Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 05 lipca 2020 napisz DONOS@

Łapali piratów na 61

Foto: Łapali piratów na 61
cz pt, 29 maja 2020 12:22

Dwa zatrzymane dokumenty prawa jazdy i 35 ujawnionych przypadków przekroczenia prędkości – to wynik wczorajszej akcji policjantów na krajowej 61. Policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, przy wsparciu funkcjonariuszy z wojewódzkiej grupy SPEED, sprawdzali czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Wyeliminowali dilerów

Foto: Wyeliminowali dilerów
cz pt, 29 maja 2020 07:49

Zambrowscy policjanci, tylko od początku maja, zabezpieczyli ponad 1,7 kg amfetaminy, prawie 1 kg marihuany i blisko 240 tabletek ekstazy. W związku z posiadaniem środków odurzających zatrzymano 12 mężczyzn. Najstarszy z nich ma 32 lata, a najmłodszy tylko 15. Ostatnio w ręce policji wpadło trzech większych dilerów, którzy decyzją sądu już trafili do tymczasowego aresztu.

Wójt odznaczona

Foto: Wójt odznaczona
cz cz, 28 maja 2020 14:02

Elżbieta Parzych, Wójt Gminy Zbójna znalazła się w gronie kilkunastu samorządowców z całej Polski, którzy zostali uhonorowani orderami i odznaczeniami przyznanymi przez Prezydenta Polski Andrzeja Dudę z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. - Jestem z tego dumna, że ktoś docenił moją pracę – mówił wójt Zbójnej, która Srebrny Krzyż Zasługi odbierała podczas uroczystości zorganizowanej w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Okradają sklepy

cz cz, 28 maja 2020 11:11

Coraz częściej policjanci informują o ujęciu sklepowych złodziei. Kilka dni temu złapali 26-letniego mieszkańca miasta, który przez niemal trzy miesiące ze sklepów kradł alkohol oraz artykuły spożywcze i przemysłowe. Teraz informują o zatrzymaniu 44-latka, który wyszedł ze sklepu z wózkiem pełnym zakupów, nie płacąc za towar, oraz 27-latka, który kradł loteryjne zdrapki.

Szlabanu już nie ma, znowu będzie parking

Foto: Szlabanu już nie ma, znowu będzie parking
cz cz, 28 maja 2020 10:48

Po latach zamknięcia Skarb Państwa wykupił prywatne grunty parkingu dawnego Urzędu Wojewódzkiego w Łomży. Parkin od strony ul. Zawadzkiej w połowie 2014 r. odzyskali spadkobiercy byłego właściciela prawa do działek. Już wtedy zwrócili się do władz Łomży o uregulowanie sytuacji - albo wykup ziemi, albo ustalenie opłaty dzierżawnej. Po niemal półtorarocznych rozmowach, które nie przyniosły efektu, postanowili wyegzekwować prawa do swojej własności. Na wjeździe na parking ustawiono szlaban...

Radni swoje pieniądze obronili, dla urzędników już nie starczyło

Foto: Radni swoje pieniądze obronili, dla urzędników ...
cz cz, 28 maja 2020 08:40

- Nie chce się tego komentować. Ręce mi już dawno opadły – tak mówi jeden z wieloletnich miejskich urzędników, który od nas dowiedział się, że w tym roku nie będzie wypłaconych w Urzędzie Miejskim obligatoryjnych nagród z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Okazuje się, że pieniądze na nagrody dla miejskich urzędników zjadł koronawirus. Szczęśliwie w „dniu samorządowca” radnym miejskim udało się obronić przed nim swoje diety.

Radni swoich diet nie zmniejszyli, ale mają być pieniądze na badania pracowników oświaty

Foto: Radni swoich diet nie zmniejszyli, ale mają być...
cz śr, 27 maja 2020 14:23

Rada Miejska Łomży większością 12 głosów „przeciw” odrzuciła projekt uchwały obniżającej o 90% diety radnych miejskich. W związku z pandemią koronawirusa przedstawiali ją radni z klubu „Przyjazna Łomża”. Dariusz Domasiewicz wskazywał, że pozwoli to na zaoszczędzenie ok. 25 tys. zł miesięcznie. Chwilę wcześniej Rada, taką samą większością, przyjęła uchwałę wprowadzającą zmiany w budżecie m.in. ograniczające dochody bieżące przez koronawirusa o ponad 2 mln zł i zwiększające limity możliwego zadłużenia Łomży w ciągu 3 lat o kolejne 19 mln zł, do ponad 173,5 mln zł w 2021 r.. Radni zabrali także 50 tys. zł z dotacji na zabytki, które teraz mają być wydane na badania wykrywające przeciwciała koronawirusa u pracowników oświaty i pomocy społecznej.

Pijany spowodował kolizję i... zgłosił to policjantom

cz śr, 27 maja 2020 13:35

Wczoraj wieczorem, grajewscy policjanci mieli „nietypową” interwencję. Do funkcjonariuszy podszedł mężczyzna i powiedział, że przed chwilą spowodował kolizję. W trakcie rozmowy z kierowcą, policjanci wyczuli od niego alkohol.

Maseczki do piątku

Foto: Maseczki do piątku
cz śr, 27 maja 2020 12:13

Od soboty, 30 maja nie musimy zasłaniać nosa i ust w otwartej przestrzeni – ale tylko pod warunkiem, że możemy zachować 2 metry odstępu od innych. Maseczki będą konieczne m.in. w sklepach, kościołach, autobusach czy tramwajach. Tego samego dnia znikną limity osób w kościołach, w sklepie czy na targu. Będą także możliwe wesela i zgromadzenia na powietrzu do 150 osób.

Władze Łomży domagają się pełnego odmrożenia szpitala

Foto: Władze Łomży domagają się pełnego odmrożenia sz...
cz śr, 27 maja 2020 11:34

„Planowane przywrócenie kilku oddziałów szpitalnych nie przyniesie odpowiedniego zabezpieczenia medycznego mieszkańcom Łomży i będziemy ubiegać się o pełne przywrócenie funkcjonowania szpitala” - czytamy w przyjętym w środę Stanowisku Rady Miejskiej w sprawie przywrócenia pierwotnej funkcji Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Radni skierowali je do Wojewody Podlaskiego, Ministra Zdrowia, Marszałka Województwa Podlaskiego, Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ. Chcą także, aby prezydenta miasta powołał zespół monitorujący sytuację w szpitalu, do którego „mogliby wejść” przedstawiciele tych instytucji.

30 lat samorządu. „Prezydent współpracował z radnymi”

Foto: 30 lat samorządu. „Prezydent współpracował z ra...
cz śr, 27 maja 2020 09:00

30 lat temu, 27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze w Polsce wybory władz odrodzonych samorządów. Pierwsza Rada Miejska Łomży (1990-1994) liczyła 32 radnych. Wśród nich był także Tadeusz Kowalewski, który jako jedyny z tamtego składu zasiada także w obecnej Radzie Miejskiej Łomży. - Nie było takiej zaciekłości. Radni pochodzili z różnych środowisk, różnych opcji, ale szybko dochodziliśmy do porozumienia - mówił Tadeusz Kowalewski przypominając, że wówczas prezydent miasta nie pochodził z wyborów bezpośrednich, ale był wybierany przez Radę Miejską i „prezydent współpracował z radnymi”.

Marszałku Województwa! Starostowie! Prezydenci Miast! Burmistrzowie! Wójtowie!

Foto: Marszałku Województwa! Starostowie! Prezydenci ...
JJS śr, 27 maja 2020 08:13

Z okazji „Dnia Samorządu Terytorialnego" chciałbym jako senator RP złożyć wszystkim samorządowcom i pracownikom samorządowym najserdeczniejsze życzenia. Wprowadzona w 1990 r. reforma samorządowa, która została zainicjowana w senacie I kadencji, przełamała monopol ówczesnego totalitarnego państwa. Reforma ta uważana jest za jedną z najlepszych zmian po 1989 r. w Polsce dała bowiem możliwości rozwoju lokalnego i regionalnego, spełniła oczekiwania społeczne, zwiększyła zaufanie do władzy publicznej, zintegrowała lokalną społeczność.

Piękna i serdeczna „Mama” na Dzień Matki

Foto: Piękna i serdeczna „Mama” na Dzień Matki
cz wt, 26 maja 2020 11:56

Tak jak słonecznie dzisiaj na dworze, tak słonecznie może być w sercu każdej Mamy - Rodzicielki, Opiekunki, Kucharki, Sanitariuszki, Lekarki, Nauczycielki, Praczki i Sprzątaczki, i... długo jeszcze można by wymieniać, kim kochająca i dobra matka jest dla dziecka od chwili narodzin. - Piosenkę „Mama” napisałem z wdzięczności dla mojej ukochanej mamy sześć lat temu. To z wdzięczności za moje narodziny, za karmienie mnie i opiekę, za troskę dzień i noc, czuwanie w chorobie, za spacery za rączkę, kołysanki przed snem i wychowanie na całe życie – wspomina Mariusz Brzostowski, 58-letni poeta, kompozytor, wokalista, gitarzysta łomżyńskiego zespołu The BL Blues Band. - Mamom w dniu ich święta życzę radości i pogody ducha. Najważniejsze, aby zdrowe były i długo nam żyły!

Wypadek w Elżbiecinie

Foto: Wypadek w Elżbiecinie
cz wt, 26 maja 2020 11:38

Jedna osoba została ranna po wypadku w Elżbiecinie. Dwa jadące drogą krajową nr 64 Łomża – Jeżewo samochody osobowe po zderzeniu wypadły z drogi – jeden dachował, drugi zatrzymał się w polu.

Korzyści idące za wykorzystaniem aplikacji do koordynacji taboru

Foto: Korzyści idące za wykorzystaniem aplikacji do k...
JJS wt, 26 maja 2020 11:09

Dzisiaj, ze względu na dostęp do nowoczesnych technologii, zarządzanie flotą nie jest już tak trudne, jak kiedyś. Duży udział w tym ma specjalistyczne oprogramowania, a więcej informacji na temat jego zalet znajdą Państwo poniżej!

Łapią więcej piratów

Foto: Łapią więcej piratów
cz wt, 26 maja 2020 09:55

Policjanci z Łomży dziś znowu prowadzą akcję „prędkość” w ramach której wyłapują zbyt szybko jadących kierowców. Podczas ostatniej takiej akcji w miniony piątek złapano 46 kierowców, a 6 z nich straciło prawa jazdy, bo w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwolona prędkości o ponad 50 km/h.

Susza u nas najmniejsza

Foto: Susza u nas najmniejsza
cz wt, 26 maja 2020 08:55

- W pierwszym okresie raportowania tj. od 21 marca do 20 maja 2020 roku, stwierdzamy wystąpienie suszy rolniczej na obszarze Polski - podał w komunikacie prof. dr hab. Wiesław Oleszek dyrektor Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa. IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2477 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny stan zagrożenia suszą rolniczą. Susza rolnicza jest w cały kraju, ale w naszym regionie jest najmniejsza.

Miejskiej dotacji na zabytki w tym roku nie będzie

Foto: Miejskiej dotacji na zabytki w tym roku nie będzie
cz wt, 26 maja 2020 08:25

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski uchylił wczoraj swoje lutowe zarządzenie, w którym ogłosił konkurs na dotacje z budżetu miasta na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków na trenie Łomży. Tego typu wsparcie kosztów inwestycji ponoszonych przez właścicieli przyznawano rokrocznie od wielu lat. W tym roku miejskie środki miały być skromne – jedynie 50 tys. zł, ale teraz pod pretekstem walki z koronawirusem prezydent je wycofał.

Gigantyczna kara za opóźnienie z budową kotła na biomasę

Foto: Gigantyczna kara za opóźnienie z budową kotła n...
cz wt, 26 maja 2020 07:25

Dopiero w połowie maja nastąpił finalny odbiór zbudowanego w ciepłowni miejskiej kotła na biomasę. Inwestycję, na zlecenie MPEC, realizowała firma Enerstena z Litwy. Pierwotnie zakładano, że kocioł ruszy przed sezonem grzewczym 2019/2020, ale nastąpiło wielomiesięczne opóźnienie. Jak przekazuje Radosław Żegalski, prezes MPEC w Łomży wykonawcy naliczono już kary z tytułu niedotrzymania terminu realizacji. Opiewają one na kwotę ok. 8 milionów złotych. To ponad 1/3 wartości netto kontraktu.

Mogą być burze z gradem

Foto: Mogą być burze z gradem
cz pon, 25 maja 2020 11:16

Maciej Maciejewski dyżurny synoptyk z Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Białymstoku wydał ostrzeżenie przed burzami, także z gradem, które w poniedziałkowe popołudnie i wieczór mogą wystąpić nad całym obszarem województwa podlaskiego. Lokalnie może spaść do 30 litrów wody na metr kwadratowy ziemi.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę