czwartek, 27 lutego 2020 napisz DONOS@

Milion nagrody dla „Państwówki”

Foto: Milion nagrody dla „Państwówki”
cz pt, 07 lutego 2020 14:50

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży znalazła się wśród 15 publicznych uczelni zawodowych w Polsce, które otrzymają po milionie złotych „nagrody” za najlepsze zawodowe losy swoich absolwentów. Wyniki Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości ogłosił minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Łomżyńska PWSIiP nagrodę otrzymała drugi raz z rzędu.

W siódemce będzie zerówka, oddział przedszkolny!

Foto: W siódemce będzie zerówka, oddział przedszkolny!
JJS pt, 07 lutego 2020 13:17

Serdecznie zapraszamy do zerówki w Szkole Podstawowej nr 7. Po otwarciu oddziału zerowego w bieżącym roku szkolnym i wysokimi ocenami rodziców, w przyszłym roku (2020/2021) planujemy otworzyć dwie takie grupy. Wszystkich rodziców zainteresowanych naborem do zerówek na rok szkolny 2020/2021 zapraszamy na spotkanie informacyjne z dyrekcją i nauczycielami oddziału zerowego.

Pieniądze na nowy żłobek w Łomży

Foto: Pieniądze na nowy żłobek w Łomży
cz śr, 05 lutego 2020 09:05

Ponad 1 mln 440 tys. zł dofinansowania unijnego i rządowego otrzymał miasto Łomża na utworzenie trzeciego miejskiego żłobka. Do tej pory samorządowe placówki tego typu oferują niespełna 100 miejsc dla najmłodszych mieszkańców, a dzięki wsparciu powstanie kolejne 25 miejsc. Miejski Żłobek nr 3 ma zacząć działać od września przy Publicznym Przedszkolu nr 14.

Naukowcy z Łomży pomogą zbudować dużego drona

Foto: Naukowcy z Łomży pomogą zbudować dużego drona
cz wt, 04 lutego 2020 14:57

Nowoczesne drony do przewozu towarów i osób mogą mieć łomżyński ślad. Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży podpisała list intencyjny z firmą Phoenix Systems z Warszawy. Łomżyńska uczelnia ma być naukowym partnerem w projekcie badawczo-rozwojowym, który miały doprowadzić do powstania bezzałogowego statku powietrznego. Nie wiadomo kiedy dron miałby powstać, ale Phoenix Systems ma zabiegać o dofinansowania na projekt w konkursach krajowych i międzynarodowych.

Czas wybrać lepszą podstawówkę

Foto: Czas wybrać lepszą podstawówkę
cz wt, 04 lutego 2020 12:50

W łomżyńskich szkołach podstawowych ruszyły nabory na rok szkolny 2020/2021. Do poniedziałku rodzice dzieci ze szkolnych zerówek mają czas na złożenie wniosków o kontynuację edukacji w klasie I, jeśli dziecko jest spoza obwodu tej szkoły. Od wtorku ruszy otwarta dla wszystkich rekrutacja do przyszkolnych zerówek i klas I podstawówek. Zanim rodzice zdecydują się na wybór szkoły dla swojego dziecka, powinni zobaczyć najnowszy ranking łomżyńskich podstawówek. Liderem jest Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza.

Studniówka w I LO z Kilarem, w II LO z Elsnerem

Foto: Studniówka w I LO z Kilarem, w II LO z Elsnerem
mm nie, 19 stycznia 2020 22:40

Karolina Duchnowska zatańczyła poloneza na swojej studniówce w 2006 roku w II LO w Łomży – w tym samym „Drugim”, gdzie w 2020 r. Daniel Kozikowski z III D zatańczył poloneza z ukochaną dziewczyna Julią Szczęsną. Niedzielny wieczór był dla nauczycielki chemii w I LO i dla ucznia z II LO symboliczny: ona jako wychowawczyni po raz pierwszy była na studniówce klasy III B, on jako chorąży pocztu sztandarowego w „Drugim” po raz pierwszy tańczył poloneza na swoim pierwszym w życiu dorosłym balu. Oboje są podekscytowani wyjątkowym wydarzeniem, oczarowani elegancją strojów i zachowań w każdej auli, a najbardziej chyba - wzruszeni niepowtarzalnym dniem w życiu.

Studenci Informatyki PWSIiP ze stypendiami Sonarolu

Foto: Studenci Informatyki PWSIiP ze stypendiami Sona...
cz cz, 16 stycznia 2020 15:59

Czworo najlepszych studentów Informatyki z łomżyńskiej „Państwówki” przez rok będzie otrzymywało comiesięczne naukowe stypendia prywatne w wysokości 1.500 złotych. Fundatorem stypendiów jest firma Sonarol. - Pomysł na współpracę narodził się z potrzeby rozwoju firmy oraz z potrzeby docenienia najlepszych studentów z Łomży, którzy chcą wkroczyć w dorosłe życie zawodowe w sposób rzetelny i odpowiedzialny – mówił Stanisław Najda, współwłaściciel firmy Sonarol. - Zależy nam na długofalowej współpracy, dlatego damy młodym informatykom możliwość wykonywania swojej pracy zdalnie, aby nie czuli się ograniczani, nie tracili czasu na dojazdy.

Der Adventskalender

Foto: Der Adventskalender
cz pt, 10 stycznia 2020 12:54

Paulina Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej w Rydzewie wśród uczniów klas młodszych i Anna Radecka ze Szkoły Podstawowej w Miastkowie wśród uczniów klas starszych wygrały międzypowiatowy konkurs „Świąteczne odliczanie - der Adventskalender”. - Konkurs miał na celu przybliżenie tradycji związanej z tworzeniem kalendarza adwentowego oraz popularyzację języka niemieckiego wśród dzieci i młodzieży - podaje Elżbieta Supińska nauczyciel SP1 w Łomży.

I LO w Łomży zdobyło tytuł Złotej Szkoły w Polsce

Foto: I LO w Łomży zdobyło tytuł Złotej Szkoły w Polsce
cz cz, 09 stycznia 2020 16:01

Znane i renomowane I Liceum Ogólnokształcące imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży zdobyło 87. miejsce w rankingu „Perspektyw”, które porównały wyniki maturalne i w olimpiadach w 2019 roku z 2 085 liceów ogólnokształcących w Polsce. - Przyjęliśmy taką radosną wiadomość z dużym zadowoleniem, gdyż z powodzeniem konkurujemy z najlepszymi liceami w kraju i plasujemy się co roku w gronie najlepszych – cieszy się z wyników wicedyrektor I LO i ceniona polonistka Jolanta Szabuńko. O wiele wyżej I LO w Łomży plasuje się w rankingu olimpijskim: 61. miejsce w Polsce.

Matury próbne, studniówki i ferie za pasem

Foto: Matury próbne, studniówki i ferie za pasem
cz śr, 08 stycznia 2020 08:20

Po 17 dniach wolnego uczniowie powrócili z przerwy świąteczno-noworocznej do szkół po święcie Trzech Króli, aby poduczyć się chociaż przez 9 dni i znów odpoczywać na 2-tygodniowych feriach zimowych od 20. stycznia 2020. Prawdopodobnie najwięcej do zrobienia na polu edukacji w takim ograniczonym czasie „pomiędzy” mają maturzyści w łomżyńskich liceach i technikach. Z jednej strony, muszą napisać próbne matury, przygotowując się do egzaminu dojrzałości w maju, z drugiej strony, ważna jest studniówka - pierwszy w życiu i niepowtarzalny, dorosły bal w murach szkoły.

Drogo zapłacili za swój strajk

Foto: Drogo zapłacili za swój strajk
cz wt, 31 grudnia 2019 08:25

Niemal milion złotych stracili łomżyńscy nauczyciele na kwietniowym strajku. Dopiero teraz Urząd Miejski w Łomży ujawnił, ile „potrącił” wynagrodzeń za miesiące strajku w 21 szkołach i placówkach oświatowych. W niektórych kwoty oszczędności przekraczają nawet 100 tysięcy złotych. Tyle stracili pracującym tam nauczyciele i w znacznie mniejszym stopniu pracownicy administracyjni i obsługi.

Słodziaki SP1 Łomża

Foto: Słodziaki SP1 Łomża
cz cz, 19 grudnia 2019 08:17

Magiczne Drzewo Słodziaków wykonane przez uczniów klasy II a ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży zostało wyróżnione w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez sieć sklepów Biedronka w ramach akcji „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.

Uczniowie „Wety” zebrali 735 kg żywności „Dla kolegi”

Foto: Uczniowie „Wety” zebrali 735 kg żywności „Dla k...
cz śr, 18 grudnia 2019 12:08

Pół wieku temu o bezpłatnym niesieniu pomocy potrzebującym, chorym czy biednym, mówiło się woluntariat, a dzisiaj mówimy raczej wolontariat, gdyż obie formy słowa pochodzą od łacińskiego „dobrowolny”. - Najbardziej cieszą mnie chwile, gdy uczniowie sami przychodzą z zapytaniem, co i kiedy robimy – opowiada Lucyna Przychodzeń, opiekunka Szkolnego Koła Caritas, w świątecznie przyozdobionym gabinecie dyrektor „Wety” Bogumiły Olbryś. Z opiekunką Koła PCK Aleksandrą Dzbeńską uhonorowały w środę najaktywniejszych wolontariuszy – ochotników, poświęcających swój prywatny czas i młodzieńczy zapał, żeby życie innych ludzi było dostatniejsze i szczęśliwsze.

Niebywały moment w naszej gminie

Foto: Niebywały moment w naszej gminie
cz pon, 16 grudnia 2019 15:26

- Wielu samorządowców traktuje edukacje i szkolnictwo jako tylko koszt, a tutaj mamy do czynienia z zupełnie innym podejściem – mówił Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej, podczas otwarcia samorządowego przedszkola w Wiźnie. W trzech grupach 3, 4 i 5-latków opiekę ma tu 46 dzieci. Uruchomienie przedszkola i utrzymanie przez pierwszy rok będzie kosztowało ponad milion złotych. 90% tej kwoty to środki unijne.

Tak widzą najsłynniejszą łomżyniankę

Foto: Tak widzą najsłynniejszą łomżyniankę
cz pon, 16 grudnia 2019 09:15

W konkursie wzięło udział 314 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Na etap powiatowy wpłynęło 125 prac, a jury nagrodziło 39 najlepszych z nich. W SP nr 2 w Łomży odbył się finał X edycji Powiatowego Konkursu Plastycznego „Hanka Bielicka w oczach dzieci.

Żołnierze, ale w cywilnym ubraniu

Foto: Żołnierze, ale w cywilnym ubraniu
cz pt, 06 grudnia 2019 14:38

Tablica wmurowana w ścianę budynku Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży upamiętnia nauczycieli i uczniów tajnego nauczania Ziemi Łomżyńskiej, którzy podjęli działalność edukacyjną w latach drugiej wojny światowej. W ten sposób w Łomży uczczono 80. rocznicę powstania Tajnej Organizacji Nauczycielskiej. Była to konspiracyjna działalność Związku Nauczycielstwa Polskiego. - To nie jest tylko historia ZNP, to nie jest tylko historia poszczególnych osób, ale to jest historia państwa polskiego – podkreślał Sławomir Broniarz, prezes ZNP, który uczestniczył w łomżyńskich uroczystościach.

Masz prawo kochać, masz prawo żyć…

Foto: Masz prawo kochać, masz prawo żyć…
cz śr, 04 grudnia 2019 19:15

Tymi słowami w Szkole Podstawowej nr 1 w Łomży rozpoczął się XIII Sejmik Samorządów Uczniowskich, którego celem jest integracja i wymiana doświadczeń między Samorządami Uczniowskimi. Sejmik po raz kolejny został objęty Honorowym Patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Łomży. 

Olimpijczycy wiedzy o HIV/AIDS

Foto: Olimpijczycy wiedzy o HIV/AIDS
cz wt, 03 grudnia 2019 10:46

Weronika Bachorek z Ciechanowca zajęła pierwsze miejsce, a Kamil Karwowski z Łomży drugie w finale Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV/AIDS. Celem Olimpiady jest poszerzenie wiedzy na temat zapobiegania zakażeniom HIV, chorobom przenoszonym drogą płciową oraz kształtowanie pozytywnych postaw wobec ludzi żyjących z HIV i chorych na AIDS.

Studenci rejestrują

Foto: Studenci rejestrują
cz pon, 02 grudnia 2019 16:35

Do niedzieli (8. grudnia) w całym kraju, w tym w Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, prowadzona będzie rejestracja dawców szpiku kostnego do bazy Fundacji DKMS. – Moja współpraca z Fundacją zaczęła się w dniu 18. urodzin, kiedy wysłałam pakiet rejestracyjny. Już wtedy wiedziałam, że chcę pomóc chorym pacjentom – mówi Julia Mastalerz, studenta pierwszego roku Filologii angielskiej „Państwówki” i jedną z liderek tegorocznej edycji Helpers' Generation.

Andrzejkowy prezent

Foto: Andrzejkowy prezent
cz pon, 02 grudnia 2019 15:04

Akwarium o pojemności 375 litrów podarowali Zespołowi Szkół Specjalnych w Łomży „akwariusze”, czyli członkowie Polskiej Społeczności Akwarystycznej. Akwarium stanęło w szkolmy korytarzu i cieszy oczy i serca nie tylko dzieci i młodzieży.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę