sobota, 17 sierpnia 2019 napisz DONOS@

Wypadek pod Konarzycami

Foto: Wypadek pod Konarzycami
mm wt, 09 lipca 2019 18:47

Samochód osobowy czołowo zderzył się z ciężarówką na zwężeniu drogi wojewodzkiej nr 677 Łomża - Śniadow. Do wypadku doszło tuż za Konarzycami. Kierujący osobówką trafił do szpitala.

Martwy koń bez głowy i czterech nóg w Pisie

Foto: Martwy koń bez głowy i czterech nóg w Pisie
cz wt, 09 lipca 2019 15:40

W niedzielę około godziny wpół do czwartej po południu dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Łomży otrzymał bardzo nietypowe zgłoszenie, że w rzece Pisie na wysokości miejscowości Baliki w gminie Nowogród pływa truchło krowy. – Kiedy to niefortunne znalezisko pływało, zgłaszający myślał, że to krowa, jednakże na miejscu okazało się, że faktycznie był to koń z obciętą głową i bez nóg - relacjonuje interwencję brygadier Grzegorz Wilczyński z Komendy Miejskiej PSP w Łomży.

Alkohol przykrył podwyżkę śmieci?

Foto: Alkohol przykrył podwyżkę śmieci?
cz wt, 09 lipca 2019 15:16

Uchwały alkoholowe to jedynie „zasłona dymna”? Władzy miasta zależy na przeforsowaniu podczas środowej sesji gigantycznej podwyżki opłat za śmieci. Prezydent, który już dwa razy przegrał boje z radnymi o wzrost stawek opłat o ok. 20% i 25%, teraz proponuje podwyżkę o 40%. Po jej wprowadzeniu w przyszłym roku mieszkańcy Łomży mieliby zapłacić za śmieci niemal 10 milionów złotych, czyli o około 3 miliony więcej niż zapłacili w ubiegłym roku.

Protest terapeutów WOPiTU

Foto: Protest terapeutów WOPiTU
cz wt, 09 lipca 2019 13:24

Po niedzielnym wezwaniu biskupa Tadeusza Bronakowskiego do modlitwy w intencji niezwiększania przez Radnych liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu w Łomży, teraz przeciwko planom zwiększenia liczby punktów sprzedaży alkoholu w naszym mieście protestują terapeuci Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień. W „proteście” przesłanym do radnych miasta, a podpisanym w imieniu „zespołu” przez dyrektor Renatę Szymańską, czytamy: „Podejmując decyzję w tej tematyce wpływacie Państwo na losy dzieci, żon, mężów i wreszcie samych uzależnionych, którzy cierpią z powodu śmiertelnej choroby”. - Dziś nikt z Łomżan nie ma problemu z dostępnością alkoholu, po co dodatkowe 50 punktów sprzedaży, po co zmniejszenie odległości od obiektów chronionych, stawiamy pytanie o sensowność tej decyzji – napisali.

Woda z kranu śmierdzi chlorem, ale jest już bez bakterii

Foto: Woda z kranu śmierdzi chlorem, ale jest już bez...
cz wt, 09 lipca 2019 12:03

- W próbkach wody, które pobrano wczoraj z miejskiego wodociągu na Łomżyca, nie stwierdzono żadnych bakterii – informuje Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży. Takie wyniki badań muszą być jeszcze raz potwierdzone. Niemniej – jak wyjaśnia Gulanowska – oznacza to, że także mieszkańcy osiedla Łomżyca mogą wodę z kranu wykorzystywać do picia czy przygotowania pokarmów, przy czym sanepid zaleca jej przegotowanie. Ten zabieg ma na celu przede wszystkim usunięcie z wody zapachu i smaku chloru, którym jest ona dezynfekowana. Po godzinie 13. łomżyński sanepid opublikował komunikat w sprawie przydatności wody do spożycia na osiedlu Łomżyca.

Setki milionów na drogi czekają na podpis premiera

Foto: Setki milionów na drogi czekają na podpis premiera
cz wt, 09 lipca 2019 10:20

263 miliony złotych rozdysponował wojewoda podlaski pomiędzy samorządy gmin i powiatów w ramach kwietniowego naboru wniosków na dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych. Listy wybranych do dofinansowania wniosków póki co nie ma, bo – jak tłumaczył wojewoda Bohdan Paszkowski – „nie ma zakończonej procedury”. - Lista został przesłana do Ministerstwa Infrastruktury i po zweryfikowaniu będzie przedłożona do premiera do zatwierdzenia – mówił wojewoda podczas wczorajszych obrad w Łomży Forum Związku Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego.

PSL z listą na wybory

Foto: PSL z listą na wybory
cz wt, 09 lipca 2019 08:42

Polskie Stronnictwo Ludowe w województwie podlaskim jest gotowe do startu w ramach Komitetu Wyborczego Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska w jesiennych wyborach parlamentarnych – ogłosili ludowcy. Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Białymstoku rekomendowało potencjalnych kandydatów na listy do wyborów parlamentarnych. Stefan Krajewski, szef ludowców w województwie, mówi że poselska lista jest pełna, ale ludowcy chcą jeszcze rozmawiać o jej wzmocnieniach.

Grill elektryczny - sposób na grilla, gdy pada deszcz

Foto: Grill elektryczny - sposób na grilla, gdy pada ...
JJS wt, 09 lipca 2019 08:23

Zapraszasz znajomych na wieczór przy grillu i… z niepokojem spoglądasz w niebo. Pogoda potrafi być kapryśna i za nic ma nasze plany. Czy to znaczy, że nici z grillowanych steków? Niekoniecznie. Ratunkiem będzie grill elektryczny.

Szybki Litwin w Rolls-Royce

Foto: Szybki Litwin w Rolls-Royce
cz pon, 08 lipca 2019 13:18

Trzech kierowców straciło w weekend prawo jazdy za zbyt szybką jazdę. Wśród nich był Litwin, kierowca Rolls-Royce, który z prędkością ponad 100 km/h usiłował przejechać przez Łomżę.

Noworodek porzucony w Gawrychach

Foto: Noworodek porzucony w Gawrychach
cz pon, 08 lipca 2019 12:52

Tragicznego odkrycia dokonano w Gawrychach koło Zbójnej. W pojemniku w ogrodzie znaleziono zwłoki noworodka. Śledztwo w sprawie wszczęła Prokuratura Okręgowa w Łomży. Ze wstępnych ustaleń wynika, że noworodek po porodzie został pozostawiony bez należytej opieki i porzucony.

Na Łomżycy woda nadal nie nadaje się do picia

Foto: Na Łomżycy woda nadal nie nadaje się do picia
cz pon, 08 lipca 2019 10:03

- Sytuacja się poprawia, ale nadal w trzech próbkach wody pobranej z rejonie osiedla Łomżyca stwierdzono przekroczenia dopuszczalnych norm zanieczyszczenia wody – mówi Julia Gulanowska z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży. Od tygodnia w wodzie z miejskich wodociągów są groźne dla zdrowia bakterie z grupy coli. W tej części miasta woda nie nadaje się do spożycia, a w pozostałych rejonach przez jej spożyciem zaleca się przegotowanie wody.

Tężni w Parku nie będzie, ale place zabaw będą budowane

cz pon, 08 lipca 2019 09:16

Po latach zapowiadania, że będzie, władze miasta rezygnują z budowy tężni solankowej w Parku Jana Pawła II Papieża Pielgrzyma. Miała powstać w ramach prowadzonej rewitalizacji parku, ale oferowane od niemal dwóch lat ceny jest budowy przekraczają możliwości finansowe Łomży. Udało się natomiast znaleźć wykonawcę dwóch placów zabaw, które mają stanąć w południowej części Parku. Firma z Kocka zaoferowała się wykonać je za mniej niż chciano zapłacić.

Mało letnia pogoda

Foto: Mało letnia pogoda
cz pon, 08 lipca 2019 08:26

Na zmianę słońce i chmury, temperatura maksymalna 19°C, a do tego wiatr umiarkowany, okresami dość silny, który sprawi, że odczuwać będziemy znacznie niższą temperaturę niż wskazania na termometrach. Podobnie ma być jutro i... do końca tygodnia. Póki co synoptycy nie zapowiadają większych zmian.

Biskup wzywa do modlitwy za radnych miasta

Foto: Biskup wzywa do modlitwy za radnych miasta
cz pon, 08 lipca 2019 08:01

„Módlmy się za radnych Rady Miasta Łomża, którzy zostali wybrani do troski o dobro wspólne mieszkańców Łomży, by podejmowali decyzje służące trzeźwości” to wezwanie jakie wznosili księża podczas niedzielnych modlitw w kościołach Łomży. Biskup Tadeusz Bronakowski prosi o modlitwę w intencji nie zwiększania przez Radnych liczby zezwoleń na sprzedaż alkoholu w Łomży. Decyzja ma zapaść w najbliższą środę.

Wypadek w Piątnicy

Foto: Wypadek w Piątnicy
mm nie, 07 lipca 2019 00:33

Dwa samochody osobowe zderzyły się czołowo tuż przed północą na drodze krajowej 64 przy fortach w Piątnicy. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Zginął w płomieniach

Foto: Zginął w płomieniach
mm so, 06 lipca 2019 12:28

We wsi Żebry gmina Śniadowo mężczyzna zginał w płomieniach Ogień w murowanej piętrówce wybuchł kilkanaście minut po 11.

Sonarol ufunduje stypendia studentom PWSIiP

Foto: Sonarol ufunduje stypendia studentom PWSIiP
cz pt, 05 lipca 2019 16:22

Firma Sonarol została fundatorem comiesięcznych stypendiów, które trafią do najlepszych studentów kierunków inżynierskich w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. To efekt podpisanego pomiędzy instytucjami porozumienia, w którym strony deklarują „promocję absolwentów PWSIiP na rynku pracy”.

Ghostwriter albo tzw. autor-widmo. Kim jest i czym się zajmuje?

Foto: Ghostwriter albo tzw. autor-widmo. Kim jest i c...
JJS pt, 05 lipca 2019 14:35

Choć z efektami pracy ghostwriterów spotykamy się właściwie na każdym kroku, nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z ich istnienia. Nawet te osoby, które wiedzą, kim jest ghostwriter, często nie mają pojęcia, jakimi konkretnie zadaniami się on zajmuje. Warto więc powiedzieć kilka słów na temat jego pracy i wyjaśnić, jakie zlecenia przyjmuje, kto najczęściej korzysta z jego usług oraz ile one kosztują. W tym tekście odpowiadamy na powyższe pytania oraz wyjaśniamy, co na temat pracy ghostwritera mówią obowiązujące w naszym kraju przepisy.

Zmiana w Radzie Powiatu Łomżyńskiego

Foto: Zmiana w Radzie Powiatu Łomżyńskiego
cz pt, 05 lipca 2019 14:21

Komisarz Wyborczy w Łomży Jan Leszczewski stwierdził wygaśnięcie mandatu radnego wybranego do Rady Powiatu Łomżyńskiego. To formalna decyzja, która po śmieci Edward Łady, pozwoli na obsadzenie zwolnionego miejsca w samorządzie.

Drogi remont Wojska Polskiego

Foto: Drogi remont  Wojska Polskiego
cz pt, 05 lipca 2019 13:49

Jeszcze w te wakacje miałby rozpocząć się remontu odcinak ulicy Wojska Polskiego od skrzyżowania z ul. Gen. Władysława Sikorskiego do skrzyżowania z ul. Polową. To 740 metrów jednej z najważniejszych ulicy Łomży. Na zadanie władze miasta przeznaczyły 6,8 mln zł, ale trzy złożone oferty są droższe - od 7,5 mln zł do 10,3 mln zł. Jak się okazuje, w trakcie remontu Wojska Polskiego jadące nią codziennie TIRy do i z państw nadbałtyckich, mają omijać remontowany odcinek jadąc ul. Nowogrodzką.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę