wtorek, 07 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

W Zambrowie uszyją maseczki dla mieszkańców

Foto: W Zambrowie uszyją maseczki dla mieszkańców
cz cz, 26 marca 2020 16:33

Samorząd Zambrowa podjął inicjatywę szycia maseczek ochronnych dla mieszkańców Zambrowa. Jak informuje Karolina Ilczuk z Urzędu Miejskiego będą to maseczki bawełniane, wielokrotnego użytku. - Na początek planujemy wykonanie 6 tysięcy sztuk, jeżeli zapotrzebowanie wzrośnie, będziemy szyć dalej – przekazuje.

Wypadek na drodze do Kolna

cz cz, 26 marca 2020 16:23

Po wypadku zablokowana jest droga Łomża – Kolno. W Borkowie na trenie powiatu kolneńskiego zderzyły się bus z samochodem osobowym. Jedna osoba ranna trafiła do szpitala.

Akademicki FOCUS oferuje wsparcie psychologiczne

Foto: Akademicki FOCUS oferuje wsparcie psychologiczne
cz cz, 26 marca 2020 15:10

– W tym ciężkim dla nas wszystkich czasie musimy być w społecznej izolacji, ale nie musimy być samotni – mówi psycholożka dr Monika Surawska z Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Zachęca, aby wszystkie osoby, a zwłaszcza studenci, absolwenci, pracownicy uczelni, u których pandemia wywołuje objawy lęku, paniki i bezradności, pisały na skrzynkę focus@pwsip.edu.pl. Członkowie Akademickiego Ośrodka Rozwoju Osobistego i Społecznego – FOCUS, i jednocześnie psycholodzy z „Państwówki”, udzielą wsparcia, ustalając indywidualnie opcjonalną formę kontaktu.

Gminy razem na rzecz ograniczenia negatywnych skutków przekształcenia szpitala

Foto: Gminy razem na rzecz ograniczenia negatywnych s...
cz cz, 26 marca 2020 14:10

43500 zł przekażą gminy z powiatu łomżyńskiego na wsparcie Pogotowia w Łomży współpracującej z nim Grupy Ratowniczej „Nadzieja”. To jak określają samorządowcy wsparcie „na rzecz jednostek służby zdrowia, podejmujących działania ograniczające negatywne dla mieszkańców gmin skutki przekształcenia Szpitala Wojewódzkiego w Łomży w jednoimienny szpital zakaźny do leczenia chorych zakażonych koronawirusem.”

Senator przyjmuje tylko zdalnie

Foto: Senator przyjmuje tylko zdalnie
cz cz, 26 marca 2020 13:41

- Ze względu na ogłoszony najpierw stan zagrożenia epidemicznego w kraju, a następnie wprowadzeniem stanu epidemicznego i ograniczeniem w kontaktach, działalność biura senatorskiego w Łomży znajdującego się przy ul. Długa 24 została ograniczona do minimum i polega aktualnie na pracy zdalnej – poinformował senator Marek Komorowski (PiS). Kontakt z biurem senatorskim możliwy jest drogą elektroniczną, telefoniczną lub poprzez pocztę.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców na kolejne dni

Foto: Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców na ko...
cz cz, 26 marca 2020 11:06

Zgodnie przyjętą w marcu specustawą w przypadku zamknięcia z powodu zagrożenia koronawirusem, przedszkola, żłobka lub szkoły rodzice dziecka w wieku do ukończenia 8 lat mogą skorzystać z dodatkowego 14-dniowego zasiłku opiekuńczego. W związku z decyzją o zamknięciu tych placówek do Świąt Wielkanocnych, trwają prace nad wydłużeniem tego zasiłku o kolejne dni. Nowe rozwiązania mają obowiązywać z mocą wsteczną od 26 marca 2020 r., a rodzice już mogą wnioskować o wypłatę tego świadczenia na kolejny okres.

W eMPKach tłoku nie ma

Foto: W eMPKach tłoku nie ma
cz cz, 26 marca 2020 10:43

- Nie ma na razie przepełnień w naszych autobusach. Takie mam informacje od kierowców – mówi Janusz Nowakowski, prezes miejskiej spółki MPK. Od wczoraj w autobusach, także komunikacji miejskiej, może jechać jednocześnie maksymalnie połowa pasażerów, w stosunku do liczby miejsc. W przypadku Łomży to maksymalnie 14 osób, w tych największych autobusach. Dlatego MPK wycofało wszystkie kupione niedawno małe Karsany, a od jutra w godzinach szczytu na ulice miasta ma wyjeżdżać więcej autobusów najpopularniejszych linii „8” i „10”.

Przymrozki do soboty

Foto: Przymrozki do soboty
cz śr, 25 marca 2020 17:28

Od -4°C do -7°C, a przy gruncie do -10°C ma spaść temperatura nocą ze środy na czwartek. Z przymrozkami mają być także kolejnej noce. Karolina Kierklo dyżurny synoptyk Biura Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku przedłużyła obowiązujące od kilku dni ostrzeżenie przed przymrozkami do sobotniego poranka.

Oddaj krew... z Chrystusem. Mimo wszystko!

Foto: Oddaj krew... z Chrystusem. Mimo wszystko!
cz śr, 25 marca 2020 16:27

O wielu negatywnych aspektach przekształcenia łomżyńskiego szpitala w tzw. jednoimienny przeznaczony dla osób zakażonych koronawirusem powiedziano już dość dużo. Przyłączając się do tych głosów chcę zwrócić uwagę na jeszcze jeden, wyjątkowo szkodliwy skutek. Łomża i Ziemia Łomżyńska od wielu lat jest liderem pod względem krwi pozyskiwanej od honorowych dawców. Tę niekwestionowaną w województwie, a nawet w kraju, pozycję zawdzięczamy przede wszystkim rzeszy bezinteresownych, otwartych na potrzeby innych ludzi gotowych dzielić się niezastąpionym lekiem ratującym życie. Zawdzięczamy ją także ciężkiej pracy pracowników łomżyńskiej służby krwi oraz propagatorom tej szlachetnej idei. Niestety, przekształcając łomżyński szpital, pozbawiono nas także naszej stacji krwiodawstwa. – Czy ktoś myślał o skutkach tej decyzji?

Starosta Szabłowski: My mamy swoje obowiązki i musimy je wykonywać...

Foto: Starosta Szabłowski: My mamy swoje obowiązki i ...
cz śr, 25 marca 2020 12:23

- Sesja odbędzie się. Wprowadzone ograniczenia dotyczą zgromadzeń, spotkań towarzyskich czy spontanicznych, ale nie dotyczą działania organów państwa i samorządu. Takie jest moje zdanie i opinia naszego prawnika - mówił starosta łomżyński Lech Szabłowski. Na dzisiejsze popołudnie w starostwie zaplanowana jest sesja Rady Powiatu Łomżyńskiego i zdaniem władz powiatu powinna się odbyć w tym terminie. - My mamy swoje obowiązki i musimy je wykonywać – dodaje starosta.

Kolejny pijany głąb

cz śr, 25 marca 2020 10:56

Policjanci w Przytułach zatrzymali 31-latka, który jechał samochodem mając ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Okazuje się, że to mieszkaniec powiatu ostrołęckiego, i nie była to jego pierwsza pijana jazda.

Wczoraj miały być testy na COVID-19, dziś są już tylko wymazówki

Foto: Wczoraj miały być testy na COVID-19, dziś są ju...
cz śr, 25 marca 2020 09:08

To jakaś totalna kpina. Wczoraj po południu odbyła się nadzwyczajnie przyspieszona sesja Rady Miejskiej, na której stawiło się tylko nieco ponad połowa radnych. Obecni uchwalili proponowane przez prezydenta Mariusza Chrzanowskiego zmiany w budżecie. Przed obradami wpłynęła prezydencka autopoprawka dotycząca przeniesienia kwoty 60 tys. zł z rezerwy na zarządzanie kryzysowe „na zakup 12 tysięcy testów i odczynników do diagnostyki osób podejrzanych o zainfekowanie koronawirisem COVID-19”. Radni, bez pytań i dyskusji ją przyjęli, a dziś rano okazuje się, że zamiast „testów” mają być... wymazówki, czyli patyczki do pobierania wymazów od osób z podejrzeniem koronawirusa.

Pilnują kwarantanny

Foto: Pilnują kwarantanny
cz śr, 25 marca 2020 08:32

Tylko wczoraj policjanci sprawdzili ponad 2900 osób odbywających kwarantannę domową na terenie województwa podlaskiego. - Kolejne sprawdzenia i kolejne nieodpowiedzialne zachowania – przekazuje Tomasz Krupa rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Białymstoku. Jedna z osób na kwarantannie wybrała się na zakupy, a inna wyjechała z miasta.

Miasto Łomża: 60 tysięcy złotych na zakup 12 tysięcy testów i odczynników ds. koronawirusa

Foto: Miasto Łomża: 60 tysięcy złotych na zakup 12 ty...
cz wt, 24 marca 2020 18:10

- 12 radnych będących na sali daje legitymację do obrad – mówił Mieczysław Jagielak, radca prawny ratusza przekonując, że Rada Miejska Łomży, która miała obradować w środę, mogła obradować we wtorkowe popołudnie. Wcześniej radny Wiesław Grzymała podnosił, że tryb jaki zastosowano i zwołano sesję budzi wątpliwości prawne. - W zasadzie po godz. 16. ludzie czytali e-maile, że o 16. odbędzie się zwyczajna sesja – mówił radny Grzymała przekonując, że sesja RM - jeśli była konieczna - powinna być zwołana jako nadzwyczajna. Sesja odbyła się. Radni przegłosowali zmiany w budżecie wraz z wnioskiem prezydenta, aby przenieść z rezerwy 60 tysięcy złotych na zakup 12 tysięcy testów i odczynników ds. koronawirusa. Czy za te pieniądze uda się je kupić... nikt nie pytał.

Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem. Co można, a czego nie wolno

Foto: Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawi...
cz wt, 24 marca 2020 15:11

We wtorek Rząd Polski wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Do 11 kwietnia włącznie nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obostrzenie nie dotyczy więc:

Nadzwyczajne przyspieszenie z sesją Rady Miejskiej

cz wt, 24 marca 2020 14:10

Władze miasta w trybie pilnym chcą przesunąć na dziś planowaną na jutro sesję Rady Miejskiej Łomży. Ma to związek z wprowadzanym przez rząd zakazem zgromadzeń, który - według władz miasta - ma zacząć obowiązywać od jutra. Jak tłumaczy Alicja Konopka Przewodnicząca Rady Miejskiej w tej chwili jest sprawdzane, czy w przesuniętej na dziś sesji mogłaby uczestniczyć wymagana prawem minimalna liczba radnych.

Ograniczenie przemieszczania się w całej Polsce

Foto: Ograniczenie przemieszczania się w całej Polsce
cz wt, 24 marca 2020 13:39

- Jeśli nie ograniczymy naszych kontaktów do minimum to nie ograniczymy liczby chorych, nie uratujemy większej liczby ludzkich żyć. Wiem że jest trudno, ale proszę o jeszcze większe ograniczenia – mówił Minister Zdrowia prof. Łukasz Szumowski informując o kolejnych wprowadzonych ograniczeniach przemieszczania się. W całym kraju ograniczone zostało wychodzenie z domu do wyjść do pracy, sklepu czy wyjść w związku z zaspokajaniem niezbędnych potrzeb. Nowe obostrzenia mają obowiązywać do 11 kwietnia.

Niewybuchu w polu

Foto: Niewybuchu w polu
cz wt, 24 marca 2020 12:51

Pięć dużych pocisków, kaliber 75 mm, z czasów II wojny światowej znalazł jeden z rolników z gminy Łomża. Pociski wyorał wczoraj wieczorem na własnym polu. Dziś zabrali je saperzy z Orzysza.

ZUS: Jest już nowy uproszczony wniosek o odroczenie składek

Foto: ZUS: Jest już nowy uproszczony wniosek o odrocz...
cz wt, 24 marca 2020 10:34

Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać m.in. z odroczenia terminu płatności składek ze względu na epidemię koronawirusa, mogą już skorzystać z nowego uproszczonego formularza. Wniosek jest dostępny na stronie internetowej ZUS.

Znowu pijany... głąb

cz wt, 24 marca 2020 09:53

Pijany 30-latek zajechał nocą na jedną ze stacji paliw przy alei Legionów. Mężczyzna wysiadł z mercedesa i chwiejnym krokiem wszedł na stację gdzie kluczyki do samochodu zabrał mu ochroniarz. Wezwany na miejsce patrol policji potwierdził, że mężczyzna ma ponad 2 i pół promila alkoholu w organizmie. Okazało się także, że niespełna trzy tygodnie wcześniej policjanci zabrali mu już prawo jazdy. Wczoraj także zatrzymano pijanego rolnika, który obornik zamian na własne pole rozsypywał po drodze.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę