poniedziałek, 20 stycznia 2020 napisz DONOS@

Spłonął dom w Wygodzie

Foto: Spłonął dom w Wygodzie
cz cz, 12 grudnia 2019 09:02

Ponad 25 strażaków z pięciu jednostek zawodowych i ochotniczych gasiło nocą pożar drewnianego domu w Wygodzie. Początkowo było podejrzenie, że w płonącym budynku może być człowiek, ale na szczęście go tam nie było. Budynek niemal doszczętnie spłonął. Przyczynę pożaru mają ustalić policyjni specjaliści, ale strażacy nie wykluczają, że pożar mógł mieć związek z zimowym dogrzewaniem pomieszczeń.

Wykręty prezesa o coli w kranówce

Foto: Wykręty prezesa o coli w kranówce
cz cz, 12 grudnia 2019 08:16

Choć od skarżenia wody bakteriami coli mija pół roku władze wciąż unikają wyjaśnienia mieszkańcom dlaczego doszło do zanieczyszczenia i dlaczego przez niemal całe wakacje musieli pić śmierdzącą chlorem wodę. Prezes MPWiK Mariusz Konopka wielokrotnie obiecywał, że „po potwierdzeniu źródła skażenia informacja zostanie podana do wiadomości publicznej poprzez komunikat zamieszczony na stronie internetowej Spółki”, ale do tej pory jej nie opublikował. Przed udzieleniem odpowiedzi wykręca się, że informacja w tej sprawie została podana do wiadomości publicznej miesiąc temu... w radiu.

Terytorialsi strzelają

Foto: Terytorialsi strzelają
cz śr, 11 grudnia 2019 14:03

- Lekkie moździerze to broń stosunkowo tania i wysoce efektywna. Doskonale sprawdza się podczas walk chociażby w terenie zurbanizowanym, czy górzystym – podaje ppłk Marek Pietrzak, rzecznik Wojsk Obrony Terytorialnej. Na poligonie w Orzyszu Terytorialsi z województwa podlaskiego prowadzili ćwiczenia z wykorzystywaniem moździerzy LM-60. Niedawno ćwiczyli tam z użyciem granatników automatycznych MK-19.

Polityczny zakładnik?

Foto: Polityczny zakładnik?
cz śr, 11 grudnia 2019 08:59

Po 10 latach pracy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego rezygnację złożył Maciej Borysewicz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Łomży i jeden z czołowych działaczy Platformy Obywatelskiej w mieście. Tak jak przyjście Borysewicza do WORD-u jesienią 2009 roku było uznawane za polityczne, tak i politycznie motywowane jest jego odejście jesienią 2019 r.

Idziemy na pogodowy rekord

Foto: Idziemy na pogodowy rekord
cz wt, 10 grudnia 2019 20:43

- Wszystko wskazuje na to, że jeśli tylko grudzień 2019 r. będzie pod względem termicznym co najmniej normalny, to rok 2019 powinien być najcieplejszym rokiem w Polsce od 68 lat! - podaje IMGW, którego specjaliści właśnie podsumowali warunki termiczne w Polsce w listopadzie 2019 roku. Wyszło im, że średnia temperatura była o 2,9°C wyższa od średniej wieloletniej temperatury.

Łomżyńscy społecznicy 2019

Foto: Łomżyńscy społecznicy 2019
cz wt, 10 grudnia 2019 16:59

Kapucyn, ojciec Jan Bońkowski, uczennica III LO Natalia Paszkiewicz oraz Stowarzyszenie „Czas Rozwoju”. W „Domku Pastora” wręczono doroczne nagrody Prezydenta Miasta i Łomżyńskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego dla zaangażowanych w działalność społeczną.

Lodowisko przy Katyńskiej już działa

Foto: Lodowisko przy Katyńskiej już działa
cz wt, 10 grudnia 2019 15:33

Białej zimy jeszcze nie widać, ale dziś po południu ruszył sezon miejskim na lodowisku „Biały Orlik”. Lodowisko przy ulicy Katyńskiej 3 w tym roku, jest o ok. o 200 mkw większe niż w roku ubiegłym. Czynne ma być codziennie w godzinach 9:30-21:00, chyba że pogoda spłata figla jeszcze większego niż ostatnio. To lodowisko jest płatne, a bilety są droższe od 20% do nawet 40% niż ubiegłym roku. Tymczasem w niedzielę na Starym Rynku ma ruszyć lodowisko bezpłatne.

Obława na pijanych kierowców

Foto: Obława na pijanych kierowców
cz wt, 10 grudnia 2019 09:48

W całym kraju, także w Łomży policjanci ruchu drogowego prowadzili wczoraj działania pod kryptonimem „Alkohol i narkotyki”. Akcja miała na celu eliminowanie z dróg kierowców, którzy wsiedli za kierownice, będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków. - W Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego policjanci skontrolowali kierowców 702 samochodów – mówi Urszula Brulińska z KMP w Łomży.

„Żywa” choinka z „gwarancją zapachu lasu”

Foto: „Żywa” choinka z „gwarancją zapachu lasu”
cz wt, 10 grudnia 2019 09:14

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. W Łomży już można kupić choinki, także te ścięte. Jak co roku sprzedaż choinek zorganizuje także Nadleśnictwo Łomża. To ruszy za tydzień, a leśnicy zapewniają, że choinki będą ścięte przed samą dostawą na plac.

Ciężki wóz strażaków z Wizny

Foto: Ciężki wóz strażaków z Wizny
cz pon, 09 grudnia 2019 16:41

To najdroższy z kupowanych w tym roku samochodów przez strażaków w całym województwie. W Wiźnie jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymała nowy, ciężki wóz ratowniczo-gaśniczy został zabudowany na podwoziu Scanii. Jego cena wraz z wyposażeniem wyniosła 1 milion 150 tysięcy złotych. Samochód kupiła gmina, ale 840 tysięcy złotych pozyskała z środków zewnętrznych, dzięki... Jarosławowi Zielińskiemu, byłemu wiceministrowi spraw wewnętrznych i administracji. - To jemu należą się największe podziękowania za to, że dziś możemy przekazać nowy wóz dla jednostki OSP w Wiźnie - mówi wójt Mariusz Soliwoda. - Razem możemy więcej. Razem podołaliśmy temu wysiłkowi i razem mamy efekt – odpowiadał poseł Jarosław Zieliński.

Długopisy reklamowe

Foto: Długopisy reklamowe
JJS pon, 09 grudnia 2019 12:42

Pomimo popularności notatników elektronicznych, smartfonów i innych baz danych jednym z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych gadżetów reklamowych są długopisy. Niezmiennie pozytywnie się kojarzą, są praktyczne i tanie, a różne technologie sprawiają, że mogą być bardzo designerskie, czym oczywiście będą przyciągać. W praktyce sprawdzają się w każdej sytuacji nie tylko w szkole czy biurze. Są nośnikiem marki, a wielu z nas się po prostu z nimi nie rozstaje, bo nigdy nie wiadomo, kiedy będziemy chcieli zrobić notatkę czy też dostaniemy jakiś dokument do podpisania.

Jak wybrać najlepsze konto maklerskie?

Foto: Jak wybrać najlepsze konto maklerskie?
JJS pon, 09 grudnia 2019 11:23

Jeśli chcesz inwestować na giełdzie, musisz założyć konto maklerskie. Takie rachunki prowadzone są przez domy i biura maklerskie. Jak wybrać najlepszy z nich? Wszystko zależy, do czego i w jakim dokładnie masz zamiar je wykorzystywać. Przyjrzymy się zatem bliżej temu zagadnieniu.

Pies ugryzł dziecko

Foto: Pies ugryzł dziecko
cz pon, 09 grudnia 2019 10:07

9-letni chłopiec wraz z mamą wraca do domu ze szkoły, gdy z jednej z posesji wybiegł pies i ugryzł go w nogę. Do zdarzenia doszło w piątek w Starych Modzelach na terenie gminy Łomża. Na szczęście ugryzienie nie okazało się groźne i chłopiec, który został zabrany do szpitala, jeszcze tego samego dnia wrócił do domu.

Poseł o zrównaniu dopłat

Foto: Poseł o zrównaniu dopłat
cz pon, 09 grudnia 2019 09:49

Na potrzebę zrównania opłat w ramach wspólnej polityki rolnej zwracał uwagę poseł Lech Kołakowski podczas odbywającej się w Helsinkach Konferencji Komisji ds. Unijnych Parlamentów UE. Poseł z Łomży był jednym z polskich delegatów na obrady COSAC.

Pijany głąb

cz pon, 09 grudnia 2019 08:26

Wczoraj po godzinie 11. w Nowym Cydzynie kierowca nissana wjechał do rowu. Gdy wsiadł z samochodu poprosił świadków żeby nie wzywali policjantów, a później uciekł. Szybko został zatrzymany. Okazało się, że 39-latek w organizmie ma ponad 3 promile alkoholu, a od 2016 roku ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Pijany mieszkaniec Łomży trafił do policyjnego aresztu. Jak wytrzeźwieje usłyszy zarzuty popełnienia przestępstw.

Wśród najpiękniejszych Polek

Foto: Wśród najpiękniejszych Polek
cz pon, 09 grudnia 2019 08:20

Karolina Piaścik 18-latka z Gawrych zdobyła tytuł Miss Mediów Społecznościowych podczas Gali Finałowej 30. edycji Narodowego Konkursu Piękności Miss Polski 2019. Wybory odbyły się w niedzielę w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, a widzowie w całym kraju mogli je oglądać na żywo w Polsacie.

Miłość w rowie, na weselu i przy Wiejskiej 10 w Łomży

Foto: Miłość w rowie, na weselu i przy Wiejskiej 10 w...
cz nie, 08 grudnia 2019 21:18

Kto pragnie zakochać się romantycznie i praktycznie na cale życie, powinien uważać na szczegóły w swym otoczeniu, ponieważ Miłość lubi podróżować, wędrować, bawić się i odpocząć po trudach. 23 pary małżonków z Łomży po 50 latach przysiadły na chwilę w sobotnie południe w holu ratusza. Królowała wyniosła choinka, podniosła atmosfera Złotych Godów i wzniosła refleksja o: młodości sprzed pół wieku, marzeniach, planach i wzruszeniach. „Przeżyłam z Tobą tyle lat, oddałam Ci swój cały świat...” - śpiewała Teresa Makieła, ówczesna studentka farmacji w Lublinie, która przyszłego męża Edmunda Marka i naczelnego inżyniera w Łombecie w Śniadowie poznała jako rowerzystka.

Wiersz łomżynianki dodaje sił Prezesowi Kaczyńskiemu

Foto: Wiersz łomżynianki dodaje sił Prezesowi Kaczyńs...
cz nie, 08 grudnia 2019 13:09

Nauczycielka z Łomży Halina Gerwat rok temu napisała wiersz patriotyczny „Ojczyzno ma”, który opublikowaliśmy w portalu 4lomza.pl z okazji 100-lecia odzyskania Niepodległości. - Poprosiłam o druk trzech egzemplarzy i wysłałam najwyższym władzom do Warszawy – opowiada, zadowolona wielce z odzewu na swoją poezję: prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. - Jestem szczęśliwa: z Kancelarii Pana Prezydenta zadzwoniła pani z podziękowaniami, Pan Premier cytaty o Orle Białym, który z góry widzi więcej, powplatał w wypowiedzi wśród ludzi, Pan Prezes wysłał mi list: „Jestem Pani niewymownie za to wdzięczny, bo takie piękne dary serca, takie hojne gesty jak Pani dodają mi sił i potwierdzają, że idziemy właściwą drogą”... Napisała na 101. rocznicę drugi wiersz, który drukujemy z listem, i też wyśle go władzom.

Odblaski dla uczniów

Foto: Odblaski dla uczniów
cz so, 07 grudnia 2019 14:55

W szkole w Jedwabnem uczy się niespełna 500 uczniów, a blisko połowa z nich dojeżdża do szkoły z okolicznych miejscowości. Gimbusy rozwożą uczniów po poszczególnych wioskach, ale część drogi do domu uczniowie muszą pokonywać pieszo. W piątek rozdawano im odblaski, dzięki którym mają być bardziej widoczni na drodze.

Wojska Polskiego przejezdna

Foto: Wojska Polskiego przejezdna
cz so, 07 grudnia 2019 14:42

Drogowcy zakończyli główne pracę z na ulicy Wojska Polskiego. Kierowcy ponownie mogą przejechać odcinkiem ulicy między skrzyżowaniami z ulicami Sikorskiego i Polową. Od 10 października ta część Wojska Polskiego była całkowicie wyłączona z ruchu.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę