poniedziałek, 25 czerwca 2018 napisz DONOS@

Pijany sternik na Narwi

Foto: Pijany sternik na Narwi
cz wt, 15 maja 2018 10:45

1,7 promila miał sternik łódki pływającej po Narwi. 31-letni mieszkaniec Łomży stanie przed sądem, bo za prowadzenie w ruchu wodnym pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje taką samą karę jak za prowadzenie pojazdu w ruchu lądowym – wyjaśnia Ewelina Szlesińska oficer prasowy KMP w Łomży.

Olbrzymie donice w kolorach Łomży z kwiatami na 600-lecie

Foto: Olbrzymie donice w kolorach Łomży z kwiatami na...
cz wt, 15 maja 2018 08:04

Na Starym Rynku, przy placu Tadeusza Kościuszki i skrzyżowaniu alei Legionów z ulicą generała Władysława Sikorskiego stanęły kompozycje z trzech wielkich donic w kolorach łomżyńskiej flagi, w których pracownice Zakładu Dróg i Zieleni posadziły kannę i surfinię. Na lampach przy ulicach Dwornej i Henryka Sienkiewicza oraz placu Jana Pawła II zawieszono wysoko kwietniki. Na swoją kolej poczeka ogromny kobierzec kwiatowy na Muszli. Jego słuszne rozmiary będzie dobrze widać przy ulicach Zjazd i Rybaki od strony starego mostu: kwietnik ma 56 m długości i 11 m wysokości. To elementy dekoracji na 600-lecie nadania praw miejskich Łomży 15. czerwca 1418 przez władcę Mazowsza księcia Janusza I Starszego.

Drzewo przewróciło się na ciężarówkę

Foto: Drzewo przewróciło się na ciężarówkę
mm pon, 14 maja 2018 18:58

Do nietypowego zdarzenia doszło w poniedziałek kilka minut przed godziną 18. na drodze Łomża – Ostrów Mazowiecka. Około 100 metrów przed skrzyżowaniem z drogą do Kozik na kabinę ciężarówki DAF jadącej w kierunku Łomży przewróciło się duże drzewo. Na szczęście kierowca wyszedł ze zdarzenia bez większych obrażeń, ale były duże utrudnienia w ruchu.

Pokój pełen konopi

Foto: Pokój pełen konopi
cz pon, 14 maja 2018 13:30

22-latek w mieszkaniu w Łomży miał nielegalną uprawę konopi. Policjanci wpadli na nią po zapachu w trakcie interwencji domowej. Młody mieszkaniec w jednym z pokoi hodował 44 krzewy tych roślin.

Ekspresówką do Warszawy na koniec wakacji

Foto: Ekspresówką do Warszawy na koniec wakacji
cz pon, 14 maja 2018 10:25

Budowa 30-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S8 pomiędzy Ostrowią Mazowiecką a Wyszkowem nieco się opóźni. Drogowcy zapowiadali, że ekspresowo ten kawałek drogi do Warszawy mieliśmy pokonywać od lipca, a teraz przyznają, że na wakacje drogi jeszcze nie będzie, „ale na powrót z wakacji, zwłaszcza studentów – to już tak” - mówi Rafał Malinowski z białostockiego oddziału GDDKiA.

Polityczne spotkanie w Jańskim

Foto: Polityczne spotkanie w Jańskim
cz pon, 14 maja 2018 09:04

O regionalnym lotnisku, o tym czy Łomża znowu powinna zostać stalicą województwa oraz o ograniczeniach sprzedaży alkoholu mówiono podczas niedzielnego spotkania sympatyków PiS z cyklu „Polska jest jedna”. Do Łomży przyjechał poseł Szymon Szynkowski vel Sęk z Poznania. Zauważał, że budowa lotniska regionalnego była poruszana także podczas innych jego spotkań z mieszkańcami województwa podlaskiego. Mówił, że nie jest kompetentny, aby podpowiadać się czy takie miasto powinno mieć status wojewódzkiego. A wprowadzenie przez samorządy ograniczeń w sprzedaży alkoholu, czyli ustawa nad którą pracował, ma pomóc w uporaniu się z bałaganem i burdami w centrach dużych miast.

W Szepietowie już skoszone

Foto: W Szepietowie już skoszone
mm pon, 14 maja 2018 08:16

W niedziele 13 maja na terenach wystawowych Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie odbyły się Targi i pokazy o tematyce związanej z produkcją pasz z zielonki i budownictwem wiejskim. Zielona Gala i Podlaskie Targi Budownictwa Wiejskiego przyciągnęły wielu rolników oraz osób, które miło i aktywnie chciały spędzić czas na świeżym powietrzu. Atrakcji było wiele, więc każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Dzień ziół narwiańskich w Drozdowie

Foto: Dzień ziół narwiańskich w Drozdowie
cz pon, 14 maja 2018 08:03

Zioła polecane przy cukrzycy były bohaterami sobotniego „Dnia ziół narwiańskich” w Muzeum Przyrody w Drozdowie. Można też było dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat innych ziół oraz zdrowego trybu życia, kupić naturalne kosmetyki, a na finał skosztować przysmaków przygotowanych przez młodych kucharzy z łomżyńskiej „Wety”. – Jesteśmy tym, co jemy, a jeśli jemy byle co, to nie oczekujmy, że będziemy rześcy, a choroby będą nas omijać! – podkreślał brat Jan z Dukli Ścieranka, przestawiający słynne mieszanki ziołowe bonifratrów – pomagające nie tylko cukrzykom.

Spacer śladami łomżyńskich tajemnic

Foto: Spacer śladami łomżyńskich tajemnic
cz so, 12 maja 2018 09:58

Przez kogo łomżyński zamek popadł w ruinę? Gdzie stał stary ratusz? Dlaczego synagoga była większa od katedry? Co mieściło się w podziemiach Hali Targowej? Gdzie mieścił się areszt miejski po wybudowaniu nowego ratusza? Dlaczego benedyktynki przeniosły swój klasztor na Stokową Górę? Kto był jedynym przedstawicielem Chevroleta w przedwojennej Polsce? O tym wszystkim i nie tylko, dowiedzieli się od historyka Michała Kaczyńskiego uczestnicy wszechnicy łomżyńskiego oddziału Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych podczas piątkowego spaceru po zabytkach Łomży.

Jaka polisa na życie ochroni mnie i rodzinę?

Foto: Jaka polisa na życie ochroni mnie i rodzinę?
JJS pt, 11 maja 2018 14:30

Zapewne wielu z nas zastanawiało się (a przynajmniej powinno) nad ubezpieczeniem na życie. Podstawowym dylematem z tym związanym jest taki wybór polisy, aby zadziałała dokładnie wtedy, kiedy będziemy potrzebować wsparcia. A samą decyzję powinna poprzedzać rzetelna analiza, która upewni nas, że płacimy za rozwiązanie skrojone do rzeczywistych potrzeb.

Ranking pożyczek - Szybka gotówka na podium

Foto: Ranking pożyczek - Szybka gotówka na podium
JJS pt, 11 maja 2018 13:31

Potrzeby finansowe bywają różne, czasem potrzebujemy na remont, czasem na wakacje, a czasami pojawia się nieprzewidziana sytuacja awaryjna, która miesza w naszych planach i budżecie domowym. Tak czy inaczej, są to momenty, kiedy potrzebny jest zastrzyk dodatkowej, szybkiej gotówki. Część z nas ma odłożone pieniądze „na czarną godzinę” lub w razie np. nagłej obniżki cen wczasów. Ale nie każdy ma taki komfort. Wielu z nas nie jest w stanie odkładać i tworzyć oszczędności, wolimy wziąć kredyt i postawić się przed koniecznością spłacania. To też dobry sposób, pod warunkiem że płacimy sumiennie.

Pirometr - tania alternatywa dla kamer termowizyjnych

Foto: Pirometr - tania alternatywa dla kamer termowiz...
JJS pt, 11 maja 2018 13:28

Kamery termowizyjne to zaawansowane pod względem technologicznym sprzęty pozwalające na mierzenie bezdotykowo temperatury. Jednocześnie, podobne zadania są w stanie wypełniać pirometry stacjonarne. Co wybrać, aby dokładnie mierzyć temperaturę obiektów bez ich dotykania?

Wpadł diler

cz pt, 11 maja 2018 12:50

Białostoccy policjanci złapali w Łomży 23-latka z narkotykami. Ich podejrzenia wzbudziło nienaturalne oraz nerwowe zachowanie dwóch młodych mężczyzn, którzy stali przy jednym z osiedlowych bloków. Jak się okazało jeden z nich miał przy sobie torebkę strunową z zawartością białego proszku oraz wagę elektroniczną.

Prezydencki pupilek doi miasto

Foto: Prezydencki pupilek doi miasto
cz pt, 11 maja 2018 12:17

O wręcz patologicznych relacjach prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego (PiS) z Andrzejem Modzelewskim (PiS), którego zrobił dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, pisaliśmy wielokrotnie. Same okoliczności powołania Modzelewskiego, ówczesnego radnego miejskiego, na dyrektora MOSiR były co najmniej dziwaczne, a później prezydent sowicie nagradzał swojego pupilka. W niespełna trzy lata, „za szczególne osiągnięcia w pracy”, otrzymał od prezydenta 16,5 tys. zł nagród. Okazuje się, że Modzelewski wyciągnął znacznie więcej. Chrzanowski zgodził się, aby ze środków MOSiR zapłacić za studia podyplomowe w Uczelni Łazarskiego w Warszawie, na które miał być dowożony służbowym autem. W sumie na różnego rodzaju szkolenia Modzelewskiego w całej Polsce i dowóz go tam, MOSiR musiał wydać około 30 tysięcy złotych.

Młodzi zatrzymali pijanego kierowcę

cz pt, 11 maja 2018 09:27

Grupa młodych ludzi wczoraj o 21.30 zatrzymała pijanego kierowcę forda focusa, który jechał ulicą Piłsudskiego „od krawężnika do krawężnika”. Gdy auto wjechało w ulicę Hipokratesa młodzi mieszkańcy Łomży zablokowali je i odebrali kluczyki kierowcy. 49-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Kąpiel w Narwi tylko przez pół wakacji?

Foto: Kąpiel w Narwi tylko przez pół wakacji?
cz pt, 11 maja 2018 09:14

Kąpielisko przy „nowym” moście, czyli majora Henryka Dobrzyńskiego ps. „Hubal”, to najpopularniejsze miejsce wypoczynku łomżan w słoneczne wakacyjne dni. Można się opalać na plaży, albo kąpać w wodach Narwi, pod czujnym okiem ratowników. Bywa, że jednocześnie jest tu nawet ponad tysiąc osób – od seniorów po niemowlaki. Zawsze kąpielisko funkcjonowało przez całe wakacje, ale w tym roku ma być znacznie krócej – jedynie przez 30 dni. Władze miasta twierdzą, że to przez... działania PiS.

Dwa ronda ukwiecone jak kapelusze Hanki Bielickiej

Foto: Dwa ronda ukwiecone jak kapelusze Hanki Bielickiej
cz pt, 11 maja 2018 08:10

Kilka tysięcy sadzonek kwiatów dojrzewało przez cały długi weekend majowy w gospodarstwie ogrodniczym na Grabówce przy ulicy Nowogrodzkiej w Łomży, aby w słoneczny czwartek zmienić miejsce wegetacji na kulturalne centrum miasta przed Teatrem Lalki i Aktora w Łomży. Wprawdzie najsłynniejsza łomżynianka Hanka Bielicka (1915 – 2006) nie została patronką łomżyńskiej sceny, w której progach ponoć nawet nigdy nie gościła, to i tak ronda bliźniacze jej imienia zakwitają na wiosnę, jak nigdzie w świecie. Pracownice Zakładu Dróg i Zieleni spisały się w czwartek na medal.

Książę Janusz I wjeżdża konno z rycerzami do Łomży

Foto: Książę Janusz I wjeżdża konno z rycerzami do Łomży
cz pt, 11 maja 2018 08:07

Władca Mazowsza w koronie, w koszuli z herbem na piersi, w zbroi paradnej i czerwonej płachcie na ramionach ze złotą zapinką dostojnie wjeżdża od strony swego dawnego dworu ku mieszczanom łomżyńskim, aby przekazać im kartusz z aktem nadania praw miejskich Łomży w 1418 roku. Nowy mural jubileuszu 600-lecia o wysokości prawie 4 metrów i długości ponad 30 metrów może pojawić się w ciągu tygodnia za sprawą artysty malarza muralisty Rafała Roskowińskiego na wstędze ściany budynku gospodarczego muzeum od strony rozległego parkingu przy ul. Giełczyńskiej. W czwartek przed południem stanęły rusztowania i legła czerwień pod złoto, a w sobotę ujrzymy orszak księcia.

Zagrożenie pożarowe w lasach. Strażacy apelują o ostrożność

Foto: Zagrożenie pożarowe w lasach. Strażacy apelują ...
cz cz, 10 maja 2018 16:18

W bieżącym roku w lasach w powiecie łomżyńskim powstało już 5 pożarów. Trwa obecnie okres słonecznej pogody, która przyczynia się do występowania III stopnia zagrożenia pożarowego. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Łomży, st.bryg. Dionizy Krzyn, ze względu na aktualnie obowiązujący najwyższy, trzeci stopnień zagrożenia pożarowego na terenie nadleśnictw naszego powiatu zwraca się z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności podczas posługiwania się ogniem w czasie przebywania na obszarach leśnych i wokół nich.

Wakacje na południu

Foto: Wakacje na południu
JJS cz, 10 maja 2018 15:34

Sezon urlopowy przed nami i zapewne wiele osób ma już sprecyzowane pomysły na letni wypoczynek.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę