Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 marca 2023 napisz DONOS@

Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów

mm śr, 08 marca 2023 20:46

- Każdy pan bez pani życie ma do bani – oto rymowana dewiza przekonań światopoglądowych oraz doświadczenia życiowego, jakim z publicznością w Klubie Seniora podzielił się Zespół Maryna. Na widowisko wokalno-kabaretowe w Dniu Kobiet 2023 przybyła dojrzała publiczność z całej Łomży. Przez 2 godziny widzowie śmiali się z dialogów i skeczów oraz podziwiali umiejętności śpiewania.

Kobietom w mundurach potrzebny „wyrozumiały i inteligentny” mężczyzna

mm śr, 08 marca 2023 16:19

Minęły czasy, kiedy niektóre zawody traktowaliśmy jako typowo kobiece czy męskie. Nikogo dziś nie dziwi Pan pielęgniarz czy Pani policjantka. Właśnie kobietom w mundurach chcieliśmy poświęcić trochę uwagi.

Skatowany widłami pies żyje. Suczka opuściła już szpital

mm śr, 08 marca 2023 13:04

Sprawa pobitego szczeniaka od środowego wieczoru obiegła całą Polskę. Dwoje nieletnich uderzało psa widłami i kopało go. Nagranie zdarzenia znalazło się w sieci. Suczce bezpieczeństwo zapewniło Schronisko Pegasus, w niedzielę wieczorem opuściła ona intensywną terapię.

Czy Polki są niezależne finansowo? Raport z okazji Dnia Kobiet

mm śr, 08 marca 2023 12:33

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Warto pamiętać, że historia tego Święta wiązała się z walką o prawa wyborcze, pracownicze oraz socjalne. Jednak nadal trzeba uświadamiać społeczeństwo na temat problemów, z jakimi zmaga się płeć piękna np. nierówne szanse, czy dyskryminacja w miejscu pracy. Dlatego powstał raport „Niezależna finansowo Polka”, który obrazuje aktualną sytuację kobiet na rynku pracy oraz to jak kobiety myślą o pieniądzach.

Bonus za przeżycie 100 lat

mm śr, 08 marca 2023 08:58

W województwie podlaskim żyje 73 stulatków, którzy co miesiąc pobierają specjalną premię z ZUS-u. Jednak to o 10 mniej niż w roku ubiegłym. W Łomży żyje 5 mieszkańców, które mają ukończone 100 lat.

Administracja skarbowa na dyżurze

mm wt, 07 marca 2023 17:14

W środę, 8 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łomży odbędzie się dyżur podatkowy dedykowany osobom niewidomym i niedowidzącym. Do dyspozycji urzędnicy będą także w każdy wtorek od 14 marca do 15 kwietnia w Centrum katolickim im. Jana Pawła II, gdzie pomogą wysłać zeznania podatkowe z wykorzystaniem usługi Twój e-PIT.

Oblodzenia możliwe wieczorem i w nocy

mm wt, 07 marca 2023 16:39

Układ frontów atmosferycznych przemieszczający się z zachodu przyniesie nam opady deszczu i śniegu. W połączeniu z ujemną temperaturą w nocy może skończyć się oblodzeniami, przed czym ostrzega IMGW w komunikacie.

Chora Aktorka apeluje o naszą ludzką pomoc

mm wt, 07 marca 2023 15:55

Z teatrem, sceną i aktorstwem jest związana niemal od zawsze. - To całe moje życie… - napisała w apelu o pomoc Bogumiła Wierzchowska – Gosk. - Przez 30 lat grałam na scenie Teatru Lalki i Aktora w Łomży. Choroba odebrała mi nie tylko moją największą pasję i pracę, ale każdego dnia coraz bardziej odbiera mi sprawność i zdolność samodzielnego funkcjonowania...

„Wielka, wilgotna gąbka” przy Spółdzielczej 30

mm wt, 07 marca 2023 15:36

- Chciałbym zainteresować redakcję portalu 4lomza problemem, z którym borykają się mieszkańcy bloku przy ul. Spółdzielczej 30, należącym do zasobów Łomżyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Łomży – napisał e-maila Czytelnik. Spółdzielcy przez 12 lat nie doczekali się remontu bloku jak „jedna wielka, wilgotna gąbka” z zaciekami na kilka pięter i pleśnią. - W porozumieniu z Sąsiadami wybrałem Państwa redakcję, z uwagi na odwagę poruszania ważnych i trudnych - nie zawsze przychylnych tematów włodarzom miasta, spółek miejskich lub innych instytucji.

Łomża bez 3G

mm wt, 07 marca 2023 15:12

Zapowiedź operatorów wyłączania usług telefonii komórkowej 3G staje się faktem. T-Mobile dla Łomży i okolic ten moment zapowiadało na wczoraj, a Orange zrobi to do końca 2025 roku.

Specjalna oferta dla kobiet na Dzień Kobiet

mm pon, 06 marca 2023 18:41

8 marca Akademia Nauk Stosowanych w Łomży zaprasza na Kurs Samoobrony i Samoświadomości dla Kobiet i Dziewcząt. Będzie spotkanie ze sportowcami i rozmowa z psycholożką. Także Podlaski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza na bezpłatne konsultacje profilaktyczne, niestety tylko w Białymstoku.

Ruchy kadrowe w policji

mm pon, 06 marca 2023 17:58

Trzech nowych policjantów zasili wkrótce szeregi policji w Łomży. Bilans ostatnich dwóch miesięcy jednak jest ujemny. Więcej mundurowych odeszło ze służby niż do niej trafiło.

Marcowy tydzień w pogodzie

mm pon, 06 marca 2023 15:51

„W marcu jak w garncu” - taka pogoda czeka nas w najbliższym tygodniu. Okresy typowo zimowe będą przeplatane falami ocieplenia. Nawet na nizinach przejściowo pojawi się kilkucentymetrowa pokrywa śnieżna, aby za chwilę zniknąć w opadach deszczu – pisze w prognozie IMGW. Będą też dni z silniejszym wiatrem, zwłaszcza nad morzem, gdzie porywy wiatru będą przekraczać 70 km/h.

Kto dołoży grube miliony na budowę bulwaru?

mm pon, 06 marca 2023 14:11

Obrońcy przyrody i naturalnego brzegu Narwi mogą przez chwilę odetchnąć z ulgą: Miastu Łomża brak ok. 32 milionów złotych na betonowanie rzeki. W poniedziałek otwarto 4 oferty z 3 firm na budowę bulwaru od odcinka z Portem Łomża do: nowego i starego mostu. Na odcinku od Portu do plaży przewidywane jest wycięcie 100 drzew, a od Portu w kierunku stadionu 337 drzew. Planowane są nasadzenia, aby były to tereny zielone, przeznaczone na wypoczynek i rekreację – jednak znacznie wyższe ceny ofertowe firm z Krakowa, Pruszkowa i Warszawy powstrzymały ostrą wycinkę drzew.

Bonem turystycznym można zapłacić tylko do końca marca

mm pon, 06 marca 2023 13:54

Tylko do 31 marca 2023 roku rodzice mogą płacić bonem turystycznym. Ponad to ZUS przypomina, że sama usługa może być wykonana później.

Pożar w centrum Łomży

mm pon, 06 marca 2023 08:24

W poniedziałek (6.03) o poranku, Bar Kebab znajdujący się w centrum miasta stanął w ogniu. Na miejscu pracuje wiele zastępów straży pożarnej, ruch na alei Legionów odbywa się z utrudnieniami. Do zakończenia akcji gaśniczej lepiej omijać Legionów na wysokości Parku Ludowego.

Córka „Wyklętego” opowiada o wojnie nad Narwią

mm nie, 05 marca 2023 11:05

- Jestem zaszczycona, że najważniejsza osoba w Łomży odwiedza moje skromne progi... – witała ze wzruszeniem w drzwiach mieszkania Halina Gerwat starostę łomżyńskiego Lecha Szabłowskiego. 92-letnia córka Żołnierza „Wyklętego” Piotra Orzechowskiego (1928 – 1963), skazanego na 8 lat więzienia po wojnie za działalność w Armii Krajowej, przeżyła okupację niemiecką w Bronowie. W ich domu na strychu był konspiracyjny szpitalik, gdzie poranionym partyzantom udzielano pomocy.

6 prawników i Kancelaria z Białegostoku by Ratusz działał zgodnie z prawem

mm so, 04 marca 2023 13:00

Prezydent jest rozrzutny czy nie ufa swoim ludziom – zastanawia się radny Piotr Serdyński w kontekście podpisania na 84 tys. zł umowy z zewnętrzną kancelarią na obsługę prawną Miasta Łomża w 2023 roku.

Pieniądze ukradzione z konta bankowego można odzyskać!

mm pt, 03 marca 2023 16:15

Cyberprzestępstwa to kolejne zagrożenie dla naszych pieniędzy. Media codziennie informują o osobach, które utraciły z rachunku bankowego dziesiątki tysięcy złotych, zorientowały się, że ich konto jest puste, a nawet dowiedziały się o konieczności spłaty nigdy niezaciąganego kredytu bądź pożyczki.

W pogodzie chłodny i dynamiczny weekend

mm pt, 03 marca 2023 13:15

Zmienny ze słabymi opadami prognozują najbliższy weekend synoptycy z IMGW. W piątek jeszcze spokojnie, początkowo pochmurno i mglisto ze słabymi opadami mżawki lub śniegu, potem więcej przejaśnień. W sobotę natomiast będziemy mieli do czynienia z dużą dynamiką w pogodzie. Z północy na południe kraju przemieszczał się będzie front atmosferyczny, który przyniesie deszcz, śnieg i silniejszy wiatr. W niedzielę nieco więcej przejaśnień, ale chłodniej i miejscami słabe opady śniegu.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę