wtorek, 07 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Śmieci zdrożeją w Jedwabnem

Foto: Śmieci zdrożeją w Jedwabnem
cz pt, 06 marca 2020 08:37

Z 17 zł miesięcznie na 23 zł miesięcznie od osoby wzrosną opłaty za śmieci w Jedwabnem. To kolejna gmina w regionie, która znacząco podnosi te opłaty. Podwyżka przyjęta przez radnych gminy wejdzie w życie od 1 kwietnia.

Kierowca zginął na miejscu

Foto: Kierowca zginął na miejscu
cz cz, 05 marca 2020 20:13

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w czwartek późnym wieczorem w miejscowości Stryjaki w gminie Jedwabne. Kierowca Hondy z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w słup. Niestety 31-latek zginął na miejscu.

Baseny Łomży zamknięte do odwołania

Foto: Baseny Łomży zamknięte do odwołania
cz cz, 05 marca 2020 20:05

- Z powodu nieprawidłowych wyników badań wody z próbek pobranych dnia 3 marca 2020 r. Park Wodny przy ulicy Wyszyńskiego 15 oraz Pływalnia przy ulicy Niemcewicza 17a w Łomży będą nieczynne – ogłosił w czwartek późnym popołudniem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Komunikat opublikowano na stronie internetowej MOSiR oraz facebookowym fanpage. Na razie nie wiadomo jak długo będą zamknięte baseny.

Rafał zaprasza do modlitwy za papieża Franciszka

Foto: Rafał zaprasza do modlitwy za papieża Franciszka
cz cz, 05 marca 2020 16:37

- Spotkałem się z papieżem Franciszkiem pierwszy raz w życiu w sobotę przed niedzielą palmową 2017 roku – opowiada Rafał Orzechowski, kleryk Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży i pomysłodawca ogólnopolskiej akcji modlitewnej „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”. - W świecie pełnym mowy nienawiści modlitwa jest językiem miłości. W niedzielę, 8. marca, będziemy mogli wszyscy modlić się za papieża Franciszka w intencjach i dziełach, podjętych przez papieża. Patronat nad tą akcją objął przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. W niedzielę przed 7. rocznicą wyboru następcy Chrystusa na Stolicę Piotrową bądźmy razem z Ojcem Świętym.

Czy można im jeszcze w cokolwiek uwierzyć?

Foto: Czy można im jeszcze w cokolwiek uwierzyć?
cz cz, 05 marca 2020 11:27

Sanepid w Łomży potwierdza, że pierwsze wyniki badań wskazujące, że w Parku Wodnym i Pływali wykryto groźne dla ludzi bakterie do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji dotarły już 10 lutego. To był poniedziałek. Informacje o tym władze MOSiR ukrywały przed mieszkańcami. W piątek po południu zamiast odpowiedzi na nasze pytania przesłano jedynie „komunikat”, w który napisano, że badania wody z 11 lutego „nie wykazały obecności bakterii Pseudomonas aureginosa w żadnej z niecek basenowych w obiektach Parku Wodnego przy ulicy Wyszyńskiego oraz na Pływalni przy ulicy Niemcewicza”. O tym, że badania te wykazały, że groźne bakterie jednak były wówczas w miejskich basenach przyznano 18 lutego. Teraz wychodzi na jaw, że wiedzę o nich kierownictwo miejskiej placówki miało już 10 lutego. Po pobycie na basenie groźną bakterią mogła zarazić się mała dziewczynka, której walkę o zdrowie i życie w niezwykle ujmujący sposób rodzice opisują na profilu facebookowym „Jestem Nina Katarzyna”.

Pirat drogowy w Zaruziu

Foto: Pirat drogowy w Zaruziu
cz cz, 05 marca 2020 09:17

Stracił prawo jazdy, dostał mandat i 10 punktów karnych. Policjanci zatrzymali skodę, której kierowca w obszarze zabudowany wsi Zaruzie, na drodze Łomża – Ostrołęka, przekroczył dozwoloną prędkość o 75 km/h. Policjanci biją na alarm przypominając, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Dawid Piątnicki i Bronisław Karbowski, żydowscy synowie Ziemi Łomżyńskiej, ofiary Zbrodni Katyńskiej

Foto: Dawid Piątnicki i Bronisław Karbowski, żydowscy...
cz cz, 05 marca 2020 08:15

80 lat temu – 5 marca 1940 roku, Biuro Polityczne KC WKP (b) zatwierdziło wniosek Ławrentija Berii, szefa NKWD, z 2 marca skierowany do Józefa Stalina i podjęło decyzję o rozstrzelaniu jeńców wojennych wziętych do niewoli po napadzie na Polskę 17 września 1939 r.. 22 marca 1940 r. Beria wydał, z polecenia Stalina, tajny rozkaz „O rozładowaniu więzień NKWD USRR i BSRR”, w których przetrzymywano obywateli polskich. 3 kwietnia zaczęto wywozić na egzekucje więźniów z obozu w Kozielsku, 4 kwietnia z Ostaszkowa, a 5 kwietnia ze Starobielska. Wśród ponad 20 tysięcy ofiar „Zbrodni Katyńskiej” były także osoby związane z naszym miastem. Dwaj łomżyńscy lekarze Dawid Piątnicki i Bronisław Karbowski, zostali zamordowani między 5 kwietnia, a 12 maja 1940 roku w Charkowie. Wspomina ich Adam Sokołowski z Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży. - Należy pamiętać, że chociaż relacje między Polakami i Żydami w II RP były bardzo złożone, to Żydzi Polscy zginęli w Katyniu dlatego, że byli postrzegani przez sowietów jako Polacy, Polscy oficerowie i elita II Rzeczpospolitej – podkreśla historyk.

Nie żyje Janusz Żebrowski z „Solidarności”

Foto: Nie żyje Janusz Żebrowski z „Solidarności”
cz śr, 04 marca 2020 20:52

Po nagłej i ciężkiej chorobie w środę wieczorem, w wieku 58 lat zmarł Janusz Żebrowski, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w Łomży. O śmierci swego najbliższego współpracownika powiadomił Henryk Piekarski, przewodniczący łomżyńskiej „Solidarności”.

Wypadek na skrzyżowaniu

Foto: Wypadek na skrzyżowaniu
cz śr, 04 marca 2020 16:56

Trzy osoby, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitala po wypadku do którego doszło na skrzyżowaniu alei Legionów z ul. Przykoszarową. W wypadku nie odnieśli obrażeń, a do szpitala przewieziono jej na dokładne badania.

Rodzinny samochód - komfort i bezpieczeństwo

Foto: Rodzinny samochód - komfort i bezpieczeństwo
JJS śr, 04 marca 2020 08:16

Wielu ludzi nie wyobraża sobie już życia bez samochodu. To nie tylko bardzo wygodny sposób podróżowania, bardzo często - szczególnie w małych miejscowościach - to jedyny sposób przemieszczenia się. Samochód jest niezbędnym narzędziem i jak każde narzędzie, musi być dostosowany do pełnionej funkcji. Dlatego tak wiele osób ma samochody, które dostosowane są do ich trybu życia i zmieniają się wraz z nim. Dlatego co jakiś czas nadchodzi pora na zmianę samochodu na inny. Bardzo często wiąże się to z założeniem rodziny i pojawieniem się na świecie dzieci.

Prawie 143 tysiące złotych zebrała łomżyńska WOŚP

Foto: Prawie 143 tysiące złotych zebrała łomżyńska WOŚP
cz wt, 03 marca 2020 15:41

- Co roku bijemy rekordy kwot pieniędzy, zbieranych przez wolontariuszy do puszek z serduszkiem WOŚP na sprzęt do leczenia noworodków i dzieci w Polsce – mówi z satysfakcją Monika Orłowska – Laskowska, która po raz 6. była szefem Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łomży. - Tradycyjnie na początku marca, razem z Fundacją WOŚP dokonuje się całościowe podsumowanie wyników zbiórki. W 28. Finale zebraliśmy jako sztab WOŚP Łomża 142 tysiące 987 złotych 68 gr.

Turyści przestraszyli się stada wilków

cz wt, 03 marca 2020 11:56

Kilka godzin trwała akcja poszukiwania pary turystów, którzy zgubili się w Biebrzańskim Parku Narodowym. 30-letnia kobieta i o 7 lat starszy mężczyzna wystraszyli się stada wilków i chcąc przed nimi uciec stracili orientację w terenie.

Drogowcy na 3-Maja i Małachowskiego

Foto: Drogowcy na  3-Maja i  Małachowskiego
cz wt, 03 marca 2020 09:43

Rozpoczynają się prace remontowe na ul. 3-Maja i Małachowskiego. - Dzisiaj rozpoczyna się rozbiórka jezdni oraz chodnika po lewej stronie ul. 3 Maja, natomiast w czwartek, 5 marca, planowane jest frezowanie nawierzchni ulicy Małachowskiego – podaje Łukasz Czech z ratusza. Obie ulice zostaną zamknięte dla ruchu, ale z dopuszczeniem ruchu lokalnego mieszkańców.

Wielkie inwestycje i wielkie długi

Foto: Wielkie inwestycje i wielkie długi
cz wt, 03 marca 2020 09:04

Umowę na niemal 88 milionów złotych podpisało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. To najwyższej wartości jednostkowe zlecenie w historii łomżyńskiego samorządu. Miejska spółka zleciła modernizację oczyszczalni ścieków przy ul. Zjazd. Inwestycja potrwa do jesieni 2022 roku. Aby móc przeprowadzić modernizację MPWiK musiało pożyczyć ponad 38 milionów złotych. Dług będziemy spłacać do 2034 roku.

Firma i klienci PHU Kurpiewski zatankowali dla Filipka

Foto: Firma i klienci PHU Kurpiewski zatankowali dla ...
cz wt, 03 marca 2020 08:20

- Nasza akcja była prosta, lecz przerosła oczekiwania zarówno właściciela firmy PHU Kurpiewski, jaki i pracowników – opowiada z radością i satysfakcją dyrektor zarządzająca Monika Kurpiewska, informująca o sobotniej akcji na trzech stacjach franczyzowych PKN Orlen S.A., których właścicielem jest znany łomżyński przedsiębiorca Jan Kurpiewski. – Każdy, kto zjawiał się na stacjach w Łomży i Kolnie i podał hasło „Filip”, dostawał dla siebie upust 10 gr na litr dowolnie zatankowanego paliwa. My, za każdy taki litr dokładaliśmy 15 groszy od firmy na leczenie i rehabilitację 8-letniego Filipka Wądołowskiego, a dodatkowo, właściciel dodawał do litra 15 groszy od siebie. Byliśmy w szoku, kiedy zobaczyliśmy efekty..

Zakłady bukmacherskie – 3 przykłady na to, że obstawiać można nie tylko sport

Foto: Zakłady bukmacherskie – 3 przykłady na to, że o...
JJS wt, 03 marca 2020 08:16

Obstawianie zakładów wzajemnych stało się ulubioną rozrywką dla wielu Polaków. Dzięki temu, iż za niewielkie pieniądze można wygrać niezłą sumę, reperującą domowy budżet lub stanowiącą atrakcyjne kieszonkowe, strony internetowe oferujące możliwość typowania wyników spotkań cieszą się zrozumiałą popularnością. Zdecydowana większość graczy obstawia zakłady sportowe, jednak sporo osób typuje zwycięzców w nieco innych konkurencjach.

Jakie PITy składa ryczałtowiec - PIT 28 i załączniki w rozliczeniu ryczałtu

Foto: Jakie PITy składa ryczałtowiec - PIT 28 i załąc...
JJS wt, 03 marca 2020 08:12

Pierwsze miesiące każdego nowego roku to zawsze gorączka wypełniania i rozliczania deklaracji podatkowych za ubiegły rok podatkowy. Dla różnych rodzajów PIT obowiązują różne warunki i terminy, o czym szczególnie muszą pamiętać osoby prowadzące swoją własną firmę. Jak to wygląda w przypadku PIT 28?

NIK dała ocenę negatywną

Foto: NIK dała ocenę negatywną
cz pon, 02 marca 2020 15:40

Najwyższa Izba Kontroli ocenia negatywnie działania miasta Łomża w celu zapewnienia lokalnego bezpieczeństwa energetycznego. To wynik kontroli jaką NIK przeprowadziła w łomżyńskim ratuszu latem ubiegłego roku.

Uwaga! Oszuści znowu polują w Łomży

Foto: Uwaga! Oszuści znowu polują w Łomży
cz pon, 02 marca 2020 14:38

Już pięć zgłoszeń o telefonicznych próbach oszustwa na policjanci otrzymali dziś policjanci z Łomży. - Oszuści dzwonią i podszywając się pod policjantów usiłują wyłudzić pieniądze, aby rzekomo załatwić sprawę wypadku drogowego, który mieliby spowodować najbliżsi – mówi Urszula Brulińska ostrzegając, przed oszustami.

Ćwiczyli poszukiwania samobójcy

Foto: Ćwiczyli poszukiwania samobójcy
cz pon, 02 marca 2020 14:24

Tego typu zdarzenia są coraz częstsze. W sobotę służby ratownicze i żołnierze z 13 batalionu lekkiej piechoty w Łomży prowadzili poszukiwania mężczyzny, który wyszedł z domu w nieznanym kierunku i najprawdopodobniej chce targnąć się na swoje życie. Były to tylko wielkie ćwiczenia, których głównym celem było doskonalenie umiejętności i współdziałania służb w sytuacji kryzysowej.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę