wtorek, 26 marca 2019 napisz DONOS@

Laboranci i fizjoterapeuci szpitala żądają podwyżek

Foto: Laboranci i fizjoterapeuci szpitala żądają podw...
cz pt, 22 marca 2019 19:27

- Domagamy się godziwej zapłaty, bo nasze zarobki po 30 latach pracy są na poziomie żenującym, mamy tylko po 1800 – 1900 złotych na czysto, a są zarabiający ledwie 1500 zł – tłumaczy powody sporu zbiorowego fizjoterapeutów Hanna Kowalewska, która wraz z 35 koleżankami i kolegami z poradni i oddziału rehabilitacji Szpitala Wojewódzkiego w Łomży apeluje o rozmowy z dyrekcją na temat podwyżki zarobków. O to samo apeluje Ewa Lasek z laboratorium, gdzie technicy analityczni do końca przyszłego tygodnia mają zwolnienia lekarskie L-4 – w poniedziałek będą przyjęci tylko pacjenci ze skierowaniem na badania. Pełniąca obowiązki dyrektora wicedyrektor Joanna Chilińska rozumie pracowników, więc aranżuje spotkanie przedstawicieli związków i marszałka podlaskiego. Z rehabilitacji co dzień korzysta ok. 200 pacjentów, a laboratorium robi badania ok. 600 pacjentom.

Cyrk w laboratorium albo bunt L-4 analityków w szpitalu

Foto: Cyrk w laboratorium albo bunt L-4 analityków w ...
mm cz, 21 marca 2019 20:30

„Dzisiaj o siódmej chciałem oddać do badania krew i okazało się, że laboratorium przyjmie tylko osoby ze skierowaniami na cito. Mówili, że jutro będzie to samo. Ktoś coś wie, kiedy laboratorium będzie normalnie pracowało?” - napisał na forum portalu 4lomza.pl internauta o pseudonimie Aro. Z kolei Czytelniczka „Czwórki” zadzwoniła do redakcji z przestrachem, jakie tłumy ludzi kłębią się w olbrzymich kolejkach przy laboratorium, sięgających korytarza w szpitalu. „Cyrk w laboratorium i odszedłem z kwitkiem!” - opowiadał oburzony pacjent. Oddał krew do badania obok – prywatnie.

Drugi konkurs na dyrektora szpitala

Foto: Drugi konkurs na dyrektora szpitala
cz śr, 20 marca 2019 15:29

Zarząd Województwa Podlaskiego podjął uchwałę w sprawie ogłoszenia drugiego konkursu na stanowisko Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży – podała Izabela Smaczna-Jórczykowska, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Podlaskiego potwierdzając nasze poniedziałkowe informacje, że pierwszy konkurs nie przyniósł rozstrzygnięcia. - W wyniku przeprowadzonych trzech kolejnych głosowań, komisja konkursowa nie wyłoniła kandydata – ujawnia rzeczniczka.

Odra na Suwalszczyźnie

Foto: Odra na Suwalszczyźnie
cz wt, 19 marca 2019 08:58

W Polsce do 14 marca 2019 roku zgłoszono już 664 zachorowań oraz podejrzeń zachorowań na odrę. W województwie podlaskim w tym roku na odrę zachorowało 18 osób, w tym 16 w powiecie suwalskim i 2 w powiecie augustowskim. - Były to zarówno osoby szczepione oraz nieszczepione – podaje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku apelując do rodziców dzieci, które nie przechodziły szczepienia, aby jak najszybciej dopełnić tego obowiązku. - Szczepienie ochronne jest jedyną skuteczną metodą profilaktyki zachorowania na odrę i nie może być zastąpione innymi środkami ochrony – podkreśla WSSE.

Konkurs na dyrektora szpitala bez rozstrzygnięcia

Foto: Konkurs na dyrektora szpitala bez rozstrzygnięcia
cz pon, 18 marca 2019 15:20

Nie udało się rozstrzygnąć konkursu na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Do rywalizacji przystąpiło dwóch kandydatów - mieszkańców Łomży, ale po przesłuchaniu przez komisję konkursową żaden z nich nie zyskał wymaganego poparcia większości członków komisji.

Pielęgniarki i położne w szpitalu mają przewodniczącą

Foto: Pielęgniarki i położne w szpitalu mają przewodn...
cz pt, 15 marca 2019 07:57

- Członkostwo w naszej organizacji związkowej nie jest obowiązkowe, tylko dobrowolne, a zarząd w całości pracuje społecznie: działamy bezpłatnie i nie pobieramy żadnych świadczeń finansowych za naszą działalność – mówi Katarzyna Jarocka (lat 52), która została wybrana na przewodniczącą zarządu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Szpitala Wojewódzkiego imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Organizacja OZZ PiP liczy 320 osób z ok. 450 zatrudnionych w szpitalu pielęgniarek i położnych. Jak wszyscy, związkowcy czekają na dyrektora.

Dwóch chętnych na fotel dyrektora szpitala

Foto: Dwóch chętnych na fotel dyrektora szpitala
cz śr, 13 marca 2019 10:56

Tylko dwóch kandydatów zgłosiło się do konkursu na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Jak wynika z naszych informacji obaj są mieszkańcami Łomży i żaden z nich nie jest lekarzem.

Hospicjum w Łomży dostało 1 milion 300 tys. zł z RPO

cz wt, 12 marca 2019 16:11

- Jeszcze nie wiem, naprawdę?! To potwierdzona informacja...?! A do nas nie przyszła wiadomość – zadawała dziś pytania uradowana Teresa Steckiewicz (lat 81), współzałożycielka i nieprzerwanie od ponad 26 lat prezes Łomżyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych „Hospicjum” pw. Św. Ducha, które prowadzi działalność w ciasnym budynku przy ul. Rybaki w Łomży. Łomżyńskie Hospicjum dostało 1 milion 300 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na rozbudowę siedziby. Decyzja podjęta w dobrym momencie, gdyż budowlańcy zaczynają kłaść dach.

Na operację zaćmy jeszcze poczekamy

Foto: Na operację zaćmy jeszcze poczekamy
cz wt, 05 marca 2019 12:55

Na operację zaćmy w łomżyńskim szpitalu trzeba czekać ponad cztery lata. Najbliższy wolny termin zabiegu wskazywany przez elektroniczny system kolejkowy Narodowego Fundusz Zdrowia to 24 kwietnia 2023 roku. Wczoraj Ministerstwo Zdrowia ogłosiło, że od 1 kwietnia m.in. operacje usunięcia zaćmy mają być finansowane bezlimitowo, co ma przyczynić się do skrócenia kolejek. - Oprócz pieniędzy jest jeszcze potrzebna możliwość realizacji – komentuje Hanna Majewska – Dąbrowska, z-ca dyrektora ds. lecznictwa szpitala w Łomży.

Poseł nie będzie dyrektorem...

Foto: Poseł nie będzie dyrektorem...
cz cz, 28 lutego 2019 12:22

- Nie ma takiej sytuacji, to zmyślone sytuacje – mówi poseł Bernadeta Krynicka (PiS) pytana o to czy wystartuje w konkursie na stanowisko dyrektora szpitala w Łomży. - Nie mam zamiaru ewakuować się z tego miejsca – podkreśla poseł dodając: „nie oceniam siebie, żebym mogła być dobrym dyrektorem szpitala”. Jej zdaniem nowym dyrektorem szpitala powinien zostać ekonomista z dużym doświadczeniem, taki ktoś jak... poprzedni dyrektor szpitala.

Nowy dyrektor szpitala poszukiwany

Foto: Nowy dyrektor szpitala poszukiwany
cz wt, 26 lutego 2019 14:39

Zarząd województwa podlaskiego ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Potencjalni kandydaci mają 10 dni na złożenie dokumentów i pisemnej koncepcji pracy na stanowisku dyrektora na najbliższe 6 lat. Aby być dyrektorem szpitala w Łomży wystarczy mieć wykształcenie wyższe i pięcio- lub trzyletni, jeśli ma się podyplomówkę z zarządzania - staż pracy na stanowisku kierowniczym, oraz „wiedzę i doświadczenie”.

W szpitalu w Łomży zlikwidowano co szóste łóżko pacjenta

Foto: W szpitalu w Łomży zlikwidowano co szóste łóżko...
cz wt, 26 lutego 2019 13:16

- Niestety, musieliśmy wyrejestrować u wojewody podlaskiego więcej niż jedno łóżko – informuje ze smutkiem dr Hanna Majewska – Dąbrowska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. - Wyrejestrowanie aż 112 łóżek z oddziałów szpitalnych jest związane z niemożnością wypełnienia rozporządzenia ministra zdrowia o nowych wskaźnikach zatrudnienia pielęgniarek od początku tego roku. Przyznaję, to redukcja dość rygorystyczna, ale łomżyńskiego szpitala nie stać na zatrudnienie 90 pielęgniarek. Większość szpitali w Polsce te działania podejmuje, żeby być w zgodzie z prawem.

Pacjenci surowiej oceniają szpital

Foto: Pacjenci surowiej oceniają szpital
cz cz, 21 lutego 2019 11:45

Oceny pacjentów o służbie zdrowia są subiektywne, ale gdy takich osobistych ocen jest więcej i można porównać je z ocenami z lat ubiegłych, to można już wyciągać ogólne wnioski. Z wyników ankiet przeprowadzonych wśród pacjentów szpitala w Łomży w latach 2014, 2016 i 2018 wynika, że oceny są coraz niższe. Okazuje się w przypadku łomżyńskiego szpitala zaobserwowano najniższych wśród szpitali wojewódzkich wskaźnik skłonności do rekomendacji go znajomy. Szpitala nie poleci ponad 10% pacjentów.

Wszawica ciągle żywa

Foto: Wszawica ciągle żywa
cz cz, 21 lutego 2019 08:38

- Problem wszawicy, powraca do placówek oświatowych jak bumerang – alarmuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemilogiczna w Białymstoku. - Choć poziom higieny się poprawia, liczba osób dotkniętych wszawicą rośnie. Najczęściej dotyczy ona dzieci między 3. a 12. rokiem życia ze względu na bliski kontakt fizyczny w przedszkolu i szkole.

Sympatia i szacunek dla Izby Pielęgniarek i Położnych

Foto: Sympatia i szacunek dla Izby Pielęgniarek i Poł...
cz śr, 20 lutego 2019 16:41

- Przez lata mówiło się o złej sytuacji pielęgniarek i położnych w naszym kraju: że za niskie zarobki i w związku z tym mały prestiż zawodu, że za dużo obowiązków i za mało młodych kandydatek, by w szpitalach, przychodniach i domach zaopiekować się pacjentami, ale od czterech lat coś wreszcie drgnęło, do czego przyczyniły się nasze ostre protesty i wytrwałość w negocjacjach ludzi z naszego środowiska z ministrami zdrowia: Zembalą, Radziwiłłem i teraz Szumowskim – docenia zmiany dr Beata Kowalewska z UM w Białymstoku i PWSIiP, która dostała 2 odznaki honorowe: od ministra i od marszałka podlaskiego za zasługi dla ochrony zdrowia w Podlaskiem na sprawozdawczym XXX Okręgowym Zjeździe Pielęgniarek i Położnych, w środę w sali Starostwa Powiatowego w Łomży.

Komisja wybierze dyrektora

Foto: Komisja wybierze dyrektora
cz wt, 19 lutego 2019 11:04

Sejmik województwa podlaskiego podczas poniedziałkowego posiedzenia wybrał komisję która ma przeprowadzić konkurs na dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Dotychczasowy dyrektor Roman Nojszewski został odwołany nagle pod koniec stycznia.

Czym są probiotyki i czemu warto je stosować?

Foto: Czym są probiotyki i czemu warto je stosować?
JJS pon, 11 lutego 2019 08:14

Probiotyki, to inaczej szczepy zdrowych bakterii, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego. Są one obecne w ludzkim przewodzie pokarmowym, u kobiet znajdują się one również w pochwie. Ich obecność jest konieczna, ponieważ ich zadaniem jest regulowanie pracy przewodu pokarmowego. U kobiet zadaniem probiotyków, jest zmniejszanie ryzyko rozwoju wielu infekcji intymnych.

Rada Społeczna szpitala pyta o procedury odwołania dyrektora Nojszewskiego

Foto: Rada Społeczna szpitala pyta o procedury odwoła...
cz pt, 08 lutego 2019 09:10

Członkowie Rady Społecznej szpitala w Łomży wskazują, że do odwołania dyrektora Romana Nojszewskiego doszło z naruszeniem procedur. Chcą wyjaśnień od zarządu województwa dlaczego dyrektora odwołano bez zasięgnięcia opinii Rady Społecznej, choć jest ona wymagana prawem. Wczoraj Rada miała wskazać swojego przedstawiciela do komisji konkursowej, która miałaby powołać nowego dyrektora szpitala, ale punkt ten z obrad zdjęto.

„Szpital Przyjazny” Nojszewskiego

Foto: „Szpital Przyjazny” Nojszewskiego
cz śr, 30 stycznia 2019 17:53

- Przez ponad 1,5 roku szpital był zarządzany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i nie miał miejsca „chaos zarządczy” - pisze Roman Nojszewski odwołany we wtorek dyrektor Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. W przekazanym nam stanowisku odnosi się do podawanych przez zarząd województwa powodów odwołania. Podkresla, że pod jego rządami „szpital funkcjonował sprawnie świadcząc usługi medyczne dla społeczności lokalnej, czego m.in. wyrazem było uzyskanie tytułu „Szpitala Przyjaznego””. Podaje także, że w ostatnich miesiącach szpital był kontrowany przez NIK i IAS i kontrole te wypadły pomyślnie. Oto list jaki otrzymaliśmy od Romana Nojszewskiego.

Przewodnicząca Metelska rezygnuje

Foto: Przewodnicząca Metelska rezygnuje
cz śr, 30 stycznia 2019 14:19

- Zrezygnowałam wczoraj z funkcji przewodniczącej związku pielęgniarek i położnych, ze względu na rozbieżne stanowiska i inną wizję prowadzenia oraz rozwoju szpitalnej organizacji związkowej – informuje Izabela Metelska (lat 47), która od 2015 roku była przewodniczącą Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. - Moja rezygnacja nie ma nic wspólnego z odwołaniem przez Urząd Marszałkowski dyrektora szpitala Romana Nojszewskiego, o czym dowiedziałam się wczoraj godzinę później po swojej decyzji.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę