sobota, 17 sierpnia 2019 napisz DONOS@

Bela siana śmiertelnie przygniotła mężczyznę

Foto: Bela siana śmiertelnie przygniotła mężczyznę
cz pon, 05 sierpnia 2019 21:40

Tragiczny wypadek wydarzył się w poniedziałek wieczorem w Puchałach na terenie gminy Łomża. Mężczyznę przygniotła bela siana. Niestety pomimo pomocy ratowników 57-letni mężczyzna zmarł.

Zderzenie samochodu osobowego z traktorem

Foto: Zderzenie samochodu osobowego z traktorem
mm pon, 05 sierpnia 2019 19:26

Na drodze Łomża - Nowogród w Mątwicy kierujący traktorem nie ustąpił pierwszeństwa Oplowi i uderzył w niego. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Ekstremalne atrakcje na wieczór kawalerski

Foto: Ekstremalne atrakcje na wieczór kawalerski
JJS pon, 05 sierpnia 2019 14:12

Noc w klubie ze striptizem, gra w rosyjską ruletkę z wódką i kac gigant następnego ranka? Takie świętowanie wieczoru kawalerskiego nie jest w dobrym guście i na pewno nie sprawia, że pamięta się go latami, a przecież pomysłów, by hucznie, ale z klasą spędzić „ostatni dzień wolności”, nie brakuje. Oczywiście wszystko zależy nie tylko od fantazji uczestników, lecz także od zasobności ich portfeli.

MPWiK znowu chloruje wodę w mieście

Foto: MPWiK znowu chloruje wodę w mieście
cz pon, 05 sierpnia 2019 13:45

Coś złego dzieje się z miejską siecią wodociągową, ale informacje te ukrywane są przed mieszkańcami. Woda w miejskim wodociągu ponownie jest chlorowana. O tym dlaczego tak jest w poniedziałek rano nie wiedzieli nawet w sanepidzie. Dopiero kilka godzin po naszych pytaniach w tej sprawie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji opublikowało komunikat, że „prewencyjnie uruchomiona została instalacja chlorowania sieci na ujęciach wody Rybaki i Podgórze”. Póki co władze miejskiej spółki nie podają co było przyczyną skażenia wodociągu na przełomie czerwca i lipca, po którym woda była chlorowana przez trzy tygodnie.

Wypadek z quadem

cz pon, 05 sierpnia 2019 11:18

39-latek trafił rano do szpitala. Wczoraj wieczorem jadąc quadem stracił panowanie nad pojazdem, który miał wywrócić się na niego. Do zdarzenia doszło w Bartkach koło Jedwabnego. Wczoraj mężczyzna odjechał z miejsca zdarzenia nim dotarły służby ratunkowe, a dziś rano rodzina wezwała pogotowie, bo mężczyzna uskarżał się na bóle.

Pędzą i tracą prawo jazdy

cz pon, 05 sierpnia 2019 11:03

78 kierowcom, którzy pędzili w obszarze zabudowanym z prędkością o ponad 50 km/h większą niż dozwolona, zabrali prawo jazdy policjanci z Łomży. Dane dotyczą tylko tego roku. Ostatnim kierowcą, który wpadł był 62-letni mieszkaniec Niemiec. Dostawczakiem pędził przez Miastkowo z prędkością 124 km/h, czy o 74/km/h za szybko.

Podejrzany pożar

Foto: Podejrzany pożar
cz pon, 05 sierpnia 2019 10:08

Policjanci będą wyjaśniać przyczyny pożaru, który wczoraj wieczorem wybuchł w jednym z domów na osiedlu Kraska w Łomży. Dom był pusty, a paliło się w kilku miejscach na parterze i piętrze. Straty nie są wielkie, dzięki sąsiadom, którzy szybko wezwali straż pożarną.

Ratownicy odchodzą z MOSiR

Foto: Ratownicy odchodzą z MOSiR
cz pon, 05 sierpnia 2019 09:40

W piątek informowaliśmy o drastycznym ograniczeniu pracy Parku Wodnego w Łomży. Do połowy sierpnia w dni powszednie pracuje o 6 godzin krócej niż dotychczas. Powodem – jak przyznaje MOSiR - jest brak ratowników wodnych, którzy zarabiają za mało i odchodzą z pracy. - Od stycznia tego roku z pracy zrezygnowało cztery osoby, a od sierpnia nastąpi kolejne uszczuplenie o 1,5 etatu – podał Andrzej Modzelewski, dyrektor MOSiR Łomża wróżąc kolejne ograniczenia w pracy zbudowanych za dziesiątki milionów złotych miejskich basenów.

Zgubił się na wyspie

Foto: Zgubił się na wyspie
cz pon, 05 sierpnia 2019 08:44

Nietypową akcję ratunkową podejmowali w nocy strażacy. Tuż przed godziną 2.00 odebrali wezwanie do mężczyzny wołającego pomocy z wyspy na Narwi w Nowogrodzie. Natychmiast na miejscu zjawili się strażacy zawodowi z Łomży i ochotnicy z Nowogrodu, karetka pogotowia i policja.

Komisja ds. strat suszowych

Foto: Komisja ds. strat suszowych
cz nie, 04 sierpnia 2019 21:21

W poniedziałek zaczyna pracować w terenie powołana przez wojewodę podlaskiego Komisja ds. szacowania strat na obszarach dotkniętych suszą w gminie Łomża. Pierwszą miejscowością, którą odwiedzi będzie Lutostań. Stanem zagrożenia suszą objęte zostały dla kategorii gleby I - gleba bardzo podatna na suszą (piaski) oraz w przypadku krzewów owocowych dla kategorii gleby II - gleba podatna na suszę.

Otworzy się na...

Foto: Otworzy się na...
cz pt, 02 sierpnia 2019 16:42

Ma powierzchnię niewielkiego mieszkania, a kosztowała tyle co nowy dom. Jej budowa trwała kilka miesięcy. Skończyła się trzy miesiące temu, ale nadal stoi zamknięta i nie można skorzystać. Ona to toaleta w Parku Jana Pawła II - Papieża Pielgrzyma. - Dziś zakończyła się procedura jej odbioru. Powinna być czynna od jutrzejszego południa – podał w piątkowe popołudnie Łukasz Czech z ratusza.

Borysewicz chce odczarować... Łomżę od PiS

Foto: Borysewicz chce odczarować... Łomżę od PiS
cz pt, 02 sierpnia 2019 16:13

- Chcę odczarować trochę takie przekonanie, że Ziemia Łomżyńska i Łomża to jest domena jednej partii - mówił Maciej Borysewicz. W Białymstoku szef struktur Platformy Obywatelskiej w województwie rozpoczął „oficjalną prekampanię wyborczą” i zaprezentował pierwszą piątkę kandydatów do Sejmu w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Jak już informowaliśmy czarty na tej liście jest Maciej Borysewicz z Łomży.

Łomżyniak Mieczysław Bruszewski walczył w Powstaniu

Foto: Łomżyniak Mieczysław Bruszewski  walczył w Pows...
cz pt, 02 sierpnia 2019 14:55

„Myśl o kolegach, którzy tkwią w tej chwili przy włazie do kanału, aby opuścić wreszcie piekło, w którym przebywali przez tyle koszmarnych dni, wreszcie odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo nie pozwala na sen. Kolegów zawieść nie można... Walka z głodem to dużo łatwiejsza sztuka” - tak sierpień i wrzesień 1944 przeżywał w Powstaniu Warszawskim 22-latek, a dziś 96-letni łomżyniak Mieczysław Bruszewski, ps. „Pudel”, którego konspiracyjna wsypa w Łomży zmusiła do ratowania się ucieczką do stolicy. Prezentujemy opowieść sprzed około 70 lat. „Niemcy już nie dają ani chwili spokoju, atakują coraz bardziej natarczywie. Kto wie, może już wiedzą o postanowieniu naszego dowództwa, o wycofaniu wszystkich sił ze Starówki. Różni, niepewni ludzie mogli zdradzić”.

Wielki korek w Łomży... po wypadku za Szczuczynem i kolizji w Piątnicy?

Foto: Wielki korek w Łomży... po wypadku za Szczuczyn...
cz pt, 02 sierpnia 2019 14:45

W kilometrowych korkach stoją kierowcy usiłujący wyjechać z Łomży w kierunku Piątnicy. Praktycznie zablokowane są obie przeprawy przez Narew. Długie korki tworzą się w Łomży i Piątnicy. Przed godziną 13. wydarzył się groźny wypadek na drodze krajowej nr 61 w okolicy wsi Stare Guty za Szczuczynem, a około godziny 14 doszło do kolizji w Piątnicy.

Zamiana szefów „drogówki”

cz pt, 02 sierpnia 2019 11:23

Z Łomży do Zambrowa a z Zambrowa do Łomży. Szefostwo Policji przeprowadziło zamianę szefów naczelników wydziałów ruchu drogowego komend w Łomży i Zambrowie. Od wczoraj łomżyńską drogówką zarządza podkomisarz Łukasz Gańko.

Spadł z kombajnu, trafił do szpitala

Foto: Spadł z kombajnu, trafił do szpitala
cz pt, 02 sierpnia 2019 10:27

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia do którego doszło przed północą w Drozdowie. Wezwani na interwencję domową funkcjonariusze ma miejscu zastali leżącego nieprzytomnego młodego mężczyznę.

Park Wodny pracuje coraz krócej

Foto: Park Wodny pracuje coraz krócej
cz pt, 02 sierpnia 2019 09:05

W lipcu o dwie godziny w weekendy skrócono pracę Parku Wodnego przy ul. kard. Stefana Wyszyńskiego, a od wczoraj jedyne miejsce w którym mogą bezpiecznie popływać mieszkańcy Łomży pracuje jeszcze krócej. Godziny otwarcia obiektu skrócono o kolejne dwie godziny w weekendy i aż o 6 godzin dziennie w dni powszednie. Dlaczego tak jest? Władze miasta i dyrekcja zarządzającego pływalnią MOSiR nabierają wody w usta.

Kwiaty i znicze w 75. rocznicę Powstania Warszawskiego

Foto: Kwiaty i znicze w 75. rocznicę Powstania Warsza...
mm cz, 01 sierpnia 2019 18:10

Symboliczna data 1. sierpnia 1944 i symboliczna obecność kilku delegacji, składających wiązanki biało-czerwonych kwiatów i stawiających zapalone znicze przy pomnikach AK oraz NSZ przed Szkołą Muzyczną w Łomży – skromny znak pamięci o bohaterstwie i tragedii. - To bardzo ważne w naszej historii wydarzenie, ponieważ po pięciu latach niemieckiej okupacji Polacy potrafili za cenę życia zbuntować się i walczyć o wolność – mówi po oddaniu hołdu powstańcom warszawskim Jan Olszewski, 71-letni przewodniczący Rady Miasta Łomża. W Godzinie W – czyli o godzinie 17., gdy w Warszawie wybuchł zryw niepodległościowy Armii Krajowej - zawyły syreny alarmowe w mieście i na Starym Rynku w Łomży kilkadziesiąt osób wykrzyknęło „Cześć i chwała Bohaterom”.

Ogromne straty po nawałnicy

Foto: Ogromne straty po nawałnicy
cz cz, 01 sierpnia 2019 16:17

- Liczymy, że nas samych nie pozostawią – mówi Szymon Żochowski jeden z rolników z Drozdowa, którego gospodarstwo ucierpiało w trakcie wtorkowej nawałnicy. W jego przypadku zniszczone zostało około 10 hektarów porów oraz pięć dużych tuneli foliowych, w których zaczynały dojrzewać pomidory. - Ani tunele, ani pomidory do niczego się nie nadają – mówi rolnik, który swoje straty w czwartek pokazywał posłowi Kazimierzowi Gwiazdowskiemu, wicewojewodzie podlaskiemu Janowi Zabielskiemu oraz urzędnikom z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Wjechała rowerem na przejście dla pieszych - trafiła do szpitala

Foto: Wjechała rowerem na przejście dla pieszych - tr...
cz cz, 01 sierpnia 2019 15:51

27-letnia kobieta wjeżdżając rowerem na przejście dla pieszych uderzyła w bok samochodu. Kobieta trafiła do szpitala, ale z pierwszych informacji wynika, że szczęśliwie miała nie odnieść większych obrażeń.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę