Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Kąpielisko poprowadzi WOPR

mm cz, 09 lutego 2023 08:48

Okręgowe Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Łomży także w tym roku poprowadzi kąpielisko miejskie, które ma działać na plaży miejskiej od 23 czerwca do 1 września 2023 roku.

16-latek odnalazł się w Szczytnie

mm cz, 09 lutego 2023 08:21

Odnalazł się poszukiwany 16-latek spod Jedwabnego. Jeszcze wczoraj (w środę) cały i zdrowy wrócił do rodzinnego domu.

Zaginął 16-latek spod Jedwabnego

mm śr, 08 lutego 2023 14:45

Łomżyńscy policjanci proszą o pomoc w odnalezieniu Patryka Jakuba Mląkowskiego. Od kilku dni rodzina nie ma kontaktu z chłopakiem.

Mało co albo nico widać pod szybami na Starym Rynku

mm śr, 08 lutego 2023 12:16

Ponad półtora miesiąca nie przyniosło poprawy widoczności podziemia wieży ratuszowej z XV w. / XVI wieku. Świeci słońce czy pochmurno, deszcz pada i słota czy mrozy i śnieżna zawieja, jednako z poziomu posadzki na Starym Rynku w skansenie archeologicznym sprzed 5 stuleci pod szybami ze szkła hartowanego praktycznie nic nie widać. Za to emanuje nowością 8 ławek, ustawionych na planie kwadratu dookoła wyczekiwanej fontanny, z której główny słup wody tryskał jak z hydrantu.

W podlaskim PiS traci w wyborach do parlamentu, ale PO zyskuje niewiele

mm śr, 08 lutego 2023 11:22

PiS może liczyć na powtórne zwycięstwo w wyborach parlamentarnych w województwie podlaskim, ale traci 11 procent do wyniku z 2019 roku. Traci także PSL, a zyskuje, choć niewiele, Koalicja Obywatelska. Trzeci wynik dla Polski 2050 Szymona Hołowni.

Co z urlopem macierzyńskim gdy dziecko lub matka wymaga hospitalizacji

mm śr, 08 lutego 2023 10:24

Matka dziecka, która  korzysta  z  urlopu macierzyńskiego, może przerwać go, jeśli jej dziecko lub ona wymaga opieki szpitalnej. Ojciec dziecka ma prawo do przejęcia pozostałej części takiego urlopu pod warunkiem, że pracownica wykorzysta go w wymiarze 8 tygodni.  Z pozostałej część tego urlopu może skorzystać w terminie późniejszym, po opuszczeniu przez siebie lub dziecko szpitala.

Łaskawość się skończyła

mm wt, 07 lutego 2023 18:06

Po miesiącu działalności Komendant Straży Miejskiej w Łomży mówi o końcu okresu adaptacyjnego i zapowiada zdecydowane egzekwowanie prawa. Chodzi o strefę zamieszkania na Starym Rynku.

Pożegnaliśmy Kochaną Halinę Szymajda (+ 89) z „Bawełny”

mm wt, 07 lutego 2023 17:04

Msza w kościele pw. św. Brunona przy Wojska Polskiego była ostatnią na ziemskiej drodze, którą niezmordowanie przez dziesiątki lat przemierzała Halina Szymajda (1934 - 2023). W poniedziałek za Nią modliła się rodzina i mieszkańcy Osiedla Bawełna i Osiedla Maria. Ludzie lubili i szanowali pogodną, serdecznie i szczerze uśmiechniętą emerytkę. Wielu doświadczyło nieraz bezinteresownej pomocy w zdrowiu i chorobie. Regularnie odwiedzała emerytowanych pracowników ŁZPB Narew.

Klienci zadowoleni z otwarcia „Zabawkowego Raju” w nowej lokalizacji. Nadal można kupić zabawki i artykuły szkolne ze zniżką 15%

JJS wt, 07 lutego 2023 15:22

W sobotę 4 lutego lubiany przez mieszkańców Łomży „Zabawkowy Raj” uruchomił nowy sklep przy ulicy Wyszyńskiego 4, obok Biedronki. Klienci zyskali jeszcze więcej przestrzeni i największy w Łomży wybór zabawek oraz artykułów szkolnych. Obsługa sklepu chętnie doradza klientom i przypomina, że do 25 lutego można zrobić zakupy ze zniżką 15% na cały asortyment. W tygodniu „Zabawkowy Raj” czynny jest między 10.00 a 19.30, a w sobotę od 10.00 do 17.00.

Rządowe pieniądze na drogi w regionie

mm wt, 07 lutego 2023 12:44

Prawie 25 milionów złotych na 26,7 kilometrów dróg mają otrzymać z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg łomżyńskie samorządy. W sumie do województwa podlaskiego w tym rozdaniu ma trafić ponad 201 milionów złotych.

Wygaszony mandat radnego

mm wt, 07 lutego 2023 11:40

W związku ze śmiercią Tomasza Jakackiego, radnego Gminy Śniadowo, Komisarz Wyborczy w Łomży wygasił jego mandat. Teraz Wojewoda Podlaski ogłosi termin wyborów uzupełniających.

Karmniki dla ptaków wielkości paśników dla saren

mm wt, 07 lutego 2023 10:49

Czytelniczka przysłała e-maila z zapytaniem, „czy możliwe byłoby poruszenie na 4lomza.pl tematu dokarmiania przez wiele osób stad wron, gawronów i kawek na osiedlach domów jednorodzinnych, co jest bardzo uciążliwe dla sąsiadów - olbrzymie stada tych ptaków przelatują codziennie nad naszymi domami, niszcząc dachy, ogrodzenia, drzewa. Kolejne zagrożenie to ptasia grypa...”.

Wjechał na czerwonym

mm pon, 06 lutego 2023 15:29

Dwa auta zderzyły się na Rondzie Solidarności. Jeden z kierowców wjechał na krzyżowanie przy włączonym czerwonym świetle. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

Więcej słońca i mrozu

mm pon, 06 lutego 2023 14:53

Do czwartku pogodę w kraju kształtować będzie wyż, obejmujący swoim zasięgiem niemal całą Europę. Będzie dość pogodnie, ale zimno, nocami mróz dwucyfrowy w Polsce – prognozuje IMGW. Od piątku nastąpi przebudowa pola barycznego i kraj znajdzie się w zasięgu niżu znad Skandynawii. Zacznie napływać lżejsze powietrze polarne morskie, stopniowo wypierając zalegające nad Polską powietrze arktyczne.

Alkohol utrudnia myślenie

mm pon, 06 lutego 2023 13:51

Każdy, kto wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu łamie prawo, a do tego stwarza zagrożenie bezpieczeństwa dla innych użytkowników dróg, także pieszych. Liczne komunikaty policji o zatrzymaniach nie powstrzymuje wielu kierowców, przed wsiadaniem za kierownicę. W ciągu ostatnich kilku dni łomżyńscy policjanci zatrzymali takich kierowców, a nawet złodzieja alkoholu.

Coraz mniej mieszkań w zasobie Miasta Łomża

mm pon, 06 lutego 2023 12:39

Kurczy się zasób mieszkań komunalnych i na koniec 2022 roku zasób własności Miasta Łomży obejmował 962 lokale i 95 w zarządzie. Wszystkie obecnie dostępne lokale mają bieżącą wodę i kanalizację, ale nie wszystkie mają WC, łazienkę czy ciepłą wodę.

Bonami można zapłacić tylko do końca marca

mm pon, 06 lutego 2023 12:09

Ostatnie 2 miesiące zostały na wykorzystanie bonów turystycznych. Termin ważności mija 31 marca.

Od czego zależy czas ładowania się telefonu?

JJS pon, 06 lutego 2023 11:47

Ładowanie telefonu jest czynnością niezbędną, aby telefon sprawnie działał i się nie rozładowywał. Jednakże częstym pytaniem jest to, od czego w zasadzie zależy czas ładowania baterii. W artykule postaramy się Państwu nieco podpowiedzieć, od czego zależy szybkość ładowania i jak dbać o baterię telefonu.

Zbiórka na pomoc dzieciom lekarza Dariusza Kapicy (+34)

mm pon, 06 lutego 2023 11:32

- Tragedia, która miała miejsce 29. stycznia, to dramat dla całej rodziny, a w szczególności jego żony i dzieci. Darek odszedł i tego już nie zmienimy. Możemy jedynie okazać wsparcie jego małym dzieciom, dzięki któremu będą miały szansę na lepszą i spokojniejszą przyszłość – napisał Michał Kapica, młodszy brat śp. lekarza Dariusza Kapicy (+ 34), którego pogrzeb odbył się w sobotę. Jak deklaruje organizator zbiórki: - Pomoc zostanie w całości przekazana żonie Darka i jego dzieciom.

Potrącili policjanta i uciekli

mm pon, 06 lutego 2023 06:30

W nocy z soboty na niedzielę w Ostrołęce kierujący mazdą podczas zatrzymania do kontroli drogowej potrącił umundurowanego policjanta, po czym uciekł z miejsca. Auto po niespełna godzinie zostało zatrzymane, a w w środku czterech młodych mężczyzn z powiatu łomżyńskiego. Wszyscy nocną przejażdżkę zakończyli w policyjnym areszcie.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę