czwartek, 22 marca 2018 napisz DONOS@

Dziś rano wszyscy byli trzeźwi, a w weekend nie

Foto: Dziś rano wszyscy byli trzeźwi, a w weekend nie
cz pon, 19 marca 2018 09:26

Ponad 300 kierowców przebadali na zawartość alkoholu w organizmie policjanci z łomżyńskiej drogówki. W poniedziałek rano odbyła się akcja „trzeźwy poranek”. Jak informuje Urszula Brulińska z KMP wszyscy kontrolowani kierowcy byli trzeźwi. Niestety w weekend w ręce policjantów wpadło trzeci pijanych kierowców, w tym recydywista.

Będzie się ocieplało

cz pon, 19 marca 2018 08:53

W sobotę w najcieplejszym momencie dnia w okolicach Łomży było -3,2°C, w niedzielę -0,4°C, a dziś temperatura powietrza może osiągnąć +3°C. Synoptycy spodziewają, że nie tylko z dnia na dzień, ale i z nocy na noc będzie coraz cieplej. Dziś nad ranem na stacji meteo IMGW w Marianowie koło Łomży termometry zmierzyły -7,7°C.

Nowogrodzka od dziś zamknięta

cz pon, 19 marca 2018 08:34

- W związku z przebudową i rozbudową ulicy Nowogrodzkiej od dnia 19 marca planowane jest zamknięcie tejże ulicy na odcinku od Sikorskiego do Browarnej – podał ratusz w porannym komunikacie. - Utrudnienia nie będą dotyczyły mieszkańców i zlokalizowanych tam firm.

Wielkanocne rozmaitości na jarmarku

Foto: Wielkanocne rozmaitości na jarmarku
cz pon, 19 marca 2018 08:13

Doroczny jarmark wielkanocny przyciągnął do Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży licznych wystawców i jeszcze więcej kupujących, zainteresowanych pisankami, palmami, świątecznymi ozdobami i artystycznym rękodziełem. – Już od lat wiadomo, że u nas na tydzień przed Niedzielą Palmową odbywa się taki jarmark – mówi Izabela Cierpikowska. – Można przyjść, kupić sobie palemkę czy koszyczek, a do tego wiele innych rzeczy. – Sklepy dziś zamknięte, to można w spokoju tutaj przyjść, pooglądać, powybierać! – ocenia jedna z kupujących.

Wypadek na ul. Sikorskiego

Foto: Wypadek na ul. Sikorskiego
mm so, 17 marca 2018 16:31

VW Golf najechał na tył Audi, które wypuszczało wóz strażacki jadący z komendy PSP do akcji. W zdarzeniu ucierpiało cztery osoby w tym dwoje dzieci.

Dwie osoby ranne po wypadku z łosiem

Foto: Dwie osoby ranne po wypadku z łosiem
cz pt, 16 marca 2018 19:59

Za Podgórzem opel astra zderzył się z łosiem, który z lasu wbiegł wprost przed samochód jadący od Zambrowa w kierunku Łomży. Dwie osoby jadące samochodem zostały poszkodowane i zabrane przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Droga jest częściowo zablokowana.

„Troska o trzeźwość to troska o wolność...”

Foto: „Troska o trzeźwość to troska o wolność...”
cz pt, 16 marca 2018 16:23

Jak zachowywać trzeźwość w rodzinie na co dzień, jak promować abstynencję w narodzie polskim i uchronić dzieci i młodzież przed fatalnymi skutkami zdrowotnymi, psychicznymi oraz społecznymi nadużywania alkoholu w jakiejkolwiek postaci to wątki prelekcji, które wygłaszali ludzie związani zawodowo i z powołania na sympozjum PWSIiP z okazji Światowego Dnia Pracy Socjalnej. Była w wypowiedziach uczestników wyrażana troska o losy ludzi w Polsce, tak jak ją sformułował prof. Krzysztof Wojcieszek w Narodowym Programie Trzeźwości, aby polskość kojarzyła się z umiarem i abstynencją: „Nie upijaj się! Mniej jest lepiej! A najlepiej wcale!”. Niezależnie od siły reklamy.

Piesi chodzą po drogach...

Foto: Piesi chodzą po drogach...
cz pt, 16 marca 2018 11:04

Za nieszczęśliwe zdarzenia na łomżyńskich ulicach odpowiadają nie tylko kierowcy, ale także piesi. Okazuje się, że ci drudzy zdecydowanie częściej popełniają wykroczenia. Przez dwa dni policjanci w Łomży prowadzili działania pn. „Bezpieczny pieszy”. Podsumowując, aż 36 pieszych, zlekceważyło podstawowe zasady bezpieczeństwa przede wszystkim przechodząc przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. W tym samym czasie ujawniono 6 kierowców, którzy w sposób nieprawidłowy przejeżdżali przez przejścia dla pieszych.

Jeszcze jeden zimowy weekend

Foto: Jeszcze jeden zimowy weekend
cz pt, 16 marca 2018 10:33

To ma być prawdziwie zimowy weekend. Synoptycy z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW zapowiadają nie tylko spadki temperatury nocą nawet do -11°C, -12°C, ale także opady śniegu. Tej nocy na południu regionu może spaść nawet do 5 cm śniegu.

Sakrament bierzmowania 2018 rok

Foto: Sakrament bierzmowania 2018 rok
cz pt, 16 marca 2018 08:54

Kuria biskupia w Łomży podała do wiadomości terminy w których w tym roku w poszczególnych parafiach będą udzielane sakramenty bierzmowania. To jeden sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego, jest koniecznym dopełnieniem sakramentu chrztu. Każdy ochrzczony może i powinien przyjąć ten sakrament, gdyż bez niego wtajemniczenie chrześcijańskie pozostaje niedopełnione (por. KKK 1306).

Zawadzka w budowie

Foto: Zawadzka w budowie
cz pt, 16 marca 2018 08:23

Rozpoczęła się budowa przedłużenia ul. Zawadzkiej od skrzyżowania z ul. Przykoszarową do ronda na Szosie do Mężeniana. Kilometrowy odcinek dwujezdniowej ulicy ma powstać do października. Póki co mieszkańcy okolicy skarżą się, że ciężkie samochody wykorzystywane przy budowie rozjeździły drogi gruntowe i małe osobówki nie są w stanie przejechać.

Pierwszy nasz bocian

Foto: Pierwszy nasz bocian
cz cz, 15 marca 2018 17:45

Jeśli oznaką wiosny jest bocian, to już być powinna. Od kilku dni docierały do redakcji informacje o obserwacji bocianów w regionie, ale dopiero dziś mamy na to niezbity dowód – zdjęcia. W czwartkowe popołudnie bocian pozował do zdjęć stojąc w gnieździe przy drodze w rejonie Narwiańskiego Parku Narodowego.

Sąd chce, aby prokuratura jeszcze raz zbadała partyjnych tweety

Foto: Sąd chce, aby prokuratura jeszcze raz zbadała p...
cz cz, 15 marca 2018 17:09

Prokuratura Rejonowa w Łomży ma jeszcze raz zbadać czy wpis na na Twitterze radnego Prawa i Sprawiedliwości z Nowogrodu „dostawić szubienice i powiesić całe PO” to przestępstwo z nienawiści. Sąd Okręgowy w Łomży uznał za zasadne zażalenie Piotra Serdyńskiego na postanowienie prokuratury o odmowie wszczęcia śledztwa. Pierwotnie śledczy uznali, że była to „ironiczna odpowiedź” i „manifestacja poglądów politycznych”, a nie przestępstwo z nienawiści.

Prezes Grzanko zabierze emerytów na wycieczki i wczasy

Foto: Prezes Grzanko zabierze emerytów na wycieczki i...
cz cz, 15 marca 2018 16:51

Prawie 52 i pół tony żywności o wartości blisko 141 tysięcy zł dla 1353 ludzi w podeszłym wieku przekazał przez pięć lat Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łomży. W tym samym czasie oddział pod kierunkiem prezes Elżbiety Grzanko zorganizował 14 wycieczek i wczasów dla 640 osób. Związek działa w Łomży od 70 lat, a zrzeszał na koniec 2017 roku 523 członków w 15 kołach w Łomży, powiecie łomżyńskim i kolneńskim. Oto niektóre dane, jakie na zjeździe 21 delegatów ZERiI w Hotelu Gromada przedstawiała w imieniu zarządu prezes łomżyńskiego oddziału. Elżbieta Grzanko była jedyną kandydatką na prezesa i delegaci Ją wybrali. - Będę kontynuować sprawdzone działania: Dzień Seniora i Inwalidy, festyny i pikniki, wieczorki taneczne, grzybobranie, wycieczki krajowe i zagraniczne – zapewniła nowa poprzednia Pani Prezes.

Park JP II na raty

Foto: Park JP II na raty
cz cz, 15 marca 2018 10:30

Władze Łomży unieważniły przeprowadzony już po raz czwarty przetarg na budowę fontanny, tężni, toalety i monitoringu wizyjnego na terenie Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma w Łomży. Powodem są przede wszystkim zbyt wysokie ceny ofert, a w przypadku tężni brak chętnych na jej budowę.

W Łomży nie nadużywają 500+

Foto: W Łomży nie nadużywają 500+
cz cz, 15 marca 2018 09:21

Świadczenia świadczenie wychowawcze 500+ w Łomży wypłacane są na około 6 400 dzieci. Pieniądze trafiają na konta ponad 4200 rodzin. Okazuje się, że w mieście praktycznie nie nadużyć. Z danych Urzędu Miejskiego wynika, że w Łomży nie ma ani jednego przypadku, w którym nastąpiłaby konieczność zmiany wypłaty świadczenia z formy gotówkowej na bezgotówkową. Poza tym jest tylko 12 rodzin, które nienależnie pobrały te świadczenia w latach 2016 - 2017. To 0,3% rodzin którym przyznano 500+.

Krowa w szambie

cz cz, 15 marca 2018 08:15

Do nietypowego zdarzenia doszło nocą znajdującej się mniej więcej w połowie drogi między Przytułami a Radziłowem wsi Wypychy. W gospodarstwie krowa wpadła do szamba. Zwierzę nie mogło się wydostać, dlatego na pomoc wezwano strażaków.

Uwaga! Nocą drogi mogą być śliskie

Foto: Uwaga! Nocą drogi mogą być śliskie
cz śr, 14 marca 2018 14:37

Wiesław Winnicki dyżurny synoptyk Centralnego Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Zespół w Białymstoku ostrzega przed oblodzeniem, które nocą może pojawić się na drogach i chodnikach w województwie podlaskim. Zjawisku synoptyk nadał pierwszy w trzystopniowej skali stopień zagrożenia.

Tama bobrów zagrażała w Giełczynie

Foto: Tama bobrów zagrażała w Giełczynie
cz śr, 14 marca 2018 11:42

Przez około dwie godziny strażacy z jednostki OSP w Konarzycach usuwali tamę zbudowaną przez bobry na strumyku w Giełczynie. Tama piętrzyła wodę na około 150 cm i tworzyła około hektarowej wielkości rozlewisko, które podchodziło już pod pobliskie zabudowania. - Zaczęliśmy rozbierać tę tamę ręcznie, ale była tak duża, że musieliśmy poprosić o pomoc kolegę z koparką – mówi Piotr Mierzejewski, komendant OSP w Konarzycach, podkreślając, że strażacy tamę bobrów rozbierali na prośbę wójta gminy Łomża.

15-latek na gigancie

cz śr, 14 marca 2018 11:11

Dwoje będących już po służbie policjantów z wydziału patrolowego przy jednym ze sklepów w Łomży zauważyło 15-latka, który był przez nich poszukiwany. Nastolatek uciekł z młodzieżowego ośrodka wychowawczego, gdzie skierował go Sąd Rejonowy w Łomży. Policjanci zatrzymali go i wezwali na miejsc patrol pełniący służbę. Jak się okazało chłopak miał w przy sobie rurkę szklaną do palenia i torebkę z marihuaną.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0