wtorek, 07 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Paszkowski zapowiada dostawę do Łomży „tysiąca kombinezonów i maseczek ochronnych”

Foto: Paszkowski zapowiada dostawę do Łomży „tysiąca ...
cz pon, 16 marca 2020 20:25

To jest przykre. Wojewoda Paszkowski nie przyjechał do szpitala, ale filmik nagrał... W poniedziałek wieczorem na profilu facebookowym PUW opublikowano filmik „dwóch bohaterów”. W drugiej części wystąpienia wojewoda odnosi się do przekształcenia szpitala w Łomży w szpital zakaźny do walki z koronawirusem. - Państwo macie świadomość, że ta decyzja wywołuje rożnego rodzaju kontrowersje, nawet protesty, ale chciałbym zakomunikować, że szpital nie został pozostawiony sam... - stwierdza Paszkowski i zapowiada dostawę „tysiąca kombinezonów i maseczek ochronnych”.

Mandaty przed szpitalem

Foto: Mandaty przed szpitalem
cz pon, 16 marca 2020 19:53

6 mandatów karnych, 1 wniosek do sądu o ukaranie i 9 pouczeń to – według Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku środki jakie zastosowali policjanci w trakcie porannej demonstracji mieszkańców przeciwko przekształceniu łomżyńskiego szpitala w szpital zakaźny do walki z koronawirusem.

Poseł Winnicki w sprawie łomżyńskiego szpitala

cz pon, 16 marca 2020 19:12

Poseł Robert Winnicki z „Konfederacji” także domaga się zmiany wskazania szpitala do walki z epidemią koronawirusa w województwie podlaskim z Łomży na Białystok. - Należy zakładać, że to właśnie Białystok, w którym jest sześć szpitali, będzie dotknięty największą ilością przypadków koronawirusa, a co za tym idzie - największa liczba jego mieszkańców będzie potrzebowała szybkiej pomocy – przekonuje w liście, który wysłał do ministra zdrowia i wojewody podlaskiego.

NFZ: „Większość osób ze spokojem i zrozumieniem przyjęła te informacje”

Foto: NFZ: „Większość osób ze spokojem i zrozumieniem...
cz pon, 16 marca 2020 14:52

„Pracownicy Podlaskiego NFZ zadzwonili do blisko 800 osób - wszystkich pacjentów, którzy w ciągu najbliższych 14 dni mieli umówioną pierwszorazową wizytę, badania lub zabiegi w poradniach Szpitala Wojewódzkiego w Łomży.” - Informowaliśmy pacjentów o możliwościach skorzystania z wizyt i zabiegów w późniejszym terminie lub w innych, okolicznych poradniach - mówi dyrektor podlaskiego NFZ Maciej Olesiński w komunikacie przekazanym przez jego rzecznika prasowego Rafała Tomaszczuka. Jak tam czytamy: „większość osób ze spokojem i zrozumieniem przyjęła te informacje. Podczas rozmów telefonicznych z pracownikami NFZ mieszkańcy Łomży i okolic informowali, że spokojnie będą czekać, aż stan zagrożenia epidemicznego w kraju skończy się - wtedy skorzystają z zaplanowanych konsultacji i zabiegów” – stwierdza Olesiński.

Egzaminy na prawko zawieszone na tygodnie

Foto: Egzaminy na prawko zawieszone na tygodnie
cz pon, 16 marca 2020 13:25

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowe w Łomży zawiesił od dziś przeprowadzanie egzaminów na prawo jazdy – teoretycznych i praktycznych. - Egzaminy na razie są zawieszone do 27 marca, ale wszystko wskazuje na to, że zawieszenie potrwa do świat Wielkanocnych – mówi Mirosław Oliferuk, dyrektor WORD Łomża.

Zaginęła 23-letnia mieszkanka gminy Nowogród

Foto: Zaginęła 23-letnia mieszkanka gminy Nowogród
cz pon, 16 marca 2020 11:34

Łomżyńscy policjanci poszukują zaginionej 23-letniej mieszkanki Balik. Prosimy o pomoc w jej odnalezieniu. Zaginiona 8 marca 2020 r. wyszła z miejsca zamieszkania (w Warszawie) i dotąd nie powróciła, ani nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Ratusz zamknięty dla petentów

Foto: Ratusz zamknięty dla petentów
cz nie, 15 marca 2020 15:40

Od poniedziałku Urzędu Miejskiego w Łomży będzie nieczynny dla interesantów. Dotyczy to głównego budynku Ratusza przy Starym Rynku 14, jak również wszystkich wydziałów zamiejscowych, które znajdując się przy ul. Farnej, Polowej, Dwornej i Nowej. - Nie oznacza, że pracownicy nie będą wykonywali swoich obowiązków. Pracownicy będą realizowali wszystkie obowiązki, łącznie ze sprawami mieszkańców – tylko bez bezpośredniego kontaktu – podały władze miasta zaznaczając, że tak ma być do 25 marca, ale termin może być przedłużony.

Biskup do wiernych: Pozostańmy w domach...

Foto: Biskup do wiernych: Pozostańmy w domach...
cz so, 14 marca 2020 12:55

- We wszystkich Mszach św. (niedzielnych, obrzędowych i w dni powszednie) wraz z duchowieństwem parafialnym, posługującymi w liturgii i uczestnikami może brać udział maksymalnie 50 osób – napisał ks. bp. Janusz Stepnowski w zarządzeniu jakie wydał po wprowadzeniu przez rząd w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. - Czcigodni Bracia i Siostry, drodzy Kapłani, Osoby życia konsekrowanego, umiłowani Diecezjanie! Jeszcze raz zwracam się do Was z prośbą o modlitwę i wzajemne wsparcie w tym szczególnym czasie. Proszę także o wierne wypełnianie zaleceń władz cywilnych i kościelnych. Pozostańmy w domach, by w ten sposób przyczynić się do ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa – napisał biskup w podsumowaniu dzisiejszego zarządzenia przypominając, że wcześniej udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św.

Narew i Pisa zamknięte dla wędkarzy. To nie koronawirus

Foto: Narew i Pisa zamknięte dla wędkarzy. To nie kor...
cz so, 14 marca 2020 12:29

W obwodach: rzeki Narew Nr 5, rzeki Pisa Nr 1 oraz rzeki Pisa Nr 2 nie ma możliwości uprawiania amatorskiego połowu ryb – poinformowało w piątek Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku. Powodem, w tym wypadku nie są ograniczenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, ale wygaśnięcie umowy z dotychczasowym dzierżawcą łowisk.

Poseł: Nikt nie wie dlaczego? Wojewoda: Proszę tego nie odbierać w kategoriach subregionalnych!

Foto: Poseł: Nikt nie wie dlaczego? Wojewoda: Proszę ...
cz so, 14 marca 2020 11:48

Poseł Stefan Krajewski (PSL), członek Rady Społecznej Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w trakcie konferencji prasowej przed szpitalem krytykował w sobotnie poranek pomysł przekształcenia szpitala w zakaźny na potrzeby walki z koronawirusem. - Trzeba stanowczej reakcji i zadziałania, bo w innej sytuacji wielu naszych mieszkańców naszego regionu zostanie bez dobrej opieki zdrowotnej – mówił powtarzając, że „nikt nie wie, dlaczego” wczoraj zmieniono wskazanie z USK w Białymstoku na szpital w Łomży. Kilka minut później w telefonicznej rozmowie wyjaśniał mu – i przysłuchującym się rozmowie dziennikarzom - wojewoda Bohdan Paszkowski: „Proszę tego nie odbierać w kategoriach subregionalnych.”

Kolejne wystąpienie w sprawie szpitala

Foto: Kolejne wystąpienie w sprawie szpitala
cz pt, 13 marca 2020 22:47

- Jako przedstawiciele Łomży i Ziemi Łomżyńskiej zwracamy się do Pana z prośbą o zmianę decyzji w sprawie umiejscowienia Szpitala zakaźnego w Łomży – napisali we wspólnym liście do Ministra Zdrowia wicemarszałek Marek Olbryś i radny Sejmiku Piotr Modzelewski. Obaj przekonują, podobnie jak wcześniej poseł Lech Kołakowski i władze miasta, że tego typu placówka powinna być ulokowana w Białymstoku.

Biskup Stepnowski do wiernych: Bóg jest nad wszystkim!

Foto: Biskup Stepnowski do wiernych: Bóg jest nad wsz...
cz pt, 13 marca 2020 20:48

Umiłowani Bracia i Siostry! Kolejny już raz w ostatnim czasie zwracam się do Was słowami listu pasterskiego. Chwila bowiem jest bardzo wyjątkowa, wymagająca od nas pełnego ufności zwrócenia się do naszego Pana i Zbawcy, Jezusa Chrystusa, i jednocześnie braterskiej pomocy udzielanej sobie nawzajem w imię miłości.

Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce

Foto: Stan zagrożenia epidemicznego w Polsce
cz pt, 13 marca 2020 20:24

Rząd wprowadził stan zagrożenia epidemicznego w całym kraju. Od północy z piątku na sobotę ograniczona zostanie działalność galerii handlowych. Czynne mają pozostać w nich sklepy spożywcze, apteki i drogerie. - Tam, gdzie można kupić środki higieny osobistej. To są ważne artykuły w przypadku epidemii, która nam bardzo wyraźnie jednoznacznie grozi – mówił premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że wszystkie sklepy, które są poza galeriami pozostają otwarte, podobnie jak banki, punkty usługowe, bankomaty. Zawieszona zostaje za to działalności wszystkich restauracji, pubów, klubów, barów i kasyn. Restauracje mogą świadczyć usługi z dowozem i na wynos.

Petycja w obronie szpitala

Foto: Petycja w obronie szpitala
cz pt, 13 marca 2020 19:42

- Zwracamy się do Prezydenta RP A. Duda, Ministra Zdrowia Ł. Szumowskiego oraz Premiera M. Morawieckiego o nie przekształcanie szpitala wojewódzkiego w Łomży na szpital zakaźny – to tytuł petycji, pod którą zbiórkę podpisów w internecie prowadzą mieszkańcy oburzeni ujawnioną przez nas decyzją władz o wyznaczeniu Szpitala Wojewódzkiego w Łomży jako jedynego w województwie podlaskim, który ma zostać przekształcony w szpital zakaźny do leczenia pacjentów z koronawirusem. Przypomnijmy jeszcze wczoraj MZ podawało, że ma to być Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku, ale dziś decyzję zmieniono. Podpisów pod petycją przybywa lawinowo...

Odkryto fundamenty po Hotelu Polskim i kościele jezuitów

Foto: Odkryto fundamenty po Hotelu Polskim i kościele...
cz pt, 13 marca 2020 18:14

Roboty budowlane na ulicach starówki w Łomży przynoszą pierwsze odkrycia archeologiczne. Na ulicy Rządowej przed placem Tadeusza Kościuszki robotnicy odsłonili około 7-metrowy kamienny fundament Hotelu Polskiego z połowy XIX w., natomiast naprzeciwko wlotu Krótkiej - co najmniej o stulecie starszy fragment fundamentu z cegieł wschodniej wieży kościoła jezuitów, wysadzonego przez uciekających przed Rosjanami Niemców w 1944 r. Pośrodku ul. Giełczyńskiej na wysokości pralni w hali biskupiej głęboko pod ziemią odkopano studnię z ok. 2-metrowych bali dębowych. - Spodziewamy się więcej niespodzianek z historii Łomży – cieszy się archeolog Mieczysław Bienia.

Poseł Kołakowski prosi o przeniesienie zakaźniaka do Białegostoku. Władze Łomży też

Foto: Poseł Kołakowski prosi o przeniesienie zakaźnia...
cz pt, 13 marca 2020 18:01

- Łomżyńska lokalizacja szpitala zakaźnego jest nielogiczna i ekonomicznie nieuzasadniona, miasto Białystok posiada znacznie większe zasoby medyczne w tym także lekarzy i pielęgniarek – napisał poseł Lech Kołakowski (PiS) w liście do ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego. - W imieniu mieszkańców Łomży i Ziemi Łomżyńskiej uprzejmie proszę o zmianę decyzji Ministra Zdrowia, w związku z koronawirusem lokowania szpitala zakaźnego dla województwa podlaskiego w Łomży. W podobnym tonie jest także pismo jakie do Ministra Zdrowia wysłały władze miasta.

Spółka PKS Nova ogranicza kursy lokalne i zawiesza dalekobieżne

Foto: Spółka PKS Nova ogranicza kursy lokalne i zawie...
cz pt, 13 marca 2020 16:12

Należąca do samorządu województwa podlaskiego Spółka PKS Nova, która powstała z połączenia dawnych PKS-ów m.in. w Łomży i Zambrowie, poinformowała o ograniczeniach w kursowaniu autobusów. Od poniedziałku będzie mniej autobusów lokalnych, a już od soboty 14 marca zostają zawieszone kursy dalekobieżne m.in. z Łomży do Olsztyna i Gdańska.

Prezydent Chrzanowski znokautował Sanepid

Foto: Prezydent Chrzanowski znokautował Sanepid
cz pt, 13 marca 2020 14:58

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zlekceważył wniosek Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łomży z 6. marca 2020 r. i nie wydał wnioskowanej przez niego decyzji, zakazującej przeprowadzenia gali bokserskiej „KnockOut Boxing Night 10”. Ta gala miała być promocją miasta, a zakończyła się wielkim skandalem związanym z sędziowaniem walki wieczoru Artura Szpilki z Siergiejem Radczenko. Okazuje się, że skandal jest jeszcze większy. Sanepid potwierdza, że dzień przed galą dr n. med. Przemysław Gosk, szef Sanepidu w Łomży, wnioskował do prezydenta Łomży o wydanie decyzji, zakazującej przeprowadzenia tej imprezy oraz nadanie tej decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności, gdyż jest to niezbędne ze względu na ochronę zdrowia lub życia ludzkiego.

Kwalifikacja wojskowa w roku 2020 zostaje zakończona

cz pt, 13 marca 2020 13:55

Szef MSWiA Mariusz Kamiński oraz szef MON Mariusz Błaszczak podpisali rozporządzenie zmieniające rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia kwalifikacji wojskowej w 2020 r. Na mocy tego przepisu kwalifikacja w roku 2020 r. zostaje zakończona w piątek (13 marca br.). Wszystkie wezwania wydane przez wójtów, burmistrzów i prezydentów miast do stawienia się do kwalifikacji wojskowej w okresie od 16 marca br. do 30 kwietnia br. tracą ważność.

Akcja jak z filmu

Foto: Akcja jak z filmu
cz pt, 13 marca 2020 13:47

Ubrani w kombinezony ochronne ratownicy medyczni i strażacy, w asyście policji, przed południem pojawili się przed jednym z bloków przy ul. Władysława Broniewskiego. Ratownicy z mieszkania na parterze wynieśli starszą panią, którą przewieziono do szpitala. – Skuteczny ratownik, to bezpieczny ratownik – mówi brygadier Grzegorz Wilczyński, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży podkreślając, że „w obecnym czasie musimy liczyć się z zagrożeniami”. Sama akcja była prawie standardowa, bo pani w podeszłym wieku nie miała na tyle siły, aby wstać i otworzyć drzwi, ale zastosowane środki bezpieczeństwa były specyficznie.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę