wtorek, 18 września 2018 napisz DONOS@

NSZZ „Solidarność” i solidarni w woj. łomżyńskim

Foto: NSZZ „Solidarność” i solidarni w woj. łomżyńskim
cz pon, 27 sierpnia 2018 08:19

Rok 1980 zapisał się w historii Polski przede wszystkim ze względu na falę strajków, zapoczątkowaną wprowadzeniem w lipcu przez władze podwyżek cen. Efektem masowych strajków było podpisanie w Gdańsku tzw. porozumień sierpniowych. Towarzyszyło temu spontaniczne tworzenie się struktur Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” na terenie całego kraju – także w regionie łomżyńskim - przypomina historyk Krzysztof Sychowicz podkreślając, że w 1980 roku po raz pierwszy w powojennej Polsce protest robotniczy zakończył się podpisaniem umowy z komunistycznym rządem, który do tej pory nie przyjmował do wiadomości społecznego niezadowolenia z jego funkcjonowania.

Złapali złomiarza

Foto: Złapali złomiarza
cz pon, 27 sierpnia 2018 07:54

44-letni mieszkaniec Łomży ukradł miedziane rynny z jednego z budynków w centrum miasta. Łupem długo się nie cieszył, bo jeszcze tego samego dnia zatrzymali go policjanci z patrolu rowerowego. Okazało się, że to był złomiarz recydywista.

Utrudnienia w ruchu

cz pon, 27 sierpnia 2018 07:40

Kierowców korzystających z ul. Wiosennej czekają kolejne utrudnienia. W związku z rozbudową ul. Zawadzkiej od dziś zostanie zamknięty wjazd z ronda na ul. Szosa do Mężenina w ul. Wiosenną. Dojazd od znajdujące go się tu osiedla dom jednorodzinnych będzie możliwy przez ul. Zawady Przedmieście.

Tragiczny wypadek na drodze do Kolna

Foto: Tragiczny wypadek na drodze do Kolna
cz nie, 26 sierpnia 2018 20:42

Dwie osoby zginęły w wypadku do którego doszło na drodze Łomża Ķolno. BMW z niewyjaśnionych przyczyn zjechało do rowu i uderzyło w drzewo.

Wielka burza koło Śniadowa

cz pt, 24 sierpnia 2018 23:50

Wiatr łamał konary, powalał drzewa, a nawet zrywał dachy z budynków. Wieś Sierzputy Marki na terenie gminy Śniadowo najbardziej ucierpiała podczas piątkowej wichury. Strażacy informują, że uszkodzonych zostało siedem dachów przede wszystkim budynków gospodarczych. Zniszczony jest okoliczny las. Na szczęście nikt z ludzi, ani zwierzęta gospodarskie nie ucierpiały w nawałnicy.

J. Zieliński: Chrzanowski nie ma nic wspólnego z PiS

Foto: J. Zieliński: Chrzanowski nie ma nic wspólnego ...
cz pt, 24 sierpnia 2018 23:24

- Mariusz Chrzanowski nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. Jest uchwała prezydium Zarządu Okręgowego PiS w Białymstoku o usunięciu go z partii – mówi Jarosław Zieliński, poseł, wiceminister MSWiA, ale także członek władz wojewódzkich i Komitetu Politycznego PiS. - Chrzanowski dzisiaj jest prezydentem Łomży, ale nie jest prezydentem z PiS. Nie ma nic wspólnego z PiS – podkreśla Zieliński dodając, że zabrakło mu „cnoty cierpliwości, rozwagi i lojalności wobec własnej partii”.

Rolnik nie zdążył wyjąć ręki z belarki...

Foto: Rolnik nie zdążył wyjąć ręki z belarki...
cz pt, 24 sierpnia 2018 16:07

- Potwierdzamy, że w czwartek około godz. 16.30 otrzymaliśmy informację, że w Kupiskach koło Łomży doszło do wypadku podczas prac rolnych, w wyniku którego 40-letni mężczyzna został bardzo poważnie poszkodowany – mówi Marcin Gawryluk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. - Rolnik doznał poważnego urazu kończyny górnej i został przewieziony do szpitala. Od początku roku do 24. sierpnia w powiecie łomżyńskim było 68 wypadków w rolnictwie, w tym 3 śmiertelne...

Płonie stodoła

Foto: Płonie stodoła
cz pt, 24 sierpnia 2018 15:23

Płonie stodoła we wsi Olszewo-Góra na terenie gminy Jedwabne. Na miejscu z pożarem walczy siedem zastępów ratowniczo-gaśniczych straży pożarnej – zawodowej i ochotniczej. Nikt z ludzi, ani zwierzęta nie ucierpiały, ale straty materialne będą znaczące. Strażacy w tej chwili prowadzą obronę pobliskich budynków, aby na nie nie przedostały się płomienie ognia.

Było niebezpiecznie, ale już ma nie być

Foto: Było niebezpiecznie, ale już ma nie być
cz pt, 24 sierpnia 2018 14:12

- Chcę poinformować o niebezpiecznym miejscu w Łomży zarówno dla pieszych, jak i kierowców. Znajduje się ono przy zjeździe z ronda Tadeusza Kościuszki w Aleję Legionów. Na skwerku zlikwidowano chodnik i nasadzono kwiaty. Niektóre z nich są tak wysokie, że ograniczają widoczność i piesi wchodząc na przejście nie widzą ronda, a kierowcy, którzy z ronda wjeżdżają w Legionów, nie widzą zbliżających się do przejścia pieszych. O mało nie zostałam potrącona w tym miejscu na pasach. BMW na szczęście miało dobre hamulce... - informuje czytelniczka prosząc o interwencję.

Będą burze z gradem

Foto: Będą burze z gradem
cz pt, 24 sierpnia 2018 13:39

Magdalena Pękala dyżurny synoptyk z białostockiego biura prognoz IMGW-PIB wydała ostrzeżenie przed burzami z gradem jakie w piątkowe popołudnie, wieczorem i nocą mogą występować na obszarze całego województwa podlaskiego. Miejscami może spaść grad, nawet do 40 litrów wody na metr kwadratowy ziemi, a wiatr w porywach osiąganie prędkość do 90 km/h.

Żona ugodziła męża nożem

cz pt, 24 sierpnia 2018 13:29

- Skierowaliśmy do Sądu Rejonowego wniosek o aresztowanie tymczasowe na 3 miesiące kobiety z Łomży, która ugodziła nożem swojego męża we wtorek po południu, jednakże Sąd nie uwzględnił takiego środka zapobiegawczego – informuje prokurator Małgorzata Kosiorek – Soboń, zastępca prokuratora rejonowego w Łomży. - Złożymy od tego postanowienie zażalenie. Ugodzony nożem mężczyzna przeszedł operację w łomżyńskim szpitalu, ale nadal leży na OIOM-ie w stanie śpiączki farmakologicznej.

Pożar bel w Wiźnie

Foto: Pożar bel w Wiźnie
cz pt, 24 sierpnia 2018 07:38

Cztery zastępy straży pożarnej przez ponad trzy godziny walczyły nad ranem z pożarem dużego stogu bel siana. Paliły się bele zgromadzone na działce na uboczu Wizny, a pożar zgłoszono im o godz. 3.30.

Święci Piotr i Paweł w Łomży z granitu z Hiszpanii

Foto: Święci Piotr i Paweł w Łomży z granitu z Hiszpanii
cz pt, 24 sierpnia 2018 07:26

Przez pół wieku pracy wyciosał i wypiłował około 500 rzeźb z granitu, 19 pomników w przestrzeni publicznej w USA, m.in., piosenkarza Perry Como czy papieża Jana Pawła II, ale na wakacje zjawił się z dwójką współpracowników, żeby zmienić oblicze kościoła pw. św. Andrzeja Boboli w Łomży. Stanisław Lutostański, 68-letni rzeźbiarz rodem z Gaci i współpracownik światowego producenta granitu Rock of Ages (Wieczna Skała, Skała na Wieki) Barre, stan Vermont, przystąpił do tworzenia dwóch płaskorzeźb postaci z najbliższego otoczenia Chrystusa, które swoim życiem i dziełem myśli zmieniły obraz świata. Za rok staną w niszach po lewej i prawej stronie głównego wejścia świątyni.

Komitety wyborców i włodarzy

cz cz, 23 sierpnia 2018 16:48

Niemal 40 komitetów wyborczych zarejestrowanych i ponad 20 oczekujących na rejestrację – to wynik na czwartkowe popołudnie z delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży. Do poniedziałku rejestrowane są tu lokalne komitety wyborcze, które chcą wystawić swoich kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydenta Łomży.

Start nowego sezonu

Foto: Start nowego sezonu
cz cz, 23 sierpnia 2018 15:52

- Rozpoczynamy Kampanię Ziemniaczaną – ogłasza Tomasz Rogala z zarządu PEPEES S.A. Kampania potrwa parę miesięcy. W tym czasie ziemniaki, także w łomżyńskim zakładzie, będą przyjmowane o każdej porze za dnia i w nocy, tak by przywożący je rolnicy nie musieli oczekiwać w kolejkach – zapowiadają przedstawiciele spółki.

Wyrzucą Chrzanowskiego z PiS?

Foto: Wyrzucą Chrzanowskiego z PiS?
cz cz, 23 sierpnia 2018 12:20

Mariusz Chrzanowski, który pomimo braku wskazania władz partyjnych nadal chce być prezydentem Łomży, w najbliższym czasie ma być usunięty z partii. Wniosek podpisany przez pełnomocnika samorządowego PiS senatora Tadeusza Romańczuka, oraz posłów Lecha Kołakowskiego i Jarosława Zielińskiego jest już na Nowogrodzkiej w Warszawie. Drugi wniosek podobnej treści przygotował prezes Zarządu Okręgu PiS w Białymstoku. On ma być głosowany podczas poniedziałkowego posiedzenia władz partyjnych województwa.

Ponowny przetarg na remont ul. Zjazd

Foto: Ponowny przetarg na remont ul. Zjazd
cz cz, 23 sierpnia 2018 11:09

W pierwszym przetargu nie było żadnych ofert dlatego miejscy urzędnicy ponownie szukają firmy, która dokończy zapoczątkowany w ubiegłym roku remont ul. Zjazd i przebuduje sygnalizacje świetlne na dwóch skrzyżowaniach ul. Wojska Polskiego. Prace muszą być wykonane szybko, bo miasto ma tylko kilka miesięcy na wykorzystanie ponad 2 milionów złotych rządowej dotacji przyznanej na ten cel.

Niskie ceny mleka

Foto: Niskie ceny mleka
cz cz, 23 sierpnia 2018 09:08

Tylko w trzech województwach rolnicy za sprzedawane mleko w lipcu otrzymywali powyżej 1,3 zł/l. To podlaskie, gdzie cena skupu mleka nadal spada, ale jest najwyższą w kraju, oraz warmińsko-mazurskie i dolnośląskie. W lipcu za hektolitr mleka (100 litrów) rolnicy regionu średnio otrzymywali już poniżej 136 zł, czyli o blisko złotówkę mniej niż w czerwcu i 4 zł mniej niż przed rokiem.

Uniwersalne samochody dostawcze

Foto: Uniwersalne samochody dostawcze
JJS cz, 23 sierpnia 2018 08:29

Pojemne, funkcjonalne i niezawodne – takie opinie na temat samochodów dostawczych głoszą ich użytkownicy. Okazuje się, że dobry samochód dostawczy powinien dodatkowo cechować się niezbyt dużym przebiegiem oraz być w miarę możliwości bezawaryjny.

SLD chce do władzy

Foto: SLD chce do władzy
cz śr, 22 sierpnia 2018 18:35

Przed czterema laty w wyborach do Rady Miejskiej Łomży zdobył sześć (6 ) głosów poparcia, a w tym roku będzie kandydatem Sojuszu Lewicy Demokratycznej na nowego prezydenta Łomży. Doktora Dariusza Janickiego w środę w Łomży w tej roli „przedstawiał” szef SLD Włodzimierz Czarzasty. Mówił, że partia, która „przez własną głupotę” wypadła z Sejmu, jest coraz silniejsza. - Łomża jest dla nas tak samo ważna jak inne duże miasta – mówił szef SLD przypominając, że partia miała prezydenta Łomży i chce mieć następnego. - Kto lepiej uleczy to miasto jak nie doktor? – pytała retorycznie Magdalena Wdziękońska, szefowa struktur SLD w Łomży. Zapowiadała też, że partia ma już cztery „jedynki” do Rady Miasta i wystawi pełne listy kandydatów.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę