poniedziałek, 21 października 2019 napisz DONOS@

Samotni płacą więcej, aby inni płacili mniej

Foto: Samotni płacą więcej, aby inni płacili mniej
cz cz, 03 października 2019 11:32

Wdowa mieszkającą samotnie w 45-metrowy mieszkaniu pożaliła się władzom miasta na horrendalnie wysokie opłaty za śmieci i „niesprawiedliwy społecznie” system rozdziału kosztów gospodarki śmieciowej, który „uderza w starych samotnych ludzi”. W imieniu prezydenta odpowiedział wiceprezydent Andrzej Garlicki. Z rozbrajającą szczerością podaje, że „przyjęty w Łomży model naliczania opłat od gospodarstwa domowego jest szczególnie korzystny dla dużych rodzin, gdzie stawka nie rośnie wraz z ilością osób - nie ma znaczenia czy rodzina liczy 2 czy np. 10 osób.”

118 km/h przez wieś

cz cz, 03 października 2019 08:48

Nowa Kubra to wieś położona pomiędzy Przytułami a Radziłowem. W domach zbudowanych wzdłuż dzisiejszej drogi wojewódzkiej nr 668 mieszka niespełna 150 osób. Mieszkańcy skarżą się, że kierowcy jadący przez wieś za nic mają ograniczenia prędkości i wielu z nich pędzi tu z prędkością pod 100 km/h. Teraz policjanci potwierdzają te zgłoszenia i wyłapują tu prawdziwych piratów drogowych.

Nasze Słoneczko czuwa nad Klubem Seniora w Pniewie

Foto: Nasze Słoneczko czuwa nad Klubem Seniora w Pniewie
cz cz, 03 października 2019 08:07

Sołtys Pniewa Wojciech Korwek wchodzi raźno do GOK-u, który stoi na terenie dworu dziedziców: Jerzego i Marii Jabłońskich. - Ich syn Janusz był u nas z wykładem, książkę o rodzinnym dworze i Pniewie napisał – opowiada z uśmiechem 41-letni rolnik, 5. rok sprawujący ważną funkcję we wsi. Ale dzisiaj nie on będzie bohaterem 2-godzinnego spotkania w budynku z remizą OSP i biblioteką, tylko Klub Seniora. Około 30 pań i panów z lekką siwizną na skroniach uczestniczyło w spotkaniu rocznicowym z gośćmi Klubu Seniora, mówiącego głosem swego reprezentanta Zygmunta Grzanki: - Jesteśmy wdzięczni władzom gminy Łomża za okazane zainteresowanie. Zostaliśmy dostrzeżeni...

Groźny wypadek w Konarzycach

Foto: Groźny wypadek w Konarzycach
cz cz, 03 października 2019 06:23

Dwie ciężarówki zderzyły się przed świtem w Konarzycach na drodze wojewódzkiej nr 677. Siła uderzenia była tak duża, że od jednej z nich oderwała się kabina. Na szczęście kierowcy wyszli z tego bez szwanku.

Rusza pomoc suszowa

Foto: Rusza pomoc suszowa
cz śr, 02 października 2019 15:26

Od czwartku wszystkie biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczną przyjmowanie wniosków o pomoc dla gospodarstw rolnych poszkodowanych w tym roku w wyniku suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi. Rekompensaty pochodzić będą z budżetu krajowego.

Forum Seniora będzie w Piątnicy

Foto: Forum Seniora będzie w Piątnicy
cz śr, 02 października 2019 15:04

- Mam nadzieję, że w 2020 roku uda się nam rozdysponować około 2 milionów złotych pomiędzy społeczników i organizacje pozarządowe w Łomży, w kilkunastu gminach powiatu łomżyńskiego i okolicy – planuje Paweł Backiel, 40-letni prezes Podlaskiej Federacji Organizacji Pozarządowych w Białymstoku, który zagościł w Domku Pastora w Łomży na konferencji, zapowiadającej Forum Seniora w Piątnicy. - Będzie to cykl szkoleniowy z zakresu bezpieczeństwa seniorów, prowadzony przez policjantów i powiatowego rzecznika praw konsumentów. Ponadto eksperci z pozyskiwania środków zewnętrznych doradzą uczestnikom, jak zdobyć fundusze dla organizacji seniorów i NGO.

Dotacja na bieżnię w Piątnicy

Foto: Dotacja na bieżnię w Piątnicy
cz śr, 02 października 2019 14:57

Szacowana wartość inwestycji sięga niemal 2 mln zł, a przyznane dofinansowanie ma wynieść 600 tys. zł. Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sportowa Polska - program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej” przyznało dotację na przebudowę boiska sportowego przy szkole w Piątnicy. Powstanie m.in. bieżnia ze sztuczną nawierzchnią o długości 333 metrów.

Liderzy samorządowych inwestycji

Foto: Liderzy samorządowych inwestycji
cz śr, 02 października 2019 09:31

Województwo podlaskie jest na pierwszym miejscu wśród województw. Białystok jest na drugim miejscu wśród miast wojewódzki, a powiat wysokomazowiecki na drugim miejscu wśród powiatów. Wysokie Mazowieckie jest na 8 miejscu wśród miast powiatowych, a Łomża jest na 14 miejscu, cztery oczka niżej niż Suwałki, wśród polskich miast na prawach powiatu. Pismo samorządowców „Wspólnota” opublikowało najnowszy ranking „Liderzy inwestycji Ranking wydatków inwestycyjnych samorządów 2016–2018”.

Mieszkańcy zablokują skrzyżowanie w Chojnach Młodych

Foto: Mieszkańcy zablokują skrzyżowanie w Chojnach Mł...
cz śr, 02 października 2019 08:21

W najbliższy piątek mieszkańcy Chojn Młodych i Starych chcą zablokować skrzyżowanie drogi krajowej nr 61 z drogami powiatowymi do Nowogrodu i Śniadowa. To ich protest przeciwko zwlekaniu z przebudową niebezpiecznego skrzyżowania. Protest planowany jest między godziną 13.00 a 16.00.

Nakaz sądowy do zapłaty

Foto: Nakaz sądowy do zapłaty
JJS wt, 01 października 2019 15:57

Nie zawsze jesteśmy wstanie przewidzieć konsekwencje naszych działań w sieci. Zdarza się, że naciskamy bezwiednie prośby o zaakceptowanie nie zdając sobie z czyhających z tego niebezpieczeństw. Zaczynamy się nad tym zastanawiać dopiero wtedy, gdy otrzymujemy sądowne wezwanie do zapłaty.

Szybka pani w Miastkowie

Foto: Szybka pani w Miastkowie
cz wt, 01 października 2019 10:43

Policjanci z Łomży zatrzymali prawo jazdy 32-letniej kobiecie, która jechała w Miastkowie z prędkością 108 km/h. Tym samym kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 58 km/h.

Uczniowie jadą za darmo... tylko po mieście

Foto: Uczniowie jadą za darmo... tylko po mieście
cz wt, 01 października 2019 10:27

Od dziś uczniowie łomżyńskich szkół mogą bezpłatnie jeździć autobusami komunikacji miejskiej w Łomży. Zwolnienie z konieczności kupowania biletów - na podstawie ważnej legitymacji szkolnej - dotyczy wszystkich uczniów – mieszkańców miasta, ale i okolicznych miejscowości do ukończenia 22 roku życia, ale – jak wyjaśnia Janusz Nowakowski, dyrektor MPK Łomża – tylko w granicach administracyjnych miasta. W autobusach do Piątnicy, Kupisk, Konarzyc, czy Starej Łomży bilety są konieczne... zarówno dla mieszkańców tych miejscowości jak i dla wszystkich mieszkańców Łomży.

Przewodniczący Episkopatu zachęca do udziału w wyborach parlamentarnych

cz wt, 01 października 2019 08:37

Z moralnego punktu widzenia miłość Ojczyzny i odpowiedzialność za dobro wspólne wymagają od wszystkich korzystania z prawa wyborczego – podkreślił abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski w „Słowie przed wyborami parlamentarnymi”.

Marek Komorowski nowym kandydatem PiS na senatora

Foto: Marek Komorowski nowym kandydatem PiS na senatora
cz pon, 30 września 2019 16:29

Doświadczony samorządowiec z Zambrowa, wiceprzewodniczący sejmiku województwa podlaskiego Marek Komorowski jest nowym kandydatem PiS na senatora w okręgu łomżyńsko-suwalskim. Komorowski został zgłoszony przez tę partię w poniedziałek po południu, po śmierci Kornela Morawieckiego, który pierwotnie miał ubiegać się o ten mandat senatorski.

Jakie akwarium wybrać?

Foto: Jakie akwarium wybrać?
JJS pon, 30 września 2019 14:24

Kupno akwarium to jedno, a wyposażenie go to druga ważna sprawa. Zanim wpuścimy do niego pierwsze rybiki, trzeba jakiś czas odczekać, aby rozwinął się optymalnie odpowiedni ekosystem.

Zmarł drugi kandydat na „naszego” senatora

Foto: Zmarł drugi  kandydat na „naszego” senatora
cz pon, 30 września 2019 13:21

Zmarł Kornel Morawiecki – ojciec premiera i kandydat PiS na senatora w okręgu łomżyńsko-suwalskim. Kornel Morawiecki to drugi zmarły już z czwórki zarejestrowanych kandydatów na „naszego” senatora.

Ogromne wsparcie finansowe z FDS

Foto: Ogromne wsparcie finansowe z FDS
cz pon, 30 września 2019 13:05

- Ponad 20 i pół miliona złotych dla miasta Łomża, ponad 14 i pół miliona złotych dla gmin z terenu powiatu łomżyńskiego i niemal równe 14 i pół miliona złotych dla powiatu łomżyńskiego. Ogromne pieniądze – w sumie ponad 49 i pół miliona złotych - otrzymają łomżyńskie samorządy na budowy i remonty dróg z tegorocznego rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. W poniedziałek wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski samorządowcom wręczał tabliczki z kwotą dotacji jaką mają otrzymać z FDS. - Na podpisywanie umów będziemy umawiać się indywidualnie – zapowiadał wojewoda.

Nastolatek z narkotykami

Foto: Nastolatek z narkotykami
cz pon, 30 września 2019 11:19

Ponad 30 gramów marihuany i blisko 30 gramów amfetaminy miał 19-letni mieszkaniec powiatu grajewskiego. Policjanci wcześniej zdobyli informacje, że może posiadać środki odurzające.

Pijani poszaleli na drodze

Foto: Pijani poszaleli na drodze
cz pon, 30 września 2019 11:10

Pijani kierowcy potrafią brawurowo jechać całą szerokością drogi zagrażając wszystkim innym uczestnikom ruchu i zachowywać się jak tchórze, gdy uświadomią sobie, że za taką jazdę grozi im kara. Wczoraj policjanci z Łomży zatrzymali czterech pijanych, którzy jechali dwoma samochodami i żaden z nich nie chce się do tego przyznać. Prowadzone przez jednego z ich auto uderzyło w lanosa na ul. Sikorskiego, po czym kierowca odjechał...

Dworna, Giełczyńska, Rządowa... do remontu

Foto: Dworna, Giełczyńska, Rządowa... do remontu
cz pon, 30 września 2019 09:06

Ratusz ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawców pięciu kolejnych ulic, które mają być wyremontowane dzięki dotacji z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. To znajdujące się w obrębie starówki ulice: Dworna, Giełczyńska i Rządowa oraz ul. Dmowskiego i ul. Partyzantów.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę