środa, 12 grudnia 2018 napisz DONOS@

Spiskowcy – rewolucjoniści - patrioci... z Łomży

Foto: Spiskowcy – rewolucjoniści - patrioci... z Łomży
cz wt, 20 listopada 2018 08:15

– Leon Kaliwoda stał się symbolem odzyskania niepodległości w Łomży – mówi Adam Sokołowski. – Oczywiście zasłużył na to upamiętnienie, bo przecież bardzo aktywnie tu działał i zginął podczas rozbrajania Niemców. Doszedł do tego wątek tragicznej miłości, co go wyróżniło, ale ofiar tego dnia było znacznie więcej, a innych patriotów też nam nie brakowało. Historyk z Muzeum Północno-Mazowieckiego przypominał ich podczas prelekcji „Spiskowcy – rewolucjoniści - patrioci, czyli mieszkańców Łomży drogi ku Niepodległej”.

Zderzenie ciężarówek w Cydzynie

Foto: Zderzenie ciężarówek w Cydzynie
cz pon, 19 listopada 2018 14:59

Dwa samochody ciężarowe zderzyły się w Starym Cydznie na drodze krajowej nr 61 Łomża – Grajewo. Policja podaje, że to kolizja drogowa, ale są utrudnienia w ruchu. W miejscu zderzenia się aut samochody przepuszczane są wahadłowo w obu kierunkach, co powoduje korki.

Wolontariusze zapraszają do Szlachetnej Paczki

Foto: Wolontariusze zapraszają do Szlachetnej Paczki
cz pon, 19 listopada 2018 14:43

- Każda rodzina to indywidualna historia, której towarzyszą duże trudności życiowe, ale nierzadko i tragedia, jak niespodziewany wypadek i kalectwo lub nagła śmierć któregoś z rodziców – opowiada Sebastian Chrzanowski z Łomży, wolontariusz Stowarzyszenia Wiosna z Krakowa, które organizuje od 2001 r. ogólnopolską akcję Szlachetna Paczka. W Łomży i powiecie łomżyńskim zaangażowało się do działania 30 wolontariuszy, docierając do około 70 rodzin. Dla większości potrzebujących są ofiarodawcy, jednak dla ponad 20 rodzin trzeba ludzi dobrego serca, gdyż finał akcji 8. i 9. grudnia.

Bank z „afery KNF” chce obsługiwać Łomżę

Foto: Bank z „afery KNF” chce obsługiwać Łomżę
cz pon, 19 listopada 2018 14:30

Jedynie Getin Noble Bank – bank z portfela Leszek Czarnecki, bohater obecnej „afery KNF” - złożył ofertę na obsługę bankową budżetu Miasta Łomża oraz blisko 50 miejskich jednostek organizacyjnych w latach 2019 - 2023. Zaproponowana opłata ryczałtowa za obsługę bankową to 720 tys. zł.

Nowy burmistrz Jedwabnego

Foto: Nowy burmistrz Jedwabnego
cz pon, 19 listopada 2018 13:37

Adam Niebrzydowski, 42-letni mieszkaniec wsi Bronaki – Olki, złożył ślubowanie i przejął władzę w gminie Jedwabne. - Nie zawiodę Was. Będziemy się starać wspólnie rozwiązywać nasze problemy – mówił deklarując chęć bliskiej współpracy z radnymi i sołtysami. Cztery tygodnie temu – w wyborach 21 października pokonał dotychczasowego burmistrza Michała Chajewskiego. Niebrzydowski ślubowanie burmistrza składał w poniedziałek, podczas pierwszej sesji nowej Rady Miejskiej w Jedwabnem.

Łomża - fotowoltaika już tam jest!

Foto: Łomża - fotowoltaika już tam jest!
JJS pon, 19 listopada 2018 13:06

W rankingach Polskie miasta występują jako te bardziej zanieczyszczone. Białystok, miasto położone w województwie podlaskim, ma się czym pochwalić. Znajduje się bowiem w pierwszej dziesiątce najczystszych miast europejskich. Według Polskiego Alarmu Smogowego jest również miastem z najniższym stężeniem pyłów zawieszonych PM10 oraz najmniejszą liczbą dni z zanieczyszczeniem smogowym.

Elektromobilność w Łomży... tylko za unijne pieniądze

Foto: Elektromobilność w Łomży... tylko za unijne pie...
cz pon, 19 listopada 2018 11:45

- Wnioski są takie, że nie powinniśmy kupować autobusów elektrycznych i innych zeroemisyjnych za własne pieniądze, bo jest to nieopłacalne – mówi Janusz Nowakowski, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży. Do konsultacji społecznych przekazano „Analizę kosztów i korzyści....” wykorzystania w łomżyńskiej komunikacji miejskiej autobusów zeroemisyjnych. Z wyliczeń wynika, że koszt zastąpienia części starych „diesli” nowymi 25 eko-autobusami wyniósłby od blisko 40 milionów złotych w przypadku „elektryków” do ponad 100 milionów złotych za autobusy na wodór.

Pożar w oborze

Foto: Pożar w oborze
cz pon, 19 listopada 2018 10:44

10 jednostek straży pożarnej walczy z pożarem obory we wsi Podłatki Małe. Z pierwszych informacji wynika, że płomienie ognia pojawiły się na poddaszu budynku. Z obory gospodarze i ratownicy zdążyli wyprowadzić wszystkie zwierzęta. W zdarzeniu nie ucierpiał też nikt z ludzi.

Kolejne utrudnienia w ruchu przez Łomżę

cz pon, 19 listopada 2018 08:19

W tym tygodniu rozpoczną się prace drogowe na ul. Wojska Polskiego w Łomży. Drogowcy mają wymieniać nawierzchnię jezdni na długości około 400 metrów od skrzyżowania z ul. Spokojną do skrzyżowania z ul. Polną. Łukasz Czech z ratusza zapowiada, że prace potrwają 5 – 7 dni i w tym czasie ruch samochodów będzie odbywał się wahadłowo.

Śmiertelny wypadek na 61

Foto: Śmiertelny wypadek na 61
cz pon, 19 listopada 2018 06:38

63-letni mężczyzna zginął po tym, gdy prowadzony przez niego samochód ciężarowy zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Do tragicznego wypadku doszło po godzinie 22. na drodze nr 61 w rejonie wsi Zabiele pomiędzy Szczuczynem a Grajewem.

Wypadek na moście. Ślisko!

Foto: Wypadek na moście. Ślisko!
mm nie, 18 listopada 2018 08:54

Na moście Hubala, kilka minut po 8.00, doszło do wypadku z udziałem 4 aut. W tej chwili most jest zablokowany, należy kierować się na stary most.

Groźny wypadek w Śniadowie

Foto: Groźny wypadek w Śniadowie
cz so, 17 listopada 2018 15:05

Jedna osoba została poważnie ranna po wypadków drogowym w Śniadowie. Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej Łomża – Ostrów Mazowiecka z ul. Ostrołęcką zderzyły się samochód osobowy z ciężarowym. Ranny kierowca osobówki został zabrany do szpitala. Droga jest zablokowana

Pierwsi przejęli władzę

Foto: Pierwsi przejęli władzę
cz so, 17 listopada 2018 14:26

W piątek upłynęła stara, siódma kadencja samorządów w Polsce, a w sobotę wybrani na nową kadencję radni i wójt Gminy Łomża, Piotr Kłys, złożyli ślubowanie i formalnie przejęli władzę w samorządzie na najbliższe 5 lat. Po części uroczystej i krótkiej przerwie nowi radni Gminy Łomża wybrali swoje władze. Przewodniczącym został Sławomir Zacharczyk – 52-letni mieszkaniec wsi Andrzejki, a na wiceprzewodniczącego wybrano Krzysztofa Jankowskiego 53-latka z Jarnut. Obaj do Rady Gminy Łomża zostali wybrani z listy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Z tej samej partii jest także wójt gminy Piotr Kłys.

Prezes Kalinowski z Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego

Foto: Prezes Kalinowski z Odznaką Honorową Województw...
cz so, 17 listopada 2018 11:28

Zbigniew Kalinowski, prezes OSM Piątnica otrzymał Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego. To najważniejsze wyróżnienie w naszym województwie zostało przyznane za wybitne osiągnięcia dziedzinie działalności na rzecz rozwoju polskiego rolnictwa. W imieniu Zarządu Województwa Podlaskiego odznakę wręczył Stefan Krajewski.

Pierwszy powiew zimy

cz so, 17 listopada 2018 10:41

Do -3,5°C spadła nad ranem temperatura powietrza w regionie Łomży. Taką temperaturę wskazały urządzenia zamontowane na stacji meteorologicznej IMGW w Marianowie k. Piątnicy. Najbliższej nocy synoptycy spodziewają się słabych opadów śniegu lub mżawki, lokalnie marznącej, powodującej gołoledź.

„Kolej+” Łomża – nie przetrwała nawet miesiąca?

Foto: „Kolej+” Łomża – nie przetrwała nawet miesiąca?
cz pt, 16 listopada 2018 12:38

Modernizacja linii kolejowej Śniadowo – Łomża, z której – według oceny wicemarszałka Maciej Żywno PKP chce zrezygnować jest na liście przedsięwzięć wpisanych do realizacji zapowiadanego niespełna miesiąc temu przez premiera Mateusza Morawieckiego Programu „Kolej+” - Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej. 17 października premier zapowiadał, że w jego ramach połączenia kolejowe zostaną doprowadzone bądź zmodernizowane do 20 miejscowości, a wśród nich była także Łomża. W środę wicemarszałek województwa Maciej Żywno mówił, że otrzymali pismo z którego wynika, że „PKP rezygnuje z realizacji inwestycji na linii Łomża – Śniadowo”.

Chrzanowski tnie wydatki przede wszystkim na inwestycje, nauczycielskie pensje i... propagandę

Foto: Chrzanowski tnie wydatki przede wszystkim na in...
cz pt, 16 listopada 2018 10:52

W tym roku wydatki na miejskie inwestycje miały nawet przekroczyć 100 milionów złotych, a na przyszły rok mają nie osiągnąć nawet połowy tej kwoty, czyli 50 mln zł. Mariusz Chrzanowski przedstawił projekt budżetu miasta na przyszły rok. Cięcia mają dotknąć także wydatków bieżących na ponad 15 mln zł. Najwięcej milionów prezydent chce zaoszczędzić na oświacie – tak jak przed rokiem, nie w pełni szacując wydatki na nauczycielskie pensje, ale mniej jest także na bieżące utrzymanie dróg. Około 1,4 mln zł mniej ma być także na promocję miasta, bo ścięto o blisko 3/4 rozdmuchane w tym roku do absurdu, pod pretekstem świętowania 600-lecia miejskości, wydatki na propagandę. Mimo takich oszczędności, zwiększenia planu wyprzedaży miejskiego majątku i znacznie większymi wpływami z podatku PiT mieszkańców, Łomża w przyszłym roku ma pożyczyć w bankach kolejne 10 mln zł.

Andrzejki w Łomży tuż-tuż, zaś sylwester za pasem

Foto: Andrzejki w Łomży tuż-tuż, zaś sylwester za pasem
cz pt, 16 listopada 2018 08:22

Za dwa tygodnie tradycyjne zabawy andrzejkowe, a za półtora miesiąca pożegnanie z rokiem 600-lecia miejskiej Łomży i 100-lecia odzyskania wolności w Niepodległej. Czy będzie gdzie spędzić wesoło wolny czas z najbliższymi z rodziny i paczką przyjaciół na tańcach, hulankach, swawolach? Stylowych restauracji i lokali z wyszynkiem działa w mieście kilka, jednak ze znalezieniem miejsca z wolnym stolikiem i muzyką odpowiednią na szaleństwa wieczoru i nocy nie będzie wcale łatwo... Niektóre lokale – Swojskie Jadło bawią się do ostatniego gościa, niektóre – Garage nawet dwa dni.

Wicemarszałek Olbryś

Foto: Wicemarszałek Olbryś
cz cz, 15 listopada 2018 19:24

Komitet Polityczny PiS zarekomendował w czwartek listy kandydatów na marszałków i członków zarządów pięciu województw w tym podlaskiego. Marszałkiem ma zostać Artur Kosicki z Białegostoku, a wicemarszałkami Marek Olbryś z Łomży i Romuald Łanczkowski z Suwałk.

Będzie nowe rondo na Piłsudskiego

Foto: Będzie nowe rondo na Piłsudskiego
cz cz, 15 listopada 2018 13:56

Wjazd do szpitala z dwujezdniowej Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego przez lata był jednym z bardziej niebezpiecznych skrzyżowań w Łomży. Sytuacja poprawiła się po przebudowie skrzyżowania z ul. Kazańska i likwidacji możliwości zawracania aut na wysokości wjazdu na teren szpital. To był jednak tylko pierwszy z etapów rozwiązywania problemów komunikacyjnych. Kolejnym ma być budowa nowego ronda w miejscu dziś nieczynnego wjazdu na szpitalny parking.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę