poniedziałek, 21 października 2019 napisz DONOS@

„Wewnętrzny spór” o drogę Wizna – Jedwabne

Foto: „Wewnętrzny spór” o drogę Wizna – Jedwabne
cz wt, 10 września 2019 11:47

Podczas wczorajszej sesji Sejmiku Województwa podlaskiego miała być podjęta uchwała o przejęciu przez samorząd województwa drogi pomiędzy Wizną a Jedwabnem. Droga należy do samorządu powiatu łomżyńskiego, który nie ma pieniędzy na jej remont. Projekt przejęcia przeszedł przez zarząd województwa, został uzgodniony z ministerstwami infrastruktury i obrony narodowej, oraz zyskał pozytywną opinię komisji sejmiku, ale przed głosowaniem przez Sejmik stosownej uchwały marszałek województwa Artur Kosicki nieoczekiwanie wycofał z niej punkty dotyczące przejęcia drogi Wizna – Jedwabne.

Najpierw zatrzymali, później pilotowali by mógł jechać szybciej

cz wt, 10 września 2019 11:17

Policjanci z Łomży opisują akcję, gdy patrol drogówki na sygnałach pilotował dojazd samochodu do szpitala. Wcześniej pędzący drogą krajową nr 61 samochód, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość, zatrzymano do kontroli. Jak się okazało, powodem jego pośpiechu był pasażer wymagający pilnej pomocy medycznej.

Kampania wrześniowa na Ziemi Łomżyńskiej

Foto: Kampania wrześniowa na Ziemi Łomżyńskiej
cz wt, 10 września 2019 08:56

– Kampania wrześniowa skończyła się tutaj bardzo źle. Według różnych źródeł zginęło około 80 % stanu osobowego oficerów i około 50 % niższych szarż jednostek walczących w okolicach Łomży, co daje blisko 20 tysięcy ludzi - mówi historyk Michał Kaczyński. Pracownik łomżyńskiego oddziału Archiwum Państwowego w Białymstoku i ogromny pasjonat historii wyjaśnił uczestnikom spotkań „Lubimy poniedziałki” w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej przybliżył wydarzenia związane m.in. obroną Piątnicy, Nowogrodu i Wizny. - Nikomu nie chce się zajrzeć głębiej niż ponad to, co znajdziemy w Wikipedii, anonsie prasowym czy starych książkach, które powielają pewne stereotypy. A docieranie do materiałów archiwalnych, które nie są tak łatwo dostępne, powoduje, że nagle okazuje się, że nasza historia jest troszeczkę inna, a dzisiejsze społeczeństwo niezbyt przyswaja, że nie jest ona wyłącznie biała, ale również szara – mówił Kaczyński.

Pożar domu w Rybnie

Foto: Pożar domu w Rybnie
cz wt, 10 września 2019 08:14

Około 30 strażaków z jednostek państwowej Straży Pożarnej w Łomży i ochotniczych z gminy Łomża gasiło w nocy pożar domu w Rybnie koło Łomży. Jak się okazało dom był opuszczony i nikt z ludzi nie ucierpiał.

Zginęli potrąceni przez pociąg

Foto: Zginęli potrąceni przez pociąg
cz pon, 09 września 2019 18:03

Dwoje młodych ludzi zginęło pod kołami pociągu na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Do tragicznego wypadku doszło dziś, około godziny 16:25, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w okolicy miejscowości Czyżew Ruś Kolonia.

„Pomóż się odnaleźć”

Foto: „Pomóż się odnaleźć”
cz pon, 09 września 2019 17:55

W tym roku w województwie podlaskim było 330 zaginięć osób. W tej grupie 64 osoby miałby powyżej 55 roku życia. Specjaliści poszukiwacze podkreślają, że zbliżająca się jesień jest takim okresem, w którym liczba zaginięć osób wzrasta. Dotyczy to także osób starszych, które np. wybierając się na grzyby do lasu tracą orientację, słabną, tracą przytomność i... są poszukiwane. - Być może chodzi o styl, o dress code, ale osoby wybierające się do lasu ubierają się na ciemno, ubierają się w moro, jakieś ciemnozielone ubrania i w ten sposób stają się niewidoczne na tle zieleni lasu – mówi ks dr. Radosław Kubeł, prezes Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” w Łomży, które specjalizuje się także w działaniach poszukiwawczych osób zaginionych. Poszukiwacze apelując do grzybiarzy o zakładanie ubrań z elementami odblaskowymi i pokazują spot promocyjny „z proboszczem z Królowego Mostu”.

Herb Łomży na sztandarze Żelaznej Dywizji

Foto: Herb Łomży na sztandarze Żelaznej Dywizji
cz pon, 09 września 2019 13:08

18. Dywizja Zmechanizowana im. gen. broni Tadeusza Buka ma swój sztandar. Tworzona od ubiegłego roku Żelazna Dywizja siedzibę dowództwa ma w Siedlcach, ale na jej sztandarze obok herbu tego miasta jest także herb Łomży. To nawiązanie do 18. Dywizji Piechoty, której dowództwo stacjonowało w Łomży, a tradycje dziedziczy nowa dywizja. W Łomży będzie także stacjonował wchodzący w skład Żelaznej Dywizji 18 Pułk Logistyczny. Jego formowanie rozpocznie się 17. września 2019 roku.

Dziękujemy za szczodrość

Foto: Dziękujemy za szczodrość
mm pon, 09 września 2019 10:44

W dniu 5.09.2019 na pogrzebie Janusza Tyborowskiego, dzięki Państwa datkom zebraliśmy 4515zł.

Łuba członkiem zarządu PIRol

Foto: Łuba członkiem zarządu PIRol
cz pon, 09 września 2019 10:23

Zdzisław Łuba przewodniczący Powiatowej Rady Podlaskiej Izby Rolniczej w Łomży został wybrany na członka nowego zarządu Podlaskiej Izby Rolniczej. Wyboru władz dokonało Walne Zgromadzenie PIRol.

Regionalne smaki na Smakoff Piątnica

Foto: Regionalne smaki na Smakoff Piątnica
cz pon, 09 września 2019 08:40

Barbara Kurządkowska, Danuta Archacka, Irena Och i Koło Gospodyń Wiejskich z miejscowości Górki-Sypniewo to zwycięzcy pierwszej edycji konkursu kulinarnego Smakoff Piątnica. To jeden z nielicznych konkursów, gdzie poddawane ocenie dania i potrawy przyrządzane są na oczach wszystkich, promujący lokalne specjały jak kartacze czy babka ziemniaczana. – Na skalę całej Polski jest to naprawdę fenomenalne! – ocenia Aneta Kuroń, prowadząca imprezę i oceniająca konkursowe dania wraz z mężem Janem, synem słynnego kucharza Macieja. – Są to tradycyjne smaki i widać, że panie mają te przepisy z dziada pradziada, a do tego fantastycznie je urozmaicają.

Mieszkanka Łomży żali się na za drogie śmieci

Foto: Mieszkanka Łomży żali się na za drogie śmieci
cz pon, 09 września 2019 08:36

Jest wdową, mieszka sama w 45-metrowy mieszkaniu w bloku i za śmieci musi płacić teraz 63zł miesięcznie. Mieszkanka Łomży napisała list otwarty do władz miasta w sprawie wprowadzonego nowego cennika miejskich usług śmieciowych i wnosi o „korektę podjętej uchwały”. - Uważam, że wybór metody określającej wysokość opłat za wywóz nieczystości jest niesprawiedliwy społecznie i uderza w starych, samotnych ludzi - napisał mieszkanka Łomży, która żali się także na zarząd Wspólnoty, który administruje jej blokiem, że dotychczas nie stworzył możliwości na selektywną zbiórkę odpadów. - Tak więc nie miałam i nie mam możliwości wyboru postępowania z odpadami – twierdzi.

Coraz mniejsza rola urzędów pracy. Czy coś może je zastąpić?

Foto: Coraz mniejsza rola urzędów pracy. Czy coś może...
JJS pon, 09 września 2019 08:12

Bezrobocie w naszym kraju spada z miesiąca na miesiąc. W efekcie coraz mniejszą rolę odgrywają Urzędy Pracy. W artykule wyjaśniamy, dlaczego potrzebna jest zmiana. Wskażemy również na nowe i skuteczne formy poszukiwania odpowiednich specjalistów.

Wizna: poruszający symbol honoru, odwagi i nieugiętości polskiego żołnierza i polskiego narodu

Foto: Wizna: poruszający symbol honoru, odwagi i nieu...
mm nie, 08 września 2019 14:16

- Obrona Westerplatte, poczty gdańskiej i Wizny, szaleńcza odwaga naszych pilotów w bitwie o Anglię, dramatyczny bój powstańców warszawskich, oraz polskich piechurów forsujących Odrę, to mocne przesłanie do nas potomnych. Brzmi ono: nasz naród zawsze będzie zabiegał o pokój, ale nigdy za cenę upokorzenia poddaństwa i niewoli - napisał Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w liście do uczestników 80. rocznicy obrony Wizny. List odczytał generał dywizji Andrzej Reudowicz, który też w imieniu Prezydenta pod pomnikiem bohaterów kampanii wrześniowej 1939 roku w Wiźnie złożył wieniec kwiatów.

Przed rokiem Miss, teraz Wicemiss

Foto: Przed rokiem Miss, teraz Wicemiss
cz nie, 08 września 2019 12:48

Aleksandra Gałązka z Łomży, finalistka wyborów Miss Ziemi Łomżyńskiej, zdobyła tytuł czwartej wicemiss na ogólnopolskiej gali Miss Polski Nastolatek. Ten najważniejszy tytuł i koronę miss zdobyła 18-letnia Magdalena Michalska z miejscowości Orzesze-Zawiść w województwie śląskim. Koronę przekazała jej ubiegłoroczna Miss Polski Nastolatek, Zuzanna Poteraj z Łomży.

Nowa i bezpieczna ulica Niemcewicza

Foto: Nowa i bezpieczna ulica Niemcewicza
cz pt, 06 września 2019 15:29

Posłowie, wicemarszałek, prezydent, miejscy radni... w piątkowe popołudnie oficjalnie otwierali wyremontowaną ulicę Juliana Ursyna Niemcewicza w Łomży. Ma 681 metrów długości, ale przebiega przez środek dużego osiedla, tuż przy największej w mieście szkole podstawowej i dwóch przedszkolach. Dzięki przebudowie za około 6 mln zł ulica jest nowa, ładna i bezpieczna.

Poseł Kołakowski teraz chce Województwa Łomżyńskiego

Foto: Poseł Kołakowski teraz chce Województwa Łomżyńs...
cz pt, 06 września 2019 12:50

Po sprawach związanych z budową infrastruktury – Via Baltica z obwodnica Łomży jak również kolei - powołanie województwa łomżyńskiego jest tym kolejnym zadaniem, które będzie determinować rozwój naszego miasta – mówi poseł Lech Antoni Kołkowski. Kilka dni temu poseł złożył do premiera Mateusza Morawieckiego interpelację „w sprawie powołania województwa łomżyńskiego ze stolicą w Łomży”. Mówi, że po doprowadzeniu do rozpoczęcia budowy drogi ekspresowej i decyzji rządu o poprowadzeniu przez Łomżę nowej linii kolejowej, odtworzenie województwa łomżyńskiego to nowe zadanie, do którego realizacji chce doprowadzić.

Imprezy w Łomży, Piątnicy i Wiźnie

Foto: Imprezy w Łomży, Piątnicy i Wiźnie
cz pt, 06 września 2019 10:41

Sobota będzie pełna atrakcji. Na Starym Rynku w Łomży odbędzie się Jarmark Rozmaitości połączony z inauguracją promującej czytelnictwo wystawy „Zaczytane Ławeczki”, a przed siedzibą Miejskiej Biblioteki Publicznej 8. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W Piątnicy w południe wystartuje Smakoff Piątnica - Festiwal Smaków Regionalnych, a w Wiźnie po południu rozpoczną się dwudniowe obchody związane z 80. rocznicą obrony Wizny we wrześniu 1939 roku.

MPWiK: Woda dostarczana do sieci wodociągowej z ujęć Rybaki i Podgórze spełniała i spełnia wymagania

Foto: MPWiK: Woda dostarczana do sieci wodociągowej z...
cz pt, 06 września 2019 09:55

- Prace związane z ustaleniem i wyeliminowaniem źródła zanieczyszczenia wody z sieci miejskiej w rejonie Osiedla Łomżyca dobiegają końca – podało w komunikacie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. o.o. w Łomży zapowiadając, że chlorowanie wody w Łomży zostanie zakończone w niedzielę 8 września. Dodatkowo MPWiK zapewnia, że „woda dostarczana do sieci wodociągowej z ujęć Rybaki i Podgórze spełniała i spełnia wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia”.

Kaczyński w Białymstoku o kulturze w Łomży

Foto: Kaczyński w Białymstoku o kulturze w Łomży
cz pt, 06 września 2019 09:00

Jarosław Kaczyński prezes Prawa i Sprawiedliwości był główną gwiazdą wieczornej konwencji wyborczej w Białymstoku. Mówił, że jeżeli PiS wygra - możliwe będzie przejście do następnej fazy rozwoju Polski, którą ma być „budowa polskiego modelu państwa dobrobytu”. Kaczyński w Białymstoku wspomniał o Łomży, a dokładnie o Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

Pozwolenie na budowę wielkiego gazociągu obok Łomży

Foto: Pozwolenie na budowę wielkiego gazociągu obok Ł...
cz pt, 06 września 2019 08:21

Wojewoda podlaski wydał pozwolenie na budowę 32-kilometrowego odcinka gazociągu na terenie gmin: Śniadowo, Łomża, Nowogród i Mały Płock. To fragment tzw. południowej nitki gazociągu, który ma połączyć sieci gazowe Polski i Litwy.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę