poniedziałek, 21 października 2019 napisz DONOS@

Wygląda jak... korupcja we władzach miasta

Foto: Wygląda jak... korupcja we władzach miasta
cz wt, 24 września 2019 08:45

Jeszcze pół roku temu „po przeprowadzeniu analizy” uznano, że miejska działka nie może być wystawiona na sprzedaż i „postanowiono zostawić teren jako rezerwę, która w przyszłości może zostać wykorzystana przez Miasto Łomża”. Teraz ta sama działka jest już zbędna i ma być sprzedana. Zmieniło się to, że zainteresowany kupiec, który jest radnym miasta, zmienił „opcję” i na sesjach teraz głosuje tak, jak radni z klubu prezydenta Mariusza Chrzanowskiego.

Potrzeba miejsca na cmentarzu przy ulicy Przykoszarowej

Foto: Potrzeba miejsca na cmentarzu przy ulicy Przyko...
cz wt, 24 września 2019 08:20

- Rok 2018 był zatrważający pod względem największej w historii liczby pochówków: co tydzień przybywało aż po 10 mogił – opowiada Andrzej Marczyk, szef firmy, administrującej cmentarzem komunalnym przy ulicy Przykoszarowej w Łomży. - Nie było takiego roku w historii Polski, żeby tylu Polaków umarło, to podawał GUS. Ale w tym roku pod względem mniejszej umieralności jest zupełnie inaczej, mamy zaledwie po kilka pochówków na miesiąc. Nie ma reguły, ilu mieszkańców Łomży umrze dziś czy jutro, statystycznie rzecz ujmując... Myślę, że zostało miejsca na 150 mogił.

Zamordowany kapłan Diecezji Łomżyńskiej

Foto: Zamordowany kapłan Diecezji Łomżyńskiej
cz pon, 23 września 2019 13:38

Zamordowany w nocy z soboty na niedzielę w Brazylii ksiądz Kazimierz Andrzej Wojno, to kapłan Diecezji Łomżyńskiej, który od 36 lat pracował w Brazylii. Dziś w Brazylii odbędą się uroczystości pogrzebowe, którym przewodniczyć ma kard. Sérgio da Rocha, arcybiskupa Archidiecezji Brasylia, w środę w katedrze łomżyńskiej zostanie odprawiona Msza św. żałobna w intencji śp. ks. Kazimierza Andrzeja Wojno.

20 kabrioletów Mazda MX5 miało zlot w Nowogrodzie

Foto: 20 kabrioletów Mazda MX5 miało zlot w Nowogrodzie
cz pon, 23 września 2019 13:18

Przyjechali z całej Polski na 2. Zlot „Podlasie MX5 wymiata” do Nowogrodu. Zaproszenie Leszka Samluka i jego małżonki przyjęło 20 par, w większości małżeńskich, które zakochane są również w japońskim aucie z odkrywanym dachem marki Mazda MX5. Rok temu zwiedzali Drohiczyn, a teraz mieli poznać Łomżę, Nowogród, Piątnicę i Drozdowo. Nauczyciel informatyki I LO w Łomży ma bowiem od 2 lat model kabrioletu Mazda MX5, NB 2000. O tym samochodzie Leszek Samluk mawia, że w klasie roadsterów Mazdę MX5 uznawano 30 lat temu za najlepszą na świecie.

Czego nie powiedzieli nam o zanieczyszczeniu wody

Foto: Czego nie powiedzieli nam o zanieczyszczeniu wody
cz pon, 23 września 2019 13:13

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Łomży oficjalnie stwierdził przydatność wody z wodociągu w Łomży do spożycia przez ludzi. Wydany w ubiegłym tygodniu komunikat ujawnia jednocześnie, że bakterie coli w miejskim wodociągu były znacznie dłużej niż dotychczas podawano. Pierwszy raz wykryto je w próbkach wody pobranych 18. czerwca, ale mieszkańców zaalarmowano dopiero 3. lipca.

Stracili prawa jazdy za 101 km/h

cz pon, 23 września 2019 11:17

Dwóch kierowców, którzy w terenie zabudowywanym jechali z prędkością o ponad 50 km/h większa niż dozwolona, zatrzymali w sobotę policjanci z Łomży. 23-letni mieszkaniec Grajewa i obywatel Rumunii jechali z prędkością 101 km/h i stracili prawa jazdy na trzy miesiące.

Była unia lubelska, a mogła być łomżyńska...

Foto: Była unia lubelska, a mogła być łomżyńska...
cz pon, 23 września 2019 10:50

– W planach Sejmu Walnego w roku 1563 było zawarcie unii polsko-litewskiej w Łomży – mówi historyk Adam Sokołowski. – Koniec końców nic z tego nie wyszło, bo Sejm odbył się w Warszawie, a zapowiedzi unii nie zostały tam zrealizowane. Udało się dopiero po sześciu latach w Lublinie, ale naprawdę niewiele brakowało, by podręczniki historii pisały o unii łomżyńskiej. Bo Łomża w XVI wieku miała naprawdę bardzo silną pozycję!

Kandydatów do Senatu mniej

Foto: Kandydatów do Senatu mniej
cz pon, 23 września 2019 10:16

W wieku 59 lat zmarł Andrzej Chmielewski - szef Samoobrony w województwie podlaskim. Był jednym z czterech zarejestrowanych kandydatów na senatora w okręgu łomżyńsko-suwalskim.

Wysprzątali Biebrzę. Od początku do końca.

Foto: Wysprzątali Biebrzę. Od początku do końca.
cz nie, 22 września 2019 00:14

Biebrza ma 165 kilometrów - od źródeł w okolicy Nowego Dworu aż do ujścia do Narwi w okolicy Rusi koło Wizny. Od 20 lat płetwonurkowie odcinkami sprzątali jej dno wyciągając na brzeg tony śmieci. W sobotę posprzątali ostatnie 3 km rzeki. Wśród 15 płetwonurków byli także ci, którzy zaczynali akcję sprzątania Biebrzy w 1999 roku. - Ci ludzie pokazują, że Biebrza jest ważna. To nie jest byle rzeka. To jest niezwykłe miejsce i płetwonurkowie bardzo cenią tę rzekę, bo jest naprawdę piękna – mówi Agnieszka Zach, prezes Biebrzańskiego Klubu Płetwonurków „Meander”, z którego inicjatywy przez 20 lat odbywały się akcje sprzątania najdzikszej rzeki Europy.

Bomba w Wygodzie

Foto: Bomba w Wygodzie
cz so, 21 września 2019 18:31

Mieszkańcy około 50 domów w Wygodzie zostali ewakuowani. To skutek odnalezienia przy jednej z posesji przy ul. Sosnowej dużej bomby lotniczej z czasów II wojny światowej. Na miejscu są saperzy, którzy mają zabrać niebezpieczne znalezisko.

Szczęśliwy finał nocnych poszukiwań 30-latka

Foto: Szczęśliwy finał nocnych poszukiwań 30-latka
cz so, 21 września 2019 12:30

Kilkadziesiąt osób szukało dziś w nocy 30-latka, którego zaginięcie późnym wieczorem zgłosiła rodzina. Przekazane łomżyńskim policjantom informacje wskazywały, że może mu grozić niebezpieczeństwo. Nad ranem udało się odnaleźć zaginionego.

Ceny mleka i ziemniaków w górę

Foto: Ceny mleka i ziemniaków w górę
cz pt, 20 września 2019 16:53

Po siedmiu miesiącach spadku średnia cena skupu mleka nieco podskoczyła. W sierpniu mleczarnie w województwie podlaskim rolnikom za dostarczony surowiec płaciły średnio po 136,71 zł/hl. To o 2 zł więcej niż w lipcu. Rolnicy z województwa podlaskiego mleko sprzedają po najwyższych w kraju cenach, a mieszkańcy województwa po najwyższych w kraju cenach kupują ziemniaki.

Przedwyborcza ekodebata

Foto: Przedwyborcza ekodebata
cz pt, 20 września 2019 13:02

To była pierwsza i chyba ostatnia polityczna debata w Łomży kandydatów przed październikowymi wyborami parlamentarnymi. Zorganizowano ją w ramach projektu WWF „ekopatrioci” i dotyczyła spraw ochrony środowiska. Stawiło się pięcioro chętnych i... równie niewielu widzów. - Nikt nie ma wątpliwości, że zmiany klimatu są faktem – mówił na wstępie występujący w roli eksperta dr Michał Wilczyński, były główny geolog kraju. Z całej debaty najwyraźniejsze były jego polemiki o węglu z... posłem Kołakowskim.

Wypadek na drodze do Jeziorka

Foto: Wypadek na drodze do Jeziorka
cz pt, 20 września 2019 08:29

Ranna kobieta trafiła do szpitala po wypadku do którego doszło na drodze wojewódzkiej Piątnica – Jedwabne. Przed Jeziorkiem, na skrzyżowaniu z drogą do Elżbiecina mercedes zderzył się BMW. Droga jest całkowicie zablokowana.

Włączą ogrzewanie w blokach

Foto: Włączą ogrzewanie w blokach
cz pt, 20 września 2019 08:14

Zarząd Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Łomży – największej spółdzielni w mieście – wystąpił do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej o uruchomienie od poniedziałku (23 września) dostaw ciepła na potrzeby centralnego ogrzewania do budynków ŁSM.

Tragiczny wypadek

Foto: Tragiczny wypadek
cz cz, 19 września 2019 15:48

Do dwóch poważnych wypadków doszło w czwartkowe popołudnie w okolicy Wysokiego Mazowieckiego. Najpierw w Czyżewie zderzyły się dwie osobówki, nieco ponad godzinę później w Kuleszach Kościelnych samochód wypadł z drogi. Niestety w tym wypadku zginął kierowca.

Politycy mają bić się o swoje

Foto: Politycy mają bić się o swoje
cz cz, 19 września 2019 15:31

- „Państwo przestało inwestować w Podlasie” - mówił Grzegorz Schetyna lider Platformy Obywatelskiej. „To są, dla województwa podlaskiego, stracone 4 lata” - dodawał Robert Tyszkiewicz, szef wojewódzkich struktur PO proponując „ofensywę inwestycją na rzecz rozwoju turystycznego naszego regionu”. Politycy odwiedzili Łomżę w ramach szybkiego objazdu województwa podlaskiego. Wcześniej byli w Augustowie i Białymstoku. Zachęcali kandydatów i sympatyków partii do zaangażowania się w październikowe wybory. - Niezbędne jest postawienie na ludzi, którzy mają doświadczenie (...) ale wiedzą jak walczyć, jak bić się o swoje – mówił Schetyna.

Ludzie sprawni i niepełnosprawni na 7. Festiwalu „Ja i Ty”

Foto: Ludzie sprawni i niepełnosprawni na 7. Festiwal...
cz cz, 19 września 2019 15:05

- Łączy nas wrażliwość na dobro, ból i smutek, na ludzkie wartości: gdy jest nam ciężko, płaczemy, a gdy jest nam dobrze, uśmiechamy się i jesteśmy szczęśliwi – mówiła do młodzieży II LO w pełnej sali Kina Millenium Katarzyna Kuklińska, prezes Fundacji „Ja i Ty”, która zorganizowała 4-dniowy VII Europejski Festiwal Sztuk Wszelakich. To cykl projekcji filmowych z życia niepełnosprawnych ludzi na świecie i imprez kulturalnych i sportowych z ich wyrazistym udziałem. - Chcemy pokazać w ten sposób, że osoby niepełnosprawne mogą coś zrobić, a Wy dzięki nim nie czujecie się samotni. Spotkania z tyloma niepełnosprawnymi dadzą satysfakcję spełnienia: radość, uśmiech i „dziękuję”, szklące się oczy, łamiący się głos, co będzie procentować w Waszym życiu. Nie będziecie siedzieć sami w czterech ścianach z komputerem i komórką, bo obok siebie będziecie mieć ludzi: żywych.

Drogowcy zaczęli remont drogi Łomża - Zambrów

cz cz, 19 września 2019 08:55

- Dziś rozpoczęły się pierwsze prace przy rozbudowie drogi krajowej nr 63 pomiędzy Łomżą a Zambrowem – podaje Rafał Malinowski z białostockiego oddziału GDDKiA. - Na 750-metrowym odcinku przed Zbrzeźnicą, jadąc od strony Łomży, usuwana jest stara nawierzchnia. W jej miejsce powstanie nowa jezdnia. Póki co jest tam ruch wahadłowy i ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Awans byłej naszej senator

Foto: Awans byłej naszej senator
cz śr, 18 września 2019 22:32

Była nasza - wybrana w okręgu łomżyńsko-suwalskim - senator Anna Maria Anders zostanie ambasadorem nadzwyczajnym i pełnomocnym Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Włoskiej oraz w Republice San Marino. Postanowienia Prezydenta PR w sprawie podwójnej nominacji opublikowano w Monitorze Polskim.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę