niedziela, 23 września 2018 napisz DONOS@

Nastoletni kierowca na haju

cz wt, 11 września 2018 09:01

Policjanci informują o zatrzymaniu 19-latka, który kierował samochodem będąc pod wpływem narkotyków. Dodatków w samochodzie pod radiem leżało „zawiniątko” z narkotykami, a w trakcie sprawdzania kierowcy w rejestrach wyszło na jaw, że młody kierowca posiada już aktualny zakaz prowadzenia pojazdów.

Kolizja na Poznańskiej

Foto: Kolizja na Poznańskiej
mm wt, 11 września 2018 08:34

Nawet kilkaset litrów paliwa mogło się wylać na jezdnie po kolizji cysterny z busem. Do zdarzenia doszło w poniedziałek późnym wieczorem w okolicy skrzyżowania ul. Poznańskiej z ul. Akademicką.

Plany na nowe bulwary i plażę... po wyborach

Foto: Plany na nowe bulwary i plażę... po wyborach
cz pon, 10 września 2018 18:57

Bulwary o długości około 800 metrów miałyby połączyć port na Narwi z plażą miejską przy moście mjr. Henryka Dobrzańskiego ps. Hubal. O ich budowie mówi się od lat, ale teraz – na koniec kadencji ta władza - przedstawiła wstępny projekt jak mogłyby one wyglądać. Są ścieżki piesze i rowerowe, siedziska, ławeczki, stoliki, place zabaw, boisko, a nawet fontanna. Są nowe miejsca do wodowania i cumowania łódek tylko miejsca do kąpieli jest niewiele...

Pijany za kółkiem - nie pierwszy już raz

Foto: Pijany za kółkiem - nie pierwszy już raz
cz pon, 10 września 2018 14:49

Prawie 2,4 promila alkoholu w organizmie miał 41-latek, który w niedzielę wieczorem jechał „zygzakiem” drogą Łomża – Podgórze. Pijaną jazdę kierowcy astry zobaczył jeden z policjantów, który zatrzymał go i wezwał „drogówkę”.

Wszystkie komisje terytorialne zostały powołane

Foto: Wszystkie komisje terytorialne zostały powołane
cz pon, 10 września 2018 14:00

Sędzia Jan Leszczewski, Komisarz Wyborczy w Łomży powołał 42 terytorialne komisje wyborcze. To 36 gminnych, 5 powiatowych i Miejska Komisja Wyborcza w Łomży. W połowie przypadków, o tym kto zasiądzie w komisji decydowało losowanie, które trzeba było przeprowadzić po dodatkowych zgłoszeniach kandydatów.

Łomża nie jest atrakcyjna?

Foto: Łomża nie jest atrakcyjna?
cz pon, 10 września 2018 13:18

Niemal 5 hektarów gruntu i część budynków dawnej bazy PKS Łomża przy Alei Piłsudskiego w Łomży nie wywołało żadnego zainteresowania. Ponownie nie było nawet jednej oferty kupna kompleksów działek w centrum miasta wystawianych na sprzedaż przez białostocką spółkę PKS Nova.

Pędził przez Zaruzie. Stracił prawo jazdy

cz pon, 10 września 2018 12:30

24-letni mieszkaniec powiatu łomżyńskiego stracił prawo jazdy na trzy miesiące po tym gdy z prędkością 117 km/h usiłował przejechać przez Zaruzie. Kierowanego przez niego volkswagena zatrzymali policjanci. Podają, że młody mężczyzna przekroczył dozwoloną przepisami prędkość o 67 km/h.

Łomżyńskie kolumbarium nie ma wykonawcy

Foto: Łomżyńskie kolumbarium nie ma wykonawcy
cz pon, 10 września 2018 11:11

Od roku władzom miasta nie udaje się doprowadzić do budowy kolumbarium na cmentarzu komunalnym przy ulicy Przykoszarowej. Dokumentacja powstała latem ubiegłego roku, ale dotychczas nie udało się znaleźć wykonawcy prac.

Ministerstwo ponagla samorządy

Foto: Ministerstwo ponagla samorządy
cz pon, 10 września 2018 08:30

Nawet ponad 106 milionów Euro może stracić województwo podlaskie z racji opóźnień w wydatkowaniu unijnych środków. Tak wynika wyliczeń przedstawionych przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. - Prosta sytuacja - kto nie wydaje, ten traci. Naszych województw nie stać na utratę funduszy, ale nie jest jeszcze za późno. Trzeba mocno przyspieszyć – mówił minister Jerzy Kwieciński. - Zagrożonych jest 1,3 mld euro.

Msza, salwa i szansa na Muzeum Raginisa i Obrońców Wizny

Foto: Msza, salwa i szansa na Muzeum Raginisa i Obroń...
mm nie, 09 września 2018 21:44

- Jesteśmy dumni, że kapitan Władysław Raginis pochodził z Dyneburga, i dlatego tak wzruszyła nas dzisiaj na Strękowej Górze msza święta i uroczystość ku czci Bohatera i Jego żołnierzy, którzy bohatersko walczyli z Niemcami w obronie Ojczyzny – mówił blisko wysadzonego bunkra prezes Ryszard Stankiewicz ze Związku Polaków na Łotwie. Uczestniczył z kilkuset mieszkańcami okolic Wizny w złożeniu kwiatów w miejscu, gdzie kpt. Raginis (+31) 79 lat temu rozerwał się granatem, dotrzymując swojej przysięgi, że żywy nie opuści schronu. 720 Polaków walczyło 3 dni przeciwko 42 000 Niemów i 350 czołgom, a gen. Guderian za kapitulację obiecał ocalenie wziętym w niewolę.

Nieudolność w parku

Foto: Nieudolność w parku
cz pt, 07 września 2018 17:43

W Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma nie są budowane: fontanna, tężnia, toaleta, a teraz do tego dochodzą jeszcze place zabaw. Po niemal pięciu miesiącach do otwarcia ofert firm zainteresowanych budową w parku, od strony ul. Prusa, dwóch placów zabaw – oddzielnego dla dzieci młodszych i starszych - władze miasta podjęły decyzję o unieważnieniu przetargu.

Podlaski Dzień Kukurydzy w Szepietowie

Foto: Podlaski Dzień Kukurydzy w Szepietowie
mm pt, 07 września 2018 17:14

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie wraz z Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy w Poznaniu po raz siedemnasty organizuje Podlaski Dzień Kukurydzy, który odbędzie się 9 września 2018 roku.

Wójtowie i dyrektorzy dziękują poseł

Foto: Wójtowie i dyrektorzy dziękują poseł
cz pt, 07 września 2018 17:08

- My, wójtowie, czujemy się trochę jak sołtysi, a trochę jak ministrowie – mówił Piotr Kłys, wójt gminy Łomża, który z wójtem Śniadowa Rafałem Pstrągowskim przemawiał na przystanku PKS przed remizą Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczepankowie, wsi szczycącej się historią od 1169 r., co zaświadcza olbrzymi głaz z herbem nieopodal. Jeśli pójdzie z planem, po wakacjach za dwa lata w 2020 w szkołach podstawowych w Szczepankowie (gm. Śniadowo) i w Jarnutach (gm. Łomża) staną nowoczesne sale gimnastyczne. Pierwsza w środku ma mieć 24 na 12 m za ok. 2 mln zł, druga 35 m na 13 m, kosztem ok. 5 mln zł.

Myjnia samochodowa przy Bursztynowa Park zaprasza

Foto: Myjnia samochodowa przy Bursztynowa Park zaprasza
JJS pt, 07 września 2018 12:48

Bez zarysowań, wygodnie, szybko oraz w niskiej cenie. To zalety myjni automatycznej i samoobsługowej przy parku handlowym Bursztynowa Park. Stworzone wg najnowocześniejszych rozwiązań na rynku.

Niewybuchy

Foto: Niewybuchy
cz pt, 07 września 2018 09:07

Dwa kolejne niewybuchy, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej, znaleziono w okolicy Łomży. Stare pociski są w okolicy posesji w Elżbiecinie i Mątwicy. W Elżbiecinie są już saperzy z jednostki w Orzyszu, którzy mają zabrać niebezpieczne znaleziska. Policja, która zabezpieczała je od wczorajszego popołudnia podaje, że tym razem nie ma potrzeby przeprowadzania ewakuacji okolicznych mieszkańców.

Za mało chętnych do komisji wyborczych

Foto: Za mało chętnych do komisji wyborczych
cz pt, 07 września 2018 08:56

Ponad 70 osób brakuje jeszcze aby Komisarz Wyborczy w Łomży mógł powołać tzw. terytorialne komisje wyborcze. Chętnych brakuje np. do Miejskiej Komisji Wyborczej w Łomży, która miałaby przeprowadzić wybory prezydenta i radnych miasta. Komisarz Wyborczy w Łomży, sędzia Jan Leszczewski, wyznaczył dodatkowy, do poniedziałku do godz. 9.00, termin zgłaszania kolejnych kandydatów.

Woda nie do picia

cz pt, 07 września 2018 08:39

Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku poinformował o braku przydatności do spożycia przez ludzi wody z wodociągu Święcienin, gmina Radziłów, powiat grajewski. Z badań grajewskiego sanepidu wynika, że woda nie spełnia wymagań mikrobiologicznych określonych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

Sportowa Polska: miliony dla gminy Łomża i Śniadowo na nowe sale gimnastyczne

Foto: Sportowa Polska:  miliony dla gminy Łomża i Śni...
cz pt, 07 września 2018 08:21

Działający w Ministerstwie Sportu zespół do spraw opiniowania wniosków zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej wybrał listę gmin, których wnioski zostały pozytywnie zaopiniowane w ramach realizacji programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”. Na liście mającej 49 pozycji są dwie gminy z województwa podlaskiego, a pozytywnie zaopiniowane wnioski dotyczą budów sal gimnastycznych w Jarnutach i w Szczepankowie.

Słoneczna Seniorada z Heleną, gulaszem i karetkami

Foto: Słoneczna Seniorada z Heleną, gulaszem i karetkami
mm cz, 06 września 2018 18:48

Fantastyczna pogoda, słońce na błękitnym niebie i wyluzowana publika pod białymi jak obłoczki parasolkami przed sceną, niebieskie namioty z fachowym personelem, żeby nie bać się cukrzycy, marskości wątroby czy nadciśnienia - oto powitalne wrażenia, jakie cieszyły uczestników i gości Seniorady 2018. Przez cztery i pół godziny kilkaset osób cieszyło się z emerytury i prawa do życia.

Ludzkie szczątki pod przydrożnym krzyżem

Foto: Ludzkie szczątki pod przydrożnym krzyżem
cz cz, 06 września 2018 13:13

Szczątki co najmniej czterech osób znaleziono w Mątwicy podczas budowy drogi Łomża – Nowogród. Odkryte szczątki są w miejscu, gdzie stał żelazny krzyż na kamiennym cokole, który wcześniej, w związku z pracami przy budowie drogi odsunięto o kilka metrów. Na pomniku jest data 1899 rok. W okolicy znaleziono również łuski po nabojach oraz metalowe elementy pasków.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę