sobota, 17 sierpnia 2019 napisz DONOS@

Babcie i dziadkowie z dziećmi i wnukami u biskupa

Foto: Babcie i dziadkowie z dziećmi i wnukami u biskupa
mm pon, 22 lipca 2019 16:49

Wakacyjna zabawa na świeżym powietrzu, spotkanie aż czterech pokoleń, muzyka gitarowa, taniec i śpiew z księżmi: Adamem Ulatowskim z Ostrołęki i Grzegorzem Kierskim z Zambrowa, bieganie w zieleni traw i zajadanie się pączkami od Siostry Benedyktynki Misjonarki Symeony - oto niektóre z atrakcji, jakie czekały w poniedziałek w ogrodach biskupich na 5-miesięczne niemowlę i ponad 80-letnią prababcię. W ten sposób biskup łomżyński Janusz Stepnowski przypomniał o liturgicznym wspomnieniu świętej Anny i św. Joachima, rodziców Maryi Panny, które Kościół świętuje 26. lipca.

Tylko dwa przestępstwa i kilkanaście mandatów

Foto: Tylko dwa przestępstwa i kilkanaście mandatów
mm pon, 22 lipca 2019 12:40

Nieprzeliczone tłumy wielobarwnych wędrowców kilku pokoleń ciągnęły w niedzielę na Muszlę z Łomżycy i Piątnicy, z Południa i Północy, żeby uczestniczyć w Wakacyjnej Trasie Dwójki. Koncert z udziałem gwiazd, jak Krzysztof Cugowski z Budki Suflera i Marcin Miller z Boys, transmitowała z Łomży w Polskę i na cały świat TVP 2. Za kulisami wielkiej sceny było bezpiecznie, a jak było na malowniczej, zielonej skarpie u podnóża Klasztoru Kapucynów, Domku Pastora i Hotelu Gromada? - Jak na imprezę masową z udziałem około 10 tysięcy widzów z Łomży i okolic, było wakacyjnie, integracyjnie, spokojnie – ocenia koncert Urszula Brulińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Letnie przeboje telewizyjnej Dwójki

Foto: Letnie przeboje telewizyjnej Dwójki
mm pon, 22 lipca 2019 08:17

Koncert w ramach Wakacyjnej Trasy Dwójki 2019 okazał się największą imprezą rozrywkową w historii Łomży. Na gigantycznej scenie przy ulicy Zjazd wystąpiło ośmioro wykonawców. Dominowały taneczne rytmy w wykonaniu Boys, Danzela czy znanego z Modern Talking Thomasa Andersa. Rockowe brzmienia reprezentował Krzysztof Cugowski, przypominając utwory legendarnej Budki Suflera, a na finał przeboje Papa Dance zaśpiewał Paweł Stasiak & Papa D. Mimo transmisji telewizyjnej i niepewnej pogody impreza przyciągnęła nader liczną publiczność.

Zmarł Profesor Jerzy Majkowski - sława polskiej neurologii

Foto: Zmarł Profesor Jerzy Majkowski - sława polskiej...
mm pt, 19 lipca 2019 20:51

Profesor dr hab. Jerzy Majkowski (+ 91) zmarł w czwartek w Warszawie. Powstaniec Warszawski, ps. „Czarny”, dał się zapamiętać w Łomży. We wrześniu 2017 r. energiczny lekarz, weteran i gość podczas pierwszej przysięgi Batalionu Łomżyńskiego OT na Starym Rynku jako pierwszy ruszył z pomocą żołnierzowi OT, który nagle zasłabł. Wzbudziło to szacunek i podziw dla Powstańca 1944. Jego związki z Łomżą są dawne i symboliczne: był towarzyszem broni i przyjacielem łomżyniaka, walczącego w Powstaniu Warszawskim majora Mieczysława Bruszewskiego (lat 96), ps. „Pudel”.

Niebezpieczni rowerzyści

Foto: Niebezpieczni rowerzyści
cz pt, 19 lipca 2019 14:31

- Od początku roku doszło do 11 zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów – mówi Urszula Brulińska z KMP w Łomży. - W 6 przypadkach rowerzyści byli sprawcami tych zdarzeń, a w 4 ofiarami. Póki co formalnie nie rozstrzygnięto jeszcze kto jest winny wczorajszego wieczornego zdarzenia z udziałem rowerzysty i samochodu BMW na przejściu dla pieszych przez ul. Sikorskiego przy skrzyżowaniu z ul. Szeroką. Urazu twarzy doznał młody mężczyzna, który rowerem miał przejeżdżać po przejściu dla pieszych.

W niedzielę koncerty Dwójki TVP w Łomży

Foto: W niedzielę koncerty Dwójki TVP w Łomży
cz pt, 19 lipca 2019 12:58

To będzie największe wydarzenie medialne w Łomży od czasu wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w 1991 roku. W niedzielę wieczorem na muszli koncertowej przy ul. Zjazd rozpoczną się koncerty w ramach Wakacyjnej Trasy Dwójki 2019. Motto przewodnie z jakim TVP 2 objeżdża Polskę z koncertami brzmi: „Lato, Muzyka, Zabawa”, a Łomża jest jednym z 10 miast, w których zorganizowano koncerty transmitowane są na żywo w ogólnopolskiej TVP 2.

Pieniądze na strażackie zakupy

Foto: Pieniądze na strażackie zakupy
cz pt, 19 lipca 2019 11:21

- To jest wyraz wdzięczności Pan Marszałka dla Waszej ofiarnej służby – mówił Juliusz Jakimowicz, zastępca dyrektora Gabinetu Marszałka Województwa Podlaskiego przekazując w imieniu wicemarszałka Marka Olbrysia strażakom ochotnikom z czterech podłomżyńskich gmin czeki na zakupy. - To jest historycznie wysokie dofinansowanie – 2 miliony złotych w skali województwa – podkreślał Jakimowicz wskazując, że dla gmin z powiatu łomżyńskiego to niemal 160 tysięcy, a wraz z powiatami grajewski, kolneńskim i zambrowskim kwota dofinansowania dla jednostek OSP wzrasta do ponad 600 tysięcy złotych.

Zbadają środowisko pod linię kolejową z Łomży do CPK

Foto: Zbadają środowisko pod linię kolejową z Łomży d...
cz pt, 19 lipca 2019 09:28

Rządowa spółka, która w Baranowie między Warszawą a Łodzią ma zbudować Centralny Port Komunikacyjny i ok. 1,6 tys. km. nowych linii kolejowych do jego obsługi, ogłosiła przetarg na wykonanie inwentaryzacji przyrodniczej. Łączny obszar poddany inwentaryzacji wynosi 220 tysięcy hektarów na terenie całego kraju. W dokumentacji przetargowej nie ma wskazanych konkretnych terenów do badań, ale Piotr Małepszak, prezes CPK sp. z o.o. mówił podczas niedawnego posiedzenia parlamentarnego zespołu ds. budowy tzw. „Kolei Warszawsko-Mazurskiej przez Łomżę”, że przetarg obejmie również odcinki linii od Ostrołęki przez Łomżę do Giżycka.

Potrącenie rowerzysty

Foto: Potrącenie rowerzysty
mm cz, 18 lipca 2019 21:08

Na ul. Sikorskiego przy skrzyżowaniu z ul. Szeroką doszło do potrącenia rowerzysty. Mężczyzna miał przejeżdżać po przejściu dla pieszych. Ranny został przewieziony do szpitala.

47-latek podejrzany o molestowanie dziewczynki

Foto: 47-latek podejrzany o molestowanie dziewczynki
cz cz, 18 lipca 2019 21:03

Na trzy miesiące do tymczasem aresztu trafił 47-letni mieszkaniec Łomży. Prokuratura Okręgowa w Łomży poinformowała, że w toku prowadzonego śledztwa przedstawiono Danielowi K. zarzut molestowanie małoletniej dziewczynki.

Producenci żywności ekologicznej łączcie się

Foto: Producenci żywności ekologicznej łączcie się
cz cz, 18 lipca 2019 13:30

Produkty z gospodarstw ekologicznych są zdrowsze, ale i droższe, a ich producenci narzekają, że nie ma odpowiednich rynków zbytu. Projekt „NATURA-lnie LOKALNIE” ma to zmienić. Będą bezpłatne szkolenia i warsztaty obejmujące cały proces tworzenia i funkcjonowania gospodarstwa ekologicznego, ale także m.in. I Łomżyński Kongres Rolnictwa Ekologicznego oraz baza internetowa gospodarstw ekologicznych w Powiecie Łomżyńskim, z której będzie mógł skorzystać każdy.

Dużo zdrowych młodych bocianiątek w Parku Doliny Narwi

Foto: Dużo zdrowych młodych bocianiątek w Parku Dolin...
cz cz, 18 lipca 2019 13:08

Podczas liczenia bocianiego potomstwa naliczono łącznie 196 młodych bocianów w Łomżyńskim Parku Krajobrazowym Doliny Narwi. - Najwięcej gniazd z trojgiem lub czworgiem piskląt bociana białego (po łacinie: ciconia ciconia) znajduje się w miejscowościach, gdzie jest dużo łąk i terenów podmokłych, w dopływach rzek: Łojewek i Gać i w Dolinie Narwi, ponieważ panują tam korzystne dla bocianich rodzin biotopy – wyjaśnia przyrodnik Mariusz Sachmaciński, dyrektor ŁPKDN. - Ale są dwie pary wielodzietne, z pięciorgiem młodych: jedna w Bronowie i druga w Siemieniu. Znana z transmisji w Internecie para bocianów z Rakowa – Czachy wychowuje szczęśliwie trójkę młodych.

Groźny wypadek w Piątnicy

Foto: Groźny wypadek w Piątnicy
cz cz, 18 lipca 2019 11:00

Do groźnego wypadku doszło w Piątnicy. Na drodze Piątnica – Jedwabne, w okolicy stacji paliw samochód dostawczy iveco zderzył się z tirem. - Praktycznie nie ma połowy kabiny samochodu dostawczego – relacjonowali świadkowie. Droga jest całkowicie zablokowana.

Wypadek koło Wizny

cz cz, 18 lipca 2019 10:05

Jedna osoba została ranna w wypadku, do którego doszło w okolicy Wizny. Na drodze krajowej nr 64 Łomża – Jeżewo, za mostem w Wiźnie, na skrzyżowaniu z drogą w kierunku Grąd Woniecko, zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejscu pracują służby ratunkowe. Policjanci zalecają kierowcom z Łomży jadący do Białegostoku drogę przez Mężenin.

Lato zrobi się cieplejsze

Foto: Lato zrobi się cieplejsze
cz cz, 18 lipca 2019 08:29

Po dwóch tygodniach chłodnego lata synoptycy zapowiadają ocieplenie. Dziś temperatura w regionie ma przekroczyć 20°C w cieniu, a w kolejne dni będzie jeszcze wyższa. Póki co nadal możliwe niewielkie i przelotne opady deszczu.

Czas na pielgrzymkę

Foto: Czas na pielgrzymkę
cz śr, 17 lipca 2019 17:28

Za dwa tygodnie - 1 sierpnia po raz 35. wyruszy Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymi będą podążać do Matki Bożej pod hasłem: „Idź za Bożym Duchem”. - Dwa tygodnie poświęcone na intensywne duchowe i religijne doświadczenia zmieniają człowieka i perspektywę patrzenia na swoje życie, na ludzi będących blisko nas, na wyzwania i zobowiązania jakie przed nami stawia codzienność – twierdzi biskup Tadeusz Bronakowski zapraszając do udziału w pielgrzymce szczególnie ludzi młodych. Zapisy na pielgrzymkę ruszają w najbliższą niedzielę. Będą prowadzone we wszystkich parafiach oraz w Sekretariacie Pielgrzymki przy w budynku Kurii przy Katedrze.

Zarzuty zabójstwa dla matki noworodka

Foto: Zarzuty zabójstwa dla matki noworodka
cz śr, 17 lipca 2019 15:43

Śledczy z Łomży postawili zarzut popełnienia zbrodni zabójstwa matce noworodka, którego ciało odnaleziono na początku lipca w Gawrychach koło Zbójnej. Kobieta przed ukryciem noworodka w pojemniku w ogrodzie miała spowodować u niego „uraz czaszkowo-mózgowy okolicy potylicznej z krwawieniem podtwardówkowym i stłuczeniem mózgu”.

Dwa zderzenia na drodze Łomża – Myszyniec

cz śr, 17 lipca 2019 15:22

Najpierw samochód osobowy marki volvo wpadł do rowu, później przejeżdżająca w pobliżu kierująca seicento gwałtownie zwolniła, a jadące za nią audi uderzyło w tył auta. Do obu zdarzeń doszło w środowe popołudnie w okolicy Morgownik. Volvem podróżowała kobieta z piątką dzieci, ale im nic się nie stało, za to kierująca seicento została zabrana do szpital.

Wpadł z narkotykami

cz śr, 17 lipca 2019 13:56

Grajewscy policjanci zatrzymali 20-latka, który posiadał przy sobie marihuanę. Na widok mundurowych próbował schować narkotyki pod dywan leżący na klatce schodowej.

ŁFS zmiany i plany

Foto: ŁFS zmiany i plany
cz śr, 17 lipca 2019 12:52

Dariusz Budrowski nowym dyrektorem biura, Edyta Zawojska nową zastępca dyrektora biura. Wybrany w ubiegłym tygodniu zarząd Łomżyńskiego Forum Samorządowego, na którego czele stoi Lech Szabłowski, starosta łomżyński zebrał się na pierwszym posiedzeniu. Na początek zajął się reorganizacją biura, którego pracami dotychczas kierowała Anna Mierzejewska.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę