wtorek, 07 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Targowiska czekają na otwarcia...

Foto: Targowiska czekają na otwarcia...
cz pt, 03 kwietnia 2020 12:42

- W środę otworzymy ponownie nasze targowisko, ale z zachowaniem środków ostrożności – zapowiada Adam Niebrzydowski burmistrz Jedwabnego. To pierwsze z targowisk w regionie, które miałoby ruszyć po zamknięciu wszystkich po ogłoszeniu przez Rząd 13 marca stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce. O otwieranie targowisk do samorządowców apelował minister rolnictwa, a w najnowszych wydanych przez Rząd ograniczeniach jest wyraźny zapis wskazujący, że targowiska mogą działać, ale z zachowaniem ograniczeń co do liczby osób.

Spotkali się na piwo... Interweniowali policjanci

Foto: Spotkali się na piwo... Interweniowali policjanci
cz pt, 03 kwietnia 2020 12:08

Obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące gromadzenia się osób, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. - Chociaż poziom zdyscyplinowania mieszkańców Łomży i powiatu łomżyńskiego jest bardzo wysoki, to zdarzają się jednak takie osoby, które podchodzą do zmian lekceważąco – przekazuje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży wskazując, że wczoraj policjanci z Łomży interweniowali gdy pięciu mężczyzn spotkało się w klatce schodowej, aby porozmawiać i napić się alkoholu.

„Cztery pory roku” online

Foto: „Cztery pory roku” online
cz pt, 03 kwietnia 2020 09:26

Zwiastun tego filmu wzbudzał zachwyt. Premiera była sukcesem... Przepiękny, zachwycający, unikalny, cudowny – tak wyrażali się widzowie zaproszeni na pierwszy pokaz. W najbliższą niedzielę, 5 kwietnia o godzinie 20:00 cały film pt. „Cztery pory roku” zostanie opublikowany na kanale You Tube Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. - My już wiemy, że ten film jest wspaniałym lekarstwem na skołatane dusze w tym trudnym dla wszystkich czasie. Chcemy podzielić się z Państwem tym lekiem i jesteśmy ciekawi jak będzie on na Was działał – przekazuje Anna Jadczak z ŁPKDN zaznaczając, że dodatkowo jest to świetna propozycja np. na zdalną edukację z przyrody i biologii.

Dostali pieniądze za „śledzenie na bieżąco transmisji internetowej”

Foto: Dostali pieniądze za „śledzenie na bieżąco tran...
cz pt, 03 kwietnia 2020 08:54

W marcu odbyły się dwa posiedzenia Rady Miejskiej Łomży. Pierwsza sesja była „nadzwyczajna” 17 marca, gdy radni zażądali wycofania decyzji wojewody o przekształceniu szpitala w Łomży w szpital zakaźny do leczenia chorych z koronawirusem, a druga „zwyczajna”, ale z niezwyczajnie przyspieszonym posiedzeniem 24 marca. Na żadnej z nich nie było Przewodniczących Zarządów Osiedli, ale wszyscy pieniądze za obecność dostali.

Tesco już zamknięte

Foto: Tesco już zamknięte
cz cz, 02 kwietnia 2020 16:25

O miesiąc wcześniej zakończył działalność hipermarket Tesco w Łomży. Sklep w Galerii Veneda miał zostać zlikwidowany z dniem 30 kwietnia 2020 roku, ale nie działa od 1 kwietnia.

Poseł Krajewski z PSL: Autentyczna Pomoc Zamiast Pozorów

Foto: Poseł Krajewski z PSL: Autentyczna Pomoc Zamias...
cz cz, 02 kwietnia 2020 14:28

- W związku z nieprawdziwymi (tradycyjnie już) informacjami przekazywanymi przez media publiczne, chciałbym poinformować o przyczynach, z jakich klub parlamentarny Polskiego Stronnictwa Ludowego nie poparł tzw. tarczy antykryzysowej PiS. Przyczyna ta jest bardzo prosta – chcemy autentycznie pomóc polskiej gospodarce, której najważniejszym filarem jest przedsiębiorczość we wszystkich jej wymiarach – twierdził Stefan Krajewski poseł na Sejm RP i szef wojewódzkich struktur partii w województwie podlaskim.

PPG, czyli unijne pieniądze na ochronę miejsc pracy w województwie podlaskim

Foto: PPG, czyli unijne pieniądze na ochronę miejsc p...
cz cz, 02 kwietnia 2020 14:10

142 miliony złotych ma wynieść „pierwsza” część Podlaskiego Pakietu Gospodarczego jaki w celu niwelowania negatywnych skutków epidemii koronawirusa, uruchamiają władze samorządowe województwa podlaskiego. 72 miliony złotych jest przeznaczone na dofinansowanie wynagrodzeń mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, oraz osób samozatrudnionych, a 70 milionów na instrumenty finansowe. - Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego – mówił marszałek Artur Kosicki prezentując proponowane rozwiązania dla przedsiębiorców.

Mikrorachunek podatkowy PIT, CIT i VAT - zmiana w opłacaniu podatków w 2020 roku

Foto: Mikrorachunek podatkowy PIT, CIT i VAT - zmiana...
JJS cz, 02 kwietnia 2020 13:57

Rok 2020 przyniósł dla polskich obywateli duże zmiany w prawie podatkowym. Jedną z najważniejszych, która dotknie nie tylko przedsiębiorców, ale i osoby fizyczne, jest mikrorachunek podatkowy PIT, CIT i VAT.

Kiedy warto zdecydować się na karnisz pojedynczy?

Foto: Kiedy warto zdecydować się na karnisz pojedynczy?
JJS cz, 02 kwietnia 2020 11:16

Pomimo nowych rodzajów karniszy pojawiających się na rynku, karnisz pojedynczy wciąż stanowi jeden z najbardziej popularnych zastosowań do zawieszenia firan i zasłon. Specyfika karniszy podwójnych jest dobrze znana – zazwyczaj używa się je w pomieszczeniach, które mają zdobić dwa lub nawet trzy rodzaje zasłon. Kiedy jednak warto zdecydować się na karnisz pojedynczy?

Dekret Biskupa Łomżyńskiego na Święta Paschalne oraz o sprawowaniu sakramentów

Foto: Dekret Biskupa Łomżyńskiego na Święta Paschalne...
cz cz, 02 kwietnia 2020 10:14

Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski przedłużył dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej aż do odwołania. W specjalnym dekrecie opisuje jak powinna odbywać się celebracja Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Nie będzie procesji z palmami, tradycyjnego błogosławieństwa pokarmów w kościołach. Wszystkie obrzędy w tych dniach mają się odbywać wewnątrz świątyni oraz przy zachowaniu ograniczeń w liczbie uczestników do 5 osób.

Oskarżona o dzieciobójstwo

Foto: Oskarżona o dzieciobójstwo
cz cz, 02 kwietnia 2020 10:10

Prokuratura Okręgowa w Łomży poinformowała o skierowaniu do Sądu Okręgowego w Łomży aktu oskarżenia przeciwko Katarzynie P. Kobieta na początku lipca 2019 roku w miejscowości Gawrychy – jak ustaliła prokuratura - działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia, dokonała zabójstwa swego nowo narodzonego dziecka.

Wójt Roku 2019... z Łomży?

Foto: Wójt Roku 2019... z Łomży?
cz cz, 02 kwietnia 2020 09:51

Kłys Piotr, wójt Gminy Łomża został zakwalifikowany do finału ogólnopolskiego konkursu „Wójt Roku 2019”. Konkursu organizowany jest przez Redakcję Audycji Rolnych Telewizji Polskiej, pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Kapituła 10 finalistów wybrała spośród wielu zgłoszeń nadesłanych z całego kraju, a zwycięzcę w głosowaniu SMS do 12 kwietnia mają wskazać mieszkańcy.

Zabraknie ludzi do komisji wyborczych?

Foto: Zabraknie ludzi do komisji wyborczych?
cz śr, 01 kwietnia 2020 13:14

Komitet Wyborczy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej ogłosił, że nie będzie zgłaszał kandydatów do obwodowych komisji wyborczych na planowane 10 maja wybory prezydenckie. Także działacze Platformy Obywatelskiej w Łomży i powiecie łomżyńskim potwierdzają, że nie będą zgłaszać kandydatów. Motywowane jest to postępującą epidemią koronawirusa i powszechnym zagrożeniem zdrowia i życia Polaków, w tym członków OKW. - Na razie niepokojących informacji z gmin, że są problemy organizacyjne nie mamy – mówi Jerzy Antoni Dołęgowski, dyrektor Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Łomży.

Ukradli butelkę wódki i paczkę papierosów

Foto: Ukradli butelkę wódki i paczkę papierosów
cz śr, 01 kwietnia 2020 10:46

Policjanci poinformowali o postawieniu zarzutów dwóm młodym mężczyzną, którzy w niedziele popołudnie „napadli” na sklep monopolowy w pobliżu skrzyżowania ul. Zawadzkiej z Mazowiecką. Jeden z nich zabrał ze sklepu butelkę alkoholu i paczkę papierosów, nie uiszczając za to opłaty, a drugi uderzył sprzedawcę, który próbował odebrać skradziony towar.

Kontrola kwarantanny ma być skuteczniejsza

cz śr, 01 kwietnia 2020 08:33

- Teraz osoby poddane kwarantannie będziemy kontrolować w wybranych przez nas porach, bez zapowiedzi, nie tyle codziennie każdą osobę, ale wyrywkowo, nawet kilka razy dziennie te same rodziny – zapowiada Tomasz Krupa rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku podkreślając, że osoby łamiące kwarantannę muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami, wysokimi grzywnami.

Konsolidacja zadłużenia – 3 kroki do odzyskania płynności finansowej

Foto: Konsolidacja zadłużenia – 3 kroki do odzyskania...
JJS śr, 01 kwietnia 2020 08:33

Pożyczki i kredyty to zastrzyk finansowy, który znacząco ułatwia życie i pozwala na zakup niezbędnych przedmiotów czy usług lub podniesienie stopy życiowej. Często jednak zdarza się przeszacowanie własnych możliwości finansowych lub nieoczekiwane zdarzenie losowe zachwieje płynnością finansową. Na szczęście taki kredytobiorca nie stoi na z góry przegranej pozycji – instytucje bankowe mają instrumenty, pozwalające na w miarę bezbolesne przetrwanie trudnych chwil. Jednym z takich narzędzi jest kredyt konsolidacyjny. Co to jest i dla kogo jest przeznaczony?

O nadziei, w czasie ludzkiej beznadziei…

Foto: O nadziei, w czasie ludzkiej beznadziei…
cz śr, 01 kwietnia 2020 08:05

- Wielkopostne rekolekcje dla wielu osób są jednym z najważniejszych wydarzeń podczas Wielkiego Postu – mówi ks. Andrzej Godlewski, proboszcz parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży – Dlatego też co roku, zapraszamy wybranego rekolekcjonistę na czterodniowe nauki dla wiernych. W tym roku, z wiadomych przyczyn, musieliśmy nasze zaproszenie odwołać. Rekolekcje, planowane na trwający właśnie tydzień, miały się nie odbyć. Jednak księża pełniący posługę w naszej parafii zaproponowali, aby przygotować i udostępnić rekolekcyjne katechezy za pomocą Internetu. Początkową propozycją było przygotowanie rozważania na każdy dzień przez innego księdza. Jednak ostatecznie, aby te nietypowe rekolekcje miały niezbędną spójność, nauki wygłosił ks. Łukasz Andrzejczyk.

Antynagrody dziennikarskie za 2019 r. i... jeleń

cz śr, 01 kwietnia 2020 06:21

Tradycyjnie na 1 kwietnia, czyli „święto” Prima Aprilis, Międzyredakcyjny Komitet Dziennikarski z Łomży rozdziela antynagrody za godne szczególnego napiętnowania działania z roku poprzedniego. Nagrody są absolutnie (nie)honorowe i bezwartościowe (w sensie niematerialne), a w zamyśle kolegium przyznającego je po raz ósmy, powinny przyczynić się do wykrzesania choćby iskierki myśli... W tym roku laureaci są indywidualni, w parach i grupowi. Jest też jeleń, którego stawiamy za wzór.

Chcą budować duży gazociąg koło Łomży

Foto: Chcą budować duży gazociąg koło Łomży
cz wt, 31 marca 2020 16:07

Nieco ponad 300 milionów złotych będzie musiała zapłacić spółka Gaz-System za budowę „łomżyńskiego” odcinka gazociągu wysokiego ciśnienia łączącego Polskę z Litwą. To niespełna 85 kilometrów gazociągu o średnicy 70 cm biegnącego m.in. przez gminy Nowogród, Łomżę, Śniadowo, Szumowo, Zambrów. We wtorek spółka Gaz-System zbierała oferty od firm zainteresowanych realizacją inwestycji. Z sześciu złożony pięć jest poniżej kwoty jaką planowano wydać na budowę.

Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w MPWiK

Foto: Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w MPWiK
cz wt, 31 marca 2020 15:21

Maciej Borysewicz, jeden z najważniejszych działaczy Platformy Obywatelskiej w Łomży, a obecnie wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Łomży, został zatrudniony w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. Platforma w Łomży w tej kadencji samorządu miasta jest w koalicji z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim...

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę