Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 17 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Nie wiadomo czy łomżyńskie przedszkola ruszą w środę

Foto: Nie wiadomo czy łomżyńskie przedszkola ruszą w ...
cz cz, 30 kwietnia 2020 15:34

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że 6 maja mają zostać otwarte przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego, ale z dwoma zastrzeżeniami. Pierwsze dotyczy możliwego ograniczenia liczby dzieci, drugi że „w wyjątkowych sytuacjach samorządy mogą je zamknąć”. W Łomży władze miasta jeszcze nie wiedzą co zrobią...

Konkurs Matematyczny rozstrzygnięty w czasach pandemii

Foto: Konkurs Matematyczny rozstrzygnięty w czasach p...
cz pon, 27 kwietnia 2020 17:00

Wiktoria Koniecko z I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Łomży wygrała X jubileuszowy Łomżyński Konkurs Matematyczny, który organizuje Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, laureatów Konkursu wybrano po drugim, zdalnym etapie rezygnując z Wielkiego Finału, który rokrocznie organizowany był w siedzibie łomżyńskiej „Państwówki”.

Szkoły zamknięte co najmniej do 24 maja. Matury i egzamin ósmoklasisty w czerwcu.

Foto: Szkoły zamknięte co najmniej do 24 maja. Matury...
cz pt, 24 kwietnia 2020 12:48

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski ogłosił w piątek, że obecne warunki epidemiczne nie pozwalają na odwieszenie działalności szkół. - Zdecydowaliśmy o dalszym ograniczeniu działalności tych placówek - do 24 maja – mówił minister zapowiadając, że tegoroczne egzaminy maturalne rozpoczną się 8 czerwca, a egzamin ósmoklasisty będzie w dniach 16 - 18 czerwca. Jak zaznaczał minister to „daty dość odlegle i bezpieczne”.

Koniec roku maturzystów? Nie wiadomo kiedy...

Foto: Koniec roku maturzystów? Nie wiadomo kiedy...
cz cz, 23 kwietnia 2020 08:14

Gdyby nie stan epidemii koronawirusa i zawieszenie zajęć w szkołach od 12. marca, to - według kalendarza oświatowego - maturzyści odebraliby świadectwa ukończenia liceum bądź technikum w piątek, 24. kwietnia. - Czekamy w najbliższych dniach na decyzję pana ministra Dariusza Piontkowskiego, bo szkoły są przecież zamknięte do 26. kwietnia – wyjaśnia komplikację Jerzy Łuba, dyrektor I LO w Łomży. Rada Pedagogiczna „Pierwszego” w poniedziałek odbyła posiedzenie, w trakcie którego dokonała klasyfikacji 166 maturzystów.

Matematyki można nauczyć z dala od I LO w Łomży

Foto: Matematyki można nauczyć z dala od I LO w Łomży
cz pt, 17 kwietnia 2020 08:21

- Na początku to wydawało się strasznie trudne, ponieważ musieliśmy zmierzyć się z programami, jakich do tej pory nie znaliśmy – opowiada Tomasz Szałkowski, matematyk I LO w Łomży, który od ponad miesiąca prowadzi ze swego mieszkania nauczanie online, czyli edukację na odległość z użyciem Internetu. Wprowadza kolejne tematy z algebry, geometrii i całek, rozmawia z uczniami i wychowankami, ocenia i omawia sprawdziany, również po maturach próbnych na arkuszach OKE. - Staram się nie stawiać ocen niedostatecznych, doceniam zaangażowanie – zapewnia matematyk.

Komputery już są

Foto: Komputery już są
cz pt, 10 kwietnia 2020 12:50

- Dziś otrzymaliśmy zamówione już wcześniej laptopy, mamy wytypowane rodziny do których trafią i po świętach będą z nich korzystać uczniowie dwóch naszych szkół – mówi Adam Niebrzydowski, burmistrz Jedwabnego. To kolejna z gmin regionu, która otrzyma 60 tys. zł na zakup laptopów, które będą użyczane uczniom na czas zdalnej edukacji.

Katarzyna Łebkowska: „Nie tylko książka, zeszyt i tablica...”

Foto: Katarzyna Łebkowska: „Nie tylko książka, zeszyt...
cz śr, 08 kwietnia 2020 16:11

Dwa lata temu w kwietniu byłem gościem w Szkole Podstawowej nr 7 w Łomży. Napisałem wtedy w relacji dla 4lomza.pl, że wychowawczyni Katarzyna Łebkowska „organizowała w SP nr 7 akcje dydaktyczne przy kuchennym stole, typu „śniadanie daje moc”, a jej dzieci opracowywały plakaty i albumy o zdrowym żywieniu. Jest zwolenniczką uczenia przez praktykę. - Nie tylko książka, zeszyt i tablica – streszcza pogląd, że wiedzę o życiu i świecie można czerpać w szkole, muzeum, teatrze, kinie, bibliotece i galerii. I w kuchni, jeśli da się zaaranżować z ławek”. A dziś dowiedziałem się od kolegi, że Kasia Łebkowska zmarła... Zamarł słoneczny, ciepły Wielki Tydzień Anno Domini 2020.

Laptopy do zdalnego nauczania

Foto: Laptopy do zdalnego nauczania
cz wt, 07 kwietnia 2020 12:45

Gmina Nowogród jest pierwszą gminą w regionie Łomży, która otrzyma pieniądze na zakup laptopów do zdalnego nauczania. Wczoraj wniosek gminy został pozytywnie oceniony i zaakceptowany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa. - W piątek złożyliśmy wniosek o 60 tys. zł. To maksymalna kwota o jaką mogliśmy się ubiegać – mówił burmistrz Grzegorz Palka wyrażając nadzieje, że 25 laptopów do wybranych rodzin uczniów z tej gminy trafi zaraz po świętach Wielkiej Nocy.

Nie dajmy się zwariować

Foto: Nie dajmy się zwariować
cz nie, 29 marca 2020 12:02

„Obłożony książek kupą... – jak się uczę podczas kwarantanny?” - to temat konkursu fotograficznego jaki dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomży wymyślili kreatywni nauczyciele. Konkurs „Nie dajmy się zwariować” miał uatrakcyjnić uczniom pobyt w domu i dla pole do popisów...

Nauka przez internet w „Siódemce”, LMS oraz PWSIiP

Foto: Nauka przez internet w „Siódemce”, LMS oraz PWSIiP
cz pt, 27 marca 2020 09:49

Przedłużony do Wielkanocy stan epidemii z powodu koronawirusa powodował, że uczniowie od 12. marca nie mieli nauki w szkole. Wprowadzony przez ministra edukacji 25. marca obowiązek nauki online i podobne zalecenie ministra nauki spowodowały, że komputery, laptopy i smartfony posłużą nie tylko do rozrywki i rozmówek towarzyskich uczniom i studentom. Zanim ministrowie: Dariusz Piontkowski i Jarosław Gowin zobligowali nauczycieli i wykładowców w Polsce do pracy tuż przed kamerą, Ewa Sawicka z SP nr 7 w Łomży i Magdalena Trojanowska z PWSIiP robiły to od dawna.

MEN: 30 marca i 1 kwietnia próbny egzamin ósmoklasisty

Foto: MEN: 30 marca i 1 kwietnia próbny egzamin ósmok...
cz pt, 27 marca 2020 08:13

30 marca i 1 kwietnia odbędzie się próbny egzamin ósmoklasisty dla chętnych – informuje ministerstwo edukacji. Dyrektorzy mają umożliwić udział w sprawdzianie wszystkim chętnym uczniom. Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego).

Rektor Surowik raz jeszcze

Foto: Rektor Surowik raz jeszcze
cz śr, 18 marca 2020 21:54

Dr hab. Dariusz Surowik, prof. PWSIiP, przez kolejne cztery lata będzie kierował Państwową Wyższą Szkołą Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Profesor Surowik był jedynym zgłoszonym przez Radę Uczelni kandydatem na stanowisko rektora.

Przymusowe ferie nie muszą być czasem straconym - darmowe wideolekcje LINGUO

Foto: Przymusowe ferie nie muszą być czasem straconym...
mm so, 14 marca 2020 16:03

Przerwa w zajęciach szkolnych potrwa co najmniej do 25 marca 2020 r. Sytuacja może zmusić również dorosłych do pozostania w domach. Jednak nie powinien to być czas stracony. Pomysłów na jego zagospodarowanie jest wiele, ale jednym z najlepszych, z pewnością będzie uczestniczenie w kursach i szkoleniach oferowanych w sieci. Wybór jest szeroki zarówno w zakresie tematyki jak i rozpiętości cenowej.

Premier ogłasza zamknięcie wszystkich szkół

Foto: Premier ogłasza zamknięcie wszystkich szkół
cz śr, 11 marca 2020 10:48

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce „podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych, a także szkół wyższych na dwa tygodnie od poniedziałku”. - Już od jutra nie będą jednak dostępne do działań edukacyjnych – zaznaczył premier. Po wypowiedzi premiera na rządowym kanele Twittera opublikowano grafikę z wytłumaczeniem, że "w szczególnych przypadkach w dniach 12-13 marca placówki pozostaną otwarte i w klasach nauczyciele będą pilnować dzieci po to, żeby umożliwić logistykę dla rodziców i opiekę nad dziećmi. Od 16 marca wszystkie placówki zostaną zamknięte."

Milion nagrody dla „Państwówki”

Foto: Milion nagrody dla „Państwówki”
cz pt, 07 lutego 2020 14:50

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży znalazła się wśród 15 publicznych uczelni zawodowych w Polsce, które otrzymają po milionie złotych „nagrody” za najlepsze zawodowe losy swoich absolwentów. Wyniki Dydaktycznej Inicjatywy Doskonałości ogłosił minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Łomżyńska PWSIiP nagrodę otrzymała drugi raz z rzędu.

W siódemce będzie zerówka, oddział przedszkolny!

Foto: W siódemce będzie zerówka, oddział przedszkolny!
JJS pt, 07 lutego 2020 13:17

Serdecznie zapraszamy do zerówki w Szkole Podstawowej nr 7. Po otwarciu oddziału zerowego w bieżącym roku szkolnym i wysokimi ocenami rodziców, w przyszłym roku (2020/2021) planujemy otworzyć dwie takie grupy. Wszystkich rodziców zainteresowanych naborem do zerówek na rok szkolny 2020/2021 zapraszamy na spotkanie informacyjne z dyrekcją i nauczycielami oddziału zerowego.

Pieniądze na nowy żłobek w Łomży

Foto: Pieniądze na nowy żłobek w Łomży
cz śr, 05 lutego 2020 09:05

Ponad 1 mln 440 tys. zł dofinansowania unijnego i rządowego otrzymał miasto Łomża na utworzenie trzeciego miejskiego żłobka. Do tej pory samorządowe placówki tego typu oferują niespełna 100 miejsc dla najmłodszych mieszkańców, a dzięki wsparciu powstanie kolejne 25 miejsc. Miejski Żłobek nr 3 ma zacząć działać od września przy Publicznym Przedszkolu nr 14.

Naukowcy z Łomży pomogą zbudować dużego drona

Foto: Naukowcy z Łomży pomogą zbudować dużego drona
cz wt, 04 lutego 2020 14:57

Nowoczesne drony do przewozu towarów i osób mogą mieć łomżyński ślad. Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży podpisała list intencyjny z firmą Phoenix Systems z Warszawy. Łomżyńska uczelnia ma być naukowym partnerem w projekcie badawczo-rozwojowym, który miały doprowadzić do powstania bezzałogowego statku powietrznego. Nie wiadomo kiedy dron miałby powstać, ale Phoenix Systems ma zabiegać o dofinansowania na projekt w konkursach krajowych i międzynarodowych.

Czas wybrać lepszą podstawówkę

Foto: Czas wybrać lepszą podstawówkę
cz wt, 04 lutego 2020 12:50

W łomżyńskich szkołach podstawowych ruszyły nabory na rok szkolny 2020/2021. Do poniedziałku rodzice dzieci ze szkolnych zerówek mają czas na złożenie wniosków o kontynuację edukacji w klasie I, jeśli dziecko jest spoza obwodu tej szkoły. Od wtorku ruszy otwarta dla wszystkich rekrutacja do przyszkolnych zerówek i klas I podstawówek. Zanim rodzice zdecydują się na wybór szkoły dla swojego dziecka, powinni zobaczyć najnowszy ranking łomżyńskich podstawówek. Liderem jest Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza.

Studniówka w I LO z Kilarem, w II LO z Elsnerem

Foto: Studniówka w I LO z Kilarem, w II LO z Elsnerem
mm nie, 19 stycznia 2020 22:40

Karolina Duchnowska zatańczyła poloneza na swojej studniówce w 2006 roku w II LO w Łomży – w tym samym „Drugim”, gdzie w 2020 r. Daniel Kozikowski z III D zatańczył poloneza z ukochaną dziewczyna Julią Szczęsną. Niedzielny wieczór był dla nauczycielki chemii w I LO i dla ucznia z II LO symboliczny: ona jako wychowawczyni po raz pierwszy była na studniówce klasy III B, on jako chorąży pocztu sztandarowego w „Drugim” po raz pierwszy tańczył poloneza na swoim pierwszym w życiu dorosłym balu. Oboje są podekscytowani wyjątkowym wydarzeniem, oczarowani elegancją strojów i zachowań w każdej auli, a najbardziej chyba - wzruszeni niepowtarzalnym dniem w życiu.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę