wtorek, 07 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Aktualne zasady i ograniczenia

Foto: Aktualne zasady i ograniczenia
cz wt, 31 marca 2020 14:08

Rząd wprowadził w Polsce kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem. Niektóre już obowiązują inne zaczną za kilka dni. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Warto zobaczyć, co jeszcze można robić, a co jest już zakazane.

Piwnice, korytarz i bagnety pod Hotelem Polskim

Foto: Piwnice, korytarz i bagnety pod Hotelem Polskim
cz wt, 31 marca 2020 13:55

Z końcem marca spadł pierwszy od Trzech Króli śnieg, delikatny: wykopu nie zasypał i nie zakrył. - Zakończyliśmy prace archeologiczne na ulicy Rządowej w miejscu, gdzie przed wojną 1939 r. stał Hotel Polski – mówi archeolog Mieczysław Bienia. - Odsłoniliśmy dwie linie muru obwodowego w fundamencie od strony placu Tadeusza Kościuszki i ulicy Zjazd. Pojawił się tam dobrze zachowany układ trzech piwnic pod okazałym budynkiem z połowy XIX w. i korytarz, który do nich prowadził. Prace wykopaliskowe prowadziliśmy w trzy osoby z zachowaniem bezpiecznej odległości od 5 do 10 metrów, to ze względu na bezpieczeństwo epidemiczne. Znaleźliśmy dwa bagnety i dużo kafli...

Dodatkowe ograniczenia w kraju

Foto: Dodatkowe ograniczenia w kraju
cz wt, 31 marca 2020 12:48

Dzieci i młodzież na zewnątrz tylko w obecność rodzica, zamknięte wszystkie punkty usługowe - kosmetyczne, fryzjerskie, studia tatuażu, a w weekendy także wszystkie sklepy budowlane – to niektóre nowe obostrzenia wprowadzone przez Rząd w związku z pandemią koronawirusa. Otwarte pozostać mają sklepy spożywcze, apteki, drogerie, ale wprowadzono limit obecności w sklepie - do 3 osób na jedną kasę. Przed wejściem do sklepów trzeba będzie też nakładać rękawiczki. - Te zasady nakładamy na najbliższe 2 tygodnie z możliwością przedłużenia - mówił premier Mateusz Morawiecki.

KGHM dla szpitala w Łomży

Foto: KGHM dla szpitala w Łomży
cz wt, 31 marca 2020 12:16

Fundacja KGHM Polska Miedź w ramach darowizny przekazuje 20 tysięcy litrów płynu do dezynfekcji Nitrosept szpitalom, hospicjom i innym placówkom medycznym na terenie całej Polski. Ponad 1000 litrów płynu Nitrosept trafiło również do Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.

Pijany kierowca i jego kumple

Foto: Pijany kierowca i jego kumple
cz wt, 31 marca 2020 11:32

Kierowca audi nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ale policjanci zatrzymali go po pościgu. Jak się okazało mężczyzna był pijany, a w samochodzie z nim jechało czterech pasażerów. Kierowca będzie odpowiadał przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu, a w stosunku do całej piątki prowadzone są czynności w kierunku złamania zakazu przemieszczania się, za co także grozi teraz surowa kara.

Więcej czasu na złożenie PIT

Foto: Więcej czasu na złożenie PIT
cz wt, 31 marca 2020 10:45

Standardowo termin na złożenie rocznego zeznania PIT upływa 30 kwietnia. W tym roku deklaracje można jednak składać do końca maja. Jak przekazuje Radosław Hancewicz, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku jest szczególnie istotne dla osób prowadzących działalność gospodarczą. W ich przypadku konieczne jest bowiem samodzielne wypełnienie i przesłanie zeznania do urzędu skarbowego.

Młodzi o Łomży: złe miejsce do życia dla nas

Foto: Młodzi o Łomży: złe miejsce do życia dla nas
cz wt, 31 marca 2020 10:22

To było jeszcze przed koronawirusem. Ponad 64 % badanej młodzieży postrzega rodzime miasto, jako złe miejsce do życia dla nich samych. To wyniki badań przeprowadzonych przez łomżyński ratusz na 734 uczniach ostatnich roczników szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2019/2020. Tylko nieco ponad 25% badanych wskazało Łomżę oraz woj. podlaskie jako miejsce, w którym chcą pracować i mieszkać.

Wychodzą z kwarantanny. Setki legalnie, niektórzy nielegalnie

Foto: Wychodzą z kwarantanny. Setki legalnie, niektór...
cz wt, 31 marca 2020 08:55

Wczoraj dwutygodniowa kwarantannę domową skończyło ponad 650 osób, które wróciły do Polski 15 marca. Dziś skończy się ona dla kolejnych ponad 500 – podała Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku. Mimo to coraz więcej osób trafia na kwarantannę w związku z bezpośrednim kontaktem z osobą zarażoną koronawirusem. Policjanci codziennie sprawdzają czy jest ona przestrzegana. Wczoraj ujawniono 9 przypadków jej złamania. Najwięcej w powiecie wysokomazowieckim.

Cena mleka znowu trochę niższa

Foto: Cena mleka znowu trochę niższa
cz pon, 30 marca 2020 17:00

Po kilkadziesiąt groszy mniej niż w styczniu otrzymywali rolnicy z regionu za dostarczone do mleczarń mleko. W skali kraju średnia cena skupu mleka niemal o tyle samo wzrosła, co skutkowało spadkiem województwa w rankingu cen GUS. Przez lata średnia cena skupu mleka najwyższa była w województwie podlaskim, a teraz jest na trzecim miejscu.

Koronawirus nie zatrzymuje biomasy

Foto: Koronawirus nie zatrzymuje biomasy
cz pon, 30 marca 2020 12:00

- W związku z pandemią koronowirusa nie dostrzegam na tą chwilę problemów z dostawą biomasy - mówi Radosław Żegalski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży podkreślając, że dostawy są realizowane na bieżąco bez żadnych opóźnień, jednak z zachowaniem braku kontaktu z przewoźnikami. Pierwszy kocioł opalany biomasą w ciepłowni miejskiej uruchomiono na początku roku. Pracuje w trybie ciągłym, ale nadal na swoistych testach, bo procedura odbioru inwestycji jeszcze się nie rozpoczęła, a prezes miejskiej spółki zapowiada przetarg na budowę kolejnego kotła na biomasę.

Napadli na monopolowy

Foto: Napadli na monopolowy
cz pon, 30 marca 2020 11:03

- Wczoraj po południu otrzymaliśmy zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym z osiedlowych sklepów – mówi Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży. Tym osiedlowym sklepem miał być sklep monopolowy. Póki co szczegóły zdarzenia nie są znane, ale policjanci podają, że zatrzymali cztery osoby.

Nie wypalaj trawy

Foto: Nie wypalaj trawy
cz pon, 30 marca 2020 10:10

Tylko wczoraj łomżyńscy strażacy pięciokrotnie wyjeżdżali do gaszenia pożarów traw. Strażacy przypominają, że wiosenne wypalania traw są niszczące dla środowiska i zabronione prawnie. Kodeks wykroczeń przewiduje za to karę grzywny w wysokości nawet do 5000 zł, a jeśli wypalanie traw spowoduje pożar, w którym zagrożone zostanie mienie lub życie, można trafić do więzienia nawet na 10 lat!

Pożar w Taraskowie

Foto: Pożar w Taraskowie
cz pon, 30 marca 2020 08:41

Nad ranem wybuchł pożar domu jednorodzinnego w Taraskowie na terenie gminy Piątnica. W akcji ratunkowej bierze udział sześć zastępów straży pożarnej – zawodowej i ochotniczej. Strażacy mówią, że pożar został już ugaszony i na szczęście nie ma osób poszkodowanych.

Jesteśmy ludźmi wielkich serc. Mimo wszystko!

Foto: Jesteśmy ludźmi wielkich serc. Mimo wszystko!
cz pon, 30 marca 2020 08:22

- Po przejściu wstępnych badań pięćdziesiąt trzy osoby oddały niemal 29 litrów krwi. To naprawdę bardzo, bardzo dużo - mówi Tadeusz Babiel podsumowując niedzielna akcję krowiodawczą w parafii Krzyża Świętego „Oddaj krew... z Chrystusem”. - Do udziału w akcji krwiodawstwa zgłosiło się aż pięćdziesiąt dziewięć wielkich serc - podkreśla.

Zderzenie z autobusem MPK

Foto: Zderzenie z autobusem MPK
mm so, 28 marca 2020 07:21

Kierująca osobowym Peugeotem wymusiła pierwszeństwo na kierowcy autobusu MPK i spowodowała kolizję. Zdarzenie miało miejsce około godz. 6.30 na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Kazańskiej.

Analizują wnioski w sprawie przebiegu linii kolejowej przez Łomżę

Foto: Analizują wnioski w sprawie przebiegu linii kol...
cz pt, 27 marca 2020 16:48

Około 33 tysiące wniosków elektronicznych z całego kraju wpłynęło do spółki Centralny Port Komunikacyjny w ramach konsultacji przedstawionego w lutym Strategicznego Studium Lokalizacyjnego. Dokument wskazał wstępnie korytarze dla linii kolejowych, których budowa jest związana z realizacją CPK. Jeden z tych korytarzy miałby przebiegać przez Łomżę. Przedstawicie rządowej spółki nie podają ile ze złożonych wniosków dotyczył jej przebiegu przez środek miasta, ale zapowiadają, że raport z konsultacji powinien być gotowy do końca czerwca.

Niemiłe wiosenne widoki

Foto: Niemiłe wiosenne widoki
cz pt, 27 marca 2020 15:45

- Każda wiosna przynosi nowe życie, ale bardzo często przynosi też śmierć – mówi Mariusz Sachmaciński, dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. Wskazuje, że w ostatnim tygodniu odnotowano na terenie Parku upadki łosi – młodych, rocznych osobników.

Studenci wydrukowali 50 przyłbic dla szpitala w Łomży

Foto: Studenci wydrukowali 50 przyłbic dla szpitala w...
cz pt, 27 marca 2020 15:17

- Przeczytałam w Internecie artykuł o drukarzach firmy 3D w Zielonej Górze, którzy wydrukowali przyłbice i ofiarowali swojemu szpitalowi, więc wpadłam na pomysł, że warto spróbować zrobić to w Łomży – opowiada w słoneczne piątkowe popołudnie łomżynianka Natalia Góralczyk, studentka II roku Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Rozesłała po rodzinie i znajomych pytanie, kto ma drukarkę 3D i chce włączyć się do akcji. Od pomysłu w poniedziałek i zmodyfikowanego przez Wojciecha Cwalinę we wtorek projektu przyłbicy z szybką wydrukowali do piątku 50 egzemplarzy.

Kawałek Poznańskiej zamknięty całkowicie

Foto: Kawałek Poznańskiej zamknięty całkowicie
cz pt, 27 marca 2020 11:13

Zamknięto całkowicie ruchu na fragmencie ul. Poznańskiej. Z ruchu wyłączono odcinek od skrzyżowania z al. Piłsudskiego do wjazdu do marketu Mrówka w okolicy Browaru Łomża. Zamknięcie ulicy ma związek z uszkodzeniem wodociągu, do którego doszło dziś rano. Woda miała podmyć jezdnię. Początkowo odcinek ulicy od Wojska Polskiego do ronda na skrzyżowaniu z ulicami mjr. Stanisława Cieślewskiego i Mała Kraska zamknięto tylko dla ciężarówek, a samochody osobowe mogły przejeżdżać ruchem wahadłowym, ale około godziny 13. okazało się, że konieczne jest całkowite zamknięcie ruchu na fragmencie podmytej jezdni ul. Poznańskiej.

Można iść na spacer, do lasu i na rower...

Foto: Można iść na spacer, do lasu i na rower...
cz pt, 27 marca 2020 08:45

W walce z rozprzestrzeniającym się koronawirusem Rząd wprowadził wiele obostrzeń w tym całkowity zakaz zgromadzeń „chyba że z najbliższymi”, ograniczenie do 5 osób uczestniczących w Mszy świętej oraz swobodnego przemieszczania poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. W to wchodzą także „niezbędne sprawy życia codziennego” czyli... spacer, wyjście do lasu, czy przejażdżka rowerem. Ważne - przemieszczać się można w grupie do dwóch osób, za wyjątkiem rodzin.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę