wtorek, 15 października 2019 napisz DONOS@

Władzy nie uda się likwidacja Bursy Szkolnej nr 3

Foto: Władzy nie uda się likwidacja Bursy Szkolnej nr 3
cz pon, 08 kwietnia 2019 13:02

Nie będzie likwidacji od 1 września Bursy Szkolnej nr 3 w Łomży. Uchwałę o zamiarze likwidacji – na wniosek prezydenta - radni miasta podjęli pod koniec lutego większością jednego głosu. Andrzej Stupułkowski, zastępca prezydenta Łomży ds. oświaty, zapewniał radnych, że ta likwidacja żadnych negatywnych skutków nie będzie miała, zarówno dla opieki nad wychowankami jak i dla pracowników burs, bo – jak mówił - „de facto jest to połączenie bursy nr 2 z bursa nr 3, a nie likwidacja”. O tym, że bursa nie będzie zlikwidowana zdecydowała negatywna opinia Podlaskiego Kuratora Oświaty.

Szkoły strajkują

Foto: Szkoły strajkują
cz pon, 08 kwietnia 2019 09:23

- Zdecydowana większość łomżyńskich szkół i placówek oświatowych przystąpiła do strajku – mówi Aleutyna Kołos, szefowa łomżyńskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego. Poparcie nauczycieli dla strajku jest bardzo duże. W poszczególnych szkołach strajkuje nawet po 80 – 90% nauczycieli. W Przedszkolu Publicznym nr 15 na listę strajkową mieli wpisać się wszyscy nauczyciele, którzy rano przyszli do pracy. Według organizatorów strajku ZNP i FZZ jest on bezterminowy, co oznacza, że ma trwać do skutku. - My jesteśmy gotowi nawet jutro wrócić do pracy, ale nich rząd spełni ten jeden postulat, który podnosimy – wzrost płac – podkreśla Kołos.

Biblioteki czekają na uczniów strajkujących szkół

Foto: Biblioteki czekają na uczniów strajkujących szkół
cz pon, 08 kwietnia 2019 08:59

W związku ze strajkiem szkolnym w Łomży w stan gotowości postawiono... bibliotekę. Godziny pracy czterech placówek Miejskiej Biblioteki Publicznej zmieniono w ten sposób, by ich pracownicy mogli zaopiekować się dziećmi, dla których nie będzie możliwości zapewnienia opieki w strajkujących szkołach.

Strajk szkolny

Foto: Strajk szkolny
cz pon, 08 kwietnia 2019 08:00

Dziś rozpoczyna się strajk szkolny organizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego. - Przyjdziemy do szkoły, ale nie będziemy prowadzili zajęć lekcyjnych ani opiekuńczych. W strajku wezmą udział nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi. To jest protest, w którym chodzi o naszą godność i o lepszą przyszłość polskiej szkoły – podają działacze ZNP, którzy skierowali do rodziców uczniów cztery zdania.

Komitety strajkowe są powołane

Foto: Komitety strajkowe są powołane
cz pt, 05 kwietnia 2019 13:25

- Nie jest to powód do radości. Liczyliśmy, że dziś rząd i związkowcy spróbują znaleźć nić porozumienia. (…) A rząd jak zwykle zrobił nas w konia – mówi Aleutyna Kołos, prezes ZNP oddział w Łomży. W poniedziałek nauczyciele i pracownicy większości szkół, przedszkoli, ale także np. burs w Łomży mają rozpocząć strajk. Prezes Kołos mówi, że wczoraj komitety strajkowe zostały powołane w ostatnich z placówek, w których we wcześniejszym referendum większość pracowników opowiedziała się za strajkiem. To te komitety w poniedziałek rano będą zbierać podpisy nauczycieli i pracowników na listach strajkujących. Wówczas okażę się też jak wielki będzie to strajk.

Strajk szkolny będzie także w Łomży!

Foto: Strajk szkolny będzie także w Łomży!
cz pt, 05 kwietnia 2019 12:06

„Rozmowy ostatniej szansy” nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego poinformował, że w najbliższy poniedziałek nauczyciele rozpoczynają bezterminowy strajk. Także w Łomży i w regionie do strajku mają przystąpić niemal wszystkie szkoły i przedszkola. Na budynkach wywieszono flagi związku i plakaty informując o strajku. Tymczasem Łukasz Czech z Urząd Miejski w Łomży podał, że „większość dyrektorów zapewniła, że będzie w stanie zapewnić właściwą opiekę uczniom, którzy pojawią się w szkołach i przedszkolach w dniu strajku”, a „władze Łomży wspólnie z dyrektorami będą reagowały na bieżąco, po zapoznaniu się z sytuacją w poniedziałek”.

Czepkowanie studentek i studentów pielęgniarstwa w PWSIiP

Foto: Czepkowanie studentek i studentów pielęgniarstw...
cz cz, 04 kwietnia 2019 17:25

- Decyzja przyszła do mnie w jednym momencie, przed wyjazdem ze Światowych Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem w Krakowie, kiedy na chwilę usiadłam wyciszyć się i przemyśleć przebieg tej wyprawy... - opowiada Weronika Listowska z Łomży, 20-letnia studentka II roku pielęgniarstwa, która w słoneczny czwartek odebrała biały czepek z wąskim czarnym paskiem i złożyła przysięgę z 48 koleżankami i 5 kolegami, że będzie służyć życiu i zdrowiu ludzi oraz przeciwdziałać cierpieniu chorych. - Będę pierwszą pielęgniarką w rodzinie. Rodzice mnie tak wychowali, żeby nieść pomoc innym, dlatego działałam 10 lat w drużynie ZHP Exodus i dwa lata w Grupie Ratowniczej Nadzieja.

Przedszkola zapełnione

Foto: Przedszkola zapełnione
cz pon, 01 kwietnia 2019 18:21

(Tylko) 30 dzieci nie zmieściło się do miejskich przedszkoli. Tak wynika z danych przekazanych przez Urząd Miejski po pierwszej turze naboru. Do czwartku rodzice dzieci mają czas na złożenie w przedszkolu pisemnego oświadczenia potwierdzającego chęć posyłania dziecka do konkretnej placówki. Uwaga brak złożonego oświadczenia jest równoznaczne z rezygnacją z przedszkola.

Nowoczesne CSM dla pielęgniarek

Foto: Nowoczesne CSM dla pielęgniarek
cz pt, 29 marca 2019 08:28

Kosztowało ponad dwa i pół miliona złotych. Nowoczesne Centrum Symulacji Medycznej otwarto w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. To pięć specjalistycznych sal z nowoczesną aparatura medyczną i inteligentnymi fantomami, na których studenci pielęgniarstwa będą się uczyć i ćwiczyć. – Wykorzystanie nowoczesnych technologii, są na to liczne dowody, podnosi jakość kształcenia – mówił wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński podkreślając, że łomżyńskie CSM jest jedną z 35 takich placówek w kraju.

Zdarzyło się w marcu podczas dyktanda

Foto: Zdarzyło się w marcu podczas dyktanda
cz pt, 29 marca 2019 08:06

Maria Filipiuk ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Stanisława Staszica w Łomży zwyciężyła w VII Miejskim Konkursie Ortograficznym „Dyktando 2019” dla trzecioklasistów. – Jestem dumna! – mówi Maria Filipiuk. – Dużo się uczyłam, lubię też czytać! Efekt to tytuł Mistrza Ortografii Miasta Łomża oraz nagrody, w tym główna: tablet od Urzędu Miasta. Dyktando „Zdarzyło się w marcu” o podziemnym królestwie skrzatów i pogodowych anomaliach na wiosnę powstało w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Pisało je 13. uczniów z sześciu szkół podstawowych Łomży i Jedwabnego oraz dodatkowo czworo dorosłych.

Najdroższe miasto i ziemia w poezji

Foto: Najdroższe miasto i ziemia w poezji
cz śr, 27 marca 2019 17:02

Marta Obiedzińska zdobyła Grand Prix VI Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Znam ziemię łomżyńską”. Sukces utalentowanej uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Łomży i podopiecznej Doroty Przestrzelskiej zapewniło porywające wykonanie fragmentu eseju „Nie to” Łukasza Nowickiego z „Wielkiej Księgi Narwiańskiej”. – Jakoś nie wiodło mi się w innych tegorocznych konkursach, ale tym razem udało mi się zdobyć Grand Prix! – nie kryje radości Marta Obiedzińska. Jury pod przewodnictwem Wawrzyńca Kłosińskiego, wiceprezesa Zarządu Głównego TPZŁ, przyznało jeszcze 16 innych nagród i wyróżnień, podkreślając, że jest to niezwykle pożyteczny konkurs i jedyny tego typu w regionie.

Gościnna PWSIiP otwarta dla Polaków i cudzoziemców

Foto: Gościnna PWSIiP otwarta dla Polaków i cudzoziemców
cz śr, 27 marca 2019 15:57

- W dziekanacie uczelnianym panie znają nasze imiona i nazwiska, nie jesteśmy numerem z indeksu – opowiada Magdalena Zach, sympatyczna studentka 3. roku filologii angielskiej i przewodnicząca Samorządu Studenckiego PWSIiP w Łomży. Przez blisko 5 godzin odbyło się ponad 20 wykładów dla ponad 600 uczniów liceów i techników, m.in., z Łomży, Zambrowa, Wysokiego Mazowieckiego i Ostrołęki. Marta Biedrzycka z działu promocji Biura Karier „Państwówki” szacuje, że w salach i nowoczesnych laboratoriach gościło łącznie około półtora tysiąca maturzystów, czyli tylko trochę mniej niż kształci się na 14 kierunkach 1730 studentów: stacjonarnych 1250 i niestacjonarnych 480.

Weta i ASP podniosą kompetencje zawodowe uczniów

Foto: Weta i ASP podniosą kompetencje zawodowe uczniów
cz wt, 26 marca 2019 15:57

Ponad dwa miliony złotych unijnego dofinansowania trafi do dwóch szkół z Łomży na podniesienie kompetencji zawodowych uczniów. Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał dziś dofinansowanie na kilka projektów dotyczących kształcenia zawodowego. W Łomży pieniądze trafią do Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących oraz Akademickiej Szkoły Ponadgimnazjalnej i łącznie obejmą ponad 230 uczniów.

Otwarte spotkanie z profesorem Markiem Cichockim

Foto: Otwarte spotkanie z profesorem Markiem Cichockim
cz wt, 26 marca 2019 08:28

- Marek A. Cichocki, filozof, politolog, historyk idei politycznych, doktor habilitowany nauk humanistycznych oraz współtwórca i redaktor rocznika „Teologia Polityczna”, będzie gościem Uniwersytetu Otwartego Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży – zapowiada Jolanta Święszkowska. - Jego najnowsza książka „Północ i Południe. Teksty o polskiej kulturze i historii” to skondensowana podróż przez różne epoki i prądy intelektualne. Lektura wyswobodzona ze sztywnych, akademickich ram, zanurza czytelnika w wartkich nurtach filozofii polityki, historii oraz literackiej fikcji.

Nauczyciele w Łomży i powiecie chcą strajkować z ZNP

Foto: Nauczyciele w Łomży i powiecie chcą strajkować ...
cz pon, 25 marca 2019 12:04

Na 63 placówki oświatowe w Łomży i powiecie łomżyńskim, gdzie działa Związek Nauczycielstwa Polskiego, w dziewięciu na 10 pracownicy chcą ogłoszenia strajku przez ZNP. Związek domaga się od rządu polskiego podwyżki pensji o 1000 zł dla każdego zatrudnionego w oświacie. Pracownicy 8-miu placówek nie zdecydowali o strajku. Referendum całej załogi okazało się nieważne z powodu mniejszej niż 50 procent frekwencji w: „Wecie”, Przedszkolu Publicznym nr 10 i ŁCRE w Łomży oraz w SP Szczepankowo. Głosy rozłożyły się pół na pół w PP nr 5 w Łomży i w SP Pniewo, co nie pozwala ogłosić strajku. Załogi w SP w Kisielnicy i SP Nadbory odrzuciły chęć walki o podwyżkę.

Zamiast wagarów... mistrzostwa CS-GO

Foto: Zamiast wagarów... mistrzostwa CS-GO
cz pt, 22 marca 2019 17:06

Pierwszy dzień wiosny, to tradycyjnie dzień wagarowicza. Od lat nauczyciele ł starają się, aby tego dnia zapewnić uczniom dodatkowe atrakcje, które powstrzymałyby ich przed... wyjściem ze szkoły. W szkole rolniczej w Marianowie przez trzy dnia świętowano Dni Kultury Uczniowskiej, w ramach których odbyły się m.in. konkursy na najlepszego traktorzystę szkoły czy mistrza FIFA 2019 i Counter-Strike.

Dr hab. Marek Rymsza o kodzie logiki polaryzacji

Foto: Dr hab. Marek Rymsza o kodzie logiki polaryzacji
cz pt, 22 marca 2019 14:22

– Etos inteligencki był najmocniejszy w okresie II RP. Dzisiaj poczucie misji inteligencji, czyli ludzi, którzy są w służbie państwa, samorządów, na uczelniach, nie jest już tak powszechne – twierdzi dr hab. Marek Rymsza. W rozmowie z Jolantą Święszkowską opowiada o nowym odkrywaniu myśli Edwarda Abramowskiego, filozofa i społecznika, autora „Zmowy powszechnej przeciw rządowi”.

Uczniowie z Piątnicy nakręcają się na zawód!

Foto: Uczniowie z Piątnicy nakręcają się na zawód!
cz cz, 21 marca 2019 10:03

Trzy zespoły uczniów z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Piątnicy nakręciły trzy filmy do konkursu „Nakręć się na zawód”. Zadaniem było stworzenie filmu przedstawiającego wykonywanie wybranego zawodu i związanego z nim stanowiska lub innych elementów promujących zawód w branży rolno-spożywczej lub budowlanej. O tym, który film zgłoszony do konkursu jest najlepszy zdecydować mają polubienia na fanpage’u projektu.

Co zagraża maturzystom i specjalistom w XXI wieku

Foto: Co zagraża maturzystom i specjalistom w XXI wieku
cz śr, 20 marca 2019 17:04

Każdy po swojemu postrzega „Zagrożenia XXI wieku”, o których rozprawiano w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży podczas Dnia Otwartego. Setki maturzystów z Łomży autami i autokarami przyjechało w słoneczny przeddzień Wiosny do WSA, aby odwiedzać stoiska tematyczne, słuchać pogadanek, oglądać pokazy sportowe i sprawnościowe, badać ciśnienie i poziom cukru, a na koniec posilić się i grochówką, i kiełbaskami z grilla. Rozstawione przed biurowcem WSA na „Bawełnie” duże kotły i ruszty przyciągały zapachami, traktory i maszyny imponowały rozmiarami, natomiast spotkania z naukowcami i specjalistami z różnych dziedzin nieraz dały maturzystom do myślenia...

Innowacyjne przedszkole w Łomży??? Teraz już TAK !!!

Foto: Innowacyjne przedszkole w Łomży??? Teraz już TA...
JJS pt, 15 marca 2019 13:02

Od dłuższego czasu docierają do nas informacje i ciekawostki o nowo powstałym przedszkolu w Łomży. Co jest przyczyną owego zamieszania?! Postanowiliśmy sprawdzić to osobiście. Odwiedziliśmy dzisiaj „Dwujęzyczne Bajkowe Przedszkole” w Łomży przy ulicy Pana Tadeusza 17. Mieliśmy przyjemność porozmawiać z dziećmi, rodzicami jak również z kadrą przedszkola.

« · «« · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · »» · »
 
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę