sobota, 17 sierpnia 2019 napisz DONOS@

ASF powrócił

Foto: ASF powrócił
cz pon, 29 lipca 2019 14:03

Pierwszy od niemal roku przypadek ASF u dzików w potwierdzono w okolicy wsi Siestrzanki na terenie gminy Jedwabne. To już 1434 tegoroczny przypadek stwierdzenia afrykańskiego pomoru świń u dzików w Polsce.

Orzeł bielik ćwiczy skrzydła w Piątnicy

Foto: Orzeł bielik ćwiczy skrzydła w Piątnicy
cz pon, 29 lipca 2019 12:14

W Piątnicy na stodole wylądował młody orzeł bielik - o brązowym upierzeniu. Próbował się wzbić, jednak zleciał nieporadnie na podwórko posesji i ukrył się przy płocie. - Otrzymaliśmy zgłoszenie i zdjęcie w sobotę po południu – opowiada przyrodnik Mariusz Sachmaciński z Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi. - Właściciele po konsultacji z nami, i dla własnego bezpieczeństwa, wezwali strażaków, ponieważ orzeł w sytuacji zagrożenia może uderzyć mocno dziobem w twarz lub w oko człowieka albo szponami rozerwać rękę lub nogę. Prosiłem, aby go wypędzić na otwartą przestrzeń, by nabrał pewności siebie i samodzielnie próbował odlecieć na pobliskie łąki przy rzece.

Kosztowna obietnica do spełnienia

Foto: Kosztowna obietnica do spełnienia
cz pon, 29 lipca 2019 10:59

W kampanii wyborczej Mariusz Chrzanowski obiecywał, że do 1. stycznia 2019 roku uczniowie z Łomży będą mogli jeździć autobusami komunikacji miejskiej bezpłatnie, ale tak nie zrobił. Później zapowiadano, że bezpłatne przejazdy MPK dla uczniów będą po uchwaleniu budżetu miasta, ale okazuje bezpłatnych biletów dla uczniów nie będzie także na nowy rok szkolny. W pierwszej połowie lipca dopytywaliśmy prezydenta czy uczniowie szkół w Łomży zyskają w tym roku prawo do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską? Po dwóch tygodniach zastanawiania się przesłano nam odpowiedzi, a stronie Urzędu Miejskiego ogłoszono, że prezydent Łomży zamierza od 1 października wprowadzić bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla uczniów łomżyńskich szkół.

Zalało Kossaki, Rakowo Boginie, Truszki i Wiznę

Foto: Zalało Kossaki, Rakowo Boginie, Truszki i Wiznę
cz pon, 29 lipca 2019 09:31

Nocna ulewa spowodowała zalanie przez spływającą wodę kilku podłomżyńskich miejscowości. Strażacy wzywani byli do wypompowywania jej z piwnic, a nawet posesji. W Wiźnie na jednej z nich poziom wody wynosił pół metra.

Upały drugiego stopnia

cz pon, 29 lipca 2019 08:42

Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 31°C. Karolina Kierklo dyżurny synoptyk białostockiego biura prognoz IMGW-PIB ostrzega przed upałami, którym na dziś nadała drugi w trzystopniowej skali stopień zagrożenia. Poza tym spodziewane są przelotne opady deszczu i burze z ulewami do 30 mm, czyli 30 litrów na metr kwadratowy ziemi.

Konkursy fotograficzne z atrakcyjnymi nagrodami

Foto: Konkursy fotograficzne z atrakcyjnymi nagrodami
mm pon, 29 lipca 2019 08:32

Można już zgłaszać się do udziału w dwóch konkursach fotograficznych. „Wykadruj zmiany” polega na uchwyceniu zmian zachodzących w województwie podlaskim dzięki wejściu Polski do Unii Europejskiej oraz środkom Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2014-2020. Kolejny to „PROW okiem fotoreportera“, mający udokumentować inwestycje, przedsięwzięcia oraz projekty zrealizowane z funduszy Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020. Autorzy najlepszych zdjęć oraz filmów otrzymają nagrody finansowe od trzech do tysiąca złotych.

Inscenizacja Cudu nad Narwią

Foto: Inscenizacja Cudu nad Narwią
mm nie, 28 lipca 2019 20:58

99. rocznicę Cudu nad Narwią upamiętniono w Piątnicy okolicznościową rekonstrukcją obrony tamtejszych fortów. – W wojnie polsko-bolszewickiej 1920 roku ta fortyfikacja odegrała bardzo ważną rolę – mówi zastępca wójta gminy Piątnica Bogdan Bieńczyk. – Dzisiaj przypada rocznica początku bohaterskiej obrony fortów i Łomży przez wojsko i ludność cywilną, a nie na darmo mówi się, że bez Cudu nad Narwią nie byłoby Cudu nad Wisłą! Inscenizację z udziałem piechoty, kawalerii, broni maszynowej i samochodu pancernego obserwowało około tysiąca widzów.

Tragiczny wypadek wywrotki

Foto: Tragiczny wypadek wywrotki
mm so, 27 lipca 2019 19:32

W sobotę, ok. godz. 14. we wsi Trzaski niedaleko Ciechanowca kierujący wywrotką 38-letni kierowca zjechał z żwirowej drogi i uderzył w drzewo.

Radiowóz, medale i awanse na Święcie Policji w Łomży

Foto: Radiowóz, medale i awanse na Święcie Policji w ...
mm so, 27 lipca 2019 15:58

Łomżyńska Komenda Miejska Policji otrzymała nowy radiowóz bus VW KT 6 wart 180 tysięcy zł. Kluczyki wozu z silnikiem 2 litry o mocy 150 KM odebrał sierżant Paweł Krajewski z rąk nadinsp. Daniela Kołnierowicza, komendanta wojewódzkiego, na uroczystym apelu, jaki na Starym Rynku w Łomży odbył się po mszy św. w Katedrze z okazji Święta Policji. - Na wyższe stopnie służbowe awansowało 64 funkcjonariuszy z łomżyńskiej jednostki Policji, 14 z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie, 24 funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie oraz 19 funkcjonariuszy z zambrowskiej jednostki Policji – podaje Urszula Brulińska z zespołu komunikacji społecznej KMP.

Duże pożary pod Kolnem

Foto: Duże pożary pod Kolnem
mm pt, 26 lipca 2019 08:54

We czwartek po południu w okolicach Kolna miały miejsce dwa pożary, określane przez strażaków jako duży i średni. Na szczęście nikt z ludzi nie ucierpiał, choć są znaczne straty.

Wypadek między Małym Płockiem a Kolnem

Foto: Wypadek między Małym Płockiem a Kolnem
mm cz, 25 lipca 2019 21:58

Dwa auta osobowe zderzyły się na skrzyżowaniu drogi krajowej 63 z droga wojewódzką 648 pod Korzenistem. W tej chwili droga jest zablokowana, policja zorganizowała objazdy.

Rolnik poparzony w czasie żniw przy pożarze bel słomy

Foto: Rolnik poparzony w czasie żniw przy pożarze bel...
mm cz, 25 lipca 2019 12:12

Groźne zdarzenie miało miejsce w środowe południe pomiędzy Jedwabnem a Przytułami, na drodze do wsi Mroczki. Wracający z pola do gospodarstwa rolnik nie widział z traktora, co się dzieje za nim na przyczepie, ale inny kierowca zasygnalizował, że coś niedobrego. Po zatrzymaniu się i zjechaniu na pobocze w pole 27-letni rolnik zaczął turem – chwytakiem z przodu ciągnika zdejmować palące się i tlące bele słomy, żeby uratować przed spaleniem przyczepę. Uratował ją, odciągając na ok. 30 metrów, jednak w trakcie pożaru poparzył sobie twarz i dłoń. Został zabrany do szpitala w Łomży.

Pielgrzymka to szkoła życia, droga radości i wiary

Foto: Pielgrzymka to szkoła życia, droga radości i wiary
mm śr, 24 lipca 2019 19:40

Monika Szymańska ma 31 lat, a od 13 lat chodzi na pielgrzymkę do Częstochowy. Każdego roku z inną intencją główną i kilkoma mniejszymi. Każdego roku Matka Boska wysłuchała Moniki, która poprosiła w modlitwie Panią Jasnogórską o pracę w zawodzie pedagoga i terapeuty, wytrwałość w powołaniu wolontariuszki, dobrego męża i powodzenie w życiu rodzinnym. - Cała moje życie jest z Maryją związane, wszystkie intencje się spełniały - zachęca Monika z Kolneńskiej Grupy Pierwszej Pomocy do wędrówki w 35. Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej na Jasną Górę. Trwają zapisy obok Katedry, w parafiach. - Pielgrzymka to najwspanialsze wakacje, szkoła życia, droga radości i wiary.

Porównywarka ubezpieczeń – co to jest i w jaki sposób działa?

Foto: Porównywarka ubezpieczeń – co to jest i w jaki ...
JJS śr, 24 lipca 2019 15:37

Wszelkiego rodzaju porównywarki cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród klientów. Coraz więcej osób, szukając ubezpieczenia samochodowego, zagląda do internetu. Nic dziwnego – szeroki wybór ofert w bardzo korzystnych cenach sprawia, że ten sposób nabycia polisy powoli, ale skutecznie wypiera tradycyjne metody zakupu tego rodzaju świadczenia. Czym więc konkretnie są porównywarki ubezpieczeń? W jaki sposób działają? Dowiedz się z naszego artykułu.

Matka zabitego noworodka w areszcie

Foto: Matka zabitego noworodka w areszcie
mm śr, 24 lipca 2019 15:05

Prokuratura Okręgowa w Łomży poinformowała w środę po południu, że w ramach śledztwa, dotyczącego zabójstwa noworodka w miejscowości Gawrychy w gminie Zbójna, „na wniosek prokuratora tutejszej jednostki Sąd Rejonowy w Łomży w dniu 24 lipca 2019 roku zastosował wobec Katarzyny P., podejrzanej o popełnienie przestępstwa z art. 148 §1 kk, tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy”. Śledczy z Łomży postawili tydzień temu zarzut popełnienia zbrodni zabójstwa matce noworodka.

Koniec z chlorem w wodzie obiecuje MPWiK

Foto: Koniec z chlorem w wodzie obiecuje MPWiK
mm śr, 24 lipca 2019 14:27

Mieszkańcy Łomży może odetchną wreszcie z długo wyczekiwaną ulgą, odkręcając kurek z wodą w kuchni czy łazience: po trzech tygodniach ostrego chlorowania w sieci miejskiej całego miasta wody, którą wcześniej można było pić bez obaw i ze smakiem jak mineralną „kranówkę”, Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji poinformowało portal 4lomza.pl: instalacja dozowania śmierdzącej, wywołującej łzawienie oczu i zatykającej dech substancji zostanie dzisiaj wyłączona.

Powiat Łomżyński liderem w rankingu finansowym powiatów ziemskich za 2018 rok w Podlaskiem.

Foto: Powiat Łomżyński liderem w rankingu finansowym ...
mm śr, 24 lipca 2019 08:47

Powiat Łomżyński osiągnął najlepsze wyniki finansowe wśród powiatów ziemskich w województwie podlaskim za 2018 rok. Tak wynika z rankingu, który stworzył Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie w ramach V Europejskiego Kongresu Samorządów. Ostatecznie Powiat Łomżyński ziemski zajął w nim 12. miejsce w kraju.

Rolnicy i traktory od lat potrzebują mostu na Biebrzy

Foto: Rolnicy i traktory od lat potrzebują mostu na B...
mm wt, 23 lipca 2019 21:28

Spotkali się z inicjatywy burmistrza Jedwabnego Adama Niebrzydowskiego przy wieży widokowej na wzgórzu w Burzynie. Piękne widoki na Biebrzę, łagodnie meandrującą pośród soczystej zieleni łąk. Wszędzie cisza i spokój, tylko tu ożywiony gwar rozmów, dyskusji, przedstawiania racji. Racje są właściwie dwie: gdzie zbudować nową przeprawę mostową, żeby gospodarze na traktorach mieli którędy dojechać do swoich łąk po drugiej stronie rzeki – kapryśnej i wylewnej Biebrzy, zależnie od pory roku. Jak teraz, w środku lata: za płytkiej, aby kursował prom w Mocarzach. Jedni z Januszem Rogińskim z Brzostowa wolą most w Mocarzach z drogi tuż za wsią: bo po drugiej stronie rzeki jest grobla do carskiego traktu, ale drudzy z Franciszkiem Chrzanowskim z Konieck wolą w Burzynie.

Woda w Łomży ciągle chlorowana, ale zdatna do picia

Foto: Woda w Łomży ciągle chlorowana, ale zdatna do p...
mm wt, 23 lipca 2019 15:59

- W najnowszym, dzisiejszym badaniu wody z sieci miejskiej nie stwierdzono zanieczyszczeń bakteriami z grupy coli - informuje rzecznik Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży. - Niestety, nie wiemy, jak długo potrwa chlorowanie oraz prace związane z czyszczeniem sieci wodociągowej przez MPWiK. Sanepeid także nie może wydać zakazu stosowania chloru. Chlor, stosowany zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, nie stwarza zagrożenia dla ludzi. Najwyższe dopuszczalne stężenie chloru w wodzie do spożycia wynosi 0,3 mg/l, natomiast w wodzie z wodociągu miejskiego w Łomży jest 3 razy mniejsze. Według przekazanych sanepidowi przez MPWiK danych, stężenie wynosi 0,1 miligrama na litr wody.

Groźne dla czystości rzeki bele sianokiszonki w Narwi

Foto: Groźne dla czystości rzeki bele sianokiszonki w...
mm wt, 23 lipca 2019 11:20

Kilkanaście wielkich bel ofoliowanej sianokiszonki znajdowało się w rzece Narew w pobliżu ujścia do niej rzeczki Łojewek w Bronowie. Przez około pięć godzin strażacy starali się wydobyć trudne i niewygodne do usunięcia z nurtu znalezisko, ze względu na duże rozmiary i ciężar namokniętych bel. Udało się im udrożnić koryto rzeki i rzeczki, przy czym musieli skorzystać z pomocy koparki.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę