Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 maja 2021 napisz DONOS@

TOTO Costruzioni nie wybuduje obwodnicy Łomży?

Foto: TOTO Costruzioni nie wybuduje obwodnicy Łomży?
mm śr, 14 kwietnia 2021 17:40

Włoska firma Toto Costruzioni może zejść z placu budowy obwodnicy Łomży z trzecim mostem przez Narew. Choć plac przejęła pod koniec listopada i mimo sprzyjających warunków, ciągle niewiele dzieje się na placu budowy.

Infrastruktura ma być zgodna z unijnym prawem ochrony środowiska

Foto: Infrastruktura ma być zgodna z unijnym prawem o...
mm pon, 22 marca 2021 13:29

„Od początku marca nie powinny być wydawane zezwolenia na budowę ani rozpoczynane roboty w projektach dofinansowywanych z UE, jeśli zaskarżona została ich zgodność z unijnym prawem ochrony środowiska” - o takim zaleceniu pisze dzisiejsza Rzeczpospolita jaki miał ogłosić inwestorom minister finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusz Kościński.

Via Carpatia i S16 przez Łomżę?

Foto: Via Carpatia i S16 przez Łomżę?
mm śr, 17 marca 2021 08:43

„Apelujemy, aby do dalszych analiz włączyć także zachodni wariant alternatywny w korytarzu Łomża – Zambrów – Bielsk Podlaski” - wnioskuje Fundacja dla Biebrzy na temat przebiegu drogi ekspresowej Via Carpatia w województwie podlaskim.

Zaczną otwierać etapami Via Baltica

Foto: Zaczną otwierać etapami Via Baltica
mm so, 13 marca 2021 14:28

- Planujemy oddać do użytku (w 2021 roku - dop. red) 6 odcinków Via Baltica, 4 po stronie woj. podlaskiego i 2 na terenie województwa warmińsko-mazurskiego – mówił podczas wizyty na budowie S61 Via Baltica wiceminister infrastruktury Rafał Weber. - Kolejne 4 w roku 2022 i ostatnie 2 w roku 2023. Tak że za dwa lata trasa Via Baltica będzie łączyła Polskę centralną poprzez Podlasie i województwo warmińsko-mazurskie z naszymi sąsiadami z Litwy.

Wypadek na budowie Via Baltiki

Foto: Wypadek na budowie Via Baltiki
mm śr, 03 marca 2021 17:07

62-letni mężczyzna zginął przy budowie drogi S61 Via Baltica. Operator spycharki wjechał na rozlewisko i zaczął tonąć. Do zdarzenia doszło we wtorek w Śniepie w województwie warmińsko-mazurskim.

Via Balticą do Warszawy już za 4 miesiące?

Foto: Via Balticą do Warszawy już za 4 miesiące?
mm pt, 12 lutego 2021 08:52

To możliwe - wyjaśnia inżynier realizujący duże inwestycje infrastrukturalne. GDDKiA właśnie negocjuje z wykonawcą zadania nr 3 łomżyńskiej części Via Baltica, aby ten umożliwił wjazd na odcinek ekspresowej drogi S61 między węzłem Łomża Południe, a węzłem Śniadowo.

Budują Via Balticę

Foto: Budują Via Balticę
mm cz, 31 grudnia 2020 10:42

Ponad 1,2 mld zł wydała w 2020 roku GDDKiA na budowę trasy szybkiego ruchu Via Baltica w okolicach Łomży. GDDKiA na koniec roku podsumowała swoje główne inwestycje drogowe w regionie.

Tną drzewa pod obwodnicę Łomży

Foto: Tną drzewa pod obwodnicę Łomży
mm pt, 04 grudnia 2020 08:46

Geodeci mierzą, a drwale tną drzewo. Na obwodnicy Łomży zaczęły się już pierwsze prace. 27-go listopada GDDKiA przekazała plac budowy firmie TOTO S.p.A, która ma wybudować drogę ekspresową S61 Via Baltica na odcinku od węzła „Łomża Zachód” do węzła „Kolno”, łącznie z budową mostu przez Narew.

Wojewoda wydał ZRID na obwodnicę Łomży z mostem

Foto: Wojewoda wydał ZRID na obwodnicę Łomży z mostem
mm cz, 12 listopada 2020 18:15

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisał dziś decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej zadania nr 4 łomżyńskiej części Via Baltica. Obejmuje ona budowę drogi ekspresowej S61 na odcinku od węzła „Łomża Zachód” do węzła „Kolno”, łącznie z budową mostu przez Narew.

Mieszkańcy Biebrzy nie chcą przecinania jej na pół

Foto: Mieszkańcy Biebrzy nie chcą przecinania jej na pół
mm cz, 12 listopada 2020 08:49

Unikatowe ekosystemy Biebrzańskiego Parku Narodowego zagrożone są budową drogi S16 - przestrzega Fundacja dla Biebrzy. Właśnie trwają „hybrydowe” konsultacje w sprawie budowy drogi S16.

Na kolejnym odcinku Via Baltica ruszają prace budowlane

Foto: Na kolejnym odcinku Via Baltica ruszają prace b...
mm cz, 22 października 2020 19:55

Konsorcjum firm Trakcja PRKiI SA, Mostostal Warszawa SA oraz Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów Sp. z o.o. pod koniec września uzyskało decyzję ZRID i na ostatnim odcinku w województwie warmińsko-mazurskim S61 Ełk Południe - Wysokie rozpoczął prace przygotowawcze i odhumusowanie terenu. Odcinek, zgodnie z harmonogramem ma być skończony w 2022 r.

Postęp prac na S61 Via Baltica

Foto: Postęp prac na S61 Via Baltica
mm śr, 14 października 2020 10:30

Droga ekspresowa S61 jest głównym fragmentem polskiego odcinka międzynarodowego korytarza transportowego Via Baltica, łączącego kraje nadbałtyckie z zachodnią Europą. Realizacja kontraktów przebiega zgodnie z harmonogramem - informuje GDDKiA. Na terenie Polski długość realizowanej drogi Via Baltica czyli S61 wynosi 214 km. Na większości podlaskich odcinków prace są już prowadzone, a jedynie na dwóch trwa jeszcze procedura wydania decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

Powstaje mała obwodnica Łomży

Foto: Powstaje mała obwodnica Łomży
mm pt, 09 października 2020 11:16

Na blisko 9-kilometrowym odcinku jednojezdniowej drogi od węzła „Łomża Południe” do drogi Łomża – Zambrów trwają intensywne prace budowlane. Są już niektóre obiekty inżynierskie, powstaje szeroki wiadukt nad torami i na kilkuset metrach leży już asfalt.

Innowacyjne automatyczne pojazdy na Via Baltica?

Foto: Innowacyjne automatyczne pojazdy na Via Baltica?
mm wt, 22 września 2020 10:13

Minister cyfryzacji Marek Zagórski oraz odpowiedzialni za telekomunikację ministrowie Łotwy, Litwy i Estonii podpisali memorandum o współpracy w sprawie łączności 5G oraz połączonej i zautomatyzowanej mobilności (CAM) w korytarzu transportowym Morze Północne – Morze Bałtyckie czyli Via Baltica.

Złożono wniosek o decyzję ZRID na ostatni odcinek Via Baltica

Foto: Złożono wniosek o decyzję ZRID na ostatni odcin...
mm pt, 18 września 2020 17:18

Dwa miesiące przed terminem wynikającym z umowy firma POLAQUA złożyła wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) na odcinek S61 Podborze - Śniadowo - informuje GDDKiA. Ten blisko 20-kilometrowy fragment drogi ekspresowej S61 ma być gotowy latem 2023 roku.

Jeden odcinek Via Baltica ma być cieńszy od innych.

Foto: Jeden odcinek Via Baltica ma być cieńszy od inn...
mm pt, 14 sierpnia 2020 18:58

Ministerstwo Infrastruktury nie dostrzegło potrzeby podniesienia kategorii ruchu odcinka drogi ekspresowej S61 od węzła „Śniadowo” do węzła „Łomża Południe”. Ten jedyny 17-kilometrowy odcinek, z kilkunastu odcinków Via Baltica o łącznej długości 215 km, ma być zbudowany w kategorii ruchu KR6 - niższej o jedną niż pozostałe odcinki. O podniesienie kategorii do KR7 i zrównanie jej z pozostałymi odcinkami ekspresówki, na początku roku wnioskował poseł Lech Kołakowski. Interwencje nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Ministerstwo przedstawiło „dodatkowe wyjaśnienia w przedmiotowej sprawie”, ale nie ma tam zapowiedzi podniesienia kategorii ruchu.

RDOŚ uzgodnił „dużą” obwodnicę Łomży

Foto: RDOŚ uzgodnił  „dużą” obwodnicę Łomży
cz śr, 29 lipca 2020 14:09

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Białymstoku uzgodnił warunki realizacji „dużej” obwodnicy Łomży, czyli zadania nr 4 łomżyńskiej części Via Baltica. To niezbędny element przed wydaniem przez wojewodę pozwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Wniosek złożono latem ubiegłego roku. Wykonawca, włoska firma Toto Costruzioni, przygotowując projekt budowy 13-kilometrowego odcinka S61, zaproponowała, aby ponad kilometrowej długości most nad całą doliną Narwi opierał się na 23 podporach, a nie 10 jak zakładano wcześniej. RDOŚ w Białymstoku teraz formalnie zaaprobował to rozwiązanie.

Powstaje betonowa jezdnia Via Baltica

Foto: Powstaje betonowa jezdnia Via Baltica
cz cz, 02 lipca 2020 15:34

Na około 40% oceniane jest awansowanie prac przy budowie drogi ekspresowej S61 na odcinku pomiędzy Stawiskami a Szczuczynem. Inwestycję od września ubiegłego roku realizuje firma Budimex. Są tu już gotowe pierwsze odcinki betonowej jezdni ekspresówki. Specjalna maszyna robi to z prędkością 0,8 metra na minutę, ale potrzebne są odpowiednie warunki pogodowe... Przede wszystkim bez opadów deszczu w czasie układania betonu i co najmniej przez kilka godzin później. Tylko do położenia odcinka Via Baltica między Stawiskami a Szczuczynem ma zostać zużytych 110 tysięcy metrów sześciennych betonu.

9. miesiąc budowy ekspresówki

Foto: 9. miesiąc budowy ekspresówki
cz śr, 24 czerwca 2020 15:42

30% przekroczyło zaawansowanie prac przy budowie Via Baltica od Kisielnicy do Stawisk. Ten odcinek S61, o długości niemal 16,5 km, buduje firma Strabag. Plac budowy przejęła w październiku ubiegłego roku. Jak przekazuje Rafał Malinowski, z białostockiego oddziału GDDKiA, prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a droga ma być gotowa w trzecim kwartale 2021 roku.

Via Baltica to.... remedium na Polskę B.

Foto: Via Baltica to.... remedium na Polskę B.
cz wt, 02 czerwca 2020 16:20

- To jest remedium na wszystkie problemy gospodarcze jakie ta część Polski miała – mówił Prezydent RP Andrzej Duda, który wizytował budowę węzła „Śniadowo” na drodze ekspresowej S61 Via Baltica. - Realizacji wszystkich takich wielkich inwestycji drogowych, wielkich inwestycji infrastrukturalnych, sprzyja przyszłemu rozwojowi Rzeczypospolitej – dodawał.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę