Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Nowa inicjatywa na rzecz wsparcia dzieci i młodzieży

JJS pt, 22 września 2023 13:07

Stowarzyszenie Sapere Aude realizuje kolejny projekt, skierowany do młodych obywateli. „Inicjatywa uchwałodawcza na rzecz programu wsparcia dzieci i młodzieży w mieście Łomża!” jest bezpośrednią reakcją na pogłębiające się, szczególnie po okresie pandemicznym, problemy psychiczne dzieci i młodzieży. – Poprzez realizację tego projektu chcemy zwrócić uwagę władz, instytucji oraz lokalnej społeczności na ten narastający problem i zapobiegać jego negatywnym skutkom – podkreśla Tomasz Wróblewski, prezes stowarzyszenia, Łomżyńskiego Klastra Ekonomii Społecznej i pomysłodawca projektu, dodając, że w Łomży wciąż obowiązuje „Program Ochrony Zdrowia Psychicznego Miasta Łomży na lata 2011-2015”, który nie był aktualizowany od 8 lat.

Spory o telefon komórkowy w szkole podstawowej

mm pon, 18 września 2023 07:34

Kiedy 31 lat temu zaczęła działać telefonia komórkowa w Polsce, duże i ciężkie jak cegły telefony stanowiły oznakę zamożności. Nieliczni właściciele czasami ostentacyjnie nosili je na wierzchu, bo nie mieli gdzie schować. Po 3 dekadach sprawa wygląda odwrotnie: popularne w milionach domów i dostępne komórki przykleiły się do rąk dzieciom, toteż zasadne jest pytanie, czy przykleiły się do mózgów rodzicom...? Zdarza się, że dorośli nalegają na obecność urządzeń z ekranem w szkołach. Jak ekspansja wszędobylskich komórek funkcjonuje w praktyce w 7 łomżyńskich podstawówkach?

Kiedy czwartoklasiści z Łomży dostaną laptopy

mm śr, 13 września 2023 12:59

Łomżyńscy czwartoklasiści w ramach bezpłatnych laptopów otrzymają Lenovo V15 G3 IAP CTO. Tak wynika z informacji opublikowanej przez ministerstwo cyfryzacji, choć do pełni szczęścia, czyli odbioru, musza się jeszcze uzbroić w cierpliwość.

Piknik z Czyściochami 2023 w Przedszkolu Niepublicznym Motylek w Łomży

JJS pt, 08 września 2023 18:57

Łomżyńskie Niepubliczne Przedszkole „Motylek” oraz znana i ceniona w naszym mieście sieć drogerii „Rossmann” mają zaszczyt zaprosić wszystkie dzieci i ich najbliższych na piknik edukacyjny „Czyścioch”.

Nowa dyrektor Liceum Mistrzostwa Sportowego

mm śr, 06 września 2023 20:45

Po 10 latach dyrektor Iwona Puciłowska ma następczynię w Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży. Nową dyrektor LMS została Magdalena Trojanowska, ucząca języka angielskiego od chwili powstania placówki, która podlega Akademii Łomżyńskiej. Podczas inauguracji roku szkolnego JM Rektor Dariusz Surowik powitał 1-klasistów, 4-klasistom życzył zdania matury i przedstawił nową dyrektor Magdalenę Trojanowską, którą ma teraz więcej pracy i nauki, bo nadal uczy angielskiego.

Prolog roku szkolnego pod obłokami na błękitnym niebie

mm pon, 04 września 2023 15:16

Jak rok temu na początku września, dziedziniec I LO w Łomży zapełnił się o godzinie 9. grupami dziewcząt w białych bluzkach i chłopców w białych koszulach. Inaugurację roku szkolnego w 409-letniej, najstarszej Szkole w mieście organizowano dla 740-osobowej społeczności z 26 klas, w tym 212 uczennic i uczniów z 7-u klas pierwszych. W całej Łomży i powiecie łomżyńskim pogoda była ładna. Słońce łagodnie świeciło zza pierzastych obłoków dla ponad 10 tysięcy dzieci i nastolatków, z których 4 991 to uczniowie szkół podstawowych, natomiast 5 030 ma uczęszczać do łomżyńskich szkół średnich, w tym do 6 liceów – 2 283 osoby, do techników – 2 512 i szkół branżowych – 235.

Pierwsze w tym roku umowy Programu Maluch +

mm pon, 28 sierpnia 2023 17:56

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisał pierwsze umów z beneficjentami Programu Maluch+ w województwie. Wśród nich znalazły się projekty Łomży i Piątnicy.

Koduj z Gigantami - BEZPŁATNE warsztaty programowania dla młodych z Łomży i okolic

JJS pt, 25 sierpnia 2023 11:30

67% Polaków obawia się AI. Świadomość treści stworzonych przez narzędzia oparte o sztuczną inteligencję maleje z wiekiem. Czy słusznie i co to ma wspólnego z warsztatami programistycznymi dla dzieci i młodzieży? Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja bezpłatnych warsztatów Koduj z Gigantami, które już po raz 13 wprowadzą dzieci i młodzież w świat programowania. Akcję wspierają liczni patroni honorowi, w tym MEiN, GovTech Polska czy NASK. Z dumą informujemy, że wsparcie dla inicjatywy wyraził również Prezydent Miasta Łomża, Mariusz Chrzanowski, a także włodarze miast z całej Polski, w których odbywać się będą zajęcia stacjonarne. Czy młodzi adepci sztuki programowania odnajdą się w świecie AI?

Początek roku bez laptopów

mm cz, 24 sierpnia 2023 16:19

Nowy rok szkolny już tuż tuż, a zapowiadanych dla czwartoklasistów laptopów nie ma. Ostatnie zapowiedzi ministerstwa mówią, że wszystkie przetargi mają zostać rozstrzygnięte do połowy września b.r.

Bezpłatne zajęcia terapeutyczne dla dzieci niepełnosprawnych

JJS pt, 28 lipca 2023 13:19

Integracja sensoryczna, rehabilitacja, muzykoterapia i trening umiejętności społecznych – to tylko wybrane przykłady „Zajęć terapeutycznych z Nutką” przeznaczonych dla dzieci niepełnosprawnych, na jakie zaprasza Fundacja DR OTIS. Cykl zajęć skierowany jest przede wszystkim do dzieci posiadających niepełnosprawność w stopniu głębokim, a ich zakres można dostosowywać do indywidualnych potrzeb uczestników.

Rozwijaj swoje dziecko w obszarze nowych technologii i IT z GoITeens Polska: jakie umiejętności mu to da?

JJS śr, 26 lipca 2023 09:59

Jednym z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających się obszarów edukacyjnych jest kierunek związany z IT i nowymi technologiami. Wpływa na wszystkie dziedziny życia. Eksperci radzą, że warto rozpoczynać naukę technologii w dzieciństwie, , ponieważ dzieci łatwiej przyswajają nowe informacje. Naukę programowania dziecka można porównać do nauki języków obcych, których w dzieciństwie uczy się z większą łatwością i szybciej.

Otrzymali 793 świadectwa dojrzałości po maturze

mm pt, 07 lipca 2023 18:49

- 123-oje maturzystek i maturzystów i 123 egzaminy maturalne zdane, tak jak rok temu i dwa lata temu – cieszy się z sukcesu uczennic i uczniów Konrad Haponik, wicedyrektor II LO imienia Marii Konopnickiej w Łomży. W auli Hani Bielickiej wychowawcy klas maturalnych rozdali świadectwa dojrzałości z OKE, podobnie jak w sali numer 1 wychowawcy wręczali świadectwa absolwentom III LO. - Jestem Piotrek Piechowski: bardzo zadowolony z wyników matury, bo z matematyki mam 30 procent punktów, na progu zdawalności – uśmiecha się kontaktywny Piotrek, menedżer i kelner.

Ranking Szkół Wyższych Perspektywy 2023 bez łomżyńskiej uczelni

mm cz, 29 czerwca 2023 15:13

Uniwersytet Jagielloński w Krakowie i – ex aequo - Uniwersytet Warszawski to najlepsze polskie uczelnie w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2023. Politechnika Warszawska zajmuje 3. miejsce, a miejsce 4. ex aequo zajmują Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Akademia Górniczo-Hutnicza. Jak w tym zestawieniu wypadły łomżyńskie szkoły wyższe?

Gustowna Sala Muzealna II LO w Łomży

mm pon, 26 czerwca 2023 16:54

Amelia Ferenc z II LO zdała z powodzeniem do 3. klasy i ocenia miniony rok szkolny jako „dobry, spokojny, o wiele łatwiejszy niż w 1. klasie”. Sympatycznej dziewczynie trochę żal, że po ponad 30 latach w „Drugim” odchodzi do „Plastyka” fajny polonista Mirosław Reszewicz, więc ciekawe, kto z jej klasą będzie omawiać literaturę do matury...? Ale to również rok znamienny w historii Szkoły, bo w podziemiu, pamiętającym okres zaboru carskiego, otwarto Salę Muzealną pamiątek sprzed lat.

„Spokojnego, pełnego słońca, przyjaciół i wypoczynku lata”

Gz pt, 23 czerwca 2023 17:37

Dookoła asfaltowego placu za budynkiem I LO w Łomży stanęła młodzież z klas 1., 2. i 3. Miniony rok szkolny zakończyło 545 osób. Za stołem prezydialnym w pełnym słońcu przez godzinę siedzieli w garniturach goście oficjalni: matematyk Zygmunt Zdanowicz, dyrektor I LO od 1978 do 2005 r., i historyk z Uniwersytetu w Białymstoku prof. Adam Czesław Dobroński. Społeczność I LO imienia Tadeusza Kościuszki uhonorowała naukowca za współpracę medalem „Dzielnych tworzą dzielni”.

Turniej piłki siatkowej i integracja w Ekonomiku

JJS pt, 23 czerwca 2023 13:11

Ogromnym zainteresowaniem uczniów i kibiców cieszył się turniej piłki siatkowej o puchar Ekonomika. Trwał cały dzień, a dziewięć drużyn rozegrało w jego trakcie aż 18 spotkań. Impreza odbyła się w ramach projektu „Młody – Aktywny – Obywatel: Inicjatywa szkolna!”, realizowanego przez Stowarzyszenie Sapere Aude dzięki wsparciu finansowemu Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Nie jest to w żadnym razie koniec tej wartościowej inicjatywy, ponieważ zaplanowano jeszcze wykłady na temat emocji i komunikacji prowadzone przez psychologa oraz lekcje dotyczące podstawowych narzędzi obywatelskich.

Planetobus w Łomży

mm wt, 06 czerwca 2023 09:12

Mobilne planetarium Kopernika dziś i jutro w łomżyńskiej Strefie SOWA. Organizatorzy zachęcają do obserwacji nieba i podążania szlakiem gwiazd i galaktyk.B

Rodzina Lutosławskich patronem Szkoły w Drozdowie

mm pt, 02 czerwca 2023 19:15

- Imię Rodziny Lutosławskich zobowiązuje, żeby obecni członkowie Rodziny uczestniczyli w życiu Szkoły – zadeklarował profesor Krzysztof Meissner, fizyk Uniwersytetu Warszawskiego i prawnuk filozofa Wincentego Lutosławskiego (1863-1954) na uroczystości przekazania sztandaru i nadania imienia Szkole Podstawowej w Drozdowie. 8-klasista Dawid Baranowski przyjął sztandar z herbem Lutosławskich Jelita (półkozic i 3 włócznie jak gwiazda) od dyrektora Dariusza Kossakowskiego w 150. rocznicę założenia Szkoły przez Franciszka Lutosławskiego (1830-1891), ojca Wincentego.

Bezpłatne zajęcia terapeutyczne dla dzieci niepełnosprawnych

JJS pt, 02 czerwca 2023 15:40

Integracja sensoryczna, rehabilitacja, muzykoterapia i trening umiejętności społecznych – to tylko wybrane przykłady „Zajęć terapeutycznych z Nutką” przeznaczonych dla dzieci niepełnosprawnych, na jakie zaprasza Fundacja DR OTIS. Cykl zajęć skierowany jest przede wszystkim do dzieci posiadających niepełnosprawność w stopniu głębokim, a ich zakres można dostosowywać do indywidualnych potrzeb uczestników.

Kursy pedagogiczne dla nauczycieli – co trzeba o nich wiedzieć?

JJS pt, 02 czerwca 2023 10:54

Podstawą do pracy w szkole jest odpowiednie przygotowanie pedagogiczne, najlepiej udokumentowane dyplomem, certyfikatem lub innego rodzaju dokumentem. Można je zdobyć, decydując się na kursy pedagogiczne dla nauczycieli, które przygotowują do pełnienia obowiązków w placówce oświatowej. Wyjaśniamy, czym są oraz dlaczego warto się na nie zapisać.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę