Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 września 2021 napisz DONOS@

Start po „Poznaj Polskę”

mm pt, 24 września 2021 17:49

W poniedziałek 27. października startuje przyjmowanie wniosków do programu „Poznaj Polskę”. Ministerstwo Edukacji i Nauki na ten cel przeznaczyło 10 mln zł i kto pierwszy ten dostaje pieniądze.

Wystawa z Centrum Nauki Kopernik w PWSIiP w Łomży

mm wt, 21 września 2021 18:48

Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności ‒ SOWA powstanie w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. To kolejna forma popularyzacji nauki podejmowana przez uczelnię. SOWA to pilotażowy projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik. Polega na stworzeniu ogólnopolskiej sieci lokalnych minicentrów nauki, w których – zgodnie z innowacyjnym podejściem praktykowanym od lat w CNK, wiedzę zdobywa się poprzez samodzielne poszukiwanie i eksperymentowanie.

Zwierzęta duże i małe, kochane i wspaniałe

mm cz, 16 września 2021 22:23

Zuzanna Frąckiewicz nie boi się pająków, myszy ani szczurów, które sama wyhodowała. Nie boi się węża zbożowego i pytona królewskiego, które przynieśli na wystawę do "Wety" młodzi hodowcy. - Lubię obce zwierzęta poznawać, a węże wcale nie są zimne, jak myśli wielu ludzi - opowiada Zuzia pod parasolem z ulubioną polonistką Anetą Trzeciak-Kowalczyk. W czwartek mają szczęście obie stać na deszczu przed sceną, gdy Jakub Borowski z Natalią Dąbrowską prowadzą elegancko festyn Pupile Wety.

Można składać wnioski o stypendia Starosty Łomżyńskiego

mm pt, 10 września 2021 11:00

Starosta Łomżyński ogłosił dziś nabór wniosków na Stypendium Starosty Łomżyńskiego na rok szkolny 2021 – 2022. To forma wsparcia uzdolnionym dzieciom i młodzieży pobierających naukę na terenie Powiatu Łomżyńskiego.

15 tysięcy zł i szansa projektowania atrium dla PWSIiP

mm cz, 09 września 2021 19:18

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży rozstrzygnęła konkurs na koncepcję połączenia 2 starych budynków przy ulicy Akademickiej. Zwycięzca, Bogumił Kidziak z Wolicy koło Nadarzyna, połączył przeszklonym łącznikiem główną siedzibę PWSIiP z biurowcem po sąsiedzku. Przyszłe centrum uczelni spełnia funkcję atrium jako 2-poziomowy budynek z lekką i przejrzystą konstrukcją do spotkań i relaksu. Jeden poziom ma sale dydaktyczne, a hol zamienia się na uroczystość i wykład w salę z rozsuwaną widownią na 200 miejsc, dzięki ścianom przesuwnym. Rektor PWSIiP prof. Dariusz Surowik szacuje, że inwestycja nie przekroczy 16 milionów złotych.

W październiku wybory do Młodzieżowej Rady Miasta

mm wt, 07 września 2021 11:54

Na 4-5 października 2021 roku prezydent Łomży zarządził wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. To ciało doradcze, które ma zadbać o postulaty młodzieży w mieście.

Bogumiła Olbryś pozostaje dyrektorem „Wety”

mm śr, 01 września 2021 12:18

Bogumiła Olbryś, dotychczasowa dyrektor Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 w Łomży, ponownie pokieruje jednostką.

Nowy / stary dyrektor ZSCKR w Marianowie

mm wt, 31 sierpnia 2021 16:52

Sławomir Łomotowski, dotychczasowy dyrektor ZSCKR w Marianowie, został powołany na pełniącego obowiązki dyrektora w ZSCKR w Marianowie. Mimo, że konkurs wygrał Sławomir Dębek, to on będzie kierował przez najbliższy okres placówką.

Drozdowskie legendy i opowieści

mm wt, 31 sierpnia 2021 09:43

Zebrane po raz pierwszy drozdowskie legendy zostały niedawno wydane w książce „O Rogatej Gwieździe i nie tylko. Drozdowskie legendy i opowieści”. – To wydawnictwo unikatowe nie tylko z racji pierwszego wydania tych legend, ale też dlatego, że teraz już by się tego nie uchwyciło, bo wszystkie starsze osoby, pamiętające te dawne czasy, już odeszły – podkreśla autor Marcin Rydzewski. Publikacja drozdowskiego muzeum zaciekawia nie tylko samymi legendami, bowiem ilustrują ją unikalne zdjęcia, w tym wykonane krótko po II wojnie światowej.

Jak uczyć w szkole o Bogu, gdy ubywa wierzących

mm nie, 29 sierpnia 2021 09:13

Katechetki i katecheci Diecezji Łomżyńskiej zainaugurowali nowy rok szkolny w ostatnią niedzielę sierpnia 2021 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży. Spośród ponad 400 nauczycieli religii z Diecezji około 300 modliło się na mszy pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Wysłuchali prelekcji ks. Jarosława Kotowskiego o tym, jak można, ucząc religii, pomagać dzieciom i młodzieży w pokonywaniu lęków współczesnego człowieka i w nawiązaniu więzi z Chrystusem. Dowiedzieli się o szkoleniach Centrum Edukacji Nauczycieli od konsultant Bogumiły Rzepnickiej.

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy września!

JJS pt, 27 sierpnia 2021 13:49

Nasze placówki: Przedszkole Niepubliczne „Nutka” w Łomży, Przedszkole Niepubliczne „Motylek” w Łomży, Szkoła Podstawowa Specjalna Dla Dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnościami Sprzężonymi w Łomży, a także Niepubliczne Przedszkole „Kredka” w Kolnie otwarte są dla Państwa w każdym czasie!!!

Nauka stacjonarna w szkołach od 1 września

mm wt, 24 sierpnia 2021 08:33

Przygotowujemy się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego w trybie stacjonarnym. Przekazaliśmy dyrektorom wytyczne, a także pakiety edukacyjne dotyczące organizacji szczepień – informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki. Za lekko ponad tydzień dzieci wrócą do szkoły.

AndJoy - miś Teddy Eddie i radość po angielsku

JJS pon, 23 sierpnia 2021 11:22

Radosna, kolorowa witryna z wielkim sympatycznym misiem Teddy Eddie na drzwiach, obok biegające blisko zaciekawione dzieci od czasu do czasu powtarzają słowa z napisu "Do you speak English?" - aż chce się wejść do tego miejsca przy ulicy Małachowskiego 6/53, bo to - jak woła do nas z szyldu zaproszenie - szkoła dla każdego. Jednak szczególnie jest to wyjątkowe miejsce dla dzieci!

Z Warszawy do Łomży

JJS wt, 17 sierpnia 2021 14:24

Magdalena Sepczyńska zamierza studiować administrację II stopnia w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Zdobyła wcześniej licencjat z zarządzania. Pracuje w Klubie Uczelnianym AZS PWSIiP. - Zarządzanie pomogło mi odnaleźć się w roli menedżera, jaką pełnię w klubie - opowiada ambitna studentka. - Negocjacje z zawodnikami, umowy, pozyskiwanie sponsorów, organizacja czasu pracy i wyjazdów na turnieje – to moja codzienna aktywność.

PWSIiP uzupełnia

mm śr, 11 sierpnia 2021 15:33

Studia dla humanistów, umysłów ścisłych, zainteresowanych zdrowiem oraz sportowców: od prawa, przez automatykę i dietetykę po wychowanie fizyczne. PWSIiP rozpoczyna rekrutację uzupełniającą.

I LO w Łomży pożegnało starą szatnię, ale...

mm wt, 10 sierpnia 2021 08:49

Wielkie zadziwienie przeżyją uczniowie tegoroczni i absolwenci I LO imienia Tadeusza Kościuszki (1746-1817) w Łomży. Zapewne zdumieni będą rodzice i nauczyciele renomowanej Szkoły o 407-letniej historii. Oto bowiem bez zbędnego rozgłosu zniknęła szatnia z wysokich boksów na ubrania, porozdzielanych ramami z siatki ogrodzeniowej, po lewej stronie ponad 100-letniego budynku przy ul. Feliksa Bernatowicza. Każdy, kto dotąd wchodził wejściem z lewej strony, może szukać innego.

Szczęśliwi na liście przyjętych do szkoły średniej

mm pon, 02 sierpnia 2021 17:28

Dwie przyjaciółki od czasu podstawówki spotkały się przed I LO w Łomży, aby sprawdzić, czy ich nazwiska też znajdą się na liście przyjętych do 407-letniej Szkoły przy ulicy Feliksa Bernatowicza (1786-1836). Wchodzą po wysokich schodach wejściem głównym od strony sekretariatu przyszłe Panie doktor: Maja Jarząbek i Oliwia Bartosiewicz. W Łomży podobnie niepowtarzalne wzruszenia może odczuwać około 1 400 dzieci, z rodzinami i przyjaciółmi, widząc siebie na liście kandydatów, przyjętych do szkoły średniej, wybranej w pierwszej, drugiej czy nawet dopiero trzeciej kolejności.

Sprzęt za pieniądze Unii Europejskiej

mm cz, 29 lipca 2021 12:45

Ponad 1,5 mln zł z funduszy europejskich otrzymało Technikum Informatyczne przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. - Cieszymy się, że uda nam się stworzyć bardzo dobre warunki do tego, aby Technikum Informatyczne było wiodącym technikum informatycznym w Polsce – mówił Prof. Roman Engler, rektor WSA.

Zajęcia z mistrzem w Staszicówce

mm wt, 27 lipca 2021 08:24

Mateusz Dobraczyński, fryzjer, stylista, edukator i ambasador marki DRIZA Polska, poprowadził zajęcia teoretyczne i praktyczne z młodymi adeptami sztuki fryzjerskiej w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy im. Stanisława Staszica w Łomży. – Fryzjer nie jest już zwykłym rzemieślnikiem, ale stylistą, kreującym wygląd klienta, a każdy z nich jest przecież indywidualnością – mówi Mateusz Dobraczyński. – Dlatego pracujemy coraz bardziej świadomie, rozwijamy się, nawet produkty, którymi teraz dysponujemy, są bio i vege – nie ma tak jak kiedyś, że amoniak, trwała i tylko to było robione; jesteśmy w stanie wykreować wizerunek każdego klienta zupełnie inaczej.

Zakwalifikowani do szkół średnich albo nie

mm pt, 23 lipca 2021 17:15

Szkoły średnie ogłosiły listy kandydatów zakwalifikowanych na nowy rok szkolny. Liczba miejsc w szkołach ponadpodstawowych na rok szkolny 2021 / 2022, dla których organem prowadzącym jest Miasto Łomża, wynosi łącznie 1 243. Absolwenci szkół podstawowych złożyli w postępowaniu rekrutacyjnym 1 230 wniosków. Kandydaci zakwalifikowani to 1 078 osób, ponieważ nie wszędzie uczniowie chcą lub mogą kontynuować naukę. Jak co roku, żadnego problemu z naborem nie mają I LO oraz II LO w Łomży. Renesans zainteresowania przeżywają "Mechaniak" i "Ekonomik".

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę