Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 05 lipca 2020 napisz DONOS@

Studnia dla koni i 7 tysięcy w piecowisku

Foto: Studnia dla koni i 7 tysięcy w piecowisku
cz wt, 30 czerwca 2020 08:09

- Ciągle mnie ludzie pytają, co to za wykopy, co się tutaj dzieje, po co to całe kopanie, a ja każdemu odpowiadam, że tutaj archeolodzy skarbów szukają, bo tu na starówce są skarby naszej przeszłości – mówi Przemysław Karwowski, malarz i scenograf teatralny, który od kwietnia 2020 r. obserwuje prace wykopaliskowe na Starym Rynku w Łomży. Właśnie ekipa Izis z Białej Podlaskiej odkryła w pobliżu kącika placu przy hali targowej dużą, murowaną studnię, prawdopodobnie do pojenia koni.

Śmiertelny wypadek na drodze do Wizny

Foto: Śmiertelny wypadek na drodze do Wizny
cz pon, 29 czerwca 2020 21:36

Jedna osoba zginęła w wypadku, do którego doszło przed godziną 21. na drodze Łomża – Jeżewo. W okolicy Wyrzyk BMW jadące od Łomży w kierunku Wizny, na zalanej wodą drodze i niewielkim zakręcie, zjechało na przeciwległy pas ruchu i zderzyło się z terenówką suzuki jadącą w przeciwnym kierunku. Niestety kierowca BMW zginął na miejscu.

Wypadek w Wyrzykach

Foto: Wypadek w Wyrzykach
cz pon, 29 czerwca 2020 15:31

W okolicach wsi Wyrzyki, na drodze krajowej nr 64 Łomża – Jeżewo, doszło do wypadku trzech samochodów. Kierowca busa, którzy przewrócił się na bok jest zakleszczmy, i usiłują go wydobyć strażacy. Droga jest całkowicie zablokowana.

Pijany trafił w płot

cz pon, 29 czerwca 2020 13:34

Kierowca peugeota uderzył w ogrodzenie i odjechał z miejsca zdarzenia. Gdy po kilku minutach znaleźli go policjanci okazało się, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie i wiózł kilku pijanych kolegów.

Na ratunek uwięzionej rodzinie sów pójdziek z Łomży

Foto: Na ratunek uwięzionej rodzinie sów pójdziek z Ł...
cz pon, 29 czerwca 2020 13:24

- W niedzielę wieczorem zadzwonił do mnie znajomy, że pod stropem czteropiętrowego bloku przy ulicy Polowej w Łomży sowa matka karmi pisklęta przez kratkę wentylacyjną – opowiada Zdzisław Folga, znany fotograf i filmowiec przyrody. Natychmiast poinformował o zagrożeniu życia sów w okresie lęgowym Polskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Adam Zbyryt z zarządu PTOP zwrócił się do strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Łomży „z gorącą prośbą o natychmiastową interwencję” usunięcia kratki wentylacyjnej z bloku Osiedla Centrum. „Jest to od wielu lat miejsce gniazdowania bardzo rzadkiej sowy pójdźki” - uzasadniał. Jak potoczył się los uwięzionej rodziny sów z Łomży?

Duda najlepszy wynik zdobył w... szpitalu

Foto: Duda najlepszy wynik zdobył w... szpitalu
cz pon, 29 czerwca 2020 09:44

Andrzej Duda w Łomży w pierwszej turze wyborów prezydenckich uzyskał poparcie 51,07% głosujących mieszkańców. Tych na wybory poszło stosunkowo dużo – ponad 60% Okazuje się, że największe poparcie urzędujący Prezydent otrzymał w... szpitalu wojewódzkim. Tu na niego swój głos oddało 73,68% głosujących. Na Rafała Trzaskowskiego głosowało tu nieco ponad 12,2% pacjentów.

Karambol na skrzyżowaniu

Foto: Karambol na skrzyżowaniu
cz pon, 29 czerwca 2020 08:49

Trzy osoby trafiły do szpitala po karambolu czterech samochodów osobowych na skrzyżowaniu drogi Łomża – Zambrów z drogą Łomża – Mężenina. Na miejscu pracują służby ratunkowe. Droga jest całkowicie zablokowana, ale samochody mogą objechać miejsce wypadku drogami lokalnymi.

Będzie lało, ale możliwe są też wielkie nawałnice

Foto: Będzie lało, ale możliwe są też wielkie nawałnice
cz pon, 29 czerwca 2020 07:44

Nawet do 60 litrów wody na mer kwadratowy ziemi może dziś spaść w regionie. Wiesław Winnicki, dyżurny synoptyk Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Białymstoku wydał ostrzeżenie przed silnym deszcze z burzami. Nadał mu drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia.

Wygrywa Duda, u nas bezapelacyjnie

Foto: Wygrywa Duda, u nas bezapelacyjnie
cz pon, 29 czerwca 2020 07:30

Z 27 tysięcy 872 łomżan, którzy w niedzielę wzięli udział w wyborach Prezydenta Polski 14 tysięcy 235 osób oddało swój głos na Andrzeja Dudę. Obecny Prezydent Polski w Łomży wygrałby wybory już w pierwszej turze, bo zdobył ponad 51% poparcia mieszkańców. Jeszcze lepsze wyniki ma w okolicy miasta. W powiecie łomżyńskim głosowało na niego 68,5%, a w gminie Przytuły niemal 85% mieszkańców. Frekwencja wyborcza w Łomży wyniosła 60,19%, a w powiecie łomżyńskim 57.84%.

Czołówka mercedesa z renaultem

Foto: Czołówka mercedesa z renaultem
cz nie, 28 czerwca 2020 21:31

6 osób, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitala po wypadku do którego doszło w niedzielę wieczorem na drodze między Nowogrodem a Chojnami. Mercedes czołowo zderzył się z renaultem.

Wyborcza niedziela

Foto: Wyborcza niedziela
cz so, 27 czerwca 2020 19:52

W niedzielę wybory Prezydenta RP. To drugie wybory prezydenckie w tym roku. W tych wyznaczonych na 10 maja nie przeprowadzono głosowania, po tym jak politycy poróżnili się w kwestii jak „bezpiecznie” głosować w czasie pandemii. Teraz wybór czy głosować korespondencyjnie czy tradycyjnie pozostawiono Polakom i... 245 osób w mieście Łomży zgłosiło się, aby głosować listownie. Cała reszta może głosować w lokalach wyborczych, które będą czynne w godzinach 7.00 – 21.00.

Łomżyńska plaża otwarta w słońcu i w deszczu

Foto: Łomżyńska plaża otwarta w słońcu i w deszczu
mm so, 27 czerwca 2020 16:40

Jak się okazało, nie była to żadna filozofia ani wyczyn techniczny porozciągać kilkaset metrów boi przy brzegu rzeki. Nie było cudem ustawienie stelaża z krzesłem na wysokość, umocowanie masztu z białą flagą, rozmieszczenie na skraju trawiastego placu stojaków na rowery, a wyżej przewoźnych przebieralni i toalet. 17-letnia Patrycja Buras to pierwsza legalna rekreacjonistka na plaży miejskiej, na której oficjalnie w sobotę, 27. czerwca pracowało 8-oro ratowników WOPR: czwórka na ziemi i po dwóch na motorówkach patrolujących. Przed południem Patrycja z Olą, Markiem i kobietami z psem i dzieckiem mieli słońca z prześwitami raptem ze 20 minut, ale i tak wszyscy byli zadowoleni.

Burze z gradem

Foto: Burze z gradem
cz so, 27 czerwca 2020 10:08

Od godziny 11.00 do godziny 23.00 nad województwem podlaskim mogą przechodzić burze z gradem – ostrzegają synoptycy. Lokalnie może spaść do 40 litrów wody na metr kwadratowy ziemi, a porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 90 km/h.

Starosta zostaje

Foto: Starosta zostaje
cz pt, 26 czerwca 2020 18:57

Lech Marek Szabłowski nie został odwołany z funkcji starosty łomżyńskiego. W tajnym głosowaniu, nad wnioskiem złożonym przed miesiącem przez radnych z PSL-u, za głosowało 7 radnych, a 10 było przeciw. - Bardzo dziękuję za pozytywny, dla mnie, wynik głosowania i dla całego zarządu powiatu. Dziękuję także tym radnym, którzy dzisiaj głosowali za moim odwołaniem – taka jest demokracja – mówił starosta Szabłowski.

Szczęśliwa „13” Trzaskowskiego

Foto: Szczęśliwa „13” Trzaskowskiego
cz pt, 26 czerwca 2020 18:06

Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej RP, poseł Robert Tyszkiewicz z Białegostoku i Piotr Serdyński z Łomży zachęcali w piątkowe popołudnie łomżan do głosowania w niedzielnych wyborach prezydenckich i poparcie ich kandydata Rafała Trzaskowskiego. Jak mówili, nie wierzą, że prezydent Andrzej Duda wygra wybory w pierwszej turze i nie wierzą, że uda mu się to w drugiej turze, bo nawet „tu w Łomży klimat się zmienia”.

Zdarzenie z motocyklem

Foto: Zdarzenie z motocyklem
cz pt, 26 czerwca 2020 17:02

Było blisko wypadku. Samochód osobowy wyjeżdżający sprzed sklepu w Konarzycach wyjechał wprost przed motocykl. Jego kierowca ratując się przed zderzeniem zjechał z drogi, wpadł do rowu i na skarpie wywrócił się do góry kołami.

Opracują dokumentację na powrót kolei pasażerskiej do Łomży

Foto: Opracują dokumentację na powrót kolei pasażersk...
cz pt, 26 czerwca 2020 15:19

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotują projekt remontu linii kolejowej ze Śniadowa do Łomży. W piątek w Białymstoku podpisano umowę na dofinansowanie zadania z środków RPO Województwa Podlaskiego. - Dzięki inwestycji po latach możliwy będzie powrót pociągów pasażerskich na tej trasie – zapowiada PKP PLK dodając, że mieszkańcy z komfortowych stacji i przystanków zyskają dogodne połączenia koleją z Białymstokiem i Warszawą.

Obwodnica Kupisk wreszcie otwarta

Foto: Obwodnica Kupisk wreszcie otwarta
cz pt, 26 czerwca 2020 14:58

Podlaski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego dopuścił do użytkowania obwodnicę Kupisk Starych. Po ponad 9 miesiącach od zbudowania drogi kierowcy w piątek po godzinie 14. mogli wreszcie na nią wjechać. - W dniu dzisiejszym nie będzie żadnych odbiorów, nie będzie żadnych wstążeczek. Doszliśmy do wniosku, że ta inwestycja trwała bardzo długo i dała się we znaki również mieszkańcom tej miejscowości – mówił wicemarszałek Marek Olbryś, który wraz z radnym wojewódzkim Piotrem Modzelewskim zdjął jedną z zapór blokującą od września ubiegłego roku wjazd na nową obwodnicę. - Nie czas na świętowanie, nie czas na jakieś peany – dodawał.

Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś z wizytą w Spółdzielni Socjalnej Alexis w Łomży

Foto: Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olb...
JJS pt, 26 czerwca 2020 13:35

Wyrównanie szans zawodowych, powrót na rynek pracy, zwiększenie motywacji i wiary we własne siły osób ubogich, wykluczonych, niepełnosprawnych lub pozostających bez pracy. To obszary działalności społecznej Spółdzielni Socjalnej Alexis w Łomży.

Szukają przeciwciał COVID-19 wśród pracowników przedszkoli

cz pt, 26 czerwca 2020 13:04

Rozpoczęły się badania pracowników łomżyńskich placówek oświatowych i opiekuńczych na koronawirusa. Pod koniec maja na ich przeprowadzenie Rada Miejska przeznaczyła 50 tysięcy złotych. Badania miały być wykonywane w połowie czerwca, ale „w związku z pojawiającymi się w Łomży przypadkami COVID-19, w konsultacji z PSSE postanowiono przesunąć termin badań na obecność przeciwciał o 7-10 dni”.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę