niedziela, 25 marca 2018 napisz DONOS@

Sąd chce, aby prokuratura jeszcze raz zbadała partyjnych tweety

Foto: Sąd chce, aby prokuratura jeszcze raz zbadała p...
cz cz, 15 marca 2018 17:09

Prokuratura Rejonowa w Łomży ma jeszcze raz zbadać czy wpis na na Twitterze radnego Prawa i Sprawiedliwości z Nowogrodu „dostawić szubienice i powiesić całe PO” to przestępstwo z nienawiści. Sąd Okręgowy w Łomży uznał za zasadne zażalenie Piotra Serdyńskiego na postanowienie prokuratury o odmowie wszczęcia śledztwa. Pierwotnie śledczy uznali, że była to „ironiczna odpowiedź” i „manifestacja poglądów politycznych”, a nie przestępstwo z nienawiści.

Prezes Grzanko zabierze emerytów na wycieczki i wczasy

Foto: Prezes Grzanko zabierze emerytów na wycieczki i...
cz cz, 15 marca 2018 16:51

Prawie 52 i pół tony żywności o wartości blisko 141 tysięcy zł dla 1353 ludzi w podeszłym wieku przekazał przez pięć lat Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łomży. W tym samym czasie oddział pod kierunkiem prezes Elżbiety Grzanko zorganizował 14 wycieczek i wczasów dla 640 osób. Związek działa w Łomży od 70 lat, a zrzeszał na koniec 2017 roku 523 członków w 15 kołach w Łomży, powiecie łomżyńskim i kolneńskim. Oto niektóre dane, jakie na zjeździe 21 delegatów ZERiI w Hotelu Gromada przedstawiała w imieniu zarządu prezes łomżyńskiego oddziału. Elżbieta Grzanko była jedyną kandydatką na prezesa i delegaci Ją wybrali. - Będę kontynuować sprawdzone działania: Dzień Seniora i Inwalidy, festyny i pikniki, wieczorki taneczne, grzybobranie, wycieczki krajowe i zagraniczne – zapewniła nowa poprzednia Pani Prezes.

Park JP II na raty

Foto: Park JP II na raty
cz cz, 15 marca 2018 10:30

Władze Łomży unieważniły przeprowadzony już po raz czwarty przetarg na budowę fontanny, tężni, toalety i monitoringu wizyjnego na terenie Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma w Łomży. Powodem są przede wszystkim zbyt wysokie ceny ofert, a w przypadku tężni brak chętnych na jej budowę.

W Łomży nie nadużywają 500+

Foto: W Łomży nie nadużywają 500+
cz cz, 15 marca 2018 09:21

Świadczenia świadczenie wychowawcze 500+ w Łomży wypłacane są na około 6 400 dzieci. Pieniądze trafiają na konta ponad 4200 rodzin. Okazuje się, że w mieście praktycznie nie nadużyć. Z danych Urzędu Miejskiego wynika, że w Łomży nie ma ani jednego przypadku, w którym nastąpiłaby konieczność zmiany wypłaty świadczenia z formy gotówkowej na bezgotówkową. Poza tym jest tylko 12 rodzin, które nienależnie pobrały te świadczenia w latach 2016 - 2017. To 0,3% rodzin którym przyznano 500+.

Krowa w szambie

cz cz, 15 marca 2018 08:15

Do nietypowego zdarzenia doszło nocą znajdującej się mniej więcej w połowie drogi między Przytułami a Radziłowem wsi Wypychy. W gospodarstwie krowa wpadła do szamba. Zwierzę nie mogło się wydostać, dlatego na pomoc wezwano strażaków.

Uwaga! Nocą drogi mogą być śliskie

Foto: Uwaga! Nocą drogi mogą być śliskie
cz śr, 14 marca 2018 14:37

Wiesław Winnicki dyżurny synoptyk Centralnego Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Zespół w Białymstoku ostrzega przed oblodzeniem, które nocą może pojawić się na drogach i chodnikach w województwie podlaskim. Zjawisku synoptyk nadał pierwszy w trzystopniowej skali stopień zagrożenia.

Tama bobrów zagrażała w Giełczynie

Foto: Tama bobrów zagrażała w Giełczynie
cz śr, 14 marca 2018 11:42

Przez około dwie godziny strażacy z jednostki OSP w Konarzycach usuwali tamę zbudowaną przez bobry na strumyku w Giełczynie. Tama piętrzyła wodę na około 150 cm i tworzyła około hektarowej wielkości rozlewisko, które podchodziło już pod pobliskie zabudowania. - Zaczęliśmy rozbierać tę tamę ręcznie, ale była tak duża, że musieliśmy poprosić o pomoc kolegę z koparką – mówi Piotr Mierzejewski, komendant OSP w Konarzycach, podkreślając, że strażacy tamę bobrów rozbierali na prośbę wójta gminy Łomża.

15-latek na gigancie

cz śr, 14 marca 2018 11:11

Dwoje będących już po służbie policjantów z wydziału patrolowego przy jednym ze sklepów w Łomży zauważyło 15-latka, który był przez nich poszukiwany. Nastolatek uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego, gdzie skierował go Sąd Rejonowy w Łomży. Policjanci zatrzymali go i wezwali na miejsc patrol pełniący służbę. Jak się okazało chłopak miał w przy sobie rurkę szklaną do palenia i torebkę z marihuaną.

Zmiana pogody

Foto: Zmiana pogody
cz śr, 14 marca 2018 09:37

Początkowo miejscami opady mżawki, później słabe, przelotne opady deszczu. W końcu dnia na północy województwa możliwe przelotne opady deszczu ze śniegiem. Synoptycy zapowiadają zmianę pogody i powrót zimy. Dziś jeszcze temperatura maksymalna do 10°C na południu województwa i tylko 5°C na północy, ale w nocy pojawią się przymrozki.

Miliony na... przelew

Foto: Miliony na... przelew
cz śr, 14 marca 2018 08:27

Ponad 60 milionów złotych – tyle wyniosła wartość alkoholu sprzedanego w ubiegłym roku przez sklepy, puby i restauracje w Łomży. Blisko 95% tej kwoty przypada na sklepy, które oferują sprzedaży napojów alkoholowych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Na gastronomię zostaje około 3,5 mln zł.

Słoneczne elektrownie powstaną w regionie?

Foto: Słoneczne elektrownie powstaną w regionie?
cz śr, 14 marca 2018 08:01

Jedna w Łomży, po dwie w Kolnie i na terenie gminy Nowogród, oraz cztery w okolicach Wizny. Sieć elektrowni słonecznych ma powstać w regionie przy wsparciu środkami z unijnych dotacji. Zarząd województwa podlaskiego zatwierdził listę 27 przedsięwzięć polegających na budowie farm i elektrowni fotowoltaicznych, na które gotów jest przeznaczyć niemal 60 mln zł wsparcia.

Zanim powołano zredukowano urzędników wyborczych

Foto: Zanim powołano zredukowano urzędników wyborczych
cz wt, 13 marca 2018 11:46

Państwowa Komisja Wyborcza zmniejszyła liczbę urzędników wyborczych w miastach i wydłużyła o kolejne trzy tygodnie – do 6 kwietnia - termin zgłoszeń kandydatów. W całym regionie takich urzędników ma być teraz 75 zamiast 83 jak planowano pierwotnie. Póki co chętnych jest tylko 19 osób.

Kolejny pijany kierowca

cz wt, 13 marca 2018 10:48

Kierowca volkswagena doprowadził do zderzenia z innym pojazdem w okolicach Bud Czarnockich, po czym zostawił auto na miejscu kolizji i oddalił się. Gdy zatrzymali go policjanci okazało się, że 20-latek był pijany i nie miał uprawnień do kierowania. To on był sprawcą kolizji w nocy z niedzieli na poniedziałek, po której plamę oleju z jezdni musieli usuwać strażacy i przy okazji odebrali tu poród od rodzącej kobiety.

To już czysta głupota...

Foto: To już czysta głupota...
cz wt, 13 marca 2018 09:58

Kompletnie pijany 34-latek - miał niemal 3,5 promila alkoholu w organizmie – wiózł żonę i dwoje małych dzieci, gdy uderzył w przydrożne drzewo. Do zdarzenia doszło w piątek w okolicy Wąsosza, ale dopiero teraz poinformowała o tym policja.

Łoś i pies na drodze

Foto: Łoś i pies na drodze
cz wt, 13 marca 2018 08:54

Dwa zdarzenia drogowe z udziałem zwierząt wydarzyły się wczoraj późnym wieczorem w okolicach Łomży. Najpierw w okolicach Zosina na drodze Łomża – Zambrów przed volkswagena wbiegł pies, później w okolicy Kisielnicy na drodze Łomża – Grajewo przed seata wbiegł łoś. Po tym drugim zdarzeniu młody kierowca trafił do szpitala, ale po badaniach został zwolniony do domu.

Alkoholowy problem władzy

Foto: Alkoholowy problem władzy
cz wt, 13 marca 2018 08:10

Od półtora roku władze Łomży nie mogą sobie poradzić z rozdzieleniem jednej koncesji na handel alkoholem w mieście. W sprawie prezydent Łomży wydawał już dwie decyzje, dwa razy podtrzymywało je Samorządowe Kolegium Odwoławcze i dwa razy naruszenia przepisów stwierdzał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku uchylając wydane w Łomży decyzje. Za każdym razem sąd podkreślał, że przyjęte kryteria do wyboru firmy, która koncesję ma otrzymać nie mogą naruszać konstytucyjnie chronionych wartości, m.in. takich, jak zasada równości.

Potrącony na pasach

Foto: Potrącony na pasach
cz pon, 12 marca 2018 15:35

91-letni mężczyzna trafił do szpitala po potrąceniu przez samochód marki hyundai. Do zdarzenia doszło przed godziną 15. na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu Alei Legionów z ul. Marii Skłodowskiej Curie.

Odwiedzili Wiktorię w szpitalu w Łomży

Foto: Odwiedzili Wiktorię w szpitalu w Łomży
cz pon, 12 marca 2018 14:45

- Sytuacja po pierwszej w nocy stawała się napięta, ja i mąż byliśmy przerażeni, na szczęście, droga z naszej miejscowości między Stawiskami a Kolnem była pusta, a kiedy mąż zapytał, gdzie jechać: do szpitala w Łomży czy do Kolna, zdecydowałam, że do Łomży – opowiada Joanna Lipińska, 28-letnia mama Wiktorii, którą urodziła w samochodzie na przednim siedzeniu. - Zdrową dziewczynkę (3400 g i 53 cm) przyjął na świecie po północy w poniedziałek strażak Wojciech Żebrowski, czemu od początku towarzyszył Łukasz Piech z Komendy Miejskiej PSP, którzy pojechali z interwencją w innej sprawie: mieli po kolizji dwóch samochodów zmyć plamę oleju z jezdni. Na miejscu był tam sierżant sztabowy Radosław Jankowski z łomżyńskiej drogówki z kolegą. O 3. w nocy odwiedzili w szpitalu mamę i dziecko, przekazując w podarku misia. Strażacy „położnicy” również po porodzie w drodze odwiedzili w szpitalu mamę i córkę. Dziecko sobie słodko spało, a dorośli byli szczęśliwi.

Było widać tylko uszy...

Foto: Było widać tylko uszy...
cz pon, 12 marca 2018 12:38

Łania wpadła do wody na starorzeczu Narwi. Uszy zwierzęcia pomiędzy lodowymi krami dostrzegł przez lornetkę mieszkaniec Kalinowa, który wezwał na pomocy strażaków. Gdy ci, odpowiednio ubrani z saniami zeszli na kruchy lód i ostrożnie ruszyli w kierunku uwięzionego w lodowym potrzasku zwierzęcia, ten wystraszany sam uwolnił się z pułapki...

Wpadła szajka złodziei

cz pon, 12 marca 2018 10:35

Troje mieszkańców Łomży w wieku od 27 do 29 lat zostało zatrzymanych przez policję w związku z serią kradzieży i kradzieży z włamaniem, których dopuścili się w ciągu kilku ostatnich tygodni. Jak przekazuje Urszula Brulińska z KMP w Łomży, kobieta i dwóch mężczyzn usłyszało po 7 zarzutów. Przyznali się i chcą dobrowolnie poddać się karze.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0