wtorek, 07 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Ginący na kwarantannie

Foto: Ginący na kwarantannie
cz wt, 24 marca 2020 08:36

- Wczoraj policjanci sprawdzili ponad dwa tysiące osób na terenie województwa przebywających w kwarantannie domowej – podaje Tomasz Krupa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku dodając, że dwie osoby nie przestrzegały kwarantanny i podczas sprawdzeń nie było ich w miejscu w którym miały przebywać.

Zimna noc

Foto: Zimna noc
cz wt, 24 marca 2020 08:27

Do -6°C spadła nocą temperatura powietrza w rejonie Łomży. Tyle zanotowano na stacji IMGW w w Marianowie. Przy gruncie było o dwa stopnie zimniej. Dyżurny synoptyk Mateusz Zamajtys z IMGW-PIB Biura Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku zapowiada, że kolejnej mocy też będą duże przymrozki. W województwie podlaski temperatura ma spaść do -9°C, a przy gruncie do -12°C.

Specjalne godziny na zakupy dla seniorów w Tesco

Foto: Specjalne godziny na zakupy dla seniorów w Tesco
cz pon, 23 marca 2020 17:14

Zgodnie z zaleceniami osoby z grupy podwyższonego ryzyka powinny jak najmniej wychodzić z domów - jednak nie zawsze jest to możliwe. Aby wesprzeć osoby wymagające szczególnej uwagi, Tesco wprowadza specjalne godziny na zakupy dla osób z grupy podwyższonego ryzyka, w szczególności dla osób starszych. Akcja rozpoczyna się już jutro i będzie prowadzona codziennie we wszystkich sklepach sieci handlowej w Polsce w godzinach 9-10.

Nowa polityka śmieciowa Łomży uderzy w rodziny czteroosobowe

Foto: Nowa polityka śmieciowa Łomży uderzy w rodziny ...
cz pon, 23 marca 2020 14:49

W środę radni Łomży mają debatować nad uchwałami określającymi „nową politykę śmieciową”. Przez kilka miesięcy w tajemnicy pracował nad nią „zespół śmieciowy” powołany przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Ogólnie zmienić ma się zasada płacenia za śmieci z gospodarstwa na osobę, a w szczególe cena śmieci. Ta dla zdecydowanej większości łomżan wzrośnie. Dotychczasowa łomżyńska „polityka śmieciowa” stosunkowo największymi kosztami obarczała mieszkających samotnie, a z godnie z nowymi założeniami największe obciążenia mają zostać przeniesione na rodziny 4-osobowe. W blokach wzrost opłat w ich przypadku wynosi niemal 120%.

O czym pamiętać, jeśli jesteś właścicielem busa lub planujesz jego wynajem?

Foto: O czym pamiętać, jeśli jesteś właścicielem busa...
JJS pon, 23 marca 2020 08:43

Zarówno posiadanie busa na własność, jak i skorzystanie z oferty wypożyczalni busów niesie za sobą wiele konsekwencji, z których jako prowadzący działalność i klienci musimy zdawać sobie sprawę. Przed zakupem lub wynajmem busa warto zaopatrzyć się w niezbędną wiedzę. Zachęcamy do lektury naszego artykułu, by uniknąć najczęstszych błędów podczas eksploatacji busa.

Właściciel marki ŁOMŻA przeznaczy 2 miliony na walkę z koranowirusem

Foto: Właściciel marki ŁOMŻA przeznaczy 2 miliony  na...
cz pon, 23 marca 2020 08:40

- Wspieram Polaków i przeznaczamy 2 miliony złotych na walkę z koranowirusem – zapowiada Van Pur S.A. To największa polska spółka piwowarska, producent marek takich jak Łomża, ale także Karpackie czy Cortes, która włącza się do walki z pandemią koronawirusa w Polsce. Pierwszy milion złotych przekaże na wsparcie szpitali w okolicach zakładów należących do grupy.

Wygodna pożyczka w dobie Internetu

Foto: Wygodna pożyczka w dobie Internetu
JJS pon, 23 marca 2020 08:35

Zdarzają się sytuacje, gdy potrzebujemy sumy pieniędzy wykraczającej poza środki, jakimi dysponujemy w danym momencie z tytułu dochodów. Wbrew pozorom nie są to wcale okoliczności rzadkie, ponieważ nagła konieczność posiadania określonej kwoty może wynikać niejednokrotnie z drobiazgowych powodów. Leczenie kanałowe zęba, naprawa samochodu czy kupno nowego sprzętu AGD. Z reguły nie jesteśmy w stanie ich wszystkich przewidzieć w swoim budżecie. Takie wypadki może doświadczyć każdy z nas i warto wiedzieć, co w takiej sytuacji możemy zrobić, aby jak najmniej odczuć ich konsekwencje. Racjonalnym jest wobec tego przyjrzenie się możliwości skorzystania z ofert szybkich pożyczek.

Mroźne noce

Foto: Mroźne noce
cz pon, 23 marca 2020 08:28

Do -5,4°C spadła temperatura powietrza nocą w Marianowie. Taką zmierzono na wysokości 2 metrów nad ziemi, przy gruncie była jeszcze niższa. Wiesław Winnicki dyżurny synoptyk z białostockiego Biura Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku prognozuje, że najbliższej nocy będzie jeszcze zimniej. Temperatura powietrza w województwie podlaskim miałaby spaść od -7°C do -10°C.

Pogrzeby tylko na cmentarzu

Foto: Pogrzeby tylko na cmentarzu
cz so, 21 marca 2020 16:53

- Ze względu na stan epidemii zarządzam w całej Diecezji Łomżyńskiej ograniczenie uroczystości pogrzebowych do jednej stacji na cmentarzu - ogłosił Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski. W sobotę, po wprowadzeniu w Polsce urzędowego stanu epidemii zwierzchnik Kościoła Łomżyńskiego wydał specjalny dekret określając jak teraz mają być sprawowane uroczystości pogrzebowe.

Uwaga przymrozki i to przez kilka nocy

cz so, 21 marca 2020 16:41

Karolina Kierklo, dyżurny synoptyk z białostockiego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega przez przymrozkami, które będą występowały przez kilka najbliższych nocy. Najzimniejsza ma być noc z niedzieli na poniedziałek - temperatura przy gruncie może spaść nawet do -11°C.

GR „Nadzieja” rusza na pierwszą linię frontu

Foto: GR „Nadzieja” rusza na pierwszą linię frontu
cz pt, 20 marca 2020 17:54

- Z dniem dzisiejszym zostaliśmy formalnie włączeni w państwowy system podmiotów walczących z koronawirusem – mówi ks. dr Radosław Kubeł, ratownik medyczny, twórca i szef Grupy Ratowniczej „Nadzieja”. Grupa przed 12. laty powstała przy parafii Krzyża Świętego w Łomży. Teraz, do walki z zagrożeniami jakie spowodował koronawirus zostały zaangażowane cztery zespoły ratowników „Nadziei” z karetkami grupy. - Nagle, z dnia na dzień znaleźliśmy się na pierwszej linii frontu. Naszym ratownikom, nie brakuje odwagi ani chęci do działania. Jedyny deficyt jaki odczuwamy to brak środków ochrony osobistej – mówi ks. Kubeł.

Przyszła Wiosna radosna w maseczce przed Źelganoco

Foto: Przyszła Wiosna radosna w maseczce przed Źelganoco
cz pt, 20 marca 2020 17:14

Powitanie upragnionej wiosny Anno Domini 2020 będzie odbywać się jednak bez Marzanny, która w kwarantannie zimowej musi przeczekać ataki niewidzialnego koronawirusa. Domyślamy się jego istnienia w piątek: przed przychodnią lekarską przy Wojska Polskiego w Łomży ludzie w maskach. Po drugiej stronie ulicy kolejka po chleb do piekarni: stojący na dystans metra. Łomżyniacy unikają spotkań w rodzinach podczas stanu epidemicznego, rezygnują z odwiedzin sąsiadów i przyjścia do przedszkola. - Pierwszy raz od 20 lat mi się zdarzyło, żebyśmy z dziećmi nie powitali Pani Wiosny – opowiada Maria Mikołajewska, szczęśliwa, że żaden z 25 pracowników „Dwójki” nie choruje na...

„Jest gest z serca, nic więcej”

Foto: „Jest gest z serca, nic więcej”
cz pt, 20 marca 2020 16:35

Maseczki jednorazowe, specjalistyczne maseczki węglowe, ponad 700 litrów płynu do dezynfekcji i 100 tysięcy par rękawiczek jednorazowych przekazali szpitalowi w Łomży Anna i Robert Rytel, właściciele Ubojni Rytel w Podgórzu. Aktualna wartość rynkowa przekazanego daru to około 50 tysięcy złotych, a przedsiębiorcy zapowiadają kolejne dostawy. - To są towary, które my w firmie użytkujemy na co dzień. Wiem jak to jest potrzebne w szpitalu - mówi Robert Rytel podkreślając, że przekazanie firmowych zapasów na potrzeby lekarzy i pielęgniarek, którzy będą najbardziej zagrożeni, to „jest gest z serca, nic więcej”.

Jak wybrać dobrą firmę IT do obsługi Twojego biznesu?

Foto: Jak wybrać dobrą firmę IT do obsługi Twojego bi...
JJS pt, 20 marca 2020 14:52

Outsourcing IT – sztab profesjonalistów na usługach Twojej firmy. Sprawdź jak dobrać odpowiedniego partnera i w końcu skupić się na prowadzeniu biznesu!

Firma Devo światowym liderem

Foto: Firma Devo światowym liderem
JJS pt, 20 marca 2020 12:58

Firma Devo zdobyła prestiżową nagrodę Red Dot 2020. Łomżyńska firma otrzymała ją za nowatorski design kolekcji mebli łazienkowych Oval, która wcześniej otrzymała już trzy inne nagrody, w tym główną w konkursie Dobry Wzór 2019, organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Za sprawą lauru Red Dot firma Devo dołączyła do grona liderów światowej branży łazienkowej, bo w tym międzynarodowym, organizowanym od 1955 roku konkursie, nagrody zdobywają tylko najlepsi, a konkurencja jest ogromna.

Dla kogo materac piankowy będzie optymalnym wyborem?

Foto: Dla kogo materac piankowy będzie optymalnym wyb...
JJS pt, 20 marca 2020 12:51

Można sobie odmówić wielu przyjemności, ale nigdy nie powinniśmy kalkulować w przypadku snu, który jest miłym odpoczynkiem, ale też koniecznością fizjologiczną odpowiedzialną za normalne, zdrowe funkcjonowanie. Musimy więc postarać się, by zawsze przebiegał w sposób niezakłócony. Kluczowym czynnikiem jest tu dobór odpowiedniego materaca. Czy model piankowy to rzeczywiście optymalny wybór?

Koronawirus: jak bezpiecznie wybrać się do lasu w czasie epidemii

Foto: Koronawirus: jak bezpiecznie wybrać się do lasu...
cz pt, 20 marca 2020 11:02

Nadzwyczajne środki wprowadzone w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się koronowirusa SARS-CoV-2, zwłaszcza zalecenie maksymalnej izolacji społecznej („zostań w domu”), sprawiły między innymi, że znacznie więcej Polaków odwiedza lasy. Leśnicy apelują, by nie tworzyć przy okazji wypraw do lasu skupisk ludzi, które mogą stanowić zagrożenie epidemiologiczne. Dla własnego i innych bezpieczeństwa wybierajcie większe kompleksy leśne, unikajcie najpopularniejszych turystycznie miejsc, odkrywajcie nowe miejsca, odwiedzajcie las raczej w dni powszednie, rano albo wieczorem.

Kolejny raz pijany głąb

cz pt, 20 marca 2020 10:03

Dwóch pijanych kierowców zatrzymali wczoraj w Łomży policjanci. Obaj to starsi panowie po 60. Jeden z nich jechał mając w sobie niemal 3 promile alkoholu oraz wydany w 2018 roku sądowy zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów do 30 maja 2022 roku.

Bocian! Patrz! Bocian!

Foto: Bocian! Patrz! Bocian!
cz pt, 20 marca 2020 09:38

Cytat: „Uratowani! Uratowani jesteśmy! Bocian! Patrz! Bocian! Jak on żyje, to znaczy, że my też możemy”. Do Łomży przyleciał pierwszy bocian. Dziś rano spacerował sobie w okolicach mostu majora Henryka Dobrzańskiego ps. „Hubal”. - Pierwszego bociana widziałem w środę, gdy schodził z komina termicznego do swojego gniazda w Kalinowie – mówi Mariusz Sachmaciński dyrektor Łomżyńskiego Parku Krajobrazowego Doliny Narwi dodając, że tego tego samego dnia widział bociany także w Krewie i Niwkowie.

Kino już tu się zmieści

Foto: Kino już tu się zmieści
cz pt, 20 marca 2020 08:33

Budowane nowe centrum handlowo-usługowe na terenie dawnego dworca autobusowego jest coraz wyższe. Urząd Miejski potwierdził, że zmieniono pozwolenie na jego budowę m.in. zwiększając jego wysokość i kubaturę budynku „B”. Teraz jest ona niemal dwa razy większa niż pierwotnie miała być. To oznacza, że fizycznie mogłyby zmieścić się tu także sale kinowe, o czym w mieście „plotkuje się” od kilku miesięcy.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę