niedziela, 25 marca 2018 napisz DONOS@

Jacek Piorunek będzie przewodniczącym Sejmiku?

Foto: Jacek Piorunek będzie przewodniczącym Sejmiku?
cz wt, 13 lutego 2018 10:54

Rada Regionu Podlaskiego Platformy Obywatelskiej zarekomendowała na stanowisko przewodniczącego Sejmiku Województwa Jacka Piorunka z Łomży. To konsekwencja rezygnacji z członkostwa w partii dotychczasowego przewodniczącego Jarosława Dworzańskiego i zapisów umowy koalicyjnej pomiędzy PO a PSL-em, w której stanowisko szefa Sejmiku jest przypisane PO. - Jestem naturalnym kandydatem, bo od początku kadencji jestem wiceprzewodniczącym Sejmiku. Znam pracę przewodniczącego, zastępowałem przewodniczącego – mówi Jacek Piorunek.

Pijany w audi

cz wt, 13 lutego 2018 09:54

Blisko promil alkoholu miał w sobie 64-letni mężczyzna, który wczoraj rano usiłował przejechać przez Wiznę. Został zatrzymany przez policję, bo w terenie zabudowanym jechał z prędkością o 20 km/h większą niż dozwolona. Wówczas okazało się, że jest pijany.

Zanieczyszczenie powyżej norm

Foto: Zanieczyszczenie powyżej norm
cz wt, 13 lutego 2018 08:35

Przekroczenie dziennej normy zanieczyszczeń pyłami zawieszonymi PM10 zanotowały wczoraj w Łomży urządzenia pomiarowe Wojewódzkiego Inspektorat Ochrony Środowiska. Norma została przekroczona o około 20%. Tradycyjnie największe poziomy zanieczyszczenia notowano późnym wieczorem i w pierwszej części nocy. Godzinowe stężenie wynosiło wówczas nawet 167µg/m3.

Pijany przyjechał tirem na komendę

cz pon, 12 lutego 2018 15:08

O nietypowym zdarzeniu informują policjanci z Zambrowa. Do tutejszej komendy odbiór zatrzymanego mu kilka dni wcześniej dowodu rejestracyjnego przyjechał ciągnikiem siodłowym 31-letni Białorusiń. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że policjant, który miał mu je oddać, poczuł od niego alkohol.

Sąd zdecydował o aresztowaniu napastników z Pniewa

Foto: Sąd zdecydował o aresztowaniu napastników z Pniewa
cz pon, 12 lutego 2018 13:39

Trzej mężczyźni, którzy w piątek późnym wieczorem napadli na ekspedientkę zamykająca sklep w Pniewie to mieszkańcy Zambrowa. Byli zamaskowani, używali gazu łzawiącego i szarpali kobietę za włosy i ubranie. Skradli torebkę w której, poza dokumentami, było około 400 złotych. Sąd Rejonowy w Łomży zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące, a grożą im minimum 3 lata więzienia.

Napadli w Pniewie

Foto: Napadli w Pniewie
cz pon, 12 lutego 2018 11:22

W piątek wieczorem doszło do napadu przed sklepem spożywczy w Pniewie. Na kobietę, która zamknęła sklep napadało dwóch zamaskowanych mężczyzn. Napastnicy użyli gazu, po czym zabrali torebkę z dokumentami i pieniędzmi i odjechali. Zaatakowanej kobiecie nic się nie stało, a policjanci bardzo szybko zatrzymali sprawców. Jeden z nich miał niedawno wyjść z więzienia po odsiedzeniu kilkunastoletniego wyroku.

Zaginął

Foto: Zaginął
cz so, 10 lutego 2018 19:49

W nocy z 9 na 10 lutego 2018 roku wyszedł z domu i do chwili obecnej nie powrócił, ani nie nawiązał kontaktu z rodziną. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Grajewie poszukują zaginionego 42- letniego mieszkańca Grajewa.

Tragiczny wypadek

Foto: Tragiczny wypadek
cz so, 10 lutego 2018 15:08

Mężczyzna zginął gdy przewróciło się na niego ścinane drzewo. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotnie popołudnie we wsi Olszewo-Góra na terenie gminy Jedwabne.

Pamiętamy...

Foto: Pamiętamy...
cz so, 10 lutego 2018 12:33

Nocą z 9 na 10 lutego 1940 roku sowieci na okupowanych ziemiach Polski przeprowadzili pierwszą zorganizowaną na wielką skale wywózkę. Tylko tej jednej mroźnej nocy z Łomży i okolic na Sybir wywieziono ponad 1750 osób, a w kolejnych trzech jeszcze około 5 tysięcy. - 78 lat minęło, a my pamiętamy – mówiła Wiesława Kłosińska dyrektorka biblioteki w Podgórzu, gdzie w sobotę odbyły się rocznicowe uroczystości. - To lekcja historii. To wyraz pamięci o wywieziony w nieludzki sposób na nieludzką ziemię – podkreślała.

Wypadek pod Bożejewem

Foto: Wypadek pod Bożejewem
mm pt, 09 lutego 2018 18:57

Kilka minut przed 18.00 samochód osobowy jadący w kierunku Łomży uderzył w drzewo i wypadł z drogi. Samochodem podróżowała jedna osoba, prawdopodobnie sama opuściła pojazd.

Skandaliczne włamanie i profanacja zwłok

Foto: Skandaliczne włamanie i profanacja zwłok
cz pt, 09 lutego 2018 15:59

- To niedopuszczalne, aby niszczyć zabytki i dokonywać profanacji grobów. Sprawca powinien być ujęty, postawiony przed sądem i przykładnie ukarany – mówi ks. Marian Mieczkowski, proboszcz parafii katedralnej, pod której opieką jest zabytkowy cmentarz przy ul. Mikołaja Kopernika i znajdująca się tam zabytkowa Kaplica rodziny Śmiarowskich. Przed tygodniem, w nocy z piątku na sobotę niezidentyfikowani dotychczas sprawcy włamali się do krypty podziemnej gdzie sprofanowali złożone tam szczątki. - Wstyd i hańba tak postępować - dodaje ksiądz Mieczkowski. Policja, zasłaniając się dobrem prowadzonego śledztwa, nie chce mówić o dotychczasowych ustaleniach.

Już niedługo otwarcie parku handlowego Bursztynowa Park

Foto: Już niedługo otwarcie parku handlowego Bursztyn...
JJS pt, 09 lutego 2018 12:13

Bursztynowa Park, tak będzie nazywał się park handlowy, który powstał obok Galerii Bursztynowej w Ostrołęce. Otwarcie nowego obiektu handlowego już 7 marca br.

Wesołe strzały w „10-tkę” na zakończenie karnawału

Foto: Wesołe strzały w „10-tkę” na zakończenie karnawału
cz cz, 08 lutego 2018 16:58

Karnawałowy Raut Forteczny obfitował na Forcie 3 w Piątnicy emocjami strzeleckimi. Najcelniej wymierzyła do tarczy z pistoletu Elżbieta Gadomska z Łomży, która na pięć strzałów zdobyła 42 punkty. Najlepsze oko i najpewniejszą rękę wśród panów miał ponad 70-letni Władysław Żygadło z Węgorzewa, któremu udało się zdobyć 47 punktów z 50 maksymalnie możliwych do zdobycia. - W tej konkurencji liczyły się, przede wszystkim, spokój, opanowanie i koncentracja uwagi – tłumaczy zdobywca okazałego złotego pucharu, emerytowany saper z jednostki artyleryjskiej w Węgorzewie.

Niebezpieczne przejście

Foto: Niebezpieczne przejście
cz cz, 08 lutego 2018 10:13

Wieczorny wypadek na przejściu dla pieszych przez ul. Zawadzką, w którym poważnie ucierpiał 3-letni chłopiec, poruszył mieszkańców Łomży. Czytelnicy piszą, że przy przejściu tym niemal codziennie rano – także w ferie – dyżuruje policyjny radiowóz z włączonymi „kogutami”, ale „takich sytuacji było tam naprawdę dużo, tylko nie tak tragicznych”. Postulują zrobienie sygnalizacji świetlnej na przejściu między ulicą Mazowiecką a Prusa. Dwujezdniowa ulica Zawadzka jest jedną z najbardziej obciążonych ruchem ulic w mieście. Z prowadzonych w ubiegłym roku pomiarów wynika, że w ciągu dnia przejeżdża nią średnio po 1100 samochodów na godzinę. W godzinach szczytu komunikacyjnego – rano i po południu – znacznie więcej.

Foto Walentynki w Galerii Bursztynowej

Foto: Foto Walentynki w Galerii Bursztynowej
JJS cz, 08 lutego 2018 10:05

Galeria Bursztynowa zaprasza wszystkich zakochanych i nie tylko do udziału w walentynkowej imprezie. Na odwiedzających centrum handlowe w dniach 11 i 14 lutego będą czekać fotograficzne i słodkie atrakcje!

„Ognik” w komendzie

Foto: „Ognik” w komendzie
cz cz, 08 lutego 2018 08:41

Dwie sale edukacyjne w których strażacy mogli prowadzić zajęcia z zakresu bezpieczeństwa przeciwpożarowego dla powstały w gmachu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. Jako pierwsze korzystały z nich dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży.

Pomnik księcia Janusza I Starszego zostałby na stulecia

Foto: Pomnik księcia Janusza I Starszego zostałby na ...
cz cz, 08 lutego 2018 08:16

Jeśli stanie w pobliżu hali targowej na Starym Rynku, będzie mierzyć około 3 metrów wysokości: cokół granitowy na ok. 1 m 20 cm i na nim postać 73-letniego mężczyzny z brązu, siedzącego na dekoracyjnie ozdobionym tronie wysokości 1 m 80 cm. To hołd, jaki władze Łomży i mieszkańcy mogliby złożyć księciu Januszowi I Mazowieckiemu, który nadał wsi na wzgórzu nad Narwią prawa miejskie w 1418 roku. Okrągły jubileusz zbliża się wielkimi krokami – 15. czerwca 2018. - Jeżeli pomnik księcia Janusza Starszego powstanie, to będzie bardzo piękny – zapewnia na początku lutego artysta rzeźbiarz Maciej Jagodziński ze Studia JagenMeer w Toruniu. - Czasu do odsłonięcia pomnika jest rzeczywiście bardzo mało, ale trzymajmy kciuki, że jednak się powiedzie.

Na tłusty czwartek pączki z marmoladą, toffi i wiśniami

Foto: Na tłusty czwartek pączki z marmoladą, toffi i ...
cz śr, 07 lutego 2018 18:36

- Praca, praca i jeszcze raz praca: zaplanowaliśmy 40 tysięcy pączków, ale że nadal przychodziły zamówienia, więc zwiększyliśmy plan przygotowania smakowitych wypieków do 45 tysięcy, ale i tak tradycyjnie spodziewamy się dodatkowych zamówień – opowiada Elżbieta Gadomska, prowadząca od 1991 r. Piekarnię i Cukiernię Okruszek w Łomży. - Nic innego w przeddzień tłustego czwartku i w nocy nie robimy, tylko zagniatamy ciasto i nadziewamy pysznymi wiśniami, które na ten moment czekały od późnego lata – mówi Tomasz Siergiejewicz, który z małżonką Beatą prowadzi rodzinną firmę Syta Panna. - Pączki smażymy na smalcu wieprzowym, tak jak smażyły je nasze mamy i babcie... Specjalnie na tłusty czwartek, żeby każdemu poprawić humor.

Małe dziecko potrącone na pasach

Foto: Małe dziecko potrącone na pasach
cz śr, 07 lutego 2018 18:14

Matka z trójką małych dzieci przechodziła przez przejście dla pieszych na ulicy Zawadzkiej w okolicy skrzyżowana z ul. Mazowiecką, gdy w jedno z dzieci uderzył rozpędzony bus. Siła uderzenia miała być tak duża, że dziecko zostało odrzucone kilkanaście metrów dalej. Jego stan jest bardzo ciężki. Samochód, który go uderzył zatrzymał się jeszcze dalej – w zatoczce autobusowej.

Wypadek przy pracy

Foto: Wypadek przy pracy
cz śr, 07 lutego 2018 15:15

Klapa wywrotki uderzyła w głowę mężczyznę. Poważnie ranny trafił do szpitala w Łomży. Do wypadku miało dojść przed południem w okolicach wsi Sierzputy Stare na terenie gminy Łomża.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0