Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 września 2021 napisz DONOS@

SmakOFF czyli Festiwal Smaków Regionalnych po raz drugi w Piątnicy

mm so, 25 września 2021 21:51

Rarytasem Ziemi Łomżyńskiej zdaniem szefa kuchni Jana Kuronia jest babka ziemniaczana. Poza tym wkład naszego regionu w kuchnię polską jest olbrzymi. Bowiem za sprawą fortelu carycy Katarzyny II, nasz region właśnie ziemniaki rozpropagował po całej Polsce.

Towarzystwo Braci Wagów wybrało władze ŁTN

mm so, 25 września 2021 20:23

57-letni ekonomista prof. Henryk Wnorowski został jednogłośnie wybrany przez nowy Zarząd na trzecią, 4-letnią kadencję Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego. Grono naukowców i badaczy, zasłużone dla poznania dziejów mieszkańców i miejsc w Łomży i na Ziemi Łomżyńskiej, spotkało się w Hali Kultury na Starym Rynku na zebraniu walnym, gdzie językoznawczynię dr. Małgorzatę Frąckiewicz ponownie wybrano wiceprezesem ŁTN. Przybyło ok. 30 spośród 174 członków ŁTN. „Stary cmentarz łomżyński” ma nową monografię

Nagroda Glogera dla Etnologa, Historyka i Redaktora

mm pt, 24 września 2021 19:19

- Legenda o czarnej wołdze zrodziła się w 2. połowie lat 70. XX wieku: czarny samochód krążył po kraju, a w nim ksiądz i zakonnica, dla wzbudzenia zaufania dzieci, którzy pytali o drogę do kościoła - opowiada prof. Dionizjusz Czubala, który otrzymał Nagrodę I stopnia i Medal imienia Zygmunta Glogera w 32. konkursie Społecznego Stowarzyszenia Prasoznawczego Stopka w Łomży.

Z przykrością zawiadamiam , że w dniu 19.09.2021 r. w wieku 64 lata przegrał walkę z nowotworem nasz Kolega Mirosław Sajczyk.

JJS pt, 24 września 2021 14:17

Kolega Mirosław Sajczyk był członkiem Stowarzyszenia Elektryków Polskich od roku 1984 i pełnił następujące funkcje: od 1990 r. Prezesa Koła SEP przy Rejonie Energetycznym w Łomży, w latach 1990-1997 i od 2018 r. członek Zarządu Oddziału Łomżyńskiego SEP, w latach 1998-2006 i 2010 - 2018 Prezes Oddziału Łomżyńskiego SEP

Nie ma mieszkań dla Afgńczyków

mm pt, 24 września 2021 13:37

Łomża nie możne wygospodarować mieszkań dla współpracowników Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie. Taki wniosek płynie z wypowiedzi wiceprezydenta Andrzeja Stypułkowskiego, której udzielił na interpelację radnych Domasiewicza i Prosińskiego.

Pogoda na weekend

mm pt, 24 września 2021 10:41

Po pochmurnym, deszczowym, wietrznym i chłodnym tygodniu weekend będzie słoneczny i ciepły – prognozuje IMGW.

Rudera MPEC straszy od lat na działce miejskiej

mm pt, 24 września 2021 10:13

Jakie zamiary ma prezes Radosław Żegalski lub współpracownicy względem starego węzła MPEC między blokami przy ul. Bolesława Prusa 14, 17 i 18? - Planów względem tego budynku nie mamy, ponieważ grunt pod budynkiem nie należy do MPEC Sp. z o.o. w Łomży, a i budynek w całości nie jest nasz - odpowiada Artur Klimaszewski, kierownik działu projektowania i obsługi odbiorców w spółce miejskiej MPEC. - Były próby przekazania go właścicielowi działki, ale bez powodzenia.

Po nocnej wichurze

mm pt, 24 września 2021 09:28

Dwa uszkodzone samochody oraz dach stodoły, kilka powalonych drzew i konarów to efekt wichury, która w nocy przeszła nad regionem. Na szczęście nikt z ludzi nie ucierpiał.

Piec konwekcyjno-parowy, piec konwekcyjny od gastroprodukt.pl

JJS pt, 24 września 2021 07:44

Żaden typ kuchni, zarówno restauracyjnej jak i hotelowej nie jest w stanie funkcjonować bez profesjonalnego pieca konwekcyjno parowego. Ten rodzaj pieca stanowi podstawę kulinarnej sztuki, która jest nie do podrobienia. Jego funkcjonalność i niezawodność pozwala na wydobycie głębi smaku zarówno z wykwintnego dania jak i najprostszej potrawy. Sterowanie elektroniczne lub sterowanie manualne pozwala kontrolować postępy w komorze głównej pieca, dzięki któremu otrzymujemy idealnie przyrządzone dania.

Pożegnanie zapaśnika i urzędnika Wiesława Szczypy (+ 68)

mm cz, 23 września 2021 20:11

Na nowym cmentarzu została złożona w grobie rodzinnym urna z prochami Wiesława Szczypy (+ 68), który w latach 1969-1972 był Mistrzem Polski Juniorów w zapasach. - Jak dowiedziałem się o śmierci Wieśka, uroniłem sporo łez, bo to On mnie zatrudniał w Wojewódzkim Ludowym Klubie Sportowym Narew w 1978 r., a stał się przyjacielem - wspomina trener lekkoatletyki Jan Kotowski. Wiesława Szczypę żegnało około 100 osób: rodzina, znajomi, współpracownicy i wychowankowie.

Połowa Ceny w Łomżyńskiej Venedzie

mm cz, 23 września 2021 18:40

Sklep pod marką HalfPrice zostanie w piątek otwarty w łomżyńskiej Galerii Veneda – informuje Iwona Bikowska, dyrektor Galerii. To jedyny sklep tej marki w regionie.

Nie będzie zadaszenia obiektów sportowych

mm cz, 23 września 2021 18:20

Ratusz unieważnił przetarg na zadaszenie obiektów sportowych w Łomży. Przyczyną jest zbyt mało środków zabezpieczonych na tę inwestycję.

85% więcej za prąd w 2022 roku?

mm cz, 23 września 2021 14:05

O około 85% mogą wzrosnąć wydatki miasta na energię elektryczną w 2022 roku. Otwarto właśnie oferty dostawców prądu, w których ceny w najtańszej opcji w stosunku do 2021 roku wzrastają tak drastycznie.

Zdjęcia wandali niszczących kładkę nad Łomżyczką

mm cz, 23 września 2021 12:47

Pięciu chłopaków było w niedzielę o godzinie 18. 47 na kładce dla pieszych, biegnącej nad rzeką Łomżyczką od ulicy Wesołej ku Sosnowej na Osiedlu Maria w Łomży. W niecałe 4 minuty zdołali rozruszać około 12-metrową poręczobalustradę z grubych rur stalowych. Przewrócili ją i zepchnęli do rzeczki. Na zdjęciach z monitoringu, przekazanego Policji, która poszukuje sprawców, wyraźnie widać, że w zniszczenie mienia publicznego zaangażowało się zwłaszcza dwóch młodych wandali.

Nadciągają wichury!

mm cz, 23 września 2021 10:04

Nasuwający się od północnego zachodu, niż z ośrodkiem nad Skandynawią przyniesie przejściowe ocieplenie i przede wszystkim gwałtowny wzrost prędkości wiatru. Efektem tych zmian będą niebezpieczne zjawiska atmosferyczne - przestrzega IMGW.

Reklama, która zwraca się z dużą nawiązką. Ile zyskują firmy inwestujące w pozycjonowanie stron?

JJS cz, 23 września 2021 09:33

Marketing w coraz większym stopniu bazuje na liczbach i statystykach. Koncepty kreatywne tworzone są w oparciu o dane, zbierane na masową skalę. Każda podejmowana akcja musi mieć uzasadnienie w obiektywnie zmierzonych czynnikach. Powszechnie obowiązujący model promocji wymusza maksymalizację korzyści, przy jednoczesnej minimalizacji kosztów. Jak w te schematy wpisują się działa SEM, z pozycjonowaniem na czele? Według specjalistów z agencji SEO AFTERWEB, pod względem efektywności reklamy nie wymyślono jeszcze niczego lepszego.

„Zasmakuj w czytaniu” za 65 tysięcy złotych

mm śr, 22 września 2021 19:28

Na 75-lecie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży w sobotę, 4. września, odsłonięto przy ulicy Długiej ławkę „Zasmakuj w czytaniu”. Należy ona do „Zaczytanego szlaku” i powstała z inicjatywy prezydenta Mariusza Chrzanowskiego, przybyłego na odsłonę. Kilka dni po sobotniej uroczystości ławkę z obrazem obrócono o 180 stopni, oparciem do MBP. Kto ma chęć czytać o jubilatce, położy się na bruku, by zasmakować w tekście, umieszczonym pod kątem, i to na wysokości oczu dziecka.

Wypadek na Zdrojowej

mm śr, 22 września 2021 17:46

Na skrzyżowaniu ul. Zdrojowej w Kierzkową zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Wygaszenie viaTOLL. Zmiany dla kierowców od 1 października 2021 r.

mm śr, 22 września 2021 15:15

Tylko 8 dni zostało do wygaszenia viaTOLL. Od 1 października użytkownicy powinni przesiąść się na e-TOLL.

Pinkasy ziemi łomżyńskiej

mm śr, 22 września 2021 11:48

– Nikt inny czegoś takiego nie dokonał, to w skali kraju ewenement, że tyle ksiąg pamięci dla polskojęzycznego czytelnika zostało wydanych przez jeden ośrodek! – mówi dr Małgorzata Frąckiewicz, wiceprezes Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów. Potwierdziła to wtorkowa promocja pinkasów z Łomży, Stawisk, Zambrowa i Ciechanowca, a ŁTN już zapowiada publikację kolejnych. Za szczególne zasługi na niwie kultywowania lokalnej historii Małgorzata Frąckiewicz została doceniona Odznaką Honorową Województwa Podlaskiego, przyznaną przez zarząd województwa i wręczoną w czasie spotkania przez wicemarszałka Marka Olbrysia.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę