sobota, 17 sierpnia 2019 napisz DONOS@

Policyjna akcja „Smog” w Łomży inaczej

Foto: Policyjna akcja „Smog” w Łomży inaczej
cz śr, 17 lipca 2019 09:56

W całym kraju policjanci mają prowadzić dziś akcję „Smog”. Wyposażeni w dymomierze i analizatory spalin będą "eliminować z ruchu pojazdy, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego". Do akcji zostali włączeni także policjanci z Łomży, tyle tylko że na stanie jednostki nie ma żadnego dymomierza ani analizatora spalin.

Wyborów prawie nie będzie

Foto: Wyborów prawie nie będzie
cz śr, 17 lipca 2019 08:42

W przyszłą niedzielę 28 lipca w całym kraju zostały wyznaczone wybory do rad powiatowych izb rolniczych. W powiecie łomżyńskim liczy ona 19 członków, ale jak się okazuje już znane są nazwiska większości jej członków, a wybory będą tylko w gminach Miastkowo i Piątnica.

Jest fundament, dwie ściany i 6 słupów nowego dworca

Foto: Jest fundament, dwie ściany i 6 słupów nowego d...
cz wt, 16 lipca 2019 16:22

Po latach zapowiedzi, miesiącach opóźnień zaczyna urzeczywistniać się nowy dworzec autobusowy. Z dużej działki u zbiegu alei Legionów i ulicy Sikorskiego „odkrojono” około jednej trzeciej od strony Dworcowej, prostopadłej do Legionów, którędy wjeżdżają i wyjeżdżają autobusy, busy, auta dostawcze i osobowe sprzedawców w hali targowej i pod wiatą. We wtorkowe przedpołudnie panował tu tłok i rozgardiasz jak na tureckim bazarze, lecz widać już było 6 pierwszych słupów zadaszenia nad stanowiskami nowego dworca.

Hałas doskwiera w Łomży

Foto: Hałas doskwiera w Łomży
cz wt, 16 lipca 2019 16:00

Powszechnie uważa się, że za uciążliwy hałas przy głównych ulicach Łomży odpowiadają przede wszystkim wielki ciężarówki. Te jadą głównie ul. Wojska Polskiego, przy której przez lata wykonywane były „urzędowe” długookresowe pomiary hałasu. Za każdym razem stwierdzano znaczące przekroczenia obowiązujących w kraju norm. W ubiegłym roku punkt pomiaru przeniesiono na Aleję Legionów, którą ciężarówki prawie nie jeżdżą. Okazuje się, że i tu przekroczenia wartości dopuszczalnych hałasu są niemal takie same jak były notowane na Wojska Polskiego i to zarówno w dzień, jak i w nocy.

MPWiK milczy i czyści wodociąg po skażeniu bakteriami

Foto: MPWiK milczy i czyści wodociąg po skażeniu bakt...
cz wt, 16 lipca 2019 13:03

Przez tydzień mieszkańcy osiedla Łomżyca wcale nie mogli pić wody z miejskiego wodociągu. W ubiegłym tygodniu, po tygodniu dezynfekowania wody podawanej do wodociągu w całym mieście udało się pozbyć groźnych dla ludzi bakterii z grupy coli, mimo to woda nadal jest chlorowana. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji nie odpowiada na pytania ani o to jak mogło dojść do skażenia wody w wodociągu, ani jak długo woda w mieście będzie jeszcze chlorowana. Póki co wynajęto zewnętrzną firmę, która rozpoczęła czyszczeniem sieci wodociągowej w rejonie osiedla „Łomżyca”.

Kołakowski przewodził Polakom na COSAC

Foto: Kołakowski przewodził Polakom na COSAC
cz wt, 16 lipca 2019 11:51

Mówiono m.in. o perspektywach międzynarodowych relacji handlowych UE w kontekście brexitu, Europejskim Obszarze Edukacji, gospodarce opartej na innowacyjności, postępie technologicznym i wpływie społecznym Unii Europejskiej. Poseł Lech Antoni Kołakowski po raz kolejny przewodniczył polskiej delegacji na posiedzeniu COSAC, czyli Konferencji Przewodniczących Komisji ds. UE.

Samochód na akumulator dla dzieci – zabawka z najwyższej półki

Foto: Samochód na akumulator dla dzieci – zabawka z n...
JJS wt, 16 lipca 2019 10:09

Skoro można kupić jakiś elektryczny samochodzik w hipermarkecie za 300 złotych, to czy warto wydawać cztery razy więcej w sklepie z zabawkami? Zdecydowanie tak i jest wiele argumentów przemawiających za wyborem auta z najwyższej półki. Oto one!

Trochę popada

cz wt, 16 lipca 2019 08:18

Początkowo zachmurzenie umiarkowane, ale stopniowo będzie wzrastało do dużego. Na popołudnie synoptycy z białostockiego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW zapowiadają przelotne opady deszczu, a miejscami także burze.

Więźniarka dla GR Nadzieja

Foto: Więźniarka dla GR Nadzieja
cz pon, 15 lipca 2019 16:08

Wycofana z zasobów Zakładu Karnego w Czerwonym Borze więźniarka trafiła do Grupy Ratowniczej Nadzieja. Kluczyki do pojazdu ks. Radosławowi Kubłowi, prezesowi Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja w Łomży, której jednostką organizacyjną jest GR Nadzieja, przekazał ppłk Zbigniew Jankowski, dyrektor ZK w Czerwonym Borze.

Duopol Łomża–Ostrołęka?

Foto: Duopol Łomża–Ostrołęka?
cz pon, 15 lipca 2019 15:45

Co łączy Łomżę i Ostrołękę? Rzeka Narew, droga krajowa nr 61, jedna diecezja... i niektórzy mieszkańcy tworząc rodziny, albo przejeżdżają z jednego do drugiego miasta w poszukiwaniu lepszej pracy. Teraz do tego grona dołączyli... eksperci pracujący na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Stworzyli oni duopol Łomża–Ostrołęka i umieścili go na liście 32 miast, w tym czterech duopoli, które miałyby być beneficjentami programu deglomeracji. Według ekspertów MPiT z Warszawy można wyprowadzić do nich siedziby co najmniej 31 urzędów.

Szybko stracili prawa jazdy

Foto: Szybko stracili prawa jazdy
cz pon, 15 lipca 2019 14:01

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali prawa jazdy kolejnym dwóm kierowcom, którzy ponad dwukrotnie przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. 40-latek toyotą pędził 117 km/h, a 35-latek fordem 108 km/h. Policjanci podkreślają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Pobili za zwrócenie uwagi

Foto: Pobili za zwrócenie uwagi
cz pon, 15 lipca 2019 12:32

W piątek informowaliśmy o zatrzymaniu w policyjnej akcji zatrzymania samochodu na starym moście. Samochodem z Łomży usiłowało wyjechać trzech młodych mężczyzny, którzy jak się okazuje wcześniej pobili 49-letniego mieszkańca Łomży. To właściciel budynku, który zwrócił uwagę jednemu z nich, aby nie obsikiwał jego budynku.

Wypadek pod szpitalem

Foto: Wypadek pod szpitalem
mm pon, 15 lipca 2019 07:26

Jedna osoba została ranna i trafiła do szpitala po zderzeniu dwóch samochodów osobowych na alei Piłsudskiego, przy wyjeździe ze szpitala. Są utrudnienia w ruchu.

Piękne konie polskie zimnokrwiste w Piątnicy

Foto: Piękne konie polskie zimnokrwiste w Piątnicy
mm nie, 14 lipca 2019 16:32

- Na regionalnej wystawie koni w Piątnicy znani hodowcy z powiatu łomżyńskiego i kolneńskiego pokazali 12 dorodnych klaczy i 12 tegorocznych źrebiąt - informuje Henryk Strzelecki, wiceprezes Wojewódzkiego Związku Hodowców Koni w Białymstoku. Najmłodsze z ocenianych w konkursie źrebiąt pod matkami miało niecałe półtora miesiąca, a najstarsze urodziło się 1. stycznia. Na błoniu przy Forcie II w Piątnicy 1. nagrodę wygrała 4-miesięczna Rilla (córka 8-letniej Roliny) z hodowli Andrzeja Olendra, 50-letniego rolnika i hodowcy bydła mlecznego w Potasiach w gminie Turośl.

Dni Jedwabnego z motocyklistami, koncertami i rozwagą

Foto: Dni Jedwabnego z motocyklistami, koncertami i r...
mm so, 13 lipca 2019 23:37

Miasto z podkową w herbie i okoliczne wioski bawią się na całego podczas 16. Dni Jedwabnego. W trakcie 3-dniowej imprezy odbywał się też 16. Zlot Motocyklowy z udziałem około 300 miłośników szybkich i lśniących jednośladów, pokazy rękodzieła ludowego, koncerty zespołów discopolowych na scenie przed MGOK-iem, konsumpcja w ogródku gastronomicznym i erupcja emocji w wesołym miasteczku, gdzie obok dmuchańców placu zabaw stanęło kilkunastometrowe ramię do latania pod niebo. - Te Dni zaplanowaliśmy jako imprezę o charakterze rodzinnym i integrującym mieszkańców miasta i gminy – mówi burmistrz Adam Niebrzydowski (lat 43), goszczący, m.in., ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego i Marka Olbrysia z Zarządu Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku.

Czołówka pod Łomżą

Foto: Czołówka pod Łomżą
mm so, 13 lipca 2019 11:32

Dwa samochody osobowe zderzyły się między Łomżą a Starą Łomżą na DK 63. 4 osoby trafiły do szpitala.

Groźny wypadek na drodze do Śniadowa

Foto: Groźny wypadek na drodze do Śniadowa
cz pt, 12 lipca 2019 21:43

Co najmniej dwie osoby zostały ranne po wypadku na drodze Łomża – Śniadowo. W okolicach wsi Koziki przed godziną 21. zderzyły się trzy samochody osobowe. Z pierwszych relacji wynika, że co najmniej jedna osoba ranna jest w bardzo ciężkim stanie. Na miejscu wypadku ratownicy prowadzili jej reanimację.

Wymarzony indeks na studia w SGGW dla Anity z „Wety”

Foto: Wymarzony indeks na studia w SGGW dla Anity z „...
cz pt, 12 lipca 2019 16:57

Maturzystka Technikum Weterynaryjnego w Łomży Anita Chalecka zdobyła upragniony indeks do stołecznej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. - Ja od dziecka marzyłam o tym, żeby móc leczyć zwierzęta – mówi szczęśliwa Anita, która przez rok przygotowywała się do tego konkursu o indeks pod kierunkiem lekarza weterynarii Piotra Mieczkowskiego. Troje jurorów oraz naukowców z SGGW najwyżej oceniło zwycięską pracę o cesarskim cięciu u suk, przy którym Anita kilka razy asystowała w Lecznicy Oaza w Łomży. Chciałaby na studiach nabrać tej specjalistycznej biegłości.

Więcej alkoholu na... miesiąc trzeźwości

Foto: Więcej alkoholu na... miesiąc trzeźwości
cz pt, 12 lipca 2019 16:24

Sierpień w Polsce Kościów tradycyjnie ogłasza miesiącem trzeźwości, zachęcając wiernych do całkowitej abstynencji od alkoholu. W Łomży w tym roku wraz z początkiem sierpnia zaczną obowiązywać przepisy zwiększające liczbę sklepów z wódką i umożliwiające sprzedaż alkoholu bliżej m.in. kościołów. W piątek w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego zostały opublikowane uchwalone dwa dni wcześniej przez radnych Łomży przepisy liberalizujące handel alkoholem. Wchodzą one w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia, czyli licząc od dziś.

Zatrzymani na moście

Foto: Zatrzymani na moście
cz pt, 12 lipca 2019 15:10

Trzy policyjne radiowozy, w tym jeden nieoznaczony, zatrzymały na starym moście przez Narew wyjeżdżający z Łomży samochód. Jak relacjonują świadkowie nieoznakowany samochód policyjny zajechał mu drogę po czym dołączyły do niego dwa radiowozy. Urszula Brulińska z KMP w Łomży potwierdza zdarzenie i mówi, że zatrzymano trzy jadące samochodem osoby.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę