wtorek, 18 września 2018 napisz DONOS@

Łomżyńscy policjanci zatrzymali 46-latka podejrzanego o kradzież torebki.

Foto: Łomżyńscy policjanci zatrzymali 46-latka podejr...
mm pt, 17 sierpnia 2018 10:52

Wczoraj rano policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży zatrzymali 46-letniego mieszkańca Łomży podejrzanego o kradzież, do której doszło w minioną niedzielę w jednym z kościołów na terenie miasta.

Jak wymienić piec z rządową dopłatą?

mm pt, 17 sierpnia 2018 09:13

We wrześniu rozpocznie się przyjmowanie wniosków w ramach rządowego programu "Czyste Powietrze", którego celem jest walka ze smogiem. Rząd dołoży się wymiany pieców i termomodernizacji budynków. W ramach dofinansowania można dostać nawet 53 tys. zł.

Zderzenie motocykla z osobówką

Foto: Zderzenie motocykla z osobówką
mm cz, 16 sierpnia 2018 13:32

Nieletni motocyklista trafił do szpitala po zderzeniu z samochodem osobowym. Do zdarzenia doszło przed godziną 13.00 na ul. Piłsudskiego.

Prawie 34 tysiące zł z pikniku i zbiórki dla Aleksa

Foto: Prawie 34 tysiące zł z pikniku i zbiórki dla Al...
mm cz, 16 sierpnia 2018 10:46

„Kochani. Byłam dziś u Alusia i opowiadałam mu o Super Ludziach, którzy zorganizowali dla niego Fantastyczną Imprezę – napisała w liście do wolontariuszy i darczyńców mama Aleksa, 7-latka z Łomży, który dwa miesiące temu poparzył skórę. „Jego uśmiech był bezcenny. Oglądaliśmy filmiki z pikniku i widzieliśmy Was, Ludzi nam bliskich i takich, którzy nas nie znają, a jednak są tutaj pełni serca i bezinteresowności, by Nam pomóc...”. Super Ludzie z grup: Łomża Piecze Ciasta i Łomżyńskie Mamuśki zebrali dla Aleksa do puszek w niedzielę na strzelnicy 23 tysiące 305 zł. Do pieniędzy z pikniku charytatywnego na rehabilitację Aleksa trzeba też doliczyć 10 tysięcy 522 zł ze zbiórki, jaką zaczęła na pomagam.pl Magdalena Kołodziejek, niezmordowana Dusza i Motor akcji.

Elegancka, fascynująca i tajemnicza iluminacja teatru w Łomży

Foto: Elegancka, fascynująca i tajemnicza iluminacja ...
mm śr, 15 sierpnia 2018 17:41

Ludzie przecierali oczy ze zdumienia, podziwiając zmieniające się jak w kalejdoskopie kolory na ścianach piętrowego budynku z 1935 r. przy dawnym placu Zambrowskim. Dzisiejsza nazwa placu to plac Niepodległości, a budynek z wyniosłą wieżą to nie przedwojenna straż pożarna, tylko Teatr Lalki i Aktora w Łomży. Czemu ludzie zatrzymywali się, wyjmowali telefony i robili zdjęcia pod wieczór we wtorek...? - Instalowaliśmy i testowaliśmy nową iluminację zabytkowego budynku, w którym nasz teatr działa od 16 lat – uchyla rąbka tajemnicy Jarosław Antoniuk, pomysłowy reżyser i przedsiębiorczy dyrektor TLiA. Zanim artyści teatralni wyjadą na zagraniczne wojaże artystyczne, udało się zakończyć solidny remont, co będzie widać gołym okiem na opublikowanych zdjęciach.

Kwiaty i mural Marszałka na koniu w Święto Wojska Polskiego

Foto: Kwiaty i mural Marszałka na koniu w Święto Wojs...
mm śr, 15 sierpnia 2018 14:29

- Moi dwaj stryjowie: Jan i Izydor walczyli pod dowództwem Marszałka w wojnie z bolszewikami z Rosji w 1920 roku - ociera dyskretną łzę Henryk Cwalina, 78-letni łomżyniak rodem z Drozdowa, patrząc na olbrzymi mural z Józefem Piłsudskim, jaki z okazji Święta Wojska Polskiego i rocznicy Bitwy Warszawskiej odsłonięto na szczytowej ścianie bloku ŁSM przy placu Niepodległości 15 w Łomży. Dzieło muralisty Rafała Roskowińskiego w obecności autora podziwiało kilkadziesiąt osób, które wcześniej w Katedrze modliły się na mszy świętej za żołnierzy współczesnych i poległych za wolność Ojczyzny. Niektórzy z rana składali kwiaty przed głazem 33. Pułku Piechoty na placu Jana Pawła II, niektórzy w południe zapalili znicze na mogiłach Leona Kaliwody i żołnierzy 1920 roku...

Medale, odznaki i premie na Święto Wojska Polskiego

Foto: Medale, odznaki i premie na Święto Wojska Polsk...
mm wt, 14 sierpnia 2018 19:06

Po trzech kwadransach wręczania odznak i wyróżnień żołnierzom z okazji ich święta nadciągnęła od południa Ojczyzny niespodziewanie ciężka, stalowa powała, z której na kwadrans przed trzecią lunęła ożywcza ulewa. Stojący na baczność przy pomniku 33. Pułku Piechoty w Łomży harcerze i żołnierze nie ulękli się porywistego wiatru i zacinającego deszczu, w którego rzęsistych strugach oficjele składali wiązanki kwiatów w podzięce Tym, którzy w wojnach za wolność przelewali krew.

Zerwany dach i powalone drzewa po burzy

Foto: Zerwany dach i powalone drzewa po burzy
mm wt, 14 sierpnia 2018 16:15

Zerwany dach na budynku mieszkalnym w Siestrzankach (gm. Jedwabne), zerwana linia wysokiego napięcia i kilka powalonych drzew w okolicach Siwik (gm. Zbójna) to wynik burzy jaka przeszła nad regionem.

Pielgrzymi szczęśliwi już na Jasnej Górze

Foto: Pielgrzymi szczęśliwi już na Jasnej Górze
mm wt, 14 sierpnia 2018 13:54

Najstarszy uczestnik pielgrzymki miał 77 lat, najmłodszy rok i osiem miesięcy, ale wszystkich było około 600. We wtorek rano uczestniczyli we mszy świętej na wałach Jasnej Góry w Częstochowie, dokąd z Łomży wyruszyli 1. sierpnia. - Ludzie byli radośni, szczęśliwi, że mieli tyle siły wędrować w skwarze, mimo trudnej pogody, i wszyscy doszliśmy cali i zdrowi do Matki Bożej – opowiada z satysfakcją ksiądz Grzegorz Kosiorek, kierownik 34. Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej. - Przez cały czas dwutygodniowej wędrówki towarzyszyły nam dokuczliwe upały od rana do nocy. I tylko raz dziesiątego dnia popadało. Osławione chmury burzowe rozwiały się bezpiecznie nad pielgrzymami.

Zaczęło się burzenie dworca autobusowego w Łomży

Foto: Zaczęło się burzenie dworca autobusowego w Łomży
mm wt, 14 sierpnia 2018 12:13

W słoneczny wtorek ruch targowy jak na Marszałkowskiej: setki kupujących z gęsto rozstawionych przy ulicy Dworcowej straganów. Olbrzymia żółta koparka z ramieniem pod niebo sygnalizuje, jak zniknął budynek toalety od strony hali targowej... Została po nim wysoka sterta białych pustaków i połamanych belek drewnianych. Taśmy biało-czerwone oddzielają tereny trawników na skwerze od rozległego placu dworca na rogu alei Legionów i ulicy gen. Władysława Sikorskiego. Po drugiej stronie robotnicy z Białegostoku przygotowują zburzenie piętrowego budynku dyżurnego ruchu. To początek prac przy budowie nowego budynku dworca o powierzchni 3 tys. mkw. Ma stanąć za rok.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października 2018 r.

Foto: Wybory samorządowe odbędą się 21 października 2...
mm wt, 14 sierpnia 2018 10:34

Na 21 października br. – Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki zarządził wybory do rad gmin, rad powiatów, sejmików województw i rad dzielnic m.st. Warszawy oraz wybory wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Właściwe Rozporządzenie zostało dzisiaj opublikowane w Dzienniku Ustaw. Oznacza to, że o dziś formalnie rusza kampania wyborcza.

Budowa obwodnicy Konarzyc ruszy najwcześniej za miesiąc, najpóźniej za 3 miesiące...

Foto: Budowa obwodnicy Konarzyc ruszy najwcześniej za...
cz pon, 13 sierpnia 2018 20:04

- Dziś w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim został złożony wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRiD) – mówił przedstawiciel firmy Budimex, która ukończyła projektowanie i ma zbudować niespełna 5-kilometrową obwodnicę Konarzyc. Był jednym z gości, którzy w poniedziałkowe późne popołudnie spotkali się z ponad setką mieszkańców tej podłomżyńskiej miejscowości. W większości byli to właściciel działek przez które ma przebiegać obwodnica. Mogli zobaczyć plany nowej drogi i dowiedzieć się jak wygląda proces wydawania ZRID oraz wyceny wywłaszczanych gruntów.

Żołnierze Wojska Polskiego i WOT spotkali się w ratuszu

Foto: Żołnierze Wojska Polskiego i WOT spotkali się w...
mm pon, 13 sierpnia 2018 17:37

Kilkunastu żołnierzy mundurowych i kilku kombatantów gościł w sali ratuszowej prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Spotkanie odbywało się z okazji nadchodzącego 15. sierpnia święta Wojska Polskiego i Bitwy Warszawskiej 1920, zwanej powszechnie Cudem nad Wisłą. Żołnierze i nieliczni goście podzielili się refleksjami o bohaterskiej postawie polskich żołnierzy oraz o nadal istotnych i żywych więziach ze społecznością lokalną od czasów przedwojennych po współczesność XXI w. W takim kontekście nieraz pojawiało się nazwisko Mariana Raganowicza i 33. Pułk Piechoty z Łomży.

Śniadanie do łóżka: 5 niestandardowych pomysłów

Foto: Śniadanie do łóżka: 5 niestandardowych pomysłów
mm pon, 13 sierpnia 2018 16:33

Jaki jest najważniejszy posiłek dnia? Oczywiście, że śniadanie! Najprzyjemniejsze jest to serwowane prosto do łóżka. Chcesz nim zaskoczyć ukochaną osobę? Mamy dla Ciebie kilka pomysłów, na dania, które wywołają uśmiech na twarzy, a przy okazji dostarczą odpowiedniej porcji energii. Sprawdź co warto przygotować.

Pomimo opracowania wielu nowych metod nauki języka niemieckiego, część osób wciąż wybiera tradycyjne

Foto: Pomimo opracowania wielu nowych metod nauki jęz...
mm pon, 13 sierpnia 2018 16:26

Zamiast tego warto jednak wypróbować inne sposoby, bo może się okazać, że będą one nie tylko tańsze, ale też bardziej efektywne.

Dług spłacą następcy

Foto: Dług spłacą następcy
cz pon, 13 sierpnia 2018 14:37

Od blisko 8,2 mln zł do nawet 9,6 mln zł – tyle Łomża będzie musiała zapłacić za obsługę rekordowego kredytu jaki władze miasta chcą zaciągnąć w tym roku. W poniedziałek w ratuszu otwierano koperty z ofertami banków, które gotowe są pożyczyć miastu 38,5 miliona złotych. Pieniądze są nam niezbędne na spłatę rat wcześniejszych kredytów oraz pokrycie części tegorocznego deficytu budżetu. Obecne władze spłatą tego kredytu chcą obarczyć tych, co będą rządzili dużo później. Prezydent Mariusz Chrzanowski raty rozpisał na 13 lat, przy czym w ciągu trzech najbliższych lat spłacane ma być po 600 tys. zł, a w trzech ostatnich latach rządzący wówczas następcy będą musieli oddać ponad 20 mln zł.

Potrącenie pieszego w Konarzycach

Foto: Potrącenie pieszego w Konarzycach
cz pon, 13 sierpnia 2018 12:36

Są utrudnienia w ruchu po potrąceniu pieszego w Konarzycach na drodze wojewódzkiej nr 677 Łomża – Ostrów Mazowiecka. Ranny 61-letni mężczyzna trafił do szpitala. Na miejscu pracują są służby ratunkowe, a ruch samochodów odbywa się wahadłowo.

Kolizja na Zawadzkiej, korek na Zjeździe

Foto: Kolizja na Zawadzkiej, korek na Zjeździe
cz pon, 13 sierpnia 2018 11:56

Dwa samochody osobowe zderzyły się na skrzyżowaniu ul. Zawadzkiej z ul. Sybiraków. Policja podaje, że była to kolizja, co oznacza, że nie ma osób poszkodowanych. Przed południem były też duże utrudnienia na ul. Zjazd po tym gdy awarii uległa jadąca tędy ciężarówka.

Tysiące złotych z pikniku na rehabilitację Aleksa z Łomży

Foto: Tysiące złotych z pikniku na rehabilitację Alek...
cz pon, 13 sierpnia 2018 11:41

Przez 11 godzin na starej strzelnicy odbywał się piknik charytatywny dla Aleksa, 7-latka z Łomży, który od 2 miesięcy z poparzeniami leży w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Kilka tysięcy widzów zjawiło się na słonecznych zielonych błoniach osiedla Konstytucji 3 Maja. Ze sceny dobiegało granie i śpiewy kilkunastu wokalistów, licytowano obrazki, np. aniołów na desce: 350 zł, dzieciaki skakały na dmuchanych trampolinach i zjeżdżały z kolorowych stoków, malowały twarze i stały w kolejkach do wplatania warkoczyków. W namiotach wydawano pyszne zupy firmowe od łomżyńskich restauratorów i ciasta od cukierników, wabił grill z kiełbaskami - wszystko za datek do jednej z 14 puszek akcji, organizowanej przez grupy: Łomża Piecze Ciasta i Łomżyńskie Mamuśki.

Kolejny „za szybki” wpadł na tajne BMW

Foto: Kolejny „za szybki” wpadł na tajne BMW
cz pon, 13 sierpnia 2018 09:50

Policjanci z łomżyńskiej drogówki wyeliminowali z ruchu kolejnego pirata drogowego. Wczoraj przed godziną 13. w okolicach Sierzput, na drodze krajowej nr 61 Łomża – Ostrołęką, zatrzymali 41-latka, który oplem astrą pędził z prędkością 121 km/h w miejscu, gdzie dozwolone było 70km/h, a dodatkowo wyprzedzał na skrzyżowaniu. Policjanci od razu chcieli zatrzymać mu prawo jazdy, ale „szybki kierowca” nie miał dokumentu przy sobie, co było trzecim jego wykroczeniem.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę