niedziela, 23 września 2018 napisz DONOS@

Drzewa będą wycięte bo... spróchniały

Foto: Drzewa będą wycięte bo... spróchniały
cz pt, 14 września 2018 15:57

„Jakiś czas temu pisaliście o ponad 30 drzewach do wycięcia. Teraz na drzewach przy Kołłątaja 6 pojawiły się numery. Kolejne drzewa zostaną wycięte?” - alarmuje Czytelnik po tym, jak zgodnie z decyzją … „wszystkie 53 drzewa z placu budowy zaplanowanego budynku przy ulicy Reymonta 7A zostały usunięte”, co potwierdza prezes Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Wojciech Michalak. Mieszkaniec Łomży, niezadowolony z ogołacania miasta z zieleni, alarmuje tym razem w sprawie planu cięcia drzew przy ul. Kołłątaja 6. Na pniach widać złowróżbne liczby od 1 do 10...

Limit kredytowy jako alternatywna forma kredytowania

Foto: Limit kredytowy jako alternatywna forma kredyto...
JJS pt, 14 września 2018 12:15

Kredyt gotówkowy, pożyczka ratalna czy chwilówka to bardzo popularne, ale nie jedyne formy finansowania wydatków. Ciekawą alternatywę dla tego typu produktów stanowi limit kredytowy, zwany również limitem odnawialnym lub linią kredytową. Choć takie rozwiązanie również pozwala powiększyć własne możliwości finansowe, to jednak działa na zupełnie innych zasadach niż tradycyjne produkty kredytowe i pożyczkowe.

Wpadł z narkotykami

Foto: Wpadł  z narkotykami
cz pt, 14 września 2018 11:20

Łomżyńscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji w Białymstoku, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W samochodzie, którym jechał 51-latek oraz w wynajmowanym przez niego garażu, funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad dwa i pół kilograma amfetaminy, marihuany i tabletek extazy. Sąd zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Łomży.

Promocja czy propaganda

Foto: Promocja czy propaganda
cz pt, 14 września 2018 11:04

Przed czterema laty, w ostatnim roku urzędowania w ratuszu ówczesny prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski na promocję wydał 420 tysięcy złotych. W tym roku prezydent Mariusz Chrzanowski, pod pretekstem świętowania jubileuszu 600-lecia nadania praw miejski, ma do wydania ponad cztery więcej. Co ciekawe wydatki na miejską promocję w mediach znacząco wzrosły już po wielkim jubileuszu. Tylko w ostatnich czterech miesiącach wyniosły one ponad 50 tysięcy złotych Chrzanowski płaci z publicznych pieniędzy tym, którzy wychwalają jego nieudolne rządy, a gigantyczne wydatki na lans i propagandę stara się skrywać przed opinią publiczną.

Spadł z rusztowania

Foto: Spadł z rusztowania
cz pt, 14 września 2018 08:38

Mężczyzna rankiem trafił do szpitala po tym gdy spadł z rusztowania. Do wypadku doszło około godz. 7.20 przy ul. Spółdzielczej w Łomży. Ze zgłoszenia, które otrzymali ratownicy wynikało, że mężczyzna miał spaść z trzeciego na drugi poziom rusztowania rozstawionego przy jednym z bloków.

Wypadek pociągu

Foto: Wypadek pociągu
cz pt, 14 września 2018 08:27

Na przejeździe kolejowym we wsi Dworaki Staśki w powiecie wysokomazowieckim doszło do wypadku. Osobowy skład jadący z Szepietowa do Białegostoku uderzył w naczepę TiR-a. Jeden wagon się wykoleił. W pociągu było około 40 osób. Policja informuje, że do szpitala trafiła 12-letnia pasażerka, kierownik pociągu, pani konduktor i dwóch innych pasażerów.

Drogowcy wejdą na Niemcewicza.

Foto: Drogowcy wejdą na Niemcewicza.
cz cz, 13 września 2018 16:56

Od jutra, czyli piątku 14 września mają ruszyć prace remontowe na ulicy Niemcewicza. - Ruch zostanie zamknięty na odcinku od ul. Przykoszarowej do Małachowskiego – z wyłączeniem skrzyżowania i udostępnieniem wjazdu na parking – zapowiada Grzegorz Daniluk z ratusza dodając, że zakończenie tego etapu jest przewidywane na koniec października.

Złodziej

Foto: Złodziej
cz cz, 13 września 2018 15:17

Policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca Łomży podejrzanego o kradzież biżuterii, komputera, a także sprzętu domowego użytku. Poszkodowany, któremu złodziej w parku zerwał z ręki bransoletkę, oszacował swoje straty na prawie 5 500 złotych.

Łomżyńska lista KO do Sejmiku

Foto: Łomżyńska lista KO do Sejmiku
cz cz, 13 września 2018 13:47

Łomżanie Jacek Piorunek, Cezary Kisiel i Marek Minda to pierwsza trójka kandydatów na radnych województwa w „łomżyńskim” okręgu wyborczym z listy Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Czwarta jest Izabela Metelska także z Łomży.

Wpadli na nocnym połowie

cz cz, 13 września 2018 10:26

To historia przestroga dla amatorów nielegalnego połowu ryb w Narwi. W sieci był sum i dwa leszcze. Kłusownicy, dwaj dziadkowie z Łomży, mają za to odpowiadać przed sądem. Choć połów ewidentnie był nieudany grozi im nawet więzienie.

Eleganckie koszule dla prawdziwych mężczyzn

Foto: Eleganckie koszule dla prawdziwych mężczyzn
JJS cz, 13 września 2018 09:06

Nie bez powodu wiele osób powtarza, że prawdziwy mężczyzna powinien nosić dobrze dobrane koszule. Wygląda się wówczas nie tylko elegancko, ale też taka osoba jest bardziej pewna siebie.

Największa akcja rabatowa w Galerii Bursztynowej

Foto: Największa akcja rabatowa w Galerii Bursztynowej
JJS cz, 13 września 2018 08:51

Do kolejnej edycji Akcji Rabatowej w Galerii Bursztynowej przyłączyło się blisko 40 marek. Klienci w dniach 14-18 września będą mogli skorzystać z atrakcyjnych zniżek głównie na nowe kolekcje.

Szkolenia BHP obowiązkowe dla wszystkich pracowników

Foto: Szkolenia BHP obowiązkowe dla wszystkich pracow...
JJS śr, 12 września 2018 16:57

Każdy pracodawca ma wiele obowiązków w związku z zatrudnianiem pracowników. Jednym z nich jest konieczność zapewnienia im bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Kwestie BHP w zakładach pracy są bardzo istotne, dlatego pracodawcy powinni zapewnić pracownikom warunki do zapoznania się z zasadami BHP. Konieczne są zapewnienia szkoleń wstępnych i okresowych z zakresu BHP.

„Solidarność” popiera Muzyk

Foto: „Solidarność” popiera Muzyk
cz śr, 12 września 2018 16:30

Łomżyńskie struktury NSZZ „Solidarność” oficjalnie poparły kandydatkę PiS, Agnieszkę Muzyk, na nowego prezydenta Łomży. Muzyk zawarła też porozumienie z „S”, w którym m.in. zobowiązała się do powołania w mieście dwustronnej Komisji Dialogu Społecznego. W trakcie konferencji Muzyk skrytykowała przedwyborczą rozrzutność miejskich pieniędzy w wykonaniu prezydenta Chrzanowskiego i zapowiedziała m.in. podwyżki płac dla pracowników w szkołach.

Poligonowa to inna ulica

Foto: Poligonowa to inna ulica
cz śr, 12 września 2018 15:48

Ulica Poligonowa w Łomży jest pierwszą w województwie podlaskim z nawierzchnią modyfikowaną asfaltem gumowym – mówi Wojciech Olechwierowicz, prezes łomżyńskiej firmy PBK, która na zlecenie ratusza zbudowała od nowa tę ulicę. Koszt inwestycji ok. 5 mln zł, przy czym 4,3 mln zł to unijna dotacja z środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Poligonowa ma być bardziej trwała od innych, zapowiada prezes Olechwierowicz, którego firma też tu ma siedzibę.

Groźnie wyglądało

Foto: Groźnie wyglądało
cz śr, 12 września 2018 11:32

53-letni kierowca opla prawdopodobnie wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i doprowadził do zderzenia z samochodem suzuki prowadzonym przez 19-latka. Uderzone suzuki wypadło z jezdni i uderzyło w pobliski kiosk. Groźnie wyglądające zdarzenia rozgrywało się we wtorkowe popołudnie w centrum Łomży. Na szczęście nikt z ludzi nie odniósł żadnych obrażeń.

Czy to łomżing... Historia prawdziwa z miejskim kiblem

Foto: Czy to łomżing... Historia prawdziwa z miejskim...
cz śr, 12 września 2018 10:01

Zbudowany na zlecenie prezydenta Mariusza Chrzanowskiego szalet miejski w pobliżu Placu Niepodległości był już przedmiotem wielu naszych tekstów. Choć ma postać niewielkiego kontenera to kosztował niemal równe 200 tysięcy złotych, bo to miał być nowoczesny na miarę Łomży w XXI wieku. Naszpikowany technologią kibel, z drzwiami otwierającymi się po wrzuceniu monety, niestety zawodzi. Tym razem też ma awarię. Boleśnie przekonał się o tym czytelnik, który w zabawny sposób opisał swoje perypetie. Kartkę ostrzegawczą z napisem awaria z drzwi kibla musiał zwiać wiatr, który według oficjalnych ustaleń ratusza odpowiadał już za zerwanie część elewacji z kosztownej wygódki. Oto historia prawdziwa... z wyborczym przesłaniem.

Taniej jest u sąsiadów

Foto: Taniej jest u sąsiadów
cz śr, 12 września 2018 09:31

Czysta woda, transport publiczny, czy gospodarka odpadami są podstawowymi potrzebami mieszkańców wszystkich polskich miast i gmin. Za ich odpowiednie zorganizowanie odpowiedzialność ponoszą władze samorządowe. To właśnie one powinny dbać zarówno o właściwą jakość świadczonych usług, jak i racjonalny poziom kosztów. Firma Curulis - Doradztwo Samorządowe przeanalizowała jakie są te koszty dla „przeciętnej polskiej rodziny”. W Łomży wyszło 2 tys. 313,44 zł. To po ponad 30 zł więcej niż w Białymstoku, o ponad 200 zł więcej niż w Suwałkach i o 500 zł więcej niż w Ostrołęce.

Kierowca ranny po zderzeniu z łosiem

Foto: Kierowca ranny po zderzeniu z łosiem
cz śr, 12 września 2018 08:14

Łoś wybiegł na drogę nr 61 pomiędzy Stawiskami a Szczuczynem. Kierowca fiata ducato, przed które wbiegło zwierzę nie zdążył zahamować. Po zderzeniu łoś padł, a kierowca został zabrany do szpitala.

Łomżyńscy harcerze pielęgnują pamięć patriotyczną

Foto: Łomżyńscy harcerze pielęgnują pamięć patriotyczną
cz śr, 12 września 2018 08:05

Przez trzy dni weekendu w Wiźnie i Strękowej Górze odbywał się 50. Rajd Pamięci Września 1939, w którym wzięło 53 zuchów i harcerzy z Łomży i Ostrowi Mazowieckiej. - Nasz jubileuszowy rajd upłynął na grach, zabawach i śpiewaniu piosenek harcerskich, wędrówce i pokonywaniu przeszkód z zadaniami do wykonania na trasie oraz oddaniu hołdu kpt. Władysławowi Raginisowi i Obrońcom Ojczyzny we wrześniu 1939 roku w Strękowej Górze i Wiźnie – opowiada druh harcmistrz Wiesław Domański, komendant Hufca Nadnarwiańskiego imienia Adam Chętnika w Łomży, do którego dziś należy około 60 – 70 zuchów i harcerzy w czterech drużynach działających i dwóch powstających.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę