Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 22 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Kwarantanna w szkole w Puchałach oraz ZSA w Łomży

mm śr, 07 października 2020 14:51

- Żaden z uczniów, uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Puchałach, nie ma potwierdzonego zakażenia koronawirusem - mówi Cezary Zborowski, zastępca wójta gminy Łomża, potwierdzając informację, że osobą zakażoną jest jeden nauczyciel spoza gminy Łomża, "który miał lekcje także w tej szkole". Nauczyciel miał kontakt ze wszystkimi klasami, liczącymi ok. 50 dzieci, w ubiegłym tygodniu. Dyrekcja i Rada Pedagogiczna SP z Puchał ogłosiły dni wolne do końca tego tygodnia. Kwarantanna napotkała również 4 klasy i nauczycielkę z Zespołu Szkół Akademickich w Łomży.

Zamiast wycieczki do Grecji, kwarantanna w domu

Foto: Zamiast wycieczki do Grecji, kwarantanna w domu
mm wt, 06 października 2020 13:51

4 klasy i 10 nauczycieli z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marianowie, w tym 6 wychowawców z internatu, przebywa na kwarantannie domowej do końca tygodnia. - 53 uczniów miało w niedzielę wyjechać z czterema opiekunami ZS CKR na praktyki zawodowe do Grecji, w ramach projektu Power - opowiada dyrektor Sławomir Łomotowski. - W piątek robiliśmy testy, a w niedzielę okazało się, że trzech uczniów i jeden nauczyciel ma pozytywny wynik na koronowairusa. Kwarantannę, o około 2 tygodnie, łomżyński Sanepid przedłużył także nauczycielom i podopiecznym w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej przy ul. Rybaki w Łomży.

Gdzie studiować by dobrze zarabiać?

Foto: Gdzie studiować by dobrze zarabiać?
JJS pt, 02 października 2020 13:23

Nie trzeba emigrować z Łomży, aby ukończyć Uczelnię, po której można uzyskać wyższe wynagrodzenie od absolwentów z innych uczelni regionu i kraju! Prezentujemy Państwu ofertę studiów w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży, która w oparciu o niezależne wyniki badań Ekonomicznych Losów Absolwentów i przebiegu ich kariery, wypada najlepiej w regionie. Tyczy się to zarówno możliwości zatrudnienia po ukończeniu studiów jak i osiąganych zarobków.

Początek roku akademickiego w PWSIiP oraz WSA

Foto: Początek roku akademickiego w PWSIiP oraz WSA
mm cz, 01 października 2020 18:06

- Wyższa Szkoła Agrobiznesu na 5 kierunkach ma około 1000 studentów, w tym 300 na pierwszym roku - mówi prof. Roman Engler, założyciel (w 1996 roku) i rektor najstarszej w Łomży uczelni świeckiej. W Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży kształci się około 2000 studentów na 14 kierunkach. - Uczelnia jest w trakcie rekrutacji, trwającej do połowy października - informuje rzecznik Jolanta Święszkowska. - Dotychczas na pierwszy rok studiów przyjętych zostało 629 osób, a w elektronicznym systemie rekrutacyjnym zarejestrowane są 1443 osoby. Zapraszamy!

Zakażenie koronawirusem w I LO w Łomży

Foto: Zakażenie koronawirusem w I LO w Łomży
mm wt, 29 września 2020 15:05

- Ze względu na bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli, wprowadziłem dzisiaj dzień wolny od zajęć w naszej Szkole, po zasięgnięciu opinii stosownych organów: Urzędu Miejskiego w Łomży i Stacji Sanepidu - potwierdza dyrektor I LO w Łomży Jerzy Łuba naszą poniedziałkową informację o tym, że jeden nauczyciel w "Pierwszym" przy ulicy Feliksa Bernatowicza ma potwierdzone zakażenie koronawirusem. - Od jutra, czyli od wtorku cała nasza Szkoła przechodzi na nauczanie zdalne.

Koronawirus kręci się na Bernatowicza

Foto: Koronawirus kręci się na Bernatowicza
mm pon, 28 września 2020 20:38

Wicedyrektor 1 LO Jolanta Szabuńko potwierdza, że dziś późnym popołudniem do dyrekcji dotarła informacja o koronawirusie w szkole. Wicedyrektor nie chce komentować, czy chodzi o ks. katechetę, o którym mówią uczniowie. Informuje, że obecnie trwają rozmowy między przedstawicielami urzędu miejskiego jako organu prowadzącego z dyrekcją 1 LO i stacją sanepidu.

Zamknięte przedszkole z powodu koronawirusa

Foto: Zamknięte przedszkole z powodu koronawirusa
JJS pon, 28 września 2020 15:00

Na kwarantannę skierowanych zostało sześcioro pracowników z Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży oraz dyrektor ZSS Lucyna Antecka - potwierdziło biuro prasowe łomżyńskiego ratusza, gdy zapytaliśmy dzisiaj, czy to prawda, że w jednym z zespołów szkół wykryto u dziecka koronawirusa.

Światowy Dzień Sybiraka w Szkole w Kupiskach

Foto: Światowy Dzień Sybiraka w Szkole w Kupiskach
mm cz, 17 września 2020 13:09

Dzieci słuchają z powagą nagrania Hymnu Sybiraków: „A myśmy szli i szli – dziesiątkowani! Przez tajgę, stepy – plątaniną dróg!”, zaś 79-letnia Nina Żyłko płacze. Urodziła się w rosyjskich lasach... Sybiraczka, której mamę Sowieci wywieźli w 8. miesiącu ciąży z rodziną w czerwcu 1941 r., ociera łzy. 17. września mówi uczniom ze Szkoły Podstawowej w Kupiskach, że widząc wyrzuconą bułkę lub kawałek chleba, przypomina sobie zesłanie Sybiru: - Pamiętam głód, jak bardzo chciało się jeść.

#Misjastudent

Foto: #Misjastudent
JJS pt, 11 września 2020 13:42

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży to uczelnia publiczna. Studia dzienne są bezpłatne, w ofercie edukacyjnej są atrakcyjne kierunki praktyczne. Jest jeszcze czas, aby z kilkunastu ścieżek rozwoju wybrać własną drogę. Uczelnia prowadzi drugi nabór na studia.

Akademia Szachowa Sobocińscy zaprasza na zajęcia szachowe dla dzieci i młodzieży

Foto: Akademia Szachowa Sobocińscy zaprasza na zajęci...
JJS pt, 04 września 2020 12:56

1 września już za nami. Uczniowie wrócili do szkół. Akademia Szachowa również powraca do pracy stacjonarnej proponując szereg zajęć szachowych dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży. Dlaczego warto zainteresować dzieci szachami? Jakie korzyści przynosi ta gra najmłodszym? Dlaczego zajęcia w Akademii Szachowej to dobry wybór zajęć pozalekcyjnych?

Oto najlepsze tricki do szybkiej nauki angielskiego online

Foto: Oto najlepsze tricki do szybkiej nauki angielsk...
JJS śr, 02 września 2020 08:30

Jeśli chcemy uczyć się angielskiego online, to możemy zrobić to bardzo łatwo. Wystarczy skorzystać z kilku naszych podpowiedzi, aby osiągnąć zadowalające wyniki. Skorzystanie z różnych narzędzi i opcji, jakie oferuje internet, daje lekcjom online przewagę nad zajęciami stacjonarnymi. Oto kilka pomysłów na to, by przyśpieszyć naukę angielskiego online.

Nowy rok szkolny z radością, epidemią i nadzieją

Foto: Nowy rok szkolny z radością, epidemią i nadzieją
mm wt, 01 września 2020 17:01

Uczniowie i nauczyciele, z którymi rozmawiamy w nowym roku szkolnym, wracają po wakacjach zadowoleni. Lekcje będą odbywać się normalnie - nie przez Internet, jak było od marca do czerwca. Będzie przyjemniej i ciekawiej, i korzystniej dla poziomu nauki. Karolina Dzwonkowska ma 17 lat, brązowy medal halowych mistrzostw Polski w sztafecie 4 x 400 metrów i wspomnienia z wakacji aż na 3 obozach sportowych w górach. Norbert Zalewski (lat 18) pracował w gospodarstwie rolnym u wujka, wypoczął na działce z rodziną i pływał w Narwi z kolegami. Wracają do szkoły z radością.

Z maską do szkoły

Foto: Z maską do szkoły
mm pon, 31 sierpnia 2020 16:35

Nowy rok szkolny od wtorku będzie inny niż dotychczas. W łomżyńskich szkołach wprowadzone zostaną nowe procedury, np.: czas trwania zajęć od 30 do 60 minut, przerwy i posiłki w stołówce w różnym czasie, izolacja ucznia w przypadku podejrzenia u niego zakażenia koronawirusem. W razie konieczności, przedszkola i szkoły będą zamykane. W „pandemicznym” roku szkolnym nie będą odbywać się żadne szkolne uroczystości, w tym nawet uroczysta inauguracja 1. września. Nie tylko dla uczniów oznacza to konieczność przyzwyczajenia się do nowych realiów w panrzeczywistości.

Jak w ratuszu umieją liczyć – np. uczniów w Łomży

Foto: Jak w ratuszu umieją liczyć – np. uczniów w Łomży
mm pon, 31 sierpnia 2020 14:28

Ilu uczniów w Łomży zacznie w roku szkolnym naukę w przedszkolach, szkołach podstawowych i szkołach średnich? - takie pytanie zadaliśmy tydzień temu w środę Grzegorzowi Danilukowi, który kieruje kancelarią prezydenta miasta Mariusza Chrzanowskiego. „W szkołach ponadpodstawowych trwa wciąż nabór uzupełniający. Precyzyjne dane zawarte w Systemie Informacji Oświatowej będą dostępne 10. września” - odpowiedział kierownik Daniluk. Ostrzegliśmy zatem kierownika, że jeśli nie poda danych na rok szkolny, to napiszemy, że wydział oświaty ciągle nie wie, ilu jest uczniów...

Nowi mianowani nauczyciele

Foto: Nowi mianowani nauczyciele
mm cz, 27 sierpnia 2020 14:08

Dwudziestu nauczycieli z łomżyńskich szkół otrzymało akty nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Tradycyjnie uroczystość poprzedziło ślubowanie.

Rektor PWSIiP przewodniczącym KRePUZ

Foto: Rektor PWSIiP przewodniczącym KRePUZ
mm cz, 27 sierpnia 2020 12:53

Dr hab. Dariusz Surowik, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, został wybrany przewodniczącym Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych. Zgromadzenie Plenarne Konferencji 26 sierpnia w Skierniewicach wybrało profesora PWSIiP na czteroletnią kadencję.

Nowy rok szkolny z koronawirusem

Foto: Nowy rok szkolny z koronawirusem
mm cz, 27 sierpnia 2020 07:30

- Prawie 18 tysięcy uczniów, licząc razem z przedszkolakami, rozpoczyna w poniedziałek nowy rok szkolny w placówkach podległych miastu – informuje Paweł Piwowarski, naczelnik wydziału oświaty ratusza w Łomży. Jednak tym razem wyjątkowo, ze względu na epidemię koronawirusa i rygory sanitarne, oficjalna inauguracja z prezydentem Mariuszem Chrzanowskim i władzami miasta nie została zaplanowana. - Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w małych grupach, przeważnie w zespołach klasowych, w formie spotkań z wychowawcami – mówi kierownik kancelarii prezydenta Grzegorz Daniluk. Ciekawe, jak to wszystko będzie wyglądać w szkołach...?

Kalendarz roku szkolnego

Foto: Kalendarz roku szkolnego
mm wt, 25 sierpnia 2020 08:31

We wtorek rozpoczynają się lekcje w szkołach. Dziś publikujemy kalendarz opracowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.

Przedszkole Niepubliczne Motylek – Przedszkole inne niż wszystkie.

Foto: Przedszkole Niepubliczne Motylek – Przedszkole ...
mm so, 22 sierpnia 2020 10:06

Motylek - przyjazny dla dzieci zdrowych i z niepełnosprawnością w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim. Ciepło, opieka, kreatywność, otwartość to nasza wizytówka. Nie oszczędzamy na jakości. Trudne pytania: Które przedszkole spełni moje oczekiwania? Będzie miejscem bezpiecznym, rozwijającym zainteresowania, które otoczy troską najmłodszych? Na te i inne pytania odpowiadam: Przedszkole Niepubliczne Motylek!

Upragnione listy przyjętych do szkół średnich w 2020 r.

Foto: Upragnione listy przyjętych do szkół średnich w...
mm śr, 19 sierpnia 2020 16:04

- Sympatyczna atmosfera, nabór do Szkoły zgodny z regulaminem, a komisja pod przewodnictwem matematyka Tomasza Szałkowskiego obradowała w miniony piątek, bo chętni do klas pierwszych i rodzice złożyli oryginały świadectw i zaświadczeń z egzaminu 8-klasisty wcześniej, nie czekając do ostatniej chwili – mówił w środowe przedpołudnie Jerzy Łuba, dyrektor I LO imienia T. Kościuszki w Łomży, gdzie od 1. września naukę zacznie w 6 klasach pierwszych 167 dziewcząt i chłopców. W Łomży na uczennice i uczniów miasta, powiatu i regionu czekało 1 590 miejsc w szkołach średnich.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · 7 · 8 · 9 · 10 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę