Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Myśl praktycznie – zyskaj więcej!

Foto: Myśl praktycznie – zyskaj więcej!
JJS wt, 16 czerwca 2020 08:28

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży oferuje kierunki kształcenia w zawodach, które są poszukiwane na rynku pracy. Dzięki temu uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania, mając jednocześnie pewność, że z łatwością znajdą zatrudnienie po ukończeniu nauki.

Dziś zaczyna się egzamin ósmoklasisty

Foto: Dziś zaczyna się egzamin ósmoklasisty
cz wt, 16 czerwca 2020 08:07

Na początek sprawdzian z języka polskiego, jutro matematyka, a w czwartek język obcy, głównie angielski. Dziś rozpoczyna się opóźniony przez epidemię koronawirusa egzamin ósmoklasisty. Przystąpić do niego musi każdy uczeń kończący podstawówkę, a jego wynik ma znaczenie przy rekrutacji do lepszych szkół średnich. W Łomży i na terenie powiatu przystępuje do niego około tysiąca 15-nastolatków.

Matura 2021! Kurs Maturalny z dofinansowaniem 85 proc.

Foto: Matura 2021! Kurs Maturalny z dofinansowaniem 8...
mm śr, 10 czerwca 2020 16:22

Ruszyła kolejna rekrutacja na Kursy Maturalne w ramach dofinansowania z Bonu Szkoleniowego. Można sporo zaoszczędzić. Uczestnicy pokrywają jedynie 15 procent regularnej ceny za Kurs.

W Warszawie, Berlinie i na Hawajach with English

Foto: W Warszawie, Berlinie i na Hawajach with English
cz śr, 10 czerwca 2020 15:45

Stolica Polski i Niemiec oraz Honolulu na Oceanie Spokojnym to jedne z setek celów wycieczek, na jakie wybierali się łomżyńscy maturzyści podczas egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Aby skorzystać z atrakcji w ramach oferty biura turystycznego, należało przez trzy lata porządnie uczyć się mowy królowej, by przez 120 minut udowodnić, że zasłużyło się na zdanie egzaminu. Spośród 1067 abiturientów, zgłoszonych w Łomży do egzaminu z angielszczyzny, udało się nam porozmawiać o wrażeniach z matur z trójką przyjaciół z III LO i parą zakochanych z II LO.

Dobre humory po matematyce w „Mechaniaku”

Foto: Dobre humory po matematyce w „Mechaniaku”
cz wt, 09 czerwca 2020 15:30

- Bardzo lekko podchodzę do matury: będzie jak będzie, stanie się to, co się stanie, najwyżej za rok poprawię wyniki – dzieli się ze słonecznym uśmiechem Patryk Zadroga przed „Mechaniakiem” w Łomży po maturze pisemnej z matematyki. 20-letniemu abiturientowi Technikum Informatycznego 3 godziny na „podstawie” minęły szybko jak z bata strzelił, na 34 zadania rozwiązał 30. Z uznaniem mówi o przygotowującej go od początku w Zespole Szkół nr 5 przy Przykoszarowej matematyczce Iwonie Zakrzewskiej. A marzy o wyjeździe daleko od rodziny i usamodzielnieniu się w Warszawie.

Czy motywowanie nauczycieli się opłaca i kto na tym korzysta?

Foto: Czy motywowanie nauczycieli się opłaca i kto na...
JJS pon, 08 czerwca 2020 15:34

Wysoka motywacja nauczyciela przekłada się bezpośrednio na efektywność jego pracy. Oczywiste jest, że nauczyciel pełen werwy i entuzjazmu nie tylko wykonuje swoje obowiązki z większym zaangażowaniem, ale także jest lepiej postrzegany przez uczniów. Ważną rolą dyrektora jest więc podtrzymywanie i wzniecanie pedagogicznego zapału, co może osiągnąć na kilka sposobów.

Na maturze chłopi i inteligenci z fantastyką w „Weselu”

Foto: Na maturze chłopi i inteligenci z fantastyką w ...
cz pon, 08 czerwca 2020 15:27

Dopisali maturzyści i nauczyciele, i pogoda w pierwszym dniu matury pisemnej z języka polskiego na poziomie podstawowym w I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży. Po raz pierwszy były aż trzy wejścia czynne od godz. 8. 10 do godz. 9. dla 166 abiturientów 406-letniej szkoły średniej przy ul. Feliksa Bernatowicza. Do zdawania matury w 21 szkołach średnich w Łomży zgłosiły się 1403 osoby, w tym: 1111 w nowej formule po raz pierwszy – tegoroczni uczniowie, 284 po raz kolejny – poprawiający wyniki z poprzedniego roku i wcześniejsze, oraz 8 osób, piszących ponownie w starej formule. - Obawiałem się deszczu: większość maturzystów przyszła bez okryć wierzchnich – dzieli się wrażeniami Jerzy Łuba, dyrektor I LO, gdzie zakupiono maski i rękawiczki dla zapominalskich.

Zmarła Helena Polewaczyk

Foto: Zmarła Helena Polewaczyk
cz pon, 08 czerwca 2020 13:36

W wieku 82 lat zmarła Helena Polewaczyk znany i ceniony pedagog, wieloletni członek Związku Nauczycielstwa Polskiego, aktywna działaczka społeczna, członek wielu stowarzyszeń. Zmarłą wspomina dr Ewa Chludzińska, prezes ZNP w Łomży.

Łomżyńska ASP otrzyma wsparcie

Foto: Łomżyńska ASP otrzyma wsparcie
cz cz, 04 czerwca 2020 17:19

Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Łomży otrzyma niemal 1,9 mln zł unijnej dotacji na projekt skierowany do 60 uczniów klas I-IV na kierunku technik informatyk, kształcących się w Akademickiej Szkole Ponadgimnazjalnej w Łomży oraz do pięciu nauczycieli tej szkoły. Podobne wsparcie otrzyma także 55 uczniów i 13 nauczycieli ze Szczuczyna. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP) 2014-2020.

Sale przed maturą wydezynfekowane i zaplombowane

Foto: Sale przed maturą wydezynfekowane i zaplombowane
cz cz, 04 czerwca 2020 16:56

- Matury w roku epidemii koronawirusa to dla nas nowe i trudne doświadczenie organizacyjne, ze względu na przebieg egzaminów maturalnych i zalecenia sanitarne, mające na celu przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się groźnego zarazka – mówi matematyk Tomasz Szałkowski, wicedyrektor I LO imienia Tadeusza Kościuszki w Łomży. Szkoła z 406-letnią tradycją przygotowuje się od 2 dwóch tygodni, by sale spełniły warunki, m.in., półtorametrowego odstępu między krzesłami maturzystów. Matury zaczną się w poniedziałek, 8. czerwca, od wejścia w maskach na egzamin pisemny z języka polskiego na poziomie podstawowym. W Łomży ma pisać 1105 maturzystów z liceów i techników.

Nagrody dla młodych pasjonatek fotografii z łomżyńskiej Dwójki!

Foto: Nagrody dla młodych pasjonatek fotografii z łom...
cz pon, 01 czerwca 2020 07:04

Zdjęcia Magdaleny Duchnowskiej uczennicy klasy Va oraz Oliwii Borawskiej uczennicy klasy 8b ze Szkoły Podstawowej nr2 im. Władysława Broniewskiego w Łomży zostały nagrodzone w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym pt.: #zostańwdomu_bądźkreatywny.

Szkoła dla wyjątkowych dzieci

Foto: Szkoła dla wyjątkowych dzieci
JJS pt, 29 maja 2020 14:15

Szkoła Podstawowa Specjalna Dla Dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnością Sprzężoną prowadzona jest przez Fundację DR OTIS od 2015 roku. Zaprasza do swoich progów uczniów z autyzmem, niepełnosprawnością w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim na podstawie orzeczenia o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych oraz orzeczenia o kształceniu specjalnym. Prowadzimy zajęcia z psychologiem, pedagogiem specjalnym, muzykoterapię, integracją sensoryczną, rehabilitację, logopedię, neurologopedię wraz z komunikacją alternatywną PECS, zajęcia rewalidacyjne.

Przedszkole Niepubliczne Motylek

Foto: Przedszkole Niepubliczne Motylek
JJS pt, 29 maja 2020 13:37

Motylek - przyjazny dla dzieci zdrowych i z niepełnosprawnością w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim. Ciepło, opieka, kreatywność, otwartość to nasza wizytówka. Nie oszczędzamy na jakości.

„Somewhere over the rainbow” na saksofonach z Łomży

Foto: „Somewhere over the rainbow” na saksofonach z Ł...
cz śr, 27 maja 2020 07:36

Budynek Szkoły Muzycznej w Łomży podczas stanu epidemii świeci pustkami, ale życie muzyczne i edukacyjne nie zamarło. - To trudny i wyjątkowy dla wszystkich czas, lecz nasze zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu online – opowiada Urszula Gosk, nauczyciel klasy saksofonu łomżyńskiej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. - Każdy z moich uczniów, z pomocą najbliższych, nagrywał swoją partię w domu. Powstał z tego utwór z ciekawym „twistem” aranżacyjnym mojego autorstwa. Dzięki temu, przedstawiamy Czytelnikom 4lomza.pl wideo, które powstało w trakcie nauki zdalnej.

Słabiutka frekwencja w szkołach po wielkim powrocie

Foto: Słabiutka frekwencja w szkołach po wielkim powr...
cz pon, 25 maja 2020 16:05

- Wielki comeback okazał się „mikroskopijny” – żartobliwie komentuje Justyna Brzóska pierwszy dzień wielkiego powrotu uczniów podstawówek do szkół po dwóch i pół miesiącu od zawieszenia nauki. Dyrektor SP nr 7 w Łomży dostała deklaracje zgody na lekcje stacjonarne od rodziców 14-orga dzieci, jednak do „Siódemki” w poniedziałek rano faktycznie przyszło zaledwie czworo na 7 oddziałów klas: 0, 1, 2 i 3. - Inni rodzice zadzwonili i rezygnowali, gdy dowiedzieli się, jak mało jest chętnych – tłumaczy dyrektor Brzóska. - Zobaczymy o godz. 14., ilu pojawi się ósmoklasistów. Dużo lepiej z obecnością dzieci, co świadczy głównie o odwadze rodziców, było w SP nr 9 i SP 10.

Wielki powrót do szkół – wielka niewiadoma

Foto: Wielki powrót do szkół – wielka niewiadoma
mm cz, 21 maja 2020 17:34

W poniedziałek podstawówki czeka wielka próba: po prawie dwóch miesiącach nieobecności część uczniów z klas 0, 1, 2 i 3 będzie mieć zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, natomiast 8-klasiści - tzw. konsultacje. Wielka próba w stanie epidemii koronawirusa dotyczy sprawności organizacyjnej ludzi kierujących placówkami, gdyż dyrektorzy muszą pogodzić wymagania sanitarne z poruszaniem się znowu w szkołach ruchliwych i spragnionych kontaktu dzieci i młodzieży. Muszą również spiąć w całość harmonogramy lekcji z obowiązkami online - zdalnym nauczaniem podstawy programowej.

MEN: Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

Foto: MEN: Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodst...
cz wt, 19 maja 2020 12:46

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.

Żłobek TWP „Pacynka” czeka na dzieci i pieniądze

Foto: Żłobek TWP „Pacynka” czeka na dzieci i pieniądze
cz pt, 15 maja 2020 10:41

Rodzice dzieci z Niepublicznego Żłobka TWP „Pacynka” dostali „prośbę” o wpłatę czesnego 550 zł za kwiecień i 550 zł za maj, bez względu na to, czy dziecko będzie chodzić, czy nie. - Opłata jest naliczana celem utrzymania miejsca. Po niezapłaceniu oraz wypowiedzeniu nie ma możliwości, aby dziecko w wrześniu mogło powrócić do żłobka – napisali rozżaleni rodziciele w liście do redakcji 4lomza.pl. - Nie można wszystkiego zwalać na sytuację epidemiologiczną, a wszystkimi kosztami obciążać rodziców - argumentują, zwłaszcza że nie wiadomo, ilu z nich straci pracę albo ją straciło. - Niepubliczny Żłobek TWP „Pacynka” nie otrzymuje żadnej dotacji – odpowiedziała nam dyrektor Bogusława Cymek z NŻ „Pacynka” na „Bawełnie”. - Utrzymuje się wyłącznie z wpłat Rodziców.

Mało chętnych do przedszkola w Łomży od 18. maja

Foto: Mało chętnych do przedszkola w Łomży od 18. maja
cz pt, 08 maja 2020 16:14

Otwarcie przedszkoli publicznych w Łomży ratusz zapowiada na poniedziałek, 18. maja. Data inna niż 6. maja, na co zgodził się w stanie epidemii premier Mateusz Morawiecki, bo miasto Łomża nie umiało dotąd przygotować placówek do „zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa zdrowotnego dzieci i personelu" oraz "spełnienia wytycznych Ministerstwa Edukacji, Ministerstwa Zdrowia, jak również Głównego Inspektora Sanitarnego”. Zresztą, rodzice nie chcą posłać dzieci do przedszkoli.

Przedszkolaki z Łomży bawią się w domu

Foto: Przedszkolaki z Łomży bawią się w domu
cz śr, 06 maja 2020 16:21

Co najmniej do przyszłego tygodnia żadne z około półtora tysiąca dzieci nie pójdzie do przedszkoli miejskich w Łomży, choć od środy mogłyby, na co zgodę wydał w całej Polsce premier. Jednak na naradzie pań dyrektorek 9 placówek wiceprezydent Łomży Andrzej Stypułkowski zapowiedział, że na razie przedszkola dzieci nie będą przyjmować. - Dzieciątko z grupy żłobkowej słodko sobie śpi – cieszyła się w środę z „ponownego otwarcia” Bogusława Cymek, dyrektor Przedszkola Publicznego TWP „Pinokio” na „Bawełnie”. Na 132 dzieci około 2-letnia żłobkowiczka była jedyną w budynku.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę