środa, 19 grudnia 2018 napisz DONOS@

Czy młody kierowca musi przepłacać za ubezpieczenie OC?

Foto: Czy młody kierowca musi przepłacać za ubezpiecz...
JJS śr, 14 listopada 2018 13:05

Każdy, kto decyduje się na zakup samochodu wie, że będzie trzeba go ubezpieczyć. Kierowcy mogą mieć przy tym ubezpieczeniu naliczone zniżki lub zwyżki. Zniżki otrzymuje się za wiek i bezszkodową jazdę. Zwyżki za małe doświadczenie za kierownicą, młody wiek czy szkody w ubiegłych latach. Ale nie zawsze młodzi kierowcy muszą płacić więcej za ubezpieczenie.

Wojenna ewakuacja z Gródka do Łomży

cz śr, 14 listopada 2018 10:29

„W związku z wydanym przez Wojewodę Podlaskiego zarządzeniem o ewakuacji Wójt Gminy Gródek w dniu 15 listopada br. zarządza ewakuację ludności z części gminy Gródek do Łomży.” To epizod w ramach ćwiczeń obronnych ANAKONDA 18. - Ewakuowaną ludność pozorować będzie ponad 100 uczniów klas mundurowych Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego z Łomży – podaje Roman Czepe z Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego zaznaczając, że łącznie w epizodzie bierze udział ok 300 osób z 14 instytucji. Koordynatorem całego przedsięwzięcia jest Wojewoda Podlaski.

Ukradli starą ciężarówkę

cz śr, 14 listopada 2018 09:25

Z parkingu jednej z firm przy ul. Nowogrodzkiej w Łomży nocą odjechała półciężarówka. Kradzież takiego Mercedesa potwierdza Urszula Brulińska z KMP w Łomży. Na miejscu pracują policjanci kryminalni zabezpieczając ślady i ustalając okoliczności zniknięcia dużego samochodu.

Ćwiczenia RENEGADE – SAREX 18

Foto: Ćwiczenia RENEGADE – SAREX 18
cz śr, 14 listopada 2018 08:21

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku informuje, iż w dniach 14–15 listopada 2018 r., Dowództwo Operacyjne Rodzaju Sił Zbrojnych w ramach ogólnokrajowego ćwiczenia RENEGADE – SAREX 18/II przeprowadzi epizod RENEGADE tj. zdarzenia dotyczącego naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczpospolitej Polskiej, stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej. W związku z powyższym w różnych rejonach województwa podlaskiego w ramach ww. ćwiczenia mogą zostać dwukrotnie uruchomione syreny alarmowe - ogłoszenie oraz odwołanie alarmu.

Działki po PKS Łomża sprzedane

Foto: Działki po PKS Łomża sprzedane
cz wt, 13 listopada 2018 16:00

PKS Nova w Białymstoku sprzedała blisko 5 hektarów gruntu i części budynków dawnej bazy PKS Łomża. Nabywcami nieruchomości w rejonie alei Józefa Piłsudskiego, ul. Spokojnej i ul. Żabiej są dwaj łomżyńscy biznesmeni. Za prawo użytkowania wieczystego do tych działek zapłacili w sumie 3 mln 320 tys. zł netto.

Wydatki na fajerwerki jeszcze większe

Foto: Wydatki na fajerwerki jeszcze większe
cz wt, 13 listopada 2018 15:09

Dwa podpisane w październiku przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego zarządzenia dotyczące zmian w budżecie Łomży opublikowano dziś w miejskim BIP. Pierwsze z zarządzeń jest sprzed niemal miesiąca. W nim prezydent zwiększył wydatki budżetu na promocję o 87 tys. zł do kwoty blisko 2 miliony złotych. Przed czterema laty ten fundusz wynosił „tylko” 420 tysięcy. W kolejnym zarządzeniu z 30 października Chrzanowski przeznaczył kolejne 55 tys. zł złotych na zakup dekoracji świetlnych bożonarodzeniowych.

Podlaski Oddział Regionalny ARiMR informuje

Foto: Podlaski Oddział Regionalny ARiMR informuje
cz wt, 13 listopada 2018 14:15

Od dziś można składać wnioski o przyznanie pomocy poszkodowanym w 2017 roku w wyniku działania huraganu, deszczu nawalnego lub gradu.

Policjanci sukcesywnie wracają do... zdrowia i pracy

Foto: Policjanci sukcesywnie wracają do... zdrowia i ...
cz wt, 13 listopada 2018 09:43

Po krytycznym okresie „zachorowań”, gdy pod koniec ubiegłego tygodnia nagła choroba zmogła około 100 łomżyńskich policjantów, z dnia na dzień coraz więcej z nich wraca do pracy. Według danych wczoraj rano na zwolnieniach L4 było już „tylko” 72 policjantów. Niemal wszystkie choroby policjantów udaje się wyleczyć w 7 dni.

Nawet dożywocie

cz pon, 12 listopada 2018 11:36

Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Łomży akt oskarżenia przeciwko 51-letniemu Andrzejowi P. Mężczyźnie grozi nawet dożywocie za usiłowanie zabójstwa mieszkańca wsi Modzele Skudosze.

Bloki bez wody

Foto: Bloki bez wody
cz pon, 12 listopada 2018 10:37

Około dwóch tysięcy mieszkańców Łomży z Osiedla Konstytucji we wtorek 13 listopada nie będzie miało wody. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji na siedem godzin odetnie dopływ wody do 15 bloków znajdujących się przy ulicach Małachowskiego, Niemcewicza i Śniadeckiego.

Kiedy będzie nowy Dworzec Łomża?

Foto: Kiedy będzie nowy Dworzec Łomża?
cz pon, 12 listopada 2018 10:01

Stary dworzec Łomża władze miasta sprzedały w grudniu ubiegłego roku, a nowy buduje się bardzo powoli. Miasto od początku roku szuka firm, które zechcą zbudować go za „rozsądne” pieniądze. Właśnie ogłoszono kolejny przetarg na wykonawców m.in. głównego budynku dworca, zadaszonych peronów, i wykonanie asfaltowych nawierzchni „centrum przesiadkowo-komunikacyjnego”.

Wjechał w ogrodzenie II LO

Foto: Wjechał w ogrodzenie II LO
mm nie, 11 listopada 2018 21:30

Kierujący Volkswagenem Passatem wjechał w płot II LO na rondzie Kościuszki. Jak twierdził, uciekał przed zderzeniem z innym pojazdem. Nikomu nic się nie stało.

Patriotyczny piknik na Starym Rynku

Foto: Patriotyczny piknik na Starym Rynku
mm nie, 11 listopada 2018 20:10

Kilkuset łomżan uczestniczyło w festynie, który w ramach obchodów Święta Niepodległości odbył się na Starym Rynku. Były koncerty pieśni patriotycznych, historyczny video mapping na fasadzie ratusza, a na koniec krótki pokaz sztucznych ogni.

Morsy w Narwi z biało-czerownymi flagami

Foto: Morsy w Narwi z biało-czerownymi flagami
cz nie, 11 listopada 2018 16:58

W sposób szczególny stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości uczciły łomżyńskie morsy. Zimna woda w Narwi jest wystarczającą zachętą, aby do niej wejść. W sobotę 10 listopada oficjalnie zainaugurowali sezon kąpielowy, a w niedzielę 11 listopada w samo południe weszli z biało-czerwonymi flagami weszli do rzeki o zaśpiewali „Jeszcze Polska nie zginęła...”

Kwiaty dla Kaliwody

Foto: Kwiaty dla Kaliwody
cz nie, 11 listopada 2018 16:44

Przedstawiciele władz miasta, regionu, instytucji i organizacji, poczty sztandarowe wojsko i harcerze... Kilkaset osób uczestniczyło w oficjalnych uroczystościach 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Głównym punktem miejskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada w Łomży była odprawa pocztów sztandarowych przed dawną kamienicę Śledziewskich przy ul. Sienkiewicza 10. To tu 100 lat temu, 11 listopada 1918 roku, podczas próby rozbrojenia niemieckiego patrolu zginął Leon Kaliwoda, podchorąży X Okręgu Polskiej Organizacji Wojskowej. Przed tablicą upamiętniająca bohatera złożono dziesiątki wiązanek kwiatów.

Łomżyńscy harcerze w walce o niepodległą Polskę

Foto: Łomżyńscy harcerze w walce o niepodległą Polskę
cz nie, 11 listopada 2018 15:28

Historyk-regionalista Czesław Rybicki napisał książkę „Rozwój skautingu na ziemi łomżyńskiej. Skauci i harcerze w walce o niepodległą Polskę w latach 1913-1920”. Promował ją podczas sobotniego spotkania w Domku Pastora, przybliżając słuchaczom wątki nie uwzględniane dotąd w innych publikacjach o tej tematyce oraz wygłaszając referat „Łomżyńska droga do niepodległości”. – Moment publikacji tej książki jest bardzo szczególny, bo setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości to symboliczny czas – mówi Czesław Rybicki. – Dlatego tak zależało mi na tym, żeby rzecz ukazała się właśnie teraz, żeby przypomnieć bohaterów tamtych wydarzeń!

Biskup poucza w 100-lecie odzyskania niepodległości

Foto: Biskup poucza w 100-lecie odzyskania niepodległ...
cz nie, 11 listopada 2018 15:18

„11 listopada, dzień odzyskania niepodległości to dziękczynienie tym wszystkim, którzy służyli dla tego kraju, aby on był wolny” - mówił Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, który w południe w Katedrze Łomżyńskiej przewodniczył Mszy świętej sprawowanej w intencji Ojczyzny. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości nawiązując do ewangelicznej przypowieści o wdowim groszu, mówił, że „w tym dzisiejszym dniu jako patrioci możemy się zapytać: ile z mego życia wrzuciłem dla Ojczyzny, dla mojego miasta”. Znaczną część homilii biskup poświęcił władzom samorządowym Łomży. - Pracować dla tego miasta, to znaczy to miasto kiedyś przekazać następnym pokoleniom, ale miasto należy przekazać w dobrej kondycji. Nie możemy przekazać następnym pokoleniom weksli do zapłaty – przestrzegał biskup.

Mosiężny orzeł na nagrobku Leona Kaliwody

Foto: Mosiężny orzeł na nagrobku Leona Kaliwody
mm nie, 11 listopada 2018 12:19

W przeddzień 100-rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, ale także 100-rocznicy śmierci Leona Kaliwody, na zwieńczeniu jego nagrobku zamontowano nowego mosiężnego orła. Kaliwoda, komendant X Okręgu Polskiej Organizacji Zbrojnej w Łomży, zmarł raniony kulą podczas rozbrajania niemieckich żołnierzy 11 listopada 1918 roku. Był jednym z pięciu poległych przed stu laty w Łomży.

Niepodległość w pierwszym momencie kojarzona jest z Dmowskim i Piłsudskim

Foto: Niepodległość w pierwszym momencie kojarzona je...
cz nie, 11 listopada 2018 11:33

- Doniosłość i wymiar tej daty są bliskie każdemu z nas, każdemu, kto czuje się Polakiem – mówił w niedzielny poranek 11 listopada 2018 roku w Drozdowie Lech Szabłowski. Wicestarosta łomżyński stojąc na tarasie historycznego dworu rodziny Lutosławski, w miejscu które przez dziesiątki lat było „ostoją patriotyzmu”, wspominał twórców odzyskania przez Polskę niepodległości przede wszystkim Romana Dmowskiego (1864 – 1939) i Józefa Piłsudskiego (1867 – 1935). Od złożenia kwiatów przed upamiętniającymi ich tablicami w Drozdowie i Łomży rozpoczęły się obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wypadek na Legionów

Foto: Wypadek na Legionów
mm so, 10 listopada 2018 22:46

Kobieta kierująca osobówką VW Tiguan trafiła do szpitala po zderzeniu jej samochodu z dostawczym Fiat Ducato. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu al. Legionów i ul. Sikorskiego.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę