Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Środa Popielcowa

mm śr, 22 lutego 2023 09:17

Skończył się czas radości i zabawy związany z karnawałem, a rozpoczyna się Wielki Post. W Środę Popielcową, która otwiera czas przygotowania do Zmartwychwstania, ludzie wiary, katolicy zachowują post ścisły.

Zgubienie dowodu osobistego – co robić? Jakie są zagrożenia?

JJS śr, 22 lutego 2023 08:05

Jeśli zauważysz brak swojego dowodu osobistego, musisz podjąć szybkie i zdecydowane działania. Oryginalny dokument może posłużyć nieuczciwej osobie m.in. do wyłudzenia kredytu. Sprawdź, jak postępować w przypadku zgubienia dowodu osobistego, aby uniknąć przykrych konsekwencji tego niefortunnego zdarzenia.

Regeneracja i czyszczenie filtra DPF - wszystko co warto o nich wiedzieć

JJS śr, 22 lutego 2023 07:48

Zregenerowanie i proces czyszczenia filtra DPF to procedura uwalniania zatkanego podzespołu między innymi z nagromadzonych substancji jak popiół, sadza, pyły PM10, resztki oleju. Czyszczenie i regeneracja mają przywrócić przepustowość stanu fabrycznego i odblokować zatkany filtr cząstek stałych. Zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu i zapoznania się z przedstawionymi informacjami, a dokładniej z opisem procesu regeneracji oraz tego jakie mogą być przyczyny zatykających się filtrów.

Wesoło i kolorowo na koniec karnawału 2023

mm wt, 21 lutego 2023 19:26

- To jest mój trzeci bal karnawałowy w tym sezonie – opowiada z uśmiechem Krzysia Budkiewicz, która od godziny 3. po południu wirowała w Hali Kultury w Łomży w rytmie tanga, walca i disco. - Wcześniej byłam na balu w Starej Waciarni i na Walentynkach z Klubem Seniora. Ja mam po mojej mamie wszystko: wzrost, urodę, energię, optymizm i poczucie humoru. Uwielbiam śpiew i taniec.

200 metrów ma znaczenie

mm wt, 21 lutego 2023 13:15

Sejm w „ustawie wiatrakowej” przyjął 700-metrową odległość wiatraków od zabudowań. Senackie komisje chcą jednak by odległość pozostała na 500 metrach. To o tyle ważne, że w województwie podlaskim, które nie jest wietrznym, potencjalny teren do wykorzystania przez te 200 metrów zmniejsza się o prawie 50%.

"Bin Laden" łowi w Łomży

mm wt, 21 lutego 2023 11:19

Panuje przekonanie, że oszustom łatwo jest złowić seniorów, a młodsi mają być sprytniejsi i bardziej świadomi. Nic bardziej mylnego. Ostatnio 37-latek stracił prawie 10 tys. zł, 42-latka oszukano na 4 tys. zł, a 47-letnia kobieta „umoczyła” 500 zł.

Jedna kura hodowli nie czyni?

mm wt, 21 lutego 2023 09:16

Osoby, które utrzymują drób na własne potrzeby, nie muszą go rejestrować u Powiatowego Lekarza Weterynarii ani w Krajowej Bazie Danych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – zapewnia w komunikacie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Jak podłączyć okulary VR do telefonu

JJS wt, 21 lutego 2023 08:35

Czy wiesz, że możesz zamienić swój zwykły smartfon w zestaw VR? Jeśli masz całkiem nowy smartfon i wiesz, jak instalować na nim aplikacje, możesz wejść do świata Wirtualnej Rzeczywistości.

Skarga na prezydenta zasadna

mm pon, 20 lutego 2023 17:38

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji Rady Miasta za zasadną uznała skargę radnego Dariusza Domasiewicza na bezczynność prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Natomiast skargą na wiceprezydenta Andrzeja Stypułkowskiego formalnie się nie zajmowała, bo mieszkanka ją wycofała.

ZUS: Marcowa waloryzacja wyniesie 14,8 proc

mm pon, 20 lutego 2023 11:49

Marzec jest miesiącem, w którym emeryci i renciści otrzymują waloryzację świadczeń. W tym roku wzrosną one o 14,8 proc., choć publikowany w styczniu wskaźnik inflacji wyniósł 17,2%. Nie wszyscy jednak otrzymają tak samo. Podniesienie wysokości emerytur i rent będzie kwotowo-procentowe – informuje ZUS.

Zabił dwa psy, ale sumienie nakazało mu zadzwonić na 112

mm pon, 20 lutego 2023 11:16

Mieszkaniec powiatu łomżyńskiego udusił, a następnie zakopał dwa psy. Zrobił to, bo czworonogi za głośno szczekały. Pijany sprawca sam zadzwonił na numer alarmowy, bo jak mówił policjantom, miał wyrzuty sumienia. 26-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Bezpłatne porady w prokuraturach

mm pon, 20 lutego 2023 09:27

W ramach rozpoczynającego się dziś Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem do piątku (24.02) w prokuraturach w regionie można uzyskać bezpłatne porady.

Jak zbudować dom energooszczędny?

JJS pon, 20 lutego 2023 07:54

Energooszczędne rozwiązania są dobre nie tylko dla budżetu, ale także dla stanu środowiska. Zastanawiasz się, jak zbudować dom energooszczędny, a jednocześnie nie nadwyrężać założonego budżetu? Jeśli tak, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie. W kolejnych akapitach znajdziesz kilka ważnych wskazówek, dzięki którym stworzenie wymarzonego miejsca na ziemi stanie się łatwiejsze.

Zaczęły się wypalania traw

mm nie, 19 lutego 2023 18:31

Wcześnie, bo już w drugiej dekadzie lutego, rozpoczął się w 2023 roku sezon wypalania traw. Jako pierwsza paliła się sucha trawa na fortach w Piątnicy.

Idzie kolejna wichura

mm nie, 19 lutego 2023 17:48

Cyklon Willy w poniedziałek przyniesie w północnej Polsce silny wiatr i śnieg. IMGW wydało już ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla całego województwa podlaskiego.

Ulf obszedł się delikatnie z regionem

mm so, 18 lutego 2023 14:21

Cyklon Ulf przechodzący nad regionem na razie nie spowodował większych zniszczeń. Łomżyńscy strażacy interweniowali w kilku drobniejszych zagrożeniach, pojawiają się także awarie linii energetycznych. IMGW w najnowszym komunikacie obniża możliwą maksymalną prędkość wiatru.

Pomagajmy, nie tylko z obowiązku, ale ze współczucia

mm so, 18 lutego 2023 11:45

Tragicznie zapisał się na naszych drogach wczorajszy dzień. Pod Szczepankowem zginął młody człowiek, inny został ranny w Wygodzie. W związku z tym drugim zdarzeniem Czytelnik 4lomza.pl przysłał swoją obserwację i apel „udzielania pomocy osobom poszkodowanym”.

Wypadek w Wygodzie

mm pt, 17 lutego 2023 19:04

Dwa samochody osobowe zderzyły się w Wygodzie. Droga krajowa 63 przez pewien czas była zablokowana, teraz wprowadzono ruch wahadłowy. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Śmiertelny wypadek w Szczepankowie

mm pt, 17 lutego 2023 16:07

Młody mężczyzna zginął na drodze w rejonie Szczepankowa. Droga jest zablokowana, na miejscu pracują służby ratunkowe.

Lewica doskonali program przed wyborami

mm pt, 17 lutego 2023 12:08

Lewica przygotowując się do wyborów parlamentarnych, jeździ po kraju przedstawiając swoje pomysły, słuchając przy tym ludzi. Na targowisku miejskim w Łomży posłowie Nowej Lewicy mówili o pakiecie ustaw bezpieczny senior, wdowiej rencie, a także o pieniądzach z KPO i drożyźnie za którą obwiniają rząd PiS.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę