Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 23 września 2020 napisz DONOS@

Czas na ożywienie duszpasterstwa dzieci i młodzieży

Foto: Czas na ożywienie duszpasterstwa dzieci i młodz...
mm wt, 08 września 2020 14:38

- Tradycyjna przestrzeń nauczania i wychowania w murach budynku szkoły i kościoła została dla sanitarnego bezpieczeństwa obywateli zastąpiona ścianami rodzinnego domu – stwierdza wikariusz generalny bp Tadeusz Bronakowski w komunikacie X Tygodnia Wychowania ph. „Budujmy więzi”, który wierni będą przeżywać od 13. do 19. września. „To wszystko, co dzieje się na naszych oczach od kilku miesięcy, znacząco wpływa na duszpasterstwo oraz katechezę” - zachęca do aktywności.

Pokolorować ten świat ...

Foto: Pokolorować ten świat ...
mm wt, 08 września 2020 14:15

- Ażeby go pokolorować, trzeba mieć farby i te farby dostaliśmy dzisiaj – dziękowała ze wzruszeniem Joanna Bielasza z Siemienia - Pomoc jest ogromna. Dziękuję, że są takie programy, które nas wspierają.

Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy

Foto: Obywatelskie ujęcie pijanego kierowcy
mm wt, 08 września 2020 12:04

Wczoraj, późnym popołudniem, mężczyzna uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy. 64-latek następnie trafił w ręce policjantów. Okazało się, że miał blisko promil alkoholu w organizmie. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lata pozbawienia wolności. Niewątpliwie, godna pochwały postawa obywatelska zapobiegła potencjalnemu nieszczęściu.

Pościg za pijanym kierowcą

Foto: Pościg za pijanym kierowcą
mm pon, 07 września 2020 17:11

35-latek zignorował sygnały do zatrzymania, a uciekając przed radiowozem złamał wiele przepisów drogowych. Zatrzymał się dopiero po tym jak wypadł z drogi i wjechał do rowu. Miał 2 promile alkoholu w organizmie. Niestety to nie jedyny nietrzeźwy kierowca zatrzymany przez łomżyńskich policjantów.

Dużo dorodnych i zdrowych grzybów

Foto: Dużo dorodnych i zdrowych grzybów
mm pon, 07 września 2020 16:58

Wystarczyło trochę więcej deszczu, prawie dwa tygodnie zimnych nocy około 10-12 st. Celsjusza i cieplejszych dni między 18 a 20 stopni, a dorodne grzyby pojawiły się w lasach niedaleko Łomży. - Mój tatuś grzyby zbierał w lesie w okolicy Tarnowa i znalazł ich więcej, na tyle, że kilka słoiczków już jest zamarynowanych – cieszy się córka Anna Zabielska z sukcesów weekendowego grzybobrania Antoniego Stanisława Góreckiego, Czytelnika portalu 4lomza.pl. Inni Czytelnicy również mieli szczęście, wprawne oko i nierzadko intuicję, gdzie wybrać się na grzyby.

Wyspy śmieci to jeszcze nie wysypisko

Foto: Wyspy śmieci to jeszcze nie wysypisko
mm pon, 07 września 2020 15:38

Ciepły, wrześniowy weekend w Łomży to wymarzony czas na spacer z rodzinką bądź przyjaciółmi. Jednak zamiast do Parku Jana Pawła II – Świętego Papieża Pielgrzyma albo zamiast na bulwar nad Narwią, wybrałam się zwiedzić najbliższą sercu okolicę. Zobaczyłam „taki pejzaż”, jak wyśpiewała Ewa Demarczyk, chociaż nasze krajobrazy, okazały się dalekie od ideałów z Piwnicy Pod Baranami. Trudno to opisać, dlatego zrobiłam unikalne zdjęcia z copyright.

Miasto sprzedaje grunty

Foto: Miasto sprzedaje grunty
mm pon, 07 września 2020 14:54

Dwie działki w drodze przetargu nieograniczonego zamierza sprzedać Ratusz. Jedna to działka prawie 2,5 ha przy ul. Ciepłej, a druga w centrum, przy ul. Senatorskiej. Właśnie opublikowano zarządzenie.

Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej

Foto: Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej
mm pon, 07 września 2020 14:17

Wysokomazowieccy policjanci zatrzymali 20-latka, który posiadał narkotyki. Torebkę foliową oraz wagę elektroniczną przewoził w samochodzie. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Piękne działki są chlubą Łomży

Foto: Piękne działki są chlubą Łomży
mm pon, 07 września 2020 11:51

Danuta i Marek Palińscy zwyciężyli w konkursie „Piękno mojej działki”, zorganizowanym przez Miasto Łomża i Polski Związek Działkowców. Zwycięzcy mają działkę w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Aster” w Zawadach przy Szosie do Mężenina. W informacji po konkursie napisano, że jurorów zachwyciły „przecudne kompozycje i bogaty dobór roślin ozdobnych w połączeniu z niezwykle pomysłowym rozplanowaniem i wykorzystaniem działki”, na której znajduje się „kącik romantyczny, kącik jadalny, bogactwo wykonanych własnoręcznie elementów małej architektury”.

Nie lubię Łomży

Foto: Nie lubię Łomży
mm pon, 07 września 2020 09:02

Łomża nie jest przyszłościowym miastem. Nie ma tutaj życiowych perspektyw. Młodym ludziom ciężko znaleźć pracę. W Łomży zostają tylko osoby, którym się w życiu nie udało. Większość młodych łomżan dość krytycznie ocenia swoje miasto. Młodzież chcąca się rozwijać z reguły wybiera studia w Warszawie, Białymstoku, czy Olsztynie. Jednak są też tacy którzy zostają, by studiować np. w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości. Dlaczego?

Konferencja naukowa ŁTN im. Wagów

Foto: Konferencja naukowa ŁTN im. Wagów
mm pon, 07 września 2020 08:27

– Nazwisko to nośnik tożsamości i dziedzictwa człowieka, dziejów i wartości danej rodziny, dumy oraz wiedzy o historii społeczności lokalnej – mówi wiceprezes ŁTN Małgorzata Frąckiewicz. To właśnie Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów, wraz z łomżyńskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Historycznego, zorganizowało dwudniową konferencję „Łomżyńskie dziedzictwo kulturowe w kształtowaniu historii lokalnej i narodowej w 600-lecie praw miejskich Łomży i 100-lecie niepodległości“. Objęła ona ponad 20 wystąpień, prelekcji i referatów, w tym Alicji Filochowskiej, opowiadającej o dziejach swej, związanej z regionem, rodziny od XVI wieku do czasów współczesnych, naznaczonych udziałem jej najmłodszego przedstawiciela w telewizyjnym programie „Rolnik szuka żony“.

81. rocznica Bitwy pod Wizną

Foto: 81. rocznica Bitwy pod Wizną
mm nie, 06 września 2020 20:52

- To nie jest proszę Państwa mogiła symboliczna. To jest grób, w którym spoczywają szczątki naszych bohaterów kpt. Raginisa i por. Brykalskiego - przypominał Dariusz Szymanowski, prezes Stowarzyszenia Wizna 1939 podczas obchodów 81. rocznicy Bitwy pod Wizną w ruinach bunkra na Strękowej Górze - Pamiętajmy o tym. Oddano salwę Honorową, odczytano Apel Pamięci, złożono kwiaty i wypuszczono 1227 gołębi. Wcześniej Mszę Święta odprawił i homilię wygłosił ks. Wiesław Ołowski.

Nowoczesny ratusz z cegły w XVI-wiecznej Łomży

Foto: Nowoczesny ratusz z cegły w XVI-wiecznej Łomży
mm so, 05 września 2020 08:06

- W Łomży było tak dostojnie i dostatnio jak w Płocku, zanim powstała Petrochemia, i Warszawie, zanim stała się siedzibą dworu królewskiego w 1596 roku – twierdzi Stanisław Świerżewski, który w czasie wakacji pomógł archeologom w odkryciu tajemnic Starego Rynku. Znaleziono 3 studnie i zbiornik wodny, zagadkową kamienną nieckę z 3 i pół tysiącami kości zwierzęcych i fundamenty z głazów, kamieni i cegieł zabudowań ratusza z XV i XVI w., które możemy oglądać zza szarej kraty stalowego ogrodzenia. Każde dziecko zada pytanie, jak wyglądał ratusz w średniowiecznej Łomży?

Wypadek śmiertelny w Łubianach. DK61 zablokowana

Foto: Wypadek  śmiertelny w Łubianach. DK61 zablokowana
mm pt, 04 września 2020 16:50

Samochód osobowy zderzył się autobusem wiozącym dzieci. Kierowca osobówki zginął na miejscu.

Mandaty do 500 zł za unikanie segregacji śmieci

Foto: Mandaty do 500 zł za unikanie segregacji śmieci
mm pt, 04 września 2020 14:28

- Dzisiaj weszło w życie rozporządzenie ministra administracji, zwiększające katalog wykroczeń, za jakie strażnicy będą mogli nakładać grzywny w drodze mandatu karnego – informuje komendant Straży Miejskiej w Łomży Paweł Żebrowski. - Strażnicy przypominają mieszkańcom o obowiązku stosowania się do deklaracji „śmieciowej”, a przedsiębiorcom o umowie na odbiór odpadów firmy. Jednak komendant nie wspomina, czy Miasto Łomża może być też ukarane za nieodebranie gratów.

Łomża spadła w rankingu wydatków mieszkańców na usługi komunalne

Foto: Łomża spadła w rankingu wydatków mieszkańców na...
mm pt, 04 września 2020 14:14

O 27. pozycji spadła Łomża w rankingu Firmy Curulis - Doradztwo Samorządowe w wydatkach mieszkańców na usługi komunalne. W raporcie 2020r. miasto nad Narwią z ponad 600-letnią tradycją zajęło 68. miejsce z wydatkami 2869,32 zł. Najtaniej w Polsce, biorąc pod uwagę wydatki na usługi komunalne, żyje się w Zambrowie. Z kwotą 1610,72 to sąsiednie miasto wygrało tegoroczny ranking.

Uwaga na oszustów!

Foto: Uwaga na oszustów!
mm pt, 04 września 2020 13:27

Na terenie KMP w Łomży uaktywnili się oszuści - informuje w komunikacie młodszy aspirant Piotr Milewski z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Przestępcy próbowali metodą "na wnuczka" wyłudzić pieniądze.

Jak postępować na miejscu kolizji?

Foto: Jak postępować na miejscu kolizji?
JJS pt, 04 września 2020 12:54

Kolizja - niezależnie od tego, jak poważna - to wydarzenie stresujące, dlatego warto wiedzieć, jak zachować się w takiej sytuacji. Choć procedura jest podobna, nieważne czy jesteś poszkodowanym czy sprawcą, o pewnych rzeczach lepiej nie zapomnieć, aby na przykład nie utrudnić sobie drogi do uzyskania odszkodowania. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak postępować na miejscu kolizji, przeczytaj poniższy artykuł i bądź przygotowany na każdą ewentualność.

Kradzież rozbójnicza w Kauflandzie

Foto: Kradzież rozbójnicza w Kauflandzie
mm pt, 04 września 2020 09:49

Dwa tygodnie temu, wieczorem, w Kauflandzie doszło do próby kradzieży butelek z alkoholem. Ochroniarz, który próbował zatrzymać sprawców otrzymał cios butelką.

Młodzi Chorągwiarze ze Śniadowa

Foto: Młodzi Chorągwiarze ze Śniadowa
mm pt, 04 września 2020 09:23

Grupa chorągwiarska działająca przy GOK Śniadowo, zadebiutowała na ogólnopolskim festiwalu Brave Kids we Wrocławiu. BRAVE KIDS to międzykulturowy festiwal dziecięcych grup artystycznych nie tylko z Polski, ale i z całego świata, podczas którego prowadzone są różnego rodzaju warsztaty, zajęcia, prezentacje i występy dzieci dla dzieci, którego przesłaniem jest: "dzieci uczą dzieci". W ramach Festiwalu Grupa wystąpiła dla chorych dzieci przed Centrum Onkologicznym "Przylądek Nadziei", dla pacjentów Centrum Chorób Serca Szpitala Klinicznego, na pikniku rodzinnym w Parku Brochowskim oraz wzięła udział w paradzie i pokazie dziecięcych grup artystycznych na wrocławskim rynku.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę