Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 23 września 2020 napisz DONOS@

ARiMR informuje: trwa kontynuacja pomocy suszowej - pomoc krajowa dla producentów rolnych

Foto: ARiMR informuje: trwa kontynuacja pomocy suszow...
mm pon, 31 sierpnia 2020 11:15

Dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR Waldemar Szczesny informuje, iż od dnia 13.08.2020 r. wnioski mogą składać producenci rolni, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym w związku z epidemią COVID-19 i którzy w dalszym ciągu odczuwają skutki finansowe zeszłorocznej suszy, huraganu, gradu, ulewy, wiosennych przymrozków i powodzi, a ich wnioski o pomoc złożone w 2019 r. w związku z wystąpieniem tych niekorzystnych zjawisk, nie zostały rozpatrzone.

Po nocnych burzach

Foto: Po nocnych burzach
mm pon, 31 sierpnia 2020 08:24

Kilka zalanych piwnic i powalone jedno drzewo to bilans nocnych burz, które przeszły nad regionem. Łomżyńscy strażacy wyjeżdżali 9 razy.

Ryszard Święszkowski wygrał wybory w Jedwabnem

Foto: Ryszard Święszkowski wygrał wybory w Jedwabnem
mm pon, 31 sierpnia 2020 07:37

Ryszard Święszkowski wygrał wybory uzupełniające do Rady Miejskiej w Jedwabnem. W niedzielnym głosowaniu uzyskał 112 głosów. Frekwencja wyniosła 77,82%.

Uwaga, idą burze!

Foto: Uwaga, idą burze!
mm nie, 30 sierpnia 2020 18:12

Noc zapowiada się burzowo. IMGW wydało ostrzeżenie 2 stopnia, w którym zapowiada w naszym regionie burze z gradem, porywy wiatru do 100 km i lokalnie do 50 mm deszczu. Tak ma być do 8.00 rano.

Wypadek na skrzyżowaniu w Piątnicy

Foto: Wypadek na skrzyżowaniu w Piątnicy
mm nie, 30 sierpnia 2020 12:01

Na skrzyżowaniu dróg DK63 na Białystok i 668 na Jedwabne o 11.15 zderzyły się dwa pojazdy. Oba wylądowały w rowie. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Potrącenie dziecka na Prusa

Foto: Potrącenie dziecka na Prusa
mm so, 29 sierpnia 2020 12:25

Kilka minut po 12. na ul. Prusa doszło do potrącenia około 8-letniego dziecka. Chłopcem zajmuje się załoga karetki pogotowia.

Jak ksiądz Radek z Grupy Nadzieja został proboszczem

Foto: Jak ksiądz Radek z Grupy Nadzieja został probos...
mm so, 29 sierpnia 2020 11:27

Parafia Bożego Ciała w Łomży ma nowego proboszcza. Po 8 latach posługi duchowej dla około 6 i pół tysiąca wiernych ks. Wojciecha Nowackiego zastąpił ks. Radosław Kubeł, koordynator Grupy Ratowniczej Nadzieja z sąsiedniej parafii Krzyża Św. Dla energicznego i sympatycznego kapłana to zupełnie nowe wyzwanie bycie proboszczem, a dla Grupy Ratowniczej Nadzieja może oznaczać to zmiany, na przykład, lokalizacji, i awans na koordynatora Jakuba Brzeziaka (lat 29), zastępcy GRN.

Zmiana ruchu na Rządowej

Foto: Zmiana ruchu na Rządowej
mm pt, 28 sierpnia 2020 18:35

W związku z prowadzeniem robót na ulicy Rządowej, od dnia 31 sierpnia do 2 września zostanie zamknięte skrzyżowanie tej ulicy z ulicami Krótką i Krzywe Koło oraz dojazd do Placu Kościuszki. Wyjazd z ulicy Krótkiej będzie możliwy przez ulicę Dworną do ulicy Sienkiewicza i al. Legionów.

Łomżyński jubileusz księdza Mieczkowskiego

Foto: Łomżyński jubileusz księdza Mieczkowskiego
mm pt, 28 sierpnia 2020 17:20

30. sierpnia 2000 roku ks. kanonik Marian Mieczkowski objął stanowisko proboszcza parafii katedralnej w Łomży. Co ciekawe, wcale o nim nie marzył, a pierwsza rozmowa na ten temat z biskupem Stefankiem zakończyła się spięciem. Okazało się jednak, że biskup miał trafne przeczucie i znał się na ludziach. Dzięki temu zabytkowa świątynia-serce diecezji, zyskała nie tylko charyzmatycznego duszpasterza, ale też dobrego gospodarza, z pasją godną historyka dbającego o przywracanie jej dawnej świetności.

Płacił za zakupy znalezioną kartą - odpowie przed sądem

Foto: Płacił za zakupy znalezioną kartą - odpowie prz...
mm pt, 28 sierpnia 2020 14:41

Łomżyńscy kryminalni zatrzymali podejrzanego o posłużenie się cudzą kartą bankomatową. Policjanci ustalili, że skradziona karta została użyta kilkukrotnie. 31-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Łomżyńscy reporterzy Radia Białystok na Kurpiach

Foto: Łomżyńscy reporterzy Radia Białystok na Kurpiach
mm pt, 28 sierpnia 2020 12:24

Łomżyniacy często widzą pomnik Stacha Konwy, bohaterskiego Kurpia z wyciągniętą pięścią przy ulicy Wojska Polskiego naprzeciwko Domu Kultury, ale czy wiedzą, gdzie leżą Kurpie i że twórcą pomnika jest Węgier, tata fotoreportera Gabora Lörinczy? Co wiemy o krainie skansenu w Nowogrodzie, o palmach i wycinankach ze Zbójnej, Łysych, Myszyńca czy Kadzidła? Jak brzmi gwara kurpiowska i piękny śpiew Apolonii Nowak, co znajduje się w świętym kącie chaty kurpiowskiej i jak smakuje piwo kozicowe z owocu jałowca...? Ruszajmy w eter z Dorotą Sokołowską i Adamem Dąbrowskim.

Potrącenie rowerzysty na Zjeździe

Foto: Potrącenie rowerzysty na Zjeździe
mm pt, 28 sierpnia 2020 12:13

74-letni rowerzysta został potrącony na ul. Zjazd przez pojazd wyjeżdżający z ul. Rybaki. Poszkodowany został zabrany do szpitala.

Poznaj 3 zalety marketing automation i usprawnij zarządzanie sklepem internetowym

Foto: Poznaj 3 zalety marketing automation i usprawni...
JJS pt, 28 sierpnia 2020 08:25

Dzięki marketing automation, czyli automatyzacji wybranych działań marketingowych związanych z prowadzeniem sklepu internetowego, możesz przeznaczyć cenny czas na bardziej skomplikowane zadania, sprawnie komunikować się z zadowolonymi klientami i zwiększyć przychód. Poznaj 3 zalety marketing automation, które przekonają Cię do wdrożenia efektywnych narzędzi w Twojej firmie.

Groźnie wyglądająca kolizja na DK63

Foto: Groźnie wyglądająca kolizja na DK63
mm pt, 28 sierpnia 2020 07:20

Na skrzyżowaniu drogi krajowej 63 do Zambrowa z drogą 679 do Mężenina kierująca osobowym BMW nie ustąpiła pierwszeństwa ciężarówce i doprowadziła do kolizji. W efekcie osobówka wylądowała w rowie na dachu a ciężarówka straciła prawe światła.

Łomżyniacy nowatorsko widzą Stary Rynek w XXI wieku

Foto: Łomżyniacy nowatorsko widzą Stary Rynek w XXI w...
mm cz, 27 sierpnia 2020 20:30

12 maili z pomysłami nadeszło do ratusza na apel wiceprezydenta Andrzeja Garlickiego, by zgłosić propozycje urządzenia Starego Rynku w Łomży po zakończeniu wykopalisk archeologicznych. Na prośbę z 4lomza.pl kierownik kancelarii prezydenta Grzegorz Daniluk udostępnił maile, nie podając Autorów. Oczywiście, jest ich znacznie więcej, niż 12-oro, tak jak w przypadku Sygnatariuszy Listu Otwartego do prof. Piotra Glińskiego: prawie 50-oro, do których dołącza kolejnych kilkudziesięciu. Dlatego propozycje troszczących się o Łomżę mieszkańców omówimy tutaj zbiorczo, bez niuansów.

Środowe wypadki kobiet

Foto: Środowe wypadki kobiet
mm cz, 27 sierpnia 2020 10:02

Dwie kobiety w szpitalu i trzy rozbite auta to bilans dwóch wypadków, które zdarzyły się po południu wczorajszego dnia i wieczorem na łomżyńskich drogach.

Elektrownia słoneczna na dachu kościoła Krzyża Świętego

Foto: Elektrownia słoneczna na dachu kościoła Krzyża ...
mm śr, 26 sierpnia 2020 20:54

- Zostało to opracowane tak, żeby nie szpeciło ani świątyni ani Centrum Katolickiego – cieszy się ks. Andrzej Godlewski, proboszcz parafii Krzyża Świętego w Łomży patrząc na pracę ekipy montującej panele fotowoltaiczne. - Baterie zostały umieszczone: część na kościele, część na Centrum Katolickim, tam gdzie to mogło być umieszczone, aby słońce świeciło w te panele – wyjaśnia.

Wstąp do Policji – zachęcają policjanci

Foto: Wstąp do Policji – zachęcają policjanci
mm śr, 26 sierpnia 2020 17:01

Komenda Miejska Policji w Łomży liczy 226 etatów, 3 z nich są wolne, dlatego zachęca do wstąpienia w swoje szeregi. Skończyłeś szkołę średnią? Studia? A może po prostu jesteś w momencie podjęcia decyzji o wyborze swojej drogi zawodowej? Zachęcamy– ZOSTAŃ POLICJANTEM!

Uwaga na burze z gradem

Foto: Uwaga na burze z gradem
mm śr, 26 sierpnia 2020 13:01

Nad region nadciągają burze z gradem. IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne w stopniu 2. Zalecana jest ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Linia kolejowa CPK przez środek Łomży?

Foto: Linia kolejowa CPK przez środek Łomży?
mm śr, 26 sierpnia 2020 11:11

- Przeprowadzenie korytarzy nowych linii kolejowych przez obszary zurbanizowane nie oznacza automatycznie powstania uciążliwości dla ich mieszkańców – czytamy w raporcie z ogólnopolskich konsultacji Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Centralnego Portu Komunikacyjnego (SSL). Przeprowadziła jej rządowa spółka, która pomiędzy Warszawą a Łodzią ma zbudować nowe wielkie lotnisko i prowadzącą do niego sieć linii kolejowych ze wszystkich regionów Polski. W sumie do CPK wpłynęło ponad 146 tysięcy uwag i wniosków w tym z Łomży o przesunięcie linii wyrysowanej przez środek miasta na jego obrzeża. CPK bezpośrednio nie odniosła się do tego wniosku, ale ponownie wskazała, że linia Ostrołęka – Łomża ma być przygotowywana do budowy w pierwszej grupie.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę