Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 06 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Dwa nowe przypadki SARS-CoV-2 w Łomży

Foto: Dwa nowe przypadki SARS-CoV-2 w Łomży
mm cz, 06 sierpnia 2020 10:45

Kobieta i mężczyzna z powiatu łomżyńskiego to nowe osoby zarażone SARS-CoV-2 w okolicy. W podlaskim przybyło 17 osób, a w kraju 726 zakażonych w ciągu doby. To najwięcej od początku pandemii.

W Łomży bez zmian, w kraju wysoko

Foto: W Łomży bez zmian, w kraju wysoko
mm śr, 05 sierpnia 2020 12:11

W ciągu ostatniej doby w Polsce obecność wirusa SARS-CoV-2 wykryto u 640 osób, zmarło 18 chorych. W województwie podlaskim przybyło dziesięciu zakażonych, na szczęście nie ma w tym gronie nikogo z Łomży i powiatu łomżyńskiego.

Rekord dzienny zakażeń w Polsce i nowe w Łomży

Foto: Rekord dzienny zakażeń w Polsce i nowe w Łomży
mm wt, 04 sierpnia 2020 11:28

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 680 nowych przypadkach zakażeń SARS-CoV-2, to rekord od początku pandemii w Polsce. W podlaskim przybyło 15 nowych chorych w tym 2 mężczyzn w Łomży.

Nowe zakażenia, ale nie w Łomży

Foto: Nowe zakażenia, ale nie w Łomży
mm nie, 02 sierpnia 2020 10:45

Dziewięć nowych zakażeń SARS-CoV-2 w podlaskim, na szczęście nie ma wśród nich nikogo z Łomży i powiatu łomżyńskiego. W Polsce liczba nowych zakażonych jest wciąż wysoka i jak podaje Ministerstwo Zdrowia w niedzielę przybyło 548 osób.

Koronawirus – raport na sobotę

Foto: Koronawirus – raport na sobotę
mm so, 01 sierpnia 2020 11:31

Po raz trzeci z rządu w Polsce ustanowiono dzienny rekord zakażeń koronawirsuem. W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o wykrytych 658 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Wśród nich są 4 z województwa podlaskiego.

Koronawirus ściągnięty z wakacji

Foto: Koronawirus ściągnięty z wakacji
cz pt, 31 lipca 2020 10:40

Nastolatek z Łomży to setny w mieście przypadek zakażenia koronawirusem. Młody chłopak wrócił do domu z wakacyjnego wyjazdu w góry. Badanie laboratoryjne potwierdziło, że jest zakażony wirusem SARS-CoV-2. Rodzina nastolatka została objęta kwarantanną i będzie miała wykonane testy na obecność koronawirusa.

Szpitalna okulistyka odmrożona od Covid-19

Foto: Szpitalna okulistyka odmrożona od Covid-19
cz pt, 31 lipca 2020 07:19

Oddział Okulistyczny Szpitala Wojewódzkiego w Łomży jest kolejnym „odmrażanym” po zablokowaniu w połowie marca jedynie dla pacjentów zakażonych koronawoirusem, oddziałem łomżyńskiego szpitala. Decyzję przedwczoraj podjął wojewoda podlaski. - Oddział Okulistyczny Szpitala Wojewódzkiego w Łomży od dnia 3 sierpnia br. powraca do świadczenia usług medycznych zakontraktowanych z NFZ – zapowiada Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora ds. Systemu Zarządzania Jakością i Akredytacji.

Aloesowa siła – poznaj jej tajemnice!

Foto: Aloesowa siła – poznaj jej tajemnice!
JJS cz, 30 lipca 2020 15:00

Istnieją takie rośliny, których właściwości wpływają wyjątkowo korzystnie na urodę. Jedną z nich jest aloes, którego dobroczynne wielokierunkowe działanie w szybkim czasie poprawi wygląd i kondycję skóry. Masz z nią problemy? Sięgnij po kosmetyk na bazie tego komponentu!

Koronawirus tam wygrywa, a tu przegrywa

Foto: Koronawirus tam wygrywa, a tu przegrywa
mm cz, 30 lipca 2020 12:31

Podlaski inspektor sanitarny poinformował o 21. potwierdzonym przypadku śmierci z powodu wirusa COVID-19 w województwie podlaskim. Zmarłym jest 79-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu grajewskiego, który był hospitalizowany w Szpitalu Ogólnym imienia dr. med. Witolda Ginela w Grajewie. 79-latek cierpiał na choroby współistniejące. Ludzie mający z nim ostatnio kontakt zostali objęci nadzorem sanitarnym. Z kolei w Łomży wyzdrowiała kobieta w sile wieku.

Nowe zakażenie koronawirusem w Łomży

Foto: Nowe zakażenie koronawirusem w Łomży
cz śr, 29 lipca 2020 10:07

Kobieta w sile wieku z Łomży to nowy, potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem. Na razie nie jest znane źródło zakażenia. - Kobieta z obawami zakażenia sama zgłosiła się na oddział zakaźny szpitala, a badania potwierdziły zakażenie wirusem SARS-CoV-2 – mówił Juli Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitrano-Epidemiologicznej w Łomży. Służby sanitarne kwarantanną obejmują najbliższa rodzinę kobiety. To 99. w mieście i 124. w regionie łomżyńskim przypadek zakażenia koronawirusem.

Kolejna ofiara koronawirusa

Foto: Kolejna ofiara koronawirusa
cz wt, 28 lipca 2020 10:45

Po zakażeniu koronawirusem zmarł mieszkaniec powiatu grajewskiego. Mężczyzna w wieku 66 lat zmarł w szpitalu w Grajewie, gdzie był hospitalizowany. Służby sanitarne informując o jego śmierci podają, że miał choroby współistniejące. To 19. ofiara śmiertelna Covid-19 w województwie podlaskim. Dziś poinformowano także o potwierdzeniu zakażenia u kolejnych 8 mieszkańców regionu i ozdrowieniu 19 osób.

Koronawirus - raport

Foto: Koronawirus - raport
cz pon, 27 lipca 2020 10:45

Do 947 wzrosła liczba osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 województwie podlaskim. W poniedziałek przed południem służby wojewody podlaskiego i Sanepidu poinformowały o potwierdzeniu kolejnych 7 zakażeń.

Rozczarowująca rekompensata

Foto: Rozczarowująca rekompensata
cz pt, 24 lipca 2020 16:10

Zamiast 1500 zł otrzymały po 100, 200 czy 300 zł. Ministerstwo Zdrowia, aby zmniejszyć ryzyko szerzenia się epidemii koronawirusa, od maja wprowadziło ograniczenia pracy pracowników medycznych zaangażowanych w leczenie zakażonych pacjentów. Lekarze, pielęgniarki, technicy itp., który pracowali także w innych miejscach, musieli z dodatkowej pracy zrezygnować, ale w zamian mieli otrzymać rekompensatę. Teraz otrzymali obiecane rekompensaty. W przypadku pielęgniarek z oddziału chorób wewnętrznych szpitala w Łomży, są one kilka razy niższej niż oczekiwano. - Tragedia. Był to oddział, który najbardziej w tym czasie był obłożony pracą w całym szpitalu – komentuje Katarzyna Jarocka, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu.

Zwalczają zakażenie

Foto: Zwalczają zakażenie
cz pt, 24 lipca 2020 10:41

Trzy kolejne osoby z Łomży zwalczyły zakażenie koronawirusem. W tej chwili za tzw. aktywne przypadki zakażenia SARS-CoV-2 Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży uznaje 5 osób. Na początku lipca „aktywnych przypadków” było ponad 60. Obecnie z zakażonych wirusem mieszkańców Łomży 3 osoby przebywają w domach, a dwie w szpitalu. Jest tam także ostatnia już z zakażonych koronawirusem łomżyńskich zakonnic.

Po zakażeniach kronawirusem zamknięte dwa oddziały szpitala w Grajewie

Foto: Po zakażeniach kronawirusem zamknięte dwa oddzi...
cz pt, 24 lipca 2020 09:53

Od poniedziałku zamknięte są oddziały chorób wewnętrznych i kardiologii szpitala w Grajewie. O zamknięciu oddziałów zdecydowano, po tym jak u dwóch lekarzy i pielęgniarki stwierdzono zakażenie koronawirusem - podało Polskie Radio Białystok zaznaczając, że w międzyczasie patogen wykryto też u jednego z pacjentów.

Koronawirus - raport

Foto: Koronawirus - raport
cz cz, 23 lipca 2020 10:55

Kolejna zakażana koronawirusem mieszkanka Łomży w sile wieku została uznana przez służby sanitarne za ozdrowieńca. To 115 osoba z miasta i najbliższej okolicy, która zwalczyła wirusa. W tej chwili za zakażonych SARS-CoV-2 Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Łomży uznaje 8 mieszkańców Łomży. Dziś w województwie podlaskim zakażenie potwierdzono u dwóch osób. Jedna z nich - starsza kobieta z powiatu kolneńskiego – jest hospitalizowana w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży.

Desant z Warszawy na kardiologię w Łomży

Foto: Desant z Warszawy na kardiologię w Łomży
cz śr, 22 lipca 2020 16:57

Oferty 13 lekarzy - specjalistów kardiologów z certyfikatem samodzielnego operatora kardiologii inwazyjnej wybrano w konkursie, jaki dyrektor Jarosław Pokoleńczuk ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży ogłosił na udzielanie świadczeń zdrowotnych w placówce. Na dostarczenie dokumentów kandydaci mieli zaledwie 5 dni. Wśród wybranych jest 8 lekarzy z Warszawy i po jednym z Ząbek i Raszyna oraz z Białegostoku, a nawet Mrągowa i Lublina. Pośród specjalistów, zakwalifikowanych do zatrudnienia w największej placówce leczniczej w Łomżyńskiem, nie ma ani jednego z Łomży...

Koronawirus - raport

Foto: Koronawirus - raport
cz śr, 22 lipca 2020 10:57

O pięciu nowych przypadkach zakażenia koronawirusem poinformowali w środowe przedpołudnie Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku. Wśród nich są zakażenia z powiatu kolneńskiego i grajewskiego.

Koronawirus - raport

Foto: Koronawirus - raport
cz wt, 21 lipca 2020 10:40

- Sytuacja jest już stabilna. Te wcześniejsze ogniska zakażenia wygasają – mówi Juli Gaulanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży. Po wybuchu w mieście drugiej fali zakażeń w drugiej połowie czerwca, od dwóch tygodni widoczne jest wyraźne zahamowanie nowych zakażeń. Wczoraj w mieście i najbliższej okolicy nie było żadnego nowego przypadku zakażenia koronawirusem. W województwie podlaskim są dwa.

Kobieta z Łomży zakażona koronawirusem

Foto: Kobieta z Łomży zakażona koronawirusem
cz pon, 20 lipca 2020 11:37

- W niedzielę otrzymaliśmy informację tylko o jednej młodej kobiecie z Łomży, zakażonej koronawirusem – informuje Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży. - Pani przebywa w izolacji domowej, podobnie jak kilkoro jej domowników. Ponadto po tym upalnym weekendzie do grupy łomżyńskich ozdrowieńców dołączyło dwóch panów z naszego miasta, również w sile wieku. Tym samym liczba ozdrowieńców z Łomży i powiatu łomżyńskiego wzrosła do 114. Według danych PSSE, od początków krajowego stanu pandemii koronawirusa w mieście nad Narwią i powiecie wystąpiły 123 zakażenia koronawirusem (licząc od 21. marca 2020).

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę