poniedziałek, 21 października 2019 napisz DONOS@

Silny wiatr

Foto: Silny wiatr
cz pon, 30 września 2019 08:27

Tomasz Siemieniuk dyżurny synoptyk białostockiego biura prognoz meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega przed silnym wiatrem, który po południu nadciągnie nad region. Prędkość wiatru w porywach może osiągać prędkość do 80 km/h.

Pijany rekordzista trafił w znak drogowy

cz nie, 29 września 2019 14:25

Prawie 3,6 promila alkoholu miał w sobie 34-latek, który jadąc motorowerem uderzył w znak drogowy. Do zdarzenia doszło wczoraj w Kolnie niemalże w samo południe.

Azerbejdżan - kraj potężnych gór i wielkich miast

Foto: Azerbejdżan - kraj potężnych gór i wielkich miast
JJS nie, 29 września 2019 12:21

Azerbejdżan nie jest oczywistym celem podróży dla przeciętnego Europejczyka. Na odwiedzenie tego kraju decydują się osoby, które chcą poznać kulturę odmiennego i egzotycznego kraju. Azerbejdżan leży w Azji Zachodniej nad Morzem Kaspijskim i graniczy z Rosją, Gruzją, Armenią, Iranem i Turcją. Kraj ten charakteryzuje się różnorodnością krajobrazu kaukaskiego i bogatej historii. Jego odwiedzenie przybliży nam kulturę Azji Zachodniej. Warto dowiedzieć się więcej na temat samego Azerbejdżanu, jego historii oraz najważniejszych atrakcji, aby móc świadomie odbyć niezapomnianą podróż. W tym celu dobrze jest również skorzystać z profesjonalnych biur podróży, które mają doświadczenie w organizowaniu wypraw w te rejony świata.

Śmiertelny wypadek na drodze do Zbójnej

Foto: Śmiertelny wypadek na drodze do Zbójnej
cz pt, 27 września 2019 20:02

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek wieczorem w okolicach wsi Popiołki na drodze Łomża – Myszyniec. Najpierw osobówka uderzyła w rozrzutnik obornika, po czym oderwana od niego część przebiła szybę przejeżdżającego obok TIRa i zabiła kierowcę. Droga wojewódzka nr 645 jest całkowicie zablokowana.

Torba medyczna dla ratowników wodnych

Foto: Torba medyczna dla ratowników wodnych
cz pt, 27 września 2019 17:05

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Łomży wzbogaciło się o nową torbę medyczną R1. Zwarty w niej zestaw ratownictwa jest potrzebny każdemu ratownikowi, aby można było udzielić Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy w zgodzie z procedurami ratowniczymi.

Najlepszy oficer dyżurny w Policji

Foto: Najlepszy oficer dyżurny w Policji
cz pt, 27 września 2019 16:25

Aspirant Michał Olejnik z Komendy Miejskiej Policji w Łomży to najlepszy dyżurny garnizonu podlaskiego 2019 roku. Wygrał Wojewódzkie Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej. Pod koniec listopada będzie reprezentował garnizon podlaski w zawodach ogólnokrajowych, które odbędą w Szkole Policji w Katowicach.

Tirem utknął na Starym Rynku

Foto: Tirem utknął na Starym Rynku
cz pt, 27 września 2019 14:49

Zamknięcie, w związku z remontem, sporego fragmentu ul. Wojska Polskiego sprawia, że jadący przez miasto tranzytem kierowcy dużych ciężarówek często błądzą. Wielkie TIR-y prowadzone przez GPS-y wjeżdżają na ulice, którymi jeździć nie powinny. Pojawiają się na alei Legionów, Polowej czy Rządowej. W piątek kierowca wielkiej cysterny przejechał przez Stary Rynek. Niestety jego auto okazało się za duże, był móc się przecisnąć.

Matematyka za trudna dla wiceprezydenta od... edukacji?

Foto: Matematyka za trudna dla wiceprezydenta od... e...
cz pt, 27 września 2019 14:18

Po zaserwowanej przez władze miasta wakacyjnej podwyżce cen śmieci mieszkańcy Łomży płacą za nie więcej niż w Białymstoku, Gdańsku, Krakowie, a nawet Warszawie... Wiceprezydent Łomży Andrzej Stypułkowski chciał udowodnić, że ceny śmieci w Łomży nie są najwyższe w Polsce. Na blisko 2 i pół tysiąca polskich miast i gmin znalazł trzy: Lublin, Józefów i Otwock, w których ceny miałyby być rzekomo wyższe niż u nas. Pomylił się w rachunkach, bo podane przez niego dane, wskazują, że ceny za odbiór odpadów od gospodarstw jednoosobowych także w tych miastach są niższe niż w Łomży.

Pawilon Polski z EXPO 2020 w Dubaju zostanie przeniesiony do Białegostoku

Foto: Pawilon Polski z EXPO 2020 w Dubaju zostanie pr...
cz pt, 27 września 2019 10:42

Po raz pierwszy w historii udziału Polski w Wystawach Światowych Pawilon narodowy powróci do kraju. Po zakończeniu EXPO Dubai 2020 podlaska ekspozycja o nazwie Drewnopolis zostanie przeniesiona na teren kampusu Politechniki Białostockiej. Przedsięwzięcie będzie możliwe dzięki podpisanemu dziś (26 września br.) porozumieniu między Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii, Województwem Podlaskim, Politechniką Białostocką oraz Agencją Inwestycji i Handlu.

Groźna kolizja

Foto: Groźna kolizja
cz pt, 27 września 2019 10:37

Trzy samochody osobowe zderzyły się na skrzyżowaniu ul. Zawadzkiej z ul. Przykoszarową. Według policji to kolizja drogowa, bo nikt z ludzi nie ucierpiał, ale samochodny zostały poważnie uszkodzone.

Startuje projekt Archiwa Rodzinne Niepodległej

Foto: Startuje projekt Archiwa Rodzinne Niepodległej
cz pt, 27 września 2019 08:48

Archiwa Państwowe rozpoczynają projekt „Archiwa Rodzinne Niepodległej”, którego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na unikalną wartość rodzinnych pamiątek i aktywne zaangażowanie w świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach projektu Archiwum Państwowe w Białymstoku Oddział w Łomży zaprasza w poniedziałek organizuje warsztaty genealogiczne zatytułowane „Zostań rodzinnym archiwistą”. Zaprezentowane zostaną metody prowadzenia poszukiwań genealogicznych przodków oraz nauka odczytywania dawnego pisma.

Nadzieja mieści się w Krzyżu

Foto: Nadzieja mieści się w Krzyżu
cz cz, 26 września 2019 18:41

- Zawsze było dla nas jasne, dla ludzi z tego miejsca, że nie wystarcza deklaracje potrzebny jest jeszcze czyn – mówił ks. dr Radosław Kubeł prezes i założyciel w 2008 roku Grupy Ratowniczej Nadzieja przy parafii Krzyża Świętego w Łomży. - Nasza łomżyńska Nadzieja mieści się w Krzyżu – jak to skrótowo mówią mieszkańcy naszego miasta. Stąd to dzieło urosło na przestrzeni 11 lat do 12 oddziałów na terenie dwóch województw, urosło do ponad 360 członków, z czego połowa to młodzież szkolna – podkreślał dodając, że tylko w ubiegłym roku Grupa prowadziła ponad 3 tysiące działań i ponad 3200 osobom udzieliła pomocy.

Policyjny EDWARD

Foto: Policyjny EDWARD
cz cz, 26 września 2019 14:19

W tym roku na drogach województwa podlaskiego doszło do ponad 420 wypadków w których zginęło już 80 osób. To o 8 więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Dziś jest Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. W całym kraju policjanci prowadzą dziś działania w ramach projektu EDWARD uświadamiając, że największy wpływ na bezpieczeństwo na drogach mają kierowcy.

Pies na złodzieja motocykli

Foto: Pies na złodzieja motocykli
cz cz, 26 września 2019 10:56

Owczarek belgijski o imieniu Nona, doprowadził łomżyńskich policjantów do skuterów, które tajemniczo zmieniły miejsce postoju na jednym z blokowisk. Dalsze wyjaśnianie zagadki doprowadziło do 24-letniego mieszkańca gminy Piątnica, który przynajmniej trzy czyjeś skutery miał krótkotrwałe używać i uszkodzić, a ukradł motocykl Yamacha.

Władze uginają się po protestach śmieciowych mieszkańców

Foto: Władze uginają się po protestach śmieciowych mi...
cz cz, 26 września 2019 09:32

Pod wpływem krytyki i protestów mieszkańców, po wprowadzeniu jednych z najwyższych w Polsce opłat za śmieci, władze miasta uginają się w sprawie prowadzonej od lat niesprawiedliwej polityce śmieciowej. Prezydent Mariusz Chrzanowski poprosił Radę Miejską o wytypowanie radnych do zespołu, który zamierza powołać w sprawie opracowania zasad nowej polityki śmieciowej.

Obniżenie diet to polityczna sprawa

cz śr, 25 września 2019 17:36

Brzmi to absurdalnie, ale zbliżające się wybory parlamentarne uniemożliwiły łomżyńskim radnym dyskusje o obniżce swoich diet. Wniosek o podjęcie uchwały w tej sprawie grupa radnych złożyła na początku września. Podczas środowej sesji Andrzej Grzymała, jeden z trzech wiceprzewodniczący, którzy na obniżce mieliby stracić najwięcej, zaproponował, aby podjęcie uchwały przenieść na następną sesję. Argumentował to... zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi i kandydowaniem do Sejmu przez dwóch radnych.

Śmieci w Nowogrodzie w górę

Foto: Śmieci w Nowogrodzie w górę
cz śr, 25 września 2019 14:47

Mieszkańcy Nowogrodu będą więcej płacić za śmieci. Radni gminy podnieśli stawki opłat. Dotychczas za śmieci zbierane selektywnie w Nowogrodzie płacono po 12 zł od osoby, a nowa stawka jest o 5 zł wyższa.

Piątnica jutro bez wody

cz śr, 25 września 2019 13:36

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i kanalizacji w Łomży poinformowało o planowanej na jutro – czwartek, 26. września – kilkugodzinnej przerwie w dostawach wody do Piątnicy Poduchownej i Piątnicy Włościańskiej.

Jakie szkody powodują nornice?

Foto: Jakie szkody powodują nornice?
JJS śr, 25 września 2019 13:22

Małe, puszyste stworzonko o urokliwym pyszczku, na którym sprytnie obserwując otoczenie migają małe oczka to nornica. Szaro brunatne futerko i niewielkie rozmiary potrafią skutecznie odwieźć właścicieli od jakichkolwiek działa mających na celu pozbycie się lokatorów z działki, jednakże czasem jest to konieczne. Chyba że chcemy mieć zaorany trawnik i mocno, brutalnie przerzedzone grządki w ogrodzie warzywnym i rabatowym.

Zaginiony

Foto: Zaginiony
cz śr, 25 września 2019 09:16

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie poszukują zaginionego 27 - letniego mieszkańca miejscowości Srebrna. Mężczyzna wyszedł z domu w dniu 22 września 2019 roku, około godziny 13:30 i do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania. Nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną, ani ze znajomymi.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę