Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Sytuacja epidemiczna w szkołach po powrocie z nauczania zdalnego

mm wt, 11 stycznia 2022 13:00

Sytuacja w szkołach na dzień dzisiejszy wygląda dobrze. Wszystkie szkoły i klasy wróciły do nauki stacjonarnej po przerwie świątecznej i nauczaniu zdalnym.

Konkurs fotograficzny i recytatorski dla młodzieży

mm so, 08 stycznia 2022 11:09

Wrażliwa młodzież na obraz i słowo, a mieszkająca w internatach, bursach oraz uczniowie klas ósmych, ma okazję do zaprezentowania swoich dokonań. Trzeba się śpieszyć.

Terapie, rehabilitacje i diagnoza Fundacji DR OTIS w Łomży

JJS pt, 07 stycznia 2022 13:32

Fundacja DR OTIS to organizacja pozarządowa, działająca w Łomży od 2014 roku, której głównym działaniem statutowym jest edukacja szkolno-przedszkolna. Prowadzi Szkołę Podstawową Specjalną Dla Dzieci z Autyzmem i Niepełnosprawnościami Sprzężonymi w Łomży oraz Przedszkole Niepubliczne „Nutka” w Łomży, a także objęła patronatem Przedszkole Niepubliczne „Motylek” w Łomży oraz Przedszkole Niepubliczne „Kredka” w Kolnie.

Łąki nadrzeczne, starorzecza i lasy łęgowe zależą od Narwi

mm wt, 28 grudnia 2021 18:49

Polska Amazonka znowu doczekała się pięknych filmów o sobie, jakie zrealizował utalentowany, wytrwały i skrupulatny fotografik przyrody Zdzisław Folga. - Jedynie naturalne, dzikie rzeki mają takie dobrze zachowane siedliska - mówi Pan Folga, autor zdjęć, które opatrzył komentarzem. - Ale łąki, lasy łęgowe i olsy potrzebują do prawidłowego funkcjonowania rozlewisk Narwi, roztopów i powodzi, a tych obserwujemy od kilku lat coraz mniej. To skutek globalnego ocieplenia klimatu.

Pandemiczne Studniówki 2022

mm wt, 21 grudnia 2021 21:12

Ministerstwo opublikowało wytyczne co do organizacji studniówek. Zabawy studniówkowe mają być bezpieczne dla uczestników z zachowaniem reguł sanitarno-higienicznych dostosowanych do aktualnej sytuacji epidemicznej.

Sytuacja epidemiczna w szkołach przed nauczaniem zdalnym

mm pt, 17 grudnia 2021 10:56

W sześciu szkołach 26 klas uczy się zdalnie w ostatni dzień nauki stacjonarnej. Od poniedziałku zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów, wszystkie szkoły podstawowe i średnie do 9 styczna 2022 roku przechodzą na nauczanie zdalne.

"Staszicówka" zaczęła współpracę z 18. Pułkiem w Łomży

mm wt, 07 grudnia 2021 15:59

Koło Edukacji Wojskowej powstało w Branżowej Szkole I Stopnia imienia Stanisława Staszica w Łomży. Do udziału w zajęciach zgłosiło się 25 ochotników z klas pierwszych, w tym 8 dziewcząt. Porozumienie o współpracy podpisali: dyrektor "Staszicówki" Andrzej Kopka i pułkownik Paweł Gałązka, dowódca 18. Łomżyńskiego Pułku Logistycznego w Łomży.

Zmarła pedagog Zofia Rusiłowicz - Kleczyńska (+ 61)

mm pon, 06 grudnia 2021 20:21

- Zawsze uśmiechnięta, znakomita pedagog: najpierw w Publicznym Gimnazjum nr 2, a później w Szkole Podstawowej nr 10 w Łomży, walczyła od ponad półtora roku z rakiem. Przegrała z chorobą - wspomina Zofię Rusiłowicz-Kleczyńską (+ 61) polonistka Grażyna Kulesza-Szypulska. - Zosia była wielokrotnie nagradzana w ogólnopolskich konkursach, uczących postawy przedsiębiorczości.

Badania nad żywnością przyszłości w Łomży

mm cz, 02 grudnia 2021 17:07

Czy w przyszłości będziemy zajadać się żołędziami zależy od badań jakie prowadzone są przez mgr inż. Emilię Szabłowską, doktorantkę i asystenta na Wydziale Informatyki i Nauk o Żywności w PWSIiP w Łomży. Wniosek o finansowanie takiego projektu badawczego, złożony w ramach konkursu Narodowego Centrum Nauki – PRELUDIUM 20, otrzymał dofinansowanie.

Wzrosła liczba uczniów w Łomży uczących się zdalnie

mm pon, 15 listopada 2021 12:26

W poniedziałek 15. listopada na nauczaniu zdalnym jest prawie 1,5 tys. łomżyńskich uczniów. Oznacza to prawie 50% wzrost w stosunku do danych sprzed tygodnia.

Poprawia się sytuacja epidemiczna w łomżyńskich szkołach

mm wt, 09 listopada 2021 13:27

Z danych udostępnionych przez ratusz wynika, że w stosunku do piątku z ubiegłego tygodnia, o 45% spadła ilość uczniów na nauce zdalnej. Obecnie na zdalnym uczy się prawie 1000 uczniów, najwięcej w SP 4.

Uczennica SP1 nagrodzona

mm pon, 08 listopada 2021 19:58

Hanna Horoszewska, uczennica kl. VIII A Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży, zdobyła tytuł laureata za pracę „O tym szumią drzewa i mówią kamienie” w konkursie „Bez Przedawnienia – Prawda i Pamięć o Piaśnicy i Obławie Augustowskiej”.

Dzieci i nastolatki zaśpiewały o Ojczyźnie

mm so, 06 listopada 2021 08:39

21 solistek i solistów oraz 8 zespołów przybyło do Szkoły Podstawowej w Drozdowie, gdzie odbył się VIII Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej w hołdzie Witoldowi Lutosławskiemu. Zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości 2021 to historyczna i emocjonalna sceneria takiej prezentacji.

Studenci PWSIiP wyróżnieni

mm pt, 05 listopada 2021 16:28

Praca magisterska Martyny Wiśniewskiej, absolwentki informatyki Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, wygrała w konkursie o Nagrodę Prezesa Agencji Rozwoju Przemysłu w kategorii „technologie informatyczne”. Wyróżnienie w tej samej kategorii zdobyła praca inżynierska Bartosza Kaczorowskiego, także absolwenta informatyki.

Przedszkole Niepubliczne „Nutka” w Łomży

JJS pt, 05 listopada 2021 14:21

„Jakie cudowne i roześmiane dzieci!!! Piękne przedszkolaki! I jakie grzeczne!” – powiedziała Pani Zosia mijając grupkę maluchów idących na spacer wraz z nauczycielką i opiekunkami. „Ja tu mieszkam niedaleko i często widzę jak się bawicie. Dobrze, że jest te przedszkole. Moja Ania tu chodzi.” – dodała. Dzieci uśmiechnęły się do Pani Zosi. Krysia pomachała nawet nieśmiało, a Andrzejek zaczął przekładać swój zeszyt z obrazkami i wyciągnął z niego obrazek babci. Pani nauczycielka wyjaśniła Pani Zosi, że Andrzejek nie mówi, a komunikuje się za pomocą obrazków. „Patrzcie no, jaki mądry! Wie, że ja już babcią jestem.” – zaczęła ze śmiechem Pani Zosia. „Miłego dnia Andrzejku! Miłego dnia kochane dzieci” – dodała i poszła dalej.

Ekonomik wrócił do nauki, ale inni idą na zdalne

mm cz, 04 listopada 2021 12:46

Prawie 1600 uczniów łomżyńskich szkół z 69 klas przeszło na nauczanie zdalne. Ratusz podał informacje o pandemii w łomżyńskich szkołach.

Miasto Łomża podarowało stypendia uczniom i sportowcom

mm so, 23 października 2021 10:02

Roczne stypendia naukowe lub sportowe za wysokie osiągnięcia w nauce lub sporcie, finansowane z budżetu Miasta Łomża, zaaprobował prezydent Mariusz Chrzanowski i przekazał zarządzenie do realizacji Pawłowi Piwowarskiemu, naczelnikowi Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego. Dzięki temu, pracowici i ambitni uczniowie z łomżyńskich szkół otrzymają przez 10 miesięcy co nieco zł.

15 klas szkolnych na kwarantannie w Łomży

mm pt, 22 października 2021 14:07

- Siedem klas w kwarantannie, z powodu kontaktu z jedną osobą z koronawirusem, oznacza dla naszej Szkoły prawie 200 uczniów, którzy musieli przejść na nauczanie zdalne - informuje Paweł Drożyner, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Łomży. Wyraźnie 4. fala pandemii daje się we znaki również innym szkołom w mieście i województwie podlaskim.

Buon giorno, grazie, arrivederci

mm cz, 21 października 2021 09:12

Między innymi te słowa wryły się w pamięć uczniom Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. chor. Jana Szymańskiego w Marianowie, którzy wrócili z 10-dniowych praktyk we Włoszech.

Praktyki uczniów „Budowlanki” w Wilnie

JJS śr, 20 października 2021 10:07

Piąty już raz uczniowie klas żywieniowych i hotelarskich z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży uczestniczyli w stażach zawodowych na Litwie. Staż uczniów realizowany jest na zasadach Programu Erasmus+ i finansowany ze środków POWER w ramach projektu „Mój atut – staż zawodowy za granicą”. W tym roku szkolnym odbył się on w Wilnie w terminie 06.09-24.09.2021r. Opiekunami z ramienia szkoły byli: Katarzyna Więsak, Wioletta Tomczak, Mariusz Chojnowski i Alicja Wirtel.

« · «« · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę