sobota, 17 sierpnia 2019 napisz DONOS@

Ubezpieczenie domu i mieszkania - czy warto wykupić polisę?

Foto: Ubezpieczenie domu i mieszkania - czy warto wyk...
JJS wt, 13 sierpnia 2019 08:15

W związku z ogólnym wzbogacaniem się mieszkańców Polski rynek ubezpieczeń jest obecnie bardzo zróżnicowany i dynamicznie się rozwija. Można na nim znaleźć wiele produktów, które mają za zadanie chronić nasze majątki. Dzisiaj zajmiemy się ubezpieczeniem domu i mieszkania. Czy warto zwrócić uwagę na takie rozwiązanie i co wchodzi w zakres umowy? Zapraszamy do lektury.

Nowa siedziba KRUS w Łomży

Foto: Nowa siedziba KRUS w Łomży
cz wt, 13 sierpnia 2019 08:11

W północno-zachodnim narożniku Placu Niepodległości, przy skrzyżowaniu z ul. Giełczyńską w Łomży rozpoczęła się budowa nowej siedziby Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Trzykondygnacyjny budynek ma mieć blisko 600 m.kw. powierzchni użytkowej w tym garaż na jeden samochód. Za rok mieliby do niego przeprowadzić się urzędnicy KRUS, którzy dziś pracują w starym biurowcu urzędu wojewódzkiego przy ul. Nowej.

Będzie ulewa

Foto: Będzie ulewa
cz pon, 12 sierpnia 2019 16:01

Synoptycy ostrzegają przed silnym deszczem, który wieczorem i nocą może pojawić się nad regionem. Miejscami – także w regionie Łomży - może spaść od 30 do nawet 50 litrów wody na metr kwadratowy ziemi.

Bociany w obiektywie

Foto: Bociany w obiektywie
cz pon, 12 sierpnia 2019 15:39

Zdjęcie „Zimowe bociany” Marcina Ogrodzkiego wygrało ogólnopolski konkurs fotograficzny pn. „Bocian biały” organizowany przez Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi w Drozdowie. Konkurs ogłoszono w czerwcu i z różnych zakątków kraju zaczęły spływać do siedziby Parku w Drozdowie zdjęcia świadczące o tym, jak wdzięcznym modelem może być bocian. - Brodzący, żerujący, lecący, karmiący, wysiadujący… - żadna sytuacja z bocianiego życia nie umknęła uwadze osób robiących zdjęcia – relacjonują pomysłodawcy konkursu.

Pustki na koncertach w Piątnicy i tłumy na Kolor Fest

Foto: Pustki na koncertach w Piątnicy i tłumy na Kolo...
cz pon, 12 sierpnia 2019 14:41

- Impreza była udana i zorganizowana, ale nie dopisała frekwencja – mówi Karolina Szabłowska, ze smutkiem w głosie i zmęczeniem po 6 godzinach społecznego dyżuru w niedzielę, gdy malowała na wesoło twarze podczas koncertów charytatywnych w Piątnicy na rehabilitację 11-letniego Roberta z Łomży. Na imprezach w Łomży dwa lata temu i w czerwcu uczestników liczyło się setkami, jednak tym razem publiczność się nie pojawiła, mimo ciepłej i słonecznej pogody. - Minę mam ponurą, bo wysiłek tylu ludzi dobrej woli poszedł na marne... - przyznaje Zdzisław Kowalewski, tata chłopca z autyzmem i niepełnosprawnością sprzężoną. Myślał o setkach dziewcząt i chłopców, jacy bawili się przy bulwarze nad rzeką na dyskotece pod chmurką z bańkami mydlanymi i kolorowym proszkiem.

Groźne zdarzenie

cz pon, 12 sierpnia 2019 11:27

Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców i strażaków nie doszło do tragedii. Nocą w jednym z mieszkań w bloku przy ul. Księcia Janusza rozszczelnił się zawór butli gazowej. Zgłoszenie o niebezpieczeństwie strażacy odebrali o godzinie 2. w nocy. - Nawet niewielki wyciek w pomieszczeniu zamkniętym mógłby spowodować nagromadzenie się gazu w ilości, która mogła skutkować wybuchem – mówi brygadier Grzegorz Wilczyński, zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży.

Trudny wybór?

Foto: Trudny wybór?
cz pon, 12 sierpnia 2019 10:17

Po niemal dwóch miesiącach wybierania nowego Komendanta Straży Miejskiej prezydent Łomży uznał, że „nabór pozostaje bez rozstrzygnięcia” i ogłosił nowy nabór. W pierwszy były cztery zgłoszenia, ale po przesłuchaniu kandydatów nie potrafiono wybrać najlepszego.

Msza święta na wzgórzu św. Wawrzyńca

Foto: Msza święta na wzgórzu św. Wawrzyńca
cz pon, 12 sierpnia 2019 09:25

- Tu Bóg po raz pierwszy przeszedł w pierwszej Eucharystii. To tu została odprawiona pierwsza Msza Święta. To tu wiele osób doświadczyło chrztu świętego i w tym miejscu wielu zostało pochowanych naszych przodków. To jest ten cały depozyt, który został złożony w nasze ręce – mówił ks. Andrzej Popielski podczas wieczornej Mszy świętej sprawowanej na wzgórzu św. Wawrzyńca w Starej Łomży. Przed tysiącem lat stał tu pierwszy w tej części Mazowsza kościół katolicki. Według tradycji jego fundatorem i budowniczym był św. Bruno z Kwerfurtu. Patronem świątyni był św. Wawrzyniec - diakon i męczennik, którego święto obchodzone jest 10 sierpnia.

Remont Wojska Polskiego

Foto: Remont Wojska Polskiego
cz pon, 12 sierpnia 2019 06:44

Co najmniej do końca listopada kierowców czekają ogromne utrudnienia w ruchu. Rozpoczyna się remont Wojska Polskiego. Chodzi o odcinek od skrzyżowania z ul. Gen. Władysława Sikorskiego do skrzyżowania z ul. Polową. To tylko 740 metrów, ale w całym centrum Łomży i jednej z najważniejszych ulic miasta. Prowadzi nią tranzytowa droga z państw nadbałtyckich w kierunku Warszawy i dalej na zachód Europy.

Zderzenie z łosiem

Foto: Zderzenie z łosiem
mm so, 10 sierpnia 2019 23:09

O godz. 21.55 na drodze 645 między Nowogrodem a Zbójną, osobowy mercedes zderzył się z łosiem. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Wypadki na drogach

Foto: Wypadki na drogach
mm so, 10 sierpnia 2019 13:47

W Marianowie, na DK 61, około 12., Seat Toledo najechał na tył samochodu Kia Sportage. Trzy osoby w tym dwoje dzieci zostały przewiezione do szpitala. Drugie zdarzenie miało miejsce około godz 13.50 w Kaimach pod Jedwabnem. Tu z drogi wypadło BMW. Nikt nie odniósł większych obrażeń.

SebBoy i Inni zagrają w Piątnicy dla Roberta z Łomży

Foto: SebBoy i  Inni  zagrają w Piątnicy dla Roberta ...
cz pt, 09 sierpnia 2019 17:05

Trzy lata temu Zdzisław Kowalewski, 42-letni krwiodawca z Łomży dostał za ponad 40 litrów krwi Brązowy Krzyż Zasługi. Jako społecznik dzieli się z Polakami darem życia, a jako tata 11-letniego Roberta stara się przychylić nieba i pomóc chłopcu z autyzmem i niepełnosprawnością sprzężoną. - W niedzielę zapraszam z całą moją rodziną, przyjaciółmi, ludźmi dobrej woli i wolontariuszami na koncerty charytatywne do Piątnicy, gdzie przy Szkole Podstawowej przygotowaliśmy atrakcje dla uczestników zabawy, i to od małego do najstarszego – zachęca tata Roberta. Na rehabilitację synka i dalsze leczenie będą od południa do wieczora zbierane datki finansowe do oznakowanych puszek.

Wypadek na Polowej

Foto: Wypadek na Polowej
cz pt, 09 sierpnia 2019 14:31

Trzy osoby trafiły do szpitala po zderzeniu na ul. Polowej w okolicy ronda przy skrzyżowaniu z ul. Sadową. Fiat panda uderzył w tył audi. Na miejscu pracują policjanci, są utrudnienia w ruchu.

Modliszka w pobliżu...

Foto: Modliszka w pobliżu...
cz pt, 09 sierpnia 2019 12:43

Figuruje w Czerwonej Księdze Zwierząt z kategorią EN – gatunek bardzo wysokiego ryzyka i jest objęty ścisłą ochroną gatunkową. W Polsce występuje głównie na południu kraju, ale i tam uważana jest za gatunek rzadki. Od kilku lat mamy zgłoszenia o obserwacjach modliszki w Łomży i regionie. Dziś modliszka wygrzewał się w promieniach słońca na schodach domu w Giełczynie, o czym powiadomił nas Czytelnik. Po nim kolejni Czytelnicy nadsyłają swoje zdjęcia modliszek.

25-latek uzbrojony po zęby

Foto: 25-latek uzbrojony po zęby
cz pt, 09 sierpnia 2019 10:51

Na trzy miesiące do tymczasowego aresztu trafił 25–letni mieszkaniec powiatu zambrowskiego. Młody mężczyzna miał broni i amunicję, ale nie miał pozwolenia na ich posiadanie.

Zjadliwe bakterie atakują MPWiK

Foto: Zjadliwe bakterie atakują MPWiK
cz pt, 09 sierpnia 2019 10:24

Sytuacja z chlorowaniem wody w Łomży ma coraz szersze i głębsze reperkusje. Kranówka znowu śmierdzi od soboty, od poniedziałku MPWiK nie odpowiada na nasze pytania w tej sprawie, a gdy wysoki rangą urzędnik miejskiej spółki wygadał się w Polskim Radiu Białystok, że ponownie stwierdzono przekroczenie (normy?) bakterii grupy coli, prezes MPWiK Mariusz Konopka twierdzi, że „nie wygadał się”, „ponieważ w kwestii dotyczącej jakości wody nie miał upoważnienia do udzielania oficjalnych informacji w imieniu Spółki”.

Nida i Nona w Policji

Foto: Nida i Nona w Policji
cz pt, 09 sierpnia 2019 10:07

Owczarki belgijskie Nida i Nona to psy patrolowo – tropiące, które jako „nowi czworonożni funkcjonariusze rozpoczęli służbę na ulicach Łomży”. Będą tropić ślady pozostawione przez przestępców, pomogą w poszukiwaniu osób zaginionych i zadbają o bezpieczeństwo mieszkańców Łomży. Przez blisko 5 miesięcy starsi posterunkowi Mateusz Chaberek i Michał Dęby, wraz ze swoimi czworonożnymi partnerami, ćwiczyli pod okiem najlepszych instruktorów w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.

„Skrzydlata” konstrukcja zadaszenia dworca w Łomży

Foto: „Skrzydlata” konstrukcja zadaszenia dworca w Łomży
cz cz, 08 sierpnia 2019 16:56

- Co tutaj dzisiaj się dzieje, Panowie? - witamy się na placu budowy nowego dworca autobusowego z wiceprezydentem Łomży Andrzejem Garlickim, naczelnikiem wydziału inwestycji Krzysztofem Święckim i inspektorem budowy, który nie przedstawia się z nazwiska, odsyłając z zapytaniami na temat szacowanej na 14 milionów złotych inwestycji do biura prasowego ratusza. Było to spotkanie całkiem przypadkowe, ponieważ wybraliśmy się zobaczyć wysoką konstrukcję daszku nad dwoma stanowiskami dworca w Łomży. Urzędnicy odjechali bez wyjaśnień, to porozmawialiśmy z ludźmi.

Sesja nadzwyczajna o śmieciach i alkoholu

Foto: Sesja nadzwyczajna o śmieciach i alkoholu
cz cz, 08 sierpnia 2019 16:48

Tuż przed długim weekendem, w środę, 14 sierpnia 2019 roku o godz. 17.00, ma odbyć się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej Łomży. Porządek obrad ma tylko trzy punkty – dwa z nich dotyczą ponownego przyjęcia unieważnionych we wtorek przez Regionalną Izbę Obrachunkową uchwał śmieciowych, a trzeci zaskarżenia do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego decyzji wojewody, który unieważnił uchwałę o zwiększeniu liczby koncesji na handel mocnymi alkoholami w mieście. Wszystkie trzy uchwały były podejmowane na sesji 10 lipca.

Łomża spada

Foto: Łomża spada
cz cz, 08 sierpnia 2019 14:17

Mariusz Chrzanowski mówił na początku roku, że „Łomża w najbliższych latach skazana jest na sukces gospodarczy”. Póki co wyroki są zupełnie inne. Profesor Paweł Swianiewicz jak co roku przygotował dla pisma „Wspólnoty” ranking „Bogactwo samorządów” porównując ubiegłoroczne dochody jednostek samorządu terytorialnego w Polsce. Łomża zanotowała w nim największy spadek wśród miast na prawach powiatu z 23. na 32. miejsce.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę