Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 05 lipca 2020 napisz DONOS@

Otwarcie uliczki

Foto: Otwarcie uliczki
cz wt, 16 czerwca 2020 15:00

Ma niespełna 390 metrów długości i nawet nie ma nazwy. Biegnie od ul. Nowogrodzkiej równoległe, około 90 metrów na wschód, do zbudowanego kilka lat temu przedłużenia ul. Browarnej. Droga gminna nr 101175B teraz ma nową nawierzchnię z kostki polbrukowej i kanalizację.

Złodziej

Foto: Złodziej
cz wt, 16 czerwca 2020 12:35

Policjanci zatrzymali 19-latka podejrzanego o kradzież urządzeń przemysłowych z jednej z posesji w gminie Łomża. Odzyskali również przedmioty o wartości około 1000 złotych.

Bezzwrotne dotacje dla przedsiębiorców

Foto: Bezzwrotne dotacje dla przedsiębiorców
cz wt, 16 czerwca 2020 10:02

Osoba samozatrudniona może otrzymać ponad 23,5 tys. zł, a przedsiębiorca zatrudniający 20 pracowników ponad 105 tys. zł. W ramach drugiej części Podlaskiego Pakietu Gospodarczego do podziału jest 35 mln zł z funduszy europejskich dla firm, które zanotowały spadek obrotów w związku z pandemią koronawirusa. Uwaga! O przyznaniu dotacji decyduje kolejność zgłoszeń.

Oni przypilnują wyborów

Foto: Oni przypilnują wyborów
cz wt, 16 czerwca 2020 08:52

Komisarz Wyborczy w Łomży, sędzia Jan Leszczewski powołał obwodowe komisje wyborcze, które mają przeprowadzić wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W każdej z 32 komisji na ternie Łomży zasiądzie do 5 do 11 osób.

Gadżety sterowane na odległość najpopularniejsze w okresie pandemii!

Foto: Gadżety sterowane na odległość najpopularniejsz...
JJS wt, 16 czerwca 2020 08:24

Miłość na odległość w czasach epidemii koronawirusa nie jest najłatwiejsza. Polacy poradzili sobie i z tymi trudnościami! Branża akcesoriów dla dorosłych wychodzi z podziemia, oferując coraz bardziej dyskretne i stylowe gadżety dla par i singli. Chociaż nie mówi się o tym głośno, Polacy przypuścili prawdziwy szturm na sklepy online, w których do kupienia były zabawki erotyczne do sterowania z dowolnej odległości na Ziemi. O co chodzi?

Dobro nieco zamaskowane

Foto: Dobro nieco zamaskowane
cz wt, 16 czerwca 2020 07:43

Tym razem nie można było przyjść z dzieckiem, z żoną, czy ze znajomym. W wejściu zamaskowany, uzbrojony (w termometr) żołnierz, dalej osłonięte twarze personelu medycznego. - Choć już trzynasty rok prowadzona jest parafialna akcja „Oddaj krew... z Chrystusem”, to takich warunków jeszcze nie było - mówi współorganizator akcji Tadeusz Babiel. W niedzielę w parafii Krzyża Świętego w Łomży ponad 50 osób oddało blisko 23 i pół litra swojej krwi.

Trąbka powietrzna nad Ziemią Łomżyńską

Foto: Trąbka powietrzna nad Ziemią Łomżyńską
mm pon, 15 czerwca 2020 17:22

Niezwykłe zjawisko atmosferyczne obserwował w poniedziałek Pan Mirosław, 26-latek ze Stawisk w powiecie kolneńskim. - Około południa byłem w ogródku i zobaczyłem takie zjawisko na niebie pierwszy raz w życiu – opowiada z przejęciem mężczyzna o kilkunastominutowym spektaklu, jaki urządziły sobie wysoko w przestworzach prądy powietrzne pod zwartym pułapem ciężkich chmur.

Święto miejskiej Łomży w Parku Jana Pawła II

Foto: Święto miejskiej Łomży w Parku Jana Pawła II
mm pon, 15 czerwca 2020 14:49

Słoneczna pogoda dopisała podczas półtoragodzinnej, uroczystej sesji Rady Miasta Łomża w 602. rocznicę praw miejskich, jakie nadał Łomży książę Mazowsza Janusz I. Scenografię w ukwieconym Parku Jana Pawła II stworzył sztandar miejski za mównicą. W półokręgu granitowych alejek wokół fontanny stały składane krzesła, na których siedli, m.in., radni, przedstawiciele służb mundurowych i przygodni mieszkańcy. Łącznie około 100 osób słuchało wystąpień na temat bohaterskich dziejów osady nad Narwią, w co wpisała się historyczna wizyta 4. i 5. czerwca 1991 Papieża Jana Pawła II.

Ziemia pełna niewybuchów

Foto: Ziemia pełna niewybuchów
cz pon, 15 czerwca 2020 10:36

Mimo, że od zakończenia II wojny światowej minęło 75 lat w regionie ciągle jeszcze znajduje się wiele niewybuchów. Najczęściej odnajdowane są podczas prac budowlanych, ale nie tylko. Tylko dziś saperzy z jednostki w Orzyszu mają zabrać trzy takie niewybuchy znalezione w rowie i na trenach leśnych.

127 km/h przez wieś

Foto: 127 km/h przez wieś
cz pon, 15 czerwca 2020 10:18

Aż 10 kierowców straciło w weekend prawo jazdy w okolicy Łomży. Dokumenty zatrzymali im policjanci po tym, gdy stwierdzali przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Najszybsi byli motocykliści. Rekordzista wpadł przy 127 km/h. Taką prędkość miał przejeżdżając przez niewielką wieś Laski na terenie gminy Zbójna.

Łomża w pierwszej kolei

Foto: Łomża w pierwszej kolei
cz pon, 15 czerwca 2020 09:05

Jeszcze w tym roku mają ruszyć prace przygotowawcze dla pięciu linii kolejowych, które miałby powstać w ramach Centralnego Portu Komunikacyjnego. Rządowa spółka CPK podała, że wśród tych pięciu linii ma być także linia Ostrołęka – Łomża. To część kolejowej „szprychy”, która ma poprowadzić dalej na północ aż do Giżycka. Z prezentacji CPK wynika, że linia z Ostrołęki do Łomży miałaby być budowana w talach 2023 – 2027.

Park Wodny nie dla wszystkich

Foto: Park Wodny nie dla wszystkich
cz pon, 15 czerwca 2020 08:12

Po ponad trzech miesiącach pracę wznawia Park Wodny. Są jednak znaczące zmiany w stosunku do sytuacji sprzed zamknięcia. Przede wszystkim to ograniczanie liczby użytkowników do 46 osób w części basenowej oraz obowiązkowe maseczki aż do przebieralni. - W chwili obecnej nie jest zalecane osobom po 60 roku życia korzystanie z usług obiektu. Na teren Parku Wodnego obowiązuje zakaz wstępu dla osób z jakimikolwiek objawami infekcji (…) – wskazuje MOSiR w nowych zasadach od dziś obowiązujących w Parku Wodnym.

Kolizja z łosiem

Foto: Kolizja z łosiem
mm so, 13 czerwca 2020 23:12

Kilkanaście minut po 22. na trasie Łomża - Wizna, za Elżbiecinem, samochód osobowy zderzył się z łosiem. Kierującemu nic sie nie stało, ranne zwierzę uciekło do lasu.

Młodzieńczy zew wolności na dzikiej plaży w Łomży

Foto: Młodzieńczy zew wolności na dzikiej plaży w Łomży
mm so, 13 czerwca 2020 17:32

- My dzieci nie mamy, dlatego dobrze nam tutaj bez ratowników i bez boi, ponieważ czujemy zew wolności – mówi z radością 17-letni Dawid Ponichtera, który z rówieśnymi koleżankami i kolegami przez trzy godziny w piątkowe popołudnie opalał się, żartował, pływał i skakał jak młody delfin do wody, m.in., z Krystianem, Patrykiem, Sebastianem i Karolem. Dziewczyny troszkę się bały, że nie umieją pływać, ale w towarzystwie chłopców nabrały odwagi, aby wejść głębiej w rześki nurt rzeki Narew. Setki ludzi w ciepłe dni majowe i czerwcowe odwiedzają od lat plażę przy nowym moście...

Wypadek na skrzyżowaniu

Foto: Wypadek na skrzyżowaniu
cz so, 13 czerwca 2020 14:47

Dwie osoby ucierpiały w wypadku do którego doszło w sobotnie popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 679 Łomża – Mężenin. Na skrzyżowania tej drogi z drogami prowadzącymi do Podgórza i miejscowości Siemień Rowy BMW uderzyło w fiata uno.

Morawiecki na targowisku rozdawał ulotki Dudy

Foto: Morawiecki na targowisku rozdawał ulotki Dudy
cz so, 13 czerwca 2020 14:12

Ponad sto osób czekało w sobotnie przedpołudnie na przyjazd do Łomży premiera Mateusza Morawieckiego. Premier przyjechał, by... rozdawać ulotki wyborcze ubiegającego się o ponowny wybór na fotel Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Otoczony wianuszkiem kilkudziesięciu działaczy i sympatyków PiS, mając za plecami około 20 młodych ubranych w białe i czerwone koszulki i tabliczki z napisem „Duda 2020”, premier przeszedł przez miejskie targowisko wręczając ulotki, witając się niektórymi sprzedającymi i co chwila pozwalając z sobą robić selfie.

Dziki w gminie Piątnica niszczą uprawy

Foto: Dziki w gminie Piątnica niszczą uprawy
mm so, 13 czerwca 2020 10:04

Postawili strachy, armatkę hukową i płot z drutu jak na elektryczny pastuch, ale nic nie pomogło. W nocy z poniedziałku na wtorek i we wtorek rano hektar pola ziemniaków został rozryty. - Przecież nie sadzę tych ziemniaków dla watahy dzików, tylko dla ludzi. Z tego utrzymuje się gospodarstwo... – mówi Leszek Makowski z Niewodowa koło Łomży. Patrzy smutno na porytą ziemię i zniszczone uprawy. – Dziki cały czas tu przychodzą od kilku lat. Jak zniszczą nam 10, 20, a nawet 50 krzaków kartofli, to można by ścierpieć, ale to, co knury i maciory z warchlakami robią teraz, trudno opisać.

Premier Morawiecki poprowadzi kampanię prezydenta Dudy w Łomży

Foto: Premier Morawiecki poprowadzi kampanię prezyden...
cz pt, 12 czerwca 2020 22:24

Premier Mateusz Morawiecki w sobotnie przedpołudnie ma odwiedzić Łomżę. Szef rządu ma aktywnie włączyć się w kampanię wyborczą ubiegającego się o reelekcję Prezydenta RP Andrzeja Dudy. W Łomży premiera miałby m.in. wywiesić jego bilbord.

602 lata temu. Lokacja - przełomowy moment w historii Łomży

Foto: 602 lata temu. Lokacja - przełomowy moment w hi...
cz pt, 12 czerwca 2020 13:40

W poniedziałek 15 czerwca przypadnie 602 rocznica nadania Łomży praw miejskich. Rok 1418 otworzył nowy rozdział w wielowiekowej już historii Łomży. Lokacja na prawie niemieckim umożliwiła dynamiczny rozwój trwający aż do czasów szwedzkiego potopu w połowie XVII wieku. Łomża była centrum politycznym i gospodarczym tej części Mazowsza, ale też miastem znanym w świecie. Adam Sokołowski, historyk z Muzeum Północno-Mazowieckiego, przybliża w rozmowie z Wojciechem Chamrykiem kulisy tego procesu, przypominając początki miasta, ale też okres jego największego rozkwitu w XV i XVI stuleciu.

Poselski happening z drogą i... historią

Foto: Poselski happening z drogą i... historią
cz pt, 12 czerwca 2020 13:17

- Wystarczyło dokończyć drogę i otworzyć – mówił poseł Stefan Krajewski (PSL) stojąc na rondzie na granicy Łomży i Kupisk Starych. Na nim zaczyna się zbudowana w ciągu drogi wojewódzkiej nr 645 obwodnicy tej podłomżyńskiej miejscowości. - Mija 9 miesiąc kiedy droga została wybudowana. Ta za mną obwodnica jest ciągle nieczynna. Dlatego dzisiaj przygotowałem wstążkę, która jest już gotowa do przecięcia. Służę nożyczkami jeśli marszałek, zarząd województwa chce skorzystać to pożyczę... – żartował sobie parlamentarzysta, który był członkiem zarządu województwa, który inwestycję przygotował i rozpoczął w 2018 r..

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę