Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 października 2020 napisz DONOS@

PWSIiP brata się z Japończykami i Albańczykami

Foto: PWSIiP brata się z Japończykami i Albańczykami
mm pon, 19 października 2020 14:52

Kanagawa University oraz Mediterranean University – to nowe uczelnie partnerskie Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Właśnie od roku akademickiego 2020/2021 łomżyńska uczelnia podpisała umowy partnerskie z kolejnymi uczelniami. Łącznie PWSIiP współpracuje już ze stoma zagranicznymi z dwudziestu sześciu krajów – informuje PWSIiP w przesłanym komunikacie.

Nietypowa 25. inauguracja roku WSA - w maskach

Foto: Nietypowa 25. inauguracja roku WSA - w maskach
mm nie, 18 października 2020 12:16

Tylko 3 naukowców w czarnej osłonce na usta i nosy znajdowało się na podwyższeniu dla Senatu Wyższej Szkoły Agrobiznesu w Łomży podczas 25. rozpoczęcia roku akademickiego. - Mając na uwadze bezpieczeństwo i zdrowie studentów i pracowników zdecydowaliśmy się na symboliczną inaugurację – wyjaśnił rektor WSA prof. Roman Engler, serdecznie witając studentów I semestru, którzy przybyli na immatrykulację. Rok akademicki zaczęło około 1000 studentów studiów I i II stopnia na 5 kierunkach kształcenia, w tym 295 studentów i słuchaczy studiów podyplomowych na I semestrze. Rok szkolny zainaugurowało też ok. 300 uczniów średnich szkół akademickich ZSA.

Dyrektor Placówki została sama z wychowankami

Foto: Dyrektor Placówki została sama z wychowankami
mm cz, 15 października 2020 19:23

"Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza, inaczej Dom Dziecka, jest od 20 dni opuszczona przez wszystkich pracowników, powodem jest wirus Covid-19. Od 20 dni wszystkimi wychowankami opiekuje się jedna osoba przez 24 godziny na dobę" - zaalarmował Czytelnik w mailu do portalu 4lomza.pl. - To nieprawda: jestem sama z 14-orgiem wychowanków Placówki 24 godziny na dobę dopiero od tygodnia, bo wcześniej pomagało mi dwóch pracowników - prostuje dyrektor Placówki Inga Kolaska. - Muszę wytrwać z dziećmi, to osobista odpowiedzialność. Nie mam innego wyjścia.

Wiemy, ile wynosiła nagroda prezydenta

Foto: Wiemy, ile wynosiła nagroda prezydenta
mm śr, 14 października 2020 19:20

Nauczyciele i pracownicy łomżyńskich szkół i placówek oświatowych spotkali się z okazji Dnia Edukacji Narodowej w auli im. Hanki Bielickiej w II LO w Łomży. Ceniony nauczyciel w-f Andrzej Drozdowski z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży otrzymał odznaczenie za zasługi dla sportu od ministra sportu z rąk poseł Solidarnej Polski Aleksandry Szczudło oraz dyrektora „Ekonomika” Pawła Drożynera. Uroczystość poprowadził naczelnik wydziału oświaty UM w Łomży Paweł Piwowarski.

"Nasza Pani" Pieńkowska poświęciła życie dzieciom

Foto: "Nasza Pani" Pieńkowska poświęciła ży...
mm śr, 14 października 2020 13:52

- Dzieci po wojnie nienawidziły siebie nawzajem: każde mówiło po polsku, ale z innym akcentem - opowiada Daniela Pieńkowska, 93-letnia emerytowana nauczycielka szkolnictwa specjalnego. Trwa wspomnienie domu dziecka w Bartoszycach, gdzie trafiły dzieci autochtonów z Mazur, ze zsyłek na Syberię i Powstania Warszawskiego. Od 1967 do 1984 uczyła w szkole dla dzieci z upośledzeniami w Łomży. Powołanie zaczęło się przed wojną 1939. Przyszła studentka prof. Marii Grzegorzewskiej jako dziewczynka lubiła bawić się w szkołę i grała przedstawienia z dziećmi sąsiadów w rodzinnym Aleksandrowie Kujawskim. Niebawem została na 5 lat opiekunką małych Niemców, Petera i Ingrid.

W "Dziesiątce" i Placówce na kwarantannie, a w "Katoliku...

Foto: W "Dziesiątce" i Placówce na kwaranta...
mm wt, 13 października 2020 14:19

- W niedzielę późnym popołudniem dostałam informację z Sanepidu, że dwoje dzieci z naszej szkoły ma pozytywne wyniki testu na Covid-19 - informuje Jadwiga Kirejczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Pawła II w Łomży. - Uzgodniłam z Sanepidem, że te dwie klasy: druga i czwarta, do których uczęszczają zakażone koronawirusem dzieci, przechodzą na nauczanie zdalne. Dyrektor "Katolika" Bożena Śliwowska potwierdziła nieobecność jednej grupy. Chora jest dyrektor w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej w Łomży - przedłużono kwarantannę do 25. października.

15 klas na nauczaniu zdalnym w ZSP w Piątnicy

Foto: 15 klas na nauczaniu zdalnym w ZSP w Piątnicy
mm pon, 12 października 2020 12:56

- Bardzo sprawnie przeszliśmy na nauczanie zdalne w 15 oddziałach klas od 4-ej do 8-ej, czyli dla 315 dzieci - informuje dyrektor Marta Ogonowska-Stolarczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piątnicy. - Oprócz tego, tydzień kwarantanny dotyczy jednej klasy uczniów z rodzinami, 16 nauczycieli z SP w Piątnicy, jednej grupy 3-latków, 4 nauczycieli z przedszkola oraz jednej osoby, pracującej jako pomoc nauczyciela.

70 lat "Wety" w krainie szczęśliwości

Foto: 70 lat "Wety" w krainie szczęśliwości
mm so, 10 października 2020 19:47

Jak słoneczne struny światła rozkwitły przed "Wetą" kuliste hortensje, różowawe wrzosy i błękitne astry. Budynek lśni świeżością i czystością, a najbardziej lśnią blaskiem uśmiechu młodości w holu wejściowym dziewczęta i chłopcy. Ubrani na galowo, biało-czarno, w przyłbicach z przezroczystej pleksi, obdarowują gości okrągłym medalem z piernika. Pośrodku ciastka własnego wypieku pyszni się napis z lukru "70 lat Wety". - 7 razy pracę zmieniałem: od PGR-u pod Kętrzynem po mieszkanie na Marszałkowskiej - mówi kolegom z ławy szkolnej i matury sprzed pół wieku 70-letni Wojciech Kuczewski, rówieśnik "Wety". Ponad 60 absolwentów Technikum Weterynaryjnego oraz ZSWiO w Łomży znów wstąpiło w mury "Wety" z Głównym Lekarzem Weterynarii dr. Bogdanem Konopką.

Koronawirus namieszał szkołom w Zbójnej, Kuziach i...

Foto: Koronawirus namieszał szkołom w Zbójnej, Kuziac...
mm pt, 09 października 2020 18:43

- Moim zdaniem, w sytuacji pandemii nie należy ani się wstydzić, ani obawiać udzielać rzetelnych informacji na temat zakażenia koronawirusem, ponieważ to pozwala innym zachować ostrożność i podejmować świadome decyzje co do własnego postępowania - mówi wójt gminy Zbójna Elżbieta Parzych. Potwierdza, że 2 klasy 8. w Szkole Podstawowej w Zbójnej i SP w Kuziach miały krótko zdalne nauczanie i są objęte kwarantanną z rodzinami. Powodem decyzji Sanepidu jest stwierdzone zakażenie u nauczyciela, który uczy w klasach 8. i na początku miesiąca miał objawy przeziębienia. Na 1056 szkół i placówek w Podlaskiem lekcje zdalnie i hybrydowo odbywają się w zaledwie 28.

Staś Świerżewski zdobył indeks na UJ w Krakowie

Foto: Staś Świerżewski zdobył indeks na UJ w Krakowie
mm pt, 09 października 2020 13:08

17-letni Stanisław Świerżewski z Łomży, uczeń 2. klasy Liceum Katolickiego, zdobył tytuł laureata XXV Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej". - Dzięki temu sukcesowi i tytułowi, Staś zdobył 100 % punktów na maturze z historii i ma zagwarantowany indeks na studia w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie - ucieszyła się z kolejnego zwycięstwa utalentowanego ucznia Edyta Zielińska, od 15 lat nauczycielka historii w Szkołach Katolickich.

Kwarantanna w szkole w Puchałach oraz ZSA w Łomży

mm śr, 07 października 2020 14:51

- Żaden z uczniów, uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Puchałach, nie ma potwierdzonego zakażenia koronawirusem - mówi Cezary Zborowski, zastępca wójta gminy Łomża, potwierdzając informację, że osobą zakażoną jest jeden nauczyciel spoza gminy Łomża, "który miał lekcje także w tej szkole". Nauczyciel miał kontakt ze wszystkimi klasami, liczącymi ok. 50 dzieci, w ubiegłym tygodniu. Dyrekcja i Rada Pedagogiczna SP z Puchał ogłosiły dni wolne do końca tego tygodnia. Kwarantanna napotkała również 4 klasy i nauczycielkę z Zespołu Szkół Akademickich w Łomży.

Zamiast wycieczki do Grecji, kwarantanna w domu

Foto: Zamiast wycieczki do Grecji, kwarantanna w domu
mm wt, 06 października 2020 13:51

4 klasy i 10 nauczycieli z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie, w tym 6 wychowawców z internatu, przebywa na kwarantannie domowej do końca tygodnia. - 53 uczniów miało w niedzielę wyjechać z czterema opiekunami ZS CKR na praktyki zawodowe do Grecji, w ramach projektu Power - opowiada dyrektor Sławomir Łomotowski. - W piątek robiliśmy testy, a w niedzielę okazało się, że trzech uczniów i jeden nauczyciel ma pozytywny wynik na koronowairusa. Kwarantannę, o około 2 tygodnie, łomżyński Sanepid przedłużył także nauczycielom i podopiecznym w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Rybaki w Łomży.

Gdzie studiować by dobrze zarabiać?

Foto: Gdzie studiować by dobrze zarabiać?
JJS pt, 02 października 2020 13:23

Nie trzeba emigrować z Łomży, aby ukończyć Uczelnię, po której można uzyskać wyższe wynagrodzenie od absolwentów z innych uczelni regionu i kraju! Prezentujemy Państwu ofertę studiów w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży, która w oparciu o niezależne wyniki badań Ekonomicznych Losów Absolwentów i przebiegu ich kariery, wypada najlepiej w regionie. Tyczy się to zarówno możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów jak i osiąganych zarobków.

Początek roku akademickiego w PWSIiP oraz WSA

Foto: Początek roku akademickiego w PWSIiP oraz WSA
mm cz, 01 października 2020 18:06

- Wyższa Szkoła Agrobiznesu na 5 kierunkach ma około 1000 studentów, w tym 300 na pierwszym roku - mówi prof. Roman Engler, założyciel (w 1996 roku) i rektor najstarszej w Łomży uczelni świeckiej. W Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży kształci się około 2000 studentów na 14 kierunkach. - Uczelnia jest w trakcie rekrutacji, trwającej do połowy października - informuje rzecznik Jolanta Święszkowska. - Dotychczas na pierwszy rok studiów przyjętych zostało 629 osób, a w elektronicznym systemie rekrutacyjnym zarejestrowane są 1443 osoby. Zapraszamy!

Zakażenie koronawirusem w I LO w Łomży

Foto: Zakażenie koronawirusem w I LO w Łomży
mm wt, 29 września 2020 15:05

- Ze względu na bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli, wprowadziłem dzisiaj dzień wolny od zajęć w naszej Szkole, po zasięgnięciu opinii stosownych organów: Urzędu Miejskiego w Łomży i Stacji Sanepidu - potwierdza dyrektor I LO w Łomży Jerzy Łuba naszą poniedziałkową informację o tym, że jeden nauczyciel w "Pierwszym" przy ulicy Feliksa Bernatowicza ma potwierdzone zakażenie koronawirusem. - Od jutra, czyli od wtorku cała nasza Szkoła przechodzi na nauczanie zdalne.

Koronawirus kręci się na Bernatowicza

Foto: Koronawirus kręci się na Bernatowicza
mm pon, 28 września 2020 20:38

Wicedyrektor 1 LO Jolanta Szabuńko potwierdza, że dziś późnym popołudniem do dyrekcji dotarła informacja o koronawirusie w szkole. Wicedyrektor nie chce komentować, czy chodzi o ks. katechetę, o którym mówią uczniowie. Informuje, że obecnie trwają rozmowy między przedstawicielami urzędu miejskiego jako organu prowadzącego z dyrekcją 1 LO i stacją sanepidu.

Zamknięte przedszkole z powodu koronawirusa

Foto: Zamknięte przedszkole z powodu koronawirusa
JJS pon, 28 września 2020 15:00

Na kwarantannę skierowanych zostało sześcioro pracowników z Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży oraz dyrektor ZSS Lucyna Antecka - potwierdziło biuro prasowe łomżyńskiego ratusza, gdy zapytaliśmy dzisiaj, czy to prawda, że w jednym z zespołów szkół wykryto u dziecka koronawirusa.

Światowy Dzień Sybiraka w Szkole w Kupiskach

Foto: Światowy Dzień Sybiraka w Szkole w Kupiskach
mm cz, 17 września 2020 13:09

Dzieci słuchają z powagą nagrania Hymnu Sybiraków: „A myśmy szli i szli – dziesiątkowani! Przez tajgę, stepy – plątaniną dróg!”, zaś 79-letnia Nina Żyłko płacze. Urodziła się w rosyjskich lasach... Sybiraczka, której mamę Sowieci wywieźli w 8. miesiącu ciąży z rodziną w czerwcu 1941 r., ociera łzy. 17. września mówi uczniom ze Szkoły Podstawowej w Kupiskach, że widząc wyrzuconą bułkę lub kawałek chleba, przypomina sobie zesłanie Sybiru: - Pamiętam głód, jak bardzo chciało się jeść.

#Misjastudent

Foto: #Misjastudent
JJS pt, 11 września 2020 13:42

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży to uczelnia publiczna. Studia dzienne są bezpłatne, w ofercie edukacyjnej są atrakcyjne kierunki praktyczne. Jest jeszcze czas, aby z kilkunastu ścieżek rozwoju wybrać własną drogę. Uczelnia prowadzi drugi nabór na studia.

Akademia Szachowa Sobocińscy zaprasza na zajęcia szachowe dla dzieci i młodzieży

Foto: Akademia Szachowa Sobocińscy zaprasza na zajęci...
JJS pt, 04 września 2020 12:56

1 września już za nami. Uczniowie wrócili do szkół. Akademia Szachowa również powraca do pracy stacjonarnej proponując szereg zajęć szachowych dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży. Dlaczego warto zainteresować dzieci szachami? Jakie korzyści przynosi ta gra najmłodszym? Dlaczego zajęcia w Akademii Szachowej to dobry wybór zajęć pozalekcyjnych?

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę