazją do eksperymentowania ze stylizacjami może być wesele. Zobacz, jak wybrać koszulę, aby wyglądać oryginalnie, a jednocześnie z klasą.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę