Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Jak wybrać dobry fotel ergonomiczny? Na co zwrócić uwagę?

JJS so, 20 lipca 2024 12:38

Wybór ergonomicznego mebla jest kluczowy dla zdrowia i komfortu pracy. Współczesne fotele biurowe mogą być wyposażone w wiele nowoczesnych funkcji. Oto kilka aspektów, które warto wziąć pod uwagę przy zakupie takiego fotela.

Poszukiwacze zaginionej barki

mm so, 20 lipca 2024 10:00

Po publikacji na temat burty z drewnianej łodzi o długości ponad 6 metrów, jaką znaleźli w nurcie i brzegu nad Narwią ratownicy WOPR, opinie Czytelniczek i Czytelników są podzielone. Jedni – jak Jerzy Wnorowski – są przekonani, że kule armatnie, znajdowane na dnie rzeki od dziesiątków lat za nowym mostem, pochodzą z czasów Potopu Szwedzkiego 1655 – 1660 r. Drudzy – jak płk Ludwik Zalewski – że to niemożliwe, bo są to kule z okresu ucieczki Rosjan między 18. a 20. maja 1831 r., natomiast burta w ogóle nie musi być z Powstania Listopadowego. Trzeci – jak Sławomir Zgrzywa – zastanawia się, czy w miejscu znajdowania kul stał most, czy może był magazyn broni i amunicji.

Zderzenie z motocyklem

mm pt, 19 lipca 2024 21:32

Motocyklista trafił do szpitala po zderzeniu z osobówką w miejscowości Stare Bożejewo na drodze krajowej 64. Ruch odbywa się wahadłowo.

Pożar zboża na polu i lasu

mm pt, 19 lipca 2024 19:23

Podczas prac polowych zapaliło się zboże, ale tym razem ogień przeszedł na pobliski las. Z pożarem walczyło 7 zastępów straży pożarnej.

Pośpieszny z Łomży do Warszawy za 10 lat?

mm pt, 19 lipca 2024 15:37

Regularne połączenie kolejowe Łomża – Warszawa z pewnością brzmi fantastycznie i nieprawdopodobnie. Być może, ale nadzieję na takie połączenie daje Horyzontalny Rozkład Jazdy, nad którym ruszyły konsultacje. Jego celem jest „m.in. wypracowanie dogodnych połączeń do pociągów dalekobieżnych z każdego powiatu i ustalenie zasad funkcjonowania rynku po 2030 r.”. Co więcej, na liście postojów handlowych dla potencjalnych przewoźników znalazła się Łomża.

Pożar zboża na polu

mm pt, 19 lipca 2024 14:36

Około 2 hektarów zboża i skoszonej słomy spaliło się na polu w gminie Piątnica. Trwa dogaszanie pogorzeliska.

Rodzinne przejażdżki: Jak wybrać najlepszy elektryczny rower?

JJS pt, 19 lipca 2024 12:28

Rodzinne przejażdżki rowerowe to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu, budowanie więzi i dbanie o kondycję fizyczną. Elektryczne rowery zdobywają coraz większą popularność, ponieważ oferują wygodę i wsparcie w trudniejszych momentach jazdy. W tym artykule podpowiemy, jak wybrać najlepszy elektryczny rower dla całej rodziny.

W pogodzie spokojny i ciepły weekend

mm pt, 19 lipca 2024 12:26

W weekend Polska będzie pod wpływem wyżu, który zapewni nam suchą i słoneczną pogodę – pisze IMGW w swojej prognozie. Będzie bardzo ciepło. Już w sobotę na zachodzie kraju termometry w najcieplejszym momencie dnia pokażą powyżej 30°C, a w niedzielę takie wartości będziemy obserwować na znacznym obszarze kraju.

Węższa droga zgodna z normami

mm pt, 19 lipca 2024 10:40

- Droga powiatowa w Wiźnie przebudowywana jest zgodnie z prawem i obowiązującymi normami - mówi Anna Gawrych, wicestarosta łomżyński. Na zwężenie ul. Czarnieckiego narzeka część mieszkańców, którzy obawiają się mijanek z ciężkim sprzętem.

Zaginął mieszkaniec Łomży

mm cz, 18 lipca 2024 22:00

Policja publikuje wizerunek i prosi o pomoc w odnalezieniu 37- letniego mieszkańca Łomży.

Brat załatwił siostrze areszt, a sobie grzywnę

mm cz, 18 lipca 2024 19:39

Zaczęło się od wezwania policjantów w sprawie zerwanego łańcuszka, a skończyło straszeniem „Wołominem”, znieważeniem policjantów i aresztem dla kobiety. Wzywający wycofał się ze sprawy łańcuszka, więc odpowie za bezpodstawne wezwanie.

Padlina może być niebezpieczna

mm cz, 18 lipca 2024 17:55

Zwłoki zwierząt mogą być źródłem poważnych zagrożeń – przypomina Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Białymstoku i publikuje sposób postępowania w przypadku znalezienia martwego zwierzęcia.

Kaplica grobowa ze Szczepankowa w rejestrze zabytków

mm cz, 18 lipca 2024 16:55

Kaplica grobowa rodziny Grabowskich w Szczepankowie wpisana do rejestru zabytków. Decyzja w sprawie tej sprawie zapadła 11 lipca 2024 r.

Pomóżmy Klarci wygrać walkę z okrutnym rywalem!

mm cz, 18 lipca 2024 13:07

Dwuletnia Klarcia walczy ze śmiertelnym przeciwnikiem - NEUROBLASTOMA IV stopnia. Guz na nerce nie dawał absolutnie żadnych objawów, ale po cichu atakował dalej: szpik, kość udową, kość piszczelową, czaszkę oraz przestrzeń między kręgami. W jednej chwili dotychczasowy świat rodziców zawalił się.

„Liczyłam na więcej”

mm cz, 18 lipca 2024 12:39

Ministerstwo Finansów zaprezentowało projekt nowej ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego. Nowe rozwiązanie ma wzmocnić i stabilizować finanse samorządów, ale w przypadku Łomży nie wygląda najlepiej, podobnie jest z innymi okolicznymi samorządami.

Raport z zasięgu internetu szerokopasmowego w regionie

mm śr, 17 lipca 2024 18:47

Ponad 72 proc. dostęp do internetu w Polsce odbywa się poprzez światłowód. W powiecie łomżyńskim z tego medium korzysta 59 proc., a w Łomży 54 proc. Generalnie większość jest w zasięgu internetu 1GB/s lub szybszego i co ciekawe powyżej średniej krajowej mamy zasięg internetu 10Gb/s.

Stylowa i komfortowa odzież plus size do pracy - porady i inspiracje

JJS śr, 17 lipca 2024 16:56

Moda plus size zyskuje na znaczeniu, oferując szeroką gamę stylowych i komfortowych ubrań do pracy. A każda kobieta, niezależnie od rozmiaru, zasługuje na to, by czuć się pewnie i komfortowo w swoim stroju. Jak zatem dobrać idealne ubranie plus size do pracy? Oto kilka praktycznych porad i inspiracji.

Letnie Elegancje: Sukienki Plażowe, które Podkreślają Styl i Komfort

JJS śr, 17 lipca 2024 13:16

Lato to czas, gdy nasze garderoby przepełniają się barwami i lekkością tkanin. Szczególne miejsce w letniej stylizacji zajmuje sukienka na plażę, która łączy w sobie funkcjonalność, swobodę i modny wygląd.

Kandydat zawinił, ukarać właściciela

mm śr, 17 lipca 2024 10:35

Kto ma zdjąć bezprawnie zawieszony baner wyborczy. Panią Krystynę (imię zmienione) właścicielkę płotu, która chciała pozbyć się kawałka plandeki z jej ogrodzenia, służby ostrzegały przed odpowiedzialnością. Co zrobić, gdy kandydat ignoruje wezwania do uprzątnięcia.

Zapowiadało się groźniej

mm śr, 17 lipca 2024 08:10

4998 zdarzeń odnotowali strażacy w całym kraju (we wtorek i do godz. 6 rano w środę) po przejściu frontu atmosferycznego – informuje Państwowa Straż Pożarna. W Łomży w tym czasie strażacy wyjeżdżali do 10 zdarzeń w tym 9 związanych z pogodą.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę