środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Trzykrotny gwałt na nastolatce? Wikary przed sądem

Foto: Trzykrotny gwałt na nastolatce? Wikary przed sądem
cz wt, 20 lutego 2018 11:51

Co najmniej 3 lata więzienia grożą księdzu katechecie z małej miejscowości w Podlaskiem, który miał trzykrotnie zgwałcić nastolatkę. Akt oskarżenia w tej sprawie skierowała do Sądu Okręgowego w Białymstoku Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

Będzie praca dla więźniów w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze

cz pon, 19 lutego 2018 18:35

100 osadzonych będzie pracowało na terenie hali produkcyjnej w Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze. Pod budowę obiektu w poniedziałek (19.02) wmurowano kamień węgielny. Hala ma być gotowa do końca czerwca.

Krzysztof Jurgiel: do połowy marca będą znani kandydaci do samorządów w Podlaskiem

cz nie, 18 lutego 2018 16:01

Do połowy marca będą znani kandydaci PiS do wyborów samorządowych w Podlaskiem, w tym kandydaci na prezydentów Łomży i Suwałk - poinformował w sobotę (17.02) w Białymstoku prezes PiS w regionie, minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel.

18 krów padło z głodu

Foto: 18 krów padło z głodu
cz cz, 15 lutego 2018 16:36

18 krów padło z głodu - ich ciała leżały prawie 2 tygodnie w jednym z gospodarstw na terenie gminy Rutki w powiecie zambrowskim. Jedno zwierzę trzeba było poddać ubojowi. Policję o takiej sytuacji poinformował Powiatowy Lekarz Weterynarii w Zambrowie.

Pracownicy Biebrzańskiego Parku Narodowego chcą poprawić stan mokradeł

cz śr, 14 lutego 2018 17:32

Pracownicy Biebrzańskiego Parku Narodowego próbują naprawić to, co zniszczył człowiek. Chcą zadbać o stan mokradeł w tzw. basenie środkowym Biebrzy. Na działania otrzymali 27 milionów złotych. To dotacja z Unii i z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska w ramach projektu "Renaturyzacja sieci hydrograficznej w basenie środkowym doliny Biebrzy". To największy i najdroższy do tej pory projekt LIFE w historii parku.

Poszukiwany od kilku dni mieszkaniec Grajewa nie żyje

cz wt, 13 lutego 2018 19:58

Po czterech dniach poszukiwań odnaleziono ciało zaginionego mieszkańca Grajewa. Znaleziono je w okolicach miejscowości Toczyłowo.

ZUS ogranicza wydawanie papierowych druków zwolnień lekarskich – krytykują to podlascy lekarze

cz pon, 12 lutego 2018 13:41

Tylko nieliczni lekarze w Podlaskiem wystawiają elektroniczne zwolnienia lekarskie. To zaledwie 7 procent wszystkich zwolnień - reszta, czyli ponad 30 tysięcy miesięcznie to nadal papierowe druki. Zakład Ubezpieczeń Społecznych zdecydował się na niekonwencjonalną metodę perswazji – wprowadzono reglamentację papierowych druków. Lekarz, który nadal zamierza z nich korzystać, musi częściej niż dotychczas odwiedzać ZUS i w ten sposób zniechęcić się do papierowych zwolnień.

Zderzenie auta z ciągnikiem koło Jedwabnego - 2 osoby ranne

Foto: Zderzenie auta z ciągnikiem koło Jedwabnego - 2...
cz nie, 11 lutego 2018 11:13

Około czterech godzin zablokowana była droga wojewódzka Łomża - Jedwabne. Po 1:00 doszło do wypadku 2 kilometry przed Jedwabnem zderzyły się: osobowa Kia i ciągnik rolniczy. Jak informuje policja - dwie osoby są ranne - to kierowcy obu pojazdów.

Śmiertelny wypadek na trasie Białystok - Zambrów – nie żyją dwie osoby

cz pt, 09 lutego 2018 14:06

Dwie osoby zginęły w wypadku na krajowej ósemce między Białymstokiem a Zambrowem. W okolicach miejscowości Cibory-Kołaki tir najechał na stojące na prawym pasie dwa samochody osobowe.

Nieznani sprawcy włamali się do zabytkowej kaplicy Śmiarowskich

Foto: Nieznani sprawcy włamali się do zabytkowej kapl...
cz cz, 08 lutego 2018 16:18

Otwarte trumny i ślady ich przeszukiwania - to efekt włamania do zabytkowej kaplicy na cmentarzu przy ulicy Kopernika w Łomży.

Prokuratura wyjaśnia co jest w beczkach z chemikaliami na prywatnej posesji

cz śr, 07 lutego 2018 10:43

Kilkaset pojemników z chemikaliami znajduje się na prywatnej działce w okolicy Przytuł. Ustaleniem co zawierają plastikowe i metalowe beczki i kto jest odpowiedzialny za ich sprowadzenie zajmuje się prokuratura rejonowa w Łomży.

Kombatant AK i "Solidarności" Kazimierz Chodzicki odznaczony Krzyżem Komandorskim

Foto: Kombatant AK i "Solidarności" Kazimie...
cz wt, 06 lutego 2018 08:13

Kazimierz Chodzicki aresztowany był dwukrotnie - pierwszy raz za to, że był żołnierzem Armii Krajowej, po raz drugi za działalność w "Solidarności". Walczył i siedział w więzieniu, teraz został kawalerem Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Brakuje pielęgniarek w Podlaskiem

Foto: Brakuje pielęgniarek w Podlaskiem
cz pon, 05 lutego 2018 08:15

Już teraz w Podlaskiem brakuje pielęgniarek, a może być jeszcze gorzej. Średnia wieku w tym zawodzie to już ponad 50 lat. Wielu szpitalnym oddziałom grozi zamknięcie - alarmuje przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Białymstoku Cecylia Dolińska.b

Biebrzański Park Narodowy przypomina o Światowym Dniu Mokradeł

Foto: Biebrzański Park Narodowy przypomina o Światowy...
cz pt, 02 lutego 2018 08:50

Zatrzymują i oczyszczają wodę, przeciwdziałają powodziom. Światowy Dzień Mokradeł obchodzony jest w 95 krajach na świecie. Jednymi z największych i najcenniejszych bagien na świecie jest Biebrzański Park Narodowy. Jego pracownicy co roku przypominają, dlaczego te tereny są tak ważne.

Z Niemiec do Szczuczyna - powstaje oddział firmy zajmującej się archiwizacją dokumentów

cz pon, 29 stycznia 2018 11:36

Dwadzieścia miejsc pracy powstanie w Szczuczynie dzięki temu, że w mieście jest łatwiejszy dostęp do szybkiego internetu niż w Düsseldorfie. Właśnie w tym niemieckim mieście swoją siedzibę ma firma, która teraz otwiera oddział w Szczuczynie.

Około 60 osób znajdzie pracę w firmie z branży spożywczej w Szczuczynie

Foto: Około 60 osób znajdzie pracę w firmie z branży ...
mm so, 27 stycznia 2018 12:55

Kolejna firma kupiła działkę na terenach inwestycyjnych, które są częścią Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Kilkadziesiąt „kradzieży” tożsamości w Podlaskiem w 2017 r.

cz cz, 25 stycznia 2018 12:41

Do kilkudziesięciu kradzieży tożsamości doszło w 2017 roku w Podlaskiem. Były to przeważnie przypadki podszywania się pod inne osoby - mówi rzecznik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku nadkom. Tomasz Krupa. Najczęściej policjanci mieli do czynienia z takimi przestępstwami, gdy oszust przychodził do banku z cudzym dowodem osobistym i próbował zaciągnąć kredyt. Przestępcy próbowali też wyłudzać tzw. ‘chwilówki’, czy podpisywać umowy na usługi telekomunikacyjne.

OKE w Łomży przypomina o opłatach za poprawianie egzaminów maturalnych

cz śr, 24 stycznia 2018 16:33

Jeszcze tylko przez dwa tygodnie, do 7 lutego, można wnosić opłatę za tegoroczną maturę. - Muszą ją uiścić absolwenci, którzy po raz kolejny próbują poprawić swoje wyniki z egzaminu dojrzałości - mówi dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży Jolanta Gołaszewska.

Jadwiga Szczypiń nie będzie Podlaskim Kuratorem Oświaty

Foto: Jadwiga Szczypiń nie będzie Podlaskim Kuratorem...
cz pon, 22 stycznia 2018 18:37

Jadwiga Mariola Szczypiń zrezygnowała z funkcji Podlaskiego Kuratora Oświaty. Dostała bowiem propozycję pracy z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jadwiga Szczypiń została dyrektorem Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie. To najważniejsza tego typu placówka w kraju.

Łomżyńska spółdzielnia ustawiła budki dla bezdomnych kotów

cz pon, 22 stycznia 2018 10:27

Dwie 3-poziomowe budki dla wolno żyjących kotów ustawiły na swoich osiedlach władze Spółdzielni Mieszkaniowej Perspektywa w Łomży.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0