Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 23 września 2020 napisz DONOS@

Linia kolejowa CPK przez środek Łomży?

Foto: Linia kolejowa CPK przez środek Łomży?
mm śr, 26 sierpnia 2020 11:11

- Przeprowadzenie korytarzy nowych linii kolejowych przez obszary zurbanizowane nie oznacza automatycznie powstania uciążliwości dla ich mieszkańców – czytamy w raporcie z ogólnopolskich konsultacji Strategicznego Studium Lokalizacyjnego Centralnego Portu Komunikacyjnego (SSL). Przeprowadziła jej rządowa spółka, która pomiędzy Warszawą a Łodzią ma zbudować nowe wielkie lotnisko i prowadzącą do niego sieć linii kolejowych ze wszystkich regionów Polski. W sumie do CPK wpłynęło ponad 146 tysięcy uwag i wniosków w tym z Łomży o przesunięcie linii wyrysowanej przez środek miasta na jego obrzeża. CPK bezpośrednio nie odniosła się do tego wniosku, ale ponownie wskazała, że linia Ostrołęka – Łomża ma być przygotowywana do budowy w pierwszej grupie.

14-latkowie okradli kościół Andrzeja Boboli

Foto: 14-latkowie okradli kościół Andrzeja Boboli
mm śr, 26 sierpnia 2020 10:29

Zgłoszenie otrzymaliśmy 21. sierpnia około godz. 20.30, że w Kościele Św Andrzeja Boboli ukradziono pieniądze z dwóch skarbonek. Straty oszacowano na 300 zł.

Co wpływa na obniżenie zdolności kredytowej?

Foto: Co wpływa na obniżenie zdolności kredytowej?
mm śr, 26 sierpnia 2020 08:04

Zdolność kredytowa to czynnik dotyczący każdej osoby, która chciałaby wziąć pożyczkę. Jej ostateczny kształt zależy od wielu podstawowych czynników wpływających na to, czy przyznane zostaną oczekiwane środki. Dziś zajmiemy się tym, co przyczynia się do jego obniżenia.

A jednak wymienią asfalt na rondzie w Konarzycach...?

Foto: A jednak wymienią asfalt na rondzie w Konarzyca...
mm śr, 26 sierpnia 2020 07:17

Po 7 miesiącach od oficjalnego przecięcia wstęgi asfalt na rondzie w Konarzycach, w ciągu drogi wojewódzkiej 677 z Ostrowi Mazowieckiej do Łomży, jest pomarszczony i częściowo zsunął się od centrum na obrzeża, tworząc wzgórki i falbanki. - Aktualnie wymagana jest wymiana nawierzchni bitumicznej na rondzie przy wjeździe do Konarzyc od strony Łomży – przyznaje mgr inż. Krzysztof Barbachowski, zastępca dyrektora Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, skrót: PZDW. - Z uwagi na to, że zadanie było realizowane w systemie „projektuj i zbuduj”, wykonawca robót – Budimex wykonuje analizę przyczyn stwierdzonych usterek i sposobu ich naprawy...

Woziwodzka zamknięta

Foto: Woziwodzka zamknięta
mm wt, 25 sierpnia 2020 16:56

W związku z trwającym remontem ulicy Woziwodzkiej, od dnia 26.08.2020 r. zostanie ona wyłączona z ruchu drogowego na odcinku od Szkolnej do Radzieckiej – informuje Grzegorz Daniluk, kierownik Kancelarii Prezydenta Miasta.

Wypadek na Fortach

Foto: Wypadek na Fortach
mm wt, 25 sierpnia 2020 15:41

Mężczyzna około 40 lat spadł w 5-metrową przepaść idąc podziemnym chodnikiem w Forcie nr 1. w Piątnicy. Rannego turystę na noszach wynieśli strażacy.

Niepopularne bony turystyczne w Łomży

Foto: Niepopularne bony turystyczne w Łomży
mm wt, 25 sierpnia 2020 14:04

Program bonów turystycznych to wsparcie dla ubożejących polskich rodzin oraz przeżywającej podczas pandemii koronawirusa załamanie branży turystyczno-hotelarskiej. Jak do tej pory ZUS wydał ponad 650 tysięcy bonów i dokonano nimi już blisko 114 tysięcy płatności. Wśród podmiotów chcących świadczyć usługi premiowane bonami są też łomżyńskie firmy. Okazuje się jednak, że zainteresowanie ich ofertą, poza jednym wyjątkiem, jest znikome lub wręcz żadne: praktycznie nie ma turystów z zewnątrz, mieszkańcy Łomży i jej okolic również nie kwapią się do wydawania tych dodatkowych pieniędzy na dłuższe lub krótsze wycieczki.

Za udział w grupie przestępczej najbliższe 16 miesięcy spędzi w areszcie

Foto: Za udział w grupie przestępczej najbliższe 16 m...
mm wt, 25 sierpnia 2020 13:22

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Łomży zatrzymali 59-latka poszukiwanego przez łomżyński sąd. Mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości za udział w grupie przestępczej. Najbliższe szesnaście miesięcy spędzi w zakładzie karnym.

Paliwa opałowe – kończy się termin rejestracji

Foto: Paliwa opałowe – kończy się termin rejestracji
mm wt, 25 sierpnia 2020 13:05

Wszyscy kupujący olej opałowy np. do ogrzewania domu lub sprzedający muszą do 31. sierpnia złożyć zgłoszenie rejestracyjne – przypomina Krajowa Administracja Skarbowa. Od 1 września 2020 r., nie będzie możliwa sprzedaż lub nabycie paliw opałowych przez podmioty niezarejestrowane.

Pijany spowodował kolizję i uciekł

Foto: Pijany spowodował kolizję i uciekł
mm wt, 25 sierpnia 2020 12:51

Kolneńscy policjanci zatrzymali kierowcę osobówki, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. Okazało się, że 39-letni mężczyzna był pijany. Zgodnie z Kodeksem karnym za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Miś jest wiecznie głodny wspomnień

Foto: Miś jest wiecznie głodny wspomnień
mm pon, 24 sierpnia 2020 15:35

- W dzieciństwie i młodości świat wydawał mi się najpiękniejszy: czystszy, prostszy i pełen nadziei, dlatego moje zielone lata opisałam prozą poetycką i wysłałam na konkurs Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej i Prezydenta Łomży – wspomina malarka i nauczycielka Teresa Adamowska z Łomży, laureatka w 2015 r. ogólnopolskiego konkursu na wspomnienia pod hasłem „W mieście, co było mi rajem”. - Nie miałam śmiałości literackiej, raz mi się przytrafiło, więc zachowałam pokorę. Pomyślałam, że może otworzę wspomnienia innym ludziom, seniorom i dorosłym, i... nastolatkom.

Budynek MOPS znowu otwarty dla klientów

Foto: Budynek MOPS znowu otwarty dla klientów
mm pon, 24 sierpnia 2020 13:56

- Tylko te cztery osoby, które są na kwarantannie, mają dodatni wynik na obecność koronawirusa w organizmie – zapewnia dyrektor Wiesław Jagielak z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łomży, kiedy pytamy o wyniki testów 57 pracowników z 2-piętrowego biurowca przy ul. Dwornej. Przypomnijmy, że budynek Ośrodka, pomagającego 1292 rodzinom w mieście, był nieoczekiwanie zamknięty z dnia na dzień, 12. sierpnia. Badaniami na koronawirusa objęto cały personel z budynku. Czterech pracowników MOPS ma koronawirusa.

We wrześniu ruszamy w Polskę. Malownicze Podlasie

Foto: We wrześniu ruszamy w Polskę. Malownicze Podlasie
mm pon, 24 sierpnia 2020 12:33

Wakacje 2020 bez wątpienia należą do wyjątkowych. Z powodu światowej pandemii większość z nas podjęła decyzję o spędzeniu tegorocznego lata w Polsce. To, że Polska jest piękna, nie ulega żadnym wątpliwościom. Do wyboru mamy morze, góry, lasy, jeziora oraz wspaniałe miasta, które mogą stanowić świetny cel zwiedzania. Do tego parki wodne, skanseny, muzea oraz regionalna kuchnia – każdy znajdzie coś dla siebie. Zanim jednak zarezerwujemy nocleg w Zakopanem czy Łebie, może warto spojrzeć na mapę w poszukiwaniu nieco mniej uczęszczanych miejsc? Nasze serce w tym roku zdecydowanie skradło malownicze Podlasie.

Po alkoholu i po narkotykach oraz bez uprawnień

Foto: Po alkoholu i po narkotykach oraz bez uprawnień
mm pon, 24 sierpnia 2020 10:45

Po spożyciu alkoholu i po narkotykach jechał kierowca Audi, którego wczoraj o 8. rano zatrzymali łomżyńscy policjanci. Inni dwaj kierujący, którzy w weekend wybrali się w drogę zapomnieli, że wcześniej sąd odebrał im prawo do kierowania pojazdami.

W weekend popadało

Foto: W weekend popadało
mm pon, 24 sierpnia 2020 08:14

Bez mała 30 litrów na m2 spadło deszczu w miniony weekend w Marianowie pod Łomżą. To najwięcej w regionie zanotowane przez stacje pomiarowe IMGW.

100 lat temu - łomżyński pogrom bolszewii

Foto: 100 lat temu - łomżyński pogrom bolszewii
mm so, 22 sierpnia 2020 22:08

Dokładnie 100 lat temu, decydujący cios bolszewikom pod Łomżą zadali 22 sierpnia 1920 r. żołnierze 59 Pułku Piechoty Wielkopolskiej „Aż wszystkim tym mękom naszym, wszystkim cierpieniom i tęsknotom położył wreszcie kres dzień 22 sierpnia, w którym znów ujrzeliśmy Cię, szary żołnierzyku polski, który ze swoim groźnym, a tak ukochanym okrzykiem „Jezus Marja”, wpadłeś na karki dziczy bolszewickiej, pieczętując „Cud nad Wisłą” i oddając w ramiona królowej rzek naszych młodszą jej siostrzycę: Narew. Cześć Ci za to!” - pisał w swoich pamiętnikach ówczesny przewodniczący Rady Miejskiej w Łomży, Kazimierz Antosiewicz.

Studnia życia i ruiny ratusza w kwiatach na Starym Rynku

Foto: Studnia życia i ruiny ratusza w kwiatach na Sta...
mm so, 22 sierpnia 2020 10:20

Rektorzy i profesorowie uczelni, artyści, prezesi towarzystw, przedstawiciele Kurii i przedsiębiorcy, nauczyciele i wszyscy archeolodzy, którzy dokonali odkrycia tajemnic sprzed ponad pół tysiąca lat, są zgodni: należy wyeksponować fundamenty ratusza z XV oraz XVI w., czyli pamiątki książęcego i królewskiego okresu w historii Łomży. Pokazać relikty na Starym Rynku - to obowiązek dziejowy starszego pokolenia wobec dzieci i młodzieży, która będzie mieć dzieci i wnuki, kiedy nas tutaj nie będzie... Praktycznie wszyscy z prawie 50 sygnatariuszy Listu Otwartego do Ministra Kultury prof. Piotra Glińskiego z 3. lipca akceptują kierunki zmian w wyglądzie Starego Rynku, żeby uczynić go atrakcyjniejszym wizualnie i poznawczo, z uwzględnieniem efektów wykopalisk archeologicznych. Na kilku zdjęciach z wykopalisk i załączonych szkicach pokazujemy, co i gdzie warto umiejscowić.

Na co warto zwrócić uwagę biorąc kredyt w banku?

Foto: Na co warto zwrócić uwagę biorąc kredyt w banku?
mm so, 22 sierpnia 2020 09:58

Odpowiednio dobrany kredyt pozwala na realizację wielu długoterminowych celów, takich jak zakup mieszkania czy wymarzonego samochodu. Decydując się na taką opcję, warto zapoznać się z pewnymi warunkami, które mogą nas obowiązywać. Ważne jest również zwrócenie uwagi na porównanie oferty różnych banków. W tym niezbędna będzie porównywarka finansowa!

Czekają nas wysokie temperatury, zmiana pogody i burze

Foto: Czekają nas wysokie temperatury, zmiana pogody ...
mm so, 22 sierpnia 2020 09:40

Zmienna zapowiada się pogoda na rozpoczynający się weekend. W sobotę upał przekraczający 30 stopni Celsjusza, później deszcz i burze. Niedziela trochę chłodniejsza.

Dziki do odstrzału

Foto: Dziki do odstrzału
mm pt, 21 sierpnia 2020 19:01

2000 dzików muszą odstrzelić myśliwi na terenie województwa podlaskiego. Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski właśnie wydał takie rozporządzenie.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę