poniedziałek, 20 stycznia 2020 napisz DONOS@

Mieszkańcy czekali 10 lat, zbudowali w 50 dni

Foto: Mieszkańcy czekali 10 lat, zbudowali w 50 dni
cz so, 21 grudnia 2019 13:56

Mieszkańcy wsi Osobne, Wierzbowo i Chomentowo na nową nawierzchnię dziurawej i wąskiej drogi czekali przez całe lata. Teraz z domów do Śniadowa mogą dojechać po „równej jak stół” nowej asfaltówce. Blisko 3 kilometry drogi przebudowano w rekordowym czasie. Prace rozpoczęto w październiku, a zakończono wraz z końcem listopada. Dziś na oficjalnym otarciu nowej drogi był m.in. minister edukacji Dariusz Piontkowski. - Tylko 20% środków na remont drogi wyłożył Powiat Łomżyński z gminą Śniadowo, a reszta to środki z Funduszu Dróg Samorządowych – mówił starosta łomżyński Lech Szabłowski dziękując ministrowi i rządowi za nowy instrument finansowy.

Szeregówki we Wrocławiu - inteligentne, energooszczędne i funkcjonalne rozwiązania, jakie znajdziesz

Foto: Szeregówki we Wrocławiu - inteligentne, energoo...
JJS so, 21 grudnia 2019 10:00

Przyjazna okolica, świetna komunikacja, ciekawa architektura - jeszcze parę lat temu to wystarczyło, by dana inwestycja deweloperska cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród potencjalnych nabywców. Powtarzające się alarmy ekologów dotyczące globalnego ocieplenia zmieniły jednak postrzeganie kupujących. Dziś, by sprzedać mieszkanie, trzeba wyróżnić się czymś nowym. Właśnie dlatego nowe szeregówki wyposaża się w coraz bardziej oryginalne technologie, mające w założeniu polepszyć komfort życia przyszłych mieszkańców i zwiększyć ich bezpieczeństwo. Na pierwszym miejscu w rankingu aspektów, na które zwracają uwagę osoby poszukujące domów we Wrocławiu, znajduje się jednak energooszczędność. Tym tropem przy budowie wrocławskiego osiedla domów w zabudowie szeregowej poszła z powodzeniem grupa deweloperska Scandi Home. Opracowany przez nią system Scandi Smart pozwala poczynić ogromne oszczędności przyszłym nabywcom szeregówek we Wrocławiu.

Odwołanie dyrektora potwierdzone

Foto: Odwołanie dyrektora potwierdzone
cz pt, 20 grudnia 2019 16:35

Po tygodniu Biuro Prasowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa potwierdziło nasze informacje o tym, że Wiesław Grzymała został odwołany ze stanowiska Dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego. - Pan Grzymała był zatrudniony na podstawie powołania. W takim przypadku zarówno powołanie jak i odwołanie następuje bez podania przyczyny – czytamy w przekazanej nam odpowiedzi.

Rozpaczliwa katastrofa o... przychylność PiS

Foto: Rozpaczliwa katastrofa o... przychylność PiS
cz pt, 20 grudnia 2019 16:06

Mariusz Chrzanowski w ubiegłym roku został wyrzucony z partii Prawo i Sprawiedliwość, po tym gdy wystartował przeciwko partyjnej kandydatce na prezydenta Łomży. Ją pokonał, ale rozliczenia z partią tak łatwe nie są... Jego łącznikiem z PiS przez wiele miesięcy była poseł Bernadeta Krynicka, ale gdy przegrała wybory parlamentarne sytuacja się skomplikowała. Za nowego łącznika z partią chciał robić jeden z wiceprezydentów należący do partii, ale to też się posypało. Jak się okazuje... ze swądem, który wokół prezydenta może pozostać na dłużej. Oby nie objął spraw miasta.

Paski klinowe - co musisz o nich wiedzieć?

Foto: Paski klinowe - co musisz o nich wiedzieć?
JJS pt, 20 grudnia 2019 13:06

Paski napędowe to elementy budowy wielu maszyn oraz urządzeń. Odpowiadają za przenoszenie napędu, więc ich prawidłowe działanie jest niezbędne, aby w ogóle uruchomić maszynę. Dowiedz się więcej o ich funkcjach i rodzajach.

Przekładnia łańcuchowa – czym jest i do czego służy?

Foto: Przekładnia łańcuchowa – czym jest i do czego s...
JJS pt, 20 grudnia 2019 13:01

Przekładnia łańcuchowa to mechanizm, który stosowany jest w miejscach, gdzie przekazywany jest napęd. Możemy znaleźć ją chociażby w rowerze. W tym przypadku za pomocą łańcucha pedały napędzają tylne koło. Oprócz tego taki układ jest także wykorzystywane w silnikach spalinowych. Tu zaś pasek klinowy napędza alternator.

Nowa droga w polu... w centrum Łomży

Foto: Nowa droga w polu... w centrum Łomży
cz pt, 20 grudnia 2019 12:43

W centralnym miejscu Łomży przez lata były niemal same chaszcze. Teraz ten teren ma szansę stać się przemysłową dzielnicą miasta. Pomiędzy aleja Legionów, a ul. Spokojną, od ul. Sikorskiego do alei Piłsudskiego powstała nowa ulica Kolejowa. Ma 780 metrów długości, 7 metrów szerokości i niezbędną infrastrukturę, aby mogły tu powstawać kolejne zakłady. - Jest to droga dla przedsiębiorców – mówił Mariusz Chrzanowski prezydent Łomży podczas otwarcia nowej ulic Kolejowej.

Na kolej do Łomży trzeba będzie poczekać

Foto: Na kolej do Łomży trzeba będzie poczekać
cz pt, 20 grudnia 2019 10:31

Na 78 milionów złotych szacują klejarze konieczne nakłady na modernizację linii kolejowej Łomża – Śniadowo. Jej remont jest na przedostatnim miejscu rządowego „Programu Kolej +”. Zaktualizowano go na początku grudnia. Torowisko do Łomży to jedyny projekt z północno-wschodniej Polski i jeden z najtańszych na liście, ale na szybki remont się nie zanosi.

Pośrednicy dobra

Foto: Pośrednicy dobra
cz pt, 20 grudnia 2019 09:38

25 rodzin, głównie z parafii Krzyża Świętego, odwiedzi wczoraj wieczorem wolontariusze Grupy Ratowniczej „Nadzieja”. Do rodzin dostarczyli paczki z żywnością. - Produkty przynieśli do kościoła ludzie w czasie rekolekcji parafialnych – mówi ks. dr Radosław Kubeł. - Nasi parafianie niosą te produkty, składają pod Krzyżem, a my roznosimy. Jesteśmy takimi pośrednikami dobra. Produktów było tak dużo, że każda z obdarowanych rodzin otrzymała po cztery pełne torby.

Zła jakość powietrza w Łomży

Foto: Zła jakość powietrza w Łomży
cz pt, 20 grudnia 2019 08:54

Mimo rekordowo ciepłego grudnia w wielu częściach Łomży powietrze aż śmierdzi spalinami potwierdzając zanieczyszczenie. Teraz dobitnie okazuje się, że problem nie dotyczy tylko osiedli domków jednorodzinnych, w który mieszkańcy palą w piecach. Od środy jakość powietrza w mieście mierzona jest także wśród blokowisk. Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa zainstalowała czujniki jakości powietrza SMOG Control. One on-line prezentują stężenie pyłów zawieszony i przekroczenie norm. Jak się okazuje dziś rano dopuszczalne normy zanieczyszczenia pyłami PM2.5 były przekroczone na osiedlu „Jantar” i przy Starym Rynku.

To już otwarta wojna? Stypułkowski zarzuca Piontkowskiemu podawanie nieprawdy

Foto: To już otwarta wojna? Stypułkowski zarzuca Pion...
cz cz, 19 grudnia 2019 17:39

Minister Edukacji i szef wojewódzkich struktur PiS miał rzekomo napisać nieprawdę, choć to on przeinacza jego stwierdzenie. Twierdzi, że lokalnym działaczom PiS w Łomży, których wyrzucono ze wszystkich funkcji w komisjach Rady Miejskiej, ma brakować chęci współpracy, a jego wybór na wiceprezydenta Łomży miał zaakceptować... były szef PiS w województwie Krzysztof Jurgiel. Ratusz przesłał nam oświadczenie wiceprezydenta Andrzeja Stypułkowskiego na wcześniejsze oświadczenie ministra Dariusza Piontkowskiego, pełnomocnika Okręgowego PiS, który napisał, że jego współpraca z prezydentem Łomży, Mariuszem Chrzanowskim jest jego osobistym wyborem i nie oznaczała oraz nie oznacza istnienia koalicji, łączącej komitet skupiony wokół Mariusza Chrzanowskiego oraz Prawa i Sprawiedliwości.

Synoptycy ostrzegają

Foto: Synoptycy ostrzegają
cz cz, 19 grudnia 2019 14:50

Gęsta mgła, która od rana występuje w regionie Łomży ma się utrzymać co najmniej do jutra do godziny 9. Tak samo ma być w całej północno-wschodniej Polsce. Michał Ogrodnik dyżurny synoptyk białostockiego biura prognoz IMGW-PIB ostrzega, że nocą lokalnie mgła może być marznąca, powodująca śliskość nawierzchni.

„Trzeźwy poranek” w Łomży

Foto: „Trzeźwy poranek” w Łomży
cz cz, 19 grudnia 2019 13:25

Trzeźwość ponad ćwierć tysiąca kierowców wjeżdżających o poranku do Łomży ul. Nowogrodzką sprawdzili policjanci z „drogówki”. Niestety nie wszyscy byli trzeźwi.

Długo wyczekiwana zgoda na remont drogi do Zambrowa

Foto: Długo wyczekiwana zgoda na remont drogi do Zamb...
cz cz, 19 grudnia 2019 10:39

Wojewoda podlaski wydał zgodę na modernizację niemal 8 km drogi krajowej nr 63 na odcinku Wygoda – Zambrów. Drogowcy na krótkie fragmenty drogi weszli już w połowie września, ale te prace wykonywane są na tzw. zgłoszenie. Dopiero teraz zakończyła się wyjątkowo długo przeciągająca się procedura wydania decyzji ZRID i prace będą mogły być prowadzone na całej długości drogi. Zgodnie z najnowszym planem zakończenie inwestycji to koniec 2020 roku.

Grupa łomżyńskich przedsiębiorców wyremontowała dom potrzebującej rodzinie

Foto: Grupa łomżyńskich przedsiębiorców wyremontowała...
cz cz, 19 grudnia 2019 09:24

Kobieta, wychowująca samotnie dwójkę dzieci, mieszkała do tej pory w domu bez wody, prądu, ani kanalizacji. Grupa wolontariuszy z Łomży w weekend wyremontowała dom. Pracowali przez trzy dni, żeby diametralnie odmienić warunki życia rodziny. Jak to zrobili pokazali w filmiku pt. Świąteczna pomoc 2019 opublikowanym w YouTube.

Piontkowski: Stypułkowski nie jest reprezentantem PiS we władzach Łomży

Foto: Piontkowski: Stypułkowski nie jest reprezentant...
cz cz, 19 grudnia 2019 08:49

Dariusz Piontkowski, Pełnomocnik Okręgowy Prawa i Sprawiedliwości w województwie podlaskim dementuje rozsiewane przez wiceprezydenta Łomży Andrzeja Stypułkowskiego pogłoski jakoby był on oficjalnym reprezentantem Prawa i Sprawiedliwości we władzach Łomży. - Nie był (on – dop. red.) oficjalnie desygnowany przez władze statutowe naszej partii na stanowisko zastępcy prezydenta Łomży – napisał Dariusz Piontkowski.

W Łomży walczyli o wolne sądy w Polsce

Foto: W Łomży walczyli o wolne sądy w Polsce
cz śr, 18 grudnia 2019 19:16

„Wolne sądy” i „Konstytucja” skandowało ponad 100 osób, które w środę wieczorem przyszło przed budynek Sądu Okręgowego w Łomży. - Protestujemy przeciwko demolowaniu wymiaru sprawiedliwości, bo niestety w tym kierunku idą wszystkie poczynania władzy w ostatnich latach – mówił Janusz Wyszyński, sędzia Sądu Okręgowego w Łomży i prezes miejscowego oddziału stowarzyszenia sędziów Iustitia. To ono, wraz z kilkoma innymi organizacjami, w środę w całej Polsce zorganizowało protest „Dziś Sędziowie – jutro Ty!”. W Łomży był to najliczniejszy protest ze wszystkich, które dotychczas organizowano w ramach „obrony sądów”. - Sam jestem zaskoczony tą frekwencją – mówił sędzia Wyszyński dziękując wszystkim, którzy przyszli protestować.

Budżet szans?

Foto: Budżet szans?
cz śr, 18 grudnia 2019 16:46

- Ten budżet daje możliwość wykorzystania tego dobrego czasu, którzy przeżywa nasz kraj – mówił Mariusz Chrzanowski prezydent Łomży przekonując radnych miasta do przyjęcia przedstawionego przez niego, z niewielkimi poprawkami, budżetu miasta na 2020 rok. - Budżet nie jest kontrowersyjny – oceniał radny Zbigniew Prosiński, ale dyskusja nad dokumentem trwała kilka godzin. Ostatecznie poparło go 13. z 23. miejskich radnych, czyli wystarczająca większość, aby budżet przyjąć.

Uzyskanie kredytu i pożyczki coraz łatwiejsze

Foto: Uzyskanie kredytu i pożyczki coraz łatwiejsze
JJS śr, 18 grudnia 2019 12:04

Zwiększa się liczba firm pozabankowych oferujących kredyty i pożyczki. Dzięki temu rynek finansowy cały czas się rozwija i dostosowuje do potrzeb klientów. Teraz każdy może znaleźć coś dla siebie, a procedura odbywa się w łatwy i szybki sposób.

Wzywają do protestu... także w Łomży

Foto: Wzywają do protestu... także w Łomży
cz śr, 18 grudnia 2019 12:03

„Dziś Sędziowie – jutro Ty!” - pod tym hasłem dziś w całej Polsce, także w Łomży organizowane są protesty przeciwko – jak podano – wypowiedzianej przez PiS otwartej wojnie niezależnemu sądownictwu! Jednym z organizatorów wzywających „wszystkich do protestu” jest Iustitia.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę