Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Biebrzański znak ocieplania klimatu

mm nie, 05 maja 2024 13:07

Czapla złotawa występująca na co dzień w Afryce czy południowej Europie tydzień temu widziana była przy ujściu Biebrzy do Narwi pod Wizną. To pierwsza obserwacja tego gatunku w tej części Polski.

Idą burze

mm nie, 05 maja 2024 11:52

Przed burzami w niedzielne popołudnie ostrzega IMGW w swoim komunikacie. Strefa nawałnic obejmie cały kraj w tym Łomżę i powiat łomżyński.

Pielgrzymka jednośladów do Łomży

mm so, 04 maja 2024 13:57

Na 12. maja zapraszają do Łomży organizatorzy III Motocyklowej Pielgrzymki Polski Północno-Wschodniej ze św. Andrzejem Bobolą – Patronem Polski.

Duch cara nad Łomżą

mm so, 04 maja 2024 11:56

Duch cesarza wszechrusi Aleksandera II Mikołajewicza góruje nad uroczystościami patriotycznymi w Łomży. Choć miasto kurczy się, to wizja 100 tysięcznego ośrodka trwa nie tylko w przedwyborczych obietnicach. Drogę do sukcesu ma zapewnić S61.

233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja

mm pt, 03 maja 2024 14:54

„Dzisiaj, w dniu 3 maja, gdy nasze serca biją w patriotycznym rytmie, gromadzimy się, aby uczcić niezłomnego ducha ojczyzny” - mówił starosta łomżyński Lech Szabłowski, podczas uroczystości rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja. „Duma z historii i nauka z Konstytucji 3-go Maja ma być przewodnikiem w obliczu współczesnych wyzwań”. Z kolei święto ma być bodźcem do jedności i zaangażowania w działalność na rzecz ojczyzny i narodu.

Pies ugryzł 4-letnie dziecko na rowerze

mm pt, 03 maja 2024 08:12

Słoneczna pogoda i ciepło na dworze to dobra okazja na wycieczkę rowerową. Odpoczynek pośród naturalnej zieleni poza miastem umieją zniweczyć agresywne psy – bezpańskie lub niedopilnowane. - Wracałam 1. maja koło południa z synami: 4-latkiem i 10-latkiem z przejażdżki rowerowej, kiedy zostaliśmy zaatakowani w Janowie przez psa – opisuje matka. - Starszy syn został ugryziony w but. Młodszy nie miał tyle szczęścia i pies zdążył go ugryźć pod kolanem. Wszystko działo się szybko.

W Łomży znajdują telefony, pieniądze a nawet broń

mm cz, 02 maja 2024 20:45

Telefony komórkowe, klucze, portfele, pieniądze a nawet broń wiatrowa została zgubiona w Łomży i trafiła do biura rzeczy znalezionych. Ratusz ogłosił listę zdeponowanych tam rzeczy. Wiele pozycji może zaskakiwać.

Polska flaga na angielskim maszcie w amerykańskim domu

mm cz, 02 maja 2024 18:03

- Przyszła do mnie Su, Angielka i właścicielka starego domu w Old Greenwich, małym miasteczku nad zatoką w stanie Connecticut na północ od Nowego Jorku – opowiada Józef Myszka, który przez 14 lat pracował jako budowlaniec w Stanach Zjednoczonych Ameryki. - Stary dom Su zburzyliśmy, ale na jego miejscu postawiliśmy nowy dom od podstaw o powierzchni 450 metrów kwadratowych. Moje wspomnienie dotyczy wydarzenia sprzed 17 lat. Su poprosiła, żebym zrobił jej maszt do flagi.

Biało-czerwona flaga zawisła na Starym Rynku

mm cz, 02 maja 2024 17:03

Żołnierze 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, w obecności przedstawicieli instytucji publicznych, wciągnęli na maszt państwową biało-czerwoną flagę. W ten sposób Łomża rozpoczęła świętowanie Dnia Flagi, której kontynuacją ma być piknik rodzinny na Starym Rynku.

Pijani na drogach

mm cz, 02 maja 2024 12:33

Niemal 2,3 promila alkoholu w organizmie miał sprawca wczorajszej kolizji na Alei Legionów. Jak się okazuje, to nie jedyny kierowca, który po alkoholu wsiadł do samochodu i ruszył w drogę.

ZUS rozpatrzył już ponad 66 proc. wniosków o świadczenie wspierające

mm cz, 02 maja 2024 11:42

Od stycznia 2024 roku do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wpłynęło ponad 8,4 tys. wniosków o świadczenie wspierające dla osób z niepełnosprawnością. ZUS rozpatrzył niemal 5,6 tys. z nich.

Zderzenia aut na Łukasińskiego

mm cz, 02 maja 2024 10:54

Dwa samochody osobowe zderzyły się na skrzyżowaniu ulic Łukasińskiego z Wesołą. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Polonii

mm cz, 02 maja 2024 10:34

Symbole, język i barwy od wieków są nieodłącznymi elementami ludzkiej tożsamości. Zszyte kawałki białego i czerwonego płótna przypominają o zakotwiczeniu w tradycji, historii i pragnieniach tej części globu gdzieś między Odrą, Wisłą i Bugiem. 2. maja w Dzień Flagi Narodowej szczególnie celebrujemy ten znak.

Na początek długiego weekendu korki i kolizje

mm śr, 01 maja 2024 13:22

W Piątnicy ruchem kierują policjanci, a na głównych ulicach Łomży korki. Korkuje się także w Nowogrodzie, którędy kierowcy omijają Łomżę w drodze na Mazury. Są już pierwsze kolizje.

MON: Wojskowy Telefon Wsparcia Psychologicznego będzie całodobowy

mm śr, 01 maja 2024 10:50

Od 1 maja br. bezpłatna i ogólnodostępna infolinia wsparcia psychologicznego 800 300 311 dla żołnierzy i pracowników Sił Zbrojnych oraz najbliższych członków ich rodzin będzie działać całodobowo.

Konsultant do spraw kontaktów w Nadleśnictwie Łomża

mm śr, 01 maja 2024 10:30

- Polki i Polacy stawiają przed nami zdecydowane oczekiwania, by zwiększyć funkcję ochronną naszych lasów – informuje Witold Koss, dyrektor generalny Lasów Państwowych. Wysłuchanie postulatów obywateli i ułatwienie kontaktu z leśnikami ma umożliwić specjalnie wyznaczona osoba w każdym z 429 nadleśnictw i w 17 dyrekcjach regionalnych LP w Polsce. Konsultantem do spraw kontaktów społecznych w Nadleśnictwie Łomża został przed miesiącem Szymon Kadłubowski.

Uzdrowienia za przyczyną bł. ks. Stefana Frelichowskiego

mm śr, 01 maja 2024 10:20

Doktor Wojciech Bąkowski, 67-letni internista, holista i reumatolog z Łomży, był świadkiem cudu uzdrowienia za wstawiennictwem błogosławionego ks. Stefana W. Frelichowskiego (1913-1945). Jego koleżanka z Instytutu Reumatologii w Warszawie miała ciężką chorobę SM, tzw. stwardnienie rozsiane, z powodu którego doznała paraliżu nóg. Lekarze nie widzieli szans na poprawę, a w 1998 r. po 10 latach choroby odzyskała czucie i zaczęła chodzić - za sprawą modlitwy. W Łomży dwa dni gościł historyk biografista dr Robert Zadura z prelekcjami o heroicznym Kapłanie Obozu z Dachau.

Ciężarówka złamała słup

mm wt, 30 kwietnia 2024 14:55

Kierowca pojazdu specjalistycznego tak manewrował na placu budowy, że złamał słup elektryczny i strącił bocianie gniazdo.

Pełne bezpieczeństwo domu z drzwiami wejściowymi WIŚNIOWSKI

JJS wt, 30 kwietnia 2024 13:48

Decydując się na kupno drzwi wejściowych, każdy właściciel posesji liczy na bezpieczną, trwałą, a przy okazji elegancką konstrukcję. Właśnie takie są modele marki WIŚNIOWSKI, co znajduje potwierdzenie nie tylko w opiniach użytkowników, ale też branżowych specjalistów. Co możesz znaleźć w naszej ofercie?

Zmarły żołnierz WOT spocznie na cmentarzu w Łomży

mm wt, 30 kwietnia 2024 12:17

W czwartek 2. maja odbędą się w Łomży uroczystości pogrzebowe żołnierza, który zmarł podczas pełnienia służby na granicy polsko-białoruskiej. Starszy szeregowy Artur Fabiszewski służył w 14. Zachodniopomorskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej a pochodził ze Starej Łomży. Spocznie na cmentarzu przy ul. Przykoszarowej.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę