środa, 19 grudnia 2018 napisz DONOS@

Jest ślisko

Foto: Jest ślisko
cz pt, 07 grudnia 2018 11:49

Choć temperatura powietrza w regionie przekracza zero, to temperatura gruntu nadal jest ujemna albo bliska 0°C, a ponieważ ciągle pada śnieg, deszcz ze śniegiem i deszcz, lokalnie deszcz lodowy, opady mogą marznąć, powodując gołoledź – ostrzegają synoptycy. Także policjanci proszą o ostrożną jazdę. W całym regionie dochodzi do zdarzeń drogowych. Na drodze do Mężenina zderzyły się dwa samochody osobowe.

Zapaliło się audi

Foto: Zapaliło się audi
cz pt, 07 grudnia 2018 08:35

Dwie jednostki ratowniczo-gaśnicze ruszyły na pomoc po zgłoszeni, że na ul. Browarnej pali się samochód. Pożar szybko ugaszono i nikomu z ludzi nic złego się nie stało.

Zmiana pogody

Foto: Zmiana pogody
cz pt, 07 grudnia 2018 08:03

W czwartek wieczorem w Łomży był lekki mróz – ok. -1,5°C o godzinie 21.00 Później zaczęło się... zmieniać. Około 4. w nocy było już -0,5°C i zaczął padać śnieg, który z czasem i wzrostem temperatury przechodził w opadu śniegu z deszczem. O godz. 6. rano było już +0,5°C, a w ciągu dnia temperatura ma nam wzrosnąć dziś do +4°C, a jutro do +7°C.

Synoptyk ostrzega przed poranną gołoledzią

Foto: Synoptyk ostrzega przed poranną gołoledzią
cz cz, 06 grudnia 2018 12:43

W piątek nad ranem drogi w rejonie Łomży mogą być bardzo śliskie. Magdalena Pękala, dyżurny synoptyk białostockiego zespołu IMGW-PIB wydała ostrzeżenie przed opadami marznącymi, które mogą występować na obszarze Łomży i powiatów łomżyńskiego, kolneńskiego, grajewskiego i zambrowskiego.

BMW przebiło się przez ogrodzenie...

Foto: BMW przebiło się przez ogrodzenie...
cz cz, 06 grudnia 2018 11:49

O wielkim szczęściu może mówić młody kierowca BMW, który jadąc ulicą Sikorskiego w kierunku mostu Hubala, nagle wypadł z drogi, przebił się przez ogrodzenie pobliskiej posesji i zatrzymał się na pobliskim słupie. Po wypadku został zabrany do szpitala, ale najprawdopodobniej nie odniósł większych obrażeń.

Może trochę poprószy

Foto: Może trochę poprószy
cz cz, 06 grudnia 2018 08:08

Dziś Mikołajki. Synoptycy prognozują możliwość wystąpienia w regionie słabych opadów śniegu lub opady mżawki marznącej powodującej gołoledź.

Zapobieganie przemocy w rodzinie na różne sposoby

Foto: Zapobieganie przemocy w rodzinie na różne sposoby
mm śr, 05 grudnia 2018 20:01

- W przypadku uzależnionych od alkoholu albo narkotyków sprawców przemocy najpierw trzeba zatrzymać uzależnienie, ponieważ zakłócona jest kontrola nad ich myśleniem i zachowaniami, ale siłą nie da się ich wysłać na terapię – mówiła Renata Szymańska, psycholog i psychoterapeuta, na konferencji naukowo-wdrożeniowej w Państwowej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości, gdzie specjaliści podzielili się wiedzą i pomysłami, jak przeciwdziałać przemocy w rodzinie. Prelekcji słuchali pracownicy i dyrektorzy instytucji pomocy społecznej, funkcjonariusze służby więziennej, nauczyciele, pielęgniarki, kuratorzy sądowi, przedstawiciele organizacji pozarządowych i 1 radny.

Świąteczne świecidełka na Starym Rynku

Foto: Świąteczne świecidełka na Starym Rynku
cz śr, 05 grudnia 2018 17:55

W przeddzień Mikołajek, prezydent Łomży zapalił światełka na świątecznej choince i ozdobach ustawionych na Starym Rynku. Lampki włączył w towarzystwie fotoreporterów i dziennikarzy kilka minut po godz. 15. gdy było jeszcze widno. Zdecydowanie lepiej prezentują się po zmroku.

W Radzie Miejskiej się poukładali

Foto: W Radzie Miejskiej się poukładali
cz śr, 05 grudnia 2018 16:44

Dariusz Domasiewicz z klubu „Przyjazna Łomży” i Andrzej Grzymała z „klubu radnych Mariusza Chrzanowskiego” zostali wybrani w środę na wiceprzewodniczących Rady Miejskiej Łomży. Wcześniej przewodniczący Jan Olszewski (PiS) ogłosił, że powstała „wielka koalicja” wszystkich klubów i tym samym potwierdził nasze wcześniejsze informacje, że w nowej Radzie Miejskiej ma być więcej stanowisk funkcyjnych niż dotychczas – m.in. trzech wiceprzewodniczących. - To konsensus w interesie Was drodzy mieszkańcy – przekonywał przewodniczący. - Sens jest jeden: mieszkańcy i ich dobro na pierwszym miejscu – mówił. Mimo, że wszystko miało być dogadane, emocjonalna dyskusja poprzedziła zmianę w Statucie Miasta zwiększającą liczbę wiceprzewodniczący z dwóch do trzech. Trochę później Alicja Konopka, zgłoszona przez klub radnych M.Ch. na wiceprzewodniczącą Rady, nie uzyskała wymaganego poparcia 12 radnych.

Na kolej do Łomży... nie ma pieniędzy!

Foto: Na kolej do Łomży... nie ma pieniędzy!
cz śr, 05 grudnia 2018 13:52

Kilka tygodni temu wicemarszałek województwa Macieja Żywno (z PO) alarmował, że PKP chce zrezygnować z modernizacji linii kolejowej Śniadowo-Łomża. Pokazał dokument z którego wynikało, że kolejowa spółka chce także przesunąć niemal 50 mln zł zapisanych na modernizację linii między Łapami i Śniadowem w kierunku Ostrołęki. Teraz kolejarze zapewniają, że chcą modernizować linie kolejowe do Łomży, ale... nie ma na to pieniędzy. Tłumaczą, że z wnioskiem o przesunięcie środków wystąpili, bo usłyszeli, że priorytetem dla władz województwa jest realizacja innej inwestycji kolejowej.

Wypadki na śliskiej drodze

Foto: Wypadki na śliskiej drodze
cz śr, 05 grudnia 2018 09:11

Trzech młodych ludzi zostało zabranych do szpitala po nocnym wypadku na drodze pomiędzy Nowogrodem a Chmielewem. Prawdopodobnie wskutek niedostosowania prędkości do warunków na jezdni BMW wypadło z drogi i uderzyło w przydrożne drzewo. Kolejny zdarzenie na śliskiej drodze wydarzyło się dziś nad ranem. W okolicach Jeziorka samochód wpadł do rowu, a uwięzioną w aucie kobietę ratowali strażacy. Także ona trafiła do szpitala.

Zapłacimy więcej za stołki „wielkiej koalicji”?

Foto: Zapłacimy więcej za stołki „wielkiej koalicji”?
cz śr, 05 grudnia 2018 08:41

Po sześciu tygodniach od wyborów, i dwóch jawnych konfrontacjach, które nie przyniosły rozstrzygnięcia, radni Łomży w zaciszu gabinetów porozumieli się w sprawie podziału władzy w nowej Radzie Miejskiej. Jak wynika z naszych informacji powstała wielka koalicja skupiająca wszystkie klubu i radnych. W efekcie mieszkańcy zapłacą za to więcej, bo radni uzgodnili, że ma być więcej niż dotychczas miejsc funkcyjnych, tak by starczyło ich niemal dla wszystkich.

Biedroń w Łomży: Czuję się jak w Amsterdamie...

Foto: Biedroń w Łomży: Czuję się jak w Amsterdamie...
cz wt, 04 grudnia 2018 21:42

Polityczne show pt. „Burza Mózgów z Robertem Biedroniem” ściągnęło do restauracji Amadeus w Łomży ponad sto osób. Głównie młodych z Łomży, ale przyjechało tu także kilka osób z Zambrowa, Czyżewa, Ostrołęki, Białegostoku a nawet po jednym z Olsztyna i Warszawy. Już samo ustawienie krzeseł w ciasny okrąg mogło wskazywać, że Biedroń będzie chciał być blisko ludzi. W trakcie ponad dwugodzinnej debaty, biegając między krzesłami z mikrofonami, wciągnął do dyskusji również trzech starszych „burzycieli”, którzy w takich kwestiach jak np. finansowanie kościoła, nauczanie religii w szkołach, odpolitycznienie mediów publicznych czy nawet małżeństwa jednopłciowe ostatecznie przyjmowali jego punkt wiedzenia.

Nielegalne automaty do gier hazardowych w Łomży

Foto: Nielegalne automaty do gier hazardowych w Łomży
cz wt, 04 grudnia 2018 15:08

Trzy nielegalne automaty do gier hazardowych zatrzymali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łomży. Wszystkie były w jednym z łomżyńskich lokali. Jak przekazuje asp. Maciej Czarnecki lokal był wyposażony m.in. w monitoring służący do selekcji klientów.

Opłaty za śmieci nam wzrosną... i to bardzo!

Foto: Opłaty za śmieci nam wzrosną... i to bardzo!
cz wt, 04 grudnia 2018 14:51

Mieszkańcy Łomży i okolicznych gmin muszą nastawiać się na duży wzrost opłat za śmieci. Niektóre gminy w okolicy Łomży w ostatnich dniach otwierały koperty z ofertami firm zainteresowanych zleceniem im usługi odbioru i zagospodarowania śmieci komunalnych w przyszłym roku i ceny są znacząco o 30 – 40% wyższe niż dotychczasowe. Poza tym dziś na spotkaniu z samorządowcami z regionu prezes miejskiej spółki śmieciowej ZGO Jan Perkowski zapowiedział, że w pierwszych miesiącach 2019 roku wprowadzona będzie podwyżka opłat „na bramie” RIPOK-u w Czartorii o... niemal 50%. To sprawi, że koszty gospodarki śmieciowej będą jeszcze większe, a podwyżki podatku śmieciowego mogą być podobnie duże.

Sejmik wznowi obrady za tydzień

Foto: Sejmik wznowi obrady za tydzień
cz wt, 04 grudnia 2018 12:13

Karol Pilecki, przewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego, wyznaczył termin wznowienia obrad. Radni województwa do przerwanego wyboru nowych władz mają powrócić za tydzień – 11 grudnia przed wieczorem.

Mniej pracy

cz wt, 04 grudnia 2018 11:46

O niemal równe 100 osób wzrosła w listopadzie w Łomży liczba bezrobotnych. Zanotowany wzrost bezrobocia związany jest m.in. z większą liczbą rejestracji osób bezrobotnych, mniejszą liczbą podjęć pracy i ograniczeniem kierowania bezrobotnych w ramach aktywnych form przeciwdziałania bezrobociu – podał Powiatowy Urząd Pracy w Łomży. W listopadzie pracę podjęło o 80 mniej niż w październiku.

Zambrów też będzie palił biomasą

cz wt, 04 grudnia 2018 09:07

Spółka Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi otrzyma 6,1 mln zł unijnej dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przy wsparciu tymi środkami w zambrowskiej ciepłowni, podobnie jak w Łomży, ma być zbudowany kocioł na biomasę leśną.

Ludzie dobrej woli to siła Finałów WOŚP

Foto: Ludzie dobrej woli to siła Finałów WOŚP
cz wt, 04 grudnia 2018 08:40

Pomaganie jest dziecinnie proste! Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych – to hasło przewodnie i cel zbiórki pieniędzy najbliższego 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zagra 13 stycznia 2019 r. także w Łomży. - Jesteśmy w trakcie przygotowań i wierzymy, że jak co roku będzie to niezapomniany finał – mówi Monika Orłowska-Laskowska, szef sztabu WOŚP Łomża zapraszając do współpracy wszystkich ludzi dobrej woli.

Kamagra i inne skuteczne preparaty bez recepty

Foto: Kamagra i inne skuteczne preparaty bez recepty
JJS wt, 04 grudnia 2018 08:15

Kamagra to dla wielu osób szansa na udane życie seksualne, szczególnie że jest to wyjątkowo skuteczny preparat, który nie wpływa negatywnie na zdrowie. Przez wielu mężczyzn preparat ten uważany jest wręcz za najlepszy ze wszystkich sprzedawanych środków na potencję.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę