Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

„Oszczędność nie kosztem dzieci”

mm pt, 27 maja 2022 18:55

Wiceprezydent Łomży Andrzej Stypułkowski, wspólnie z naczelnikiem wydziału oświaty Pawłem Piwowarskim, spotkali się w piątek rano z nauczycielami, rodzicami i radnymi, aby wyjaśnić kwestie łączenia grup przedszkolnych, redukcji godzin dydaktycznych w łomżyńskich przedszkolach czy ewentualnych zwolnień.

100-minutowy egzamin ósmoklasisty z matematyki

mm śr, 25 maja 2022 12:47

W drugim dniu egzaminów ósmoklasiści spotkali się z Królową Nauk. Mogli rozwiązywać zadania ponad półtorej godziny, ale niektórzy wychodzili z egzaminu wcześniej. - Rozwiązałem 19 zadań w 42 minuty - uśmiecha się skromnie Stanisław Wiszniewski z Katolickiej Szkoły Podstawowej przy Sadowej w Łomży. - Zadania były różne, lecz o zbliżonym stopniu trudności. Chciałem, by chociaż jedno mnie zaskoczyło, ale każdy typ zadań zrobiliśmy na lekcjach z Panią Ewą Zysk - Borowczyk.

Nauczyciele z przedszkoli sprzeciwiają się likwidacji godzin dydaktycznych

mm wt, 24 maja 2022 20:41

"Chcemy wyrazić swój sprzeciw wobec ograniczenia ilości godzin dydaktycznych" – piszą nauczyciele z łomżyńskich przedszkoli do prezydenta Mariusza Chrzanowskiego. Nie chcą, aby przedszkola zmieniły się w przechowalnie dzieci.

Egzamin 8-klasisty dla Polaków i Ukraińców

mm wt, 24 maja 2022 16:20

W całej Polsce odbywa się egzamin ósmoklasisty jako podsumowanie wiedzy i umiejętności, które dzieci zdobywały i prawdopodobnie przynajmniej w części opanowały podczas edukacji. W Łomży ma prawo zdawać 808 ósmoklasistów z 9 szkół podstawowych, natomiast w powiecie łomżyńskim 598 nastolatków z 30 podstawówek. W województwie podlaskim może zdawać aż 14 397 uczniów.

Planują zwolnienia nauczycieli w przedszkolach…?

Gz cz, 19 maja 2022 11:55

Na obrady komisji oświaty Rady Miasta przyszło około 20 nauczycielek przedszkoli publicznych z Łomży. Obawiają się, że wiceprezydent Andrzej Stypułkowski i naczelnik wydziału oświaty Paweł Piwowarski zamierzają łączyć klasy w szkołach i grupy w przedszkolach, zmniejszać godziny etatu o jedną piątą, a to obniży i tak marne wynagrodzenia oraz doprowadzi do zwolnień w placówkach.

Hubert z SP 9 w Łomży najlepszy w województwie podlaskim

mm śr, 18 maja 2022 16:42

- Hubert Chrostowski ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Łomży jest jedynym uczniem w naszym województwie, który zdobył aż cztery tytuły laureata konkursu przedmiotowego: z języka polskiego, historii, matematyki i fizyki - informuje Małgorzata Palanis z Kuratorium Oświaty w Białymstoku. 14-letniemu łomżyniakowi pogratulowali na uroczystości w białostockiej SP nr 21: wiceminister edukacji Dariusz Piontkowski, wicewojewoda podlaski Tomasz Madras i kurator oświaty Beata Pietruszka. W 13 konkursach przyznano aż 256 tytułów 211 laureatom.

Zabawa z nauką przyszłych studentów w ANS

mm pt, 13 maja 2022 18:17

- Uczelnia to szkoła, gdzie ludzie dużo się uczą. A w uczelni stawia się stopnie? - wspólnymi siłami starają się stworzyć definicję 3-klasiści z SP w Konarzycach: Filip Nieradko i Franek Szymański, którzy bawili się na XVIII Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki w Akademii Nauk Stosowanych w Łomży. Chcą studiować w Uczelni, która "jest jak szkoła, tylko dużo większa i dużo trudniejsza".

Emilia Malska jest mistrzynią Polski we fryzjerstwie

mm cz, 12 maja 2022 21:44

Emilka Malska pierwszy konkurs fryzjerski poza Szkołą wygrała 25. kwietnia w Wasilkowie i jako reprezentantka województwa podlaskiego na 3 dni wyjechała do Gołdapi. 17-latka ze "Staszicówki" zdobyła tam mistrzostwo Polski w konkursie szkół branżowych "Sprawny w zawodzie fryzjer". W środę wieczorem na gali finałowej usłyszała swoje nazwisko. - Byłam z siebie dumna i zaskoczona, że potrafiłam wszystkim reprezentantkom województw stawić czoła - opowiada szczęśliwa Emilka.

Festiwal Nauki i Sztuki w Łomży

mm śr, 11 maja 2022 08:53

Zabawa nauką i z nauką dla wszystkich grup wiekowych w piątek 13. maja w Łomży w Akademii Nauk Stosowanych. XVIII Podlaski Festiwalu Nauki i Sztuki zaprasza do Łomży. Warto tam być, warto doświadczyć nauki w zabawowej formie.

Anna, Patryk i Paweł na maturze checked their English

mm pt, 06 maja 2022 15:21

Majowe słońce towarzyszyło piszącym egzaminy z polskiego i matematyki, ale w piątek zaświeciło dopiero po maturze z języka angielskiego. Patryk Gutowski i Paweł Piaścik wyszli z promiennym uśmiechem z III LO po około godzinie. Friends są w znakomitych humorach & know reasons. Ania Kopczewska z "Katolika" sprawdzała answers do ostatniej ze 120 minut i also left School in good mood. Słuchali nagrań, czytali teksty, pisali bloga: all po angielsku, tylko polecenia były po polsku.

Łatwa matematyka na maturze chłopców z II LO

mm cz, 05 maja 2022 12:44

Mieli na egzamin pisemny z matematyki na poziomie podstawowym po 170 minut, ale wystarczyło im 90 minut na rozwiązanie 35 zadań. Do tego zdążyli po dwa lub trzy razy sprawdzić poprawność odpowiedzi. Gdzie są tak szybcy, uzdolnieni i przygotowani matematycznie chłopcy? Przed prawie 122-letnim gmachem II Liceum Ogólnokształcącego w Łomży w słoneczne czwartkowe południe.

Jakub z "Mechaniaka" po maturze z polskiego zadowolony

mm śr, 04 maja 2022 13:43

Ponad 10 i pół tysiąca abiturientów ze 155 szkół średnich w województwie podlaskim pragnie zdać egzamin maturalny, w tym prawie 9 tysięcy po raz pierwszy. W Łomży abiturientów w technikach i liceach jest prawie półtora tysiąca, z których trzy czwarte: 1 150 dziewcząt i chłopców to tegoroczni 20- oraz 19-latkowie. Maraton egzaminacyjny zaczął się słonecznie 4. maja od godziny 9. maturą z języka polskiego i potrwa do 23. maja. - Test był łatwiejszy niż w poprzednich latach - ocenia Jakub Kopacz z Technikum Geodezyjnego w ZSMiO nr 5 w Łomży. Po 3 godzinach wyszedł zadowolony.

Emilia z Łomży wygrała konkurs fryzjerski w Podlaskiem

mm nie, 01 maja 2022 09:05

- Jestem zadowolona, że wygrałyśmy w Wasilkowie, bo to mój pierwszy konkurs poza Szkołą i od razu zwycięski - mówi z delikatnym uśmiechem Emilia Malska. 17-latka ze "Staszicówki" wygrała konkurs szkół branżowych województwa podlaskiego z fryzjerstwa: stworzyła w półtorej godziny ulotną, romantyczną fryzurę ponad 30 loków, jakie zakręciła z długich włosów na głowie koleżanki Julii Wiśniewskiej. Oczarowała jurorów i będzie naszą reprezentantką w konkursie ogólnopolskim.

Pogodne świadectwa dla abiturientów liceów i techników

mm so, 30 kwietnia 2022 08:21

- Zaszczytny tytuł Osobowość "Wety" to uhonorowanie naszej wiedzy, wysiłków i działań na rzecz Szkoły przez cztery lata nauki - mówi Aleksandra Rafałowska, maturzystka i wychowanka Wioletty Chludzińskiej. Z kolegą Rafałem Jastrzębskim dostanie nagrodę, miły przekaz z fundacji Krystyny Michalczyk - Kondratowicz, córki pierwszego dyrektora Technikum Weterynaryjnego. 109 uczniów "Wety" dostało karminowe róże i rzuciło biretami w górę, jadło tort i wzruszało się przed maturami.

Nie wykryto sprawców "bombowych maili"

mm śr, 27 kwietnia 2022 19:19

Nie wiadomo kto rozsyłał maile o podłożonych bombach podczas ubiegłorocznych matur. Prokuratura Okręgowa w Łomży poinformowała o umorzeniu postępowania.

Intel przeszkoli uczniów i nauczycieli z Marianowa

mm śr, 27 kwietnia 2022 18:37

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie staną przed szansą wzmocnienia swoich kompetencji cyfrowych. W wyniku podpisanego porozumienia między Intelem a Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, firma Intel ma zorganizować programy szkoleniowe poświęcone zastosowaniu sztucznej inteligencji w rolnictwie.

Przystanek Historia w Hali Kultury

mm pon, 25 kwietnia 2022 17:10

– Bohaterska obrona Łomży w roku 1920 aż o pięć dni opóźniła działania zaczepne licznych wojsk sowieckich – podkreśla Waldemar Tyszuk, dodając, że gdyby nie ona, to bolszewicy wyszliby na tyły armii polskiej broniącej Warszawy i prawdopodobnie nie byłoby Cudu nad Wisłą. Historyk z Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku opowiedział o walkach o Łomżę podczas wojny polsko-radzieckiej; nie tylko o jej obronie, ale też o odzyskaniu. Było to spotkanie w ramach historycznego cyklu Instytutu Pamięci Narodowej „Przystanek historia” – po pandemicznej przerwie będą one znowu regularnie odbywały się w Łomży.

Mistrzowie "Wety" z tytułami na VI Gali Ludwika Bojanusa

mm so, 23 kwietnia 2022 17:29

"Jeśli chcesz znaleźć źródło, musisz iść do góry pod prąd" - słowa św. Jana Pawła II przyświecały w sali gimnastycznej "Wety" w Łomży podczas gali rozdania tytułów i statuetek Konkursu Uczniowie Mistrza Bojanusa. 12-oro szczęśliwców cieszy się uznaniem Społeczności Szkoły jako mistrzowie, np. w dziedzinie weterynarii, agrobiznesu, polszczyzny czy koleżeństwa. - Zostałem wybrany jako jeden z 623 uczniów w naszej Szkole, który zawsze wyciąga pomocną dłoń - cieszy się maturzysta, technik weterynarz Szymon Murach. - Jest to przemiły akcent na zakończenie mojej 4-letniej nauki.

Drużyna z Marianowa we wrześniu leci do Brukseli

mm so, 23 kwietnia 2022 12:32

Drużyna z Zespołu Szkół w Marianowie w składzie: Mateusz Gosk, Damian Cedrowski i Adrian Zyśk wraz z opiekunką Beatą Pietrzak wygrała w olimpiadę „Polska Wieś w Europie”.

XVIII Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki 7-13 maja 2022

mm wt, 19 kwietnia 2022 13:18

Już po raz osiemnasty podlaskie uczelnie zapraszają wszystkich mieszkańców naszego regionu do udziału w Podlaskim Festiwalu Nauki i Sztuki. To największa, cykliczna impreza w Polsce północno-wschodniej, popularyzująca naukę i sztukę w sposób bardzo przystępny. Skierowana nie tylko do uczniów i studentów, ale też do przedszkolaków i osób starszych. Nie liczy się ani wiek, ani płeć, ani wykształcenie uczestnika. Liczy się CIEKAWOŚĆ!

« · «« · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę