Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Dzień bezpiecznego internetu.

7 lutego 2006 roku w całej Europie - i po raz drugi w Polsce - obchodzony będzie Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu, ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu "Safer Internet Action Plan", ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Jego organizatorami są Fundacja Dzieci Niczyje oraz NASK, tworzące konsorcjum "Awareness" - odpowiedzialne za realizację programu "Safer Internet" w Polsce.

Get OpenOffice
Get OpenOffice
Get Firefox
Get Firefox
Avast logo
Avast logo
Get Thunderbird
Get Thunderbird
Coraz częściej w mediach slyszy się o nowych wirusach, dziurach w oprogramowaniu i zabezpieczeniach systemu operacyjnego.
Wszystkie te rzeczy przyczyniają się do tego, że nasze komputery są coraz bardziej bezbronne na ataki internetowe. Po udanym ataku, intruz ma szerokie pole do popisu i tylko od niego zależy czy pozyskane informacje wykorzysta przeciw nam.

Po pierwsze należy zainstalować dobry program antywirusowy. Niestety nie każdego stać na kupno legalnego oprogramowania antywirusowego typu Norton Antivirus, czy MKS VIR.

Z pomocą przychodzi Avast! Home 4.5.
Jest to darmowy program antywirusowy (do użytku domowego). nagrodzony został wieloma prestiżowymi nagrodami.
Znajdziemy w nim wiele funkcji i rozwiązań obecnych w drogich i popularnych pakietach antywirusowych. Program składa się z dwóch głównych modułów: skanera do sprawdzania, czy na dyskach nie ma wirusów, i monitora blokującego działania każdego podejrzanego programu. avast! pobiera uzupełnienia z internetu - w tym najnowsze informacje o wirusach. Chroni również naszą pocztę elektroniczną, sprawdzając, czy w załącznikach do e-maili nie ukrywają się robaki internetowe lub konie trojańskie. Program po polsku, freeware. Strona domowa: http://www.avast.com/

Po drugie, należy zrezygnować przeglądarki Internet Explorer, która jest domyślną przeglądarka systemów Windows, na rzecz przeglądarek innych producentów. Np. Opera, Netscape, Mozilla, Firefox. Bardzo często wirusy i trojany wykorzystują luki przeglądarki IE i instalują się na naszym komputerze.

Firefox - przeglądarka www jest to darmowa przeglądarka www, stanowiąca wolne oprogramowanie, dostępna dla systemów Windows, GNU/Linux i Mac OS X. Jest mała i szybka, a jednocześnie oferuje szerokie możliwości. Firefox blokuje denerwujące okienka popup. Doświadczysz dzięki temu Sieci takiej, jaka miała być - spokojna, wygodna i dostępna.
Przeglądanie w panelach sprawia, że surfowanie po Internecie staje się szybsze i bardziej wydajne. Podczas czytania każdej strony odnośniki, które otworzyłeś, ładują się w innych panelach w tle. A kiedy już jesteś gotowy, by je przeczytać, one już na Ciebie czekają.

Po trzecie, należy zadbać, by nasza poczta nie

Thunderbird to darmowy klient poczty i grup dyskusyjnych, stanowiący wolne oprogramowanie, dostępny dla systemów Windows, GNU/Linux i Mac OS X (a także innych). Jest mały i szybki, a jednocześnie oferuje szerokie możliwości:

* filtr niechcianej poczty
* możliwość zmiany schematu (skórki)
* wyświetlanie ikonek emocji (emotikon) w czytanych wiadomościach
* obsługa kanałow RSS i ATOM
* grupowanie wiadomości
* rozbudowane możliwości wyszukiwania
* wbudowane sprawdzanie pisowni
* dostosowywalne paski narzędzi
* łatwe zwiększanie możliwości programu przy pomocy rozszerzeń
* większe bezpieczeństwoAvast! Home 4.5

Darmowy i skuteczny program antywirusowy. Znajdziemy w nim wiele funkcji i rozwiązań obecnych w drogich i popularnych pakietach antywirusowych. Program składa się z dwóch głównych modułów: skanera do sprawdzania, czy na dyskach nie ma wirusów, i monitora blokującego działania każdego podejrzanego programu. avast! pobiera uzupełnienia z internetu - w tym najnowsze informacje o wirusach. Chroni również naszą pocztę elektroniczną, sprawdzając, czy w załącznikach do e-maili nie ukrywają się robaki internetowe lub konie trojańskie. Program po polsku, freeware. Strona domowa: http://www.avast.com/

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę