Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 23 września 2020 napisz DONOS@

Zderzenie ciężarówek pod Stawiskami

Foto: Zderzenie ciężarówek pod Stawiskami
mm pon, 17 sierpnia 2020 18:24

Około 16.30 dwie ciężarówki zderzyły się na drodze DK61 niedaleko Karwowa, pod Stawiskami. Ciągnik siodłowy jadący drogą zderzył się w wywrotką pracującą przy budowie Via Baltiki.

Dwa miliony zł do wybrania w Budżecie Obywatelskim

Foto: Dwa miliony zł do wybrania w Budżecie Obywatelskim
mm pon, 17 sierpnia 2020 17:49

Pomysły zadań do sfinansowania z Budżetu Obywatelskiego Miasta Łomża 2021 i Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego można zgłaszać od 17. sierpnia do 14. września. Z budżetu miejskiego są na to przewidziane 2 miliony zł na zadania „dorosłego” BO: ogólnomiejskie, strefowe i osiedlowe i na propozycje Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

Materac piankowy: przegląd najlepszych materacy

Foto: Materac piankowy: przegląd najlepszych materacy
mm pon, 17 sierpnia 2020 13:35

Wśród wszelakich rodzajów materacy od lat prym wiodą materace z pianki. Są wygodne, trwałe i występują we wszystkich twardościach. Obecnie wykorzystywane są zróżnicowane rodzaje pianek, a każda posiada inne właściwości i zalety. Oferta materacy piankowych jest niezwykle bogata i różnorodna, jak zatem wybrać najlepszy dla siebie?

„Hania zawsze była duszą towarzystwa...”

Foto: „Hania zawsze była duszą towarzystwa...”
mm pon, 17 sierpnia 2020 12:36

Pedagog Hanna Kościuszko (+72) odeszła do Domu Pana w dniu 72. urodzin – 14. sierpnia 2020... Emerytowana nauczycielka Bursy Szkolnej nr 3 – mieszczącej się w Domu Chodźki przy Zjeździe, wcześniej kierownik mieszczącego się tamże Domu Studenta Studium Nauczycielskiego w Łomży, przewodnik wycieczek zagranicznych i harcerka... W poniedziałek o godz. 13. zaczyna się msza św. pogrzebowa Szlachetnej Łomżynianki w kaplicy na starym cmentarzu, gdzie ma zostać pochowana.

Za drogo, remontu nie będzie?

Foto: Za drogo, remontu nie będzie?
mm pon, 17 sierpnia 2020 12:20

Cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia - to fragment uzasadnienia unieważniającego przetarg na remont ul. Wojska Polskiego II etap, w którym jedyną ofertę złożyła firma BIK-Projekt z Łomży.

W miarę spokojny weekend na drogach

mm pon, 17 sierpnia 2020 10:22

W niedzielny wieczór na drodze Dobrzyjałowo – Kownaty samochód osobowy wypadł z drogi i dachował. Do szpitala trafiła 41-letnia pasażerka.

Przekop Portu Łomża

Foto: Przekop Portu Łomża
mm pon, 17 sierpnia 2020 09:21

Ratownicy WOPR-u i druhowie z OSP Konarzyce całe niedzielne przedpołudnie poświęcili na udrażnianie wyjścia z Portu Łomża. - Nie tylko my ratownicy - piszą na swojej stronie WOPR-owcy - ale również kajakarze, osoby korzystające z rowerków wodnych, łodzi pływających, mieliśmy problem z wypłynięciem z portu ze względu na powstającą mieliznę.

Topielec w Pisie

Foto: Topielec w Pisie
mm nie, 16 sierpnia 2020 10:41

Ciało mężczyzny wyłowili dziś rano strażacy z Pisy. Dyżurny oficer policji poinformował, że wczoraj o 23:52 wpłynęło zgłoszenie od świadka, że do rzeki Pisa w miejscowości Gietki, w powiecie kolneńskim, wszedł do wody młody mężczyzna i już nie wypłynął.

Patriotyczny piknik na wojskowe święto

Foto: Patriotyczny piknik na wojskowe święto
mm nie, 16 sierpnia 2020 10:36

Ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Łomży cieszył się rodzinny piknik patriotyczny w Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma. Imprezę zorganizowano w ramach obchodów Święta Wojska Polskiego i setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej, a zakończył ją koncert muzyki polskiej i pieśni patriotycznych w wykonaniu Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego. – Mieszkałem w Ameryce i Australii, śpiewałem na pięciu kontynentach, ale jestem patriotą i Polska jest najbliższa memu sercu – mówił śpiewak Andrzej Bator. – Dlatego z ogromną radością przyjąłem zaproszenie na to piękne wydarzenie, bo to historyczny moment dla nas wszystkich, że możemy wspólnie świętować setną rocznicę zwycięstwa w 1920 roku!

Porównaj 4 modele rowerków stacjonarnych - sprawdź, który z nich będzie odpowiedni dla Ciebie

Foto: Porównaj 4 modele rowerków stacjonarnych - spra...
mm nie, 16 sierpnia 2020 09:06

Rozważasz zakup rowerka stacjonarnego, ale nie wiesz który będzie dla Ciebie najlepszy? Pozwól, że przedstawimy Ci kilka z nich, opisując przy tym zalety i wady poszczególnych modeli. Pionowe, poziome czy spinningowe?

Mural „Harcerzom Łomży 1920”

Foto: Mural „Harcerzom Łomży 1920”
mm so, 15 sierpnia 2020 19:48

- Jestem dumny, jako komendant Hufca Nadnarwiańskiego ZHP – mówił pod muralem Harcerzom Łomży 1920 hm. Wiesław Domański, komendant Hufca ZHP w Łomży – że wspólnymi siłami udało się doprowadzić, że powstał ten mural. Każdy kto będzie przechodził, będzie widział, że harcerze są wszędzie i zawsze stajemy na tę służbę zgodnie z przyrzeczeniem harcerskim.

100. rocznica Bitwy Warszawskiej i Łomżyńskiej

Foto: 100. rocznica Bitwy Warszawskiej i Łomżyńskiej
mm so, 15 sierpnia 2020 15:07

Od odsłonięcia pamiątkowej tablicy „Miejsce Pamięci Bitwy Warszawskiej 1920 roku”, którą prezydent Polski Andrzej Duda przekazał w Sulejówku prezydentowi Łomży Mariuszowi Chrzanowskiemu i złożenia kwiatów, rozpoczęły się miejskie uroczystości Święta Wojska Polskiego i 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Tablica wmurowana w ścianę Domku Pastora upamiętnia Łomżę jako miejsce Bitwy Warszawskiej. Prezydent Andrzej Duda odznaczył w ten sposób 90 miejsc.

Skarbonka w wieży ratusza z XVI w. na Rynku w Łomży

Foto: Skarbonka w wieży ratusza z XVI w. na Rynku w Ł...
mm pt, 14 sierpnia 2020 18:51

Istotny element układanki z historii Łomży odkryli na Starym Rynku archeolodzy pod kierunkiem Mieczysława Bienia z Firmy Izis z Białej Podlaskiej. Podczas wykopalisk odsłonili od kwietnia nie tylko fundamenty budynków ratusza sprzed ponad 500 lat – a więc starszych niż Katedra; do tego 3 studnie: 2 drewniane i jedną dobrze zachowaną ceglaną z XIX w. oraz zbiornik na wodę. Na koniec wykopalisk dopisało badaczom szczęście, bo oprócz budynków rzemieślników i oberży na światło dzienne wyjrzały piwnice ze sklepieniami ceglanymi wieży ratuszowej, być może, z połowy XVI w.

Półmetrowy pocisk moździerzowy czekał w Narwi

Foto: Półmetrowy pocisk moździerzowy czekał w Narwi
mm pt, 14 sierpnia 2020 17:20

- Ratownicy WOPR patrolowali Narew w Łomży i okolicach i w piątek około południa zauważyli duży pocisk, leżący przy brzegu, około 400 metrów od mostu „Hubala” w kierunku przepompowni – opowiada Tomasz Malinowski, prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Bardzo niebezpieczne i zardzewiałe znalezisko, prawdopodobnie z II wojny światowej, czeka na saperów...

I Święto Wojska Polskiego 18. Pułku Logistycznego w Łomży.

Foto: I Święto Wojska Polskiego 18. Pułku Logistyczne...
mm pt, 14 sierpnia 2020 16:51

- Jesteśmy potomkami wielkich bohaterów, którzy odnieśli zwycięstwo nad armią czerwoną – napisał w liście Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak. - Święto Wojska Polskiego to dzień, w którym szczególnie doceniamy służbę Polskich Żołnierzy. To dzięki Wam Polacy mogą czuć się bezpiecznie. W dniu Waszego Święta przyjmijcie wyrazy wdzięczności za wysiłek oraz poświęcenie.

Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem na Legionów

Foto: Zderzenie samochodu osobowego z motocyklem na L...
mm pt, 14 sierpnia 2020 13:16

Po dziewiątej doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Motocyklista został przewieziony do szpitala na badania.

Zatrzymani złodzieje okien z Belgii

mm pt, 14 sierpnia 2020 12:57

Łomżyńscy kryminalni zatrzymali podejrzanych o kradzież witryn okiennych. Łączne straty pokrzywdzeni oszacowali na kwotę około 80 tysięcy złotych. 29 i 35-latek usłyszeli już zarzuty. Za kradzież grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Laptopy od GAZ-SYSTEM dla uczniów z gminy Nowogród

Foto: Laptopy od GAZ-SYSTEM dla uczniów z gminy Nowogród
mm pt, 14 sierpnia 2020 09:12

Gmina Nowogród otrzymała 30 000 zł z programu "GAZ-SYSTEM dla edukacji". Dzięki darowiźnie zakupionych zostało 12 laptopów, które będą służyć uczniom Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie.

Łomżyńska pielgrzymka dotarła na Jasną Górę

Foto: Łomżyńska pielgrzymka dotarła na Jasną Górę
mm pt, 14 sierpnia 2020 09:05

Łomżyńscy pielgrzymi dotarli w czwartkowy wieczór do Częstochowy. 36. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska z powodu pandemii miała zupełnie inną formę niż wcześniejsze: uczestnicy z różnych dekanatów diecezji byli podzieleni na kilkuosobowe sztafety, z których każda pokonywała danego dnia kolejny odcinek trasy. – Udało się! – mówi ks. Grzegorz Kosiorek, kierownik pielgrzymki. – To była pielgrzymka inna niż zwykle, o symbolicznym wymiarze i cieszymy się, że mimo koronawirusa udało się ją zorganizować.

Policjanci zatrzymali złodzieja zanim pokrzywdzony zgłosił kradzież

Foto: Policjanci zatrzymali złodzieja zanim pokrzywdz...
mm pt, 14 sierpnia 2020 06:33

Policjanci z łomżyńskiej „patrolówki” zatrzymali mężczyznę, który chwilę wcześniej ukradł pozostawiony w sklepie rower. 23-latek usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu za to do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci apelują o prawidłowe zabezpieczanie swoich jednośladów.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę