Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@

Bohaterka kontra złodziej

Foto: Bohaterka kontra złodziej
mm cz, 13 maja 2021 08:18

Moc odwagi, opanowanie i konsekwencję wykazała młoda sprzedawczyni w sklepie osiedlowym w Łomży. W minioną środę około godz. 11. przed południem do sklepu przy ul. Chabrowej przyszedł mężczyzna z torbą zakupową. Próbował ukraść kilka towarów, jednak nie przewidział, co go czeka.

Prezydent podzieli hotel przy Wesołej?

Foto: Prezydent podzieli hotel przy Wesołej?
mm cz, 06 maja 2021 07:52

- Procedujemy w tej chwili, prawnicy się tym zajmują, podział tej wspólnoty na część miejską i część wspólnotową, w której miasto będzie miało swój udział – mówił radnym na sesji Rady Miasta wiceprezydent Łomży Andrzej Garlicki. Chodzi o zakupione udziały w budynku po dawnym hotelu robotniczym przy ul. Wesołej 117, które miasto kupiło „okazyjnie” w 2016 roku i od tamtego czasu obiekt stoi pusty.

Wojsko chce budować w Łomży, ale...

Foto: Wojsko chce budować w Łomży, ale...
mm cz, 29 kwietnia 2021 08:46

Rada Miejska Łomży nie zgodziła się na sprzedaż w trybie bezprzetargowym 60 arów ziemi przy ul. Rubinowej dla 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego Wojska Polskiego. Poszło o bonifikatę.

Elektromobilność po łomżyńsku czyli awaria ...

Foto: Elektromobilność po łomżyńsku czyli awaria ...
mm cz, 22 kwietnia 2021 08:14

Zachodnia Europa infrastrukturą zachęca ludzi do zmiany, natomiast w Polsce obraz ładowarki przed Ratuszem pokazuje, gdzie jesteśmy. Mijają kolejne miesiące i nawet brak informacji, czy cokolwiek dzieje się w sprawie przywrócenia punktów ładowania "do życia" – pisze zirytowany Czytelnik 4lomza.pl i pyta, co dalej? Co dalej z ładowaniem samochodów elektrycznych w sercu miasta.

Inwazja gawronów

Foto: Inwazja gawronów
mm cz, 08 kwietnia 2021 08:20

4 hektary między ulicami: Wojska Polskiego, Ogrodową, Nowogrodzką i Zygmunta Glogera zna w Łomży każdy, ale mało ludzi chce tam spędzać czas. Wysokie drzewa są zasiedlone przez gawrony, a odchody spadające z gniazd powodują, że rodzice z dziećmi nie idą na spacer. Brudne i popękane są alejki, na których spacerowicz ma pod nogami "guano" i lęk, co pacnie na głowę. Władze chcą remontu infrastruktury i odmłodzenia drzewostanu Parku imienia Jakuba Wagi, lecz jak przywrócić park społeczeństwu? Wiceprezydent Andrzej Garlicki mówi, że "nie da się tego uczynić, dopóki nie rozwiążemy problemu tysięcy gawronów i kawek, które stadami okupują drzewa". Z przyrodnikiem Mariuszem Sachmacińskim rozmawiał o tym, jak pozbyć się nieprzyjemnego i brudzącego sąsiada.

Muzeum Romana Dmowskiego powstanie w Drozdowie

Foto: Muzeum Romana Dmowskiego powstanie w Drozdowie
mm cz, 01 kwietnia 2021 07:12

Zrekonstruowany Gabinet Romana Dmowskiego w miejscu, gdy mieszkał podczas pobytu w Drozdowie, będzie jedną z atrakcji Muzeum Romana Dmowskiego i Rodziny Lutosławskich. Powiat Łomżyński otrzymał 4 mln zł dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na to zadanie.

Hala Targowa po remoncie

Foto: Hala Targowa po remoncie
JJS cz, 25 marca 2021 08:08

Przebudowa zabytkowej Hali Targowej na Halę Kultury w Łomży i jej wyposażenie kosztowało 18 milionów 344 tysiące 178 złotych 53 grosze, w tym dofinansowanie 9 mln 412 tys. 150 zł 79 gr z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W sobotę, 13. marca 2021 r. Hala Kultury na Starym Rynku inaugurowała działalność próbą The BL Blues Band, który 3 godziny ćwiczył z Mariuszem Brzostowskim utwory do nagrań telewizyjnych w Opolu. Budżet Łomży na funkcjonowanie Hali Kultury przewiduje 802 tysiące zł.

Grunt kupiony, ale pochówki za kilka miesięcy

Foto: Grunt kupiony, ale pochówki za kilka miesięcy
mm cz, 18 marca 2021 08:10

Pod koniec lutego za 1,99 mln zł Miasto kupiło prawie hektarową działkę pod powiększenie cmentarza przy ul. Przykoszarowej. To jedna z trzech działek o łącznej powierzchni 2,5 ha, na które Rada Miasta wyraziła zgodę na zakup. Pochówki jednak zaczną się dopiero za kilka miesięcy, ponieważ zgodnie z decyzją PSSE w Łomży, Miasto musi wykonać szereg prac określonych w koncepcji zagospodarowania terenu rozbudowy cmentarza komunalnego.

18. Pułk zasłużył na sztandar

Foto: 18. Pułk zasłużył na sztandar
JJS cz, 25 lutego 2021 09:28

- Cieszę się niezmiernie z inicjatywy ufundowania sztandaru przez społeczeństwo miasta Łomży i Ziemi Łomżyńskiej dla 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego imienia generała brygady Mariana Raganowicza, który dowodził obroną Łomży na fortach w 1920 i walczył we wrześniu 1939 - mówi pułkownik Paweł Gałązka, dowódca 18. Pułku, stacjonującego w koszarach przy alei Legionów. 18. Pułk przejął teren jednostki po przedwojennym 33. Pułku Piechoty i tradycję, którą symbolizuje sztandar. Społeczny Komitet Ufundowania Sztandaru zbiera wpłaty pieniędzy na konto Klubu Fort.

Wielki Post, modlitwa i jałmużna

Foto: Wielki Post, modlitwa i jałmużna
mm cz, 18 lutego 2021 08:32

Środa Popielcowa zaczęła 40 dni Wielkiego Postu. W Katedrze biskup Janusz Stepnowski uczynił znak krzyża palcami z popiołem na czołach kapłanów i kleryków. Księża posypali wiernym głowy w XVI-wiecznej świątyni i kościołach Łomży. Na Wielki Post zalecane są 3 uczynki pokutne: post - choć z marketów wychodzą ludzie obładowani siatami jedzenia; modlitwa - gdy pustoszeją kościoły i słabnie wiara w Boga; jałmużna - mimo że roi się od hohsztaplerów i naciągaczy. Kto wie, jak się odnaleźć w Wielkim Poście Anno Domini 2021, gdy od roku życiem kierują ograniczenia sanitarne.

Kto naraził miasto na straty finansowe?

Foto: Kto naraził miasto na straty finansowe?
mm cz, 11 lutego 2021 08:29

- Przewidujemy, że zasiedlanie budynku będzie można rozpocząć już w drugiej połowie 2017 roku – mówił w grudniu 2016 roku Grzegorz Daniluk z ratusza zaraz po transakcji zakupu przez Miasto dawnego hotelu robotniczego przy ul. Wesołej 117. Minęło ponad 4 lata i radny Dariusz Domasiewicz ponownie pyta o nieruchomość i „Kto naraził miasto na straty finansowe”?

Czym palimy?

Foto: Czym palimy?
mm cz, 04 lutego 2021 08:32

27 stycznia, po zgłoszeniu przez mieszkańca, strażnicy miejscy w piecu C.O. na jednej z posesji, znaleźli palące się kable miedziane. Mieszkańca ukarano mandatem, ale to nie jest zbyt częste zjawisko w mieście.

Piotr Domalewski z Paszportem Polityki

Foto: Piotr Domalewski z Paszportem Polityki
mm cz, 28 stycznia 2021 07:18

- Jeszcze na 5 minut przed ogłoszeniem werdyktu nie wiedziałem, że zostanę zwycięskim laureatem Paszportu "Polityki" w kategorii film - mówi Piotr Domalewski, 37-letni reżyser, scenarzysta i aktor z Łomży, absolwent SP 10 i I LO imienia Tadeusza Kościuszki. We wtorek utalentowany łomżyniak otrzymał prestiżową nagrodę, do której zgłaszają najlepsi krytycy i znawcy X Muzy w Polsce. - To niezwykle unikatowa nagroda - cieszy się Piotr, pracujący nad swoim nowym filmem dla Netfliksa.

Wiktoria! II Wicemiss Polski wróciła do Łomży

Foto: Wiktoria! II Wicemiss Polski wróciła do Łomży
mm cz, 21 stycznia 2021 07:57

Wiktoria Ciochanowska ma w sobie moc wewnętrznego blasku. Na głowie lśnią subtelnie srebrne kryształki korony II Wicemiss Polski 2020, a w oczach pięknej łomżynianki lśnią iskry inteligencji, poczucia humoru i refleksu w rozmowach z gośćmi Domku Pastora. W środowe południe szczupła, wysoka - 176 cm wzrostu, sympatyczna 20-latka przyjęła torby prezentów od prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, który obdarował też 16-letnią Ewelinę Gutowską, TOP 10 Miss Polski Nastolatek.

Inwalidka na wózku wygrała z ratuszem

Foto: Inwalidka na wózku wygrała z ratuszem
mm cz, 14 stycznia 2021 08:33

Beata Rutkowska siedzi na wózku inwalidzkim w szlafroku i trzęsie się z zimna, ale jest szczęśliwa. Niepełnosprawna łomżynianka w Hotelu PKS Nova mieszka ponad 4 lata. Dostała wypowiedzenie, że do końca grudnia musi opuścić pokój, choć nie miała dokąd iść... - W tamtym roku powiedziano, że jak nie, to wystawią mnie poza hotel - mówiła nam mieszkanka przy Piłsudskiego 88 w Łomży.

Jest! Zakład opiekuńczo-leczniczy na 30 łóżek

Foto: Jest! Zakład opiekuńczo-leczniczy na 30 łóżek
mm cz, 07 stycznia 2021 08:26

- Odczuwam wielką wdzięczność dla wszystkich, którzy przyczynili się do utworzenia w naszym mieście nowej i nowoczesnej placówki opiekuńczo-leczniczej, na jaką czekaliśmy od dziesiątków lat - mówi Jan Lisiecki, 80-letni honorowy prezes Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łomży, dowiedziawszy się o przygotowaniach do otwarcia Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego na 2. piętrze wyremontowanego budynku po szpitalu zakaźnym przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie. - W imieniu ludzi starszych i schorowanych, a często samotnych, dziękuję każdemu, kto w tym pomógł.

2020 straszny rok pandemii

Foto: 2020 straszny rok pandemii
mm śr, 30 grudnia 2020 08:10

- Mijający rok w Polsce i w naszym regionie upłynął pod znakiem pandemii - mówi adwokat Ewa Krasowska z Łomży. Pandemia zmieniała życie społeczne, religijne, zawodowe i rodzinne, o czym mówią w podsumowaniu roku 2020: nauczyciel społecznik, rektor, ginekolog, szef oraz ksiądz. Czy jak rzecznik Adwokatury, uważają, że "zmieniły się priorytety, bo zdrowie stało się najważniejsze"? Na ile pandemia uświadomiła zagrożenie: bytu, braku pracy, stabilności finansowej i zawodowej...?

Wyjątkowe Boże Narodzenie A.D. 2020

Foto: Wyjątkowe Boże Narodzenie A.D. 2020
mm śr, 23 grudnia 2020 08:32

- Życzymy sobie w Wigilię zdrowia, spokoju, zgody i więcej pieniążków - opowiada z uśmiechem łomżynianka Elżbieta Rutkowska. Jako 20-letnia dziewczyna wyjechała z Łomży aż do Żyrardowa, aby mieszkać bliżej siostry Danusi. Tam znalazła pracę, poznała przyszłego męża Zbyszka, urodziła dwóch synów, doczekała się wnuczki i prawnuka. - Wspominamy w rodzinnym gronie Tych, którzy odeszli: babcię, mamę Wandę, ciocię Wiesię, Izę, ciotki Luśkę i Reńkę, braci Witka, Jurka, Bogdana i Andrzeja... Wigilię zaczynamy o godzinie 16., bo dzieci idą na drugą wigilię do swoich rodziców.

Remont Filharmonii zbliża się do końca

Foto: Remont Filharmonii zbliża się do końca
mm cz, 17 grudnia 2020 08:46

Finiszują prace remontowo-adaptacyjne siedziby Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży. Ich efektem ma być sala koncertowa o świetnej akustyce oraz reszta infrastruktury z nowoczesnymi rozwiązaniami na miarę XXI wieku. Z takiego stanu rzeczy cieszą się nie tylko melomani, ale też muzycy, którzy w środowe popołudnie zagrali w jeszcze nie do końca urządzonym foyer swej siedziby krótki, improwizowany koncert. – Liczymy, że już niedługo będziemy mogli zaprosić słuchaczy na znacznie więcej! – mówili, podkreślając już niezłą akustykę sali, w której będą odbywać się koncerty kameralne.

Sami na bruku w środku zimy

Foto: Sami na bruku w środku zimy
mm cz, 10 grudnia 2020 07:45

Beata Rutkowska ma 55 lat. Siedzi na wózku inwalidzkim i przegląda pisma urzędowe. - Jestem niepełnosprawna, w Hotelu PKS mieszkam od ponad 4 lat. Dostałam wypowiedzenie, że do końca grudnia muszę opuścić pokój, ale nie mam dokąd iść... - opowiada mieszkanka Hotelu PKS przy ul. Piłsudskiego 88 w Łomży. - Powiedziano, że jak nie, to wystawią mnie poza hotel. Każdy mówi, że pomoże, ale tylko obiecuje i nie ma konkretnej odpowiedzi: prezydent Chrzanowski, wiceprezydent Stypułkowski, wicemarszałek Olbryś... Do końca grudnia musi wynieść się też piątka mieszkańców - emeryci, renciści, pracujący dorywczo. Większość z nich to samotni, ubodzy, bez pomocy rodziny.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę