niedziela, 25 marca 2018 napisz DONOS@

Drzewa zagrażały samochodom

Foto: Drzewa zagrażały samochodom
cz pt, 16 lutego 2018 16:39

Kilkadziesiąt drzew rosnących przy drodze krajowej nr 64 na terenie gminy Piątnica wycięli drogowcy. Jak mówią wszystkie stanowiły zagrożenie dla kierowców jeżdżących drogą Łomża – Jeżewo. Drzewa do wycięcie wskazali dendrolodzy, czyli wykształceni specjaliści od drzew i krzewów.

Pożyczka na pilne potrzeby i spełnianie małych marzeń

Foto: Pożyczka na pilne potrzeby i spełnianie małych ...
JJS pt, 16 lutego 2018 13:21

Dodatkowa gotówka zostanie przyjęta z zadowoleniem w każdym gospodarstwie domowym bez względu na to, jaki stopień zamożności reprezentują jego członkowie. Ekstra pieniądze można przeznaczyć na dowolny cel bez uszczuplania budżetu. Środki otrzymane z tytułu premii, nagrody czy bonów świątecznych to jednak co innego niż zobowiązanie w formie pożyczki, na które decyduje się bardzo wiele rodzin. Na jakie cele są najczęściej pożyczane pieniądze?

5 powodów, dlaczego warto założyć swój start-up

Foto: 5 powodów, dlaczego warto założyć swój start-up
JJS pt, 16 lutego 2018 13:13

Start-upy stają się coraz bardziej powszechne, a nowoczesne centra innowacji zachęcają, aby zakładać biznesy. Nic dziwnego, ponieważ inwestorzy, rząd czy Unia Europejska oferują wiele dotacji, aby umożliwić młodym łatwiejszy start, bez inwestowania ogromnych sum. Dlatego też perspektywa swojej firmy jest dla wielu bardzo kusząca, jednak to też wiele wyrzeczeń i nieprzespanych nocy. Poznaj 5 powodów, dlaczego warto ryzykować i założyć swój biznes.

Miejski rower na razie bez miejskich spółek

Foto: Miejski rower na razie bez miejskich spółek
cz pt, 16 lutego 2018 11:51

Po dwóch tygodniach zwlekania Urząd Miejski przyznał, że 2 lutego 2018 r. podpisano umowę z firmą BikeU na pilotaż systemu rowerów miejskich w Łomży. To o ofercie tej firmy dwa dni wcześniej tajemniczo opowiadał zastępca prezydenta Andrzej Garlicki. Przymuszony przez radnych ujawnił, że sponsorami systemu mają być trzy miejskie spółki – śmieciowa, wodociągowa i ciepłownicza. Prezesi spółek twierdzą, że nie podpisali żadnych umów. - Do chwili obecnej nie została nam przedstawiona umowa określająca warunki partnerstwa – twierdzi Jan Perkowski, prezes Zakładu Gospodarowania Odpadami, czyli miejskiej spółki śmieciowej.

Jesienią będzie nowy dworzec w Łomży?

Foto: Jesienią będzie nowy dworzec w Łomży?
cz pt, 16 lutego 2018 10:40

W grudniu za blisko 5 mln zł (netto) władze miasta sprzedały dworzec autobusowy u zbiegu Alei Legionów z ul. Gen. Władysława Sikorskiego. Nowy właściciel terenów zgodził się, aby z dworca można było korzystać do końca lipca, a miejscy urzędnicy ogłosili przetarg na wybór wykonawcy, który ma zbudować nowy dworzec. Będzie znacznie mniejszy, ale być bardziej funkcjonalny. Zajmie niewielką część „starego” dworca i zielony skwer oddzielający go od wiaty targowej. Prace mają być ukończone w październiku.

Wieczorem może być bardzo ślisko

Foto: Wieczorem może być bardzo ślisko
cz pt, 16 lutego 2018 08:40

W piątek w dzień zachmurzenie duże, okresami opady śniegu, a po południu i wieczorem możliwe opady deszczu ze śniegiem, deszczu lub mżawki, przejściowo marznące, powodujące gołoledź – zapowiadają synoptycy z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW. Dziś temperatura maksymalna do +2°C, ale według wyliczeń synoptyków temperatura odczuwalna będzie znacznie niższa – na poziomie -10°C. I mniej więcej tak samo będzie przez cały weekend.

Diler z kilogramem marihuany

Foto: Diler z kilogramem marihuany
cz cz, 15 lutego 2018 16:07

Ponad kilogram marihuany przewoził w swoim audi 28-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego. W jego zatrzymaniu, do którego doszło na terenie powiatu zambrowskiego uczestniczyli również policyjni antyterroryści, bo przygotowując zatrzymanie kryminalni ustalili, że mężczyzna może posiadać przy sobie niebezpieczne przedmioty w postaci noży ale również broń.

Policjanci szukają nowych policjantów

Foto: Policjanci szukają nowych policjantów
cz cz, 15 lutego 2018 15:30

Komenda Miejska Policji w Łomży posiada obecnie 15 wakatów i szuka chętnych nowych policjantów - Jeśli chcesz wykonywać ciekawy, wyjątkowy zawód, robić coś pożytecznego, mieć stabilną pracę - wstąp w szeregi Policji! - zachęcają policjanci z Łomży podkreślając, że to trudna służba, ale także wyjątkowe powołanie i szlachetna przygoda naznaczona poświęceniem i oddaniem drugiemu człowiekowi.

100 kg nielegalnego tytoniu w Śniadowie

Foto: 100 kg nielegalnego tytoniu w Śniadowie
mm cz, 15 lutego 2018 12:36

100 kg tytoniu do palenia bez znaków skarbowych akcyzy przechwycili łomżyńscy funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Nielegalny towar o szacunkowej wartości rynkowej blisko 70 tys. złotych mundurowi znaleźli podczas kontroli drogowej w gm. Śniadowo.

Wypadek dziecka w Kupiskach

Foto: Wypadek dziecka w Kupiskach
cz cz, 15 lutego 2018 08:24

Zablokowana jest droga wojewódzka nr 645 Łomża – Nowogród po tym gdy 12-letnia dziewczynka została potrącona przez samochód w Kupiskach. Ze wstępnych policyjnych informacji wynika, że dziewczynka miała wtargnąć na jezdnię wprost przed samochód.

Dwór Jabłońskich w Pniewie we wspomnieniach służby

Foto: Dwór Jabłońskich w Pniewie we wspomnieniach służby
cz cz, 15 lutego 2018 08:07

Żyła przed wojną zacna rodzina Jabłońskich w dworze w Pniewie. Mieli jedną kuchnię i 22 pokoje, a gospodarowali na około 1250 hektarach ziemi, łąk, pastwisk i lasów, ciągnących się 5 kilometrów wzdłuż Narwi. Jabłońscy zdążyli we wrześniu 1939 r. uciec przed sowietami, wywożącymi ziemian na Sybir, dzięki czemu ocalili w warszawskim mieszkaniu siebie i Żydów. O tym, jak się żyło przed wojną w rodzinnym majątku, syn właścicieli Janusz Jabłoński (lat 93) zapytał kilkoro pracowników dworu, spośród około 100 z 50 rodzin. Ciekawiło go wszystko: co robili, ile zarabiali, jak mieszkali, by z okruchów wspomnień rozbudować historię własnej rodziny i ziemiaństwa Ziemi Łomżyńskiej.

Cześć Wam żołnierze Armii Krajowej

Foto: Cześć Wam żołnierze Armii Krajowej
cz śr, 14 lutego 2018 13:21

14 lutego 1942, na rozkaz Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych na uchodźstwie generała Władysława Sikorskiego Związek Walki Zbrojnej został przekształcony w Armię Krajową. Tak powstało największe i najlepiej zorganizowane podziemne wojsko działające w okupowanej Europie. AK w ciągu trzech lat istnienia rozrosła się do ponad 350 tysięcy żołnierzy. W 76. rocznicę jej powołania w Łomży w ramach uroczystości upamiętniających to wydarzenie, delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze przed pomnikiem Armii Krajowej przy Alei Legionów.

Smog w Łomży wreszcie dostrzegły władze...

Foto: Smog w Łomży wreszcie dostrzegły władze...
cz śr, 14 lutego 2018 09:40

Wtorek był drugim z rzędu i kolejnym w tym roku dniem z przekroczeniem dobowych norm zanieczyszczeń powietrza w Łomży pyłami zawieszonymi PM10. Średnia dobowa ilość tych zanieczyszczeń wyniosła blisko 70 µg/m3 przy krajowej normie 50 µg/m3. Dziś władze miasta po raz pierwszy zapowiedziały chęć wygospodarowania w miejskim budżecie środków na program wsparcia mieszkańców w wymianie przestarzałych pieców, opalanych węglem, na nowoczesne, opalane biomasą (pelletem), gazem lub olejem opałowym. Być może ruszy w wakacje.

Odwołany prezes Sądu Okręgowego w Łomży

Foto: Odwołany prezes Sądu Okręgowego w Łomży
cz śr, 14 lutego 2018 09:16

Prezes Sądu Okręgowego w Łomży sędzia Sławomir Bagiński został odwołany z funkcji. Decyzja ministerstwa sprawiedliwości nie ma żadnego uzasadnienia. Na razie nie ma informacji o następcy.

Rowerzystę zabił pijany kierowca

Foto: Rowerzystę zabił pijany kierowca
cz śr, 14 lutego 2018 09:03

Sprawcą wczorajszego śmiertelnego potrącenia rowerzysty koło Przytuł był pijany kierowca. 32-letni mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu 38-latkowi, ale szybko został złapany, bo po uderzeniu w rowerzystę oderwała się tablica rejestracyjna od jego samochodu. Okazało się, że mężczyzna nie miał też uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Śmierć rowerzysty

Foto: Śmierć rowerzysty
cz wt, 13 lutego 2018 22:11

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wtorek późnym wieczorem w okolicach wsi Nowa Kubra na terenie gminy Przytuły. Samochód potrącił tu rowerzystę, który niestety zmarł. Z pierwszych informacji wynika, że sprawca tragicznego wypadku miał oddalić się z miejsca zdarzenia, ale już został zatrzymany przez policjantów.

Wszechpolacy przed Walentynkami

Foto: Wszechpolacy przed Walentynkami
cz wt, 13 lutego 2018 16:42

Było ich sześcioro. Z Białegostoku, Tykocina, Wysokiego Mazowieckiego i Łomży. Grupka działaczy Młodzieży Wszechpolskiej dzień przed Walentynkami „zorganizowała akcję” rozdawania kalendarzy pod hasłem „Kocham Polskę”. Tłumaczyli, że w ten sposób okazują miłość do Ojczyzny.

Walentynki Anno Domini 2018 w Środę Popielcową

Foto: Walentynki Anno Domini 2018 w Środę Popielcową
cz wt, 13 lutego 2018 16:16

- Walentynki to problem świata świeckiego, show biznesu i komercji, czyli nie nasz, wiernego Ludu Bożego – wyjaśnia z uśmiechem ks. Jacek Czaplicki z Kurii Diecezji Łomżyńskiej wątpliwość, jak pogodzić Środę Popielcową oraz początek Wielkiego Postu ze świętem zakochanych żon i mężów, dziewcząt i chłopców, przyjaciółek i przyjaciół... - Katolik wprowadzone przez przemysł i handel walentynki pogodzi w prosty sposób, obchodząc je w przeddzień lub w czwartek, bo miłość można wyznawać codziennie przez cały rok. Natomiast Środa Popielcowa to dla nas dzień szczególny, gdy Kościół wzywa do pokuty i umartwienia, ażeby człowiek sobie uświadomił, że jest grzesznikiem...

Kolejna kompletnie pijana mama z Łomży

cz wt, 13 lutego 2018 15:26

31-letnia kobieta w ciąży, matka opiekująca się trójką małych dzieci, miała 2,5 promila alkoholu, gdy w poniedziałek rano przyszli po nią policjanci. Kobieta jest wśród czterech osób podejrzanych o dokonanie kradzieży.

Most przez Narew w Wiźnie musi być gruntownie wyremontowany

Foto: Most przez Narew w Wiźnie musi być gruntownie w...
cz wt, 13 lutego 2018 13:53

Zbudowany w 1962 roku most przez Narew w okolicy Wizny wymaga pilnego gruntownego remontu. Stwierdzono uszkodzenia konstrukcji mostu. Ministerstwo Infrastruktury zatwierdziło w programie inwestycji remont mostu w ciągu drogi krajowej nr 64 Łomża – Jeżewo. Koszt inwestycji szacowany jest wstępnie na ponad 12 milionów złotych.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0