Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Wojewódzki finał konkursu o parkach krajobrazowych w Nowogrodzie

mm cz, 20 kwietnia 2023 13:53

Uczniowie z Krynek będą reprezentować województwo podlaskie w ogólnopolskim finale XXII edycji konkursu "Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski" w Janowie Lubelskim. Wojewódzki finał odbył się w środę, 19 kwietnia, w Muzeum - Skansenie Kurpiowskim im. Adama Chętnika w Nowogrodzie, a nagrody ufundowane przez urząd marszałkowski wręczał m.in. wicemarszałek Marek Olbryś.

Dzień i noc uczą się matematyki do matury w I LO

mm pon, 17 kwietnia 2023 14:33

Po tygodniu mozolnej nauki 73-oje uczennic i uczniów z klas 4. przyszło ponownie w sobotę do I LO imienia Tadeusza Kościuszki. Gdyby zjawili się w dzień, to nie zdziwiłoby nikogo w ponad 100-letnim gmachu przy ul. Feliksa Bernatowicza, gdzie odbywają się zajęcia dodatkowe zdolnej, ambitnej i pracowitej młodzieży. Ale tym razem przybyli o godzinie 18. na Pierwszą Matematyczną Noc Maturzystów.

Córka „Wyklętego” i historyk uczą o Niezłomnych

mm so, 15 kwietnia 2023 08:58

Niecodzienną formę poszerzenia wiedzy o historii powojennej zaproponowało Starostwo w Łomży 7- i 8-klasistom ze szkół w Wygodzie, Konarzycach, Podgórzu i Jedwabnem. Bohaterką lekcji była Halina Gerwat, która jako dziecko przenosiła tajne informacje od partyzantów AK. Wprowadzenie w realia sprzed 70 - 80 lat przedstawił prof. Krzysztof Sychowicz z Biura Badań Historycznych IPN w Białymstoku. Spotkanie prowadziła wicestarosta Maria Dziekońska, inicjatorka żywych lekcji w Starostwie Powiatowym w Łomży.

Rekrutacja do przedszkola na rok 2023/2024

JJS pt, 14 kwietnia 2023 12:17

Informujemy, że trwają zapisy do Przedszkola Niepublicznego "MOTYLEK" w Łomży. Przedszkole Niepubliczne „Motylek” w Łomży – to nowoczesna placówka, która zapewnia wszechstronny rozwój wychowanków. Opiekę sprawuje doświadczona, energiczna oraz pełna zaangażowania kadra pedagogiczna. Celem jest zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa, ciepła, życzliwości oraz stworzenie rodzinnej atmosfery.

Jak temperować czekoladę i zrobić pralinę?

mm cz, 13 kwietnia 2023 16:52

Święto Czekolady w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących w Łomży ma tradycję. - W środę, 12. kwietnia, nasza Szkoła miała zaszczyt gościć w swoich progach przedstawicieli firmy Stara Szkoła z Sokółki – informuje polonistka Aneta Trzeciak – Kowalczyk z „Wety”. - Panowie Jan i Łukasz Dutkowscy przeprowadzili w sposób profesjonalny warsztaty cukiernicze.

W tym roku dłuższe wakacje

mm cz, 13 kwietnia 2023 13:26

Nie 1. września, a 4. rozpocznie się w 2023 roku rok szkolny. Ministerstwo Edukacji i Nauki opublikowało właśnie Kalendarz roku szkolnego 2023/2024.

„Weta” wyróżniła 14 uczennic i uczniów „Bojanusami”

mm pon, 03 kwietnia 2023 14:04

„Kraj lat dziecinnych! On zawsze zostanie / Święty i czysty jak pierwsze kochanie...” - znane słowa z epilogu „Pana Tadeusza” obdarzyły „Wetę” w parafrazie na stronie Szkoły: odpornością na upływ czasu, świętością wspomnień, czystością lat dzieciństwa i niewinnością pierwszej miłości. VII Gala Konkursu „Uczniowie Mistrza Bojanusa” z wręczeniem Laureatkom i Laureatom statuetek odbyła się w ZSWiO nr 7 przy ulicy Stacha Konwy w Łomży w klimacie romantycznej staropolszczyzny.

Nowogrodzka młodzież kandydująca do Sejmu Dzieci i Młodzieży prosi o wsparcie

mm nie, 02 kwietnia 2023 08:34

Młodzi mogą wszystko, np. zostać posłami i zmieniać świat. W tym roku trzy zespoły uczniów z Zespołu Szkół Samorządowych w Nowogrodzie walczą o taki mandat do Sejmu Dzieci i Młodzieży, który zbiera się 1. czerwca 2023 roku. By tak się stało musiały wykonać pewne zadania, a teraz potrzebują wsparcia lokalnej społeczności.

Rafał Krajewski w I LO przypomniany

mm so, 01 kwietnia 2023 08:49

Pierwszy wiersz napisał jako 8-latek. Łomżyńskie gimnazjum ukończył z wyróżnieniem, podobnie jak architekturę w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Był aktywnym uczestnikiem powstania styczniowego, kierując Wydziałem Spraw Wewnętrznych w rządzie Romualda Traugutta i wraz z nim został został w roku 1864 stracony, licząc niespełna 30 lat. Życie i działalność patriotyczną Rafała Krajewskiego społeczność I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki przypomniała podczas sesji naukowej, zorganizowanej w roku 160 rocznicy wybuchu powstania styczniowego. Jej gościem specjalnym był dr hab n. med. Krzysztof Krajewski-Siuda, potomek stryjecznego brata Rafała Krajewskiego.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

JJS pt, 31 marca 2023 12:45

W dniach 03.04 – 19.05.2023 jako Fundacja DR OTIS będziemy organizatorami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Łomży. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Łomża dr Mariusz Chrzanowski.

Zwycięzcy konkursu „Mój pomysł na biznes”

mm cz, 30 marca 2023 08:26

Pomysł „Park Zawodów” Katarzyny Kaszuba z ANSŁ zwyciężył w konkursie „Mój pomysł na biznes”, zrealizowanego przez Miasto Łomżę we współpracy z Gminą Piątnica za pieniądze tzw. norweskie.

Leonardo da Vinci odwiedził "Jedynkę"

mm cz, 30 marca 2023 07:17

Coraz trudniej być prymusem, im człowiek starszy. Tytuł na dorocznej Gali Prymusa dostały tylko 4 uczennice z klas 8. i jedna z klasy 7. za średnią ocen co najmniej 5 i wzorowe zachowanie: Joanna Horoszewska, Wiktoria Zaniewska, Julia Nitkiewicz i Dominika Zuzga oraz Julia Hnatkowska. Uczennice Szkoły Podstawowej numer 1 w Łomży świętowały w auli razem z około 50-oma młodszymi koleżankami i kolegami i kręgiem dorosłych.

Giełda pomysłów na udane studia

mm śr, 22 marca 2023 20:06

- Sześć lat temu nie miałem sprecyzowanego pomysłu na życie, bo stałem na rozdrożu, czy przejąć gospodarstwo rolne, czy zostać urzędnikiem w mieście albo gminie – wspomina 22-letni absolwent III LO w Łomży. Inżynier Wądołowski zagościł w środę w Szkole jako przedstawiciel Politechniki Białostockiej podczas 22. Giełdy Pomysłów na Życie. Na 25 stoiskach reprezentanci 15 uczelni, w tym Akademii Nauk Stosowanych w Łomży, zachęcali maturzystów i 3-klasistów do studiowania.

Sposoby na osiągnięcie dobrych wyników w nauce szkolnej

mm so, 18 marca 2023 11:49

Z badań wynika, że wyników w szkolnej nauce nie poprawia ślęczenie nad książkami czy tabletem poza momentami dojazdu na rozmaite zajęcia dodatkowe. Liczą się inne, z pozoru banalne sprawy. Na wiele z nich mamy wpływ. Dowiedz się więcej.

Tulowska „szkoła dla życia” na jubileuszowej wystawie

mm so, 18 marca 2023 10:25

Wystawę „Szkoła dla życia. Uniwersytety ludowe na ziemiach polskich na przestrzeni dziejów“ otwarto w Hali Kultury. Przygotowana przez warszawskie Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego ekspozycja pokazuje wzloty i upadki tej formy edukacji, zapoczątkowanej w Danii w połowie XIX wieku i szybko przeniesionej na polski grunt. – Historia uniwersytetów ludowych w Polsce ma 100 lat, w Europie około dwustu, dlatego warto ją znać – podkreślała Gabriela Olszańska, prezes prężnie działającego Oddziału Regionalnego Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych w Łomży, dodając, że odegrały one wielką rolę w historii polskiej oświaty.

Minister Czarnek gościł w Łomży

mm pt, 17 marca 2023 17:36

Stawiski, Jedwabne i Łomżę odwiedził minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek podczas wizyty w naszym regionie. Dzień wcześniej spotkał się z działaczami PiS w Kolnie w ramach Akademii Prawa i Sprawiedliwości.

Zmarła germanistka z „Drzewnej” Claudia Jankowska (+ 64)

mm cz, 16 marca 2023 19:12

Wieloletnia nauczycielka języka niemieckiego w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych i od 1985 r. w Szkole Drzewnej w Łomży zmarła 13. marca w wieku 64 lat. - Claudia była wspaniałym pedagogiem, cieszyła się naszą sympatią i szacunkiem uczniów - wspomina przyjaciółka Jolanta Pietrzykowska, dyrektor „Drzewnej” w latach 2002 – 2006. - Większość nauczycieli niemieckiego w szkołach podstawowych i średnich w Łomży i okolicy to byli Jej wychowankowie z Kolegium.

Nadchodzi Akademia Łomżyńska

mm cz, 16 marca 2023 10:34

Akademia Nauk Stosowanych w Łomży od 1 czerwca 2023 roku zostanie Akademią Łomżyńską. To awans łomżyńskiej uczelni do wyższej ligi akademickiej, a uzyskane uprawnienia do nadawania stopni doktora oraz doktora habilitowanego jednoznacznie potwierdzają ten fakt. „To zwieńczenie wieloletnich aspiracji łomżyńskiej uczelni państwowej, zapoczątkowanych jeszcze przez jej założyciela i pierwszego Rektora śp. prof. Kazimierza Pieńkowskiego" – podkreśla uczelnia w przesłanym komunikacie prasowym.

Armia Krajowa w teście i rozmowie z Żołnierzem AK

mm wt, 14 marca 2023 17:38

Adam Boryszewski z III Liceum Ogólnokształcącego imienia Żołnierzy Obwodu Łomżyńskiego AK w Łomży został zwycięzcą IX Regionalnej Olimpiady Historycznej Wiedzy o Armii Krajowej, jej poprzedniczkach i następczyniach. Trzecie miejsce ex aequo zdobyła Katarzyna Siok z III LO.

Szkoła w Marianowie ma zamiar zrezygnować z opalania węglem

mm śr, 08 marca 2023 10:33

ZSCKR w Marianowie od nowego sezonu grzewczego rezygnuje z opalania pomieszczeń szkolnych węglem. Dlatego inwestuje w instalację pomp ciepła i farmę fotowoltaiki.

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę