Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@
BIP Moodle Okręgowa Komisja Egzaminacyjna Łomżyńskie Centrum Rozwoju Edukacji Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Ośrodek Rozwoju Edukacji Biblioteka Pedagogiczna w Łomży Kuratorium Oświaty w Białymstoku UM Łomża Miejska Biblioteka Pupliczna

Sonda

Wszystkich głosów 5911

Czy potrzebne są w szkole dni kultury uczniowskiej.


Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

Magdalena Karwowska pon, 25 marca 2019 19:07

Wszelkie informacje na temat naboru do Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży zamieszczane są na nowej stronie internetowej szkoły w zakładkach "Rekrutacja" oraz "Kierunki kształcenia".

Nowa strona internetowa szkoły

Magdalena Karwowska wt, 05 lutego 2019 12:55

Informujemy, że pod adresem http://www.ekonomiklomza.pl/ tworzona jest nowa strona internetowa naszej szkoły.

„Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepszą jakość edukacji”

Elżbieta Szleszyńska wt, 26 marca 2019 21:14

W lutym i marcu 2019 roku realizowane były zajęcia z doradztwa zawodowego „Moja przyszłość” dla uczniów grupy pierwszej w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży w ramach projektu „Kształcenie kompetencji kluczowych szansą na lepszą jakość edukacji”. W skład tejże grupy wchodzili maturzyści z klasy licealnej, którzy już wkrótce wkroczą w dorosłość jako absolwenci łomżyńskiego „Ekonomika”.

Wie die Jugend Łomża sieht

Elżbieta Szleszyńska wt, 05 marca 2019 22:08

Uczniowie łomżyńskiego Ekonomika wzięli udział w uroczystym podsumowaniu projektów realizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego Oddział Łomża z okazji 600- lecia nadania Łomży praw miejskich. To wyjątkowe wydarzenie 28 lutego uświetnił swoją obecnością wiceprezydent naszego miasta oraz inni zaproszeni goście ze środowiska oświatowego.

Piękno nauk ekonomicznych

Elżbieta Szleszyńska wt, 05 marca 2019 21:22

W dniu 5.03.2019 w sali nr 14 odbył się wykład prof.dr.hab Henryka Jana Wnorowskiego, pracownika naukowego Uniwersytetu w Białymstoku, Prezesa Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im.Wagów pt.”Piękno nauk ekonomicznych”.

Bal studniówkowy maturzystów rocznik 2019 w Ekonomiku

Elżbieta Szleszyńska nie, 20 stycznia 2019 18:37

12 stycznia 2019 roku społeczność klas maturalnych, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście przeżywali tradycyjną uroczystość balu studniówkowego w murach naszej szkoły. Wieczór rozpoczął się od przemówień - Dyrektora Pawła Drożynera oraz przedstawicielki Rady Rodziców Pani Katarzyny Rakowskiej, którzy życzyli maturzystom wspaniałych wyników na egzaminie maturalnym oraz wesołej zabawy i niezapomnianych wspomnień po balu studniówkowym.

Konkurs na najładniejszą bombkę

Elżbieta Szleszyńska śr, 02 stycznia 2019 09:55

W dniu 21.12.2018, podczas bożonarodzeniowego spotkania społeczności szkolnej, wręczono nagrody w szkolnym konkursie na najładniejszą bombkę. Konkurs zorganizował Samorząd Uczniowski, słodkie nagrody ufundował dyrektor szkoły, a decyzja jury była następująca – 1 miejsce klasa I TCR, 2 miejsce klasa IIIA, 3 miejsce I TL i klasa III TA. Wyróżnienia zostały przyznane klasom –IVTB, IITC, IITB.

Dobro zmienia świat na lepsze

Elżbieta Szleszyńska pon, 31 grudnia 2018 20:44

Święty Filip Neri napisał: „Szczęśliwi jesteście, wy młodzi, macie tyle czasu na czynienie dobra”. To czynienie dobra jest częścią Misji naszej szkoły i naszą wizytówką. Dyrekcja i cała społeczność "Ekonomika" dziękuje swoim uczniom za wszystkie działania na rzecz drugiego człowieka.

Boże Narodzenie 2018

Elżbieta Szleszyńska wt, 25 grudnia 2018 01:05

Świąt wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek, Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia życzy w imieniu całej społeczności szkolnej ZSEiO Nr 6 i własnym - Paweł Drożyner, Dyrektor ZSEiO nr 6 w Łomży.

Szkolne jasełka "Herod i sługa"

Elżbieta Szleszyńska pon, 24 grudnia 2018 23:15

21 grudnia 2018 roku tradycyjnie w szkole odbyły się spotkania wigilijne społeczności Ekonomika. Młodzież wraz z wychowawcami i nauczycielami składała sobie życzenia i łamała się opłatkiem na znak wiary i przyjaźni. Bo dobrze, że tak się dzieje, bo tam dzieli się dobro, płyną dobre słowa. Chodzi przede wszystkim o to, by opłatkiem dzielić się w kręgu osób sobie bliskich, by nagromadzone – czasami przez cały rok – trudności „przełamać”, wraz z opłatkiem. Po klasowych wigilia zorganizowane zostały szkolne jasełka p.t. "Herod i sługa".

Mikołaj w MPK

Elżbieta Szleszyńska śr, 19 grudnia 2018 10:45

W dniu 17.12.2018 r. (poniedziałek) przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących Nr 6 w Łomży – Bartek z II TL i Ania z III TC, ubrani w stroje Mikołaja i Jego Pomocnika, z workami pełnymi małych paczek z ekologicznym siankiem pod wigilijny obrus i życzeniami od społeczności szkolnej „Ekonomika”, „podróżowali” autobusem MPK nr 10 po łomżyńskich ulicach.

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

Magdalena Karwowska pon, 17 grudnia 2018 18:43

Bartosz Budziszewski, uczeń klasy I A, reprezentował naszą szkołę w etapie rejonowym XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża. Po dwóch dogrywkach (pisemnej i ustnej), Bartek pokonał koleżanki z innych łomżyńskich szkół ponadgimnazjalnych i zajął II miejsce w piątkowych zmaganiach.

Ekonomik wysoko w rankingu

Magdalena Karwowska pon, 17 grudnia 2018 09:18

Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu opublikowała ranking szkół średnich za rok szkolny 2017/2018. Nasza szkoła znalazła się na 8 miejscu wśród 150 najlepszych w Polsce szkół kształcących w zawodzie technik logistyk i technik spedytor. Na sukces ten złożyły się wysokie wyniki naszych uczniów i absolwentów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej organizowanej przez WSL.

Uczniowie Ekonomika czytają dzieciom po angielsku

Magdalena Karwowska cz, 13 grudnia 2018 09:10

11 grudnia 2018 r. uczniowie Ekonomika wzięli udział w spotkaniu czytelniczym w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Młodzież z klasy III TL czytała drugoklasistom ze Szkoły Podstawowej nr 9 baśń Andersena pt. „Królowa śniegu” w dwóch wersjach językowych – angielskiej i polskiej.

Walczymy o prawa człowieka

Magdalena Karwowska wt, 11 grudnia 2018 10:04

Maraton Pisania Listów to ogólnoświatowa akcja zainicjowana przez organizację Amnesty International. W tym roku już po raz XIX, a w naszej szkole po raz VIII, pisaliśmy listy do przywódców państw w obronie ludzi, których prawa człowieka zostały złamane, w sprawie tzw. więźniów sumienia.

Kursy maturalne w PWSiP

Elżbieta Szleszyńska śr, 05 grudnia 2018 18:37

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości zaprasza Maturzystów do uczestnictwa w XI Edycji Kursów Maturalnych. Kurs, to pomoc w systematyzowaniu zdobytej wiedzy w szkole oraz świetna okazja aby przećwiczyć arkusze maturalne.

FERIE W MUNDURZE

Elżbieta Szleszyńska wt, 04 grudnia 2018 22:22

Z 13. BATALIONEM LEKKIEJ PIECHOTY W ŁOMŻY w dniach 19.01 ÷ 03.02.2019 r. można spędzić ferie zimowe inaczej niż zwykle. Akcja „ Ferie w Mundurze” skierowana jest do uczniów oraz nauczycieli. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami promocyjnymi i uczestnictwa w zajęciach.

SPOTKANIE POETYCKIE "POEZJA W EKONOMIKU 2018 "

Elżbieta Szleszyńska śr, 14 listopada 2018 17:27

Tradycją naszej szkoły są spotkania poetyckie organizowane raz w roku przez nauczycieli bibliotekarzy. Jest to doskonała okazja do propagowania twórczości poetyckiej, a w tym roku również refleksyjnego spojrzenia na historię naszego narodu. Tegoroczne święto poezji „ Przystanek Niepodległość” zorganizowaliśmy dla upamiętnienia setnej rocznicy odzyskana niepodległości przez Polskę.

Bohater Niepodległej

Magdalena Karwowska wt, 13 listopada 2018 18:58

W związku z 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę wzięliśmy udział w ogólnopolskim konkursie „Niezwyciężeni 1918-2018. Pokolenia niepodległej” zainicjowanym przez Instytut Pamięci Narodowej. Będąc na etapie poszukiwań i selekcji materiałów historycznych dowiedzieliśmy się, że większość bohaterów Niepodległej działających w Łomży było absolwentami poprzedniczki łomżyńskiego Ekonomika – Polskiej Szkoły Handlowej przemianowanej na Państwowe Gimnazjum Humanistyczne. Jednym z nich był Jerzy Jarnuszkiewicz „Wytrwały” i to jemu poświęciliśmy nasz videoblog.

Niepodległa do hymnu!

Magdalena Karwowska pt, 09 listopada 2018 18:53

9 listopada 2018 r. o godzinie 11:11 na Starym Rynku w Łomży zebrali się uczniowie ośmiu miejscowych szkół, by wraz z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim i jego zastępcą Andrzejem Garlickim wspólnie zaśpiewać hymn państwowy. Inicjatorem tego wydarzenia była Młodzieżowa Rada Miejska.

« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę