Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Czy pamiętasz słoneczny Dzień swojego Nauczyciela...?

mm pt, 14 października 2022 13:37

- Starsi, siwi panowie i starsze panie pozdrawiają mnie, rozmawiają i wspominają ze wzruszeniem czasy, gdy przed wielu laty chodzili do szkoły – mówi 87-letnia emerytowana nauczycielka Hanna Jabłońska, do której zadzwoniliśmy w Dniu Edukacji Narodowej. Na ręce absolwentki z 1953 r. w Liceum Pedagogicznym w Łomży złożyliśmy życzenia zdrowia, radości, sympatii i dobrej pamięci.

Profesor Bralczyk uczy przemawiania w Akademii NSŁ

mm śr, 12 października 2022 19:02

Są młodzi, ambitni i sympatyczni. Mają po 19 lub 20 lat i przyjechali do uczelni przy Akademickiej studiować, zdobyć wiedzę i rozwinąć osobowość. Patrycja i Rafał przybyli z Przasnysza i Ostrołęki, Bartek i Kamil mają najbliżej, bo z Łomży, a najdalej do Akademii Nauk Stosowanych ma Alvaro, który na studia po angielsku wybrał się aż z Sewilli w Hiszpanii i „aun asi es privilegio estar aqui”. ANS zaczęła uroczyście nowy rok akademicki z około 1800 studentami i ponad 300 pracownikami.

Sala do zabawy i odkrywania reguł świata w ANSŁ

mm pon, 10 października 2022 18:25

Ponad 800 tysięcy złotych kosztuje 15 stanowisk do zabaw w eksperymenty naukowe i 11 pudełek do doświadczeń dla dzieci i dorosłych. W Akademii Nauk Stosowanych w Łomży wstęgę z SOWA - Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności pocięli, m.in. wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski i Robert Firmhofer, dyrektor Centrum Nauki Kopernik. Dzieci z SP 7 chwaliły pomysł.

Wystawa „Znani nieznani. Polacy światu” w Marianowie

mm pon, 03 października 2022 12:47

Wystawę o dokonaniach wybitnych Polaków otwarto w czwartek w ZSCKR. Na 23 planszach umieszczono zdjęcia i krótkie opisy 44 bohaterów, o których większość z nas wie niewiele.

Początek roku studenckiego Akademii NSŁ i uczelni Łomży

mm nie, 02 października 2022 20:16

- Nasi pierwsi studenci pojawią się w murach uczelni, na ćwiczeniach i wykładach w poniedziałek, 3. października, a uroczysta inauguracja roku akademickiego odbędzie się 12. października – mówi Jolanta Święszkowska, rzecznik Akademii Nauk Stosowanych (PWSIiP) w Łomży, gdzie 650 osób zaczyna 1. rok studiów, zaś w sumie studiować będzie około 1800 żaków. W Wyższym Seminarium Duchownym także w poniedziałek startują zajęcia dla 3 studentów 1. roku i 30 w sumie na 6 latach.

Podsumowanie projektu #Czerwony Bór’44

JJS pt, 30 września 2022 13:33

Wystawa zdjęć i pamiątek po uczestnikach bitwy w Czerwonym Borze w czerwcu 1944 roku, jednego z największych starć partyzantów z wojskami niemieckimi w okręgu białostockim, zakończyła kolejny projekt realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łomży. – Od bitwy w Czerwonym Borze minęło 78 lat i nikt z jej uczestników już nie żyje – podkreśla jedna z koordynatorek projektu Jolanta Żochowska. – Zebrane zdjęcia i pamiątki pochodzą z archiwów rodzinnych, od osób prywatnych, które życzliwie nam je udostępniły. Poprzez tę wystawę, ten projekt, chcieliśmy upamiętnić tych wszystkich ludzi, którzy walczyli i ginęli za swoją Ojczyznę.

Wystartował Szkolny Budżet Obywatelski

JJS pt, 30 września 2022 13:31

Rozpoczęła się realizacja projektu Szkolny Budżet Obywatelski, stworzonego przez Stowarzyszenie Łomżyński Klaster Ekonomii Społecznej, dzięki dofinansowaniu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Narodowego Instytutu Wolności. – Uznaliśmy w ramach Łomżyńskiego Klastra Ekonomii Społecznej, że takie działania o charakterze obywatelskim dla młodzieży są niezwykle ważne i potrzebne – mówi członek jego zarządu Krzysztof Kozicki, doświadczony pedagog i samorządowiec, prowadzący lekcje obywatelskie w uczestniczących w Szkolnym Budżecie Obywatelskim czterech łomżyńskich szkołach średnich. Jest o co walczyć, bo każda ze szkół na realizację zwycięskich projektów otrzyma granty w wysokości siedmiu tysięcy złotych.

Próbna matura w liceach i w Łomży zakwitły kasztany

mm śr, 28 września 2022 11:14

Uczniowie liceów z czteroletnim okresem kształcenia o godzinie 9 rozpoczęli pisanie testowej matury. W województwie podlaskim przystąpiło 59 szkół (68%), a w Łomży... zakwitły kasztany.

Pełnoletnia Akademia Nauk Stosowanych

mm śr, 21 września 2022 09:55

Akademia Nauk Stosowanych w Łomży świętuje 18-lecie. – Na te 18 urodziny sami zrobiliśmy sobie prezent, uzyskaliśmy jako Akademia Nauk Stosowanych prawo do nadawania stopni doktora i nadawania stopni doktora habilitowanego – podkreślał rektor Dariusz Surowik, dodając, że coś takiego w historii łomżyńskich uczelni zdarzyło się po raz pierwszy. Z okazji jubileuszu zorganizowano okolicznościową galę, podczas której zasłużeni pracownicy uczelni otrzymali odznaczenia. Wzięli w niej udział członkowie Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych, a zwieńczył specjalny koncert Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego.

Niezdrowe automaty w łomżyńskich szkołach

mm wt, 20 września 2022 11:15

- Nigdy chęć zysku jednostki nie może być stawiana wyżej niż zdrowie publiczne ani odbywać się kosztem zdrowia szczególnie tych najmłodszych, mniej świadomych konsumentów czyli dzieci – mówi radny Dariusz Domasiewicz, który od prezydenta Mariusza Chrzanowskiego domaga się „natychmiastowego podjęcia działań” w sprawie automatów.

AndJoy - szkoła budząca ciekawość świata poprzez naukę języka angielskiego

JJS pon, 19 września 2022 13:16

Przed rokiem radosny, lecz przede wszystkim mądry miś Eddie, rozpoczął swoją przygodę z łomżyńskimi dziećmi w Szkole Językowej AndJoy, pomagając im poznawać świat i zgłębiać tajniki języka angielskiego. Miś zadomowił się w naszym mieście na dobre! W lokalu szkoły, przy ulicy Małachowskiego 6/53, na ścianach jest jego portret, a większa od niejednego taty maskotka Eda wita uczniów i rodziców.

Aktywizacja uczniów dzięki Szkolnemu Budżetowi Obywatelskiemu

JJS pt, 16 września 2022 13:10

Cztery łomżyńskie szkoły średnie rozpoczynają udział w projekcie Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Inicjatywa tego typu i na taką skalę odbywa się w Łomży po raz pierwszy, dzięki Stowarzyszeniu Łomżyński Klaster Ekonomii Społecznej i dofinansowaniu z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich Narodowego Instytutu Wolności. – Chcemy pokazać młodym ludziom, że coś od nich zależy – podkreśla Tomasz Wróblewski, prezes Stowarzyszenia i koordynator projektu. – To nauka demokracji od podstaw, danie uczniom możliwości zaangażowania się w coś pożytecznego i dokonaniu zmian na lepsze, dzięki wspólnemu działaniu i środkom zewnętrznym.

Nurtujące pytanie o pieniądze na pływanie i tenisa

mm pt, 16 września 2022 08:30

- Inne placówki nie występowały do organu prowadzącego z wnioskami, dotyczącymi zajęć na basenie – odpowiada inspektor Sylwia Marciniak z Urzędu Miejskiego w Łomży na pytanie portalu 4lomza.pl, czy inne szkoły niż SP 1 oraz SP 10 mają zajęcia na basenie, finansowane przez Miasto lub dofinansowane? Czytelników nurtowały wątpliwości, co z finansowaniem zajęć, i się opłaciło.

Dzień Nauczyciela, jaki prezent?

JJS pt, 09 września 2022 12:02

Dzień Nauczyciela to dzień, w którym świętujemy nauczycieli w naszym życiu. To dzień, w którym możemy okazać naszą wdzięczność za wszystko, co dla nas robią. To także dzień, by pokazać im, jak bardzo doceniamy ich ciężką pracę.

Klasa sportowa możliwa, ale...

mm pon, 05 września 2022 16:17

- Zajęcia w Szkole Podstawowej nr 1 na basenie dla dzieci klas 0-3 będą odbywać się od września – cieszy się Mama Czytelniczka w mailu do redakcji z „drgnięcia” funduszy miejskich na pływalni. Jeszcze w piątek rodzice oburzali się, że zajęć jak rok temu nie będzie - z braku funduszy z Miasta, lecz dostali informację na librus, „przywracającą” zajęcia dla najmłodszych. - Natomiast dzieci klas 4. mają basen raz na 2 tygodnie po 2 h, więc myślę, że problem jest rozwiązany... Czy na pewno...?

Jaką wybrać drogę do szczęścia w życiu...?

mm nie, 04 września 2022 07:49

Nikola Zdankowska z Ksebek i Julita Osowska z Łomży wyglądają ślicznie w białych bluzeczkach i czarnych spódniczkach. Stoją na tarasie od strony dziedzińca „Wety”, gdzie rośnie piękna, zielona trawa, i otrzymują jako pierwsze z 268 pierwszoklasistów legitymacje ZSWiO nr 7. Onieśmielone uroczystością 14-latki nie wiedzą, że z Białegostoku przyjechał znany Absolwent 72-letniej Szkoły.

Nurtujące wychowanie fizyczne na basenie w SP 1

mm pt, 02 września 2022 17:04

"Szanowna Redakcjo, piszę do Państwa z prośbą o uzyskanie rzetelnych informacji odnośnie basenu" – napisał Czytelnik portalu 4lomza.pl. - Jestem rodzicem dwójki uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 i okazuje się, że w tym roku szkolnym dzieci klas 1-3 nie mogą korzystać z basenu w ramach wychowania fizycznego.

Zapisy do Przedszkola Niepublicznego "NUTKA" jeszcze trwają.

JJS pt, 02 września 2022 14:39

Informujemy, że są jeszcze wolne miejsca w Przedszkolu Niepublicznym "NUTKA" w Łomży. Przedszkole Niepubliczne Nutka w Łomży - to najlepszy wybór, który jest oparty na latach doświadczeń w edukacji i wychowaniu przedszkolnym. Placówka mieści się w wolnostojącym, spełniającym wszelkie normy bezpieczeństwa budynku w spokojnej, nowoczesnej części miasta. Przedszkole posiada własny plac zabaw pozwalający na regularny pobyt naszych podopiecznych na świeżym powietrzu.

Ostatnie dni rekrutacji Akademii Nauk Stosowanych w Łomży

JJS pt, 02 września 2022 12:32

Wykształcenie wyższe jest zawsze pożądane na rynku pracy. To przepustka do atrakcyjnego startu kariery zawodowej. Niezależnie co chcemy w życiu robić. Oferta Akademii Nauk Stosowanych w Łomży jest elastyczna i stale dopasowuje się do bieżących potrzeb studentów. Studia hybrydowe – studiuj i pracuj, wykłady online, bezpłatny dostęp do szybkiego internetu światłowodowego, stale szkoląca i rozwijająca się kadra. Każdy student Akademii ma u nas dostęp do nieograniczonego rozwoju.

Inauguracja roku szkolnego w I LO oraz II LO w Łomży

mm cz, 01 września 2022 16:48

I Liceum Ogólnokształcące imienia Tadeusza Kościuszki przy ul. Feliksa Bernatowicza szczyci się 408-letnią tradycją najstarszej Szkoły w Łomży i jednej z najstarszych w Polsce. W tym roku II LO im. Marii Konopnickiej obchodzi 30-lecie istnienia i też przyznaje się do tradycji, bo na jego terenie mieściło się „wspólne” kolegium jezuitów. Konkurują pod względem poziomu i zdawalności matur.

« · «« · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę