Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Zaszczytne imię „Ofiar Katynia”

mm pon, 11 kwietnia 2022 14:10

- Czasy się zmieniają i my jako szkoła patriotyczna mamy taką misję ożywiania ducha patriotyzmu, starań by tożsamość narodową w naszych uczniach, w tym najbardziej tradycyjnym wydaniu podtrzymywać i umacniać – mówi Beata Sejnowska-Runo, dyrektor Szkoły Podstawowej w Jeziorku w dniu nadania szkole nowego Patrona - Ofiar Katynia.

„Miód na serce” ministra

mm pon, 11 kwietnia 2022 09:21

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie znaleźli się w gronie laureatów konkursu „Ojczyzna codziennie”. To konkurs adresowany do szkół rolniczych.

Nagrodzone przez NBP lekcje o pieniądzach w Piątnicy

mm so, 26 marca 2022 13:14

Po co są pieniądze i jaka jest ich wartość? Skąd rodzice biorą pieniądze i jak się one tam znalazły? Na co wydać, a może samemu zrobić? Między innymi takimi łamigłówkami zajmowały się dzieci podczas lekcji nagrodzonych w konkursie Narodowego Banku Polskiego.

Dzieci z Ukrainy chodzą do szkół w Łomży

mm pon, 14 marca 2022 18:15

- Liczba dzieci uchodźców z Ukrainy, uczęszczająca do łomżyńskich szkół, wynosi w poniedziałek 46-oro – informuje Łukasz Czech z Ratusza, przytaczając najnowsze dane Wydziału Edukacji UM na dzień 14. marca 2022. Ukrainki i Ukraińcy są w różnym wieku w klasach od zerówki do 8. szkół podstawowych oraz w klasie I szkół średnich: I LO i ZSTiO nr 4. Co nowego dla nich ma Łomża?

Opowiadali podlaskie

mm so, 12 marca 2022 12:01

Zakończyła się III edycja Wojewódzkiego Konkursu Fotograficzno-Recytatorskiego „Podlaskie w moim sercu”, który zorganizował Internat ZSCKR w Marianowie. Nadesłano 76 prac fotograficznych z całego województwa, a w części recytatorskiej wystartowało 28 uczestników.

Zmarł instruktor ślusarstwa w ZSZ Antoni Włodkowski (+ 78)

mm pon, 07 marca 2022 16:08

- Kolega Antoni Włodkowski był instruktorem Zasadniczej Szkoły Zawodowej na obróbce ręcznej, gdzie uczył podstawowych czynności ślusarskich, piłowania pilnikiem czy cięcia piłką do metalu - wspomina Zmarłego 5. marca wieloletniego Nauczyciela, Instruktora ZSZ, Zbigniew Mieczkowski, dawny kierownik warsztatów przy Krzywym Kole. - Był sumienny i nauczał pokolenia młodzieży.

„Akademia brzmi dumnie”

mm cz, 03 marca 2022 13:19

- Jako Akademia Nauk Stosowanych mamy szerszą ofertę kierunków studiów, które możemy oferować, a bycie absolwentem Akademii to jest dość duży prestiż – mówi prof. Dariusz Surowik, rektor ANS w Łomży.

Nabór do przedszkoli integracyjno-terapeutycznych

JJS pt, 25 lutego 2022 13:47

Fundacja DR OTIS prowadzi nabór do placówek przedszkolnych fundacji oraz działających pod patronatem fundacji. Przedszkole Niepubliczne „Nutka” w Łomży, Przedszkole Niepubliczne „Motylek” w Łomży, a także Niepubliczne Przedszkole „Kredka” w Kolnie otwierają drzwi i zapraszają do wspólnej przygody.

Zmarł Przyjazny Dyrektor Leon Radziszewski (+ 88)

mm pon, 21 lutego 2022 16:02

- Świętej Pamięci Pana Dyrektora Leona Radziszewskiego poznałem osobiście w 1992 roku, gdy rozpoczynałem pracę w Zespole Szkół Ekonomicznych - wspomina Zmarłego Dyrektora "Ekonomika" i Rusycystę w latach 1975 - 1989 Paweł Drożyner, polonista i obecny dyrektor ZSEiO nr 6 w Łomży. - Pamiętam uważne spojrzenie, mocny uścisk ręki, życzliwy uśmiech. Jego celne uwagi i spostrzeżenia dotyczyły życia i Szkoły, którą odwiedzał też na emeryturze.

Jednym ciepło, drugim zimno

mm pt, 11 lutego 2022 13:33

- Od 4 dni wszyscy uczniowie klas czwartych ZSWiO nr 7 uczęszczają na lekcje w kurtkach - pisze Nadawca maila do 4lomza.pl. - W połowie sal utrzymuje się temperatura 14 stopni. Nadal są w nich prowadzone lekcje, pomimo tego, że w drugim skrzydle szkoły są puste, ogrzewane sale. - To nieprawda, ten ktoś nie lubi "Wety" i wypisuje niestworzone historie - replikuje Bogumiła Olbryś, dyrektor "Wety", zapraszając nas do zweryfikowania sytuacji na miejscu.

Diagnoza Autyzmu Fundacji DR OTIS

JJS pt, 11 lutego 2022 11:50

W styczniu tego roku FUNDACJA DR OTIS rozpoczęła działania w zakresie terapii i rehabilitacji dla dzieci pod nazwą „ZAGADKA” Terapie i Rehabilitacje FUNDACJI DR OTIS. Okazuje się, że zapotrzebowanie jest dosyć duże. Rodzice dzieci chętnie zapisują swoje pociechy na zajęcia i są bardzo zadowoleni z atmosfery podczas zajęć, ale przede wszystkim z profesjonalnego podejścia terapeutów. „ZAGADKA” oferuje terapie takie jak Integracja Sensoryczna, Trening Umiejętności Społecznych, Terapia Ręki, Muzykoterapia, Artterapia, Terapia Logopedyczna, Rewalidacja dla dzieci z autyzmem, a także porady Dietetyka czy Fizjoterapię.

Konkurs na postacie i legendy w escape-room

mm wt, 08 lutego 2022 16:09

Polskie Towarzystwo Informatyczne zaprasza do konkursu „Geniallne miejsca” uczniów klas 1-8 szkół podstawowych i szkół średnich. - Uczestnicy w grupach 2 - 5-osobowych mają opracować grę albo escape-room, czyli pokój zagadek, w aplikacji Genially na temat miejscowości bądź okolicy, gdzie znajduje się placówka zgłaszająca uczniów - zachęca regionalny koordynator Ewa Gutowska.

Jak zdobyć granty dla szkoły?

JJS pon, 07 lutego 2022 09:51

System edukacji w Polsce od lat zmaga się z problemami na wielu płaszczyznach, jak między innymi brak kadry pedagogicznej, niewystarczające zasoby finansowe czy przepełnione klasy. Wprowadzane reformy szkolnictwa często, zamiast pomagać, dostarczają jeszcze większych problemów organizacyjnych. Choć wszyscy powinni mieć zagwarantowany równy dostęp do zdobywania wykształcenia, nadal można dostrzec dysproporcje pomiędzy jakością edukacji w dużych miastach i małych przygranicznych wsiach.

Po feriach uczniowie wrócą do nauki zdalnej

mm śr, 26 stycznia 2022 08:38

Do 27 lutego br. wszyscy uczniowie klas 5-8 szkół podstawowych oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych będą mieli zajęcia w formie zdalnej – ogłosił Przemysław Czarnek, Minister Edukacji i Nauki.

Uczniowie I LO w Łomży otrzymali stypendia marszałka

mm wt, 25 stycznia 2022 14:59

Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał 150 dzieciom stypendia po 250 zł miesięcznie na rok 2022 za twórczość artystyczną, upowszechnianie kultury i opiekę nad zabytkami. - Na stypendium marszałka pracuje się po dwa, trzy lata, tu nie wystarczy mieć tylko kilka dyplomów - mówi Dorota Przestrzelska, nauczyciel bibliotekarz w I LO w Łomży, gdzie prowadzi Koło Miłośników Książki.

Studniówka 2022 w "Wecie" i "Katoliku" w Łomży

mm so, 22 stycznia 2022 22:04

- Jesteśmy szczęśliwi, że mamy studniówkę, bo naszym koleżankom w tamtym roku się nie udało - uśmiecha się maturzysta Krzysztof Krajewski, dziękując Pani dyrektor "Wety" Bogumile Olbryś za to, że miała odwagę podjąć decyzję o organizacji zabawy na przysłowiowe 100 dni przed maturą. To ona w pierwszej parze prowadziła poloneza w udekorowanej na salę balową sali gimnastycznej i za nią szło około 120 maturzystów. W "Katoliku" na studniówce bawiło się około 60 maturzystów.

Atrakcyjne oferty studiów II stopnia na PWSIiP

mm pt, 21 stycznia 2022 22:02

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży prowadzi rekrutację na studia II stopnia na kierunkach: Informatyka oraz Technologia żywności i żywienie człowieka, realizowanych na Wydziale Informatyki i Nauk o Żywności. Oferta kierowana jest do osób, które ukończyły już I stopień studiów, uzyskując tym samym tytuł inżyniera lub licencjata. Co dokładnie należy zrobić, aby zostać studentem PWSIiP w Łomży na wymienionych kierunkach? Zapraszamy do zapoznania się z informacjami przedstawionymi poniżej.

Przedszkole Publiczne nr 10 zawiesza zajęcia

mm pt, 21 stycznia 2022 09:34

Przedszkole Publiczne nr 10, w związku z sytuacją epidemiczną, w okresie od 21 do 28 stycznia 2022 r. zawiesza zajęcia. Jest problem z obsadą kadrową.

V falę widać w łomżyńskiej edukacji?

mm cz, 20 stycznia 2022 14:18

Coraz głośniej mówi się o V fali pandemii. W danych udostępnianych przez łomżyński Ratusz widać wyraźny przyrost izolacji, co oznacza zakażenie. Niestety wiąże się to z przejściem ogromnej ilości klas i uczniów na nauczanie zdalne.

Po tygodniu nauki ponad 5 razy więcej łomżyńskich uczniów na kwarantannie

mm pt, 14 stycznia 2022 14:23

O 245 uczniów więcej na kwarantannie i kolejnych 8 klas na nauczaniu zdalnym. Tak kończy się pierwszy tydzień nauki stacjonarnej łomżyńskich szkół po świątecznej przerwie.

« · «« · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę