poniedziałek, 25 czerwca 2018 napisz DONOS@

Pożar w Czerwonym Borze

Foto: Pożar w Czerwonym Borze
cz pt, 08 czerwca 2018 18:23

Przez blisko trzy godziny kilkudziesięciu strażaków z jednostek zawodowych i ochotniczych walczyło z pożarem lasu na terenie kompleksu Czerwony Bór. Pożar został już ugaszony. W akcję zaangażowanych było 12 zastępów straży pożarnej. Spłonął hektar prywatnego lasu.

Szcześniak, Trzecia Godzina Dnia i festyn w Łomży

Foto: Szcześniak, Trzecia Godzina Dnia i festyn w Łomży
cz pt, 08 czerwca 2018 17:29

- Obecny tydzień jest najwyrazistszym czasem, kiedy cały Kościół łomżyński włącza się w wielki jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich Łomży – mówi ksiądz Jacek Czaplicki, przewodniczący wydziału duszpasterstwa ogólnego Kurii Diecezjalnej, zapowiadając wydarzenia duszpasterskie i z kręgu kultury chrześcijańskiej w najlepszym artystycznie wydaniu: w sobotę, 9. czerwca, w Łomży na Starym Rynku około godziny 19. wystąpi Mietek Szcześniak i znakomity zespół śpiewaczy TGD – Trzecia Godzina Dnia. W niedzielę Marsz dla Życia i wielki festyn rodzinny w parafii Krzyża Św.

Po rehabilitacji ciężko stać długo na przystanku MPK

Foto: Po rehabilitacji ciężko stać długo na przystank...
cz pt, 08 czerwca 2018 15:53

W Łomży stoi 179 przystanków autobusów miejskich MPK: 103 wiaty z ławką dla oczekujących pasażerów oraz 76 słupków - jeden z nich przy ulicy Rybaki, naprzeciwko Centrum Rehabilitacji pod wezwaniem św. Rocha. Z placówki Caritas Diecezji Łomżyńskiej codziennie korzysta ponad 300 osób z różnymi schorzeniami z Łomży i zza miasta. Większość jest przywożona autami, część schodzi lub zjeżdża wózkiem inwalidzkim stromą ul. Kapucyńską z przystanków na Starym Rynku i Rządowej. Czytelniczka za naszym pośrednictwem apeluje o wiatę z ławeczką dla pacjentów CRC na Rybakach. Mówi, że sama wcześniej zabiegała o ustawienie ławki, ale jej prośby odbijały się od... ściany.

Zaginęła 27-latka

Foto: Zaginęła 27-latka
cz pt, 08 czerwca 2018 11:21

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kolnie poszukują zaginionej 27-letniej mieszkanki miejscowości Czerwone, gmina Kolno. Kobieta wyszła z domu wczoraj około godziny 10.00 i do chwili obecnej nie powróciła do miejsca zamieszkania, ani też nie nawiązała kontaktu z rodziną. Policjanci proszą o pomoc w jej odnalezieniu.

„Czołówka” koło Miastkowa

Foto: „Czołówka” koło Miastkowa
cz pt, 08 czerwca 2018 10:13

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku do którego doszło w okolicach Miastkowa na drodze krajowej nr 61 Łomża – Ostrołęka. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że jadący od Ostrołęki w kierunku Łomży busem marki Citroen kierowca z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się czołowo z tirem jadącym w przeciwnym kierunku.

Chrzanowski pomnika księciu Januszowi I nie postawi

Foto: Chrzanowski pomnika księciu Januszowi I nie pos...
cz pt, 08 czerwca 2018 08:18

Za tydzień wielki jubileusz 600-lecia nadania praw miejskich Łomży, kiedy planowano odsłonić 3-metrowy pomnik księcia Janusza I, roztropnego władcy Mazowsza, który 15. czerwca 1418 r. nadał prawa. Rok temu na uroczystej sesji Rady Miasta w 599. rocznicę miejskości pokazano model, a w styczniu radni na wniosek prezydenta Mariusza Chrzanowskiemu jednomyślnie przyjęli uchwałę o uhonorowaniu zacnego księcia pomnikiem na Starym Rynku. „Umowa na realizację pomnika ze studiem rzeźby JagenMeer z Torunia nie została dotychczas podpisana” - napisał insp. Łukasz Czech z ratusza. - 15. czerwca, zamiast odsłonięcia pomnika, powinien nastąpić uroczysty zwrot modelu, jaki przywiozłem do Łomży rok temu – mówi artysta rzeźbiarz Maciej Jagodziński.

Śmiertelne niebezpieczeństwo

cz pt, 08 czerwca 2018 06:38

Nocą kierowca Hyundai potrącił rowerzystę, który jechał bez żadnego oświetlenia. Niestety 71-letni mężczyzna zmarł.

Polityczna sprawa

cz cz, 07 czerwca 2018 17:01

Śledczy z łomżyńskiej prokuratury ponownie nie dopatrzyli się groźby bezprawnej czy publicznego nawoływania do popełnienia zbrodni zabójstwa wobec członków i sympatyków Platformy Obywatelskiej w internetowym wpisie radnego z Nowogrodu. Najpierw z tego tytułu odmówili wszczęcia śledztwa, później po orzeczeniu Sądu Okręgowego w Łomży, który nakazał je wszcząć, umorzyli je ponownie dochodząc do tego samego wniosku - brak znamion czynu zabronionego. Historia zaczęła się daleko od Łomży i gdyby nie nasi lokalni „politycy” ani my, ani wymiar sprawiedliwości tym by się nie zajmował...

Łomży nie stać na nowy dworzec autobusowy?

Foto: Łomży nie stać na nowy dworzec autobusowy?
cz cz, 07 czerwca 2018 11:02

Ponownie nie udał się władzom miasta przetarg na wybór wykonawców, którzy mieliby zbudować w mieście nowy dworzec autobusowy. Ten stary sprzedano kilka miesięcy temu, przy czym latem teren ma zostać wydany nowemu właścicielowi. Początkowo władze zakładały, że za pieniądze ze sprzedaży starego dużego dworca, uda się zbudować mniejszy, ale bardziej funkcjonalny. Niestety trzeci przetarg ogłoszony na poszczególne zadania ponownie dowiódł, że ceny oferowane przez przedsiębiorców są dwa – trzy razy wyższe niż możliwości budżetu miasta.

OSA w mieście i regionie

Foto: OSA w mieście i regionie
cz śr, 06 czerwca 2018 17:44

Sześć w mieście Łomży, pięć w gminie Piątnica i trzy w gminie Łomża - siłownie pod chmurką, place zabaw dla dzieci, strefy gier i relaksu maja powstać w ramach rządowego Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA). Ministerstwo Sportu i Turystyki wybrało projekty do dofinansowania. Z województwa podlaskiego przeszły 44 wnioski, przy czym cześć z nich - jak na przykład samorządów łomżyńskich - dotyczą realizacji kilku zadań.

Nożownik zaatakował kobietę

cz śr, 06 czerwca 2018 14:48

Na trzy miesiące trafił do tymczasowego aresztu Dariusz B. Mężczyzna usiłował nożem zadać cios kobiecie w okolicę szyi. Jak podaje prokuratura czynu tego dopuścił się działając w warunkach recydywy.

Karta EKUZ lepsza niż ubezpieczenie turystyczne?

Foto: Karta EKUZ lepsza niż ubezpieczenie turystyczne?
JJS śr, 06 czerwca 2018 12:05

Planując wyjazd za granicę warto również zaplanować dla siebie odpowiednią ochronę w czasie tego pobytu. Zasadniczo, każdy wyjeżdżający może wybrać jedną z dwóch opcji lub połączyć je obie. Do dyspozycji jest ubezpieczenie państwowe, udostępniane dzięki Europejskiej Karcie Ubezpieczenia Zdrowotnego. Jest to ochrona bezpłatna, dostępna wszystkim tym, którzy w Polsce mają państwowe ubezpieczenie zdrowotne. Druga opcja, to prywatne ubezpieczenie turystyczne, które we własnym zakresie można wykupić.

Co dalej z budową Zawadzkiej?

Foto: Co dalej z budową Zawadzkiej?
cz śr, 06 czerwca 2018 11:02

Coraz bardziej komplikuje się sytuacja przy budowie przedłużenia ul. Zawadzkiej w Łomży. Po wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku, który uchylił decyzję wojewody strona skarżąca wystąpiła do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Łomży o podjecie stosownych działań, czyli – wstrzymanie prac budowlanych. Także przyznający dotację unijną z której finansowana jest budowa ulicy chce wyjaśnień od prezydenta Łomży i wojewody podlaskiego. Zagrożona jest budowa kilometra dwujezdniowej ulicy i 15 mln zł unijnej dotacji.

Kolejny pijany jechał przez Łomżę

cz śr, 06 czerwca 2018 10:16

Blisko dwa promile alkoholu miał w sobie 61-letni mieszkaniec Łomży, który wczoraj przed wieczorem usiłował prosto jechać samochodem. Mężczyzna wpadł na ul. Wiosennej po tym, gdy jeden ze świadków jego pijanej jazdy wezwał policję.

Atlas Polska najlepszy partner w branży maszyn i urządzeń budowlanych i nie tylko

Foto: Atlas Polska najlepszy partner w branży maszyn ...
JJS śr, 06 czerwca 2018 09:19

Kompleksowy i wydajny park maszyn to miejsce, w którym każde przedsiębiorstwo może liczyć na dobór odpowiedniego sprzętu i kompetentnych ludzi. Niezbędna staje się również ciągła analiza rynku i aktualnych potrzeb klientów.

Studenci zaczęli zabawę

Foto: Studenci zaczęli zabawę
mm wt, 05 czerwca 2018 19:35

Festiwalem kolorów czyli Holi Day rozpoczął się Tydzień Kultury Studenckiej zorganizowany przez Samorząd Studencki Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Studenckie świętowanie potrwa do 9 czerwca. Punktem kulminacyjnym juwenaliów będzie koncert z gwiazdami muzyki popularnej 8 czerwca na muszli w Łomży.

Wypadek z autobusem szkolnym

Foto: Wypadek z autobusem szkolnym
cz wt, 05 czerwca 2018 15:34

Autobus szkolny, osobówka i bus zderzyły się na drodze krajowej nr 63 w rejonie miejscowości Brulino-Piwki gmina Czyżew. Jedna osoba trafiła do szpitala. Policjanci informując o wypadku zaznaczają, że droga jest zablokowana.

ŁoKeRy najczęściej jadą ze Szmaragdowej do Ronda Solidarności

Foto: ŁoKeRy najczęściej jadą ze Szmaragdowej do Rond...
cz wt, 05 czerwca 2018 15:07

Przez 40 dni funkcjonowania Łomżyńskiej Komunikacji Rowerowej w systemie zarejestrowało się blisko 1500 użytkowników. Władze miasta i przedstawiciele firmy BikeU, z którą pilotażowo uruchomiono w mieście ŁoKeRy, chwalą się sukcesem. - To najlepszy pilotaż w Polsce – mówi Marcin Jeż z BikeU licząc, że do końca pilotażu liczba użytkowników będzie zwielokrotniona. Do dziś ŁoKeRy wypożyczane w Łomży były 6040 razy, co oznacza, że średnio każdy z rowerów wypożyczany był niespełna 2 razy na dobę. Takiej statystyki władze nie chcą jednak pokazywać. Podają, że najpopularniejszą trasą wybieraną przez użytkowników ŁoKera jest przejazd... ze Szmaragdowej do Ronda Solidarności.

Rodzina straciła dom

Foto: Rodzina straciła dom
cz wt, 05 czerwca 2018 14:46

Czteroosobowa rodzina straciła dach nad głową po tym gdy na poddaszu ich domu wybuchł pożar. W akacji gaśniczej w Dębnikach, na terenie gminy Zbójna, uczestniczyło blisko 30 strażaków z jednostek zawodowych i ochotniczych. Spalił się murowany dom kryty blachą. - Niestety płomienie ognia, ale i zniszczenia sprawiły, że nadzór budowlany zakazał eksploatacji budynku – mówi brygadier Grzegorz Wilczyński, zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Łomży.

Rekordziści nietrzeźwości

cz wt, 05 czerwca 2018 13:55

Ponad cztery promile alkoholu miał w sobie rowerzysta, który jadąc zjeżdżał na lewy pas jezdni i o mały włos nie zginął pod kołami samochodu, który musiał zjechać na pobocze. Pijany wpadł bo jego wyczyny na drodze widziała policjantka, która po pracy jechała swoim samochodem z małą córką. Rowerzysta przyznał, że pił dzień wcześniej i przed wejściem na rower...

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę