sobota, 17 sierpnia 2019 napisz DONOS@

Zatrzymani na moście

Foto: Zatrzymani na moście
cz pt, 12 lipca 2019 15:10

Trzy policyjne radiowozy, w tym jeden nieoznaczony, zatrzymały na starym moście przez Narew wyjeżdżający z Łomży samochód. Jak relacjonują świadkowie nieoznakowany samochód policyjny zajechał mu drogę po czym dołączyły do niego dwa radiowozy. Urszula Brulińska z KMP w Łomży potwierdza zdarzenie i mówi, że zatrzymano trzy jadące samochodem osoby.

Celnicy z Łomży przejęli przemycane z Azji leki

Foto: Celnicy z Łomży przejęli przemycane z Azji leki
cz pt, 12 lipca 2019 13:50

1655 sztuk leków przesyłanych bez odpowiedniego zezwolenia przejęli łomżyńscy celnicy kontrolując przesyłki kurierskie w jednej z firm. Leki miały być „materiałami reklamowymi”. Ujawniono także blisko 160 podrobionych perfum. - Szacunkowa wartość rynkowa zatrzymanych towarów to ponad 95 tysięcy złotych - podał Maciej Czarnecki z Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku.

Potrącenie w Lachowie

cz pt, 12 lipca 2019 11:35

Samochód przewożący mleko potracił pieszą. 70-letnia kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Pijany kierowca autobusu

Foto: Pijany kierowca autobusu
cz pt, 12 lipca 2019 09:55

Ponad 2 promile alkoholu miał w sobie 52-letni kierowca autobusu, który wracał do Kolna. O tym, że może jechać pijany policjantów powiadomił kierowca innego samochodu, który jechał za nim droga krajową nr 63 od strony Pisza. Jak relacjonował autobus jedzie bardzo wolno, około 30 km/h, wężykiem i co chwila zahacza o pobocza jezdni.

Na weekend pogoda i nie tylko

cz pt, 12 lipca 2019 08:49

W Łomży Jarmark Rozmaitości, w Piątnicy wystawa koni, a w Jedwabnem zabawy i parada motocyklistów. Wszystkie te imprezy zaplanowano pod gołym niebem, a synoptycy przez cały widzą na zmianę słońce i chmury, z którymi mogą nadciągnąć przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalnie wzroście do 21°C, ale odczuwalna ma być o dwa – trzy stopnie niższa.

Ponad 60 tysięcy złotych na oszpecenie Giełczyńskiej

Foto: Ponad 60 tysięcy złotych na oszpecenie Giełczyń...
mm cz, 11 lipca 2019 18:06

Brzydota, koszmar, ohydztwo, zardzewiałe kolubryny i oszpecona cała ulica – oto najdelikatniejsze określenia, jakie ok. 20 łomżynianek i łomżyniaków od lat 16 po lat 80 wypowiadało z pretensjami pod adresem inicjatorów likwidacji pięciu długich rabat kwiatowych wzdłuż ulicy Giełczyńskiej od Dwornej do placu Niepodległości. Zamiast barwnych kobierców z kwiatów, między asfaltem jezdni a polbrukiem chodnika usypano wiosną szare pasy z grysu i ustawiono 9 „zardzewiałych kolubryn”, długich na 2 metry i wysokich na metr gazonów. - Jak rosły tu kwiaty, to było od wiosny po jesień ładnie, kolorowo i przyjemnie w samym centrum miasta... – ocenia 80-letni Wacław Niziński, który ulicą Giełczyńską porusza się od 56 lat, odkąd przyjechał do Łomży. - Komu zależało to zniszczyć?

Podlaskie.eu już działa!

Foto: Podlaskie.eu już działa!
cz cz, 11 lipca 2019 13:19

– Ma to być wizytówka naszego województwa. To strona, która prezentuje najlepsze, co mamy: dobra natury, kulturę, zabytki, ale także ludzi, którzy tu żyją, osiągnęli sukces i promują nasz region – mówił o nowo otwartym serwisie podlaskie.eu Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego. Portal został uruchomiony podczas czwartkowej (11.07.) konferencji w Operze i Filharmonii Podlaskiej.

Interwencja społeczna

Foto: Interwencja społeczna
cz cz, 11 lipca 2019 11:01

W tydzień ludzie dobrej woli zebrali pieniądze, by pomóc bezdomnemu niepełnosprawnemu z Ciechanowca. Irek ma 43 lata, a dwa lata temu upadł na budowie z rusztowania i od tego momentu jest niepełnosprawny. - Zakup wózka dla to tylko kropla w morzu jego potrzeb – wskazuje Adam Kujawa - organizator zbiórki na wózek. Wspierał go jeszcze, gdy był pełnomocnikiem prezydenta Białegostoku do spraw osób niepełnosprawnych. Teraz pomaga jako instruktor Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. - Prosimy o nagłośnienie sytuacji Irka. Jest on jednym z wielu smutnych przykładów na to, jak wygląda w Polsce życie niepełnosprawnych osób - dodaje.

Wypadek na drodze do Nowogrodu

Foto: Wypadek na drodze do Nowogrodu
cz cz, 11 lipca 2019 10:20

- Najprawdopodobniej niedostosowanie prędkości do warunków na drodze było – według policjantów - przyczyną wypadku do którego doszło na drodze Łomża – Nowogród. Jadące od Łomży w kierunku Nowogrodu volvo zjechało z jezdni i spadając z wysokiej skarpy dachowało. Samochodem jechały trzy młode osoby – wszystkie trafiły do szpitala.

„Zniszczenie mienia” czy prowokacja

Foto: „Zniszczenie mienia” czy prowokacja
cz cz, 11 lipca 2019 09:21

„Tęsknię za tobą Żydzie”. Taki duży napis pojawił się na murowanym ogrodzeniu jednej z posesji w centrum Jedwabnego. Właściciel posesji zgłosił incydent na policję, a ci wykonują czynności w sprawie zgłoszenia „zniszczenia mienia”.

„Lotniczy” hangar stanie przy Zjeździe

cz cz, 11 lipca 2019 08:42

Po siedmiu latach leżakowania wreszcie ma stanąć... Stalowy hangar, który władze miasta kupiły na przełomie 2011 i 2012 roku na potrzeby szumnie zapowiadanego wówczas lądowiska dla motolotni i małych samolotów przy Grobli Jednaczewskiej, zostanie wreszcie wyjęty „z magazynu” i ustawiony. Hangar ma być czymś w rodzaju garażu na potrzeby MOSiR, ale i Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, które musi opuścić użytkowane dotychczas garaże, po tym jak władze miasta działkę, na której one stoją, wymieniły z prywatnym przedsiębiorcą. Wczoraj radni miasta na ustawienie hangaru zgodzili się wydać 300 tysięcy złotych.

Szabłowski prezesem ŁFS

Foto: Szabłowski prezesem ŁFS
cz śr, 10 lipca 2019 18:47

Lech Szabłowski, starosta łomżyński, został nowym prezesem Łomżyńskiego Forum Samorządowego. Na stanowisku zastąpił Agnieszkę Muzyk, która kierowała stowarzyszeniem samorządów od początku powstania w 2015 roku. - Widzę potrzebę kontynuowania tych wszystkich dobrych działań – mówi Szabłowski zaznaczając, że chciałby też rozszerzyć stowarzyszenie o nowych członków i na „twarde” projekty unijne.

Żydzi i Polacy oddali hołd ofiarom mordu w Jedwabnem

Foto: Żydzi i Polacy oddali hołd ofiarom mordu w Jedw...
cz śr, 10 lipca 2019 18:24

- Przed wojną dzielili ulice, spotykali się, rozmawiali i pomagali sobie nawzajem, ale 10. lipca 1941 roku wspólna historia skończyła się tragicznie na tym miejscu - przemawiał w obecności ponad 100 osób ks. Wojciech Lemański przed pomnikiem ku czci kilkuset Żydów: dzieci, dorosłych i starców, którzy zostali zapędzeni przez Polaków do stojącej podczas wojny stodoły i spaleni przez sąsiadów. W imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy wieniec biało-czerwonych kwiatów złożył sekretarz stanu Wojciech Kolarski. Głos zabrali: ambasador Izraela w Polsce Anna Azari i przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie Lesław Piszewski. Był psalm 23 i modlitwa za zmarłych...

Paysafecard - przepis na bezpieczne transakcje w internecie

Foto: Paysafecard - przepis na bezpieczne transakcje ...
JJS śr, 10 lipca 2019 15:34

Jak płacić w internecie na różnych stronach internetowych, nieznanych serwisach i zachować przy tym pełne bezpieczeństwo danych? Czy istnieje złoty środek? Jeśli często dokonujemy płatności online, warto przyjrzeć się karcie Paysafecard. Czym jest? Paysafecard - zobacz przepis na bezpieczne transakcje w internecie.

Gigantyczna podwyżka podatku śmieciowego przegłosowana

Foto: Gigantyczna podwyżka podatku śmieciowego przegł...
cz śr, 10 lipca 2019 13:32

Po latach zwracania uwagi władze miasta dojrzały i wreszcie deklarują wolę zajęcia się wypracowaniem bardziej sprawiedliwego rozdziału pomiędzy mieszkańców kosztów polityki śmieciowej. Nim jednak ma to nastąpić mieszkańcy Łomży za śmieci zapłacą bardzo dużo. Podczas środowej sesji uchwalono nowe stawki podatku śmieciowego. Od września do końca roku opłata w przypadku segregacji śmieci wyniesie w domkach jednorodzinnych 60 zł, a w blokach 38 zł miesięcznie, czyli będzie o prawie 60% wyższa niż dotychczas. Jeszcze większa podwyżka dotknie gospodarstwa jednoosobowe - cena w domkach wzrośnie o 65%, a w blokach aż o 94%. Podwyżka, dla tych, którzy śmieci nie sortują wyniesie 80%. Jeśli do końca roku nie zostanie wypracowany nowy system rozliczania podatku śmieciowego od stycznia opłaty w Łomży mają spaść od 3 do nawet 10 zł miesięcznie.

Sklepów z wódką w Łomży będzie więcej

Foto: Sklepów z wódką w Łomży będzie więcej
cz śr, 10 lipca 2019 11:37

Większością 11 „za” do 10 „przeciw” przy 1 głosie wstrzymującym się Rada Miejska Łomży zwiększyła liczbę koncesji na handel alkoholem w mieście i zliberalizowała zasady sprzedaży napojów alkoholowych. Wniosek o zmiany złożyła grupa 10 radnych z klubu prezydenckiego i Platformy Obywatelskiej, a w głosowaniu na sesji poparł go także radny Mariusz Tarki, który niedawno odszedł z klubu radnych PiS, który to klub opowiedział się przeciwko takim zmianom.

Groźna kolizja przy Venedzie

Foto: Groźna kolizja przy Venedzie
cz śr, 10 lipca 2019 09:59

Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale wyglądało groźnie. Przy zjeździe na podziemny parking Galerii Vedena czołowo zderzył się chevrolet z renault kangoo. Według relacji świadków chevrolet miał zacząć się palić, ale szybko został ugaszony nim dojechali wezwani na ratunek strażacy.

Łomża, Suwałki, Białystok - różnice widać wyraźnie

Foto: Łomża, Suwałki, Białystok - różnice widać wyraźnie
cz śr, 10 lipca 2019 08:59

W Łomży ponad 875 tysięcy zysku, w Suwałkach zysk rzędu 1,5 tys. zł, a w Białymstoku strata przekraczająca 60 tysięcy. Zarząd województwa podlaskiego zatwierdził sprawozdania finansowego za rok 2018 trzech podległych mu Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego. Tylko w Łomży zanotowano znaczny wzrost w stosunku do 2017 roku.

Chłodne dni lata

Foto: Chłodne dni lata
cz śr, 10 lipca 2019 08:32

Wczoraj w okolicach Łomży temperatura powietrza w najcieplejszym momencie dnia i na krótko wzrosła do 15,7°C. Dziś może być jeszcze chłodniej, a do tego zachmurzenie duże, ale z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu a miejscami także burze i wiatr północno-zachodni okresami porywisty, co ma sprawiać, że ludzie będą się czuli tak, jakby było maksymalnie 10 °C.

Nowy radny powiatu

cz śr, 10 lipca 2019 08:02

Antoni Włodkowski (62 lata) z Piątnicy Poduchownej będzie nowym radnym Rady Powiatu Łomżyńskiego. Komisarz Wyborczy w Łomży wydał postanowienie w sprawie obsadzenia mandatu zwolnionego po śmierci Edwarda Łady.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę