Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Wakacyjne remonty w szkołach po wakacjach

mm śr, 31 sierpnia 2022 07:34

- W kilku placówkach oświatowych w Łomży prace remontowe dobiegają końca, ale w niektórych potrwają dłużej, jednakże nie będą kolidowały z lekcjami – informuje inspektor Sylwia Marciniak z Ratusza. Gdzie odnowiono sale lekcyjne, sanitariaty i korytarze, a gdzie wymieniono okna i dachy?

HiT: niepewna historia i dyskusyjna teraźniejszość

mm pt, 26 sierpnia 2022 18:51

Tak skutecznej reklamy książki dawno nie miał żaden naukowiec w Polsce jak profesor Wojciech Roszkowski (lat 75). Wrzawa medialna wokół podręcznika do przedmiotu historia i teraźniejszość w latach 1945-1979 spowodowała, że bardzo wzrosło zainteresowanie publikacją Wydawnictwa Biały Kruk i książkę dla licealistów i techników zamawiają dorośli. Jednak decyzji o wprowadzeniu „kontrowersyjnego” podręcznika do nauki pierwszoklasistów szkoły średnie w Łomży nie podjęły.

Niezwykły mural na szkole w Śniadowie

mm śr, 03 sierpnia 2022 20:26

W 30. rocznicę nadania Szkole Podstawowej w Śniadowie imienia Pułku 3-go Strzelców Konnych, na ścianie sali gimnastycznej powstał mural. Przedsięwzięcie sfinansowali wspólnie: Rada Rodziców, Gmina Śniadowo i uczniowie, którzy organizują specjalną aukcję obrazów.

Łomżyńskie Prawo z doktoryzacją i habilitacją

mm śr, 03 sierpnia 2022 16:18

Łomżyńska ANS uzyskała w dyscyplinie nauk prawnych uprawnienia do nadawania stopni naukowych: doktora i doktora habilitowanego. „To historyczny dzień dla naszej społeczności ponieważ w wyniku ewaluacji otwiera się przed nami droga do uzyskania statusu Akademii” - czytamy w komunikacie.

Starzy i nowi dyrektorzy łomżyńskich jednostek

mm pon, 01 sierpnia 2022 15:56

Osiem jednostek edukacyjnych ma dyrektorów na kolejne 5 lat. Prezydent Mariusz Chrzanowski powierzył stanowiska głównie dotychczasowym kierownikom, choć dwie osoby pełnią tę rolę po raz pierwszy.

Maturalne zwycięstwo II LO oraz "Mechaniaka"

mm pon, 18 lipca 2022 14:07

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży poinformowała o zdawalności podczas egzaminów maturalnych w Łomży. Najlepiej wśród licealistów poradzili sobie w maju 2022 r. absolwenci II LO w Łomży - wszyscy spośród 126 zdających w gmachu przy placu Tadeusza Kościuszki otrzymali świadectwo zdania matury. Najlepiej wpośród techników zdawali absolwenci "Mechaniaka" - 90%.

Wszyscy maturzyści zdali maturę w II LO w Łomży

mm wt, 05 lipca 2022 16:08

Gros szczęśliwców odebrało świadectwa dojrzałości z rąk swoich wychowawców w szacownym II LO imienia Marii Konopnickiej. Tym samym tegoroczni maturzyści "Drugiego" powtórzyli sukces koleżanek i kolegów z poprzedniego roku, spośród których aż 100% zdało maturę z 3 przedmiotów obowiązkowych: język polski, matematyka, zwykle angielski oraz 1 rozszerzonego. W znakomitym I LO imienia Tadeusza Kościuszki jedna osoba nie zdała matematyki, a w III LO nie zdało 13 osób.

Od września droższe zakwaterowanie w łomżyńskich bursach

mm wt, 05 lipca 2022 09:33

Po raz drugi w ciągu 6 miesięcy rosną ceny za zakwaterowanie w miejskich bursach. Od września 2022 roku w stosunku do września 2021 roku opłata wrasta o 40%.

Więcej pieniędzy dla Akademii Nauk Stosowanych w Łomży

mm pt, 01 lipca 2022 16:12

Ministerstwo Nauki zwiększyło subwencję dla uczelni zawodowych. Akademia Nauk Stosowanych w Łomży otrzymała ekstra ponad 4,4 mln zł. Dziś wiceminister Dariusz Piontkowski wręczył rektorowi Dariuszowi Surowikowi symboliczny czek.

Ósmoklasiści mogą poznać wyniki swojego egzaminu

mm pt, 01 lipca 2022 14:41

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łomży ogłosiła wyniki egzaminu ósmoklasisty. Przystąpiło do niego w maju br. 14 415 spośród 14 541 zgłoszonych uczniów VIII klasy szkoły podstawowej w województwie podlaskim, w tym 140 uczniów, którzy są obywatelami Ukrainy. Frekwencja zatem była znakomita, ale wyniki średnie, co każdy absolwent może po zalogowaniu sprawdzić u siebie.

Koniec roku szkolnego w I LO oraz II LO z Gwiazdą

mm pt, 24 czerwca 2022 17:02

Słońce na błękitnym niebie wabi puszystymi obłokami. 25 stopni Celsjusza na dworze i setki dzieci w szkołach, ceremonialnie kończących edukowanie przyszłości narodu i wręczających świadectwa. Na świadectwie Zuzanna Ramotowska z I LO widzi oceny, z których jest średnio zadowolona, lecz przyjaciółka z 1. klasy biolchem Oliwia Kaliszewska pociesza: - Zdałam, to najważniejsze - i zaraz obie są w dobrych humorach, jak koleżanki i koledzy z I LO oraz II LO, że wreszcie mają wakacje.

Ósmoklasiści mają świadectwa ukończenia SP 4, SP 9 i SP 10

mm cz, 23 czerwca 2022 21:56

W słoneczne i upalne popołudnie czwartkowe dyrektorzy łomżyńskich podstawówek wygłaszali do absolwentów słowa wdzięczności za wspólne lata i nadziei na twórczą przyszłość 14- i 15-latków w szkołach średnich. Wybraliśmy się do trzech szkół z aparatem, ażeby zobaczyć święto nastolatków.

Liwia i Jakub przyjęli gratulacje od Prezydenta Łomży

mm cz, 23 czerwca 2022 15:29

Zdolna i mądra, ambitna i pracowita młodzież zasiadła w fotelach Hali Kultury w Łomży, słuchając prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Włodarz miasta gratulował 17-orgu stypendystom wysokich wyników w nauce, 19-orgu - za największe postępy edukacyjne, zaś 77-orgu sportowcom z różnych dyscyplin - wyczynów na miarę nadziei olimpijskich. W sali byli stypendyści, m.in. Liwia i Jakub.

Przedszkole Niepubliczne Nutka – idealne dla Twojego Dziecka

JJS pt, 17 czerwca 2022 13:19

Jako Fundacja DR OTIS od marca 2014 roku prowadzimy Przedszkole Niepubliczne Nutka, które znajduje się przy ul. Sybiraków 24. Obok grup integracyjnych, stworzyliśmy też grupy terapeutyczne dla dzieci ze spektrum autyzmu i innymi niepełnosprawnościami. Jest to pierwsza poza oddziałami integracyjnymi, tego typu inicjatywa przedszkolna w Łomży, bazująca na indywidualnym podejściu do każdego malucha. Obecnie w Nutce znajdują się trzy grupy przedszkolne.

Nagrodzona rymowanka Karoliny Lipińskiej

mm cz, 16 czerwca 2022 10:06

Karolina Lipińska zajęła I miejsce w wojewódzkim etapie III Ogólnopolskiego Konkursu dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym. We wtorek Minister Przemysław Czarnek oraz Prezes KRUS Aleksandra Hadzik wręczyli wyróżnienia laureatom.

Pokaz mody w Hali Kultury

mm wt, 14 czerwca 2022 19:42

Uczennice Wety zaprojektowały i przygotowały kolekcję oryginalnych ubrań dżinsowych. To efekt pierwszego roku nauki na nowym kierunku technik przemysłu mody pod okiem projektantki i stylistki Elwiry Horosz. Kolekcja „Jeans. Moda przeszłości i teraźniejszości” została zaprezentowana podczas specjalnego pokazu w Hali Kultury, a niektóre z projektantek pojawiły się też na wybiegu w roli modelek. – To coś trudnego, ale też fajnego! – mówi Aleksandra Lemańska, jedna z dziewięciu zdolnych uczennic Elwiry Horosz.

Nabór do Certyfikowanej Klasy Wojskowej w ZSTiO Nr 4 w Łomży

JJS wt, 14 czerwca 2022 13:40

Trwa rekrutacja do szkół średnich. Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych stoją przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia. Młodzi ludzie, którzy wiążą swoją plany zawodowe ze służbą wojskową bądź pracą w administracji samorządowej i rządowej na stanowiskach związanych z obronnością, mogą wybrać naukę w Certyfikowanej Klasie Wojskowej w czteroletnim liceum ogólnokształcącym w Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Nr 4 w Łomży.

Sprawdzają jak młodzież odnajduje się w cyfrowym świecie

mm wt, 14 czerwca 2022 10:26

W Wiźnie kilkunastu uczniów rozwiązywało test sprawdzający cyfrowe kompetencje. Od kwietnia do lipca w krajach Grupy Wyszehradzkiej trwa sprawdzanie jak młodzież radzi sobie z przetwarzaniem informacji w cyfrowym świecie. To zdaniem wiceministra edukacji Dariusza Piontkowskiego ma pomóc "w ewentualnych korektach nauczania".

Łomżyniak w Radzie do spraw Doskonalenia Systemu Oświaty

mm wt, 07 czerwca 2022 19:46

Sekretarz Stanu w MEiN Marzena Machałek wręczyła powołania nowym członkom Rady do spraw Doskonalenia Systemu Oświaty. Wśród docenionych znalazł się pochodzący z Łomży nauczyciel Piotr Chmielewski.

Dzieci dzieciom przygotowały Dzień Dziecka

mm so, 04 czerwca 2022 16:29

W czwartek, 2 czerwca, uczniowie klas III D i F z I LO zorganizowali w Giełczynie Dzień Dziecka dla dzieci z Ukrainy, które przebywają w rejonie Łomży. - Wystarczyło rzucić hasło, a młodzież się bardzo chętnie zaangażowała – chwali Tomasz Szałkowski, wicedyrektor I LO. - Młodzież lubi robić coś dobrego – podkreśla.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę