Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 28 września 2020 napisz DONOS@

Nie liczy godzin i lat...

Foto: Nie liczy godzin i lat...
cz so, 19 sierpnia 2006 13:50

O Wojsku Polskim, Łomży i Hance Bielickiej podczas święta pierwszego Batalionu Remontowego ”Wojsko na swojsko” z Andrzejem Rybińskim, kompozytorem, gitarzystą i piosenkarzem rozmawiał Mirosław R. Derewońko. Mirosław R Derewońko: - prowadzący koncert, którego był Pan gwiazdą Krzysztof Paduch pół żartem pół serio stwierdził, że po raz pierwszy wystąpił Pan w Łomży...? Andrzej Rybiński: - To raczej pół żartem. Nie ma chyba miejsca w Polsce gdzie bym nie występował. Kilka razy graliśmy tutaj z zespołem „Andrzej i Eliza”.

Moja pamięć jest spłaszczona.

Foto: Moja pamięć jest spłaszczona.
mm pt, 18 sierpnia 2006 21:33

Z Jerzym Grygorczukiem o strachach na wróble, samowarze i rzeźbie artystycznej po jego wernisażu w Galerii Sztuki Współczesnej rozmawia Mirosław R. Derewońko

Rzeźby nie z tej ziemi!

Foto: Rzeźby nie z tej ziemi!
mm śr, 16 sierpnia 2006 20:50

Jerzy Grygorczuk (lat 62) to artysta, którego "formy przestrzenne" odległe są od potocznych wyobrażeń, czym jest rzeźba. Bedzie się można o tym przekonać dzisiaj (w czwartek) o godz. 18.00 w Galerii Sztuki Współczesnej przy ul. Długiej 13 w Łomży. Zobaczymy zdumiewające śmiałością i nieskrępowaną fantazją prace, nawiązujące do sztuki egzotycznych plemion Afryki lub Polinezji z bliższą nam kulturą bizantyjską czy naszymi ludowymi świątkami.

Rozpasane malarstwo i ascetyczna fotografia

Foto: Rozpasane malarstwo i ascetyczna fotografia
mm pon, 14 sierpnia 2006 19:25

Zaskakujący wernisaż odbył się w Galerii Pod Arkadami przy Starym Rynku w Łomży. Zaskakujący z kilku powodów. Po pierwsze: bo obaj autorzy są amatorami. Adam Palatyński z Łodzi w dziedzinie malarstwa, Jarosław Strenkowski z Zambrowa – fotografii. Po drugie: bo prace malarza wręcz porażają śmiałością tematu i rozmachem formy, zaś fotografika – wręcz odwrotnie. Po trzecie: niemal nic ich z sobą nie łączy, oprócz znanego z odważnych prezentacji ambitnej sztuki współczesnej miejsca i ponad 50 gości, którzy przybyli w piątkowy wieczór 11 sierpnia 2006 r.

Trwają Dni Kultury Kurpiowskiej.

Foto: Trwają Dni Kultury Kurpiowskiej.
mm nie, 16 lipca 2006 12:19

Występy kapel, pokazy twórców ludowych i konkursy dla publiczności rozpoczęły XIII Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie. Dziś drugi dzień ludowej imprezy.

Rycerze z Łomży gotują się do bitki

Foto: Rycerze z Łomży gotują się do bitki
cz pt, 14 lipca 2006 16:40

Jak co roku w środku lata dwór Księcia Konrada Mazowieckiego przenosi się z Łomży do zamku w Ciechanowie. Tam w ostatnich dniach lipca zjadą z całej Polski, a także spoza jej granic goście, którzy uczestniczyć będą w ucztach, zabawach i turnieju rycerskim. Wyłonieni zostaną najsprawniejsi szermierze, najcelniejsi łucznicy i łuczniczki.

Łomżanka na Festiwalu Top Trendy

Foto: Łomżanka na Festiwalu Top Trendy
cz pt, 14 lipca 2006 11:29

Marta Kosakowska zaśpiewa podczas sobotniego koncertu trendy w Sopocie. 25-letnia łomżanka pod pseudonimem Marika będzie walczyła o tytuł najlepszej wschodzącej gwiazdy muzyki.

Crazy Twisting Group - wicemistrzami Europy wschodniej

Foto: Crazy Twisting Group - wicemistrzami Europy wsc...
cz pon, 03 lipca 2006 12:09

Formacja Crazy Twisting Group działająca przy Miejskim Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży odniosła kolejny sukces! 1 lipca w Szczecinie wytańczyła drugie miejsce na Mistrzostwach Europy „Battle Of The Year Nord East Europe 2006”.

Informacja o Czerwcowym Konkursie Jednego Wiersza – Łomża 2006

Foto: Informacja o Czerwcowym Konkursie Jednego Wiers...
cz pt, 30 czerwca 2006 13:00

W pierwszym etapie konkursu, obejmującym nadsyłanie pod adresem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży w terminie do 20 maja 2006 r. własnych, niepublikowanych utworów poetyckich, 104 osoby nadesłały 111 utworów.

Ogólnopolski konkurs fotograficzny „NAREW – OBLICZA RZEKI”

mm cz, 29 czerwca 2006 09:10

Mamy zaszczyt zaprosić wszystkich Państwa do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym, którego tematem jest rzeka Narew. Jest to jedyna w Europie i jedna z trzech na świecie rzek zwanych warkoczowymi, gdyż płynie ona siecią rozgałęzionych i łączących się koryt. Czyniąc przedmiotem zainteresowania i obiektem fotografii konkretną rzekę chcemy zwrócić uwagę na specyfikę rzeki i pejzażu w jakim się pojawia. Zachęcamy do tworzenia cykli fotografii, będących opowiadaniem rzecznych historii. Galeria Ostrołęka OCK, Organizator

SB wiecznie żywa... Świadkowie nieznanych historii. Bezpieka na tropie Czesława Miłosza...

Foto: SB wiecznie żywa... Świadkowie nieznanych histo...
cz śr, 21 czerwca 2006 22:02

Noblista Czesław Miłosz w czerwcu 1981 roku w Łomży spędził dwa dni. Jego wizyta w mieście była ważnym wydarzeniem nie tylko dla literatów i inteligencji, ale zelektryzowała także miejscowy aparat bezpieczeństwa. W 25 lat po tamtym wydarzeniu, o tym jak intensywnie łomżyńscy „esbecy” i ich agenci śledzili poetę i wszystko co w związku z jego wizytą w mieście się działo wspominano podczas spotkania w MDK-DŚT. Wśród obecnych na sali był także ówczesny porucznik Janusz Gwardiak, który w 1981 roku organizował akcję łomżyńskiej Służby Bezpieczeństwa przeciw „Łomżyńskiej Wiośnie Literackiej”.

Jeszcze więcej Rokendrola

Foto: Jeszcze więcej Rokendrola
mm śr, 21 czerwca 2006 09:47

Niekonwencjonalnie, bo rokendrolowo przywitamy w tym roku lato, a to za sprawą młodych wokalistów ze Studia Piosenki PopArt, którzy właśnie 22 czerwca, o godz. 20.00 - wystapią ze swoim najnowszym programem w centrum miasta, na Starym Rynku. Na program koncertu "Jeszcze Więcej Rokendrola" złożą się niezapomniane polskie i światowe szlagiery z lat 60-tych i 70-tych.

Przy kozicowym piwie... o Miłoszu

Foto: Przy kozicowym piwie... o Miłoszu
cz wt, 20 czerwca 2006 17:20

Literaci profesorowie Ryszard Matuszewski i Aleksander Fiut a także poeci Ryszard Krynicki, Krzysztof Karasek i Erwin Kruk w nowgrodzkim Skansenie rozmawiali o poezji, życiu i roli jaką w Polsce pierwszej Solidarności odgrywał Czesław Miłosz. Przypomnienie burzliwej i ważnej dyskusji literatów z Czesławem Miłoszem jaka obyła się w czerwcu 1981 roku w Skansenie w Nowogrodzie rozpoczęło wspominanie i świętowanie 25. rocznicy wizyty noblisty w Łomży.

Śpiewające sukcesy łomżanek

cz so, 17 czerwca 2006 11:55

Zaczęły od Grajewa, potem były Suwałki, Lidzbark Warmiński, Zakopane, Hajnówka i na koniec Leszno... i to wszystko zaledwie przez półtora miesiąca... Młode wokalistki z Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży śpiewające pod okiem instruktora muzyki - Magdy Sinoff wzięły udział w konkursach wokalnych odbywających się całej Polsce.

Miłosz w Łomży - 25 lat później

Foto: Miłosz w Łomży - 25 lat później
cz cz, 15 czerwca 2006 21:23

PROGRAM Łomża, 20 – 22 czerwca 2006 r.

Ochman na koniec

Foto: Ochman na koniec
mm śr, 14 czerwca 2006 23:55

Łomżyńska Orkiestra Kameralna mocnym uderzeniem zakończyła kolejny sezon artystyczny. W środę wieczorem na Starym Rynku w Łomży przy akompaniamencie ŁOK wielkie przeboje operowe i operetkowe śpiewali Magdalena Pilarz – Bobrowska, Alicja Węgorzewska – Whiskerd i słynny Wiesław Ochman. Koncert „gwiazd” odbył się w ramach Dni Łomży.

Sukces Debiutantów

cz wt, 13 czerwca 2006 14:45

W VIII Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Grajewie, który odbył się 11 czerwca 2006r. wzięły udział trzy grupy taneczne działające w MDK-DśT. Kolejny sukces w swojej karierze odniosła formacja TWIST , która mimo dużej konkurencji (17 grup) zajęła III miejsce w kategorii wiekowej od 17-21 lat.

Amazonki niosą radość i nadzieję.

mm wt, 13 czerwca 2006 10:31

„Jedno jest niebo dla wszystkich I jedno słońce nad nami! A my jak dzieci pragniemy Miłości bez granic” przypomina Don Vasyl, lider zespołu Cygańskie Gwiazdy, w rozmowie z Mirosławem R. Derewońko, z okazji IX Czerwcowych Dni Walki z Rakiem, zorganizowanych przez łomżyńskie Amazonki.

Łomżyniacy wracają do siebie...

cz pon, 12 czerwca 2006 21:50

Trwają gorączkowe przygotowania do XII Zlotu Nauczycieli i Wychowanków Szkół Ziemi Łomżyńskiej. To unikalna w skali kraju impreza, na której spotykają się absolwenci wszystkich szkół. Odbywa się co trzy lata od 1958 roku. Uczestniczą w niej łomżyniacy, którzy ukończyli w młodości średnie szkoły łomżyńskie, a później różne koleje losu spowodowały, że musieli emigrować znad Narwi. Jednak bardzo chętnie tu wracają. Spotykają się m.in. w swoich dawnych szkolnych ławach, wspominają, cieszą się swoją Łomżą.

Średniowieczna Łomża

Foto: Średniowieczna Łomża
mm nie, 11 czerwca 2006 17:24

Rycerze i szczęk walki, średniowieczna muzyka i rzemieślnicy niczym sprzed setek lat... Powroty do przeszłości zafundowało łomżanom miejscowe Muzeum Północno-Mazowieckie. Przez całą niedziele na muzealnym dziedzińcu za sprawa miłośników średniowiecza z Łomży, Białegostoku i Warszawy można było dotknąć historii tej ziemi. Rycerskie kompanie co chwila stawały „w polu” ku powszechnej uciesze zgromadzonej gawiedzi...

« · «« · 149 · 150 · 151 · 152 · 153 · 154 · 155 · 156 · 157 · 158 · »» · »
 
Zobacz także
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę