poniedziałek, 20 stycznia 2020 napisz DONOS@

Łomżyński kalendarz Novum i Roberta Sokołowskiego

Foto: Łomżyński kalendarz Novum i Roberta Sokołowskiego
cz śr, 01 stycznia 2020 18:02

Łomża w nieoczywistym ujęciu malarza Roberta Sokołowskiego została pokazana w kalendarzu na rok 2020 Zakładu Usług Informatycznych Novum. Promujący łomżyńską firmę w kraju oraz poza jego granicami kalendarz należy do nielicznych wydawnictw artystycznych tego rodzaju, a od roku 2007 w jego kolejnych edycjach prezentują swe prace lokalni artyści. – Firma Novum wyszła z ciekawą inicjatywą, aby obrazy, nad którymi pracuję od wielu lat, znalazły się w jej najnowszym kalendarzu – mówi Robert Sokołowski, dodając, że pokazuje na swych akwarelach Łomżę nie tylko dlatego, że jest stąd, ale ponieważ lubi to miejsce i jest ono dla niego bardzo inspirujące.

Powitanie Roku 2020

Foto: Powitanie Roku 2020
mm śr, 01 stycznia 2020 10:41

Rozbłyski fajerwerków o północy rozświetliły niebo nad całą Łomżą. Kilkaset osób witało Nowy Rok na Starym Rynku, gdzie po raz kolejny odbywała się miejska impreza sylwestrowa.

Cena śmieci spadnie na kawałek 2020 roku

Foto: Cena śmieci spadnie na kawałek 2020 roku
cz wt, 31 grudnia 2019 11:18

Po czterech miesiącach ponoszenia absurdalnie wysokich opłat za śmieci mieszkańcy Łomży będą mogli trochę odetchnąć. Od 1 stycznia 2020 roku ceny śmieci w mieście spadną. Tak stanowi uchwała Rady Miejskiej przyjęta w wakacje. Niższy cennik będzie obowiązywał przynajmniej przez kilka najbliższych miesięcy, po czym, w Łomży ma zostać wprowadzona „nowa polityka śmieciowa”. Prace nad nią od kilku miesięcy, prowadzi powołany przez prezydenta specjalny zespół, ale wszystko jest tajemnicą.

Zapalił się ford

Foto: Zapalił się ford
cz wt, 31 grudnia 2019 09:19

W nocy zapalił się samochód osobowy marki ford stojący na parkingu przed jednym z bloków przy ul. Prusa. Nim dotarli na miejsce strażacy pożar uszkodził także stojące w pobliżu audi.

Pożar w Czarnocinie

Foto: Pożar w Czarnocinie
cz wt, 31 grudnia 2019 08:49

Cztery jednostki straży pożarnej walczą z pożarem budynku gospodarczego w Czarnocinie koło Piątnicy. Na szczęście nie ma poszkodowanych ludzi, ani zwierząt.

Disco-polo Sylwester

Foto: Disco-polo Sylwester
cz wt, 31 grudnia 2019 08:31

Do północy D-Bomb, o północy sztuczne ognie, a po północy zespół Loka. Łomżyńska Noc Sylwestrowa na Starym Rynku w rytmach disco – polo, ale bez gwiazd gatunku.

Jak puzzle...

Foto: Jak puzzle...
cz pon, 30 grudnia 2019 14:14

„Montowany jest w elementach pojedynczych. Nie jest to łatwe. Wymaga to precyzji. Wiele elementów nie składa się tak, jak się powinno składać”. To, wbrew pozorom, nie jest opis problemów z układaniem kilkutysięcznych puzzli, ale przedstawione radnym miejskim wytłumaczenie przeciągającego się ustawienia hangaru „lotniczego” na potrzeby MOSiR Łomża. Po dwóch miesiącach pracy złożono zaledwie około 35-40% konstrukcji.

Krowa w szambie

Foto: Krowa w szambie
cz pon, 30 grudnia 2019 12:29

Nietypową akcję ratunkową podejmowali w poniedziałkowy poranek strażacy z Zambrowa. We wsi Zagroby Zakrzewo krowa wpadła do szamba.

Ostatni z PiS

Foto: Ostatni z PiS
cz pon, 30 grudnia 2019 11:07

Jan Olszewski, przewodniczący Rady Miejskiej Łomży, był ostatnim działaczem Prawa i Sprawiedliwości ze władzach miasta. W poniedziałek 30 grudnia, na ostatniej w tym roku sesji RM, rządząca „12 radnych” z koalicji klubu prezydenta Mariusza Chrzanowskiego i Platformy Obywatelskiej złożyła wniosek o jego odwołanie. Wniosek nie ma większego uzasadnienia. Napisali, że w ten sposób wyrażają „swoje niezadowolenie z dotychczasowej pracy Pana Przewodniczącego”. - Starałem się prowadzić Radę w miarę obiektywnie, dla dobra wspólnego, zwłaszcza Łomży, aby było to z korzyścią – mówił Jan Olszewski odwołany w poniedziałek przewodniczący Rady Miejskiej Łomży. - Stworzenie grupy 12 radnych, grupy - nazwijmy pana prezydenta - spowodowało, że ma grupa radnych przewagę i doszła do wniosku, że ani Przyjazna Łomża, ani Prawo i Sprawiedliwość do współrządzenia nie są im potrzebne.

Taki będzie budżet województwa na 2020 rok

Foto: Taki będzie budżet województwa na 2020 rok
cz pon, 30 grudnia 2019 10:26

Rekordowe środki m.in. na inwestycje, kulturę czy promocję przewiduje uchwalony przez Sejmik Województwa Podlaskiego budżet na rok 2020. - Budżet jest ostrożny, stabilny i prorozwojowy. To nic nadzwyczajnego, że angażujemy swoje środki, zwłaszcza że kończy się perspektywa unijna - podkreślał marszałek Artur Kosicki.

Smog w blokowiskach

Foto: Smog w blokowiskach
cz pon, 30 grudnia 2019 09:18

Zamontowane przed świętami Bożego Narodzenia czujniki powietrza na kilku blokach Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej niestety udowadniają, że problem zanieczyszczenia powietrza dotyczy nie tylko Śląska, Krakowa czy Warszawy, ale także Łomży. Nawet dziś rano czujniki te wskazywał średni, albo zły stan powietrza w mieście. Problem dotyczy przede wszystkim stężeń pyłów zawieszonych PM2,5, które zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia jest najbardziej szkodliwy dla zdrowia człowieka spośród innych zanieczyszczeń atmosferycznych.

„W mieście, co było mi rajem...”

Foto: „W mieście, co było mi rajem...”
cz so, 28 grudnia 2019 22:42

Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej i Prezydent Łomży ogłaszają VII edycję Ogólnopolskiego Konkursu na Wspomnienia i Pamiętniki, Refleksje, pod hasłem  „W  mieście, co było mi rajem”. Hasło konkursu jest cytatem z wiersza „Łomża”, napisanego przez łomżyniankę z Piastowa, Iwonę Krzepkowską–Bułat - laureatkę głównej nagrody w V edycji naszego konkursu w 2017 roku.

Tragiczna sobota

Foto: Tragiczna sobota
cz so, 28 grudnia 2019 22:35

21-letni mężczyzna zginął w wyniku wypadku drogowego, do którego doszło za Śniadowem. Kierowany przez niego volkswagen na drodze wojewódzkiej nr 677 Łomża – Ostrów Mazowiecka zderzył się z ciężarówką iveco. Droga jest zablokowana. Niestety to niejedyna sobotnia tragedia. Kilka godzin wcześniej 68-latek w Łomży popełnił samobójstwo.

Kolejny pijany trafił

cz so, 28 grudnia 2019 09:18

8 nietrzeźwych kierowców zatrzymali w poświąteczny piątek policjanci na drogach województwa podlaskiego. Jeden spowodował kolizję w której trzy osoby zostały poszkodowane. Pijany rekordzista wpadł w Łomży.

Uwaga może być ślisko

Foto: Uwaga może być ślisko
cz pt, 27 grudnia 2019 15:01

Wiesław Winnicki, dyżurny synoptyk białostockiego biura prognoz meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega przed oblodzeniem jezdni i chodników, które nocą może występować w całym regionie. Nad ranem temperatura minimalna gruntu spadnie do nawet -5°C.

Na fajerwerki

Foto: Na fajerwerki
cz pt, 27 grudnia 2019 13:08

Przedświąteczne stoiska z choinkami zastąpiły już stragany z fajerwerkami. Ich używanie w miejscach publicznych dozwolone jest tylko 31 grudnia oraz 1 stycznia. W tę jedną noc sylwestrową na całym świecie odpalanych jest znacznie więcej fajerwerków niż przez cały rok, dlatego ten okres to swoiste żniwa dla ich producentów i sprzedawców. Policjanci przestrzegają, że fajerwerki są materiałami wybuchowymi i muszą być używane ostrożnie.

Hangar nadal w kawałkach

Foto: Hangar nadal w kawałkach
cz pt, 27 grudnia 2019 12:19

Ponownie nie udało się w wyznaczonym terminie postawić „lotniczego” hangaru na działce przy ul. Zjazd. Hangar został kupiony przez władze miasta na przełomie 2011 i 2012 roku i miał być elementem głośno zapowiadanej budowy lądowiska dla motolotni i małych samolotów w Łomży. To nigdy nie doszło do realizacji, a hangar przeleżał w częściach ponad siedem lat. Dopiero w tym roku władze zdecydowały się na ustawienie go na jako garażu na potrzeby Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ustawienie go okazuje się bardzo problematyczne.

Laser ablacyjny czy nieablacyjny – jaki zabieg lepiej odmłodzi naszą skórę?

Foto: Laser ablacyjny czy nieablacyjny – jaki zabieg ...
JJS pt, 27 grudnia 2019 11:07

Laseroterapia to jedna z najważniejszych dziedzin medycyny estetycznej, dająca ogromne możliwości w zakresie usuwania wszelkich defektów skórnych oraz odmładzania. Na rynku dostępnych jest wiele laserów, a od odpowiedniego dopasowania typu lasera do potrzeb skóry zależy efekt końcowy zabiegu. O tym, jakie lasery są najczęściej stosowane i czym kierować się podczas wyboru lasera, porozmawiam z ekspertem z branży beauty Anną Zienkiewicz kosmetologiem w Klinice medycyny estetycznej Neonia z Krakowa.

Mleko w górę

Foto: Mleko w górę
cz pt, 27 grudnia 2019 09:09

Na koniec roku rośnie cena mleka. W listopadzie mleczarnie w regionie za dostarczany surowiec płaciły rolnikom średni po 147,24 zł za 1 hl mleka. To o ok. 6% więcej niż w październiku.

Kolęda

Foto: Kolęda
cz pt, 27 grudnia 2019 08:39

Po świętach Bożego Narodzenia księża z łomżyńskich parafii rozpoczynają kolędę, czyli wizyty duszpasterskie w domach wiernych. - Pamiętajmy, że głównym powodem wizyty duszpasterskiej jest wniesienie Bożego błogosławieństwa do rodziny, poznania parafian, ich problemów oraz opinii na temat funkcjonowania parafii. Dlatego bardzo ważną rzeczą w trakcie kolędy jest szczerość w rozmowie z kapłanem – podaje ks. Marian Mieczkowski, proboszcz parafii katedralnej.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę