poniedziałek, 21 października 2019 napisz DONOS@

Zapomnieli o światłach?

Foto: Zapomnieli o światłach?
cz śr, 16 października 2019 09:25

Skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego z Sikorskiego to teraz najważniejsze skrzyżowanie w mieście. Po zamknięciu w ubiegłym tygodniu dla ruchu odcinka Wojska Polskiego od Sikorskiego do Polowej jest tu... dziwnie. Okazuje się, że mimo zmiany organizacji ruchu na jezdni, sygnalizacja świetlna działa tak jak wcześniej. Efekt: na czerwonym świetle stoją wszyscy, nawet ci, którzy bezpiecznie mogliby jechać. W ratuszu teraz też zauważyli, że powinno być inaczej...

Fromelc-Pawelczyk będzie dyrektorem MBP

cz śr, 16 października 2019 09:14

Teresa Fromelc-Pawelczyk kierownik Działu Gromadzenia i Opracowania Zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży ma być nową dyrektor miejskiej placówki. To ona zdecydowanie wygrała konkurs ogłoszony przez prezydenta Łomży.

BONA ze znakiem PDŻ pomaga poznać dobrą żywność

Foto: BONA ze znakiem PDŻ pomaga poznać dobrą żywność
cz śr, 16 października 2019 08:17

Dziesięć lat temu prezes Leszek Krzyżkowiak odebrał Nagrodę Ministra Rolnictwa „Poznaj Dobrą Żywność” z rąk szefa resortu Marka Sawickiego. Trzy lata temu wręczał mu ją Krzysztof Jurgiel, a w tym roku Zakłady Spożywcze BONA w Łomży są laureatem konkursu, którego gospodarzem na Międzynarodowych Targach Poznańskich Polagra Food 2019 był Jan Krzysztof Ardanowski. - Gala wręczenia certyfikatów PDŻ odbyła się w Sali Ziemi, największej sali widowiskowej MTP – opowiada Leszek Krzyżkowiak, prezes Zakładów Spożywczych BONA w Łomży. - Znak „Poznaj Dobrą Żywność” to uznanie dla całej załogi: potwierdza wysoką jakość produktów i zapewnia o tradycyjnym polskim smaku. Biało-czerwony emblemat PDŻ otrzymały trzy rodzaje majonezów i pięć musztard BONY.

Zespołu śmieciowego nie ma, ale ma być „w ciągu kilku najbliższych dni”

cz wt, 15 października 2019 11:25

Mieszkańcy Łomży za śmieci płacą więcej niż mieszkańcy Białegostoku, Gdańska, Krakowa, a nawet Warszawy, a samotni łomżanie najwięcej w Polsce. Ostatnia wakacyjna podwyżka cen śmieci dobitnie ukazała, że łomżyński system śmieciowy jest niesprawiedliwy i zły. Dopiero pod krytyką i protestami mieszkańców władze miasta niechętnie się do tego przyznają. Pod koniec września prezydent poprosił Radę Miejską o wytypowanie radnych do zespołu, który zamierza powołać w sprawie opracowania zasad nowej polityki śmieciowej. Póki co zespołu jeszcze nie ma...

Włamali się w niedzielę... po wino

cz wt, 15 października 2019 09:26

29-letni mężczyzna i 26-letnia kobieta zostali zatrzymani przez policję i usłyszeli zarzuty w związku z kradzieżą z włamaniem do domu jednorodzinnego w Łomży. Łupem sprawców padły butelki z winem... Dokładnie 5 butelek

Zderzenie przy straży

Foto: Zderzenie przy straży
cz wt, 15 października 2019 09:11

Cztery samochody uczestniczyły w kolizji, do której doszło na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego z ul. Strażacką w Łomży. Na szczęście – jak podaje policja – nikomu z jadących autami nic się nie stało.

Poseł z Łomży i Ziemi Łomżyńskiej

Foto: Poseł z Łomży i Ziemi Łomżyńskiej
cz wt, 15 października 2019 08:32

5 706 głosów w Łomży, 4 148 głosów od mieszkańców Powiatu Łomżyńskiego. Do tego blisko dwa tysiące z zambrowskiego i ponad półtora tysiąca z kolneńskiego sprawiło, że mieszkaniec Łomży będzie zasiadał w Sejmie. Lech Antoni Kołakowski w niedzielnych wyborach zdobył 16 138 głosów poparcia i jako jedyny z 18 łomżyńskich kandydatów wygrał ten mandat. Będzie to już jego piąta kadencja poselska. Tym samym Kołakowski ustanowi nowy rekord Ziemi Łomżyńskiej zasiadania w Sejmie.

Dachowanie za Kupiskami

Foto: Dachowanie za Kupiskami
mm pon, 14 października 2019 21:51

Na trasie Kupiski Stare - Jednaczewo dachowało auto. Trzy osoby trafiły do szpitala. Ruch w tym miejscu odbywa się z utrudnieniami.

Była poseł Krynicka

Foto: Była poseł Krynicka
cz pon, 14 października 2019 14:56

Bernadeta Krynicka nie wygra mandatu poselskiego. Uzyskany przez Prawo i Sprawiedliwość wynik wyborczy pozwala tej partii zdobyć „tylko” 8 mandatów, a Krynicka zrobiła 9 wynik na liście. Zgodnie z metodą d'Hondta 3 mandaty poselskie otrzyma Koalicja Obywatelska, a PSL, SLD i Konfederacja po jednym. W poniedziałek późnym wieczorem informacje te potwierdziła Okręgowa Komisja Wyborcza w Białymstoku publikując protokół wyborczy.

Oto oficjalne wyniki głosowania na posłów w województwie podlaskim

Foto: Oto oficjalne wyniki głosowania na posłów w woj...
cz pon, 14 października 2019 14:02

Prawo i Sprawiedliwość 52%, Koalicja Obywatelska 21%, Polskie Stronnictwo Ludowe 9,3%, Sojusz Lewicy Demokratycznej 9% i Konfederacja Wolność i Niepodległość 6,96%. To komitety, które przekroczyły w województwie podlaskim 5% próg wyborczy i będą uczestniczyć w podziela 14 mandatów poselskich. Oto pełne wyniki głosowania na poszczególnych kandydatów z tych komitetów.

100 lat administracji weterynaryjnej

Foto: 100 lat administracji weterynaryjnej
cz pon, 14 października 2019 13:30

- W województwie podlaskim jest teraz 766 lekarzy weterynarii – łącznie aktywnych zawodowo i emerytów, 341 zakładów leczenia zwierząt w tym 266 gabinetów, 62 przychodnie, 11 lecznic oraz klinika i laboratorium - podaje dr Emilian Kudyba, emerytowany już weterynarz z Łomży. W ubiegłym tygodniu weterynarze świętowali Jubileusz 100-lecia Podlaskiej Służby Weterynaryjnej, a uroczystość prowadził Emilian Kudyba.

Poselski duet raz jeszcze?

Foto: Poselski duet raz jeszcze?
cz pon, 14 października 2019 13:13

Bernadeta Krynicka, obok Lecha Antoniego Kołakowskiego ponownie może zasiąść w ławach sejmowych. Dotychczasowa poseł, pomimo znacznie słabszego wyniku w Łomży, w terenie zdołała zdobyć kilka razy więcej głosów i ma bardzo realną szansę na mandat poselski. Jeśli partia PiS zdobędzie w województwie podlaskim 9 mandatów poselskich, to Krynicka obejmie ten dodatkowy 9 mandat – wynika z nieoficjalnych informacji. Krynicka miała zdobyć o 100 głosów więcej niż prof. Henryk Wnorowski.

Senatorem będzie Marek Komorowski

Foto: Senatorem będzie Marek Komorowski
cz pon, 14 października 2019 11:53

Marek Komorowski, kandydat Prawa i Sprawiedliwości wygrywa niedzielne wybory do Senatu w okręgu łomżyńsko-suwalskim. Po przeliczeniu danych ze wszystkich lokali wyborczych ma ponad 111 tysięcy głosów poparcia, a główny kontrkandydat Zenon Białobrzeski niespełna 60 tysięcy.

Kołakowski będzie naszym posłem... po raz piąty

Foto: Kołakowski będzie naszym posłem... po raz piąty
cz pon, 14 października 2019 11:24

- Dziękuję bardzo za poparcie mieszkańcom Łomży. Cieszę się ze wzrostu tego poparcia – mówi Lech Antoni Kołakowski, który w niedzielnych wyborach uzyskał największe poparcie w Łomży. Zagłosowało na niego około 5700 mieszkańców, o około tysiąc więcej niż cztery lata wcześniej. Póki co nie ma pełnych wyników wyborów, ale z cząstkowych wynika, że najprawdopodobniej po raz piąty z rzędu został wybrany posłem na Sejm z Łomży i Ziemi Łomżyńskiej. - Proszę poczekać na wyniki wyborów ogłoszonych przez Państwową Komisję Wyborczą – odpowiada poseł.

Odkryto dowody niemieckiej zbrodni w Wiźnie

Foto: Odkryto dowody niemieckiej zbrodni w Wiźnie
cz pon, 14 października 2019 08:25

W sobotę 12 października br. Stowarzyszenie „Wizna 1939” przeprowadziło badania terenowe w Wiźnie, w poszukiwaniu pozostałości z okresu II wojny światowej. W ich wyniku natrafiono na szczątki ludzkie (zbiorowy pochówek w leju po bombie) przedwojennych mieszkańców Wizny narodowości żydowskiej oraz łuski od niemieckiej amunicji. To już kolejny etap przeprowadzonych badań, w których potwierdziły się przekazy o zbiorowych, bestialskich mordach na ludności cywilnej, dokonanych przez Niemców w czerwcu 1941 roku.

PiS i Kołakowski wygrywają w Łomży

Foto: PiS i Kołakowski wygrywają w Łomży
cz pon, 14 października 2019 06:20

Prawo i Sprawiedliwość jako komitet wyborczy i Lech Antoni Kołakowski jako kandydat PiS na posła wygrali niedzielne wybory parlamentarne w Łomży. Tak wynika z cząstkowych wyników obwodowych komisji wyborczych. Na PiS w Łomży zagłosowała ponad połowa łomżan, a Kołakowski zdobył największą liczbę głosów.

Spacer śladami łomżyńskich Żydów

Foto: Spacer śladami łomżyńskich Żydów
cz nie, 13 października 2019 22:34

Jakim cudem pamiątki po żydowskiej gorseciarce ocalały w domu zamieszkanym przez Niemców? Co wiązało Napoleona z bogatym kupcem Judką Blumowiczem? Dlaczego Rządowa do 1939 roku była ulicą żydowską? Co sprawiło, że w Hotelu Polskim nocowali chrześcijanie i prawosławni, w tym duchowni, a Żydzi omijali go szerokim łukiem? Co to było podwórko Kulkina? Czy dziadek założycieli słynnej wytwórni Warner rzeczywiście mieszkał na Rybakach? To tylko niektóre z pasjonujących tematów, poruszonych przez historyka Adama Sokołowskiego z Muzeum Północno-Mazowieckiego podczas spaceru śladami łomżyńskich Żydów, zorganizowanego w piątek przez Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów.

Frekwencja mniejsza, poparcie dla PiS większe

cz nie, 13 października 2019 22:31

Z danych sondażowych Ipsos dla ogólnopolskich stacji telewizyjnych: TVP, TVN i Polsat wynika, że Prawo i Sprawiedliwość zwyciężyło w niedzielnych wyborach parlamentarnych zdobywając poparcie 43,6% Polaków. Zwycięstwo przyszło przy rekordowo wysokiej frekwencji 61,1%. Z tych samych danych sondażowych wynika, że w województwie podlaskim frekwencja była znacząco niższa, ale poparcie dla PiS znacznie wyższe.

Wypadek na Piłsudskiego

Foto: Wypadek na Piłsudskiego
mm so, 12 października 2019 13:15

Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku zderzenia dwóch aut na ul. Piłsudskiego w Łomży. Ruch odbywa się wahadłowo.

Dorośli i dzieci cieszą się z placów zabaw w Parku JP II

Foto: Dorośli i dzieci cieszą się z placów zabaw w Pa...
mm pt, 11 października 2019 19:04

- Każdy Polak i łomżyniak miał swoje niepowtarzalne dzieciństwo, szczęśliwe mniej czy bardziej, zarówno za komuny, jak i za demokracji, ale takich kolorowych, ładnych i wyposażonych w sprzęt placów zabaw to jako dziecko nigdy na oczy nie widziałem – uśmiecha się do dzieci z przedszkoli Maciej Borysewicz, wiceprzewodniczący Rady Miasta Łomża, patrząc na dwa duże i nowoczesne place zabaw w Parku Jana Pawła II. Ulokowane od strony ulicy Prusa i ogrodzone płotkiem place stały się miejscem spotkania kilkunastu osób, głównie radnych, na zaproszenie prezydenta Łomży.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę