środa, 19 września 2018 napisz DONOS@

Kierowcy z MPK dostaną podwyżkę

Foto: Kierowcy z MPK dostaną podwyżkę
cz pon, 03 września 2018 14:53

Dodatkowe 300 tysięcy złotych przekazali radni Łomży dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży. Pieniądze w większości pójdą na podwyżkę płac dla kierowców. - Będzie to 100 - 150 zł, może trochę więcej, do ręki miesięcznie na pracownika – mówi Janusz Nowakowski, dyrektor MPK w Łomży.

Jakie informacje przechowuje o nas KRD i BIK?

Foto: Jakie informacje przechowuje o nas KRD i BIK?
JJS pon, 03 września 2018 14:34

Każdego dnia banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe podejmują pewne ryzyko, pożyczając pieniądze. Może się bowiem zdarzyć, że dłużnik nie oddaje swojego długu na czas. Odzyskanie takich kwot bywa żmudne i czasochłonne, a jak wiadomo – czas to pieniądz.

Tir staranował osobówkę

Foto: Tir staranował osobówkę
cz pon, 03 września 2018 14:16

Prawdopodobnie jedna osoba została ranna po wypadku na alei Legionów w Łomży. W okolicy dworca autobusowego ciężarówka zmieniając pas ruchu zderzyła się z samochodem osobowym.

Dodatkowe utrudnienia na drodze

Foto: Dodatkowe utrudnienia na drodze
cz pon, 03 września 2018 12:26

Kierowcy jeżdżący z Łomży do Nowogrodu od kilku miesięcy muszą liczyć się utrudnieniami w ruchu w związku z przebudową tej drogi i ul. Nowogrodzkiej w Łomży. Prace drogowe prowadzone są odcinakami i w kilku miejscach ruch odbywa się wahadłowo. Teraz dodatkowe utrudnienia czekają mieszkańców Jednaczewa, którym od wtorku wykonawca prac zamknie drogę do Starych Kupisk.

Zmarł żołnierz niezłomny

Foto: Zmarł żołnierz niezłomny
cz pon, 03 września 2018 07:50

- Z żalem zawiadamiamy, że 1 września 2018 r., w 79. rocznicę napaści Niemiec na Polskę, przeżywszy 94 lata odszedł na wieczną wartę mjr Bronisław Karwowski ps. „Grom”, członek Rady Naczelnej Związku Żołnierzy NSZ, Żołnierz Wyklęty, oficer II konspiracji AK-NZW - przekazał Dariusz Syrnicki z ZŻNSZ Okręg Łomżyński podkreślając, że przed wojną mieszkał on na ul. Spokojnej w Łomży, uczęszczał do gimnazjum przy ul. Bernatowicza i śpiewał w chórze katedralnym prowadzonym przez ks. Mariana Jasionowskiego.

Poszukiwany wędkarz

Foto: Poszukiwany wędkarz
cz nie, 02 września 2018 15:30

Policja, straż pożarna i poszukiwacze z GR Nadzieja przeszukują brzegi Narwi i rzekę w okolicy mostu majora Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal. Wcześniej wędkarz poinformował o znalezieniu przy brzegu rzeki plecaka i dwóch wędek, ale nigdzie nie było ich właściciela.

Policyjna akcja „bezpieczna sobota”

Foto: Policyjna akcja „bezpieczna sobota”
cz nie, 02 września 2018 10:58

Była to ostatnia sobota wakacji. Nocą policjanci w całym województwie przeprowadzili wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierowców. Przebadali w sumie 2010 osób, a w efekcie wyeliminowali z ruchu drogowego 12 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Remont ważnego skrzyżowania w Piątnicy

cz nie, 02 września 2018 10:53

- Należy się spodziewać, że w poniedziałek rozpoczną się prace na skrzyżowaniu w Piątnicy – mówi Barbara Chojnowska, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Łomży. To kluczowe skrzyżowanie w Piątnicy Włościańskiej, na którym łączą się drogi do Piątnicy, Kalinowa i jedna z dwóch prowadzących przez Narew do Łomży. Remont skrzyżowania sprawi, że przejazd przez nie będzie utrudniony. Zgodnie z zatwierdzoną tymczasową organizacją ruchu na czas prac na wszystkich trzech wlotach będzie sygnalizacja świetlna.

Prof. Sychowicz: „Wrzesień 39” nie stał się końcem, lecz nowym początkiem walki Polaków o swój kraj

Foto: Prof. Sychowicz: „Wrzesień 39” nie stał się koń...
cz so, 01 września 2018 08:23

1 września 1939 r. to data niezwykle ważna dla każdego Polaka. W dniu tym nie tylko doszło do ataku Niemiec hitlerowskich na Polskę ale też w wyniku wcześniejszych porozumień Hitlera ze Związkiem Sowieckim (Pakt Ribbentrop – Mołotow 23 VIII 1939 r.), rozpoczęła się II wojna światowa. Do historii przeszły wydarzenia związane z walkami, które stały się symbolami mówiącymi o bezprzykładnym bohaterstwie żołnierzy polskich broniących Ojczyzny przed agresorem. Wystarczy wspomnieć obronę Poczty Polskiej w Gdańsku, trwające tydzień walki o Westerplatte, ale także bitwy nad Narwią.

Policjanci zaczynają protest włoski... w Łomży też

Foto: Policjanci zaczynają protest włoski... w Łomży też
cz pt, 31 sierpnia 2018 17:21

Od blisko dwóch miesięcy policjanci także w ramach akcji protestacyjnej wywiesili na samochodach niebieskie flagi związkowe, ale przede wszystkim zamiast wypisywać mandaty znacznie częściej pouczali obywateli naruszających prawo. Według szacunków policyjnych związkowców udział pouczeń w ogólnej liczbie zastosowanych środków prawnych zwiększył się z 10% do 85%. Mniejsze wpływy z mandatów miały być „formą nacisku w negacjach z rządem”, od którego policjanci domagają się przede wszystkim podwyżek i powrotu do starego systemu emerytalnego. Póki co akcja nie przyniosła oczekiwanych rezultatów, dlatego policyjni związkowcy rozpoczęli kolejny etap - „protest włoski”.

Sandra z internautami zbiera na operację Kamila

Foto: Sandra z internautami zbiera na operację Kamila
cz pt, 31 sierpnia 2018 17:01

- Kamil Ogonowski ma 30 lat, pochodzi ze wsi Ratowo Piotrowo w powiecie łomżyńskim i od roku choruje na pląsawicę Huntingtona, chorobę genetyczną, która atakuje układ nerwowy – opowiada Sandra Stępkowska, 28-letnia społeczniczka z Łomży, która 4 dni temu zaczęła zbiórkę pieniędzy na operację neurochirurgiczną: 320 osób wpłaciło ponad 14 300 zł, ale trzeba 63 000 zł. Kamil ma mimowolne, nieskoordynowane ruchy, uniemożliwiające samodzielne funkcjonowanie. - Chcemy z tatą Kamila, żeby po operacji głębokiej stymulacji mózgu mógł zawiązać sznurowadła, umyć zęby, zrobić sobie kanapkę. Ale minister zdrowia odmówił refundacji kosztów operacji ze środków NFZ.

Do wyboru 26 zadań z Budżetu Obywatelskiego 2019

Foto: Do wyboru 26 zadań z Budżetu Obywatelskiego 2019
mm pt, 31 sierpnia 2018 13:55

W Łomży po raz 6.mieszkańcy będą mogli wybrać w plebiscycie, które z inwestycji w mieście i na miejskim terenie za miejskie pieniądze poprowadzić w 2019 roku. Komitet koordynujący realizację Budżetu Obywatelskiego 2019 pod przewodnictwem wiceprezydenta Andrzeja Garlickiego ogłosił 24 propozycje z Budżetu Obywatelskiego i 2 z młodzieżowego BO. Przyszłoroczne wydatki z kasy miasta na te cele mają wynieść przynajmniej 2 miliony zł – po 500 tys. zł na Centrum, Łomżycę i Południe, czyli tyle samo, ile w roku 2018. Obywatele Łomży zazwyczaj chcą remontu chodnika i nowego parkingu. Nowum to ławeczkorzeźby z zacnymi łomżanami, jak Hanka Bielicka na Farnej.

Działek PKS-u nikt nie chciał

Foto: Działek PKS-u nikt nie chciał
cz pt, 31 sierpnia 2018 13:49

Ponownie nie udało się białostockiej spółce PKS Nova sprzedać działek na terenie dawnej bazy PKS Łomża przy Alei Piłsudskiego. Na sprzedaż wystawiono niemal 5 hektarów gruntu i część budynków, ale na dzisiejszy przetarg nie wpłynęła żadna oferta.

Niewybuch w Morgownikach. Będzie ewakuacja domów.

Foto: Niewybuch w Morgownikach. Będzie ewakuacja domów.
cz pt, 31 sierpnia 2018 11:24

Nawet blisko 30 domów w Morgownikach koło Nowogrodu będzie ewakuowanych po tym jak pracownicy którzy prowadzą prace ziemne znaleźli duży niewybuch. To prawdopodobnie 50-kilogramowa bomba lotnicza z czasów II wojny światowej.

Do Warszawy szybciej pojedziemy później

Foto: Do Warszawy szybciej pojedziemy później
cz pt, 31 sierpnia 2018 11:04

Ekspresówką od Ostrowi Mazowieckiej do Warszawy mieszkańcy m.in. Łomży mieli jeździć od połowy lipca. Niestety na budowie dwóch odcinków S8 pomiędzy Ostrowią a Wyszkowem nastąpiły kolejne poślizgi i opóźnienia. Teraz drogowcy „ostrożnie” szacują, że na dwie nowe jezdnie drogi o długości 29 km samochody zostaną wpuszczone do połowy października.

Lans i propaganda za miejskie pieniądze

Foto: Lans i propaganda za miejskie pieniądze
cz pt, 31 sierpnia 2018 09:40

Nie tylko prezydent Mariusz Chrzanowski zwiększa miejskie wydatki na promocję w mediach wychwalających jego nieudolne rządy. Także podległy mu MOSiR, w którym Chrzanowski na dyrektora w niedorzecznych okolicznościach powołał popierającego go ówczesnego radnego miejskiego Andrzeja Modzelewskiego, w roku wyborczym zwiększa wydatki w reżimowych mediach. Z opóźnionej odpowiedzi na interpelację radnego Zbigniewa Prosińskiego wynika, że w okresie od stycznia do lipca 2018 r. MOSiR na reklamę i promocję wydał o ponad 50% więcej niż przez cały ubiegły rok.

Nowy Dworzec Łomża znowu wychodzi za drogo

Foto: Nowy Dworzec Łomża znowu wychodzi za drogo
cz cz, 30 sierpnia 2018 16:57

Coraz bardziej władzom miasta komplikują się sprawy budowy nowego dworca autobusowego w Łomży. Ten stary sprzedano za niespełna 5 mln zł (netto), na budowę nowego, choć już zlecono prac za około 4,5 mln zł, to jak się okazuje potrzeba jeszcze prawie 10 milionów. Koszty gigantycznie windują budowa nowego budynku dworcowego i zadaszonych peronów. Pierwszy z nich zainteresowani miejskim zleceniem wykonawcy szacują na ok. 3,5 mln zł, a za perony cena to ponad 6 mln zł.

Gdzie kupić najtańsze euro?

Foto: Gdzie kupić najtańsze euro?
JJS cz, 30 sierpnia 2018 15:32

Z potrzebą zakupu euro spotyka się coraz więcej Polaków. Nie są to tylko osoby wyjeżdżające na zagraniczne wakacje, czy w podróże służbowe, ale także przedsiębiorcy i osoby spłacające kredyty w euro. Gdzie kupić tę walutę, by nie przepłacić?

Pamiątki historii tysiącletniej Wizny

Foto: Pamiątki historii tysiącletniej Wizny
cz cz, 30 sierpnia 2018 14:50

Przed tysiącem lat była grodem strzegącym wschodniej granicy Mazowsza i ważnej przeprawy przez Narew przed najazdami Jaćwingów i Galindów. Przebywała tu Anna Jagiellonka oraz Bona Sforza. Odbyły się tu potyczki w okresie wojen szwedzkich oraz powstania styczniowego, a jej obrona z czasów II wojny światowej nazywana jest Polskimi Termopilami. Dawną sławę Wizny chcą pokazać współcześni jej mieszkańcy. Dzięki dotacji z Muzeum Historii Polski z programu „Patriotyzm Jutra” w gminie realizowany właśnie projekt „Wirtualna Wizna”. Miejsca pamięci, historii, i tradycji w atrakcyjnej formie przekazu zostaną przeniesione w świat nowoczesnych technologii przy użyciu aplikacji wykorzystującej kody QR.

Najpierw okłamały, potem okradły…

Foto: Najpierw okłamały, potem okradły…
cz cz, 30 sierpnia 2018 11:48

78-letnia mieszkanka powiatu łomżyńskiego była przekonana, że odwiedziły ją pracownice służby zdrowia. Wpuściła nieznajome do swojego domu, a one podstępnie ją okradły. Kobieta straciła 2600 zł, a złodziejek poszukuje policja.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę