piątek, 23 marca 2018 napisz DONOS@

Znamy promocje na otwarcie Parku Handlowego Bursztynowa Park

Foto: Znamy promocje na otwarcie Parku Handlowego Bur...
JJS pon, 05 marca 2018 08:54

Otwarcie nowego wielkopowierzchniowego obiektu handlowego w Ostrołęce odbędzie się już 7 marca. Z tej okazji nowe sklepy przygotowały dla klientów niecodzienne promocje.

Wypadek z gimbusem

Foto: Wypadek z gimbusem
cz pon, 05 marca 2018 08:47

Autobus szkolny przewożący dzieci do szkoły miał wypadek w Górkach Sypniewo. Z pierwszych informacji wynika, że w skręcający w lewo autobus uderzył samochód osobowy marki dacia. Na miejscu pracują wszystkie służby ratunkowe. Prawdopodobnie w zdarzeniu obrażeń doznały dwie osoby jadące dacią, a dzieciom nic złego się nie stało.

Litewscy złodzieje mercedesów

Foto: Litewscy złodzieje mercedesów
cz pon, 05 marca 2018 08:18

Policjanci zatrzymali czterech Litwinów podejrzanych o usiłowania i kradzieże z włamaniami do samochodów. Złodzieje w czwartek rano chcieli ukraść stojącego na terenie zamkniętej posesji mercedesa o wartości blisko 200 tysięcy złotych. Przy mężczyznach znaleziono urządzenia elektroniczne wykorzystywane do popełniania tego rodzaju przestępstw. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące Litwini spędzą w areszcie. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Lodówki, pralki i parowary za 10 000 zł dla rodzin z Łomży

Foto: Lodówki, pralki i parowary za 10 000 zł dla rod...
cz pt, 02 marca 2018 15:44

- Żyją w niezawinionej biedzie, nie czekają na zasiłki zewsząd, starają się i pracują, ale zarabiają za mało i nie stać ich na to, aby odłożyć na drogi sprzęt gospodarstwa domowego, do kuchni i łazienki – objaśnia kryteria doboru 8-u ubogich rodzin, wśród których większość prowadzą samotne matki, Robert Wesołowski, koordynator akcji Szlachetna Paczka w Łomży i okolicy. Lider otrzymał sprzęt AGD za 10 000 zł w uzgodnieniu z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim, któremu nagrodę w ratuszu za zwycięstwo na najładniej iluminowane w Boże Narodzenie miasto Podlaskiego wręczyli pełnomocnicy organizatora Energa Obrót S.A. z Gdańska: Krzysztof Wysocki i Anna Szczepańska.

Poszukiwania 55-letniego mieszkańca Zambrowa

Foto: Poszukiwania  55-letniego mieszkańca Zambrowa
cz pt, 02 marca 2018 15:35

Mężczyzna wyszedł z domu na początku stycznia 2018 roku i do chwili obecnej nie powrócił do miejsca zamieszkania. Nie nawiązał żadnego kontaktu z rodziną, ani ze znajomymi. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie poszukują zaginionego 55-letniego mieszkańca miasta.

Wandale z Parku Jana Pawła II

Foto: Wandale z Parku Jana Pawła II
cz pt, 02 marca 2018 14:02

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych między innymi o uszkodzenie ośmiu koszy ulicznych na terenie Parku Jana Pawła II przy ul. Wyszyńskiego w Łomży oraz groźby karalne kierowane do mieszkańca miasta. To bracia w wieku 21 i 24 lata.

Jubileusz na bogato

Foto: Jubileusz na bogato
cz pt, 02 marca 2018 13:51

Tegoroczny jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich Łomży ma być obchodzony wyjątkowo uroczyście. Urodzinowe wydarzenie skumulowane będą w weekend 15-17 czerwca 2018 roku. Jak się okazuje będzie to wyjątkowo kosztowna impreza. Ratusz podpisał już kilka umów na występy gwiazd, a pobieżne szacunki planów jubileuszowych wydatków władzy grubo przekraczają milion złotych.

Mróz albo falangi odstraszyły od Marszu...

Foto: Mróz albo falangi odstraszyły od Marszu...
cz pt, 02 marca 2018 09:19

Tylko około 100 - 110 osób przeszło wczoraj wieczorem ulicami Łomży w organizowanym po raz 5. Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tym razem organizatorem był ONR i jego zielone sztandary z falangą górowały nad przemieszczającymi się ludźmi, z których tylko nieliczni mieli biało-czerowne flagi. Szli stosunkowo szybko, co jakiś czas skandując hasła: „cześć i chwała bohaterom”, „armia wyklęta - Łomża o was pamięta”, ale także „raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę”, czy „idzie ONR”. Zielone sztandary z falangą i takie opaski na rękach organizatorów były zaskoczeniem dla niektórych uczestników marszu, którzy podkreślali, że przyszli, aby oddać cześć bohaterom, a nie afiszować się.

Wieczorne wypadki

Foto: Wieczorne wypadki
cz pt, 02 marca 2018 08:37

Do dwóch zdarzeń drogowych doszło wczoraj wieczorem. Najpierw w Zaruziu na krajowej 61 pomiędzy Łomżą a Ostrołęką zderzyły się mazda z hondą, a później w Łomży na ulicy Browarnej renault i citroen. W obu zdarzeniach były po dwie osoby poszkodowane, ale nie odniosły one poważniejszych obrażeń i policjanci uznali, że były to kolizje drogowe.

To była najzimniejsza noc tej zimy

Foto: To była najzimniejsza noc tej zimy
cz pt, 02 marca 2018 08:15

O godz. 4. nad ranem w Marianowie koło Łomży temperatura powietrza spadła do -18,5°C. W Białymstoku było -20.2°C, a Białowieży -23°C. To była najzimniejsza noc tej zimy w regionie. Synoptycy prognozują że będzie cieplej. Jeszcze o poranku temperatura zaczęła szybko wzrastać. O godzinie 6.00 w Marianowie na stacji meteorologicznej IMGW było już "tylko" - 14,2°C.

Zapaliło się w Audi

Foto: Zapaliło się w Audi
cz cz, 01 marca 2018 16:57

Przez ponad pół godziny zablokowany był ruch na Alei Legionów w Łomży na odcinku od skrzyżowania z ul. Dworną do skrzyżowania z ul. Polową. Powodem był pożar samochodu Audi A6, który zapalił się w okolicach wjazdu na parking przy pobliskich pawilonach handlowych.

Masz tę kablówkę?

cz cz, 01 marca 2018 16:32

Multimedia Polska to operator telekomunikacyjny, który m.in. dostęp do internetu i kanałów telewizyjnych oferuje w Łomży. Teraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że jej przedstawiciele w 2015 i w 2016 r błędnie informowali abonentów, że mogą odstąpić od umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych w czasie krótszym niż przewiduje prawo. Operator uniknął kary finansowej, ponieważ wyeliminuje skutki swoich praktyk, ale jak podał Urząd klienci spółki odzyskają abonament za dwa miesiące, dostaną 50 minut albo 5 GB internetu.

Węgiel zdrożał, ciepło też... w Zambrowie

cz cz, 01 marca 2018 16:06

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zmienił ustaloną pod koniec października roczną taryfę dla ciepła spółki „Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi”, która zaopatruje w ciepło mieszkańców Zambrowa. Powodem podwyżki jest wzrost cen węgla stosowanego w ciepłowni.

Mężczyzna wpadł do studni. Uratowali go sąsiedzi.

Foto: Mężczyzna wpadł do studni. Uratowali go sąsiedzi.
cz cz, 01 marca 2018 14:23

67-letni mężczyzna wpadł do studni we wsi Filipki Duże koło Kolna. Jako pierwsi z pomocą ruszyli sąsiedzi, którzy wyciągnęli go z wody zanim na miejsce dotarli wezwani ratownicy. Mężczyzna, którego ciało było znacznie wychłodzone, został zabrany do szpitala.

Żołnierze łomżyńskiego batalionu OT spoKREWnieni służbą

Foto: Żołnierze łomżyńskiego batalionu OT spoKREWnien...
cz cz, 01 marca 2018 13:30

- Dzisiaj chcę przysłużyć się ludziom, oddając społeczny dług, jaki zaciągam jako uczeń i student PWSIiP – mówi 24-letni Michał Gradkowski z Łomży, który włączył się do ogólnopolskiej akcji „SpoKREWnieni służbą” z żołnierzami łomżyńskiego batalionu obrony terytorialnej. Szeregowy oddał 450 mililitrów, czyli niecałe pół litra swojej krwi po raz pierwszy, ale są wśród krwiodawców w mundurach i tacy, jak 38-letni Rafał Chludziński z Janowa w gminie Kolno, który od zasadniczej służby wojskowej ofiarował aż 35 litrów krwi, ratującej zdrowie i życie Polakom podczas operacji. Dzisiaj 51 terytorialsów oddało w Łomży prawie 23 litry krwi.

Żołnierze wyklęci, żołnierze niezłomni...

Foto: Żołnierze wyklęci, żołnierze niezłomni...
cz cz, 01 marca 2018 13:19

Kilkadziesiąt osób, delegacje władz samorządowych, wojska, harcerzy i szkół w czwartkowe południe złożył kwiaty przed pomnikiem poświęconym Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski w latach 1939-1956, znajdującym się na placu przy Szosie Zambrowskiej pomiędzy budynkami filharmonii i teatru. Dziś obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Milionowe inwestycje na wysypisku śmieci

Foto: Milionowe inwestycje na wysypisku śmieci
cz cz, 01 marca 2018 11:43

Około 6 milionów złotych będzie kosztowała budowa nowej kwatery do składowania śmieci na wysypisku w Czartorii koło Miastkowa. Ma się w niej zmieścić ponad 100 tysięcy ton śmieci, które zostaną po odebraniu wszelkich możliwych surowców wtórnych jakie trafiają do tutejszego Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych. Zakłada się, że nowa kwatera wystarczy na trzy lata użytkowania.

„Perspektywa” zapłaci za pół stacji ŁoKeR-a, a „Jedność” nie wejdzie

Foto: „Perspektywa” zapłaci za pół stacji ŁoKeR-a, a ...
cz cz, 01 marca 2018 09:23

- Po dość burzliwej dyskusji Rada Nadzorcza dała nam zgodę na podpisanie umowy na rok – mówi Leszek Konopka, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Perspektywa”. Wyjaśnia, że spółdzielnia zapłaci połowę z żądanej przez BikeU kwoty 49 tys. zł, bo stację „sponsorską” spółdzielnia wydzierżawi wraz z jednym z developerów. - Stacja stanie przy ul. Szmaragdowej. My jesteśmy po prawej stronie ulicy, a developer po lewej – dodaje prezes Konopka. Także wczoraj odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej SM Jedność, która nie zgodziła się na udział w forsowanym przez władze miasta projekcie.

Oferta Nextbike nie spełniła założenia?

cz śr, 28 lutego 2018 18:48

Urząd Miejski odniósł się do naszych informacji o odrzuconej ofercie Nextbike na rower miejski. Twierdzi, że „założenie okresu trwania usługi pilotażowej 6 miesięcy, poniżej 30.000 euro oferowała tylko firma BikeU”.

Wypadek na drodze do Zambrowa

Foto: Wypadek na drodze do Zambrowa
cz śr, 28 lutego 2018 14:23

Jedna osoba trafiła do szpitala po zderzeniu dwóch samochodów osobowych za Podgórzem. Droga krajowa nr 63 Łomża – Zambrów jest w tej chwili zablokowana, ale niebawem ruch ma odbywać się wahadłowo.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0