sobota, 17 sierpnia 2019 napisz DONOS@

Rywalizacja o posłowanie

Foto: Rywalizacja o posłowanie
cz cz, 01 sierpnia 2019 09:09

Jesienią, między 12 października a 12 listopada, w Polsce odbędą się wybory parlamentarne. To najważniejsze wybory. Od ich wyników zależeć będzie, kto będzie rządził w kraju przez kolejne cztery lata. Nim Polacy pójdą do wyborczych lokali, aby wskazywać, kogo chcą mieć w Sejmie i Senacie, trwają wewnętrzne, skrywane wojny o to, aby znaleźć się na odpowiednim miejscu tworzonej przez partyjne władze listy wyborczej. U nas najwięcej do zdobycia, ale i stracenia, ma PiS, toteż największe emocje budzi rywalizacja o miejsca na jej liście wyborczej. Wszystko wskazuje na to, że w pierwszej 10. listy ma być aż troje kandydatów z Łomży: Lech Antoni Kołakowski, Bernadeta Krynicka i Agnieszka Muzyk. Wejście na listę tej ostatniej było prawdziwym zaskoczeniem – szczególnie dla obecnych posłów.

Pielgrzymi ruszyli na Jasną Górę

Foto: Pielgrzymi ruszyli na Jasną Górę
cz cz, 01 sierpnia 2019 07:44

Idą, aby podziękować Bogu za udaną operację, za zdaną maturę czy prosić o zdrowie dla najbliższych. Kilkaset osób po porannej Mszy świętej w Katedrze wyruszyło z Łomży w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę - Człowiek potrzebuje w swoim życiu świętości. Potrzebuje Boga, który będzie go prowadził, tak jak poprowadził lud Izraela przez pustynię, przez bezdroża, przez niebezpieczeństwa – mówił do pielgrzymów ks. biskup Janusz Stepnowski.

Pomoże w ratuszu

Foto: Pomoże w ratuszu
cz cz, 01 sierpnia 2019 06:46

Od dziś w ratuszu będzie pracował asystent osób starszych i z niepełnosprawnością. Ma im pomagać w czynnościach związanych z załatwianiem spraw urzędowych.

75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Foto: 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego
cz cz, 01 sierpnia 2019 06:02

Czym jest 1 sierpnia 1944 r. dla współczesnych Polaków? Pytanie dla niektórych osób może wydać się bezsensowne a nawet głupie, przecież wszyscy (?) wiemy, że chodzi o rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Powstania niezwykle bohaterskiego, mającego na celu nie tylko wyzwolenie okupowanej od 1939 r. stolicy Polski ale także pokazanie, że Polacy chcą i potrafią walczyć o wolność i niezależność. Oczywiście obarczone ono było wszystkimi konsekwencjami wynikającymi z zachodzących wówczas wydarzeń politycznych, porozumień, zdradzenia Polski przez sojuszników, bezwzględnego komunizowania terenów II Rzeczypospolitej. Było też wydarzeniem tragicznym, które od 1 sierpnia do 3 października 1944 r. pociągnęło za sobą śmierć około 18 tys. żołnierzy podziemia, którzy podjęli walkę z okupantem niemieckim oraz około 180 tys. ofiar wśród ludności cywilnej, bezwzględnie mordowanej przez bezwzględnego wroga. Bez wątpienia jest to tragiczny bilans, skłaniający do zastanowienia i szacunku do wszystkich ofiar.

„Łąka kwietna” to bujne chwasty i chaszcze w Parku JP II

Foto: „Łąka kwietna” to bujne chwasty i chaszcze w Pa...
cz śr, 31 lipca 2019 17:37

- Jestem właśnie na łące kwietnej w Parku Jana Pawła II – zadzwoniła zdenerwowana Czytelniczka portalu 4lomza.pl. - Stoją tabliczki z napisem, że łąka kwietna, a kwiaty to bylica, oset i pokrzywa! Jej zdaniem, chwasty to nie kwiaty, a do tego się rozsiewają i zaanektują przestrzeń na grządkach i rabatach innych kwiatów. Mowa o rozległym terenie parku od strony ruchliwej ul. Zawadzkiej, tuż za nowo budowanymi blokami przy stacji benzynowej. Ruch porównywalny tylko z aleją Legionów i Wojska Polskiego, na których są przejazdy krajowe i międzynarodowe. Poprosiliśmy o komentarz do tej opinii Teresę Grużewską, botanika i kustosza Muzeum Przyrody z Drozdowa. - Spostrzeżenia Czytelniczki są jak najbardziej trafne – mówi botanik. - Widać brak koszenia i estetyki.

Policjanci szukają oszustki, która okradła 85-latka z Łomży

cz śr, 31 lipca 2019 12:03

85-letni mieszkaniec Łomży był przekonany, że odwiedziła go pracownica socjalna. Wpuścił nieznajomą do swojego mieszkania, a ona podstępnie okradła seniora z jego oszczędności.

Ścieżka dydaktyczna wzdłuż nabrzeża Jeziora Rajgrodzkiego

Foto: Ścieżka dydaktyczna wzdłuż nabrzeża Jeziora Raj...
cz śr, 31 lipca 2019 11:28

Jezioro Rajgrodzkie to najbliższe Łomży i największe jezioro w powiecie grajewski. Powierzchnia samego jeziora to ponad 200 ha, ale cały kompleks Jezior Rajgrodzkich jest ponad siedem razy większy. Dzięki temu to doskonałe miejsce do wypoczynku nad wodą, a teraz za sprawą funduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego będzie jeszcze bardziej atrakcyjne. Zarząd województwa rozstrzygnął konkursu na dotacje z działania dotyczącego ochrony zasobów bio- i georóżnorodności oraz krajobrazu. Wśród wybranych do dofinansowania jest projekt dotyczący budowy ścieżki dydaktycznej wzdłuż nabrzeża Jeziora Rajgrodzkiego.

Sierpień – miesiąc dobrowolnego daru abstynencji

Foto: Sierpień – miesiąc dobrowolnego daru abstynencji
cz śr, 31 lipca 2019 08:58

- Alkohol w Polsce jest dostępny zawsze i wszędzie. Ta destrukcyjna substancja psychoaktywna jest na wyciągnięcie ręki i pogłębia proces degradacji społecznej – napisał bp Tadeusz Bronakowski w corocznym apelu Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych na sierpień – miesiąc abstynencji. - Prosimy o podjęcie dobrowolnej abstynencji od alkoholu w sierpniu, w miesiącu wielkich patriotycznych rocznic i świąt Maryjnych. Nasi przodkowie nie szczędzili sił i krwi, aby bronić ziemi ojczystej. My także pokażmy, że jesteśmy gotowi bronić wolności wyrzekając się tego, co zniewala tak wielu spośród nas - czytamy w apelu.

Z Drzewnej do Chicago i na Hawaje

Foto: Z Drzewnej do Chicago i na Hawaje
cz śr, 31 lipca 2019 08:44

– U Krzysztofa Klenczona często bywałem w domu, ze Stanem Borysem jeździłem na ryby – mówi Wiesław Boryszewski. Przez 14 lat prowadził w Chicago klub, w którym regularnie występowali najpopularniejsi polscy artyści, również Krzysztof Krawczyk czy Waldemar Kocoń. – Mnie w Chicago wszyscy znali. Przyjeżdżali zabawić się z całego miasta i z przedmieść. Przyjeżdżali nawet z Wisconsin, gdzie też mieszka dużo Polaków, a nie mieli tam klubów – opowiada Amerykanin, który po latach odwiedza stare kąty w rodzinnej Łomży.

Mistrzowie pychówek i flisacy na Narwi pod Łomżą

Foto: Mistrzowie pychówek i flisacy na Narwi pod Łomżą
mm wt, 30 lipca 2019 22:12

- Od dziecka pływałem po rzece pychówką u dziadka, najpierw pływaliśmy razem na ryby, a potem sam wsiadałem do łodzi – opowiada nad lśniącą w promieniach słońca Narwią Mateusz Listowski, 27-letni łomżyniak ze Zdrojowej, który po 6 latach pobytu w Wielkiej Brytanii pierwszy raz wziął udział w wyścigu pychówek. W roli debiutanta spisał się znakomicie: po kilku latach bez wiosła w rękach zajął 2. miejsce. O tytuł mistrza Narwi walczył na wezbranym wysoko nurcie po nawałnicy trzy godziny wcześniej, rywalizując z 5-oma śmiałkami na malowniczym tle zielonych łąk Piątnicy. W tym czasie od Wizny sunął do Portu Łomża wielometrowy sznur tratw flisaków. Chcą Biebrzą, Narwią i Wisłą pokonać szlak, którym spławiano pnie drzew - w hołdzie 450-leciu Unii Lubelskiej.

Borysewicz czwarty z KO do Sejmu

Foto: Borysewicz czwarty z KO do Sejmu
cz wt, 30 lipca 2019 21:01

Maciej Borysewicz, jeden z wiceprzewodniczących Rady Miejskiej ma być czwarty na liście Koalicji Obywatelskiej w jesiennych wyborach do Sejmu RP. Robert Tyszkiewicz, szef wojewódzkich struktur Platformy Obywatelskiej ogłosił 7 nazwisk z listy, która ma liczyć 28 osób.

Niszczycielska siła natury (foto i video)

Foto: Niszczycielska siła natury (foto i video)
cz wt, 30 lipca 2019 18:17

Drozdowo najbardziej ucierpiało w trakcie wtorkowej nawałnicy, która w południe przeszła nad regionem. Przy ul. Kraska, znajdującej się w północnej części miejscowości, silny podmuch wiatru uszkodził, a nawet doszczętnie zniszczył kilka budynków. - Na szczęście w zdarzeniach ludzie nie ucierpieli – mówił brygadier Grzegorz Wilczyński zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży. - W sumie mieliśmy zgłoszonych 31 interwencji. Sześć z nich dotyczyły uszkodzonych budynków, ale nie wszystkie te zniszczenia były nam zgłoszone – dodaje komendant wyjaśniając, że może do tej liczby dodać jeszcze co najmniej dwa inne.

Narkotyki nie trafiły na rynek

cz wt, 30 lipca 2019 14:38

- Z naszych ustaleń wynika, że narkotyki mogły być przeznaczone także na teren Łomży – mówi prokurator Rafał Kaczyński, zastępca Prokuratora Okręgowego w Łomży. Śledczy z tej prokuratury postawili trzem osobom zarzuty udziału w obrocie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, a w toku postępowania zabezpieczono około 4,5 kg narkotyków i substancji do ich produkcji. - Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Łomży zostawał wobec wszystkich podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy – podaje prokuratura.

Ukradł kartę bankomatową i poszedł na zakupy - najbliższe miesiące spędzi w areszcie

Foto: Ukradł kartę bankomatową i poszedł na zakupy - ...
cz wt, 30 lipca 2019 14:04

39-letni mieszkaniec Łomży trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu. Mężczyzna „znany policjantom z przestępczej działalności”, tym razem jest podejrzany o dokonanie kilkunastu kradzieży z włamaniem na konto bankowe. Posługując się karta bankomatową kobiety robił sobie zakupy.

Przeszła nawałnica

Foto: Przeszła nawałnica
cz wt, 30 lipca 2019 13:43

W ciągu pierwszego kwadransa spadło około 15 litrów, a w trakcie około 40-minutowej ulewy blisko 27 litrów wody na metr kwadratowy ziemi. Ulewie, która przed godziną 13. nadciągnęła nad Łomżę towarzyszyła burza z porywami wiatru przekraczającymi 86 km/h. Nawałnica łamała drzewa, a nawet zrywała dachy. Strażacy odebrali już 12 wezwań i jak mówi komendant Grzegorz Wilczyński ciągle napływają nowe. Tymczasem synoptycy przewidują dalszy rozwój burz z opadami o natężeniu umiarkowanym i silnym.

Zaklejone zielone strzałki... na stałe

Foto: Zaklejone zielone strzałki... na stałe
cz wt, 30 lipca 2019 12:45

- Codziennie jadąc ulicą Wojska Polskiego do Bawełny i skręcając w prawo w ulicę Sikorskiego staję przed sygnalizatorem świetlnym, na którym zaklejona jest zielona strzałka do skrętu w prawo. Kierowcy tracą tu czas, a środowisko otrzymuje dodatkowa porcję dwutlenku węgla – denerwuje się Czytelnik. Faktycznie na dwóch z czterech wjazdów na skrzyżowanie Wojska Polskiego i Sikorskiego na sygnalizatorach zaklejone są zielone światła ze strzałką do skrętu w prawo, a na dwóch pozostały zielona strzałka się włącza.

Utopiła się w Narwi

Foto: Utopiła się w Narwi
cz pon, 29 lipca 2019 16:14

Martwą sarnę wyciągnęli z Narwi strażacy. Unoszące się na wodzie ciało zwierzęcia zauważono przed godziną 16. w okolicy dawnego kąpieliska miejskiego przy moście majora Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal.

Sklepów z wódką w Łomży nie będzie więcej?

Foto: Sklepów z wódką w Łomży nie będzie więcej?
cz pon, 29 lipca 2019 16:02

Wojewoda Podlaski stwierdził nieważność uchwały Rady Miejskiej Łomży zwiększająca o połowę limity zezwoleń na sprzedaż win i mocnych alkoholi w mieście. Uchwałę podjęto większością 11 „za” przy 10 „przeciw” i 1 głosie wstrzymującym i 1 radnej nieobecnej. Wojewoda unieważnił ją bo: „Nie do zaakceptowania są w ocenie organu nadzoru motywy jakimi kierował się organ stanowiący Miasta Łomża(...)”. To miał być interes przedsiębiorców ponad zagrożenia dla mieszkańców.

FDS topnieje

cz pon, 29 lipca 2019 15:19

Wojewoda podlaski ogłosił nabór wniosków Funduszu Dróg Samorządowych na 2020 rok. Tym razem limit rządowych środków jest o ponad 1/3 niższy niż w tym roku. To 201,4 mln zł, ale do rozdysponowania w naborze jest „tylko” 156 mln zł, bo reszta ma być na sfinansowanie zadań wieloletnich z tegorocznego FDS, których realizacja odbędzie się w 2020 r.

ASF powrócił

Foto: ASF powrócił
cz pon, 29 lipca 2019 14:03

Pierwszy od niemal roku przypadek ASF u dzików w potwierdzono w okolicy wsi Siestrzanki na terenie gminy Jedwabne. To już 1434 tegoroczny przypadek stwierdzenia afrykańskiego pomoru świń u dzików w Polsce.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę