Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Dotacje na remonty od Konserwatora Zabytków

mm cz, 02 marca 2023 18:01

Lista około 50 wniosków, na które została udzielona dotacja przez Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w roku 2023, obejmuje dziewięć historycznych budowli i obiektów z Łomży i powiatu łomżyńskiego.

Polski Ład dla kultury

mm cz, 02 marca 2023 17:20

Na ogłoszony jesienią Rządowy Program Odbudowy Zabytków rząd przeznaczył 3 mld zł. W środę o możliwościach pozyskania dyskutowano podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Łomży.

W poszukiwaniu idealnej kwatery na pobyt w Zakopanem

JJS cz, 02 marca 2023 15:53

Okazji do tego, aby spędzić kilka, kilkanaście dni w Zakopanem nigdy nie brakuje. Wypad na narty, romantyczny weekend we dwoje, a może relaks w górskim SPA z dala od miejskiego szumu? Tak czy inaczej, bez względu na długość planowanego wyjazdu będziemy potrzebowali kwatery. Czym się kierować podczas jej wyboru? Dlaczego warto rozważyć prywatny apartament? O tym m.in. piszemy poniżej.

Podpalacz demolował komendę w Łomży

mm cz, 02 marca 2023 13:23

Najpierw podpalił samochód, a potem zniszczył poczekalnię w łomżyńskiej komendzie. Policja 36-latkowi chce postawić 5 zarzutów w tym zniszczenia pojazdu i poczekalni oraz znieważenia funkcjonariuszy.

Ostrzeżenie przed gołoledzią

mm śr, 01 marca 2023 13:41

Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku ostrzega przed marznącymi opadami, które spodziewane są dzisiejszej nocy. Może być ślisko.

W nowych realiach i nowej rzeczywistości

mm śr, 01 marca 2023 12:47

Resort Bezpieczeństwa, powołany w Moskwie 21 lipca 1944 r. przez członków Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego, odegrał istotną rolę w budowie, a następnie w utrwalaniu władzy komunistycznej w Polsce. Bezwzględnie oddani partii komunistycznej realizującej na naszych ziemiach imperialną politykę Stalina, pod czujnym okiem doradców z NKWD eliminowali jej potencjalnych przeciwników. Ścigali, torturowali, mordowali bohaterów Polski Podziemnej, żołnierzy Armii Krajowej, Zrzeszenia ,,Wolność i Niezawisłość’’, Narodowych Sił Zbrojnych, Narodowego Zjednoczenia Wojskowego oraz innych organizacji walczących o niepodległość.

Pamięć o "Wyklętych"

mm śr, 01 marca 2023 12:23

„Oddajemy cześć tym, którzy nie pogodzili się z narzuconym przez sowieckiego okupanta systemem władzy i stylem życia. Wierni swoim ideałom i wiedzeni ogromną miłością do ojczyzny postanowili kontynuować walkę o wolność w ramach antykomunistycznego podziemia” - mówił płk Paweł Gałązka, dowódca Garnizonu Łomża podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Marcowa waloryzacja rent i emerytur

mm śr, 01 marca 2023 08:18

ZUS z urzędu rozpoczął waloryzację świadczeń emerytalno-rentowych. Wskaźnik waloryzacji w tym roku wynosi 14,8%.

Jasne i przytulne mieszkanie, jak to osiągnąć?

JJS śr, 01 marca 2023 07:35

Dobre oświetlenie nie tylko podniesie estetykę wnętrza, ale także poprawi funkcjonalność i nastrój przestrzeni. Odpowiednie oświetlenie może sprawić, że mieszkanie będzie ciepłe, zachęcające i relaksujące, a jednocześnie stworzy iluzję większej przestrzeni. Przy tak wielu dostępnych opcjach oświetlenia, łatwo jest się przytłoczyć, próbując wybrać najlepsze rozwiązanie spośród dziesiątek możliwych opcji. W tym artykule omówimy, jak osiągnąć jasne i przytulne mieszkanie przy pomocy lamp Lis, lamp sufitowych i oświetlenia Italux.

Robot dostawcą w łomżyńskiej restauracji

mm wt, 28 lutego 2023 19:34

Robot Mateusz i 100 darmowych zestawów ma zachęcić Łomżan do odwiedzenia restauracji SUSHI BISTRO, która w naszym mieście staruje za tydzień.

Opozycja razem do Senatu

mm wt, 28 lutego 2023 16:45

Partie opozycyjne podpisały dziś tzw. pakt senacki. W wyniku porozumienia Platforma Obywatelska, Lewica, Polska 2050, Polskie Stronnictwo Ludowe i Ruch Tak! Dla Polski wystawią wspólnie po jednym kandydacie w okręgach senackich. Nazwiska przed wakacjami.

Potrącenie nastolatka na przejściu w Łomży

mm wt, 28 lutego 2023 15:32

Na przejściu dla pieszych na ul. Wojska Polskiego doszło do potrącenia rowerzysty. 14-latek trafił na badania do szpitala, ruch już odbywa się bez zakłóceń.

Budki dla ptaków

mm wt, 28 lutego 2023 14:46

50 budek lęgowych dla ptaków i nietoperzy wykonali uczniowie łomżyńskiego „Mechaniaka”. Drewniaki przekazano Łomżyńskiemu Parkowi Krajobrazowemu Doliny Narwi, które mają zawisnąć w dogodnych miejscach.

Emeryci żalą się na niższe dochody

mm wt, 28 lutego 2023 12:23

„Kwota przychodów w PIT 2022 jest niższa od kwoty przychodów w PIT 2021” - alarmowała Czytelniczka 4lomza.pl. Tłumaczyła zaskoczenie tym, że od marca 2022 emeryci dostali podwyżki i rządzący mówili o obniżce podatków.

Bryłki lodu spadają z dachów

mm wt, 28 lutego 2023 11:30

Weekendowe opady śniegu i minusowe temperatury w nocy z poniedziałku na wtorek sprawiły, że biała kołderka śnieżna na dachach budynków i daszkach nad balkonami zamarzała. Jednak wtorek ostatniego dnia lutego od samego rana jest słoneczny, a ciepłota powietrza znów na lekkim plusie.

Kto będzie patronem Powiatu Łomżyńskiego...?

mm wt, 28 lutego 2023 08:10

Najpierw pomysł starosty Lecha Marka Szabłowskiego znalazł uznanie w oczach osób z Zarządu Powiatu Łomżyńskiego, a później spodobał się Radzie Powiatu Łomżyńskiego. W uchwale Radni wyrazili wolę ustanowienia Patrona Powiatu Łomżyńskiego, zaś wykonanie uchwały powierzyli Zarządowi Powiatu Łomżyńskiego. Patronem może zostać Duchowy i Moralny Przywódca Narodu Polskiego.

Dlaczego warto zlecić obsługę logistyczną materiałów POSM?

JJS wt, 28 lutego 2023 07:48

Materiały POSM są bardzo ważnym elementem strategii sprzedażowej każdego produktu. Pod tym terminem kryją się bowiem różnego rodzaju nośniki reklamy, dzięki którym producent i sprzedawca mogą dotrzeć do potencjalnych klientów. W tym artykule opowiadamy szczegółowo, czym są POSM, dlaczego te materiały są tak istotne i dlaczego warto zlecić ich obsługę logistyczną zewnętrznej firmie. Mamy dla Ciebie także ciekawą propozycję współpracy. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Martwy mężczyzna znaleziony w lesie

mm pon, 27 lutego 2023 18:36

W lesie pod Łomżą znaleziono starszego mężczyznę, a wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon.

„Elektroniczny spowiednik” w konfesjonale w Wiźnie...?

mm pon, 27 lutego 2023 15:09

Czytelnik 4lomza.pl zadzwonił z informacją od wiernych z Wizny, że ksiądz proboszcz wprowadza kosmiczne wynalazki. - W kaplicy adoracyjnej mamy nowy konfesjonał, ale po licznych pytaniach i małej frekwencji spowiedzi odnoszę wrażenie, jakby wielu z was bało się do niego wejść – podał ks. Piotr Mazurek w ogłoszeniach 1. niedzieli Wielkiego Postu. - Kochani, mogę was zapewnić, że konfesjonał jest całkowicie bezpieczny, a do tego nowoczesny (jak klękniecie, to sam zważy wasze grzechy, wyświetli je na ekranie spowiednika i zada pokutę - nic tylko się spowiadać -).

Udana akcja łomżyńskiej policji

mm pon, 27 lutego 2023 14:57

Dwa odzyskane samochody i dwie osoby w areszcie to wynik udanej akcji łomżyńskich policjantów. Działania policji miały miejsce w końcówce ubiegłego tygodnia, ale dopiero dziś poznajemy niektóre szczegóły.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę