poniedziałek, 20 stycznia 2020 napisz DONOS@

Ślubowanie ławników

Foto: Ślubowanie ławników
cz śr, 18 grudnia 2019 11:45

- Ławnik musi być nieskazitelnego charakteru - mówił Jan Leszczewski prezes Sądu Okręgowego w Łomży. W środę rano wybrani przez rady gmin i miast ławnicy sądowi na kadencję 2019 – 2023, złożyli ślubowania. - Przykro jest, że musimy się spotykać w takiej chwili, kiedy tak o sądach bardzo brzydko określone osobny mówią – mówił prezes Leszczewski. - Państwo w tym okresie również będziecie orzekali, będziecie orzekali jak pełnoprawni sędziowie - dodawał.

Tragiczne okoliczności wypadku

Foto: Tragiczne okoliczności wypadku
cz śr, 18 grudnia 2019 10:26

We wczorajszym wieczornym wypadku w okolicach Rydzewa zginął 21-letni mieszkaniec gminy Miastkowo. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że okoliczności wypadku mogły być inne niż podawano niedługo po zdarzeniu. Mężczyzna miał zjechać naprzeciwległy pas ruchu unikając uderzenia w tył hamującego przed nim samochodu osobowego, którego kierowca w ostatniej chwili dostrzegł jadący przed nim słabo oświetlony ciągnik rolniczy.

Krew... z Chrystusem płynie już 12 lat

Foto: Krew... z Chrystusem płynie już 12 lat
cz śr, 18 grudnia 2019 10:04

Zaczynaliśmy w marcu 2008 roku. Od tamtej, wielkopostnej inauguracji zorganizowaliśmy już 62. edycje parafialnej akcji „Oddaj krew... z Chrystusem”. Ostatnia miała miejsce w niedzielę 15. grudnia 2019 roku. Do Centrum Katolickiego im. Papieża Jana Pawła II przy kościele Krzyża Świętego w Łomży, z zamiarem oddania krwi, zgłosiło się ponad 40 osób.

Śmiertelny wypadek na drodze do Ostrołęki

Foto: Śmiertelny wypadek na drodze do Ostrołęki
cz wt, 17 grudnia 2019 17:54

Zablokowana jest droga Łomża – Ostrołęka. W okolicach wsi Rydzewo zderzyły się czołowo osobówka z ciężarówką. Niestety to wypadek tragiczny w skutkach – zginął kierowca osobówki. Na miejscu pracują służby ratunkowe.

RIO kolejny raz zwraca uwagę na dług Łomży

Foto: RIO kolejny raz zwraca uwagę na dług Łomży
cz wt, 17 grudnia 2019 16:43

Przedłożone przez prezydenta Łomży projekty budżetu miasta na 2020 rok i nowej wieloletniej prognozy finansowej zostały pozytywnie zaopiniowane przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Białymstoku. W uzasadnieniu decyzji RIO dotyczącej WPF zostały sformułowane uwagi, które przede wszystkim dotyczą długu Łomży i możliwości jego spłaty w przyszłości. Zadłużenie miasta w przyszłym roku ma przekroczyć 156 milionów złotych, a władze już planują, że w kolejnym roku wzrośnie jeszcze bardziej.

Płytki wielkoformatowe - gdzie warto je wykorzystać?

Foto: Płytki wielkoformatowe - gdzie warto je wykorzy...
JJS wt, 17 grudnia 2019 15:31

Płytki wielkoformatowe należą obecnie do grupy najchętniej wybieranych materiałów wykończeniowych ścian oraz podłóg. Cenione są przede wszystkim za nowoczesny i efektowny wygląd, a także (wcale mnie mniej) za łatwość w utrzymaniu ich w czystości.

Nowe radiowozy przed gwiazdką

Foto: Nowe radiowozy przed gwiazdką
cz wt, 17 grudnia 2019 13:29

Trzy nowe radiowozy otrzymali wczoraj policjanci z Łomży. Dwa to oznakowane dla drogówki i patrolowców, a trzeci to nieoznakowany samochód dla policjantów z wydziału kryminalnego. Jeden z nowych radiowozów dla łomżyńskich policjantów został kupiony przy wsparciu dotacją z samorządu województwa podlaskiego.

Ewakuacja w Piątnicy

Foto: Ewakuacja w Piątnicy
cz wt, 17 grudnia 2019 11:02

Kwadrans przed godziną 13. zakończyła się akcja podejmowania przez saperów niewybuchu znalezionego w Piątnicy. Mierzący około 40 cm długości moździerz rosyjski z czasów II wojny światowej z zapalnikiem znaleziono podczas remontu ul. Wesołej. Swoje domy w promieniu pół kilometra od niewybuchu opuściło około 200 osób, które teraz mogą bezpiecznie do nich powrócić.

Mieszkanie jak nowe

Foto: Mieszkanie jak nowe
JJS wt, 17 grudnia 2019 10:07

Remont domu lub mieszkania to poważne wyzwanie, do którego trzeba się odpowiednio przygotować, zwłaszcza jeśli mamy zamiar wykonać go we własnym zakresie. Przemyślane zakupy oraz dobrze rozplanowana prace pozwolą nam na zaoszczędzenie środków finansowych, a także czasu. Ma to niebagatelne znaczenie, gdyż jak dobrze wiemy remonty nie należą do najprzyjemniejszych spraw w życiu i są raczej koniecznością, przez którą trzeba przebrnąć.

Amator drogich zapachów

cz wt, 17 grudnia 2019 09:56

57-letni mieszkaniec gminny Zbójna okradł perfumerie w Łomży w nieco ponad miesiąc z dwóch z nich wyniósł ponad 20 pudełeczek markowych perfum. Straty spowodowane przez złodzieja oszacowano na blisko 6 tysięcy 400 złotych. Policjanci zatrzymali go wczoraj.

Rewizyta w Pałacu Prezydenckim

Foto: Rewizyta w Pałacu Prezydenckim
cz wt, 17 grudnia 2019 09:17

W maju ubiegłego roku żona Prezydenta RP Andrzeja Dudy, Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Szkołę Podstawową im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Podgórzu. Wczoraj uczniowie tej szkoły złożyli jej rewizytę w Pałacu Prezydenckim.

Skuteczne zagęszczanie włosów - jakie metody są najlepsze?

Foto: Skuteczne zagęszczanie włosów - jakie metody są...
JJS wt, 17 grudnia 2019 09:09

Wypadające włosy to popularny problem nie tylko wśród mężczyzn, ale również kobiet. Przyczyny mogą być różne, dlatego czasami wiele czasu zajmuje samo zdiagnozowanie problemu. Na szczęście, dzięki nowoczesnym metodom zagęszczania włosów, możesz rozpocząć skuteczną walkę z łysieniem od razu po zaobserwowaniu pierwszych problemów.

Zbierają na odbudowę domu ojca

Foto: Zbierają na odbudowę domu ojca
cz wt, 17 grudnia 2019 08:44

W nocy z 11 na 12 grudnia w Wygodzie spłonął dom. Ogień zniszczył niemal cały budynek, a 65-letni mężczyzna ledwo uciekł z pożaru. Dzieci chcą odbudować jego dom, jednak – jak podają - nie jesteśmy w stanie sami sobie z tym poradzić. Na serwisie Zrzutka.pl zorganizowali zbiórkę środków na odbudowę domu.

Prezenty pod choinką w Domu Pod Dobrym Aniołem

Foto: Prezenty pod choinką w Domu Pod Dobrym Aniołem
cz wt, 17 grudnia 2019 08:14

- Jacy oni młodzi i zdolni, i piękni... - szeptali między sobą w blasku światełek i bombek na choince mieszkańcy Domu Rodzinnego Pod Dobrym Aniołem w Łomży. Niektórzy mieli w oczach blask od łez wzruszenia, gdyż podziwiali unoszących się w rytmie walca, płynących w powietrzu, 14-letnich tancerzy: Julię Szmit i Mateusza Patorę. - Ja w młodości też byłam towarzyska, równie roztańczona i rozśpiewana, tak jak ci młodzi... - uśmiecha się promiennie do nastolatków i wspomnień Krystyna Piliszewska – Barzyk, 78-letnia pielęgniarka i pensjonariuszka Domu „na Piaskach”, jak określają placówkę mieszkańcy. - Prawie 30 lat opiekowałam się innymi, a teraz sama potrzebowałam opieki.

Kacperek walczy z guzem mózgu, a rodzina o pieniądze na kolejna operację

Foto: Kacperek walczy z guzem mózgu, a rodzina o pien...
cz pon, 16 grudnia 2019 16:06

- Była wielka radość jak się urodził. Dobrze się rozwijał, był wesołym chłopcem... Wszystko zmieniło się w wakacje. Okazało się, że ma guza pnia mózgu o wielkości 9 cm, który wymaga natychmiastowej operacji – opowiada pani Agnieszka, ciocia Kacperka. Chłopiec, który 30 grudnia skończy 3 latka, w ciągu kilku miesięcy przeszedł już trzy operacje, ale niezbędna jest kolejna w specjalistycznej klinice w Niemczech. - Nie ma jeszcze dokładnego kosztorysu, ale potrzeba będzie kilkuset tysięcy złotych – mówi ciocia Kacperka prosząc o „świąteczny dar serca”.

Opiekunka osób starszych w Niemczech

Foto: Opiekunka osób starszych w Niemczech
JJS pon, 16 grudnia 2019 14:00

Wraz z postępującym wiekiem rośnie ryzyko zachorowań na przeróżne choroby przewlekłe. Codzienne funkcjonowanie staje się utrudnione. Opiekunki osób starszych w Niemczech są świetnie przygotowane do zajmowania się tymi, którzy ze względu na chorobę wymagają stałej pomocy, stanowiąc dla nich profesjonalne wsparcie. Choroba doświadczana w podeszłym wieku w ich towarzystwie obciąża seniora w znacznie mniejszym stopniu, dzięki czemu zyskuje on chęć i energię do życia mimo swoich dolegliwości. Nie bez znaczenia jest również to, że pomoc opiekunki pozwala zapewnić podopiecznemu bezpieczeństwo, co jest szczególnie ważne dla jego bliskich i rodziny.

Rolety na wymiar - gdzie wybrać najlepsze rozwiązanie?

Foto: Rolety na wymiar - gdzie wybrać najlepsze rozwi...
JJS pon, 16 grudnia 2019 13:39

Szukasz odpowiedniego rozwiązania dla siebie i swoich najbliższych? Doskonale się składa. Dowiedz się większej ilości informacji związanych z zamówienie rolet dzień i noc na wymiar. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy odpowiednie rozwiązanie, które pozwoli na jasne określenie najważniejszych priorytetów. Bez dwóch zdań tego typu wybór to świetny pomysł, dedykowany osobom o wygórowanych wymaganiach i potrzebach.

To było tzw. rozszerzone samobójstwo

Foto: To było tzw. rozszerzone samobójstwo
cz pon, 16 grudnia 2019 12:00

Tragedia, która rozegrała się w sobotę we wsi Osipy Zakrzewizna, koło Wysokiego Mazowieckiego była tzw. rozszerzonym samobójstwem wynika z ustaleń śledczych. Dziś śledztwo w tej sprawie podjęła Prokuratura Rejonowa w Wysokiem Mazowieckiem. 53-letnia kobieta miał najpierw udusić 22-letnią córkę, po czym powiesiła się.

PiS w opozycji do Chrzanowskiego... teraz formalnie

Foto: PiS w opozycji do Chrzanowskiego... teraz forma...
cz pon, 16 grudnia 2019 11:45

„Jako Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości negatywnie opiniujemy projekt budżetu Miasta Łomża na 2020 rok, gdyż nie służy on rozwojowi Łomży” - napisali w oświadczeniu radni klubu PiS Rady Miejskiej Łomży. Twierdzą, że po wyrzuceniu ich przedstawicieli z funkcji w Komisjach RM pozostali „bez wpływu na merytoryczne podejmowanie uchwał”. - Nie pozostaje nic innego, jak być w opozycji – mówi Jan Olszewski, przewodniczącym Rady Miejskiej dodając, że on też spodziewa się odwołania.

Pijany z dziewczyną próbował uciekać przed policją

cz pon, 16 grudnia 2019 09:43

25-letni kierowca trafił do policyjnej izby zatrzymań po tym gdy nie zatrzymał się do kontroli i usiłował uciec przed pościgiem. Do zdarzenia doszło przed północą z piątku na sobotę. Okazało się, że mężczyzna jest pijany, a dowód rejestracyjny samochodu policjanci zatrzymali w październiku i do tej pory nie oddali.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę