niedziela, 25 marca 2018 napisz DONOS@

Zimno dopiero przed nami

cz pon, 26 lutego 2018 08:59

W niedzielę o poranku na stacji meteo IMGW w Marianowie koło Łomży temperatura powietrza spadła do -17,1°C. Dzisiejszej nocy było tylko -16,6°C. Synoptycy spodziewają się, że największe spadki temperatury są przed nami. Lokalnie prognozują spadki temperatury do nawet -23°C.

Mroźna noc i niedziela

cz so, 24 lutego 2018 19:29

W nocy od -19°C do -15°C, a miejscami możliwy jest spadek temperatury do -23°C - prognozują synoptycy. Zimno będzie także w niedzielę. Temperatura w dzień ok. -10°C, ale odczucie zimna potęgować będzie wiatr o średniej prędkości od 15 km/h do 25 km/h.

Dachowanie pod Wizną

Foto: Dachowanie pod Wizną
cz so, 24 lutego 2018 10:58

Cztery osoby jechały samochodem osobowym, który wypadł z drogi i dachował pobliżu wsi Sulin-Strumiłowo za Wizną. Na szczęście nie odniosły większych obrażeń. Ratownicy podają, że same wyszły z leżącego na dachu samochodu. Tylko jedna z nich ma pokaleczoną rękę.

7 tysięcy 31 zł z licytacji dla Damiana z „Mechaniaka”

Foto: 7 tysięcy 31 zł z licytacji dla Damiana z „Mech...
cz pt, 23 lutego 2018 17:15

- Damian był na ognisku u kolegi w sąsiedniej wsi, wracali pieszo grupką około drugiej w nocy i syn zapytał innego kolegą, czy może przejechać się motorem... - wspomina Agnieszka Śliwowska, mama 18-latka Damiana, który dziewięć miesięcy temu miał poważny wypadek i uraz czaszkowo-mózgowy: dzisiaj porusza tylko trochę głową w lewo i prawo, unosi prawą rękę i prawą nogę, lecz lewą stronę ciała ma bezwładną. - Nie wiadomo, czy mózg podejmie pracę, dużo w rękach Boga..., lekarzy i rehabilitantów – matka przełyka gorzkie łzy na turnieju piłki nożnej o puchar prezydenta Łomży. W trakcie zlicytowano, m.in., motocykl CZ z 1961 r. za 4 600 zł na leczenie i rehabilitację Damiana.

Za szybko jechała...

Foto: Za szybko jechała...
cz pt, 23 lutego 2018 15:56

Kobieta trafiła do szpitala po tym, gdy kierowana przez nią skoda fabia wypadła z drogi w okolicach wsi Gać na drodze do Mężenina. Najprawdopodobniej kobieta jechała zbyt szybko i auto zostało podbite na wzniesieniu po czym "przeleciało" przez rów, uderzyło w przepust, przejechało przez ścieżkę rowerową i zatrzymało się na rosnącym w pobliżu drzewie. Ratownicy mówią, że kobieta miała wiele szczęścia.

Dziura w budżecie miasta coraz większa

Foto: Dziura w budżecie miasta coraz większa
cz pt, 23 lutego 2018 15:41

Sytuacja finansowa świętującej w tym roku 600-lecie miejskości Łomży nie jest powodem do zadowolenia. Władze miasta planują zaciągniecie w tym roku rekordowo dużego kredytu (38,5 mln zł) zwiększając zadłużenie samorządu do kwoty 147 i pół miliona złotych. Kredyt musimy wziąć aby móc spłacić tegoroczne raty kredytów zaciąganych w poprzednich latach i na pokrycie deficytu, czyli różnicy w budżecie pomiędzy planowanymi dochodami a wydatkami. Okazuje się, że deficyt planowany w wysokości 28 mln 747 tys., teraz prezydent chce zwiększyć jeszcze o 6 mln 666 tys. zł.

Szybka gotówka. Czy rzeczywiście tak łatwo ją dostać?

Foto: Szybka gotówka. Czy rzeczywiście tak łatwo ją d...
JJS pt, 23 lutego 2018 12:24

W życiu zdarzają się sytuacje, w których nagle potrzebne są dodatkowe pieniądze. Skąd jednak je pozyskać? Pożyczki od rodziny i znajomych nie są dobrym pomysłem, a procedury bankowe zajmują z reguły sporo czasu. Na szczęście istnieją jeszcze pozabankowe firmy pożyczkowe, które dość szybko udzielają pożyczek.

Ćwiczenia poszukiwaczy

Foto: Ćwiczenia poszukiwaczy
cz pt, 23 lutego 2018 11:15

Policjanci i strażacy z komend w Kolnie oraz przedstawiciele Grupy Ratowniczej „Nadzieja” z Łomży, szkolili się w zakresie współpracy przy terenowych poszukiwaniach osób zaginionych zakwalifikowanych do tzw. kategorii I. W takich wypadkach szybka akcja jest na wagę życia.

Obserwacje ŁPKDN: Mamy własne Gęsi gęgawy!

Foto: Obserwacje ŁPKDN: Mamy własne Gęsi gęgawy!
cz pt, 23 lutego 2018 10:02

- Obserwacje prowadziliśmy ok. 10 lat i dopiero w ostatnich dniach udało się nam policzyć stado. Jest ich 98 i stanowi grupę rodzin z przestrzeni między mostami Hubala i mostem w Bronowie - podaje Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. - Gęś gęgawa w skali naszego kraju jest w ekspansji i bardzo nas cieszy, że znalazła doskonałe warunki do życia w Dolinie Narwi, gdzie możemy je obserwować przez cały rok w okolicach Niewodowa.

Stypendia dla uczniów uzdolnionych artystycznie

Foto: Stypendia dla uczniów uzdolnionych artystycznie
cz pt, 23 lutego 2018 09:20

Literatura, muzyka, sztuki plastyczne i wizualne, teatr, ale też krawiectwo i moda… – 70 uczniów odebrało certyfikaty stypendialne dla uzdolnionej artystycznie młodzieży przyznane przez Zarząd Województwa Podlaskiego. Każdy z nich będzie otrzymywał miesięcznie po 250 zł (brutto). W tej grupie jest też kilkoro uczniów z łomżyńskich szkół.

Radio z koncesją na... wspieranie lokalnego Kościoła

Foto: Radio z koncesją na... wspieranie lokalnego Koś...
cz pt, 23 lutego 2018 08:53

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zdecydowała o przyznaniu kolejnej 10-letniej koncesji na nadawanie dla Diecezjalnego Radia Nadzieja. Jak podał portal wirtualnemedia.pl koncesja obejmuje nadawanie programu radiowego, którego głównym celem jest wspieranie lokalnego Kościoła w jego misji ewangelizacyjnej.

ŁoKeR bez spółdzielni

cz pt, 23 lutego 2018 08:39

Rada Nadzorcza Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zdecydowała, że spółdzielnia nie będzie sponsorem systemu rowerów miejskich ŁoKeR, który władze miasta chcą pilotażowo uruchomić z firmą z firmą BikeU. Oczekiwano, że za wydzierżawienie na pół roku jednej stacji z 7 rowerami ŁSM zapłacić blisko 50 tysięcy złotych. Decyzja Rady Nadzorczej, o tym, że spółdzielnia nie będzie finansowała tego przedsięwzięcia zapadła jednogłośnie.

Zimny koniec zimy

Foto: Zimny koniec zimy
cz pt, 23 lutego 2018 08:24

O godzinie 5. nad ranem w Marianowie koło Łomży urządzenia pomiarowe stacji Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zanotowały temperaturę -12,4°C. To była najzimniejsza noc tej zimy w regionie. W Suwałkach temperatura spadła do -16,6 °C, a przy gruncie wyniosła -19°C. Najbliższa ma być nieco mniej zimna, ale kolejne z większym mrozem.

Licytacje dla Damiana z „Mechaniaka”

Foto: Licytacje dla Damiana z „Mechaniaka”
cz cz, 22 lutego 2018 17:33

W Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich przy Szkole Podstawowej nr 9 w piątek odbędzie się charytatywny turniej piłki nożnej i licytacje przedmiotów, z których dochód w całości ma zostać przekazany na pomoc Damianowi Śliwowskiemu - uczniowi Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży, który w ubiegłym roku miał bardzo poważy wypadek motocyklowy.

Ostrzeżenie meteo: Silny mróz

Foto: Ostrzeżenie meteo: Silny mróz
cz cz, 22 lutego 2018 14:41

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Zespół w Białymstoku wydało ostrzeżenie przed silnym mrozem jaki dzisiejszej nocy ma nadciągnąć nad region. W subregionie centralny województwa podlaskiego, obejmującym m.in. Łomżę i okolice, temperatura minimalna może spaść od -16°C do -13°C.

Wypadek w Chojnach

Foto: Wypadek w Chojnach
cz cz, 22 lutego 2018 11:09

Dwie osoby zostały ranne po wypadku do którego doszło w Chojnach Młodych na drodze krajowej nr 61 Łomża – Ostrołęka. Zderzyły się tu dwa samochody osobowe. Na miejscu pracują służby ratunkowe, a ruch odbywa się wahadłowo.

Papierowe Oświadczenia zamiast e-wniosków o dopłaty do ziemi

Foto: Papierowe Oświadczenia zamiast e-wniosków o dop...
cz cz, 22 lutego 2018 09:43

Do 14 marca 2018 r. rolnicy mogą składać w biurach powiatowych ARiMR "Oświadczenia potwierdzające brak zmian w 2018 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2017". Skuteczne złożenie oświadczenia jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o przyznanie płatności na rok 2018. Rolnik taki nie będzie musiał składać nowego wniosku o płatność, który od tego roku musi być składany za pośrednictwem internetu.

Motocykl CZ i turniej piłkarski na leczenie Damiana

Foto: Motocykl CZ i turniej piłkarski na leczenie Dam...
cz śr, 21 lutego 2018 18:34

- Damian był dobrym uczniem, grzecznym i sumiennym, jednym z najlepszych w klasie mechaniki samochodowej. Po wypadku motocyklowym w maju ubiegłego roku miał bardzo poważną operację na otwartym mózgu, ponad pół roku przeleżał w śpiączce, ale został wybudzony i zaczął reagować – opowiada Jacek Kocoń, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących, z którego drużyna piłkarska wystąpi w piątek w Hali Sportowej imienia Olimpijczyków Polskich przy SP nr 9 w Łomży. W charytatywnym turnieju o puchar prezydenta Łomży wystąpi 8 zespołów. Od godziny 10. do 15. odbędą się licytacje, w tym kompletnego motocykla CZ z 1961 r. i gadżetów sportowych, z czego dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację 18-letniego Damiana Śliwowskiego.

Pomocny policjant

Foto: Pomocny policjant
cz śr, 21 lutego 2018 18:20

Nietypową pomoc od policjanta otrzymało małżeństwo seniorów z gminy Rutki Kossaki. Zambrowski dzielnicowy gdy zorientował się, że 90-latek i jego i 2 lata młodsza żona znajdują się oni w trudnej sytuacji życiowej, wpadł na pomysł, aby zorganizować seniorom opał na zimę.

Urzędnicy wyborczy pilnie poszukiwani

Foto: Urzędnicy wyborczy pilnie poszukiwani
cz śr, 21 lutego 2018 15:13

Delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Łomży poszukuje 83 nowych urzędników wyborczych. W każdej gminie ma być co najmniej dwóch takich urzędników, a w większych miastach: Kolno i Wys. Mazowieckie 3, w Zambrowie i Grajewie 4, a w samej Łomży aż 5. Czas na zgłoszenia chętnych upływa za trzy tygodnie.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0