Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 05 lipca 2020 napisz DONOS@

Kredyt gotówkowy na 10 lat z najlepszym oprocentowaniem

Foto: Kredyt gotówkowy na 10 lat z najlepszym oprocen...
JJS pt, 19 czerwca 2020 13:24

W czasie pandemii kredyty długoterminowe było bardzo trudno otrzymać, działa się tak, gdyż banki nie wiedziały, jak rozwinie się zachorowalność i jak długo potrwa zamrożenie gospodarcze. Jest to uzasadniona wstrzemięźliwość, gdyż przyznawanie kredytów w czasach globalnego kryzysu jest opatrzony dużym poziomem ryzyka.

„Tajna historia XX wieku” z Nowogrodu

Foto: „Tajna historia XX wieku” z Nowogrodu
cz pt, 19 czerwca 2020 12:35

Znany dziennikarz i popularyzator historii Bogusław Wołoszański kolejny raz odwiedził Nowogród. Tym razem nagrywał nową serię programów „Tajna historia XX wieku”, która wkrótce ukaże się na antenie Polsat Play. Jednodniowy plan zdjęciowy w Nowogrodzie był bardzo intensywny. Od rana trwały nagrania przy schronie bojowym zlokalizowanym w okolicy mostu w Nowogrodzie, gdzie od lat odbywa się rekonstrukcja walk z 1939 roku. Kolejne ujęcia realizowane były przy ciężkim schronie bojowym w lesie pod Nowogrodem z charakterystycznymi dwiema stalowymi kopułami bojowymi, na linii obrony Narew - Biebrza. Ostatnie ujęcia pod Nowogrodem powstawały przy średnim schronie położonym najdalej od głównej linii obrony.

Policjanci dostali alkomaty Iblow

Foto: Policjanci dostali alkomaty Iblow
cz pt, 19 czerwca 2020 12:09

10 alkomatów Iblow zakupił Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łomży na rzecz komend Policji z Łomży, Zambrowa, Grajewa, Kolna i Wysokiego Mazowieckiego. Urządzenia komendantom przekazali wspólnie dyrektor WORD Mirosław Oliferuk i wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś. - Dla nas jest to niesamowicie ważne, żeby po drogach samochody, pojazdy prowadzili kierowcy trzeźwi – mówił wicemarszałek Olbryś.

Prezydent Duda omija Łomżę

Foto: Prezydent Duda omija Łomżę
cz pt, 19 czerwca 2020 09:51

Był w Wysokiem Mazowieckiem, Kolnie i Tyszkach Nadborach. W sobotę ma być w Grajewie. Ubiegający się o ponowy wybór Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda jakoś omija Łomżę.

Kolejny „skok” na sklep

cz pt, 19 czerwca 2020 08:14

26-latek w jednym z łomżyńskich sklepów dokonał kradzieży dwóch flakonów perfum. Pracownica sklepu próbowała zatrzymać złodzieja, ale ten, po tym jak ją uderzył, uciekł ze skradzionym towarem. Za kradzież rozbójniczą grozi teraz mu kilka lat więzienia.

Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem

Foto: Synoptycy ostrzegają przed burzami z gradem
cz pt, 19 czerwca 2020 07:45

Dziś, ale także przez cały weekend nad regionem ma się utrzymywać burzowa atmosfera. Na dziś prawdopodobieństwo wystąpienia burz w rejonie wynosi 80%. Lokalnie może spaść do 40 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi, mogą być gradobicia, a porywy wiatru osiągać prędkość do 80 km/h.

Muzyk i Pedagog Mirosław Kotelczuk (+ 57) nie żyje...

Foto: Muzyk i Pedagog Mirosław Kotelczuk (+ 57) nie ż...
mm cz, 18 czerwca 2020 16:55

„Łomża jest piękna, widzę już swój dom i jestem szczęśliwy. Pamiętajcie, by często się badać, i dbajcie lepiej o swoje zdrowie i swojej rodziny. Wszystkim jeszcze raz dziękuję za okazanie ogromnego wsparcia” - napisał twórczy Muzyk i Pedagog Mirosław Kotelczuk (+ 57) po raz ostatni na swoim profilu fb. Wyjeżdżał i wracał często ze szpitali, m.in., w Ostrołęce i Białymstoku. Łomżę w słoneczny czwartek lotem błyskawicy obiegła przygnębiająca wiadomość o Jego śmierci w środę, 17. czerwca, w łomżyńskim szpitalu. Odszedł od nas bardzo ceniony i lubiany Nauczyciel w klasie akordeonu PSM I i II st. w Łomży oraz Pianista w niegdyś znanej bluesowej grupie Browar Łomża.

Aplikacja Rodzinne S.O.S. – Bezpieczna Rodzina i usługi dla każdego

Foto: Aplikacja Rodzinne S.O.S. – Bezpieczna Rodzina ...
JJS cz, 18 czerwca 2020 15:08

Aplikacje, które możemy szybko i komfortowe pobrać na nasz telefon komórkowy mają dzisiaj wiele funkcji. Dostarczają nam rozrywkę, edukują, pomagają osiągać lepsze wyniki w sporcie, czy informują o najlepszych promocjach w sklepach internetowych. Jednak mogą przydać się też w tematach bardziej poważnych – mianowicie takich, które związane są z komfortem i bezpieczeństwem.

Wytyczne dotyczące ochrony dzieci i młodzieży w... Diecezji Łomżyńskiej

Foto: Wytyczne dotyczące ochrony dzieci i młodzieży w...
cz cz, 18 czerwca 2020 13:23

1 lipca 2020 roku wchodzą w życie „Wytyczne dotyczących ochrony dzieci i młodzieży w Metropolii Białostockiej”, tj. Archidiecezji Białostockiej, Diecezji Drohiczyńskiej i Diecezji Łomżyńskiej. Dokument podpisali abp Tadeusz Wojda SAC, Metropolita Białostocki, bp. Piotr Sawczuk Biskup Drohiczyński i bp. Janusz Stepnowski Biskup Łomżyński. - Przygotowane Wytyczne przeznaczone są do stosowania we wszystkich parafiach, wspólnotach i dziełach diecezjalnych, zarówno przez osoby duchowne, konsekrowane, jak i świeckie, które podejmują jakąkolwiek posługę wśród dzieci i młodzieży, a także wśród osób niepełnosprawnych i bezbronnych – czytamy w komunikacie kurii podpisanym przez ks bp. Tadeusza Bronakowskiego Wikariusza Generalnego w Łomży.

Znowu przyjdą nawałnice

Foto: Znowu przyjdą nawałnice
cz cz, 18 czerwca 2020 09:03

Magdalena Pękala, dyżurny synoptyk Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Białymstoku ostrzega przed burzami z gradem, które dziś ponownie mogą przejść nad regionem. Lokalnie burze mogą być nawet silniejsze niż wczoraj.

Była poseł w (skrywanej) Radzie Nadzorczej MPWiK

Foto: Była poseł w (skrywanej) Radzie Nadzorczej MPWiK
cz cz, 18 czerwca 2020 08:25

Na urzędowe potwierdzenie tej informacji trzeba było czekać dwa tygodnie. Tyle Urząd Miejski potrzebował, aby odpowiedzieć na pytanie czy prawdą jest, że prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski powołał byłą poseł Bernadetę Krynicką do Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży? Powołał wraz z całą „nową radą”, ale jej składu nie ujawniono.

Zniszczenia po burzach

Foto: Zniszczenia po burzach
cz cz, 18 czerwca 2020 07:46

Niemal 30 interwencji podejmowali łomżyńscy strażacy po dwóch nawałnicach, które przeszły nad regionem. 10 z nich dotyczyło uszkodzonych domów i budynków gospodarczych. Silny wiatr zrywał dachy, wywracał drzewa i łamał gałęzie. Na szczęście nikt z ludzi nie ucierpiał w tych zdarzeniach.

Nawałnica niosła zniszczenie

Foto: Nawałnica niosła zniszczenie
cz śr, 17 czerwca 2020 16:17

W Łomży, przynajmniej w okolicy Starego Rynku, w ciągu kilkunastu minut spadło niespełna 8 litrów wody na metr kwadratowy ziemi. W Marianowie stacja meteorologiczna IMGW zanotowało porywy wiatru do 10 metrów na sekundę. W Niewodowie w domu jednorodzinnym przewróciło szczyt budynku, a nieco dalej zerwało dach z budynków gospodarczych. W Łomży i całym regionie są połamane gałęzie drzew, które blokują lub co najmniej utrudniają przejazd. Strażacy cały czas otrzymują nowe wezwania.

Prezydenci popracują zdalnie

Foto: Prezydenci popracują zdalnie
cz śr, 17 czerwca 2020 14:37

Dwóch pracowników ratusza na kwarantannie, a prezydent i zastępca pracują zdalnie. To pierwsze w ratuszu efekty potwierdzenia zakażenia koronawirusem u wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej. - Nie dysponujemy natomiast informacją o ilości radnych skierowanych na badania lub kwarantannę – odpowiada Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży.

Nowe drogi w gminie Piątnica

Foto: Nowe drogi w gminie Piątnica
cz śr, 17 czerwca 2020 13:45

W Jeziorku ulice: Leśna, Nowa i Leszczynowa, w Piątnicy: Ogrodowa i Wesoła. W środę oficjalnie otwierano asfaltowe ulice w gminie Piątnica. Łącznie mają niespełna 2 i pół kilometra długości. - Inwestycje drogowe w gminie Piątnica pewnie nie były zrealizowane w takiej liczbie, gdyby nie dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych – mówił wójt Artur Wierzbowski, dziękując rządowi polskiemu za wprowadzenie takiego programu. Piątnickie ulice kosztowały około 3,3 mln zł, a FDS pochodziło 50% środków.

Obwodnica Kupisk w tym miesiącu?

Foto: Obwodnica Kupisk w tym miesiącu?
cz śr, 17 czerwca 2020 12:39

Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku w poniedziałek 15. czerwca złożył wniosek o udzielenie pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego, czyli nowej obwodnicy Starych Kupisk. - Proszę mieszkańców i kierowców o jeszcze trochę cierpliwości. Wszystko jest już na ostatniej prostej i powinno zakończyć się prawdopodobnie do końca czerwca – napisał Marek Olbryś wicemarszałek Województwa Podlaskiego przekazując jednocześnie odpowiedź na ubiegłotygodniowy artykuł „Poselski happening z drogą i... historią”. - Jeśli Pan Poseł Krajewski znajdzie większość parlamentarną i uchwali ustawę wprowadzającą do polskiego prawa elementy rozrywkowe typu „happeningi na drogach jako ostateczny warunek oddania inwestycji” to się do tego oczywiście zastosujemy. Szybciej nie będzie, ale na pewno weselej – napisał wicemarszałek Olbryś dodając, że póki co instytucja pn. „nożyczki posła Krajewskiego” nie istnieje i wszyscy musimy przestrzegać obowiązującego prawa.

Idą burze z gradem

Foto: Idą burze z gradem
cz śr, 17 czerwca 2020 11:02

Maciej Maciejewski, dyżurny synoptyk Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB w Białymstoku ostrzega przed burzami z gradem, jakie w dzisiejsze popołudnie, wieczór i nocą mogą przechodzić nad regionem. Lokalnie może spaść do 40 litrów wody na metr kwadratowy powierzchni ziemi, a porywy wiatru mogą osiągać prędkość do 75 km/h.

Radni na kwarantannie

Foto: Radni na kwarantannie
cz śr, 17 czerwca 2020 09:47

Kilkadziesiąt osób, w tym co najmniej kilkoro radnych miasta, trafiło na kwarantannę po potwierdzeniu zakażenia koronawirusem u wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Łomży Macieja Borysewicza. Nakładaną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łomży przymusową dwutygodniową kwarantanną obejmowane są osoby z tzw. najbliższego kontaktu, które mogły zostać zakażone. Wśród nich ma być także m.in. przewodnicząca Rady Miasta Alicja Konopka, która we wczorajsze popołudnie uczestniczyła w oficjalnym otwarciu uliczki. - Informację z Sanepidu, że będą pobierane ode mnie wymazy do badań otrzymałam dopiero później – mówi dodając, że ostatni „kontakt” z Borysewiczem miała 4 czerwca, gdy byli wśród składających kwiaty przed tablicą upamiętniającą pierwsze wybory samorządowe z 1989 r.

Skoordynowany nalot na salony gier

Foto: Skoordynowany nalot na salony gier
cz śr, 17 czerwca 2020 08:43

Trzy salony, w których urządzane były nielegalne gry hazardowe, zlikwidowali w Łomży Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz policjanci. Ponad 30 mundurowych w ramach skoordynowanej akcji jednocześnie wkroczyło do wcześniej wytypowanych punktów.

Prezydent Łomży wylosował trzy hulajnogi MiJiA

Foto: Prezydent Łomży wylosował trzy hulajnogi MiJiA
mm wt, 16 czerwca 2020 17:43

- Na razie ciężko oszacować, jaki wymiar finansowy dla budżetu miasta będzie mieć organizacja tej loterii, ponieważ liczymy na wpływy z rozliczenia PIT nie tylko osób, które zgłosiły się do udziału w loterii, ale i tych, które dowiedziały się, jaki wpływ na budżet finansowy Łomży ma prawidłowo wypełniony formularz dla Urzędu Skarbowego – mówi prezydent Mariusz Chrzanowski, który w 1. loterii „Rozlicz PIT w Łomży” wylosował 3 hulajnogi elektryczne za ponad 2 tys. zł. Nie dla siebie.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę