Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 27 września 2022 napisz DONOS@

Prawo.pl: nowe przepisy namnożyły skrzyżowań

mm wt, 27 września 2022 18:57

Nowela Prawa o ruchu drogowym zmieniła definicje skrzyżowania i drogi, co oznacza, że za skrzyżowania zostały uznane miejsca, które wcześniej nimi nie były, co ma wpływ m.in. na wyprzedzanie i prędkość jazdy – pisze Prawo.pl. Serwis ocenił, że zdezorientowani są nie tylko kierowcy, ale i eksperci od ruchu drogowego, w tym policjanci.

Straż leśna pod bronią automatyczną

mm wt, 27 września 2022 18:29

Strażnicy leśni z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku otrzymali karabinki GROT. To broń automatyczna, która ma trafić do każdego posterunku straży leśnej.

Miasto zamknięte

mm wt, 27 września 2022 17:28

Pewnym skandalem zakończyły się obrady Komisji Gospodarki Komunalnej Rady Miejskiej w Łomży. Na 9 punktów, którymi mieli zająć się radni, zrealizowano tylko 3. Reszty nie udało się przedyskutować, ponieważ zabrakło kworum. Na dodatek podczas dyskusji z prezesem PKS Nova wiceprezydent Andrzej Garlicki... wyszedł.

Ksiądz Profesor Witold Jemielity odszedł do Historii

mm wt, 27 września 2022 16:44

Szczupła sylwetka zamyślonego Księdza wpisała się w pejzaż uliczek: od Pięknej i alei Legionów po Dworną, Stary Rynek i Rządową. Spacerował codziennie na posiłki do Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży, gdzie wykładał historię Kościoła. Nie będziemy widywać ks. prof. Witolda Jemielitego (+ 86), jak wędruje Groblą Jednaczewską, gdyż zmarł w Domu Wspólnoty Kapłańskiej.

Za zwrócenie uwagi, uszkodził samochód

mm wt, 27 września 2022 12:19

Za zwrócenie uwagi o złym parkowaniu, 29-letni mieszkaniec Łomży postanowił się zemścić i uszkodził pojazdy sąsiada. Straty spowodowane przez wandala oszacowano na 17 tys. zł. Dodatkowo łomżyniak miał przy sobie amfetaminę.

Prezydencie, skoro wyłączasz latarnie, to rozdaj odblaski

mm wt, 27 września 2022 10:47

Mieszkańcy Łomży, wychodząc rano do pracy powinni, podobnie jak robotnicy budowy dróg, zaopatrzyć się w kamizelki odblaskowe. Łomża rano jest równie jasne jak gęsty las nocą. Tam prawo nakazuje mieć odblaski, w obszarze zabudowanym nie. Uważajmy.

Józef Babiel: harcerz, społecznik TPZŁ i mistrz ceremonii

mm wt, 27 września 2022 09:39

- Miałem w życiu szczęście do dobrych i mądrych ludzi – ocenia 65 lat własnej biografii łomżyniak Józef Babiel, podinspektor Urzędu Miejskiego w Łomży. Odszedł na emeryturę po 35 latach pracy w ratuszu. Człowiek zasłużony dla Łomży: znany z kwesty na ratunek zabytkom starego cmentarza, którą współorganizuje od 1984 r. Widzimy Go od lat na uroczystościach, które przygotowywał od A do Z. Przez 30 lat był wiceprezesem a teraz jest prezesem TPZŁ. Postać popularna i tak mało znana.

Czy pożyczka online na sam dowód jest możliwa?

JJS wt, 27 września 2022 08:30

Pożyczka online na dowód to doskonała opcja dla każdego, kto chce uzyskać zastrzyk gotówki bez zbędnych formalności. Warto dowiedzieć się więcej o tej możliwości!

Dlaczego warto spróbować malowania obrazów po numerach?

JJS wt, 27 września 2022 08:25

Wielu z nas wydaje się, że malowanie obrazów to ciężka sztuka, która wymaga dużo umiejętności i wprawionej ręki. Warto jednak poszukać innych rozwiązań, które nam to ułatwią i jednocześnie dadzą dużo radości. Niezwykle ciekawym pomysłem jest malowanie obrazów po numerkach - dlaczego warto spróbować i gdzie znajdziemy największy wybór?

Otwarte przedłużenie ulicy Meblowej i ulica Jaworowa

mm pon, 26 września 2022 20:38

We wtorek oficjalnie otwarto i oddano do użytku nową część ulicy Meblowej i ulicę Jaworową. Nowa droga łączy ulicę Wojska Polskiego z Nowogrodzką, stając się choć w małej części obwodnicą skupisk ludzkich.

Bezpłatne jednodniowe szkolenie wojskowe dla dorosłych

mm pon, 26 września 2022 15:46

W październiku i listopadzie Wojsko Polskie organizuje dla chętnych, dorosłych Polaków bezpłatne, jednodniowe szkolenia pod hasłem „Trenuj z wojskiem”. W 17 jednostkach wojskowych na terenie Polski, będzie można nauczyć się podstaw posługiwania bronią, strzelania, walki wręcz, dowiedzieć się co zrobić, gdy zawiedzie GPS, jak przetrwać w terenie i udzielić pierwszej pomocy. W naszym regionie taki dzień będzie można przeżyć Giżycku, Białymstoku i Gołdapi.

Mroczne także poranki w Łomży

mm pon, 26 września 2022 13:38

- Napiszcie, żeby rano włączyli światła, bo można kogoś przejechać. - apeluje Czytelnik 4lomza.pl, który rano jechał ulicami Łomży do pracy. - Dopiero jak wjeżdżam do Piątnicy to jak do innego świata – kwituje.

Deszczowy i chłodny tydzień

mm pon, 26 września 2022 11:44

Na początku tygodnia pogodę w Polsce kształtował będzie układ niskiego ciśnienia znad Morza Norweskiego, który sprowadza do kraju wilgotne powietrze z północy. Przeważać będzie zachmurzenie duże i przelotne opady deszczu. Lokalnie występować będą również burze. W nocy i rano miejscami mglisto. Pod koniec tygodnia spodziewamy się silniejszego wiatru.

„Zielnik Kurpiowski” Agnieszki Zielewicz

mm pon, 26 września 2022 11:02

Jedyne w swoim rodzaju wydawnictwo przygotowała Agnieszka Zielewicz. Album „Zielnik Kurpiowski” tworzą teksty dawnych kurpiowskich pieśni, wraz z zasuszonymi roślinami oraz pracami lokalnych artystów i twórców ludowych. – Włożyłam w ten projekt dużo serca, jest mi on bliski, tak jak natura i Kurpie, ze swym kulturowym i przyrodniczym bogactwem – podkreśla Agnieszka Zielewicz, zapowiadając prezentację oryginałów prac na wystawie oraz stworzenie ilustrującej ją „Muzyki do Zielnika”.

Potrącenie pieszej na pasach

mm pon, 26 września 2022 10:54

19-letnia kobieta trafiła do szpitala po potrąceniu do jakiego doszło na ulicy Przykoszarowej w Łomży. Sprawcą okazał się rówieśnik, który nie ustąpił pierwszeństwa przechodzącej przez ulicę pieszej.

Odjechał na trzech kołach?

mm pon, 26 września 2022 09:06

Po zderzeniu z peugeotem kierowca samochodu nieznanej marki uciekł z miejsca zdarzenia. Surrealizmu całej sytuacji dodaje fakt, że "odjechał najprawdopodobniej bez jednego koła".

Część Wojsk Obrony Terytorialnej ma być Wojskami Obrony Pogranicza

mm so, 24 września 2022 21:52

Około 30 żołnierzy 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej w obecności ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, złożyło przysięgę na centralnym placu w Kolnie. Po ceremonii minister uroczyście zatwierdził w ramach WOT, koncepcję Komponentu Obrony Pogranicza. „Wolne” wybory na Ukrainie za Putina jak „wolne” wybory w Łomży za Stalina?

Łomżyniak udostępnił działkę na punkt widokowy

mm pt, 23 września 2022 17:46

Punkty widokowe na panoramę Doliny Narwi mają wsie: Siemień i Rakowo – Czachy, więc może i miasto od 604 lat Łomża doczeka się prostej atrakcji turystycznej? Pomysł 2 razy zgłaszał Wojciech Winko do budowy z funduszy Budżetu Obywatelskiego, lecz urzędnicy z zespołu BO w ratuszu nie podchwycili śmiałej idei. Ale po publikacji w 4lomza.pl ideę podchwycił łomżyński przedsiębiorca.

Sztandar zaszczytem to już był...

mm pt, 23 września 2022 15:12

Prezydent Łomży współorganizował Dzień Sybiraka, ale prawdopodobnie zapomniał wyznaczyć delegacji do sztandaru Miasta Łomża. Brak pocztu sztandarowego zauważyli, m.in. uczestnicy uroczystości, dziennikarz 4lomza.pl oraz radny Nadolny. Po interpelacji radnego za nieobecność symbolu ukarano urzędnika.

Wyposażenie restauracji i ogrodu piwnego – co jest niezbędne?

JJS pt, 23 września 2022 14:19

W każdej restauracji musisz zainwestować w odpowiedni sprzęt – m.in. piec, szafy i inne meble, witryny czy urządzenia do chłodzenia i mrożenia żywności. Podziel wszystko na kilka kategorii i po kolei uzupełniaj zaplecze. Podpowiadamy, o czym nie możesz zapomnieć – skorzystaj z naszych wskazówek.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę