Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Drozdowskie legendy i opowieści

mm wt, 31 sierpnia 2021 09:43

Zebrane po raz pierwszy drozdowskie legendy zostały niedawno wydane w książce „O Rogatej Gwieździe i nie tylko. Drozdowskie legendy i opowieści”. – To wydawnictwo unikatowe nie tylko z racji pierwszego wydania tych legend, ale też dlatego, że teraz już by się tego nie uchwyciło, bo wszystkie starsze osoby, pamiętające te dawne czasy, już odeszły – podkreśla autor Marcin Rydzewski. Publikacja drozdowskiego muzeum zaciekawia nie tylko samymi legendami, bowiem ilustrują ją unikalne zdjęcia, w tym wykonane krótko po II wojnie światowej.

Jak uczyć w szkole o Bogu, gdy ubywa wierzących

mm nie, 29 sierpnia 2021 09:13

Katechetki i katecheci Diecezji Łomżyńskiej zainaugurowali nowy rok szkolny w ostatnią niedzielę sierpnia 2021 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łomży. Spośród ponad 400 nauczycieli religii z Diecezji około 300 modliło się na mszy pod przewodnictwem biskupa Tadeusza Bronakowskiego. Wysłuchali prelekcji ks. Jarosława Kotowskiego o tym, jak można, ucząc religii, pomagać dzieciom i młodzieży w pokonywaniu lęków współczesnego człowieka i w nawiązaniu więzi z Chrystusem. Dowiedzieli się o szkoleniach Centrum Edukacji Nauczycieli od konsultant Bogumiły Rzepnickiej.

Wielkimi krokami zbliża się pierwszy września!

JJS pt, 27 sierpnia 2021 13:49

Nasze placówki: Przedszkole Niepubliczne „Nutka” w Łomży, Przedszkole Niepubliczne „Motylek” w Łomży, Szkoła Podstawowa Specjalna Dla Dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnościami Sprzężonymi w Łomży, a także Niepubliczne Przedszkole „Kredka” w Kolnie otwarte są dla Państwa w każdym czasie!!!

Nauka stacjonarna w szkołach od 1 września

mm wt, 24 sierpnia 2021 08:33

Przygotowujemy się do rozpoczęcia nowego roku szkolnego w trybie stacjonarnym. Przekazaliśmy dyrektorom wytyczne, a także pakiety edukacyjne dotyczące organizacji szczepień – informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki. Za lekko ponad tydzień dzieci wrócą do szkoły.

AndJoy - miś Teddy Eddie i radość po angielsku

JJS pon, 23 sierpnia 2021 11:22

Radosna, kolorowa witryna z wielkim sympatycznym misiem Teddy Eddie na drzwiach, obok biegające blisko zaciekawione dzieci od czasu do czasu powtarzają słowa z napisu "Do you speak English?" - aż chce się wejść do tego miejsca przy ulicy Małachowskiego 6/53, bo to - jak woła do nas z szyldu zaproszenie - szkoła dla każdego. Jednak szczególnie jest to wyjątkowe miejsce dla dzieci!

Z Warszawy do Łomży

JJS wt, 17 sierpnia 2021 14:24

Magdalena Sepczyńska zamierza studiować administrację II stopnia w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Zdobyła wcześniej licencjat z zarządzania. Pracuje w Klubie Uczelnianym AZS PWSIiP. - Zarządzanie pomogło mi odnaleźć się w roli menedżera, jaką pełnię w klubie - opowiada ambitna studentka. - Negocjacje z zawodnikami, umowy, pozyskiwanie sponsorów, organizacja czasu pracy i wyjazdów na turnieje – to moja codzienna aktywność.

PWSIiP uzupełnia

mm śr, 11 sierpnia 2021 15:33

Studia dla humanistów, umysłów ścisłych, zainteresowanych zdrowiem oraz sportowców: od prawa, przez automatykę i dietetykę po wychowanie fizyczne. PWSIiP rozpoczyna rekrutację uzupełniającą.

I LO w Łomży pożegnało starą szatnię, ale...

mm wt, 10 sierpnia 2021 08:49

Wielkie zadziwienie przeżyją uczniowie tegoroczni i absolwenci I LO imienia Tadeusza Kościuszki (1746-1817) w Łomży. Zapewne zdumieni będą rodzice i nauczyciele renomowanej Szkoły o 407-letniej historii. Oto bowiem bez zbędnego rozgłosu zniknęła szatnia z wysokich boksów na ubrania, porozdzielanych ramami z siatki ogrodzeniowej, po lewej stronie ponad 100-letniego budynku przy ul. Feliksa Bernatowicza. Każdy, kto dotąd wchodził wejściem z lewej strony, może szukać innego.

Szczęśliwi na liście przyjętych do szkoły średniej

mm pon, 02 sierpnia 2021 17:28

Dwie przyjaciółki od czasu podstawówki spotkały się przed I LO w Łomży, aby sprawdzić, czy ich nazwiska też znajdą się na liście przyjętych do 407-letniej Szkoły przy ulicy Feliksa Bernatowicza (1786-1836). Wchodzą po wysokich schodach wejściem głównym od strony sekretariatu przyszłe Panie doktor: Maja Jarząbek i Oliwia Bartosiewicz. W Łomży podobnie niepowtarzalne wzruszenia może odczuwać około 1 400 dzieci, z rodzinami i przyjaciółmi, widząc siebie na liście kandydatów, przyjętych do szkoły średniej, wybranej w pierwszej, drugiej czy nawet dopiero trzeciej kolejności.

Sprzęt za pieniądze Unii Europejskiej

mm cz, 29 lipca 2021 12:45

Ponad 1,5 mln zł z funduszy europejskich otrzymało Technikum Informatyczne przy Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. - Cieszymy się, że uda nam się stworzyć bardzo dobre warunki do tego, aby Technikum Informatyczne było wiodącym technikum informatycznym w Polsce – mówił Prof. Roman Engler, rektor WSA.

Zajęcia z mistrzem w Staszicówce

mm wt, 27 lipca 2021 08:24

Mateusz Dobraczyński, fryzjer, stylista, edukator i ambasador marki DRIZA Polska, poprowadził zajęcia teoretyczne i praktyczne z młodymi adeptami sztuki fryzjerskiej w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych Stowarzyszenia Wspierania Edukacji i Rynku Pracy im. Stanisława Staszica w Łomży. – Fryzjer nie jest już zwykłym rzemieślnikiem, ale stylistą, kreującym wygląd klienta, a każdy z nich jest przecież indywidualnością – mówi Mateusz Dobraczyński. – Dlatego pracujemy coraz bardziej świadomie, rozwijamy się, nawet produkty, którymi teraz dysponujemy, są bio i vege – nie ma tak jak kiedyś, że amoniak, trwała i tylko to było robione; jesteśmy w stanie wykreować wizerunek każdego klienta zupełnie inaczej.

Zakwalifikowani do szkół średnich albo nie

mm pt, 23 lipca 2021 17:15

Szkoły średnie ogłosiły listy kandydatów zakwalifikowanych na nowy rok szkolny. Liczba miejsc w szkołach ponadpodstawowych na rok szkolny 2021 / 2022, dla których organem prowadzącym jest Miasto Łomża, wynosi łącznie 1 243. Absolwenci szkół podstawowych złożyli w postępowaniu rekrutacyjnym 1 230 wniosków. Kandydaci zakwalifikowani to 1 078 osób, ponieważ nie wszędzie uczniowie chcą lub mogą kontynuować naukę. Jak co roku, żadnego problemu z naborem nie mają I LO oraz II LO w Łomży. Renesans zainteresowania przeżywają "Mechaniak" i "Ekonomik".

Studiuj prawo w Łomży

JJS pt, 23 lipca 2021 15:16

Prawo to prestiż, dobre perspektywy i duże możliwości. Prawo na PWSIiP w Łomży to komfort studiów, praktyczne przygotowanie i wysoki poziom w jednym.

Zadowoleni absolwenci PWSIiP w Łomży

mm cz, 22 lipca 2021 13:57

443 absolwentów obroniło już swoje prace magisterskie, licencjackie i inżynierskie na PWSIiP. W tym roku obrony udało się zorganizować tradycyjnie - chwali się łomżyńska uczelnia.

Joanna Darmetko z "Wety" zdobyła indeks SGGW

mm wt, 06 lipca 2021 18:36

Tegoroczna maturzystka została zwyciężczynią XVIII Konkursu imienia Senatora dr. Jana Stypuły na najlepszą pracę konkursową dla uczniów klasy weterynaryjnej w ZSWiO Nr 7 w Łomży. Joanna Darmetko zakwalifikowała się do finałowego etapu rywalizacji, dzięki pracy konkursowej na temat „Inseminacja klaczy”. Przygotowywała się do konkursu pod kierunkiem mgr. inż. Marcina Sielawy.

Co czwarty absolwent w Łomży nie zdał matury

mm wt, 06 lipca 2021 15:54

Słabo wypadli w tym roku łomżyńscy maturzyści, w porównaniu z rówieśnikami z województwa podlaskiego pod względem zdawalności. Najlepiej opanowało wiadomości i umiejętności do matur 3 393 absolwentów liceów i techników z Białegostoku, gdzie zdawalność wyniosła 87% (na 3 907 przystępujących). W Łomży zdawalność wyniosła zaledwie 75%, dlatego świadectwa dojrzałości otrzymało tylko 877 spośród 1 164 absolwentów, którzy przystąpili do 3 egzaminów z przedmiotów obowiązkowych na poziomie podstawowym: język polski, matematyka i język obcy. O wiele lepsi okazali się maturzyści z powiatów: zambrowskiego - aż 82% i wysokomazowieckiego - 81%. Do chlubnych wyjątków należy II LO w Łomży, gdzie zdawalność wyniosła 100% na 152 zdających.

Maturę w Podlaskiem zdało 7100 osób spośród 8713

mm pon, 05 lipca 2021 13:02

Po dwóch miesiącach od matur pisemnych absolwenci liceów i techników, dyrektorzy, nauczyciele i rodzice mogą poznać wyniki egzaminów maturalnych. Z województwa podlaskiego w egzaminach z przedmiotów obowiązkowych wzięło udział 8 713 absolwentek i absolwentów szkół średnich, w tym 5 558 z liceów i 3 155 z techników. W tym roku nie było jednego przedmiotu obowiązkowego do wyboru, ze względu na naukę online w okresie nasilania fal pandemii koronawirusa. Licealiści w Podlaskiem dużo lepiej poradzili sobie na początku maja: 86% zdało matury pisemne - 4781 osób, gdy z techników tylko 73,5% - 2319 absolwentów. Co dziesiątego z maturzystów czeka poprawka.

Kosmiczne loty rakietą własnej roboty

mm pt, 02 lipca 2021 08:12

"Zabawy w kosmiczne sprawy" zaproponowała Renata Igielska z zespołem Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. W przestronnych i kolorowych wnętrzach budynku przy ulicy 3 Maja bawiło się z namysłem i uczyło na wesoło około 30-orga uczestników: od przedszkola i młodszych klas podstawówek po mamę i tatę. Dowiedzieli się mnóstwa ciekawostek o Kosmosie i lotach dookoła Ziemi, dzięki nauczycielowi fizyki i matematyki z pasją Piotrowi Chmielewskiemu.

Początek wakacji na koniec roku szkolnego

mm pt, 25 czerwca 2021 17:13

Pandemia spowodowała, że uroczystości wręczania świadectw na zakończenie roku szkolnego w łomżyńskich szkołach były symboliczne, krótkie i w mniejszym gronie osób, albo ograniczone do spotkania z wychowawcami w klasach. W I LO dyrektor Jerzy Łuba z auli przemówił do uczennic i uczniów w sali oraz przez Internet do słuchających w pracowniach. W SP nr 10 imienia Jana Pawła II dyrektor Jadwiga Kirejczyk spotkała się z 8-klasistami, spośród których wyróżniały się laureatki konkursów wiedzy, z najwyższą średnią ocen w "Dziesiątce": Oliwia Tombak i Natalia Pijanowska.

Żegnaj, Szkoło online! Witajcie wakacje w realu!

mm pt, 25 czerwca 2021 07:20

- Szkoły i placówki oświatowe, dla których Miasto Łomża jest organem prowadzącym, dzięki swoim działaniom umożliwiły kontynuowanie kształcenia w czasie epidemii koronawirusa - mówi inspektor Łukasz Czech z łomżyńskiego ratusza. - Podstawy programowe we wszystkich szkołach i placówkach oświatowych zostały zrealizowane. Ogółem szkół i placówek oświatowych, dla których Miasto Łomża jest organem prowadzącym, jest 28. Ogółem kończy rok szkolny aż 10 962 uczniów.

« · «« · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę