Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@

Nie tylko piękny, ale i wygodny: jak wybrać biustonosz i nie szkodzić zdrowiu

Foto: Nie tylko piękny, ale i wygodny: jak wybrać biu...
JJS pon, 01 marca 2021 19:48

Balkonetka, bandeau, push-up… Każda z nas zna kilkanaście nazw typów biustonoszy, nosimy je na co dzień i nawet nie podejrzewamy, że nieodpowiednim doborem możemy spowodować nieodwracalne szkody dla naszego zdrowia. Dzisiaj zdradzimy Ci, jak wybrać idealny biustonosz i dlaczego tak ważne jest, aby wyrzucić z szafy wszystko, co uciska, drapie i sprawia dyskomfort.

Od 1 marca obowiązują nowe unijne etykiety energetyczne dla sprzętu AGD

Foto: Od 1 marca obowiązują nowe unijne etykiety ener...
mm pon, 01 marca 2021 18:02

Od 1 marca 2021 r. wszystkie sprzedawane w UE lodówki, zamrażarki, zmywarki do naczyń, pralki, telewizory i innych monitory zewnętrzne powinny być oznakowane nową unijną etykietą energetyczną. Znikają klasy A+, A++ i A+++, a w związku z zaostrzeniem kryteriów energooszczędności produkty zaklasyfikowane dotychczas do którejś z tych kategorii, w nowej skali mogą zostać ocenione jako spełniające wymogi klas B, C lub D.

Pięciu kierowców straciło prawo jazdy

Foto: Pięciu kierowców straciło prawo jazdy
mm pon, 01 marca 2021 16:28

Pięciu kierowców w ciągu trzech dni jechało o ponad 50 kilometrów na godzinę za szybko w obszarze zabudowanym. Wszystkich namierzyli policjanci z łomżyńskiej „drogówki”, ukarali mandatami i zatrzymali prawa jazdy na trzy miesiące.

Medale za Zasługi dla Obronności Kraju

Foto: Medale za Zasługi dla Obronności Kraju
mm pon, 01 marca 2021 16:09

W dowód uznania osobom i ich działań związanych z obronnością kraju Halina Bednarczyk i Krzysztof Frydrych zostali udekorowani Medalami za Zasługi dla Obronności Kraju. Pani Halina otrzymała srebrny medal, a Pan Krzysztof brązowy.

Maseczki skutecznie wypierają przyłbice

Foto: Maseczki skutecznie wypierają przyłbice
mm pon, 01 marca 2021 13:39

Sobota i niedziela były pierwszym weekendem w ogłoszonej rok temu pandemii koronawirusa w Polsce, gdy nakazane było tylko noszenie maseczek przeciw zarazkom. Tym samym, rząd zakazał noszenia przyłbic, szalików, kominów, bandanek i chust, bo - jak podaje komunikat - "nie spełniają one kryteriów bezpieczeństwa i nie chronią nas tak skutecznie przed zakażeniem jak maseczki". W cały weekend w województwie podlaskim policjanci wystawili 228 mandatów za nieprzestrzeganie przez obywateli obowiązku maseczkowego, natomiast w Łomży mandatów przez dwa dni było 16.

Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych

Foto: Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych
mm pon, 01 marca 2021 13:06

W samo południe pod pomnikiem Pamięci Bohaterów Walk o Wolność i Niepodległość Polski w latach 1939-1956 odbyło się uroczyste złożenie kwiatów w hołdzie poległym, nie tylko żołnierzom, bo do „wyklętych” zalicza się także działaczy społecznych i politycznych tamtych dni tzw. drugiej konspiracji, którzy po II wojnie światowej próbowali, mieli nadzieję na niekomunistyczną Polskę.

Modne zegarki damskie Casio - trendy 2021

Foto: Modne zegarki damskie Casio - trendy 2021
JJS pon, 01 marca 2021 08:58

Casio to marka, która obecnie kojarzy się z elegancją oraz ponadczasowością. Japońskie czasomierze są jednak bardzo różnorodne i każda kobieta wśród nich jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Mają różną funkcjonalność, kolorystykę czy też samą bransoletę. Właśnie z tego względu warto im się przyjrzeć i znaleźć dla siebie coś, co będzie modne w otwierającym się roku 2021.

Smog – jak chronić się przed zabójczym powietrzem?

Foto: Smog – jak chronić się przed zabójczym powietrzem?
JJS pon, 01 marca 2021 08:54

Okres jesienno-zimowy to czas, w którym jesteśmy szczególnie narażeni na infekcje górnych dróg oddechowych. Wówczas dodatkowe zagrożenie dla naszego zdrowia stanowi smog, z którym zmaga się wiele polskich miast. Jednym z najskuteczniejszych sposobów, by zminimalizować ryzyko zetknięcia z wirusami lub szkodliwymi substancjami zawartymi w powietrzu, jest noszenie maseczek ochronnych.

Społecznicy 2020

Foto: Społecznicy 2020
mm nie, 28 lutego 2021 13:50

Społecznikami za 2020 Rok zostali Kacper Nizik i Anna Kurządkowska-Kosińska. Łomżyńską Inicjatywą Roku uznano kwestę od 35 lat organizowaną przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej „Ratujemy Łomżyńskie Zabytki Cmentarne”. W piątek wręczono nagrody laureatom.

Ile można zarobić na wypełnianiu ankiet przez internet?

Foto: Ile można zarobić na wypełnianiu ankiet przez i...
JJS nie, 28 lutego 2021 12:14

Z pewnością część osób słyszała, albo nawet próbowała zarabiać na wypełnianiu ankiet przez internet. Jest to ciekawy sposób na zdobycie dodatkowych pieniędzy, który stale zyskuje na popularności, głównie ze względu na brak jakichkolwiek wymagań i umięjętności. Oczywiście poza określonym wiekiem, który niezbędny jest do rejestracji, ale nie jest on zbyt wysoki. Zarabiać na ankietach mogą również nieletni, już po ukończeniu 13 lat. Co warto wiedzieć i ile można zarobić na płatnych ankietach?

Rzeki przybierają powoli

Foto: Rzeki przybierają powoli
mm so, 27 lutego 2021 13:08

Od środy Narew w Piątnicy przybrała 30 cm, w Wiźnie natomiast 46 cm. Ciągle obowiązuje alert hydrologiczny IMGW. Mimo, że nadeszły roztopy, lód pokrywa jeszcze w wielu miejscach rzeki.

15 tysięcy mandatów za brak maski w pół roku

Foto: 15 tysięcy mandatów za brak maski w pół roku
mm so, 27 lutego 2021 12:19

- Nie gromadziliśmy takich danych - mówi podinspektor Tomasz Krupa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, kiedy zapytaliśmy, ile mandatów od początku pandemii koronawirusa - czyli od połowy marca 2020 roku - wystawiła Policja w całym województwie i w Łomży za nienoszenie lub złe noszenie maski na twarzy? Są natomiast dane, ile policjanci wystawili mandatów od połowy sierpnia 2020 r., gdy ówczesny minister zdrowia Szumowski zalecił kontrole klientów w sklepach.

Dotacje z Ministerstwa Kultury

Foto: Dotacje z Ministerstwa Kultury
mm pt, 26 lutego 2021 14:37

Muzeum Przyrody w Drozdowie otrzymało 350 tys. zł. wsparcia z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i sportu m.in. na remont dachu Dworku Lutosławskich. Ministerstwo ogłosiło nagrodzone projekty.

Tania energia na wyciągnięcie ręki

Foto: Tania energia na wyciągnięcie ręki
JJS pt, 26 lutego 2021 14:26

Jak płacić mniej za prąd? To pytanie zadaje sobie coraz więcej ludzi, szczególnie po niedawnym wprowadzeniu opłaty mocowej, która skutkuje większymi rachunkami zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak też dla firm. Takiego problemu nie mają właściciele instalacji fotowoltaicznych, zainstalowanych przez firmę Eko-Solar partnera ESOLEO z grupy Cyfrowy Polsat. Wszystko dzięki pierwszej tego typu ofercie na rynku: każdy nowy klient, który zakupi instalację od ESOLEO i podpisze z Plusem umowę kompleksową na sprzedaż prądu, nie będzie już tracił nawet 20% wyprodukowanej przez siebie energii, zyskując możliwość odzyskania całości nadwyżki wyprodukowanej przez siebie energii, która trafi do sieci, co daje znaczące oszczędności.

Za prawie 2 mln miasto kupuje ziemię pod cmentarz

Foto: Za prawie 2 mln miasto kupuje ziemię pod cmentarz
mm pt, 26 lutego 2021 13:44

Za prawie hektarową działkę, pomiędzy kościołem Bożego Ciała, a cmentarzem przy ul. Przykoszarowej miasto płaci 1 990 000 zł. Działka przeznaczona zostanie na zapowiadane powiększenie cmentarza komunalnego.

Jak wygląda opieka nad osobami starszymi za granicą?

Foto: Jak wygląda opieka nad osobami starszymi za gra...
JJS pt, 26 lutego 2021 13:40

Starzejące się społeczeństwo powoduje, że zapotrzebowanie na opiekunki i opiekunów osób starszych jest coraz większe. Jak wybrać opiekunkę? Jak opiekunka może szybko znaleźć rodzinę, której seniorem będzie mogła się profesjonalnie opiekować?

Co zrobić, aby poczuć się w swoim studenckim pokoju jak w domu?

Foto: Co zrobić, aby poczuć się w swoim studenckim po...
JJS pt, 26 lutego 2021 13:36

Przeprowadzka do akademika może być dość zniechęcającą perspektywą, nie mówiąc już o sytuacji, gdzie trzeba przenieść się do innego miasta. Dlatego przygotowaliśmy kilka wskazówek odnośnie tego, jak poczuć się w pokoju studenckim jak w domu.

Weź udział w ankiecie, zgarnij pakiet gadżetów

Foto: Weź udział w ankiecie, zgarnij pakiet gadżetów
JJS pt, 26 lutego 2021 13:27

Firma TECH Sterowniki serdecznie zaprasza do udziału w kilkuminutowej ankiecie, której tematem głównym jest ciepły i inteligentny dom. Pytania skupione są wokół ogrzewania oraz nowoczesnych instalacji poprawiających komfort życia i oszczędności. Zbieranie odpowiedzi w badaniu potrwa do końca marca.

Zmarł Rolnik i Poseł PSL Leszek Kiełczewski (+ 79)

Foto: Zmarł Rolnik i Poseł PSL Leszek Kiełczewski (+ 79)
mm pt, 26 lutego 2021 13:04

Poseł Rzeczpospolitej w II kadencji Sejmu mgr inż. Leszek Kiełczewski nie żyje... Posła i Rolnika pożegnali rówieśnicy. - Będziemy wspominać śp. Leszka jako cenionego i szanowanego przez nas wspaniałego Kolegę, promieniującego życzliwością, wrażliwością, chęcią współpracy, otwartego na ludzi i cieszącego się dużym autorytetem - napisali w nekrologu współczujący Rodzinie koleżanki i koledzy, będący także absolwentami Wydziału Rolniczego WSR w Olsztynie, rocznik 1963-1968.

Ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym i po prawku...

Foto: Ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym i po prawk...
mm pt, 26 lutego 2021 12:16

Aż pięciu kierowcom zatrzymali prawa jazdy policjanci z łomżyńskiej drogówki. Czterech mężczyzn i kobieta znacznie przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę