sobota, 21 lipca 2018 napisz DONOS@

W Łomży oszuści chcieli wyłudzić z Urzędu Miasta blisko 80 tys. euro

cz pt, 20 lipca 2018 13:51

Prawie 80 tysięcy euro chcieli wyłudzić oszuści z Urzędu Miasta w Łomży. - Do skarbnika miasta wpłynął mail, którego nadawcą, według nagłówka, był prezydent miasta. W treści była prośba o wykonanie przelewu - mówi prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski

Podczas badań terenowych w sąsiedztwie miejsca mordu Żydów w Wiźnie odkryto ślady niemieckiej broni

cz cz, 19 lipca 2018 08:09

Łuski z nabojów produkowanych dla niemieckiej SS odkryto podczas badań terenowych w sąsiedztwie miejsca, w którym w 1941 roku dokonano mordu Żydów w Wiźnie. Przeprowadziło je lokalne Stowarzyszenie "Wizna 1939".

Co druga podlaska gmina nie zapewnia seniorom opieki

Foto: Co druga podlaska gmina nie zapewnia seniorom o...
cz śr, 18 lipca 2018 16:28

Prawie połowa gmin z naszego regionu nie zapewnia seniorom opieki, mimo że należy to do obowiązków własnych samorządów. Podlaskie jest w niechlubnej czołówce obok takich województw jak: mazowieckie, łódzkie i świętokrzyskie.

4 osoby w szpitalu po zderzeniu 6 pojazdów w Grajewie

Foto: 4 osoby w szpitalu po zderzeniu 6 pojazdów w Gr...
cz pon, 16 lipca 2018 08:06

Po godz. 4:00 na ulicy Piłsudskiego zderzyło się w sumie 6 samochodów - dwie ciężarówki i cztery auta osobowe. Samochodami łącznie podróżowało 13 osób. 4 osoby, w tym jedno dziecko, zostały poszkodowane.

Areszt dla podejrzanego o pedofilię 35-latka

Foto: Areszt dla podejrzanego o pedofilię 35-latka
cz pt, 13 lipca 2018 06:42

Podejrzany o pedofilię mieszkaniec powiatu kolneńskiego najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Jak mówi prokurator rejonowy z Kolna Marcin Gajdamowicz mężczyzna usłyszał zarzuty m.in. usiłowania doprowadzenia do obcowania płciowego dziewczynki, która nie ma jeszcze 15 lat.

Łomżyńscy strażacy wyłowili z rzeki Narew ciało mężczyzny

Foto: Łomżyńscy strażacy wyłowili z rzeki Narew ciało...
cz nie, 08 lipca 2018 10:06

Sygnał o ciele unoszącym się na wodzie w okolicach miejscowości Pęza dostali około 5 rano.

Uczniowie, którzy nie zgadzają się z wynikiem egzaminu maturalnego, mogą odwołać się od oceny

cz śr, 04 lipca 2018 14:36

Uczniowie, którzy nie zgadzają się z wynikiem pisemnego egzaminu maturalnego mogą złożyć wniosek o wgląd do swojej pracy. - Pierwszego dnia po ogłoszeniu wyników z takiej możliwości skorzystało ponad 100 uczniów z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego - mówi dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży Jolanta Gołaszewska.

Łomżanka Zuzanna Poteraj - Miss Polski Nastolatek

Foto: Łomżanka Zuzanna Poteraj - Miss Polski Nastolatek
cz nie, 01 lipca 2018 08:57

Łomżanka zdobyła tytuł Miss Polski Nastolatek 2018. Podczas gali finałowej w Kozienicach, koronę najpiękniejszej założyła Zuzanna Poteraj.

Pracownicy szpitali w Łomży i Choroszczy zorganizowali Czarny Piątek

mm pt, 29 czerwca 2018 20:27

W kilkuset szpitalach w Polsce pracownicy medyczni zorganizowali Czarny Piątek. Przyszli do pracy w czarnych koszulkach. W budynkach rozwiesili plakaty ze swoimi postulatami i rozdają ulotki.

Prace ekshumacyjne IPN - W Białymstoku odnaleziono szczątki kolejnych osób

Foto: Prace ekshumacyjne IPN - W Białymstoku odnalezi...
cz pon, 25 czerwca 2018 16:32

Szczątki kolejnych dziewiętnastu osób odnaleziono w czasie prac ekshumacyjnych, prowadzonych przez specjalistów IPN w Białymstoku. Prace mają związek ze śledztwem miejscowego oddziału Instytutu, dotyczącym zbrodni funkcjonariuszy miejscowego UB z lat 1944-54.

Minister rolnictwa obiecuje szybką pomoc rolnikom w związku z suszą

cz nie, 24 czerwca 2018 14:44

Szybką pomoc dla rolników poszkodowanych przez suszę obiecał w Szepietowie minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Plaża w Łomży już otwarta...

Foto: Plaża w Łomży już otwarta...
cz pt, 22 czerwca 2018 16:06

Tylko przed 30 dni będzie otwarta plaża miejska w Łomży. Kąpielisko, które oficjalnie jest czynne od piątku (22.06) będzie zamknięte 21 lipca. - Tylko przez miesiąc od otwarcia plaży ratownicy będą czuwali nad bezpieczeństwem kąpiących się - mówi Przemysław Chrzanowski z łomżyńskiego MOSiR-u. Kąpielisko będzie czynne codziennie między 11:00 a 19:00 i w tych godzinach będzie tam 3 ratowników. Po miesiącu kąpielisko będzie funkcjonowało jako "dzika plaża".

Tragiczny bilans - w tym roku w Podlaskiem utonęło już kilkanaście osób

cz śr, 20 czerwca 2018 08:16

13 osób utonęło już w tym roku w województwie podlaskim. Tak wynika z policyjnych statystyk. Ta liczba może być jednak większa. Dziś rano ciało kolejnego mężczyzny wyłowili strażacy z zalewu w białostockich Dojlidach.

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel złożył rezygnację ze stanowiska

Foto: Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel złożył rez...
cz pon, 18 czerwca 2018 11:42

Minister Krzysztof Jurgiel złożył w poniedziałek (18.06) ze względów osobistych rezygnację ze stanowiska Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - poinformowało biuro prasowe resortu rolnictwa. Premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisję ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Dodała, że wkrótce przedstawiony zostanie jego następca.

GUS: mieszkańcy województwa podlaskiego zadowoleni z życia

cz cz, 14 czerwca 2018 14:26

Mimo gorszych warunków materialnych niż w bogatszych regionach, niższych płac, mieszkańcy województwa podlaskiego są bardziej zadowoleni z życia, niż mieszkańcy innych części kraju - wynika z danych statystycznych GUS. Cenią warunki przyrodnicze, kontakty społeczne i tradycję - w tym religijność.

Ok. 30 samorządów może zrezygnować z projektów dotyczących OZE

cz so, 09 czerwca 2018 20:20

Z powodu konieczności zapłaty VAT od unijnych dotacji, 30 podlaskich samorządów nie podpisało dotąd umów na dotacje do projektów, w ramach których na dachach domów mieszkańców miały być montowane panele fotowoltaiczne lub solary - poinformował urząd marszałkowski w Białymstoku.

Nastolatek oskarżony o zgwałcenie trzynastolatki skazany

cz pt, 08 czerwca 2018 13:02

Na trzy i pół roku pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy w Łomży Łukasza D. oskarżonego o gwałt na koleżance młodszej siostry.

Pożar gospodarstwa blisko Kolna – spaliło się 10 krów

Foto: Pożar gospodarstwa blisko Kolna – spaliło się 1...
cz cz, 07 czerwca 2018 14:05

Duży pożar w jednym z gospodarstw we wsi Łacha w powiecie kolneńskim. Strażacy próbowali ratować znajdujące się oborach krowy. W dwóch budynkach było około 140 zwierząt.

Martwe ptaki w miejskich parkach

Foto: Martwe ptaki w miejskich parkach
cz śr, 06 czerwca 2018 15:16

Prawie dwadzieścia martwych ptaków leży w dwóch parkach w Łomży. To w większości gawrony, ale są też gołębie. Ptaki najprawdopodobniej zostały otrute - powiedział Polskiemu Radiu Białystok dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi Mariusz Sachmaciński.

Dyrekcja szpitala w Łomży nie wywiązuje się z porozumienia z pielęgniarkami

cz wt, 05 czerwca 2018 09:14

Dyrekcja Szpitala Wojewódzkiego w Łomży nie wywiązuje się z zapisów porozumienia z 23 marca tego roku. Miały być podwyżki od 300 do 700 zł

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę