poniedziałek, 21 października 2019 napisz DONOS@

Cisza wyborcza

Foto: Cisza wyborcza
cz pt, 11 października 2019 14:51

Cisza wyborcza rozpoczyna się na 24 godziny przed dniem głosowania, a więc w piątek o północy, i potrwa do zakończenia głosowania, czyli co najmniej do godziny 21. w niedzielę. Cisza wyborcza to zakaz agitacji wyborczej i publikacji sondaży. Dotyczy to również internetu.

Samochody dla strażaków... przed wyborami

Foto: Samochody dla strażaków... przed wyborami
cz pt, 11 października 2019 14:33

Najpierw w Nowogrodzie, później w Konarzycach. Strażacy ochotnicy z tych jednostek otrzymali w piątek średnie samochody ratowniczo-gaśnicze. Kluczyki do samochodów przekazywał wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński. - Dzięki temu sprzętowi będzie bezpieczniej i o to tu chodzi. Bezpieczeństwo jest jedną z najważniejszych wartości jakie wszyscy cenimy i jakiej wszyscy potrzebujemy - mówił wiceminister podkreślając, że strażacy stoją na straży tego bezpieczeństwa i to w różnych aspektach.

Groźny wypadek

Foto: Groźny wypadek
cz pt, 11 października 2019 14:05

Czterech mężczyzn trafiło do szpitala, piąty - wynika z relacji świadków – miał oddalić się przed przybyciem służb. W okolicach wsi Kolonia Gród na drodze Szczuczyn-Wąsosz kierowca audi z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Gdy pierwsze jednostki strażaków dotarły na miejsce wypadku jedna osób znajdowała się pod zniszczonym samochodem, a trzy osoby nieprzytomne leżały obok pojazdu.

Pieniędzy na drogę nie wychodzili

Foto: Pieniędzy na drogę nie wychodzili
cz pt, 11 października 2019 09:37

Przed tygodniem około 50 osób mieszkańców Chojnach Młodych i Starych zablokowało drogę krajową nr 61 Łomża – Ostrołęka. Domagali się przebudowy niebezpiecznego skrzyżowania drogi krajowej z drogami powiatowymi prowadzącymi do Nowogrodu i Śniadowa. Niestety póki co nie widać, by protest przyniósł oczekiwany efekt. Rafał Weber, wiceminister infrastruktury odpowiadając na wystąpienie w tej sprawie posła Lecha Kołakowskiego, nie przekazuje żadnych konkretnych informacji, ani nawet obietnicy.

Zarząd województwa zachęca do udziału w wyborach

Foto: Zarząd województwa zachęca do udziału w wyborach
cz pt, 11 października 2019 08:18

W niedzielę, 13 października br., Polacy będą wybierać swoich przedstawicieli do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Do udziału w wyborach, w czwartek (10.10.) podczas specjalnej konferencji prasowej zachęcali marszałek Artur Kosicki, wicemarszałkowie Stanisław Derehajło i Marek Olbryś oraz członek zarządu Marek Malinowski.

Poseł Lech Antoni Kołakowski

Foto: Poseł Lech Antoni Kołakowski
cz pt, 11 października 2019 08:13

Szanowni Państwo, drodzy mieszkańcy Łomży i Ziemi Łomżyńskiej. Po raz kolejny staję przed Państwem prosząc o głosy poparcia w niedzielnych wyborach parlamentarnych. Proszę o poparcie dla siebie, dla Prawa i Sprawiedliwości i dla Polski. Przede wszystkim proszę, aby to był głos za rozwojem Łomży, Ziemi Łomżyńskiej i naszej Ojczyzny. Przez wiele lat dobijaliśmy się, aby nasze sprawy był ważne, a nasz głos brany pod uwagę w Białymstoku, Warszawie czy nawet Brukseli. Wreszcie mamy realną szansę na rozwój. To jest dobry czas dla Polski i Polaków i robię wszystko co możliwe, aby był to dobry czas dla Łomży i Ziemi Łomżyńskiej.

Nagroda dobrze dopasowana

Foto: Nagroda dobrze dopasowana
cz cz, 10 października 2019 16:21

- Misja życiowa patrona nagrody Zygmunta Glogera, wybitnego Polaka, zafascynowanego głównie polską kulturą i historią, ale przecież i przyrodą oraz życiem w symbiozie ze środowiskiem naturalnym, znakomicie koresponduje z przyrodniczo-historyczną misją Muzeum Przyrody w Drozdowie – uważa Anna Archacka, dyrektor placówki, która kilka dni temu została uhonorowana Nagrodą i Medalem im. Zygmunta Glogera. Siedziba Muzeum, czyli dworek Lutosławskich z otaczającym go parkiem, jest jedną z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych atrakcji regionu.

Europoseł, profesor Karol Karski popiera posła Lecha Antoniego Kołakowskiego

Foto: Europoseł, profesor Karol Karski popiera posła ...
cz cz, 10 października 2019 13:32

13. października dokonujemy bardzo ważnego wyboru. To dzień, w którym zdecydują się losy Polski. Będę głosował na Lecha Antoniego Kołakowskiego. To jest bardzo dobry kandydat, który wiele dobrego zrobił dla Polski, Polaków, dla naszego regionu, a także dla Ziemi Łomżyńskiej.

PiS walczy o każdy mandat

Foto: PiS walczy o każdy mandat
cz cz, 10 października 2019 11:54

- Walczymy o każdy okręg, walczymy o każdy mandat do Senatu – mówiła wicemarszałek Senatu Maria Koc z PiS, która w czwartkowe przedpołudnie pojawiła się w Łomży, „aby wesprzeć kandydatów PiS na posłów, a zwłaszcza kandydata do Senatu Marka Komorowskiego”. - Jesteśmy na ostatniej prostej, ostatnie spotkania, ostatnie konferencje prasowe i ostatnie nasze apele do Polaków o to, żeby poszli do wyborów, żeby skorzystali ze swojego prawa do decydowania o losach Polski - dodawała.

Podlaski OR ARiMR informuje: Koła Gospodyń Wiejskich wnioskują o blisko 25 mln zł

Foto: Podlaski OR ARiMR informuje: Koła Gospodyń Wiej...
cz cz, 10 października 2019 09:54

Od maja do końca września Koła Gospodyń Wiejskich złożyły do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski na blisko 24,8 mln zł pomocy finansowej przeznaczonej na rozwój ich działalności. Tylko we wrześniu koła wnioskowały do ARiMR o prawie 1,5 mln zł. W całym województwie podlaskim gospodynie zrzeszone w kołach złożyły ponad 252 wnioski na ponad 873 tys. zł.

W Łomży zakwitły kasztanowce... w październiku

Foto: W Łomży zakwitły kasztanowce... w październiku
cz cz, 10 października 2019 08:46

- Przy alei Legionów, w okolicach Baru „Smakosz” zakwitły kasztanowce – zauważa jeden z Czytelników podsyłając potwierdzające to zdjęcia z kwiatostanami kasztanowców takim samymi jak w maju. Niestety to nie jest znak powrotu lata, a raczej bliskiej agonii kolejnych drzew z miasta.

Zieloni idą do Sejmu

Foto: Zieloni idą do Sejmu
cz śr, 09 października 2019 18:11

Marek Kossakowski, współprzewodniczący partii Zieloni przyjechał do Łomży by wesprzeć „partyjnego kolegę”, kandydata Koalicji Obywatelskiej do Sejmu Tadeusza Nowaka z Łomży. To jedyny reprezentant partii Zieloni na liście sejmowej KO. - Chcemy zbudować Polskę ekologiczną, demokratyczną i solidarną – mówił Kossakowski wskazując, że na zachodzie Europy Zieloni odnieśli gigantyczny sukces w wyborach do Parlamentu Europejskiego i „ta fala przychodzi do Polski”. - Po raz pierwszy w swojej historii Partia Zieloni będzie miała swoich reprezentantów w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej – podkreślał Kossakowski.

Słaba obecność kandydatów na konwencji PiS w Jedwabnem

Foto: Słaba obecność kandydatów na konwencji PiS w Je...
cz śr, 09 października 2019 16:38

Konwencja Wyborcza Prawa i Sprawiedliwości Powiatu Łomżyńskiego zaczęła się w Jedwabnem w środę od dziwnego zdarzenia. Około 50 uczestników prezentacji kandydatów PiS do parlamentu, członków i sympatyków partii rządzącej, nie umiało zaśpiewać w całości polskiego hymnu narodowego: po drugiej zwrotce nie odśpiewali trzeciej o hetmanie Czarnieckim, a czwartą o ojcu i Basi powtórzyli dwa razy. Sukcesem w edukacji patriotycznej tylu dorosłych Polaków to nie jest, lecz o sukcesach przeszłych, obecnych i przyszłych rządu PiS prawie na każdym polu było dużo, żeby zatrzeć przykre pierwsze wrażenie.

Korki będą jeszcze większe

Foto: Korki będą jeszcze większe
cz śr, 09 października 2019 15:30

Od jutra (czwartku, 10 października) niemalże do końca listopada całkowicie zostanie zamknięty dla ruchu odcinek ul. Wojska Polskiego od skrzyżowania z ul. Polową do skrzyżowania z ul. Sikorskiego. Wszystkie samochody będą musiały jeździć objazdami, przy czym te największe, jadące tranzytem przez Łomżę „szlakiem Via Baltica” do i z państw nadbałtycki, będą mogły pojechać tylko ul. Nowogrodzką.

Utrudnienia w ruchu po wypadku na 61

Foto: Utrudnienia w ruchu po wypadku na 61
cz śr, 09 października 2019 15:00

Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku na drodze krajowej nr 61 Łomża – Grajewo. W okolicach wsi Dzięgiele za Stawiskami zderzyły się dwa samochody osobowe. Ruch odbywa się wahadłowo.

Komendant z Ostrołęki

Foto: Komendant z Ostrołęki
cz śr, 09 października 2019 10:48

Nowym komendantem Straży Miejskiej w Łomży ma być Paweł Żebrowski – strażnik miejski z Ostrołęki. Prezydent poinformował, że to on wygrał konkurs na nowego komendanta SM w Łomży.

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Łomży, drodzy Sąsiedzi, serdeczni Przyjaciele!

Foto: Szanowni Państwo, Mieszkańcy Łomży, drodzy Sąsi...
JJS wt, 08 października 2019 23:05

nadszedł ten wyjątkowy moment, dla naszego Kraju, Miasta i Regionu, gdy ważą się losy Polski. Kandyduję do Sejmu RP z listy Prawa i Sprawiedliwości. Za kilka dni zdecydujemy przy wyborczych urnach czy to wszystko, co dobrego udało się zrealizować w ostatnich latach, będzie miało swój dalszy ciąg.

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Foto: Potrącenie na przejściu dla pieszych
cz wt, 08 października 2019 20:39

Nastolatkowie, którzy we wtorkowy wieczór zostali potrąceni przez samochód na przejściu dla pieszych przez aleję Piłsudskiego, i karetką pogotowia zostali przewiezieni do szpitala, po wykonanych tam badaniach mogli wrócić do domów. Na szczęście nie odnieśli większych obrażeń, a jedynie ogólne potłuczenia. Kierowca, który kierował skodą stracił prawo jazdy.

30. Nagroda Glogera dla slawisty, muzeum i reporterki

Foto: 30. Nagroda Glogera dla slawisty, muzeum i repo...
cz wt, 08 października 2019 17:35

Profesor dr hab. Aleksander Naumow z UJ i Uniwersytetu Weneckiego otrzymał Nagrodę i Medal imienia Zygmunta Glogera w XXX konkursie, organizowanym przez Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze Stopka w Łomży. Oprócz prestiżu i pamiątki, w Centrum Kultury Szkół Katolickich przy ulicy Sadowej wybitny badacz piśmiennictwa starosłowiańskiego i tradycji wielokulturowej Polski Jagiellonów dostał 15 tysięcy zł, przyznane z budżetu ministerstwa kultury. Nagrodę II st. i 10 tys. zł dostało Muzeum Przyrody w Drozdowie, a III st. - reporterka Dorota Sokołowska z PRB.

Pieniądze za suszę

Foto: Pieniądze za suszę
cz wt, 08 października 2019 15:39

Około 4600 wniosków do ARiMR o pomoc suszową złożyli w ciągu pierwszych dni rolnicy w województwa podlaskiego. Wnioski można składać od ubiegłego czwartku. Jak informuje Piotr Masłowski z ARiMR „w tym tygodniu pierwsze dyspozycje płatności zostały przesłane do centrali i w tym tygodniu powinny ruszyć pierwsze wypłaty”.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę