środa, 19 grudnia 2018 napisz DONOS@

Potrącenie na Zawadzkiej

Foto: Potrącenie na Zawadzkiej
mm pon, 03 grudnia 2018 21:20

Na ul. Zawadzkiej samochód osobowy potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych mężczyznę. Poszkodowany 43-latek został zabrany do szpitala.

Udany jubileusz 25-lecia Hospicjum z przykrym akcentem

Foto: Udany jubileusz 25-lecia Hospicjum z przykrym a...
cz pon, 03 grudnia 2018 16:03

- Goście na naszym jubileuszu dopisali, tylko prezydent naczelny Łomży się nie zjawił, więc bardzo przykro mi było z tego powodu... – dzieli się wrażeniami Teresa Steckiewicz, 81-letnia założycielka i od ponad 26 lat nieprzerwanie społeczna prezes Łomżyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych, prowadzącego Hospicjum pw. Świętego Ducha w Łomży. Z okazji 25-lecia placówki - na 15 łóżek przy ul. Rybaki – w sobotę w kościele Ojców Kapucynów biskup łomżyński ks. Janusz Stepnowski odprawił mszę św. w koncelebrze, zaś w Hotelu Gromada odbyło się spotkanie z udziałem 75 gości, gdzie przewodniczący Rady Miasta Jan Olszewski i wiceprezydent Andrzej Garlicki zadeklarowali 25 000 zł na łóżka dla hospicjum. Inicjatywę złożenia prezentu musi poprzeć jeszcze Rada Miasta.

Dostali Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości

Foto: Dostali Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości
cz pon, 03 grudnia 2018 15:39

Biskup senior Stanisław Stefanek, ks. prałat Czesław Oleksy, były senator Lech Feszler, czy prof. Kazimierz Pieńkowski, założyciel i pierwszy rektor PWSiP w Łomży znaleźli się w gronie 50 osób, mieszkańców województwa podlaskiego, którym premier Mateusz Morawiecki przyznał Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Dekoracji uhonorowanych dokonał wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski

Radni PO i PSL: Nasi wyborcy dali nam wyraźny mandat do decydowania o przyszłości naszego regionu

Foto: Radni PO i PSL: Nasi wyborcy dali nam wyraźny m...
cz pon, 03 grudnia 2018 14:05

Polityczne waśnie w Sejmiku województwa podlaskiego stają się coraz bardziej widoczne. Zarówno PiS, które zdobyło większość mandatów radnych, jak i koalicja PO i PSL, deklarują wolę osiągnięcia kompromisu, a jednocześnie posądzają o złą wolę tę drugą stronę. Po liście Artura Kosickiego, przewodniczącego klubu radnych PiS w Sejmiku i jednocześnie marszałka-elekta, wspólne oświadczenie wydali szefowie klubu radnych Koalicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesna) i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

PiS do wojewódzkich radnych PO i PSL: Pozwólcie nam pracować (…) nie macie prawa blokować

Foto: PiS do wojewódzkich radnych PO i PSL: Pozwólcie...
cz pon, 03 grudnia 2018 13:08

Choć w nowym 30-osobowym sejmiku województwa podlaskiego klub radnych PiS zdobył większość – 16 radnych, póki co nie udaje mu się przejąć władzy w województwie z rąk rządzących do blisko 12 lat ludzi z koalicji PSL i PO. Powodem jest fatalne głosowanie radnych PiS w wyborach na przewodniczącego Sejmiku. Co najmniej dwóch radnych z PiS poparło wtedy Karola Pileckiego z PO, który wobec tego nieoczekiwanie pokonał Marka Komorowskiego z PiS. Po dłuższej konsternacji PiS-owi udało się wybrać nowego marszałka województwa Artura Kosickiego, ale nie może on przejąć władzy do czasu wyboru całego zarządu. Póki co radni opozycji skutecznie „zablokowali” nową większość przy wniosku o odwołanie przewodniczącego Pileckiego.

Tu nic się nie stało...

Foto: Tu nic się nie stało...
cz pon, 03 grudnia 2018 11:15

Policyjny radiowóz rano ześlizgnął się ulicą Kapucyńską w dół i zatrzymał się przy zaparkowanym tam aucie. Policja podaje, że nic się nie stało... Nikt z ludzi nie ucierpiał i nawet nie ma uszkodzeń w samochodach – tłumaczy Urszula Brulińska z KMP w Łomży. Podaje, że w weekend w Łomży i najbliższej okolicy doszło do 13 zdarzeń drogowych, głównie związanych ze śliskością na jezdniach.

MPEC coraz drożej się promuje

Foto: MPEC coraz drożej się promuje
cz pon, 03 grudnia 2018 11:06

Za „reklamę i promocję” Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży zapłaciło w tym roku blisko 190 tys. zł brutto. To dwa razy więcej niż przed rokiem i ponad trzy razy więcej niż dwa lata temu. Spółka ciepłownicza podobnie jak śmieciowa w tym roku zanotowała rekordowy wzrost tych wydatków. Prezes MPEC Radosław Żegalski krocie zapłaci za galę boksu, ale także propagandę m.in. inwestycji w biomasę. Przekonuje jednak, że nie istnieje żadne ryzyko, żeby MPEC w Łomży mógł obciążyć odbiorców ciepła kosztami reklamy poniesionymi w 2018 r. m.in. na galę boksu.

Omnichannel - przyszłość marketingu

Foto: Omnichannel - przyszłość marketingu
JJS pon, 03 grudnia 2018 10:10

Omnichannel to słowo na razie pojawiające się głównie w marketingowym slangu. Jest ono hybrydą łaciny i angielskiego - omni oznacza "wszystko", a channel to "kanał". Łącząc oba, powstaje nam wszechkanałowość - nowe zjawisko, które można określić jako zatarcie granicy między zakupami on-line i off-line.

Biedroń dojedzie do Łomży

Foto: Biedroń dojedzie do Łomży
cz pon, 03 grudnia 2018 09:23

Robert Biedroń od kilku miesięcy jeździ po Polskę, by rozmowach z Polkami i Polakami dowiedzieć się „jaka jest Polska naszych marzeń”. Na trasie ogólnopolskiej „Burzy Mózgów z Robertem Biedroniem” jest 40 miast w tym Łomża, do której zajedzie we wtorek wieczorem. „Spotkajmy się w Łomży!” - zaprasza Biedroń, który otwarcie głosi, że celem objazdu kraju jest stworzenie struktur terenowych nowej siły politycznej.

Brudne powietrze

Foto: Brudne powietrze
cz pon, 03 grudnia 2018 08:39

Przed dwa ostatnie dni mieszkańcy Łomży oddychali zanieczyszczonym ponad normę powietrzem. Stacja pomiarowa Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska ponownie zarejestrowała przekroczenia dobowych norm zanieczyszczeń powietrza pyłami zawieszonymi PM10. W mieście nie ma automatycznego pomiaru zanieczyszczeń pyłami PM2,5, które są jeszcze groźniejsze. Tego rodzaju zanieczyszczenia wiązane są z tzw. niską emisją, czyli paleniem w domowych piecach.

Pijany wjechał w płot

cz pon, 03 grudnia 2018 08:16

Prawie 2.5 promila alkoholu miał w sobie 67-letni mężczyzna, który w niedzielne popołudnie wjechał w płot. Jego peugeot zawisł na fundamencie ogrodzenia, a – jak relacjonowali świadkowie - kierowca wysiadł z auta i ledwo stoi na nogach.

Na Starym Rynku w Łomży stoi 12-metrowa choinka

Foto: Na Starym Rynku w Łomży stoi 12-metrowa choinka
mm so, 01 grudnia 2018 14:38

Pracownicy Zakładu Dróg i Zieleni MPGKiM wstawili w sobotę rano w metalową tuleję około 12-metrową jodłę pospolitą, jaką ofiarowali społeczności Łomży mieszkańcy z ulicy Przyjaźni. Kilku pracowników z pomocą dźwigu uporało się z ważnym dla tradycji świątecznej zadaniem sprawnie, montując podtrzymujące drzewo z różnych stron odciągi, dla ochrony przed wiejącym wiatrem. Na rozłożystych, zielonych gałęziach świerka zawisną sznury ledowych światełek biało-czerwonych.

Trudne i piękne 25 lat Hospicjum Świętego Ducha w Łomży

Foto: Trudne i piękne 25 lat Hospicjum Świętego Ducha...
mm pt, 30 listopada 2018 19:19

- Dochodzę do wniosku, że zrobiłam ogrom pracy: zaczęłam od zera, nie mając w ogóle pieniędzy, a postawiłam pierwszy budynek i po ćwierć wieku stawiam drugi... – opowiada Teresa Steckiewicz 81-letnia założycielka i prezes Łomżyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych, które prowadzi od 25 lat Dom Opieki Hospicyjnej przy ul. Rybaki w Łomży. - Było to możliwe dzięki ofiarodawcom: najpierw dali mi bezpłatnie pustaki prezes Jerzy Michalak i wiceprezes Antoni Chojnowski z firmy Prefbet Śniadowo, teraz postąpili podobnie... Dla 12 przyjaciół hospicjum, dającego opiekę chorym na nowotwory i ze starości, Pani Teresa ma w podzięce statuetki z wieńcem laurowym. Dla każdego - mszę za Hospicjum pw. Świętego Ducha w sobotę o godzinie 10. w kościele Ojców Kapucynów.

Remont drogi do Zambrowa się opóźnia

Foto: Remont drogi do Zambrowa się opóźnia
cz pt, 30 listopada 2018 17:01

Latem ubiegłego roku GDDKiA podpisała umowę na projekt i rozbudowę drogi krajowej nr 63 na odcinku Wygoda – Zambrów. Zlecenia na ok. 33,5 mln zł otrzymało konsorcjum firm, którego liderem jest łomżyńska PBK. Prace miały być ukończone za rok – 30 listopada 2019 roku. Niestety duże opóźnienie jest już na etapie „papierowym”. - Ze względu na procedury administracyjne termin realizacji został przedłużony – poinformował Rafał Malinowski z białostockiego oddziału GDDKiA. Nowy termin remontu drogi pokrywa się z terminami budowy Via Baltica pomiędzy Łomżą a Ostrowią Mazowiecką.

Zdanowicz otrzymał Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego

Foto: Zdanowicz otrzymał  Odznakę Honorową Województw...
cz pt, 30 listopada 2018 15:48

To najważniejsze wyróżnienie jakim dysponuje samorząd województwa podlaskiego. Zdanowicz Zygmunt otrzymał Odznakę Honorową Województwa Podlaskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie krzewienia kultury polskiej i regionalnego patriotyzmu. Decyzję o przyznaniu wyróżnienia byłemu nauczycielowi i ciągle aktywnemu działaczowi społecznemu podjął zarząd województwa podlaskiego.

Caritas zbiera pieniądze na leczenie i żywność na święta

Foto: Caritas zbiera pieniądze na leczenie i żywność ...
cz pt, 30 listopada 2018 14:07

Około 300 wolontariuszy Caritas Diecezji Łomżyńskiej zaczyna kwestę charytatywną od soboty, 1. grudnia, w ramach akcji „Bożonarodzeniowy dar serca – nie przechodź obojętnie”. - Pieniądze będą przeznaczone na dofinansowanie leczenia i rehabilitacji dzieci i dorosłych z funduszu diecezjalnego – zachęca do wsparcia datkiem wolontariuszy szkolnych kół ks. dyrektor Caritas Andrzej Mikucki. - Natomiast w weekend za tydzień 7. i 8. grudnia organizujemy tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia w sklepach zbiórkę żywności w ogólnopolskiej akcji „Tak, pomagam”. Przeznaczymy zebrane produkty na paczki świąteczne potrzebującym rodzinom z parafii, które włączą się w akcję.

Ogólnopolskie manewry poszukiwawczo – ratownicze „Nadzieja 2018”

Foto: Ogólnopolskie manewry poszukiwawczo – ratownicz...
cz pt, 30 listopada 2018 12:20

Policjanci, strażacy, ratownicy i leśnicy doskonalili swoje umiejętności podczas ćwiczeń poszukiwawczych. Blisko 150 osób w pozorowanej sytuacji miało zadanie odnalezienia osoby poszukiwanej i reakcji na wypadek z udziałem statku powietrznego biorącego udział w poszukiwaniach pod Nowogrodem.

Do 4 grudnia br., składanie wniosków na inwestycje chroniące gospodarstwa przed ASF lub powodzią.

Foto: Do 4 grudnia br., składanie wniosków na inwesty...
mm pt, 30 listopada 2018 12:19

Podlaski Oddział Regionalny ARiMR przypomina: już tylko kilka dni, tj. do 4 grudnia br., zostało na składanie wniosków na inwestycje chroniące gospodarstwa przed ASF lub powodzią.

Radnych podziały i... przejścia

Foto: Radnych podziały i... przejścia
cz pt, 30 listopada 2018 11:55

Nowi radni Łomży mandaty we władzy miasta objęli kilka dni temu, nie zdążyli jeszcze rozdzielić nawet najważniejszych stanowisk, ale zdążyli się podzielić... na kluby. W poniedziałek, po formalnym zakończeniu pierwszej, przedłużonej z poprzedniego tygodnia, sesji RM w miejskim BIP ogłoszono powstanie trzech klubów radnych, a dziś ujawnił się tu i czwarty - Klub Radnych „Mariusza Chrzanowskiego”. W wyborach z 21. października z prezydenckiej listy do 23-osobowej Rady Miasta wybranych zostało sześcioro radnych, ale prezydent już przejął siódmego.

Szukają świadków tragicznego zdarzenia

Foto: Szukają świadków tragicznego zdarzenia
cz pt, 30 listopada 2018 10:48

Po siedmiu tygodniach od zdarzenia nie została rozwiązana zagadka śmierci 53-letniego mieszkańca Niewodowa na terenie gminy Piątnica. Jego ciało znaleziono po zmroku leżące na skraju wsi przy drodze do Drozdowa. Od początku podejrzewano, że przyczyną śmierci było potrącenie, ale dotychczas nie ustalono pojazdu. Teraz policjanci proszą o pomoc wszystkich, którzy tego wieczoru przejeżdżali przez Niewodowo, ewentualnych świadków zdarzenia, lub osób, które mogą udzielić informacji w tej sprawie.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę