Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 23 września 2020 napisz DONOS@

Młodzi Chorągwiarze ze Śniadowa

Foto: Młodzi Chorągwiarze ze Śniadowa
mm pt, 04 września 2020 09:23

Grupa chorągwiarska działająca przy GOK Śniadowo, zadebiutowała na ogólnopolskim festiwalu Brave Kids we Wrocławiu. BRAVE KIDS to międzykulturowy festiwal dziecięcych grup artystycznych nie tylko z Polski, ale i z całego świata, podczas którego prowadzone są różnego rodzaju warsztaty, zajęcia, prezentacje i występy dzieci dla dzieci, którego przesłaniem jest: "dzieci uczą dzieci". W ramach Festiwalu Grupa wystąpiła dla chorych dzieci przed Centrum Onkologicznym "Przylądek Nadziei", dla pacjentów Centrum Chorób Serca Szpitala Klinicznego, na pikniku rodzinnym w Parku Brochowskim oraz wzięła udział w paradzie i pokazie dziecięcych grup artystycznych na wrocławskim rynku.

Przy- Stań- na plaży miejskiej

Foto: Przy- Stań- na plaży miejskiej
mm cz, 03 września 2020 16:24

Nie udało się z bulwarami nad Łomżyczką, uda się Przy- Stań- nad Narwią. Inwestycja właśnie powstaje na parkingu przy plaży miejskiej.

Zaginęła 36-latka.

Foto: Zaginęła 36-latka.
mm cz, 03 września 2020 11:44

Policjanci z Łomży poszukują 36-letniej Justyny Maszczyk. Prosimy o pomoc w odnalezieniu zaginionej.

Filmy z podróży Mateusza Grzymkowskiego

Foto: Filmy z podróży Mateusza Grzymkowskiego
mm cz, 03 września 2020 09:44

Telewidzowie kojarzą Mateusza Grzymkowskiego jako reportera TVN24. Pochodzący z Łomży dziennikarz ukończył też produkcję filmową i telewizyjną słynnej łódzkiej Szkoły Filmowej, co bardzo pomaga mu w realizowaniu filmów z miejsc, które odwiedza. W sieci można na razie oglądać dwa, „Wenecja miasto, które tonie!” i „Ateny - miasto bogów, kotów i graffiti!”, ale już wiadomo, że będą kolejne. – Pokazuję przepiękny Plac św. Marka w Wenecji czy mniej oczywiste miejsca w Atenach, ale moją ambicją jest też pokazać w przyszłości, że Stary Rynek w Łomży jest równie piękny, a nasze miasto ma za sobą kawał historii! – podkreśla Mateusz Grzymkowski.

35 tys. zł na doposażenie OSP Jedwabne

Foto: 35 tys. zł na doposażenie OSP Jedwabne
mm cz, 03 września 2020 09:11

Dofinansowanie na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz umundurowania w wysokości 35 tys. zł otrzymali strażacy z OSP w Jedwabnem. Środki pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego i przeznaczone zostaną na doposażenie strażaków w m.in. kamerę termowizyjną.

Nauczycielka oskarżona o uprowadzenie chłopca

Foto: Nauczycielka oskarżona o uprowadzenie chłopca
mm śr, 02 września 2020 17:28

Uprowadzenie wbrew woli rodziców małoletniego poniżej lat 15 i kilkukrotne obcowanie płciowe z małoletnim - to dwa zarzuty, jakie Prokuratura Rejonowa w Łomży postawiła 34-letniej mieszkance Łomży. Do Sądu Rejonowego w Łomży trafił akt oskarżenia przeciw kobiecie, która – jak twierdzi Prokuratura - „w trakcie popełnienia zarzucanych jej czynów była zatrudniona jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Kuziach”. Oskarżona zapobiegawczo nadal jest tymczasowo aresztowana.

Nakaz pracy „z góry” z dnia na dzień

Foto: Nakaz pracy „z góry” z dnia na dzień
mm śr, 02 września 2020 13:15

- Zadzwoniła do mnie wieczorem, około godziny 20., jedna z pielęgniarek naszego szpitala, że byli u niej policjanci z nakazem obowiązkowej pracy - potwierdza sygnał Czytelnika portalu 4lomza.pl Katarzyna Jarocka, przewodnicząca związku zawodowego pielęgniarek i położnych w łomżyńskim szpitalu. - Do pracy została oddelegowana przez wojewodę podlaskiego, jednakże w związku z tym, że przebywała na zwolnieniu lekarskim L-4, policjanci odnotowali fakt i zakończyli niemiłą akcję.

GDDKiA chce opracowania korytarzy obwodnicy Zambrowa

Foto: GDDKiA chce opracowania korytarzy obwodnicy Zam...
mm śr, 02 września 2020 09:16

W końcówce sierpnia (27.) GDDKiA ogłosiła przetarg na opracowanie możliwych korytarzy transportowych południowej obwodnicy Zambrowa (tzw. Studium Korytarzowe). To początek prac nad tą inwestycją, która jest realizowana w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic.

Kontrole gimbusów

Foto: Kontrole gimbusów
mm śr, 02 września 2020 09:06

Policjanci z łomżyńskiej „drogówki” rozpoczęli kontrolę autobusów przewożących dzieci i młodzież do i ze szkół na terenie powiatu. Działania te są częścią ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Ekspert Hilding Anders radzi: czym jest materac nawierzchniowy i kto pownien zdecydować się na niego

Foto: Ekspert Hilding Anders radzi: czym jest materac...
JJS śr, 02 września 2020 08:37

Na sen poświęcamy średnio 1/3 naszego życia. Warto więc zadbać o komfortowe warunki do spania. Nie każdy z nas posiada jednak wygodne łóżko. Ze względów lokalowych często śpimy na rozkładanych sofach lub narożnikach. Ze względu na dużą eksploatację w ciągu dnia, często po krótkim czasie przestają być wygodne. Jak poprawić komfort naszego snu, kiedy nie mamy możliwości zakupu łóżka?

Fotel ogrodowy wiszący – w jakich aranżacjach najlepiej się sprawdzi?

Foto: Fotel ogrodowy wiszący – w jakich aranżacjach...
JJS śr, 02 września 2020 08:23

Choć to dość uniwersalny mebel ogrodowy, istnieją stylizacje, w których będzie wyglądał szczególnie atrakcyjnie. Podpowiadamy, w jakie aranżacje najłatwiej wpleść fotel wiszący.

Bulwary przy Łomżyczce za drogie

Foto: Bulwary przy Łomżyczce za drogie
mm wt, 01 września 2020 19:01

Za wysoka cena była przyczyną unieważnienia przetargu na rozbudowę mini bulwarów nad Łomżyczką. Dziś Urząd Miejski opublikował informację w tej sprawie.

Dziś rozpoczyna się Powszechny Spis Rolny 2020

Foto: Dziś rozpoczyna się Powszechny Spis Rolny 2020
mm wt, 01 września 2020 16:32

1. września uruchamiamy Powszechny Spis Rolny 2020 - wielką akcję spisową, obejmującą wszystkie gospodarstwa rolne: prowadzone przez osoby fizyczne, osoby prawne czy podmioty nieposiadające osobowości prawnej. Spis jest obowiązkowy, będzie trwał do 30 listopada. Ze względu na pandemię będzie przeprowadzony głównie w formie samospisu - zapowiedział w poniedziałek (31.08) na konferencji prasowej wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Złożyli ofiarę życia na ołtarzu Ojczyzny

Foto: Złożyli ofiarę życia na ołtarzu Ojczyzny
mm wt, 01 września 2020 13:57

Przeciągły jęk syren alarmowych w samo południe przypomniał w Łomży o tragicznej dla Polaków rocznicy, gdy 1. września 1939 Niemcy pod wodzą Hitlera napadli na Rzeczpospolitą. Wywracanie szlabanów i słupów granicznych przez hitlerowców, naloty bombowców na bohatersko broniącą się Warszawę, niezłomna załoga Westerplatte, a w bliższej okolicy – krwawe walki 33. Pułku Piechoty w Nowogrodzie i obrona na wzgórzu koło Wizny przez żołnierzy kpt. Raginisa. Cześć ich pamięci.

Potrącenie nastolatka przy dworcu

Foto: Potrącenie nastolatka przy dworcu
mm wt, 01 września 2020 13:30

Na przejściu dla pieszych, przy dworcu autobusowym, autobus rejsowy potrącił nastolatka. Chłopiec został zabrany do szpitala.

Wrzesień 1939 roku w Łomży i jej okolicach

Foto: Wrzesień 1939 roku w Łomży i jej okolicach
mm wt, 01 września 2020 07:56

– Było widać i słychać, że lecą samoloty – wspominała pierwszy dzień wojny Helena Kasprzak (1920-2015). – Ludzie zaczęli się cieszyć, wołać, że lecą nasze Łosie (nowoczesne bombowce PZL-37B Łoś – red). I nagle zobaczyliśmy, że coś się od nich odrywa – dopiero kiedy zaczęły się pierwsze wybuchy zorientowaliśmy się, że to bomby i zaczęliśmy uciekać. Tak 1 września 1939 roku zaczęła się dla nas II wojna światowa. Naloty, wskutek których centrum miasta uległo niemal całkowitemu zniszczeniu, trwały z przerwami przez tydzień. 7 września zaczęły się bezpośrednie walki, również w Piątnicy, Wiźnie i na linii Narwi w Nowogrodzie. Kiedy te punkty obrony padły wojska polskie, 10 września, wycofały się z Łomży w obawie przed okrążeniem.

Ponad hektar ziemi czeka na pomysły

Foto: Ponad hektar ziemi czeka na pomysły
mm wt, 01 września 2020 07:51

Działka o powierzchni ponad hektara w centrum Osiedla Południe może nie zostanie odsprzedana pod budowę nowych bloków, ściśniętych, „z oknami prosto do kuchni sąsiada”. Teren jest położony między „Orlikiem” i siłownią przy ul. Katyńskiej a centralną częścią Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma. Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski zaprosił mieszkańców miasta do zgłaszania pomysłów na zagospodarowanie działki i dyskusji publicznej nad jej funkcjami i przeznaczeniem.

Informacja dot. dystrybucji biletów MPK

Foto: Informacja dot. dystrybucji biletów MPK
mm pon, 31 sierpnia 2020 17:33

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży sp. z o.o. informuje, że w związku ze wstrzymaniem bezpośredniej sprzedaży biletów przez kierowców z powodu zagrożenia epidemicznego spowodowanego SARS-CoV-2, oraz przewidywanym od września wzrostem ilości pasażerów, głównie uczniów szkół, w celu świadczenia ogólnodostępnej usługi o wysokiej jakości, wprowadziło nowe punkty dystrybucji biletów komunikacji miejskiej.

Czy od jutra utoniemy w śmieciach?

Foto: Czy od jutra utoniemy w śmieciach?
mm pon, 31 sierpnia 2020 15:09

- Jesteśmy w sytuacji bez wyjścia – mówił łomżyńskim radnym Jan Perkowski, prezes Zakładu Gospodarowania Odpadami Sp z o.o. w Czartorii (obok Miastkowa) tłumacząc dlaczego musiał zamknąć zakład w Czartorii. Od 20. sierpnia wysypisko nie przyjmuje odpadów. Awaryjnie Łomża mogła dostarczać odpady zmieszane do instalacji w Białymstoku, ale czasowo. Dziś jest ostatni dzień obowiązywania tego porozumienia.

Wypadek w Piątnicy - uzupełnienie

Foto: Wypadek w Piątnicy - uzupełnienie
mm pon, 31 sierpnia 2020 13:41

Wczoraj informowaliśmy o wypadku na skrzyżowaniu w Piątnicy o godz. 11.15. Dziś uzupełniamy ...

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę