Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 25 października 2020 napisz DONOS@

Dobowy rekord zakażeń w Łomży

Foto: Dobowy rekord zakażeń w Łomży
mm pt, 23 października 2020 13:51

W ciągu ostatniej doby w Łomży i powiecie łomżyńskim potwierdzono 58 zakażeń koronawirusem. To dzienny rekord od początku pandemii. W województwie podlaskim poinformowano o 226 kolejnych przypadkach zakażenia, i 4 osoby zmarły. W Polsce także rekord, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 632 osobach.

Od soboty jesteśmy w strefie czerwonej

Foto: Od soboty jesteśmy w strefie czerwonej
mm pt, 23 października 2020 11:33

Od soboty, 24 października cała Polska będzie w czerwonej strefie epidemicznej – ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Oznacza to dodatkowe obostrzenia.

Terapia alkoholowa - jak i gdzie leczyć alkoholizm?

Foto: Terapia alkoholowa - jak i gdzie leczyć alkohol...
JJS pt, 23 października 2020 10:56

Uzależnienie to bardzo ciężko choroba, które dotyka nie tylko osobę chorą, lecz także całą rodzinę. Dlatego walka z następstwami uzależnień jest trudna, jednak możliwa. Warunkiem jest podjecie odpowiedniej terapii, która pomoże osobie uzależnionej wrócić do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Jak przebiega leczenie alkoholika?

Testy covidowe zbadają tylko w Białymstoku

Foto: Testy covidowe zbadają tylko w Białymstoku
mm cz, 22 października 2020 18:24

- Pragnę uspokoić łomżyniaków i mieszkańców okolicznych gmin, również z Kolna i Zambrowa, że wymazy na obecność koronawirusa nadal są wykonywane przez pracowników mobilnego punktu w szpitalu i w naszym oddziale RCKiK w Łomży - mówi dr Anna Ogrodnik - Wycik, kierownik terenowego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Uspokaja, ponieważ pracownię diagnostyki molekularnej wirusa RNA SARS-CoV-2, czyli koronawirusa, przeniesiono do Białegostoku.

Jak przygotować się do testu na koronawirusa?

Foto: Jak przygotować się do testu na koronawirusa?
mm cz, 22 października 2020 17:18

Jeśli wystąpiły u Ciebie objawy charakterystyczne dla COVID-19 lekarz może wystawić ci skierowanie na wykonanie testu. Żeby jego wynik był wiarygodny, trzeba się do niego przygotować: na przykład nie można na trzy godziny przed testem żuć gumy. Dowiedz się, co jeszcze trzeba zrobić, by zapewnić wiarygodny wyniki.

Rekordy zakażeń w Łomży i kraju

Foto: Rekordy zakażeń w Łomży i kraju
mm cz, 22 października 2020 14:08

W ciągu ostatniej doby potwierdzono 38 zakażeń koronawirusem w rejonie Łomży. W całym województwie podlaskim służby wojewody informują o 224 osobach, a w kraju 12107 nowych przypadków.

Covid-19 zamknął kardiologię i internę w Łomży

Foto: Covid-19 zamknął kardiologię i internę w Łomży
mm śr, 21 października 2020 18:44

- Wraz z dynamicznym rozwojem pandemii wzrosła ilość zakażeń, pojawiły się także zakażenia wśród pracowników i wstrzymaliśmy przyjęcia do Oddziału Kardiologicznego i Wewnętrznego do odwołania - informuje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora Jarosława Pokoleńczuka ze Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Jak podaje pełnomocniczka, "pomoc pacjentom w stanie nagłego zagrożenia życia udzielana jest w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym i pozostałych oddziałach".

Po raz drugi zaraziła się koronawirusem w Łomży

Foto: Po raz drugi zaraziła się koronawirusem w Łomży
mm śr, 21 października 2020 13:52

Kobieta w średnim wieku po raz drugi zaraziła się koronawirusem. Informację potwierdza łomżyński sanepid. Jest to pierwszy tego typu przypadek w regionie. Ponadto od wczoraj w rejonie Łomży przybyło 18 zakażonych SARS-CoV-2. W województwie podlaskim potwierdzono zakażenie u kolejnych 268 osób, a zmarło 5. chorych. W Polsce rekord – 10 040 nowych zakażeń w ciągu ostatniej doby.

Nowoczesny ambulans z zamgławiaczem dla WSPR Łomża

Foto: Nowoczesny ambulans z zamgławiaczem dla WSPR Łomża
mm wt, 20 października 2020 16:04

7 żółtych ambulansów z logo Siepomaga.pl oraz raperskiej akcji #hot16challenge2 to efekty zbiórki internetowej w celu pomocy służbie zdrowia w walce z koronawirusem. Organizatorzy podają, że w akcji wzięło udział kilkaset tysięcy osób i wiele firm, w wyniku czego zebrano aż ponad 2 miliony 700 tysięcy zł. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że jedna z karetek trafi do podstacji w Ciechanowcu, bo każdy ambulans jest na wagę złota - cieszy się dyrektor Sławomir Szajda z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży z nowej karetki i urządzenia do zamgławiania przy dezynfekcji.

21 nowych zakażeń koronawirusa w Łomży

Foto: 21 nowych zakażeń koronawirusa w Łomży
mm wt, 20 października 2020 13:33

21 zakażeń koronawirusem przybyło w ciągu doby w rejonie Łomży, a w województwie podlaskim 209. W Polsce także wysoko, bo we wtorek zanotowano 9291 nowych zakażeń SARS-CoV-2 .

Duży wzrost zakażeń po weekendzie

Foto: Duży wzrost zakażeń po weekendzie
mm pon, 19 października 2020 13:47

Po weekendzie w rejonie Łomży przybyło 64 zakażonych koronawirusem, a w województwie podlaskim 571. Zmarło kolejnych 4 pacjentów chorych na COVID-19. W Polsce potwierdzono dziś 7482 zakażeń SARS-CoV-2.

"Cudem wyrwałem się z objęć śmierci"

Foto: "Cudem wyrwałem się z objęć śmierci"
mm pt, 16 października 2020 20:19

Pan Sławomir przyszedł zamieścić ogłoszenie w "Bezcennej". Pisał przy stoliku, co chce sprzedać, aż tu nagle zebrało mu się na zwierzenia, ponieważ dopiero co wyszedł ze szpitala. Ma wymarzoną żonę jako najlepszą przyjaciółkę, dwoje wykształconych dzieci, zadbany dom i dobrą pracę. I misję. - Kardiolog powiedział mi, że mam jeszcze coś ważnego do zrobienia na tym świecie... - opowiada 56-latek ze Starej Łomży. - Lekarz powiedział, że Pan Bóg potrzebuje mnie do spełnienia życiowej misji. Będę szczęśliwy, jeśli moja historia uratuje życie choć jednemu człowiekowi, który ją pozna.

Wysoki poziom zakażeń koronawirusem

Foto: Wysoki poziom zakażeń koronawirusem
mm pt, 16 października 2020 15:12

Wysoko, bo 7,7 tys. zakażeń wirusem SARS-CoV-2 w Polsce w ciągu ostatniej doby. W Łomży potwierdzono 19 przypadków, a w województwie podlaskim 201 nowych zakażeń. Zmarło kolejnych 7 osób.

Poseł Krajewski pyta Ministra o szpital w Łomży

Foto: Poseł Krajewski pyta Ministra o szpital w Łomży
mm cz, 15 października 2020 16:44

- Skierowałem interpelację poselską do ministra zdrowia Pana Niedzielskiego, czy jest w stanie zagwarantować, że szpital w Łomży nie zostanie szpitalem covidowym – mówił poseł PSL Stefan Krajewski, stojąc pod szpitalem wojewódzkim w Łomży. Dociekał, o zabezpieczenie wszystkich podlaskich szpitali w maseczki, odzież ochronną, płyny do dezynfekcji czy ozonatory.

Rekord w Polsce, rekord w Łomży

Foto: Rekord w Polsce, rekord w Łomży
mm cz, 15 października 2020 13:51

Ponad 8 tys. nowych zakażeń koronawirusem przybyło ostatniej doby w Polsce. W Łomży mamy 19 nowych przypadków. To także rekord w mieście. W województwie podlaskim wykryto 139 nowych zakażeń, dwie osoby zmarły.

Koronawirus - raport

Foto: Koronawirus - raport
mm śr, 14 października 2020 11:49

Kolejny rekordowy dzień w kraju. Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że przybyło kolejnych 6526 zakażonych koronawirusem. W województwie podlaskim służby sanitarne informują o 174 nowych przypadkach zakażenia i 4 osobach zmarłych. Łomża, na dziś wygląda dość stabilnie. Sanepid łomżyński poinformował, że w ciągu ostatniej doby u 12 osób wykryto zakażenie SARS-CoV-2.

Łomża jeszcze się trzyma

Foto: Łomża jeszcze się trzyma
mm wt, 13 października 2020 12:25

W Polsce ponad 5 tys. zakażonych SARS-CoV-2 , w Podlaskiem 183 osoby a w Łomży 9 osób z wynikiem pozytywnym.

Ginekologia i położnictwo tylko dla podejrzanych i z covidem

Foto: Ginekologia i położnictwo tylko dla podejrzanyc...
mm pon, 12 października 2020 14:57

- Obecna sytuacja uniemożliwia funkcjonowanie oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Noworodkowego w sposób hybrydowy. Decyzja organizacyjna podyktowana jest zapewnieniem bezpieczeństwa pacjentkom i noworodkom niezakażonym - informuje Jolanta Gryc, pełnomocnik dyrektora Szpitala Wojewódzkiego imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Wyjaśnia też, że "ze względu na obecne realia epidemiczne, związane z gwałtownie rozwijającym się stanem pandemii i wzrostem hospitalizacji zakażonych pacjentów, w najbliższym czasie łomżyński szpital nie będzie realizował porodów dla pacjentek bez podejrzenia zakażenia Covid-19."

Znowu duży przyrost zakażonych

Foto: Znowu duży przyrost zakażonych
mm pon, 12 października 2020 12:36

Po weekendzie w Łomży potwierdzono 36 nowych zakażeń koronawirusem. W województwie podlaskim od soboty przybyło 412 osób, zmarło 4 pacjentów. W Polsce tylko dziś potwierdzono SARS-CoV-2 u 4394 osób.

Sytuacja robi się nerwowa

Foto: Sytuacja robi się nerwowa
mm pt, 09 października 2020 12:32

4739 zakażeń koronawirusem w ciągu ostatniej doby przybyło w Polsce. Wojewódzkie służby sanitarne poinformowały o 117 nowych przypadkach, a w Łomży doszły 4 osoby. W Podlaskiem zmarło 2 mężczyzn.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę