Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Województwo podlaskie i Łomża przegrały wybory do Parlamentu Europejskiego

mm pon, 10 czerwca 2024 20:19

Województwo podlaskie do tej pory miało w Strasburgu dwóch europosłów, teraz nie będzie miało żadnego. Jednego wykluczyła partia, drugiego wyborcy. Także łomżyńscy kandydaci w tych wyborach wypadli gorzej niż w ostatnio.

Najważniejsze

mm pon, 10 czerwca 2024 11:34

Co jest najważniejsze w idei honorowego oddawania krwi? – W pierwszej chwili nasuwa się odpowiedź: krew! Ale czy rzeczywiście tak jest?

Okienko transferowe 2024 otwarte do końca lipca

mm pon, 10 czerwca 2024 10:36

Od 1 kwietnia do 31 lipca ZUS otworzył kolejne okno transferowe. Przyszli emeryci w tym czasie mogą zmienić decyzję dotyczącą przekazywania części składki emerytalnej na subkonto w ZUS-ie lub do OFE. Wystarczy złożyć odpowiednie oświadczenie.

Awaria autobusu z dziećmi na wycieczce

mm pon, 10 czerwca 2024 10:17

Zaniepokojony Rodzic napisał do redakcji, że był świadkiem sytuacji, do której – jego zdaniem - „nigdy nie powinno dojść”. 4. czerwca 2024 r. „spod kwiaciarni „Marzenie” odjeżdżał przepełniony autobus. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że autobus był pełen niepełnosprawnych dzieci, które wymagają specjalnej opieki”. Opinii Rodzica nie podzielają: dyrektor Lucyna Antecka z Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży i prezes Spółki MPK Janusz Nowakowski. Przedstawiamy tu zdarzenia, opinie i stanowiska w sprawie, z perspektywy Rodzica, Dyrektor ZSS i Prezesa MPK.

Tydzień pochmurny z deszczem

mm pon, 10 czerwca 2024 09:28

Najbliższy tydzień upłynie pod znakiem chłodnych mas powietrza polarnego morskiego, napływających do nas bezpośrednio znad północnego Atlantyku. Od poniedziałku do czwartku przelotne opady deszczu będą występować prawie w całym kraju. Burze możliwe w poniedziałek na wschodzie i południu kraju. Bez opadów tylko na zachodzie. Od piątku zrobi się cieplej, w niedzielę ponownie pojawią się burze, tym razem na zachodzie Polski – prognozuje IMGW.

W podlasko-wamińsko-mazurskim okręgu zwycięzcami Protas i Wąsik

mm pon, 10 czerwca 2024 08:22

Koalicja Obywatelska wygrywa wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce i w naszym okręgu nr 3. Najwięcej głosów otrzymał Jacek Protas z Koalicji Obywatelskiej, choć do Strasburga pojedzie także Maciej Wąsik, jedynka PiS.

Wypadek motocyklisty na Zjeździe

mm nie, 09 czerwca 2024 13:18

Starszy mężczyzna jadący motocyklem uderzył w naukę jazdy. Motocyklista trafił do szpitala. Ruch odbywa się wahadłowo.

Głosujemy w wyborach do Parlamentu Europejskiego

mm nie, 09 czerwca 2024 11:41

Do godziny 21:00 można oddać głos w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Polacy wybierają 53 europosłów, w tym 3 w okręgu podlasko-warmińsko-mazurskim.

Hiena między ludźmi

mm so, 08 czerwca 2024 09:02

Czego nie strawił ogień, chciał zabrać złodziej. Mimo, że spłoszył go jeden z mieszkańców, wyniósł towarów na kilka tysięcy złotych.

Klimat 2023: ciepło, coraz cieplej

mm so, 08 czerwca 2024 08:14

"Klimat jest zasobem cywilizacyjnym niezmiernie istotnym z punktu widzenia rozwoju społeczeństw, a w kontekście historycznym niejednokrotnie całych cywilizacji – pisze prof. dr hab. Robert Czerniawski Dyrektor IMGW-PIB we wstępniaku do raportu Klimat Polski 2023. Niestety ociepla się, a dowodem na to poza wzrostem temperatur, jest częstotliwość występowania zjawisk ekstremalnych.

Nowe Centrum Rozwoju Młodzieży otwarto w Łomży

mm pt, 07 czerwca 2024 17:32

Grupa absolwentów III LO w Łomży z Patrykiem Klejem na czele założyła przed 10-oma laty YHI – Stowarzyszenie Youth Human Impact. Młodzi społecznicy rozwijali skrzydła w samorządzie uczniowskim III LO pod opieką Marcina Mikołajczyka, nauczyciela historii i wos, ale szybko usamodzielnili się na tyle, że przez dekadę w dorobku mają 115 przedsięwzięć, autorskich i partnerskich, m.in. zrealizowanych ze środków unijnych.

Krew dla Klary

mm pt, 07 czerwca 2024 13:16

W sobotę 8 czerwca chętni mogą wesprzeć zbiórkę krwi dla dzieci z oddziału onkologicznego Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu.

226 słoni, słonic i słoniątek ma nowych pobratymców

mm pt, 07 czerwca 2024 12:52

„Piszę w sprawie niedawno opublikowanego artykułu na portalu 4lomza. Zaintrygowała mnie historia Pana Tadeusza, zbierającego słonie. Tak się składa, że mam na oddanie jednego - dość dużego, skórzanego. Z chęcią oddam go do kolekcji. Czy jest jakaś możliwość, żeby go przekazać?” - takiej treści maila wysłała Czytelniczka Ania. Czy Tadeusz Mieczkowski przyjmie do swojego domowego stada nowe figury, przynoszące całej jego rodzinie szczęście od ponad 30 lat...?

Frankowski na ostatni dzień kampanii

mm pt, 07 czerwca 2024 12:10

Do pójścia do urn wyborczych 9 czerwca w niedzielę, zachęcali na Starym Rynku w Łomży kandydaci i sympatycy Koalicji Obywatelskiej. „To bardzo ważne z perspektywy bezpieczeństwa i rozwoju naszego kraju, kogo wybierzemy jako naszych reprezentantów” - mówiła posłanka i kandydatka w wyborach europejskich Alicja Łepkowska-Gołaś.

Weekend z deszczem

mm pt, 07 czerwca 2024 08:45

W piątek i niedzielę deszczowo i burzowo w regionie. W sobotę spokojniej i więcej słońca. Temperatury w weekend od 20 stopni Celesjusza w sobotę do 23 w piątek.

Żałoba po śmierci polskiego żołnierza

mm pt, 07 czerwca 2024 07:53

Do północy potrwa żałoba po śmierci żołnierza ugodzonego nożem na granicy z Białorusią. „Mateuszu, Nasz Bracie w służbie, wypełniłeś słowa roty przysięgi” - piszą żołnierze z 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, w której zmarły służył.

Pszczoły i osy lubią zakładać gniazda na „Bawełnie”

mm cz, 06 czerwca 2024 17:43

Od około miesiąca na ścianie szczytowej jednego z bloków Osiedla „Bawełna” uwijały się często i gęsto złocisto-brązowe owady. Mieszkająca tam łomżynianka zadzwoniła do ZGM z prośbą, ażeby usunąć gniazdo niepokojących ciągle stworzeń - lubiły przylatywać na balkon, gdy rozwieszała po praniu ubrania. Ciepła i sucha pogoda sprawiała, że nawet owady usychały z pragnienia. Wcześniej jedne wygryzły sobie otwór w styropianie na wysokości, mniej więcej, pierwszego piętra. Szybko okazało się, że chętnych do skolonizowania budynku owadów jest znacznie więcej. Co się działo...?

Krajewski: Nie oddajmy głosu eurosceptykom

mm cz, 06 czerwca 2024 15:01

„Nie oddajmy głosu eurosceptykom” - apelował poseł i wiceminister rolnictwa Stefan Krajewski w Łomży. Zachęcał do głosowania w niedzielnych wyborach. Będąc kandydatem deklarował być ambasadorem regionu w Brukseli, „bo dużo przepisów i zapisów tam się pojawia, które decydują o tym jak będzie wyglądała nasza przyszłość”.

Pokażą jak szukać przodków

mm cz, 06 czerwca 2024 10:06

Z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów, które przypada w najbliższą sobotę, Archiwum Państwowe oddział w Łomży, w swojej siedzibie przy Al. Legionów 36, w czwartek (6.06) i piątek (7.06) organizuje Warsztaty Genealogiczne.

Uczniowie i studenci od czerwca mogą dorobić więcej do renty rodzinnej

mm cz, 06 czerwca 2024 09:13

Od 1 czerwca uczniowie i studenci, którzy pobierają rentę rodzinną z ZUS-u, mogą więcej dorobić do swojego świadczenia. Zmieniły się kwoty graniczne przychodu, które będą obowiązywać do 31 sierpnia.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę