piątek, 03 kwietnia 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Elegancja, wdzięk i kultura na studniówce w II LO oraz I LO

Foto: Elegancja, wdzięk i kultura na studniówce w II ...
mm nie, 20 stycznia 2019 22:44

Piękna i złożona z wdzięcznych figur tanecznych choreografia poloneza z wychowawcami w II LO w Łomży i prosty korowód chodzonego w I LO – oto niezapomniane inauguracje Studniówki 2019. - Wyglądacie dostojnie i wyjątkowo, to Wasz pierwszy prawdziwy bal, jedyny i niepowtarzalny... – mówiła maturzystkom i maturzystom Jolanta Kossakowska, dyrektor II LO w Łomży, zapewniając młodzież, że Studniówka 2019 będzie pięknym wspomnieniem młodości. - Zapomnijcie o maturze! Maturzysta, olimpijczyk z historii sztuki Dawid Gawryś skorzystał z rady Pani Dyrektor na tę jedną studniówkową noc. Naukę w „Drugim” traktuje jako kolejny etap kształcenia. - Czasami szkoły ma się dość, ale ...górę bierze przyzwyczajenie i wiem, że będę tęsknić za tymi murami – mówił Dawid przed aulą imienia Hanki Bielickiej. Znany ze zdolności wokalnych, nosi fryzurę a la David Bowie.

Roztańczona studniówka w „Mechaniaku” na 101 par maturzystów

Foto: Roztańczona studniówka w „Mechaniaku” na 101 pa...
mm so, 19 stycznia 2019 21:51

Sala gimnastyczna zamieniła się w przestronną salę balową o granatowych ścianach i z pułapem w biało-niebieskie pasy. Efektowna iluminacja z kryształowymi żyrandolami dodawała historycznego splendoru Studniówce 2019, podczas której w pierwszych parach staropolskiego poloneza kroczyli dostojnie: maturzystka Izabela Trzaska z dyrektorem „Mechaniaka” Jackiem Koconiem i ucząca języka niemieckiego Małgorzata Obrycka – Meja z maturzystą Krzysztofem Justem. - Na początku był niewielki stresik przed pierwszym krokiem, ale jak ruszyliśmy do poloneza, to wszystko poszło gładko – mówią Iza i Krzysiek z zadowoleniem po uroczystej inauguracji zabawy karnawałowej na 100 dni przed maturą, do której czują się dobrze przygotowywani przez wymagających nauczycieli.

„Wybieram wybory” startuje po raz trzeci

Foto: „Wybieram wybory” startuje po raz trzeci
cz pt, 18 stycznia 2019 12:14

Państwowa Komisja Wyborcza i Krajowe Biuro Wyborcze ogłosiły III edycję Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram wybory”. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i poświęcony jest ogólnej wiedzy dotyczącej prawa wyborczego. - Celem Konkursu jest upowszechnianie wiedzy na temat prawa wyborczego - propagowania idei udziału w wyborach, oraz świadomego uczestnictwa w procesie wyborczym – podają organizatorzy.

Wesoła licytacja lalek z Łomży na szczepienia w Afryce

Foto: Wesoła licytacja lalek z Łomży na szczepienia w...
mm cz, 17 stycznia 2019 18:32

Cesarz Napoleon Bonaparte z XVIII wieku okazał się najdroższą z 26 wylicytowanych lalek – 230 zł, jakie zrobili uczniowie, rodzice i nauczyciele Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży, by wesprzeć fundusz Organizacji Narodów Zjednoczonych UNICEF, pomagający dzieciom i matkom w krajach rozwijających się. - Prawdziwym bogactwem człowieka jest dobro dla świata, gest dobroci dla drugiego człowieka – mówiła dyrektor ZSS Lucyna Antecka, witając kilkunastu szczodrych gości, wśród których prym wiódł Jacek Perkowski, prowadzący renomowane Biuro Podróży Aviarest. Nie żałował pieniędzy, żeby przygarnąć Włóczykija z „Muminków”, Kalego z Afryki i Noni z Polinezji.

Gaz pieprzowy w szkole w Nowogrodzie

cz śr, 16 stycznia 2019 11:09

Jedna z uczennic szkoły podstawowej w Nowogrodzie w szkolnej szatni rozpyliła gaz pieprzowy. Strażacy z budynku szkoły do pobliskiej sali gimnastycznej ewakuowali ponad 300 uczniów i około 20 nauczycieli i pracowników szkoły. Na miejscu pracują także ratownicy medyczni, którzy zajmują się m.in. kilkunastoma osobami „w stanie podwyższonego poddenerwowania”. Prawdopodobnie jedna z uczennic zostanie przewieziona do szpitalna na badania.

Lalki z Łomży na szczepionki dla dzieci z Afryki

Foto: Lalki z Łomży na szczepionki dla dzieci z Afryki
cz śr, 16 stycznia 2019 10:38

Kilkanaście szmacianych lalek własnoręcznie wykonali nauczyciele, rodzice i uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych. lalki powstały w ramach, organizowanej pod honorowym patronatem UNICEF, akcji „Wszystkie Kolory Świata” i w czwartek będą zlicytowane podczas szkolnej aukcji charytatywnej. Całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na zakup szczepionek dla dzieci z Afryki.

Osiem skrzyń pełnych laptopów dla szkół w Łomży

Foto: Osiem skrzyń pełnych laptopów dla szkół w Łomży
cz cz, 10 stycznia 2019 14:49

„Tylko” pół godziny czekali dyrektorzy i wicedyrektorzy 5 szkół na prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego, który miał przekazać im 8 mobilnych pracowni komputerowych na 72 laptopy. Ale że prezydent nie miał czasu dla podwładnych, więc w obecności naczelnika wydziału oświaty UM Pawła Piwowarskiego spotkanie prowadził Maciej Listowski, dyrektor Łomżyńskiego Centrum Rozwoju Edukacji. W siedzibie ŁCRE przy ul. Polnej przekazał sprzęt za 160 tys. zł (z wartego ok. 1 milion 757 tys. zł) projektu ŁCRE pt. „Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepszą jakość edukacji”.

„Bernatowicz” w pierwszej setce, reszta dużo niżej

Foto: „Bernatowicz” w pierwszej setce, reszta dużo niżej
cz cz, 10 stycznia 2019 10:10

I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży znalazło się na 97. miejscu zestawienia najlepszych polskich liceów. Najważniejszy ranking szkół w Polsce od 21 lat prowadzi pismo „Perspektywy”. W przypadku łomżyńskiego liceum tegoroczny wynik jest o jedną pozycję lepszy niż ubiegłoroczny.

Kandydat na prezydenta obiecał, rodzice chcą hal sportowych przy kolejnych szkołach

Foto: Kandydat na prezydenta obiecał, rodzice chcą ha...
cz śr, 09 stycznia 2019 12:28

28 kartek z podpisami rodziców uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 trafiło do prezydenta Łomży wraz z petycją o podjecie działań w celu wybudowania szkolnej hali sportowej. Piszą, że „obecna reforma oświatowa wymusiła na szkole stworzenie dodatkowych klas oraz zwiększyła liczbę uczniów”, a „obecna sala gimnastyczna jest mała” i „na jednej lekcji ćwiczą naraz 3 - 4 klasy”, a część lekcji odbywa się na korytarzach szkoły. (…) Pamiętając Pana obietnicę wyborczą, zwracamy się z uprzejmą prośbą... - czytamy we wstępnie petycji przygotowanej przez Radę Rodziców oraz dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 4 im. Generała Władysława Andersa w Łomży.

Ciekawy plakat... i zawód

Foto: Ciekawy plakat... i zawód
cz pt, 04 stycznia 2019 11:09

Utalentowana gimnazjalista Lidia Chętnik z łomżyńskiej „Jedynki” zdobyła I miejsce w etapie wojewódzkim konkursu „ZAWÓD PRZYSZŁOŚCI” w kategorii plakat. Jej „Inżynier mechatroniki” pokonał prace 116 uczniów ze szkół gimnazjalnych z czterech subregionów województwa podlaskiego: białostockiego bielskiego, łomżyńskiego i suwalskiego.

Nowoczesne oblicze szkoły rolniczej w Marianowie

Foto: Nowoczesne oblicze szkoły rolniczej w Marianowie
cz cz, 03 stycznia 2019 09:39

Ponad 21 milionów złotych będzie kosztowała modernizacja budynków Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. chor. Jana Szymańskiego w Marianowie. To szkoła podległa Ministrowi Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a tuż przed końcem 2018 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyznał niemal 18 milionów złotych dofinansowania na projekt jej „głębokiej termomodernizacji”. Budynki szkoły w Marianowie zyskają nowoczesny wygląd, ale przede wszystkim nowatorskie - polskie rozwiązania w dziedzinie wytwarzania energii elektrycznej i cieplnej. Dyrektor szkoły Sławomir Łomotowski liczy, że po realizacji przedsięwzięcia zużycie energii zostanie zredukowane o 90%.

Nauczyciele chcą protestować... tak jak policjanci

Foto: Nauczyciele chcą protestować... tak jak policjanci
cz wt, 18 grudnia 2018 14:41

Około tysiąca nauczycieli z Łomży i gmin powiatu łomżyńskiego wypowiedziało się w sprawie ewentualnej akcji protestacyjnej. Ankiety wśród nauczycieli w listopadzie kolportował Związek Nauczycielstwa Polskiego. Jak przekazuje wiceprezes łomżyńskiego oddziału ZNP Ewa Chludzińska, największa część - 428 nauczycieli - wyraziło chęć udziału w akcji protestacyjnej na wzór policjantów, którzy masowo poszli na zwolnienia lekarskie. Podobne wyniki ankiety były w całym kraju. Dziś Sławomir Broniarz, prezes ogólnopolskiego ZNP, ogłosił, że związek rozpoczyna Ogólnopolską Akcję Protestacyjną Pracowników Oświaty. Zapowiedział, że z uwagi na dobro protestujących nauczycieli nie będą ujawniane szczegóły protestu, ale dodawał: „zachęcamy nauczycieli do troski o swoje zdrowie”.

Współtwórca polskiego Internetu urodził się w Łomży

Foto: Współtwórca polskiego Internetu urodził się w Ł...
cz pon, 17 grudnia 2018 19:02

- Wiedzieliśmy, że uczestniczymy w największej rewolucji technicznej i cywilizacyjnej od czasów zastosowania ognia i wynalezienia przez człowieka koła, prochu, druku, telegrafu i telefonu – mówi doktor astronomii Maciej Kozłowski (lat 74), który odwiedził rodzinne miasto, gdzie tata prowadził młyn przy Szosie Zambrowskiej 100. Zdolny absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w latach 1999 – 2009 kierował Naukową i Akademicką Siecią Komputerową NASK, w powstaniu której na początku lat 90. brał udział. W PWSIiP we wspominkowym wykładzie mówił o dzieciństwie w Łomży, jak po chleb i cukier stał w kolejce, i przyłączeniu Polski do globalnej Sieci.

Olimpiada PCK

Foto: Olimpiada PCK
cz pon, 17 grudnia 2018 13:43

Maria Rusiecka z Publicznego Gimnazjum Nr 6 w Łomży i Katarzyna Sulewska z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży będą reprezentowały miasto podczas okręgowego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Obie dziewczyny wygrały etap rejonowy Olimpiady.

Współtwórca polskiego Internetu z Łomży

Foto: Współtwórca polskiego Internetu z Łomży
cz pt, 14 grudnia 2018 12:37

Urodził się i wychował w Łomży. Ukończył I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, a po nim ruszył w świat... Był Uniwersytet Warszawski, Polska Akademia Nauk i staże na światowej sławy uniwersytetach m.in. Harvarda i Princeton. Po transformacji ustrojowej 1989 roku istotnie przyczynił się do zniesienia embarga na dostęp Polski do zaawansowanych technologii oraz zorganizowanie sieci Internet w Polsce i dołączenie jej do światowego Internetu. W poniedziałek dr Maciej Kozłowski o swoich doświadczeniach będzie opowiadał w rodzinnej Łomży.

Mateusz Tyszka z I LO triumfuje w „Gwiezdnym kręgu”

Foto: Mateusz Tyszka z I LO triumfuje w „Gwiezdnym kr...
cz so, 08 grudnia 2018 12:25

18-letni Mateusz Tyszka, 3-klasista I LO im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, zdobył drugie miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny krąg”. Finał odbywał się w czwartek i piątek w Słupsku, gdzie w gotyckim ratuszu łomżyniakowi gratulował Jan Truszczyński (lat 69), przewodniczący jury główny negocjator rządowy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej w 2004 r. - Jestem bardzo dumna z Mateusza, bo w 14. edycji olimpiady pokonał ponad 3 i pół tysiąca uczniów z ponad 180 liceów i techników – cieszyła się z sukcesu wychowanka Katarzyna Lipska, ucząca historii w I LO. - Szczęście Mateuszowi sprzyjało, lecz zaowocowała wiedza, pracowitość i wytrwałość, jak wcześniej przez dwa lata w Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym.

Wizyta świętego Mikołaja Biskupa z Miry w przedszkolu

Foto: Wizyta świętego Mikołaja Biskupa z Miry w przed...
cz pt, 07 grudnia 2018 12:15

Ku radości dzieci nadeszły długo wyczekiwane Mikołajki. W Przedszkolu Publicznym nr 2 w Łomży Dzień radosny od samego rana, ponieważ wszystkie przedszkolaki w czerwonych czapkach weszły na dużą salę, gdzie przygrywała świąteczna muzyka. Tam po wesołych pląsach i zabawach wysłuchały legendy o św. Mikołaju Biskupie z Miry, która opowiadała o dzieciństwie i młodości Mikołaja, zanim został biskupem oraz świętym.

Inne lekcje patriotyzmu

Foto: Inne lekcje patriotyzmu
cz pt, 07 grudnia 2018 08:20

Dowiedzieli się o reformie walutowej Władysława Grabskiego, o najsłynniejszych polskich przedsiębiorcach m.in. Hipolicie Cegielskim, kleili modele transatlantyka Batory i odrzutowej Iskry, a także dźwigali sztabę prawdziwego złota i spoglądali na debatujących posłów. Szkoła Podstawowa Nr 7 im. Adama Mickiewicza w Łomży realizowała projekt: "My Polacy – niepodlegli, przedsiębiorczy", który został dofinansowany w ramach konkursu grantowego Narodowego Banku Polskiego.

Wystarczy czy zabraknie?

Foto: Wystarczy czy zabraknie?
cz cz, 06 grudnia 2018 15:04

Przyszłoroczna rekrutacja do szkół ponadpodstawowych nie powinna budzić obaw uczniów, bo placówki przygotowały się na podwójną liczbę kandydatów – podaje Polskie Radio Białystok powołując się na zapewnienia Podlaskiego Kuratora Oświaty. Beata Pietruszka stwierdziła, że „szkoły są przygotowane na przyjęcie dwukrotnie większej liczby uczniów i nie powinno to doprowadzić do zwiększonej zmianowości”. Najwyraźniej kurator wie więcej niż pracownicy Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Łomży, którzy oficjalnie „analizują” najnowsze zmiany w prawie oświatowym. - Po ich rozpatrzeniu podejmowane będą dalsze decyzje i wówczas będziemy mogli odpowiedzieć na pytania dotyczące organizacji kolejnego roku szkolnego w łomżyńskich szkołach średnich – podaje Łukasz Czech.

Dali kasę na pensje w szkołach

Foto: Dali kasę na pensje w szkołach
cz śr, 05 grudnia 2018 18:19

- Nie zabraknie środków na wypłaty dla nauczycieli – zapewniała w środę radnych miejskich miejska skarbnik Elżbieta Parzych. Warunkiem było przegłosowanie zaproponowanych przez prezydenta zmian w tegorocznym budżecie Łomży czyli dołożenie do oświaty ponad miliona złotych. - Ja man nadzieję, że wystarczy też na pochodne – mówiła dopytywana skarbnik zaznaczając jednak, że jeśli w którejkolwiek placówce na nie zabraknie, to nic się nie stanie, bo terminy wnoszenia tych opłat są dopiero w styczniu: „więc ja nie widzę problemu” - dodawała.

« · «« · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę