poniedziałek, 21 października 2019 napisz DONOS@

Porachunki rodzinne załatwił siekierą

Foto: Porachunki rodzinne załatwił siekierą
cz śr, 18 września 2019 14:14

Do Sądu Okręgowego w Łomży wpłynął akt oskarżenia przeciwko 65-letniemu mieszkańcowi Niećkowa, który w lutym w jednym z mieszkań w Grajewie siekierą zaatakował brata i bratową. Mężczyzna kilkakrotnie uderzył ich w głowy przyniesioną przez siebie siekierą. Śledczy oskarżyli go o usiłowanie zabójstwa dwóch osób.

Idealny prezent - sprawdź na co zwrócić uwagę przy jego wyborze

Foto: Idealny prezent - sprawdź na co zwrócić uwagę p...
JJS śr, 18 września 2019 10:54

Każdego roku kupujemy swoim bliskim prezenty. Niektóre są trafione, inne mniej. Bez wątpienia najlepsza nagroda za trud włożony w wybór upominku to szczery uśmiech. Jak wybrać idealny prezent i zapewnić sobie taką reakcję?

Robotnicy obcięli korzenie lipom przy Niemcewicza

Foto: Robotnicy obcięli korzenie lipom przy Niemcewicza
cz śr, 18 września 2019 09:37

- Jak tak dalej pójdzie, kiedyś piękna i zielona Łomża stanie się betonowym placem, pozbawionym drzew i krzewów, tylko z polbrukiem i asfaltem – zadzwoniła do nas zdenerwowana Czytelniczka, że podczas remontu ulicy Niemcewicza na osiedlu Południe podcięto lub obcięto korzenie u nasady drzewom, aby wpasować duże, żeliwne i ozdobne kratownice, przykrywające kwadratowe gazony ziemi przy powierzchni gruntu. Inny Czytelnik zrobił zdjęcia, pokazujące skalę zniszczenia: poodsłaniane pnie i korzenie wysokich i gęstych drzew wyglądają jak świeże drewno z tartaku, ucięte piłą jak żyletką. Kto za to odpowie? Gdzie są służby ratowania zieleni, gdzie prezydent i radni? – pytają Czytelnicy.

Wypadek na DK 64

cz śr, 18 września 2019 08:22

Zablokowana jest droga krajowa nr 64 Łomża – Jeżewo. Rano w okolicach wsi Targonie Wity kierujący sam. IVECO jadąc w kierunku Łomży w trakcie manewru wyprzedzania zjechał do rowu gdzie uderzył w drzewo. Zakleszczonego w zniszczonym samochodzie kierowcę musieli wycinać strażacy.

PSL: postawmy na tych, którzy żywią, a jak trzeba to bronią Polski

Foto: PSL: postawmy na tych, którzy żywią, a jak trze...
cz wt, 17 września 2019 15:46

- To jest drużyna nr 1 nie tylko w wyniku losowania, ale przede wszystkim w działaniu – mówił Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. We wtorkowe przedpołudnie zachęcał w Łomży do głosowania na kandydatów na posłów i senatora wystawionych przez PSL. - Te kolejne cztery lata, kolejna kadencja musi być dla ludzi ciężkiej pracy. Dla tych, którzy płacą podatki, ciężko pracują, dla przedsiębiorców, dla rolników dla dobrych gospodarzy – mówił szef ludowców pytając polityków rządzącej w kraju PiS czy „płaca minimalna w rolnictwie będzie wprowadzona, czy nasi gospodarze będą zdani sami na siebie”.

Czystsza woda

cz wt, 17 września 2019 15:04

Poprawi się jakość wody i system odprowadzania ścieków. Zarząd Województwa Podlaskiego września przyznał na inwestycje wodno-ściekowe w siedmiu podlaskich gminach prawie 48 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Największe projekty zrealizują gminy Szczuczyn, Szumowo i Stawiski.

Minister Błaszczak: To jest niezwykle ważne wydarzenie dla przyszłości Łomży i Ziemi Łomżyńskiej

Foto: Minister Błaszczak: To jest niezwykle ważne wyd...
cz wt, 17 września 2019 13:37

- Bardzo ciesze się z tego, że Wojsko Polskie do Łomży wraca. Bardzo cieszę się z tego, że Wojsko Polskie jest coraz liczniejsze – mówił na Starym Rynku w Łomży Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. To on 29 kwietnia 2019 roku wydał decyzję o sformowaniu nowego, 18. Pułku Logistycznego, który wejdzie w skład 18. Dywizji Zmechanizowanej. Pułk formowany jest na bazie warsztatów teletechnicznych w Łomży. Dziś dowodzenie nową jedenastką minister Błaszczak powierzył Pawłowi Gałązce, którego awansował na pułkownika.

Niesprawiedliwa polityka śmieciowa Łomży... zostaje

Foto: Niesprawiedliwa polityka śmieciowa Łomży... zos...
cz wt, 17 września 2019 10:26

Miesięczna maksymalna opłata za śmieci w Polsce od 1 osoby w tym roku może wynieść 33,86 zł jeśli śmieci są segregowane. W Łomży mieszkający samotnie mieszkańcy domków jednorodzinnych za segregowane śmieci płacą teraz po 40 zł miesięcznie, czyli o ponad 6 zł więcej. Ratusz przekonuje, że wszystko jest OK, bo w mieście obowiązuje metoda ustalania opłaty „za gospodarstwo domowe”. - W związku z tym uchwalona kwota nie może przekroczyć 94,81 zł – twierdzi Grzegorz Daniluk zaznaczając, że „ustawa nie określa ilości osób, które tworzą gospodarstwo domowe”.

17 września 1939 roku

Foto: 17 września 1939 roku
cz wt, 17 września 2019 08:15

Przed 80. laty, 17 września 1939 roku, walczącej z hitlerowską nawałnicą Polsce „nóż w plecy” wbił komunistyczny Związek Radziecki. Milionowa armia zaatakował wojska polskie na całej długości wschodniej granicy RP realizując w ten sposób zapisy tzw. paktu Ribbentrop – Mołotow, będącego de facto czwartym rozbiorem Polski. Łomża znalazła się w utworzonej na tych ziemiach „Zachodniej Białorusi”, a następnie wcielona do ZSRR. Główną metodą niemal dwuletniego sowieckiego rządzenia stały się terror i masowe deportacje.

Styl indyjski — jakie meble wybrać?

Foto: Styl indyjski — jakie meble wybrać?
JJS pon, 16 września 2019 15:34

Uwielbiasz barwną atmosferę orientu? Marzysz o podróży do Indii? We wnętrzu w stylu indyjskim poczujesz się naprawdę wyjątkowo! Jakie meble i dodatki wybrać, urządzając własne M?

Telefoniczni oszuści polują w Łomży

Foto: Telefoniczni oszuści polują w Łomży
cz pon, 16 września 2019 14:23

- Policjanci otrzymali przed chwilą dwa sygnały o tym, że najprawdopodobniej próbowano oszukać modyfikując metodę na „tzw. wnuczka” - podaje st. asp. Ewelina Szlesińska, oficer prasowy KMP w Łomży prosząc o ostrzeżenie zwłaszcza osób starszych o kolejnych „atakach” telefonicznych oszustów. Ich cele jest wyłudzenie pieniędzy.

Przywitanie Dowódcy 18. Pułku Logistycznego

Foto: Przywitanie Dowódcy 18. Pułku Logistycznego
cz pon, 16 września 2019 12:20

Dowódca 18. Dywizji Zmechanizowanej zaprasza na uroczysty apel z okazji Rozpoczęcia formowania i funkcjonowania 18. Pułku Logistycznego w Łomży.

Pociąg wykoleił się w Łomży

Foto: Pociąg wykoleił się w Łomży
cz pon, 16 września 2019 11:06

Trzy wagony składu towarowego wykoleiły się w Łomży. Do zdarzenia doszło przy przejeździe kolejowym przez aleję Piłsudskiego. Nikomu nic się nie stało, a po wykolejeniu się wagonów skład rozpięto umożliwiając samochodom przejazd ulicą.

Zapalił się Land Rover

Foto: Zapalił się Land Rover
cz pon, 16 września 2019 09:32

Kierowca ratował się ucieczką, a płonący samochód uderzył w obwieszone plakatami wyborczymi barierki ochronne. Jadący przez środek Łomży Land Rover Freelander stanął w płomieniach. Na szczęście nikomu z ludzi nic się nie stało.

Chrzanowski coraz bardziej zadłuża Łomżę

Foto: Chrzanowski coraz bardziej zadłuża Łomżę
cz pon, 16 września 2019 09:06

Po pierwszej kadencji prezydenta Mariusza Chrzanowskiego zadłużenie Łomży zwiększyło się o blisko 36 milionów i przekroczyło 147,5 milionów złotych. W tym roku dług miasta ma spaść o około 600 tys. zł, ale zadłużenie znowu ma szybko rosnąć. Prezydenta ogłosił właśnie, że Łomża ma w tym roku pożyczyć 10 mln zł „na spłatę zobowiązań z tytułu wcześniej zaciąganych kredytów”, oraz przesłał do radnych dokumenty, z których wynika, że w przyszłym roku miasto będzie musiało pożyczyć 20 mln zł, a następnym roku kolejne 20 mln zł. Na koniec 2021 roku dług miasta przekroczy już 163 miliony złotych.

Dziki do odstrzału

Foto: Dziki do odstrzału
cz pon, 16 września 2019 08:38

Odstrzał „sanitarny” 32 dzików na terenie powiatu łomżyńskiego nakazał Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łomży. Myśliwi mają czas na wykonanie odstrzału do końca października.

Konferencja na jubileusz 45-lecia Wagów

Foto: Konferencja na jubileusz 45-lecia Wagów
cz pon, 16 września 2019 08:11

Prof. Henryka Sędziak wraz z małżonkiem Zdzisławem oraz prof. Irena Cecylia Maryniakowa zostali członkami honorowymi Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów. Akty nadania tej godności zostały wręczone zasłużonym dla regionu naukowcom w czasie konferencji inaugurującej obchody 45-lecia towarzystwa. – Jestem wzruszona! – mówi Henryka Sędziak. – Jestem w ŁTN od pierwszego dnia jego istnienia we wrześniu 1974 roku, a w maju następnego roku było uroczyste otwarcie. – Jesteśmy towarzystwem naukowym, a to zobowiązuje do rozpoczęcia roku jubileuszu w taki sposób – dodaje wiceprezes ŁTN Małgorzata Frąckiewicz, zapowiadając kolejne konferencje, projekty i spotkania naukowe.

Zderzenie na drodze Łomża - Podgórze

Foto: Zderzenie na drodze Łomża - Podgórze
cz pt, 13 września 2019 15:09

Mercedes, opel corsa i VW polo zderzyły się na drodze krajowej nr 63 Łomża – Zambrów. Ma miejscu pracują służby ratunkowe i policjanci i są utrudnienia w ruchu, który odbywa się wahadłowo.

Kradzież u jubilera

Foto: Kradzież u jubilera
cz pt, 13 września 2019 14:58

Jeden z łomżyńskich jubilerów miał zostać okradziony. Do zdarzenia doszło w piątkowe południe. Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży potwierdza, że policjanci interweniują w związku ze zgłoszeniem kradzieży. Na razie policja nie podaje żadnych innych informacji w tej sprawie.

Droga Wizna – Jedwabne bez właściciela?

Foto: Droga Wizna – Jedwabne bez właściciela?
cz pt, 13 września 2019 13:12

W poniedziałek nieoczekiwanie marszałek województwa wycofał wniosek o przejęcie przez samorząd województwa drogi Wizna – Jedwabne. Dwa dni później w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego został opublikowana uchwała o pozbawieniu tej drogi kategorii drogi powiatowej. - Na pewno nie będzie tak, że droga ta nie będzie miała właściciela – mówi Maria Dziekońska, wicestarosta łomżyński.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę