poniedziałek, 25 czerwca 2018 napisz DONOS@

Na „61” spaliła się „eLka”

Foto: Na „61” spaliła się „eLka”
cz cz, 21 czerwca 2018 08:25

Około godziny 8. rano jadący drogą krajową nr 61 pomiędzy Marianowem a Budami Czarnockimi samochód nauki jazdy nagle staną w płomieniach. W chwili wypadku podróżowały nim trzy osoby, ale wszystkie bezpiecznie opuściły palący się pojazd. Gdy na miejsce dotarły pierwsze jednostki straży pożarnej praktycznie nie było już co ratować.

Groźnie wyglądało

Foto: Groźnie wyglądało
cz śr, 20 czerwca 2018 13:42

Początkowo zablokowana była droga Łomża – Zambrów, ale jest już przejezdna. Dwa samochody półciężarowe zderzyły się na wysokości wsi Bacze Mokre. Całe zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, bo jeden z samochód wypadł na drzewo, ale szczęśliwie nikomu z ludzi nic złego się nie stało.

Zakupy ze stylistką w QUIOSQUE

Foto: Zakupy ze stylistką w QUIOSQUE
JJS śr, 20 czerwca 2018 11:24

Sklep Quiosque w Galerii Bursztynowej w Ostrołęce zaprasza na zakupy ze stylistką w dniu 23 czerwca br. To niepowtarzalna okazja na udane zakupy. Dodatkowo klientki otrzymają rabat 15% na zakupy kolekcji nieprzecenionej. W najbliższą sobotę w sklepie Quiosque stylistka pomoże zapoznać się z asortymentem sklepu, dopasuje stylizację do Twoich potrzeb oraz podpowie w czym najlepiej wyglądasz. To niepowtarzalna okazja na udane zakupy! Dodatkowo otrzymasz rabat 15% na zakupy kolekcji nieprzecenionej.

Najpiękniejsze okazy zwierząt hodowlanych w Szepietowie

Foto: Najpiękniejsze okazy zwierząt hodowlanych w Sze...
mm śr, 20 czerwca 2018 08:45

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie zaprasza na X Ogólnopolska Wystawę Bydła Hodowlanego, XXV Regionalną Wystawę Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym, które odbędą się 23 – 24 czerwca 2018 roku. W tym roku Wystawa będzie miała wyjątkowy charakter ponieważ do Szepietowa przyjadą hodowcy bydła mlecznego z całej Polski. Jej ogólnopolski charakter da możliwość porównania dorobku hodowlanego podlaskich rolników z rolnikami z innych części kraju. W ramach Regionalnej Wystawy będziemy mogli zobaczyć wiele innych zwierząt: bydło mięsne, konie, owce, kozy, króliki, drób hodowlany i użytkowy, spośród których zostaną wybrane najpiękniejsze okazy.

Za droga oferta

Foto: Za droga oferta
cz śr, 20 czerwca 2018 08:40

MPWiK w Łomży unieważnił przetarg na rozbudowę i przebudowę oczyszczalni ścieków. Powodem jest zbyt wysoka cena jedynej oferty jaka wpłynęła do miejskiej spółki. Na modernizację łomżyńskiej oczyszczalni ścieków chciano wydać około 40 mln zł netto, a cena z oferty to niemal 80 mln zł brutto.

Problematyczna dobudowa Zawadzkiej

Foto: Problematyczna dobudowa Zawadzkiej
cz wt, 19 czerwca 2018 15:34

W poniedziałek na budowie ulicy Zawadzkiej od ulicy Przykoszarowej w kierunku Zawad znowu, po tygodniu przerwy, pojawiły się ciężkie maszyny budowlane. We wtorek ratusz opublikował obwieszczenie o tym, że prezydent Mariusz Chrzanowski na swój wniosek z poniedziałku, nadał „rygor natychmiastowej wykonalności” dla decyzji ZRID na budowę ul. Zawadzkiej, którą wydał we wrześniu 2017 roku. To tę decyzję zaskrzyła grupa mieszkańców okolicznych terenów zarzucając prezydentowi przekroczenie prawa. W grudniu wojewoda decyzję prezydenta zmienił, a w maju Wojewódzki Sąd Administracyjny decyzję wojewody uchylił w całości. Póki co nikt nie chce wypowiedzieć się na temat skutków tego orzeczenia, które ma się uprawomocnić w przyszłym tygodniu. Wojewoda odsyła do nadzoru budowlanego, nadzór budowlany twierdzi, to sprawa wojewody. Władze miasta udawały zaś, że nic się nie stało...

Koneserka - kradła alkohol tylko jednej marki

cz wt, 19 czerwca 2018 13:38

Policjanci z Kolna chwalą się ustaleniem mieszkanki województwa łódzkiego, która w połowie maja „na gościnnych występach” kradła alkohol w sklepach w m.in. w Kolnie, Łomży i Czyżewie. Młoda kobieta w sklepach jednej z sieci w skradała łącznie 22 butelki alkoholu jednej marki oraz dwa dodatkowo 2 opakowania chipsów.

Dorobił się?

Foto: Dorobił się?
cz wt, 19 czerwca 2018 12:17

Prokuratura Okręgowa w Łomży skierowała do Sądu Okręgowego w Łomży akt oskarżenia przeciwko 33-letniemu Łukaszowi S. Mężczyzna w latach 2015 – 2016 miał przywłaszczyć sobie ponad 400 tysięcy złotych od prywatnego przedsiębiorcy, a dwa lata wcześniej miał wyłudzić kredyt wysokości 200 tys. zł z Fundacji na Rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa.

PIRol chce ogłoszenia suszy na terenie całego województwa

Foto: PIRol chce ogłoszenia suszy na terenie całego w...
cz wt, 19 czerwca 2018 11:12

Susza staje się coraz większym problemem na wsi. Według danych IUNG-PIB w Puławach na terenie Polski suszę odnotowano we wszystkich województwach, ale zdaniem Podlaskiej Izby Rolniczej obecnie stosowana metodologia określenia Klimatycznego Bilansu Wodnego nie daje prawdziwego obrazu suszy oraz powodowanych przez nią strat. Szczególnie dotkliwy dla rolników województwa podlaskiego jest brak danych, a co za tym idzie nieogłaszanie suszy na użytkach zielonych, te bowiem stanowią podstawową bazę paszową dla bydła mlecznego.

Będą nowe samochody dla strażaków ochotników

Foto: Będą nowe samochody dla strażaków ochotników
cz wt, 19 czerwca 2018 08:56

Trzy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z okolic Łomży – w Jeziorku, Mątwicy i Podgórzu - mają w tym roku otrzymać nowe samochody ratowniczo-gaśnicze. Każdy z nich będzie kosztował po ok. 850 tys. zł i na jego zakup składają się gminy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wczoraj w Białymstoku wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński przekazał promesy dofinansowań dla 12 jednostek OSP z województwa podlaskiego.

Szkolenia ratowników ze straży

Foto: Szkolenia ratowników ze straży
cz pon, 18 czerwca 2018 17:24

Blisko stu strażaków jednostek zawodowych i ochotniczych z całego województwa podlaskiego przez dwa dni ćwiczyło na terenie Ośrodek Szkolenia Poligonowego GROM w Czerwonym Borze. W weekend odbywały się tu VII Podlaskie Warsztaty Ratownictwa Medycznego. W ćwiczenia włączyła się także Grupa Ratownicza „Nadzieja” m.in. przygotowując dla zawodników jedną z konkurencji - pozowany wypadek karetki.

Złapali złodziei

cz pon, 18 czerwca 2018 16:50

Jednej nocy z środy na czwartek z trzech posesji w powiecie łomżyńskim skradziono elektronarzędzia. Policjanci szybko zatrzymali podejrzanych. Mężczyznom w wieku od 41 do 56 lat grozi kara do lat 5 pozbawienia wolności.

Zapraszamy do udziału w projekcie pn. „Przedsiębiorczy Subregion Łomżyński”

Foto: Zapraszamy do udziału w projekcie pn. „Przedsię...
JJS pon, 18 czerwca 2018 16:05

Od 18 czerwca do 2 lipca 2018r. można składać formularze rekrutacyjne w projekcie „Przedsiębiorczy Subregion Łomżyński”. Jego celem jest rozwój przedsiębiorczości na terenie Subregionu Łomżyńskiego poprzez utworzenie 40 miejsc pracy w ramach samozatrudnienia. Dokumenty rekrutacyjne można składać w Starostwie Powiatowym w Łomży (Lidera projektu) i Łomżyńskim Forum Samorządowym (Partnera projektu).

Piorunek jednak został przewodniczącym Sejmiku

Foto: Piorunek jednak został przewodniczącym Sejmiku
cz pon, 18 czerwca 2018 13:24

Jacek Piorunek (PO) z Łomży został w poniedziałek wybrany na przewodniczącego Sejmiku Województwa Podlaskiego. Najpierw przegrał głosowanie, ale po kilku godzinach, gdy w głosowaniu nad absolutorium dla zarządu województwa wynik był 12 do 12, radni koalicji rządzącej PSL-PO zdecydowali, że trzeba zagłosować jeszcze raz m.in. nad wyborem przewodniczącego i absolutorium. W drugim głosowaniu za wyborem Jacka Piorunka na przewodniczącego Sejmiku było 17 radnych... czyli o 1 więcej niż wymagane minimum do wyboru.

MPEC o krok od biomasy

Foto: MPEC o krok od biomasy
cz pon, 18 czerwca 2018 10:30

Po tym etapie nie będzie już odwrotu. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży ogłosiło przetarg na wybór firmy, która miałaby zbudować w ciepłowni miejskiej „mały” kocioł opalany zrębkami drzewnymi. Władze miejskiej spółki wartość inwestycji szacują na blisko 30 mln zł. To ma być pierwszy z etapów przechodzenia łomżyńskiego MPEC na biomasę. Drugi będzie jeszcze droższy, bo planowana jest budowę opartego o ten surowiec układ kogeneracyjnego, czyli jednocześnie produkującego ciepło i prąd. Władze przekonują, że inwestycje będą korzystne dla spółki, a ciągłe dostawy paliwa – nawet po kilkaset ton zrębki drzewnej na dobę - mają nie być problemem.

Dwie osoby zginęły pod Grajewem

Foto: Dwie osoby zginęły pod Grajewem
cz pon, 18 czerwca 2018 08:38

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałek rano w okolicach Grajewa. Na drodze gminnej prowadzącej do wis Kosiły pomiędzy Grajewem a Rajgrodem samochód wpadł do kanału. Samochodem podróżowały cztery osób, niestety dwie z nich nie przeżyły wypadku.

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem

Foto: Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem
cz pon, 18 czerwca 2018 08:08

M.in. na obszarze Łomży i powiatów grajewskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, wysokomazowieckiego i zambrowski mogą dziś po południu występować burze z gradem. Tomasz Siemieniuk dyżurny synoptyk z biura prognoz meteorologicznych IMGW w Białymstoku nadał im pierwszy w trzystopniowej skali stopień zagrożenia.

Łomżyński fotografik Wojtek Surawski (+ 59) odchodzi...

Foto: Łomżyński fotografik Wojtek Surawski (+ 59) odc...
cz pon, 18 czerwca 2018 07:55

Bardzo spokojny, łagodnie uśmiechnięty, sympatycznie flegmatyczny, raczej słuchający oponentów, niż narzucający poglądy na temat sztuki, fotografii czy polityki w Łomży, z nieodłącznym aparatem i wąsikiem – tak zapamiętają Wojtka Surawskiego ludzie, których twarze, miejsca i uczynki utrwalił na kliszach fotograficznych i w postaci cyfrowej. Odszedł w nocy z piątku na sobotę w łomżyńskim szpitalu. Dziesięć dni wcześniej przyniósł na spotkanie zdjęcia na 10-lecie Klubu Fotogradii Nurt...

Podwodny Jeleń w akcji

Foto: Podwodny Jeleń w akcji
cz nie, 17 czerwca 2018 11:52

Skaczący przez kamienie jeleń jest w herbie Łomży, dlatego łomżyński klub płetwonurków nazywa się „Podwodny jeleń”. Jego członkowie także postanowili włączyć się w jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich Łomży. W sobotę, przy wsparciu kolegów z Ostrołęki, sprzątali dno Narwi oraz brzegi rzeki przy Plaży Miejskiej w Łomży.

Radosny piątek 600-lecia Łomży w słońcu średniowiecza

Foto: Radosny piątek 600-lecia Łomży w słońcu średnio...
mm pt, 15 czerwca 2018 21:21

- Trzy godziny temu byłem papieżem, teraz jestem pokornym dominikaninem – uśmiecha się do 17-letniego rycerza w turkusowej koszuli z grafem na piersi Damiana Jakubika Maciej Obrycki (lat 19) w śnieżnobiałym jak jego niewinne oblicze habicie zakonnym. Na Starym Rynku w Łomży zaroiło się od rycerzy i giermków, dam dworu i dwórek, rzemieślników i mnichów – wielobarwny tłum w średniowiecznych strojach, z welonami, mieczami i lancami zapełnił plac i przyległą Długą i Farną, dokąd szedł w długim, wielobarwnym korowodzie z placu Niepodległości. Okoliczność była zacna i historyczna dla Łomży: książę Janusz I Mazowiecki z małżonką Anną nawiedził osadę na wzgórzu nad Narwią, ażeby nadać prawa miejskie, przywileje sądownicze i handlowe. Rekonstrukcję sprzed 600 lat robił kilkudziesięcioosobowy zespół pod kierunkiem byłej wiceprezydent Agnieszki Muzyk.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę