Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

czwartek 6.03.2008

Nowy orszak marszałka – Kurier Poranny Człowiek zabity pastuchem – Gazeta Współczesna Większy ruch w sklepach ogrodniczych – Gazeta Współczesna

Nowy orszak marszałka – Kurier Poranny
Jarosławowi Dworzańskiemu zarząd już nie wystarcza. Za kilka dni będzie miał jeszcze czteroosobowy gabinet. Zajmie się on między innymi śledzeniem wyników badań opinii publicznej i monitoringiem prasy. Takim gabinetem obecnie dysponuje wojewoda podlaski. Ale nie miał go do tej pory żaden z dotychczasowych marszałków informuje Kurier Poranny.
- Ja miałem rzecznika prasowego, który był też szefem departamentu informacji. Było oszczędnie i sprawnie. Ale obecny marszałek ma prawo do własnej organizacji pracy – mówi na łamach dziennika Janusz Krzyżewski, były marszałek województwa z SLD.
- To zupełnie zbędne rozwiązanie - denerwuje się natomiast Dariusz Piontkowski, były marszałek z Prawa i Sprawiedliwości. - Doradcy i dyrektorzy departamentów plus zarząd - to zupełnie wystarcza do pracy. Nie potrzeba zbędnych wydatków.
Ale obecny marszałek z Platformy Obywatelskiej chce czegoś więcej. Dbać nie tylko o sprawy województwa, ale także własny wizerunek.
- Do zadań gabinetu będzie należało przygotowywanie serwisu o pracach marszałka, a także analiza badań opinii publicznej i monitoring informacji ukazujących się w mediach - przyznaje Zbigniew Nikitorowicz, doradca marszałka, a jednocześnie jeden z kandydatów do gabinetu. - Jego członkowie zajmą się także autoryzacją wywiadów prasowych, informowaniem mieszkańców o działaniach marszałka i zarządu.

Człowiek zabity pastuchem – Gazeta Współczesna
Życie mojego syna wyceniono na 28 miesięcy więzienia!Chłopak zginął przez cudzą głupotę i złośliwość - denerwuje się Lucyna Poznańska ze wsi Wizna - Kolonia, która w połowie lipca ub.r. pochowała 32-letniego syna Zdzisława. Zginął porażony pastuchem podłączonym pod prąd 230 V!. Gazeta Współczesna przypomina tamten wypadek i informuje o wyroku jaki w tej sprawie zapał wczoraj przed łomżyńskim sądem.
Prokurator Arleta Rząca z Prokuratury Rejonowej w Łomży domagała się dla oskarżonego 3,5 roku więzienia. Zdaniem obrony, zarzut nie został udowodniony. Mimo tego Sąd Rejonowy skazał Bogdana M. na dwa lata i cztery miesiące pozbawienia wolności.
Wyrok nie jest prawomocny.

Większy ruch w sklepach ogrodniczych – Gazeta Współczesna
Działkowcy korzystają ze sprzyjającej pogody i coraz częściej można ich zastać przy pracy w ogródkach. Zbliżającą się wiosnę zaczynają odczuwać także sklepy i hurtownie z artykułami ogrodniczo-przemysłowymi. Tłumów wprawdzie jeszcze nie ma - te są przewidywane raczej na kwiecień, kiedy będzie cieplej, ale wielu działkowców zakupy już rozpoczyna.
Walczymy z grzybem, przycinamy gałązki
- Środki grzybobójcze schodzą codziennie – opowiada Krystyna Kołakowska-Kozłowska. - Teraz jest nowa szkoła i zabiegi przeprowadza się jesienią, po opadnięciu liści, a potem po pierwszym ociepleniu, kiedy temperatura sięgnie 12 stopni Celsjusza.
Oprócz środków przeciw grzybom dobrze sprzedają się opryskiwacze, sekatory oraz piłki do cięcia

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę