Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Nagrody dla 34 nauczycieli na Dzień Edukacji w Łomży

Foto: Nagrody dla 34 nauczycieli na Dzień Edukacji w ...
mm cz, 10 października 2019 18:48

„Nauczyciel widzi więcej, niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich duszę” - hasło wypisane na dekoracji z flagą biało-czerwoną, godłem polskim i kompozycją z jesiennych kwiatów widzieli na miejskim Dniu Edukacji Narodowej nauczyciele, wyróżnieni z okazji święta nagrodą prezydenta Łomży w kwocie 2 700 zł. Pedagodzy, których listę podajemy poniżej, odebrali wyróżnienia, m.in., z rąk Mariusza Chrzanowskiego i posła Lecha Kołakowskiego (PiS), który nazwał ludzi uczących i wychowujących (też trójkę jego) dzieci jako obdarzonych anielską cierpliwością. Nawiązał w miły sposób do występów uczennic i uczniów Szkoły Podstawowej nr 9, ukazujących w hali sportowej 5 typów osobowości pedagogów: Anioła, Luzaka, Służbisty, Aktywisty, Sceptyka. Kto za nimi stoi...?

Nowi studenci w Łomży

Foto: Nowi studenci w Łomży
cz śr, 09 października 2019 13:53

761 studentów pierwszego roku rozpoczęło studia w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. - Dziękuję, że jesteście z nami. Będziecie zdobywać praktyczną wiedzę w przyjaznym środowisku – to mogę obiecać - mówił w trakcie inauguracji nowego, 16. już roku akademickiego rektor uczelni prof. PWSIiP, dr hab. Dariusz Surowik. Rektor immatrykulował kilkunastu studentów z najlepszymi wynikami z naboru, a wojewoda podlaski kilkunastu naukowcom z uczelni wręczył przyznane przez Prezydenta RP i Ministra Edukacji Narodowej medale i odznaczenia.

Tabliczka mnożenia zamiast tabliczki czekolady

Foto: Tabliczka mnożenia zamiast tabliczki czekolady
cz pt, 04 października 2019 15:27

Światowy dzień tabliczki mnożenia wymyślił Andrzej Grabowski ze Szczecinka, twórca wesołych kart do gier matematycznych, a w Szkole Podstawowej w Piątnicy organizowała zabawę z tabliczką mnożenia dla swoich 3-klasistów nauczycielka Ewa Gutowska. W turnieju ambitnie rywalizowały także klasy A i C koleżanek: Moniki Dwórznik i Angeliki Kędziorek. Po serii zadań, wymagających sprytu, refleksu, bystrości umysłów, orientacji w liczbach oraz precyzyjnego mnożenia i dzielenia na wyrywki jury wyłoniło zwycięską Trójkę z 3C: Rafał Szok, Dominik Zawadzki i Szymon Zych.

Otrzymają stypendia wojewódzkie

cz śr, 02 października 2019 16:41

51 uczniów z województwa podlaskiego, w tym 4 z Łomży, otrzyma stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce w ramach Regionalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży Województwa Podlaskiego. Stypendia są za wyniki osiągnięte w rok szkolny 2018/2019. Zgodnie z uchwałą zarządu województwa uczniowie otrzymają po 4 000 zł.

ZNP zarządza protest włoski od 15 października

Foto: ZNP zarządza protest włoski od 15 października
cz śr, 02 października 2019 10:13

Związek Nauczycielstwa Polskiego ogłosił, że nauczyciele chcą kontynuować akcję protestacyjną w formie protestu włoskiego. W oparciu o wyniki ankiety, którą we wrześniu przeprowadzono wśród pracowników szkół, prezydium ZG ZNP zdecydowało o rozpoczęciu protestu włoskiego od 15 października br. - podał związek w komunikacie.

Gotowy na rolnictwo 4.0

Foto: Gotowy na rolnictwo 4.0
cz wt, 01 października 2019 15:19

Wart jest blisko 640 tysięcy złotych. Swoimi rozwiązaniami technicznymi spełnia nie tylko założenia rolnictwa precyzyjnego, zwanego rolnictwem 3.0, ale także wpisuje się w system składników rolnictwa 4.0, które jest zbiorem technologii informatycznych wykorzystywanych do optymalizacji procesów produkcji. Do szkoły rolniczej w Marianowie dotarł nowy kombajn zbożowy firmy Fendt.

„Gra o tron” po ślubowaniu na otrzęsinach w I LO w Łomży

Foto: „Gra o tron” po ślubowaniu na otrzęsinach w I L...
mm pt, 27 września 2019 21:28

Podniosłe słowa przysięgi ślubowania na sztandar w białej auli I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży mogą mieć znaczenie w życiu 360 pierwszoklasistów z 12 oddziałów. Lubiana za poziom lekcji i poczucie humoru anglistka Mariola Franciszkowicz po raz szósty została wychowawczynią. W jej 32-osobowej klasie biologiczno-chemicznej uczy się 8 chłopców. Jak w Polsce za rządów PiS wpajać młodym szacunek dla Konstytucji Rzeczpospolitej, jak wychować do respektowania prawa, jak zachęcić do postaw obywatelskich, a nie służalczego konformizmu dla kariery, stołka i zarobku, kosztem zasad etyki, godności, honoru? - Uczymy młodzież odwagi w wyrażaniu poglądów, sztuki przekonywania do swoich racji w kulturalny sposób – opisuje metody wychowania anglistka, która w I LO zdała maturę w 1994 r. - Uczymy ich sprawdzać informacje, żeby nie bali się głosić prawdy

Wesoła Szkoła Magii i Czarodziejstwa w II LO w Łomży

Foto: Wesoła Szkoła Magii i Czarodziejstwa w II LO w ...
cz pt, 27 września 2019 14:28

- Otrzymujecie ten Puchar Domów na znak chwały i... czegoś tam – tajemniczo powiedział Profesor Albus Dumbledore, wręczając pucharek ze złotego plastiku Paulinie Brzezińskiej, gospodyni klasy I B – G, która zespołowo wygrała turniej na Otrzęsinach 2019 w II Liceum Ogólnokształcącym w Łomży. Sceneria rywalizacji pierwszoklasistów była od początku niesamowita: budzący lęk mrok w auli, pełgające czerwienie w łunie płomieni po kurtynie sceny i bajkowe domki z tektury, jakby dla uczniów Hogwartu... W grozie ponurej melodii ku oniemiałej z wrażenia publiczności weszło osiem postaci. W czarnych kapturach i habitach do ziemi uniosły wysoko tablice z tajemniczymi napisami.

Absolwenci PWSIiP wygrywają w konkursie ARP

Foto: Absolwenci PWSIiP wygrywają w konkursie ARP
cz pt, 27 września 2019 10:14

Prace absolwentów Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży docenione w konkursie o Nagrodę Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu w kategorii „innowacje w przemyśle”. „Magisterka” Ewy Wnuk wygrała główną nagrodę, a „inżynierka” zajęła trzecie miejsce.

Jedna trzecia nauczycieli chce kontynuować protesty

Foto: Jedna trzecia nauczycieli chce kontynuować prot...
cz wt, 24 września 2019 17:13

- Niestety, rządowi i minister edukacji udało się zastraszyć nauczycieli i podzielić nasze środowisko – mówi Ewa Chludzińska, prezes oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży, gdzie do końca dobiegło zbieranie ankiet ZNP, nazywanych kwestionariuszem badawczym. Władze związku zadają 5 pytań, aby dowiedzieć się, jakie są poglądy pedagogów w ważnych sprawach dla edukacji. Jednym z nich jest ponawiane tysiące razy od ogólnopolskiego strajku o podwyżkę pensji o 1000 zł w kwietniu 2019: czy kontynuować protest? Na 869 odpowiadających nauczycieli Łomży i powiatu łomżyńskiego 337 uważa, że tak, 221 woli działania protestacyjne zakończyć, a 303 nie ma zdania.

Pytony na szyi, ślimaki na dłoni i kura w klatce

Foto: Pytony na szyi, ślimaki na dłoni i kura w klatce
cz cz, 19 września 2019 18:43

Setki dzieci z przeszkoli, podstawówek i starszych nastolatków gościły w „Wecie”, której korytarze zamieniły się w wybiegi jak na pokazach mody oraz psiej, kociej czy wężowej piękności. Nie każda mama uczennicy lub ucznia „Wety” da się namówić na hodowlę setek mrówek w domu, jadowitych skorpionów, czarnych karaczanów albo wielkich jak dłoń ślimaków afrykańskich, dlatego... młodzi miłośnicy zwierzątek egzotycznych muszą uciekać się do sposobów, zamawiając pytona dusiciela w tajemnicy. Na szczęście, są mamy, które mają odwagę karmić zwierzątka, gdy syn i córka w szkole.

Przedszkole nr 2 w Łomży z własnym kortem tenisowym

Foto: Przedszkole nr 2 w Łomży z własnym kortem tenis...
cz pon, 16 września 2019 08:26

Jest to ewenement w skali całego kraju - uważa Karolina Wałęsa, koordynator programu „Tenis 10” i przedstawiciel Polskiego Związku Tenisowego. Podopieczni Przedszkola Publicznego nr 2 w Łomży będą mogli teraz bawić się i rozwijać swoje umiejętności sportowe na nowo otwartym mini korcie.

Nauka podkręcona wyobraźnią

Foto: Nauka podkręcona wyobraźnią
JJS pt, 13 września 2019 12:49

- Odrabianie pracy domowej przestało być żmudnym i przykrym obowiązkiem, dzięki uczestnictwu w „Warsztatach skutecznej nauki” mój syn pracuje znacznie szybciej i efektywniej – przyznaje Karolina Krzykowska, której dziecko brało udział w zajęciach prowadzonych w Fabryce Umysłu w Łomży. – W trakcie zajęć znalazł swój sposób na naukę, widać to m.in. gdy przygotowuje się do kartkówek i klasówek. Są efekty – dodaje.

Udało się poprawić maturę

Foto: Udało się poprawić maturę
cz śr, 11 września 2019 17:09

Do egzaminu maturalnego w sesji poprawkowej w sierpniu 2019 roku przystąpiło 1 161 absolwentów. Ponad 800 z nich to tegoroczni absolwenci, którym nie powiodło się w maju. Poprawka w sierpniu dla 60 procent spośród nich okazała się sukcesem.

Sala gimnastyczna dla „dwójki” będzie budowana

Foto: Sala gimnastyczna dla „dwójki” będzie budowana
cz pon, 09 września 2019 11:23

Po niemal dwóch miesiącach „analizowania” władze Łomży zdecydowały się na zwiększenie środków i dziś ogłoszono wybór najkorzystniejszej oferty na budowę nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2. Inwestycję za 6,8 mln zł miałaby zrealizować firma JL z Piątnicy.

Profesjonalne korepetycje video z matematyki dla każdego

Foto: Profesjonalne korepetycje video z matematyki dl...
JJS pt, 06 września 2019 12:28

Są ludzie, którym matematyka nie stwarza żadnych trudności, ale większości uczniów królowa nauk spędza sen z powiek. Stąd zapotrzebowanie na korepetytorów, bez pomocy których trudno myśleć o zdaniu do następnej klasy, matury czy na wymarzone studia. Najlepiej, gdy są to doświadczeni nauczyciele z odpowiednią wiedzą i podejściem do ucznia. Tak jest w przypadku Roberta Cichowicza, pedagoga powszechnie docenianego za fachowość i umiejętność wytłumaczenia matematycznych zawiłości nawet najbardziej opornym. Teraz jest to możliwe również on-line, dzięki jego portalowi MATEMATYKA NA TAK, nowatorskiej platformie z korepetycjami z matematyki w formie filmów video.

Akademia Szachowa Sobocińscy zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia szachowe .

Foto: Akademia Szachowa Sobocińscy zaprasza dzieci i ...
JJS pt, 06 września 2019 12:17

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego rodzice poszukują ciekawych i wszechstronnie rozwijających zajęć dodatkowych dla swoich pociech. Każdy z nas – rodziców, chce wspomóc swoje dziecko w rozwoju tak, aby w życiu codziennym, w szkole czy poza nią radziło sobie jak najlepiej. Spośród wielu propozycji zajęć dodatkowych warto zapoznać się z ofertą Akademii Szachowej. Dlaczego właśnie szachy? Co powoduje, że nauka gry w szachy jest dobrym wyborem dla dziecka? Czy każde dziecko może nauczyć się grać?

W Jedwabnem powstało Liceum Ogólnokształcące

Foto: W Jedwabnem powstało Liceum Ogólnokształcące
mm pon, 02 września 2019 20:09

Reaktywacja działalności LO w Jedwabnem odbyła się w obecności kilkuset gości inauguracji roku szkolnego Zespołu Szkól Samorządowych: uczniów SP Jedwabne i Szkoły Branżowej i rodziców, gdzie gościem honorowym był minister edukacji Dariusz Piontkowski. - Klasa I LO w Jedwabnem powstała po kilku latach nieobecności dzięki nam, bo inni rówieśnicy woleli uczyć się w liceach w Łomży – opowiada Dawid Kamiński, 15-latek, który z przyjacielem Kacprem Karwowskim znalazł się w awangardzie oświatowej miasta. Reaktywowana po kilku latach klasa LO liczy dziewięcioro nastolatków: 2 uczennice, 7 uczniów. Wychowawczynią została polonistka Andżelika Mierzwińska.

Zaczynamy rok szkolny w dobrych humorach

Foto: Zaczynamy rok szkolny w dobrych humorach
cz pon, 02 września 2019 13:30

- To były jedne z najbardziej udanych wakacji: bawiłem się z rodzicami na Wyspach Karaibskich i pływałem w Morzu Karaibskim, a potem pływałem w Bałtyku z krewniakami i kolegami, jeździłem ścieżką rowerową nadmorską po 11 kilometrów, miałem cudowne widoki i piękne wrażenia, byłem na Mazurach, poznałem wielu nowych ludzi, odnowiłem stare znajomości – opowiada z uśmiechem 16-letni Jakub Łada, który z zapałem zaczyna rok szkolny w 1. klasie politechnicznej I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży, gdzie do nauki bierze się ok. 715 uczniów. Pierwszoklasista Kacper Wiśniewicz z klasy biologiczno-chemicznej II LO imienia Marii Konopnickiej zwiedzał Polskę od Krakowa po Gdańsk, więc wrażeń mu nie zbraknie i chęci do nauki z 561 koleżankami i kolegami.

Nauczyciele z ZNP nie zapomnieli o strajku

Foto: Nauczyciele z ZNP nie zapomnieli o strajku
cz pon, 26 sierpnia 2019 17:03

Tylko tydzień został do końca wakacji, zanim 2. września uczniowie i nauczyciele wrócą do szkół, lecz w Związku Nauczycielstwa Polskiego w Łomży, Białymstoku czy Warszawie nie odczuwa się wakacyjnej atmosfery. - Jesteśmy po trudnym doświadczeniu z kwietnia ogólnopolskiego strajku nauczycieli, który miał doprowadzić do rozmów z rządem PiS, ale rządzący nie przychylili się do postulatu ZNP o podwyższenie o 1000 zł wynagrodzenia wszystkim pracownikom oświaty – mówi Ewa Chludzińska, prezes Oddziału w Łomży. - Do 15. września będziemy zbierać od nauczycieli i pracowników ze wszystkich placówek informacje o postulowanych formach protestu płacowego.

« · «« · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę