Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Noc w Siódemce – rozum nie śpi…

Foto: Noc w Siódemce – rozum nie śpi…
cz śr, 20 listopada 2019 16:23

Oto do czego prowadzą wygórowane ambicje i chęć zwycięstwa w wyścigu szczurów. Jakby lekcji przez pięć dni w tygodniu było mało, to jeszcze uczniowie spędzają noc w szkole. Tak było w Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży. „Noc w Siódemce” to jedna z większych atrakcji i rozrywek w roku szkolnym. Tak oceniają ją sami uczniowie, którzy na cała noc do szkoły przyszli dobrowolnie.

Przedszkole inne niż wszystkie

Foto: Przedszkole inne niż wszystkie
cz pon, 18 listopada 2019 08:29

Od września w Łomży funkcjonuje nowe przedszkole. To Przedszkole Specjalne Nr 3 przy Zespole Szkół Specjalnych w Łomży. To jedyna tego typu publiczna placówka w mieście, która specjalizuje się w pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną i sprzężoną w tym z autyzmem.

Młodzi filozofowie z I LO

Foto: Młodzi filozofowie z I LO
mm so, 16 listopada 2019 21:29

– Filozofia daje uczniom szersze spojrzenie na rzeczywistość, bo nie koncentrują się na jednym, wybranym kierunku – mówi Jan Łukasiuk. – Poznają też podstawy kultury europejskiej i myślę, że przydają im się one w uczeniu się innych przedmiotów, w szczególności języka polskiego i historii, a taka filozoficzna podbudowa pomaga też w udanych startach w olimpiadach. Dlatego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki rozpoczęto kolejny już cykl dodatkowych zajęć z filozofii. Będą odbywać się w weekendy pod kierunkiem wykładowców Instytutu Filozofii Uniwersytetu w Białymstoku, a uczestnicy otrzymają na koniec unijne certyfikaty.

Jubileusz 20 lat „Edukatora” z 15-leciem Prezes Kuczałek

Foto: Jubileusz 20 lat „Edukatora” z 15-leciem Prezes...
cz pt, 15 listopada 2019 15:28

Sala Kina Millenium w Łomży zapełniona po brzegi przez tłum odświętnych pracowników i gości SOS „Edukator” - sygnał ratowania tonących to nie tylko symboliczne nawiązanie do prowadzonej w 6 województwach od 20 lat działalności. To tej działalności powód, istota i cel, za co serdeczne i gorące brawa, gratulacje, podziękowania zebrała Barbara Kuczałek, 74-letnia twórczyni Społeczno-Oświatowego Stowarzyszenia Pomocy Pokrzywdzonym i Niepełnosprawnym „Edukator” w Łomży – z jej inicjatywy przed likwidacją dla oszczędności uratowano przedszkola: Mały Artysta i Wesołe Słoneczko z Łomży oraz 60 małych, zwykle wiejskich szkół podstawowych, zatrudniając 650 osób.

Konkurs „Polska to My” uczy troski o Ojczyznę

Foto: Konkurs „Polska to My” uczy troski o Ojczyznę
cz pt, 15 listopada 2019 11:27

Tylko 47 uczniów i uczennic z województwa podlaskiego zgromadził 13. Konkurs Poezji i Piosenki Patriotycznej „Polska to My” w III LO w Łomży, co pedagodzy skomentowali pomiędzy sobą jako jeden ze skutków strajku włoskiego nauczycieli, którzy nie mają w obowiązkach pracy zostawania za darmo po lekcjach z uczniami, przygotowującymi się do recytacji i śpiewu ku chwale Ojczyzny. Ale wśród uczestniczących nastrój był w stylu „z ziemi włoskiej do Polski”, podniosły, patetyczny i przesiąknięty bólem walczących i pragnieniem wolności zwyciężonych. - Poziom wykonawczy był niższy, niż w poprzednich edycjach, brakło wyrazistych indywidualności, aktorskich interpretacji, tego, co nazywamy dreszczem emocji – zgodnie oceniają Lidka Choińska i Katarzyna Życzkowska.

Akademia patriotyczna z motylami w „Mechaniaku”

Foto: Akademia patriotyczna z motylami w „Mechaniaku”
mm pt, 08 listopada 2019 19:31

- Hasło uroczystości „Polska – Ja i Ty” przypomina nam, że wszyscy tworzymy Polskę, że jesteśmy jednym narodem – mówi Karolina Książek, 17-letnia uczennica „Mechaniaka” w Łomży, która za zdjęcie młodszej siostry z biało-czerwoną wstążeczką na twarzy dostała wyróżnienie 7. Konkursu „Patriotyczne inspiracje”. W Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących imienia Józefa Piłsudskiego w piątek przed poniedziałkowym Narodowym Świętem Niepodległości odbywała się akademia: młodzi recytowali wiersze o tęsknocie za wolnością legionistów i żołnierzy, oddających ofiarnie swoje życie za Ojczyznę, śpiewali piosenki patriotyczne i oglądali animacje propagandowe.

Szkoła unowocześnia się

Foto: Szkoła unowocześnia się
cz pt, 08 listopada 2019 14:20

Waży ponad 12 i pół tony, kosztowała ok. 830 tysięcy złotych i potrzebuje jeszcze osprzętu za ok. 150 tysięcy. Do szkoły rolniczej w Marianowie dotarła nowoczesna sieczkarnia firmy New Holland. To jedna z serii nowych maszyn rolniczych kupowanych w ramach realizacji unijnego projektu modernizacja infrastruktury kształcenia zawodowego w Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego.

Śpiewają dla Niepodległej Polski

Foto: Śpiewają dla Niepodległej Polski
mm cz, 07 listopada 2019 17:37

- Organizujemy konkurs, aby przypomnieć młodym ludziom, takim jak my, że w czasie wojny jest inaczej niż teraz: strach o życie, zagrożenie, głód i nędza – mówi 13-letnia Roksana Zakrzewska z Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Drozdowie, gdzie przez 6 godzin odbywał się VII Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu. - Chcemy, żeby nasze pokolenie zapamiętało, komu zawdzięczamy niepodległość i wolność: żołnierzom, którzy dla nas oddali w walce życie... W patriotycznej rywalizacji wokalnej brało udział 38 wykonawców: 26 solistów i 12 zespołów z 15 szkół podstawowych z Łomży, gminy Piątnica i powiatu łomżyńskiego. Jury najwyżej oceniło ex aequo: Oliwię Szmitko (SP Jedwabne) i Wiktorię Mańko (SP 1 w Łomży).

Zdolni uczniowie odebrali stypendia od prezydenta Łomży

Foto: Zdolni uczniowie odebrali stypendia od prezyden...
mm śr, 06 listopada 2019 19:52

O czym myślą sobie stypendyści prezydenta Łomży w mrocznej auli II LO imienia Hanki Bielickiej (1915 – 2006), kiedy mówi o ich sukcesie Mariusz Chrzanowski, prosząc, żeby podziękowali tegoż sukcesu współautorom za wspólną pracę: nauczycielom, rodzicom i opiekunom? Tematy rozmyślań zapewne są tak różne, jak różnych jest 33 stypendystów za szczególne osiągnięcia w nauce ze szkół podstawowych, gimnazjów (byłych), liceów i techników oraz 37 za osiągnięcia sportowe. Ponadto prezydent wyróżnił piętnaścioro uczniów swoją nagrodą edukacyjną w kwocie od 500 do 1 200zł.

W Łomży bezprawnie ograniczono prawa studentów

Foto: W Łomży bezprawnie ograniczono prawa studentów
cz cz, 31 października 2019 08:23

Skoro każdy student w Polsce ma prawo do ulgowych przejazdów komunikacją miejską, to Rada Miejska w Łomży nie może w sposób dowolny tego prawa ograniczać – to konkluzja wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku, który stwierdza nieważność zaskarżonej części uchwały w sprawie uprawnienia określonych grup osób do bezpłatnych i ulgowych przejazdów środkami komunikacji miejskiej. Władze miasta unieważnionymi przez sąd zapisami ograniczyły ulgi dla studentów do 26 roku życia. Zdaniem sądu było to istotne naruszenie prawa.

Listy do bohatera literackiego

Foto: Listy do bohatera literackiego
cz wt, 29 października 2019 16:49

Spośród 69 listów nagrodzili najlepsze. W Oddziale dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży odbyło się podsumowanie 9. edycji konkursu literackiego organizowanego w ramach Międzynarodowego Tygodnia Pisania Listów (9 - 15 października).

Będzie trzeci miejski żłobek?

Foto: Będzie trzeci miejski żłobek?
cz pt, 25 października 2019 12:34

Po pięciu latach władze miasta wreszcie dostrzegły, że w dwóch utworzonych w 2014 roku miejskich żłobkach jest za mało miejsc. Teraz - jak poinformował ratusz - prezydent Łomży złożył wniosek o dofinansowanie na utworzenie żłobka przy Publicznym Przedszkolu nr 14 w Łomży. Jeśli wniosek miasta został dobrze napisany i wygra w konkursie na unijną dotację z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, w mieście powstaną dodatkowe miejsca dla... 25 małych dzieci.

Co zamiast studiów – gdzie się uczyć, aby szybko wejść na rynek pracy?

Foto: Co zamiast studiów – gdzie się uczyć, aby szybk...
JJS cz, 24 października 2019 16:32

Nie każdy musi skończyć studia wyższe, żeby zdobyć wykształcenie w interesującym go kierunku. Dobry zawód można zdobyć dość szybko, wybierając alternatywne sposoby kształcenia, np. szkoły policealne, szkoły medyczne czy kursy jednoroczne.

Smaczny poranek w szkole

Foto: Smaczny poranek w szkole
cz śr, 23 października 2019 17:26

Środowy poranek w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie był wyjątkowy. Młodzież mieszkająca w szkolnym internacie przygotowała wykwintne śniadanie dla wszystkich uczniów. Rozstawione w holu stoły uginały się od różnego rodzaju pieczywa, past, przekąsek i ciast.

„Pasja, profesja, powołanie”...

Foto: „Pasja, profesja, powołanie”...
cz śr, 23 października 2019 16:30

Uczniowie klas 7 i 8 łomżyńskich podstawówek mogli dowiedzieć się jak to jest być policjantem, żołnierzem, strażakiem, leśnikiem czy celnikiem. Łomżyński Centrum Rozwoju Edukacji w ramach XI Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery zorganizowało spotkanie zawodoznawcze, w których udział wzięło 180 uczniów Szkół Podstawowych nr 1, 2, 4, 7, 9, 10.

Polsko-litewska współpraca i nauka

Foto: Polsko-litewska współpraca i nauka
cz pt, 18 października 2019 13:15

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży nawiązała współpracę z Gimnazjum im. Michała Balińskiego w Jaszunach na Litwie. Szkoły wspólnie realizują projekt „Razem dla Edukacji” w ramach konkursu „Rodzina polonijna“ na lata 2019 – 2020 współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Tematem przewodnim jest „Piękno ziemi ojczystej – historia i współczesność w Polsce i na Litwie”, a celem uwrażliwienie młodych ludzi na dziedzictwo kulturowe obu krajów, zrozumienie podobieństw i różnic kulturowych, nauka patriotyzmu w duchu wzajemnego poszanowania - podkreśla Monika Rong koordynator projektu.

Co z protestem włoskim w szkołach i placówkach oświaty

Foto: Co z protestem włoskim w szkołach i placówkach ...
cz pt, 11 października 2019 16:37

- Za strajkiem włoskim w szkołach i placówkach oświatowych optowała w referendum we wrześniu ponad połowa nauczycieli i pracowników oświaty – mówi Ewa Chludzińska, prezes poddziału ZNP w Łomży. Od wtorku, 15. października, pedagodzy mają podjąć bezterminową akcję protestacyjną, ponieważ nie udało im się podczas strajku w kwietniu wywalczyć od rządu podwyżki wynagrodzeń o 1 000 zł. - Wyniki krajowego referendum układały się podobnie jak w naszym oddziale ZNP, do którego należy około 630 nauczycieli i pracowników oświaty z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Jak protest włoski ma wyglądać w różnych placówkach, zależeć będzie od ich typu i statutu placówki.

Nagrody dla 34 nauczycieli na Dzień Edukacji w Łomży

Foto: Nagrody dla 34 nauczycieli na Dzień Edukacji w ...
mm cz, 10 października 2019 18:48

„Nauczyciel widzi więcej, niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich duszę” - hasło wypisane na dekoracji z flagą biało-czerwoną, godłem polskim i kompozycją z jesiennych kwiatów widzieli na miejskim Dniu Edukacji Narodowej nauczyciele, wyróżnieni z okazji święta nagrodą prezydenta Łomży w kwocie 2 700 zł. Pedagodzy, których listę podajemy poniżej, odebrali wyróżnienia, m.in., z rąk Mariusza Chrzanowskiego i posła Lecha Kołakowskiego (PiS), który nazwał ludzi uczących i wychowujących (też trójkę jego) dzieci jako obdarzonych anielską cierpliwością. Nawiązał w miły sposób do występów uczennic i uczniów Szkoły Podstawowej nr 9, ukazujących w hali sportowej 5 typów osobowości pedagogów: Anioła, Luzaka, Służbisty, Aktywisty, Sceptyka. Kto za nimi stoi...?

Nowi studenci w Łomży

Foto: Nowi studenci w Łomży
cz śr, 09 października 2019 13:53

761 studentów pierwszego roku rozpoczęło studia w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. - Dziękuję, że jesteście z nami. Będziecie zdobywać praktyczną wiedzę w przyjaznym środowisku – to mogę obiecać - mówił w trakcie inauguracji nowego, 16. już roku akademickiego rektor uczelni prof. PWSIiP, dr hab. Dariusz Surowik. Rektor immatrykulował kilkunastu studentów z najlepszymi wynikami z naboru, a wojewoda podlaski kilkunastu naukowcom z uczelni wręczył przyznane przez Prezydenta RP i Ministra Edukacji Narodowej medale i odznaczenia.

Tabliczka mnożenia zamiast tabliczki czekolady

Foto: Tabliczka mnożenia zamiast tabliczki czekolady
cz pt, 04 października 2019 15:27

Światowy dzień tabliczki mnożenia wymyślił Andrzej Grabowski ze Szczecinka, twórca wesołych kart do gier matematycznych, a w Szkole Podstawowej w Piątnicy organizowała zabawę z tabliczką mnożenia dla swoich 3-klasistów nauczycielka Ewa Gutowska. W turnieju ambitnie rywalizowały także klasy A i C koleżanek: Moniki Dwórznik i Angeliki Kędziorek. Po serii zadań, wymagających sprytu, refleksu, bystrości umysłów, orientacji w liczbach oraz precyzyjnego mnożenia i dzielenia na wyrywki jury wyłoniło zwycięską Trójkę z 3C: Rafał Szok, Dominik Zawadzki i Szymon Zych.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę