piątek, 24 listopada 2017 napisz DONOS@

Ścieki w górę

Foto: Ścieki w górę
cz pt, 24 listopada 2017 10:00

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży chce od 1 stycznia 2018 roku podnieść ceny odbiór ścieków w Łomży i Piątnicy. W przypadku miasta ceny mają podskoczyć o niemal 5% na wsi podwyżka ma być wyższa – 7,5%. Wniosek odnośnie zatwierdzenia nowej taryfy MPWiK trawił do radnych miasta. Zgodnie z nią ceny za dostarczaną do mieszkań wodę pozostaną na dotychczasowym poziomie

Znikają charakterystyczne zbiorniki Gaspolu

Foto: Znikają charakterystyczne zbiorniki Gaspolu
cz cz, 23 listopada 2017 17:33

Dwa ogromne kuliste zbiorniku gazu przez lata były swoistym symbolem rozlewni gazu przy Alei Piłsudskiego w Łomży. Należąca przez ostatnie ćwierć wieku do firmy Gaspol rozlewnia została zamknięta pod konie czerwca. Od kilku miesięcy trwa rozbiórka znajdującej się tu instalacji. Teraz w oczach „giną” charakterystyczne kuliste zbiorniki.

ASF rozprzestrzenia się po kraju

Foto: ASF rozprzestrzenia się po kraju
cz cz, 23 listopada 2017 17:10

Dziki z wirusem afrykańskiego pomoru świń rozprzestrzeniają się na coraz to nowe rejony kraju. W ostatnich dniach potwierdzono kilka przypadków wykrycia ASF u dzików np. w okolicach Legionowa oraz w Laskach pod Warszawą. Ten ostatni, to pierwszy chory dzik na lewym brzegu Wisły. Coraz więcej jest też przypadków chorych dzików w Kotlinie Biebrzańskiej. W okolicach Rajgrodu pierwszy z nich przeszedł też na teren województwa warmińsko-mazurskiego.

Black Friday w Galerii Bursztynowej. Sprawdź oferty sklepów

Foto: Black Friday w Galerii Bursztynowej. Sprawdź of...
JJS cz, 23 listopada 2017 16:37

Black Friday zbliża się wielkimi krokami. W tym roku święto zakupów przedświątecznych przypada na piątek, 24 listopada.

MPEC: rezygnacja z wyłączeń nocnych ciepłej wody prowadzi do samych korzyści

Foto: MPEC: rezygnacja z wyłączeń nocnych ciepłej wod...
cz cz, 23 listopada 2017 16:05

- Z punktu widzenia MPEC-u, z radością przyjąłbym informację o decyzji nie wyłączania pomp recyrkulacyjnych w zasobach budownictwa wielorodzinnego, które korzystają z naszych usług – mówi Radosław Żegalski, prezes MPEC Łomża komentując decyzje władz Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej o przeprowadzeniu ankiety wśród mieszkańców na temat wyłączania nocą ciepłej wody w blokach. Jego zdaniem na obecnym systemie, gdy dopływ ciepłej wody do kranów wyłączany jest na kilka nocnych godzin tracą wszyscy i mieszkańcy i spółka ciepłownicza.

Drogowcy wchodzą na Zjazd

cz cz, 23 listopada 2017 15:43

Od godziny 19.00 w czwartek przez całą noc drogowcy mają wylewać nową warstwę asfaltu na około 300-metrowym odcinku ulicy Zjazd bezpośrednio przy rondzie Tadeusza Kościuszki. To kolejny etap prac remontowych na tej newralgicznej ulicy w mieście. Prowadzi ona do starego mostu przez Narew i Piątnicy, oraz łączy ruch ze wszystkich dróg krajowych przebiegających przez Łomżę. Prace będą odbywały się przy zachowaniu przejezdności ulicy, co oznacza konieczność wprowadzenia ruchu wahadłowego.

Łomżyńskie Anioły Biznesu

Foto: Łomżyńskie Anioły Biznesu
cz cz, 23 listopada 2017 11:09

Kino, dwaj Kurpiewscy, Agro-Rolnik, OSM Piątnica i IT Card to pierwsze Łomżyńskie Anioły Biznesu. Konkurs zorganizowany został przez miasto Łomża i Starostwo Powiatowe. Nagroda ma być wyróżnieniem przyznawanym przedsiębiorcom, którzy swoją działalnością przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji Miasta Łomża i Powiatu Łomżyńskiego.

Kapliczka Św. Piotra w Jeziorku znowu jest jak nowa

Foto: Kapliczka Św. Piotra w Jeziorku znowu jest jak ...
cz śr, 22 listopada 2017 16:33

Według inskrypcji umieszczonej na tablicy żeliwnej wmurowanej w jej przednią ścianę, pochodzi z 1852 roku i została ufundowana przez Piotra i Rozalię Kowalewskich. Kapliczka Św. Piotra dzierżącego klucze do Nieba w Jeziorku dla mieszkańców miejscowości jest bardzo ważna dlatego na jej remont postanowiono przeznaczyć fundusz sołecki. Nim odzyskała dawny blask dobre serca okazało wiele osób.

ŁSM pyta mieszkańców czy chcą ciepłej wody w nocy?

Foto: ŁSM pyta mieszkańców czy chcą ciepłej wody w nocy?
cz śr, 22 listopada 2017 11:14

Władze Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przeprowadzają ankietę wśród mieszkańców bloków z pytaniem: Czy jest Pani / Pan za całodobowym włączeniem cyrkulacji ciepłej wody użytkowej w Państwa budynku? W wolnym „tłumaczeniu” oznacza to pytanie o to czy mieszkańcy chcą ciepłej wody przez cała noc, czy nie – czyli tak jak jest obecnie.

Kolizja pijanego kierowcy w cudzym aucie

cz śr, 22 listopada 2017 10:10

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 36-letni kierowca renaulta, który wczoraj doprowadził do kolizji z samochodem kia w Nowych Kupisach. Mężczyzna oddalił się z miejsca zdarzenia, ale szybko został odnaleziony przez policję. Jak się okazało samochód, którym jechał należał do jego pracodawcy, a ten wziął go bez jego wiedzy i zgody.

Areszt za seks z 14-latką

Foto: Areszt za seks z 14-latką
cz śr, 22 listopada 2017 09:21

Na trzy miesiące do tymczasowego aresztu trafił wczoraj 31-letni mężczyzna. Sąd Rejonowy w Łomży zastosował ten środek w związku postawionymi mu przez prokuraturę zarzutami obcowania płciowego z niespełna 14-letnią dziewczynką. Z ustaleń śledczych wynika, że godziła się ona się na stosunek z mężczyzną i na przestrzeni kilku miesięcy miało dojść do dwóch zbliżeń.

Będzie ocieplenie

Foto: Będzie ocieplenie
cz śr, 22 listopada 2017 08:34

Nad ranem temperatura powietrza w okolicach Łomży spadła do -3,4°C. Tyle o godzinie 7.00 było w Marianowie na stacji pogodowej IMGW. Teraz ma się już ocieplać. Synoptycy przynajmniej na kilka kolejnych nocy nie zapowiadają przymrozków.

Zmarła wielka monografistka Łomży Donata Godlewska (+ 92)

Foto: Zmarła wielka monografistka Łomży Donata Godlew...
cz wt, 21 listopada 2017 21:16

Od kilku lat borykała się ze zdrowiem, nie mogąc się poruszać samodzielnie - dziś otoczona opieką troskliwej rodziny zmarła w Łomży jej wielka i sercem oddana monografistka i Profesor Honorowy WSA Donata Godlewska. Wybitną archiwistkę i autorkę monografii historycznych na temat Łomży od czasów najdawniejszych historyk prof. Adam Dobroński z Uniwersytetu w Białymstoku nazwał jedną z „trzech drobnych ciałem wielkich Siłaczek” - obok także nieżyjących Heleny Czernekowej i Jadwigi Chętnikowej. - Pani Donata była niezwykle mądra, inteligentna i oczytana – wspomina Anna Gubik, sąsiadka przez ponad 20 lat w domu przy Wiejskiej i współpracownica w TPZŁ pod koniec lat 90. - Była wyrozumiałą kobietą, nikogo nie potępiała, z każdym umiała się porozumieć, z młodym czy starszym łatwo znajdowała wspólny temat i wspólny język. Wielka osobowość Łomży.

Cena mleka blisko rekordu

Foto: Cena mleka blisko rekordu
cz wt, 21 listopada 2017 16:20

W ciągu dwóch ostatnich miesięcy cena skupu mleka w województwie podlaskim wzrosła o 8%. W październiku – według wyliczeń GUS - mleczarnie za dostarczany surowiec płaciły rolnikom średnio po 156,12 zł za hektolitr. To niemal absolutny rekord województwa, ale po raz pierwszy od lat nie była to najwyższa miesięczna cena skupu mleka w kraju.

Straciła prawo jazdy za zajechanie drogi

Foto: Straciła prawo jazdy za zajechanie drogi
cz wt, 21 listopada 2017 15:51

Prawo jazdy zatrzymali policjanci 30-letniej kobiecie, która w poniedziałek wieczorem doprowadziła do kolizji na Alei Piłsudskiego. Kierując toyotą Rav 4 i wyjeżdżając z ulicy Chopina kobieta nie upewniła się, czy może prawidłowo wykonać manewr skrętu w lewo i doprowadziła do zderzenia, z prawidłowo jadącą Aleją Piłsudskiego skodą. I właśnie za to zostało zatrzymane jej prawo jazdy.

23-latek pobił 15-latka

Foto: 23-latek pobił 15-latka
cz wt, 21 listopada 2017 15:32

Po dwóch tygodniach od zdarzenia policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który przy ul. Pięknej w Łomży uderzył 15-latka. Sprawcą okazał się 23-letni mieszkaniec Łomży. - Mężczyzna przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu – podaje Ewelina Szlesińska z KMP w Łomży zaznaczając, że za uszkodzenie ciała nieletniego będzie on odpowiadał przed sądem.

Rondo przy szpitalu będzie, czy go nie będzie?

Foto: Rondo przy szpitalu będzie, czy go nie będzie?
cz wt, 21 listopada 2017 08:14

W przedstawionym w ubiegłym tygodniu przez prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego projekcie budżetu miasta na 2018 roku nie ma budowy na Alei Piłsudskiego ronda, które miałoby zapewnić bezpieczny wjazd i wyjazd z terenu szpitala. To inwestycja, której wykonanie zapowiadano już na ten rok... Ratusz przyznaje, że zadnia w projekcie budżecie na przyszły rok nie ma, ale twierdzi, że ma być.

Poseł Kołakowski będzie rządził PiS w Łomży. Nadal.

Foto: Poseł Kołakowski będzie rządził PiS w Łomży. Na...
cz pon, 20 listopada 2017 20:22

Lech Antoni Kołakowski wygrał wybory na przewodniczącego miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwości w Łomży na następną dwuletnią kadencję. W poniedziałek podczas zebrania członków partii mających prawa wyborcze poparło go 40 osób. Nikt nie głosował przeciw. - To głos na rozwój Prawa i Sprawiedliwości, na dobre działanie – mówił po wyborach Kołakowski dziękując członkom PiS za poparcie. - Chcę kontynuować działalność w sferze publicznej dla rozwoju tej ziemi - deklarował. Wcześniej działacze PiS wiązani z posłem obsadzili miejski zarząd partii. Później wybory mieli działacze PiS w Powiecie Łomżyńskim. Tu przewodniczącym struktur został Adam Niebrzydowski

Zderzenie na Piłsudskiego

Foto: Zderzenie na Piłsudskiego
cz pon, 20 listopada 2017 17:41

Jedna osoba trafiła do szpitala po zderzeniu dwóch samochodów osobowych na Alei Piłsudskiego w Łomży. Do zderzenia doszło około godz. 17. przy skrzyżowaniu z ul. Chopina.

Był doradcą będzie kierownikiem

Foto: Był doradcą będzie kierownikiem
cz pon, 20 listopada 2017 15:21

Dariusz Budrowski od stycznia do września był etatowym doradcą prezydenta Łomży, a od października formalnie jest jego doradcą społecznym. Jako etatowy doradca był w grupie kilku osób tworzących projekt tzw. bonów edukacyjnych i szkoleniowych dla mieszkańców subregionu łomżyńskiego. Teraz jako jedyny wystartował w ogłoszonym przez ratusz konkursie na dwa stanowiska kierowników projektu. Miesięcznie chce otrzymywać 9400 zł. Warunki konkurs według niektórych miejskich urzędników były wyjątkowo wygórowane, ale Budrowski twierdzi, że on przewyższa je 12 razy i zna kilkadziesiąt osób, które mogłyby w konkursie startować. - Nie chciały być na świeczniku – tłumaczy.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0