wtorek, 07 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Jaki prezent na rocznicę ślubu dla Męża? - top 10 prezentów

Foto: Jaki prezent na rocznicę ślubu dla Męża? - top ...
JJS pt, 13 marca 2020 12:50

Wybór prezentu dla mężczyzny nie jest prostym zadaniem. Jednakże dobrze znając swojego męża, ma się większe prawdopodobieństwo trafienia w to, co lubi.

Podwyżka śmieci także w Piątnicy

Foto: Podwyżka śmieci także w Piątnicy
cz pt, 13 marca 2020 08:57

Rada Gminy Piątnica zmieniła stawki opłat za śmieci. Od 1 kwietnia podstawowa opłata od osoby wzrasta z 14 zł na 19 zł miesięcznie. Tyle będą płacić mieszkańcy segregujący śmieci. Za niesegregowanie kara będzie wynosiła 57 zł miesięcznie od jednego mieszkańca.

Obława na pacjenta

Foto: Obława na pacjenta
cz pt, 13 marca 2020 08:24

Mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa wyszedł ze szpitala w Białymstoku. Po informacji ze szpitala policjanci szybko odnaleźli go. - Przygotowani i ubrani w kombinezony podjęli interwencje – przekazuje Tomasz Krupa, rzecznik prasowy KWP w Białymstoku. - Mężczyzna wykonywał polecenia nie było potrzeby kontaktu fizycznego.

Sądy zamknięte do końca miesiąca

Foto: Sądy zamknięte do końca miesiąca
cz cz, 12 marca 2020 19:23

- Zarządzeniem A-021-8/20 Prezesa Sądu Okręgowego w Łomży z dnia 12 marca 2020 r. zostają zdjęte wszystkie sprawy z wokand w terminie od dnia 13 marca 2020 r. do dnia 31 marca 2020 r. - ogłoszono w czwartkowe późne popołudnie na stronie internetowej Sądu Okręgowego w Łomży. Prezes sądu sędzia Jan Leszczewski mówi, że takie zamknięcie sądów dotyczy całego kraju, a podobne w treści zarządzenia zostały wydane także przez wszystkich prezesów sądów rejonowych łomżyńskiego okręgu sądowego.

Biskup Stenpowski udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy Świętej

Foto: Biskup Stenpowski udzielił dyspensy od obowiązk...
cz cz, 12 marca 2020 15:55

Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski, udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w Mszy Świętej. Dyspensa obowiązuje osoby w podeszłym wieku, osoby z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.), dzieci i młodzież szkolną oraz dorosłych, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osoby które czują obawę przed zarażeniem.

Zmiana Komendanta

Foto: Zmiana Komendanta
cz cz, 12 marca 2020 15:14

Inspektor Robert Szewc został Komendantem Wojewódzkim Policji w Białymstoku. Zastąpił na tym stanowisku nadinspektora Daniela Kołnierowicza, który po 25 latach służby przeszedł na emeryturę. Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku odbyła się uroczysta ceremonia przekazania obowiązków Komendanta.

Synoptycy podnoszą stopień zagrożenia

Foto: Synoptycy podnoszą stopień zagrożenia
cz cz, 12 marca 2020 12:46

Na drugi stopień podnieśli synoptycy zagrożenie jakie w Łomży i regionie może powodować coraz silniejszy wiatr. Jego prędkość w porywach lokalnie może wzrastać do 100 km/h. Najsilniejsze porywy wiatru towarzyszyć będą przelotnym opadom deszczu i burzom.

Czy to już panika?

Foto: Czy to już panika?
cz cz, 12 marca 2020 12:22

Rząd, który wczoraj zdecydował o zamknięciu szkół, uniwersytetów i placówek kultury dziś dementuje „wiele fake newsów”. „Dementujemy: Nie planujemy zamykania sklepów i placówek handlowych. Nie planujemy odcinania kordonem sanitarnym żadnych dużych miast.” Koronawirus staje się coraz większym problemem, a kraj zaczyna ogarniać panika. Widać to po zwiększonych zakupach w sklepach i półkach, które świecą pustkami. Oficjalnie w województwie podlaskim do czwartku do godz. 11.00 nie potwierdzono występowania koronawirusa, ale w kraju liczba osób zakażanych wzrosła już do 47 skłaniając do działań kolejnych mieszkańców.

Egzaminy z obawą przed koronawirusem

Foto: Egzaminy z obawą przed koronawirusem
cz cz, 12 marca 2020 10:49

W Małopolsce, w obawie przed koronawirusem zamknięto Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. W Łomży WORD działa prawie normalnie. Dyrektor Mirosław Oliferuk podkreśla, że przy obecnym systemie egzaminowania, to nie jest takie wielkie skupisko ludzi, jakie było kiedyś, ale wprowadzono i tu dodatkowe środki bezpieczeństwa, a kursanci, którzy będą odwoływać egzaminy nie będą ponosić finansowych konsekwencji takich decyzji.

Wojewoda zamyka kolejne placówki

Foto: Wojewoda zamyka kolejne placówki
cz cz, 12 marca 2020 10:19

Na podstawie art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. z 2020 r. poz. 374), w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej COVID-19 wywołanej wirusem SARS-CoV-2 polecam czasowe zawieszenie działalności na terenie województwa podlaskiego, w terminie od dnia 12 marca 2020 r. do dnia 25 marca 2020 roku, w:

Wymuszona zmiana cen śmieci w Śniadowie

Foto: Wymuszona zmiana cen śmieci w Śniadowie
cz cz, 12 marca 2020 09:21

Małe gospodarstwa zaoszczędzą, duże zapłacą więcej. Radni Gminy Śniadowo zmienili sposób naliczania opłaty za śmieci, a w konsekwencji także stawki jakie od 1 kwietnia zobowiązani będą wnosić mieszkańcy. Teraz opłata jest od gospodarstwa, ale z wyróżnieniem czterech grup w zależności od liczby osób. Nowa opłata będzie od osoby. To jak przyznaje wójt gminy Rafał Pstrągowski reakcja na skargę jaką na poprzednia uchwałę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego złożyła łomżyńska prokuratura. Z jej uzasadnienia wynika, że nie można w Polsce mieszać metod wyliczania podatku śmieciowego. - Wewnętrznie się z tym nie zgadzam, ale jako gmina przyjęliśmy te argumenty - mówi wójt dodając, że liczy, iż skarga prokuratury zostanie wycofana.

Po bakteriach prezydent oddał MOSiR

Foto: Po bakteriach prezydent oddał MOSiR
cz cz, 12 marca 2020 08:33

Trzy lata temu, po aferze z przyznaniem przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego nagrody rocznej Andrzejowi Modzelewskiemu, dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji bez wymaganego wniosku od nadzorującej wówczas placówkę wiceprezydenta Agnieszki Muzyk, prezydenta dokonał serii zmian w miejskich dokumentach. Jedną z nich było przejęcie MOSiR-u pod swoją bezpośrednią kontrolę. Teraz, po aferze z bakteriami w basenach i ukrywaniem informacji o nich przez władze MOSiR-u, prezydent Chrzanowski nadzór na placówką ponownie oddał zastępcy.

Koronawirus u bram... Baseny znowu zamknięte

Foto: Koronawirus u bram... Baseny znowu zamknięte
cz śr, 11 marca 2020 15:56

Prezydent Łomży zdecydował o zamknięciu od 12 do 25 marca obiektów sportowych, w tym m.in. Parku Wodnego przy ul. kard. Wyszyńskiego, pływalni przy ul. Niemcewicza, kompleksów „Moje Boisko – Orlik 2012”, a także o odwołaniu wydarzeń w instytucjach kultury Miasta Łomża – poinformował Łukasz Czech z ratusza po środowym posiedzeniu Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poświęconego koronowirusowi. Władze miasta zawiesiły również zajęcia w Klubie Seniora i Dziennym Domu Senior + i apelują do mieszkańców o ograniczenie wizyt w Urzędzie Miejskim.

Koronawirusa w województwie nie ma

cz śr, 11 marca 2020 14:13

- Na dzień dzisiejszy nie ma potwierdzonych przypadków wystąpienia koronawirusa na terenie województwa podlaskiego – mówiła w środę przed godziną 14. lek. med. Elżbieta Kraszewska, Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku. Zapewniała, że służby sanitarne są przygotowane do działań i apelowała do mieszkańców o przestrzeganie zasad postępowania dotyczących koronawirusa SARS Cov-2 wywołującego chorobę COVID-19.

Komunikat Wojewody Podlaskiego w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2

Foto: Komunikat Wojewody Podlaskiego w związku z rozp...
cz śr, 11 marca 2020 13:31

- Stosownie do decyzji podjętej podczas posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w dniu 11 marca 2020 r., w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2: ▪️ zarządzam do odwołania zawieszenie organizowania imprez artystycznych i rozrywkowych na terenie województwa, w szczególności w: teatrach, operach, operetkach, filharmoniach, kinach, muzeach, domach kultury i galeriach sztuki; polecam wójtom, burmistrzom oraz prezydentom miast zawieszenie do odwołania działalności klubów dziecięcych i żłobków - podał Bohdan Paszkowski, Wojewoda Podlaski prosząc o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie.

Pijany kierowca złapany po raz trzeci

Foto: Pijany kierowca złapany po raz trzeci
cz śr, 11 marca 2020 11:49

Jeździ pijany i za nic ma nawet wyroki sądu. Wczoraj w południe policjanci z Łomży zatrzymali 69-latka, który jechał samochodem mając w sobie blisko 0,3 promila alkoholu. Kierowania z taką ilością alkoholu w organizmie to wykroczenie, ale okazało się, że za jazdę po pijaku sąd wobec tego mężczyzny już dwukrotnie wcześniej orzekał zakaz kierowania pojazdami. Ponieważ było to jego kolejne przewinienie grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności.

Litwini bez koronawirusa

cz śr, 11 marca 2020 08:54

- Ustały powody z których policjanci z Zambrowa wczoraj zostali objęci nadzorem epidemiologicznym – mówi nadkomisarz Tomasz Krupa, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. „Nadzór” wobec sześciu policjantów wprowadzono po tym, gdy kierowca litewskiego busa, który wczoraj rano uderzył w bariery energochłonne przy obwodnicy Zambrowa, podczas wykonywania z nim czynności w zambrowskiej komendzie stwierdził, że źle się czuje.

Od niedzieli krowa i świnia „+”

Foto: Od niedzieli krowa i świnia „+”
cz śr, 11 marca 2020 08:15

Od 15 marca 2020 r. rolnicy będą mogli ubiegać się o nowy rodzaj wsparcia finansowego z PROW 2014-2020. „Dobrostan zwierząt” to działanie przeznaczone dla hodowców krów i świń, które ma na celu zrekompensowanie rolnikom dodatkowo poniesionych kosztów i utraconych dochodów w wyniku wprowadzenia praktyk hodowlanych związanych z podwyższonym dobrostanem zwierząt. Pieniądze – nawet 595 zł na krowę mleczną i 301 zł na lochę - będzie wypłacała ARiMR.

Komendant Kołnierowicz odchodzi na emeryturę

Foto: Komendant Kołnierowicz odchodzi na emeryturę
cz wt, 10 marca 2020 16:14

Nadinspektor Daniel Kołnierowicz, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku odchodzi na emeryturę. Gazeta Wyborcza podaje, że rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji Mariusz Ciarka potwierdził te informacje.

Komunikat Wojewody Podlaskiego w sprawie imprez masowych

Foto: Komunikat Wojewody Podlaskiego w sprawie imprez...
cz wt, 10 marca 2020 15:16

Zgodnie z zaleceniem, o którym poinformował premier Mateusz Morawiecki po spotkaniu rządowego zespołu kryzysowego we wtorek (10.03), wojewoda podlaski podjął decyzję o odwołaniu planowanych lub przeprowadzanych imprez masowych z udziałem publiczności.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę