Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Radni prezydenccy chcą bronić Jana Pawła II

mm pon, 13 marca 2023 15:16

Klub Radnych „Mariusza Chrzanowskiego” chce, aby na najbliższej sesji Rada Miasta zajęła „Stanowisko w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II”. Stanowisko popiera prezydent Mariusz Chrzanowski - czytamy we wniosku.

Drzewo przewróciło się na chodnik i ulicę

mm pon, 13 marca 2023 13:44

W sobotni wieczór duże, masywne drzewo niespodziewanie przewróciło się na chodnik i ruchliwą ulicę w centrum Łomży. Na szczęście, nie przechodzili wtedy tamtędy ludzie ani nie poruszały się samochody. - Nic nie zapowiadało, że akurat to drzewo upadnie, bo w weekend nie było wichury – wyjaśnia okoliczności Krzysztof Siedlecki, kierownik Zakładu Dróg i Zieleni MPGKiM w Łomży.

Wypadek z hulajnogą

mm pon, 13 marca 2023 12:26

W niedzielę samochód osobowy zderzył się z hulajnogą, w efekcie czego jadąca jednośladem nastolatka trafiła do szpitala.

Bo droga była za wąska

mm pon, 13 marca 2023 11:36

Nietrzeźwy 20-letni kierowca hyundaia wjechał do rowu, ale to pewnie skutek alkoholu. O pechu natomiast może mówić 42-latek, którego do rutynowej kontroli zatrzymali policjanci. Okazało się, że mężczyzna miał jeszcze aktualny zakaz prowadzenia pojazdów i teraz czeka go rozprawa sądowa za załamanie zakazu.

Podział środków zapisanych na subkoncie w ZUS w przypadki m. in. śmierci ubezpieczonego

mm pon, 13 marca 2023 11:02

Ubezpieczony, który posiada subkonto w ZUS, może wskazać osoby uprawnione do środków zapisanych na subkoncie po swojej śmierci. W każdym czasie można również zmienić swoją wcześniejszą dyspozycję.

Bardziej wiosennie

mm pon, 13 marca 2023 10:03

Rozpoczynający się tydzień przyniesie nam w pogodzie potwierdzenie ludowego przysłowia „W marcu jak w garncu” - pisze IMGW w swojej prognozie. Epizody wiosennej aury będą przeplatać się z zimowymi. W środku tygodnia chłodniej, z opadami deszczu ze śniegiem, lokalnie śniegu i nocnymi przymrozkami, ale zarówno najbliższe kilka dni, jak i przyszły weekend zapowiadają się zdecydowanie bardziej wiosennie.

Znajdź najlepsze konto firmowe już dziś!

JJS pon, 13 marca 2023 09:42

Prowadzisz własną działalność i chcesz ułatwić sobie rozliczenia z kontrahentami i klientami? A może transakcje twojej firmy opiewają na dużą skalę, i założenie rachunku będzie konieczne? W obu tych przypadkach warto wiedzieć, jak znaleźć najlepsze konto firmowe, dzięki któremu zarządzanie środkami będzie proste i przyjemne! Szeroki wybór dostępnych ofert sprawia, że przedsiębiorcy mają naprawdę spore możliwości, ale mogą mieć problem ze znalezieniem konta, które odpowiada ich potrzebom. Sprawdźmy, na jakie czynniki zwracać uwagę aby znaleźć najlepsze konto do zarządzania firmowymi finansami.

Stara Łomża była siedzibą metropolii mazowieckiej...?

mm so, 11 marca 2023 07:48

W roku jubileuszu 50-lecia Gmina Łomża zorganizowała konferencję naukową na temat początków chrześcijaństwa na Ziemi Łomżyńskiej. W Muzeum Diecezjalnym spotkali się badacze przeszłości, aby rozważać aspekty misji św. Brunona sprzed ponad 1000 lat. Jej lokalnym znakiem jest Wzgórze św. Wawrzyńca nad Narwią, badane przez archeologów, do którego może odnosi się tajemne zdanie łaciną: „Ecclesia Lomzensis erecta in Stara Łomża circa annum 1000, crescente fide in Mazovia”...

Wspominamy Radnego Jana Olszewskiego (+ 74)

mm pt, 10 marca 2023 16:21

- Straciłam bliskiego przyjaciela, który zawsze z cierpliwością wysłuchał... – mówi o Zmarłym w czwartek w domu rodzinnym w Łomży Janie Olszewskim (+ 74) Marianna Jóskowiak, radna Klubu Radnych PiS, do którego należał Pan Jan. - Nie zmieniał koniunkturalnie poglądów i przyjaciół – uważa Agnieszka Muzyk, była wiceprezydent Łomży. - Zawsze wierny wyznawanym wartościom, zarówno tym patriotycznym, jak i religijnym... Uroczystości pogrzebowe odbywają się w sobotę.

Petycja o rekompensaty za drogie ciepło w blokach

mm pt, 10 marca 2023 14:23

Tysiąca złotych na każde mieszkanie rekompensaty domagają się inicjatorzy ogólnopolskiej akcji klientów zasilanych ciepłem systemowym. Działania osłonowe otrzymali ogrzewający się indywidualnie, ale nie ci z bloków. ŁSM, która przyłączyła się do akcji przypomina, że od września w Łomży ciepło systemowe podrożało o 78 procent. „Poziom wytrzymałości społecznej osiąga kres” - czytamy.

Piotr Siereda wygrał rozsiewacz do nawozów

mm pt, 10 marca 2023 10:46

76 uczestników przyjechało do Łomży z całego województwa podlaskiego na Olimpiadę Młodych Producentów Rolnych. W pierwszej części OMPR odpowiadali na 60 pytań testowych, a w drugiej 10-tka najlepszych z wiedzy rolniczej zmagała się z zagadnieniami w części ustnej. Zaprezentowali wiadomości przed naukowcami z Politechniki Białostockiej i MANS. W opinii 3 jurorów najlepiej wypadł 20-latek Piotr Siereda, ZSR Białystok. W nagrodę otrzymał rozsiewacz nawozów od Firmy Pronar z Narwi, zestawy kluczy i elektronarzędzi, a ponadto wyjedzie do Brukseli i do Warszawy.

Zimowy weekend w pogodzie

mm pt, 10 marca 2023 09:38

W weekend Polska w dalszym ciągu znajdować się będzie pod wpływem niżu, przemieszczającego się znad Polski centralnej nad Litwę i dalej na północny wschód kontynentu. IMGW spodziewa się silnego wiatru do 80 km/h także w rejonie Łomży. W wielu miejscach spadnie też więcej śniegu, nawet do 15 cm na niżu. Warunki na drogach będą trudne, w centrum i na północy kraju wystąpią opady marznące, gołoledź. W niedzielę przejściowy wzrost ciśnienia.

Atak zimy zimą

mm pt, 10 marca 2023 09:02

Kilka kolizji, problemy z podjazdami pod wzniesienia i spore opady śniegu. Taka pogoda powitała w piątkowy poranek mieszkańców, nie tylko Łomży. Na drogach zalega ujeżdżony śnieg, więc może być ślisko. Uważajmy.

Niebezpieczne odpady z Litwy w podłomżyńskiej Czartorii

mm cz, 09 marca 2023 18:47

Odpady niebezpieczne z Litwy, które miały trafić do Czech, trafiły do podłomżyńskiej Czartorii. Inspektorzy WIOŚ podczas kontroli stwierdzili problemy z zezwoleniem i z zabezpieczeniem, dlatego transport skierowano na parking ZGO w Czartorii.

„Być kobietą...” oraz biznesmenką, żoną i matką

mm cz, 09 marca 2023 17:43

Pięć przedsiębiorczych kobiet, aktywnych na polu gospodarki i kultury, było bohaterkami spotkania „Biznes na obcasach”, które odbyło się w Hali Kultury. Pół wieku temu Alicja Majewska śpiewała, jak być kobietą, natomiast one 9. marca opowiadały o tym, jak być szefową firmy: kulturoznawca Ewa Sznejder, właściciel gabinetów Cosmeo Ewa Grzegorczuk, projektant odzieży Elwira Horosz, prezes Sylwia Majewicz z Podlaskich Zakładów Zbożowych i Monika Żochowska, współwłaściciel spółki Phenicoptere. Panowie z ratusza i z miasta mieli dla wszystkich przybyłych pań po tulipanie.

Catcalling, prawa kobiet i samoświadomość

mm cz, 09 marca 2023 15:54

Akademia Nauk Stosowanych w Łomży zorganizowała na Dzień Kobiet kurs samoobrony i samoświadomości. Wykładowca ANSŁ Tomasz Kozikowski oraz studenci i utytułowani zawodnicy MMA, Dominika Steczkowska i Hubert Sulweski, wprowadzili kobiety w techniki samoobrony i pokazali, jak mową ciała, ułożeniem barków oraz rąk przy twarzy, można wzmocnić swoją pozycję w sytuacji, gdy na naszej drodze spotykamy potencjalnego „oprycha”. Psycholog z ANSŁ, dr Monika Surawska, opowiadała, odnosząc się rzecz jasna do badań naukowych, jak kobiety i dziewczyny mogą radzić sobie z catcalling, czyli kierowanymi do nich w przestrzeni publicznej i zabarwionymi seksualnie tekstami.

Prawie co setny pracował na zwolnieniu lekarskim

mm cz, 09 marca 2023 12:10

W 2022 roku ZUS skontrolował w województwie 9,64 tys. zwolnień lekarskich i okazało się, że prawie co setny pracownik z podlaskiego przebywający na zwolnieniu lekarskim w 2022 roku miał wstrzymany zasiłek chorobowy. Niezgodnie z przeznaczeniem zwolnienie chorobowe wykorzystało 134 osób, co stanowi 1,39 procent wszystkich zwolnień w województwie.

Nie będzie wyborów uzupełniających w Łomży

mm cz, 09 marca 2023 11:25

W związku ze śmiercią Jana Olszewskiego, radnego Rady Miejskiej Łomży, nie będzie wyborów uzupełniających. Mandat radnego obejmie kolejna osoba z listy, która osiągnęła najlepszy rezultat.

Zmarł radny Łomży Jan Olszewski (+74)

mm cz, 09 marca 2023 10:04

- To była wybitna postać Ziemi Łomżyńskiej – wspomina Zmarłego dzisiaj nad ranem Jana Olszewskiego (1948-2023) poseł i wiceminister rolnictwa Lech A. Kołakowski. - Polak, katolik, przyjaciel, kolega, kochający mąż i ojciec trojga dzieci. Świętej pamięci Jan Olszewski całe życie pracował na rzecz rozwoju silnej Polski, Łomży i Ziemi Łomżyńskiej.

Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów

mm śr, 08 marca 2023 20:46

- Każdy pan bez pani życie ma do bani – oto rymowana dewiza przekonań światopoglądowych oraz doświadczenia życiowego, jakim z publicznością w Klubie Seniora podzielił się Zespół Maryna. Na widowisko wokalno-kabaretowe w Dniu Kobiet 2023 przybyła dojrzała publiczność z całej Łomży. Przez 2 godziny widzowie śmiali się z dialogów i skeczów oraz podziwiali umiejętności śpiewania.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę