Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Czesi listy piszą…

Poczta Czeska postanowiła zaufać systemom z rodziny open source, mianowicie władze odpowiedzialne za system informatyczny krajowego dostawcy listów i paczek, zdecydowały się na zainstalowanie SuSE Linux na około 4000 serwerach i ponad 12000 terminalach klienckich, przy czym liczba ta ma być powiększona o kolejne 3 tys. komputerów w najbliższej przyszłości.

Według firmy Novell, dostawcy oprogramowania dla czeskich pocztowców, dokonana zmiana pozwoliła zredukować koszty administracyjne jak i również zlikwidować wydatki związane z wymianą sprzętu komputerowego na nowszy.

Przed modernizacją system informatyczny naszego południowego sąsiada opierał się na całej gamie wymieszanych ze sobą rozwiązań programowych, wliczając w to nawet taki już dziś archaik jak DOS. Powodowało to narastanie niekompatybilności, a w efekcie prowadziło do zwiększania wydatków i zmniejszenia efektywności pracy.

Miejmy nadzieję, że kiedyś i w naszym kraju doczekamy się podobnych rozwiązań, a miłe Panie w pocztowych okienkach będą nas witały z uśmiechem na twarzy i z logo pingwina za plecami.


źródło: www.linux.pl

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę