sobota, 21 września 2019 napisz DONOS@

Wystawa twórczości Mieczysława Mazura z okazji jubileuszu 65-lecia artysty

Foto: Wystawa twórczości Mieczysława Mazura z okazji ...
mm śr, 31 sierpnia 2005 18:50

MIECZYSŁAW MAZUR Urodził się 4.09.1940 roku w Źrebcach koło Szczebrzeszyna. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. Studiował malarstwo w pracowni Aleksandra Kobzdeja na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie w 1965 r. otrzymał dyplom i tytuł magistra sztuki. W tym samym roku został przyjęty do ZPAP. W latach 1967-73 pracował jako nauczyciel plastyki i historii. Po reorganizacji administracyjnej zamieszkał w Łomży i podjął podjął prace na stanowisku plastyka wojewódzkiego a następnie wizytatora wychowania plastycznego.

Zapisy do Zespołu Pieśni i Tańca "Łomża"

Foto: Zapisy do Zespołu Pieśni i Tańca "Łomża"
mm cz, 25 sierpnia 2005 14:16

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży ogłasza zapisy do Zespołu Pieśni i Tańca "Łomża". Przesłuchania w sobotę 10 września 2005 r., w godz. 12.00 - 14.00 Grupa Dziecięca - (IV-VI klasa Szkoły Podstawowej) Grupa Młodzieżowa - (Gimnazjum - I i II klasa)

„Czarci pazur i dzwon”

Foto: „Czarci pazur i dzwon”
mm pon, 22 sierpnia 2005 08:37

„Czarci pazur i dzwon” to świetna (jak sam tytuł) wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży. Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze STOPKA, które zorganizowało po raz trzeci międzynarodowy plener plastyczny, tym razem w Domu Pracy Twórczej w dawnym klasztorze kamedułów nad Wigrami, zaprosiło 23 artystów z Białorusi, Litwy, Ukrainy i Polski. Malarze, rzeźbiarze i twórcy dzieł w technikach mieszanych pochodzą także z naszego regionu: Łomży, Suwałk i Białegostoku. Prof. Andrzej Strumiłło, jeden z twórców i zarazem kurator wystawy, mieszka w Maćkowej Rudzie. W świecie kultury i sztuki jego nazwisko to już ikona.

Powrót do przeszłości

Foto: Powrót do przeszłości
mm so, 20 sierpnia 2005 12:12

Kilka tygodni temu odbyło się w Nowogrodzie wesele kurpiowskie. Imprezę zorganizowano całkiem serio, z oryginalnymi strojami, dawnymi obrzędami i co najważniejsze z całkiem autentyczną Parą Młodych. Moment zaślubin, mimo iż przeprowadzony w wierze i obrządku Kościoła Katolickiego, również nosił znamiona folklorystyczne. Sebastian Nowakowski, który pojął wtedy za żonę Grażynę Przygodę jest warszawiakiem. Z Kurpi pochodzi jego wybranka.

Niedziela na św. Rocha

Foto: Niedziela na św. Rocha
cz nie, 14 sierpnia 2005 22:38

Kilka tysięcy osób w niedzielę odwiedziło Skansen Kurpiowski w Nowogrodzie. Zorganizowano tam tradycyjną imprezę folklorystyczną „Niedziela na św. Rocha”. To jeden z popularniejszych dawnych świętych. Wystawiono mu wiele kościołów, kaplic, kapliczek i ołtarzy. Modlono się do niego, jako do patrona, który strzeże ludzi i bydło od zarazy. Dziś święty nie cieszy się już taka popularnością, ale impreza ku jego czci w Nowogrodzie za każdym razem ściąga rzesze mieszkańców regionu, i gości nie tylko z kraju.

Walizka najcenniejsza

cz śr, 10 sierpnia 2005 23:00

Międzynarodowy Festiwalu Teatralny w Walizce to najbardziej doceniona przez Ministerstwo Kultury impreza kulturalna z województwa podlaskiego. Teatr Lalki i Aktora w Łomży, który jest organizatorem Festiwalu, otrzymał na ten cel 70 tys zł ministerialnej dotacji. To najwyższa dotacja na przedsięwzięcie kulturalne. Spośród 33 przedsięwzięć z województwa dotowanych przez Ministerstwo Kultury więcej pieniędzy dostały dostały tylko trzy instytucje, ale to pieniądze na inwestycje.

Renowacje ołtarzy u Kapucynów

Foto: Renowacje ołtarzy u Kapucynów
cz pon, 08 sierpnia 2005 13:29

W kościele OO. Kapucynów w Łomży trwają intensywne prace konserwatorskie. Dawny blask odzyskał już XVIII-wieczny ołtarz św. Feliksa, a teraz konserwatorzy przystąpili do odnawiania ołtarza św. Franciszka. Do października 2005 r. Odrestaurowana zostanie również ambona. Tegoroczne prace specjalistów w tej świątyni będą kosztować ponad 50 tys. zł. Część pieniędzy wyłożył wojewódzki konserwator zabytków i samorząd Łomży, ale na odnawianie kościelnych zabytków przede wszystkim łożą parafianie i mieszkańcy Łomży.

Róże Europy i Golden Life - fotorelacja.

Foto: Róże Europy i Golden Life - fotorelacja.
mm nie, 24 lipca 2005 09:47

Koncert odbył się 2005.07.23 w ogródku piwnym klubu VIP Rampa.

Konkurs na najlepsze magisterki...

Foto: Konkurs na najlepsze magisterki...
cz cz, 21 lipca 2005 16:22

Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej ogłasza czwartą edycję Konkursu na prace magisterskie oraz dyplomowe, poświęcone Łomży i regionowi łomżyńskiemu. Organizatorom zależy na uzyskaniu prac obronionych w latach 2001-2004 oraz do 30 października 2005 roku, na wszystkich typach uczelni wyższych w całym kraju. "Nie ograniczamy zakresu tematycznego, jeśli jednak napłynie dużo prac, dokonamy podziału na historyczne i traktujące o współczesności" - podkreśla prezes TPZŁ Zygmunt Zdanowicz.

Jedwabne świętuje...

Foto: Jedwabne świętuje...
cz pt, 15 lipca 2005 22:59

Od warkotu dziesiątków silników motocykli i mocnego uderzenia w rytmie blues-rocka mieszkańcy Jedwabenego i okolicy rozpoczęli świętowanie Dni Jedwabnego. Do niedzieli w mieście będą odbywał się imprezy sportowo rozrywkowe. W piątek po południu do miasta przyjechało kilkudziesięciu amatorów jednośladów na II Ogólnopolski Zlot Motocyklistów, a wieczorem na dobry początek na scenie przy tamtejszym ośrodku kultury zagrała Kasa Chorych – legenda polskiego blues-rocka.

Chyczyńska znowu śpiewa i... nagrywa

Foto: Chyczyńska znowu śpiewa i... nagrywa
cz pt, 15 lipca 2005 16:35

Lilka Chyczyńska, wokalistka znanego w latach 80-tych bluesowego zespołu Browar Łomża, wraca na scenę. Jej płyta „Moja działka” jest jak sama artystka: niespokojna, poszukująca, niepokorna. Istniejąca w latach 80-tych grupa jest jedyną na ziemi łomżyńskiej trafiła do encyklopedii bluesa. Lila Chyczyńska zdobyła z Browarem nagrodę na białostockiej Jesieni z Bluesem, występowała na festiwalach w Opolu i Sopocie oraz Rawa Blues.

O.S.T.R... zdobył Łomżę

Foto: O.S.T.R... zdobył Łomżę
cz so, 09 lipca 2005 22:57

Setki - a może i więcej... młodych łomżan przyszło w sobotni wieczór na stadion ŁKS. Na bocznej murawie zaśpiewał O.S.T.R...(y) jeden z najbardziej uznanych polskich wykonawców muzyki Hip Hop. Czegoś podobnego dawno w mieście nie było. W rytm jego piosenek „skakali” wszyscy... O.S.T.R... był gwiazdą Złoty Kur Skeate Show – imprezy organizowanej przez Browar Łomża.

Muzyczne Dni

Foto: Muzyczne Dni
cz cz, 23 czerwca 2005 13:12

Festiwal stworzył Jacek Szymański łomżyniak - do dzisiaj dyrektor artystyczny festiwalu i duch sprawczy wielu popularnych pomysłów, które wypromowały przedsięwzięcie. Zaczęło się od tego, że w styczniu 1994 roku zatelefonował do Stanisławy Chyl, dyrektora Muzeum Przyrody w Drozdowie i umówił się na koncert w lipcu – mówi dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Łomży Jarosław Cholewicki.

PROROCKOWANIE czternasta edycja Non Stop Rock Festiwal

mm śr, 22 czerwca 2005 11:07

Czerwcowym koncertem zespołów DHM i SPONTANE kończymy pierwsze wydanie naszego Non Stop Rock Festiwalu. Przy okazji PROROCKOWANIA trochę się "zadziało" w naszym klubie przy Wojska Polskiego 3. W PopArcie wystąpiły zespoły prezentujące różne odmiany rockowego grania, oprócz gości z Polski udanie koncertowały lokalne, łomżyńskie formacje. Przez te kilkanaście miesięcy skrystalizowała się też formuła naszego rockowego przedsięwzięcia - jak już wiecie gramy w rytmie roku szkolnego - od września do czerwca z finałem w sierpniu.

SKOK na Hrabi

Foto: SKOK na Hrabi
wt, 21 czerwca 2005 22:41

Wyśmienity humor sytuacyjny, poruszający wątki społeczno-obyczajowe - tak można określić w kilku słowach kabaret HRABI. Dzisiaj na deskach Sali Widowiskowej Urzędu Wojewódzkiego zespół wystąpił podczas gali, z okazji 6-lecia SKOK Stefczyka w Łomży. Gości bawiły wyśmienite gagi a przede wszystkim, często unikalna umiejętność zaktywizowania publiczności. Kabaret wystąpił w swoim sprawdzonym już programie „Terapia”, gdzie motywem przewodnim są uczucia oraz towarzyszące im emocje. Program rozpoczyna się seansem terapeutycznym, który wyśmienicie parodiuje sposób przeprowadzania podobnych spotkań znanych, chociażby z hollywoodzkich filmów.

"Studio Lato Radia Białystok" odwiedziło Łomżę

Foto: "Studio Lato Radia Białystok" odwiedz...
mm pon, 20 czerwca 2005 09:08

Około pięciu tysięcy mieszkańców Łomży w amfiteatrze, dziewięć godzin występów i prezentacji, dziesiątki osób biorących udział w konkursach oraz osiem nowych eksponatów ofiarowanych do naszej radiowej kolekcji - to podsumowanie w liczbach "Studia Lato Radia Białystok" w Łomży. Gwiazdą imprezy był zespół "Elektryczne Gitary".

Kurpie ze Zbójnej najlepsze

cz nie, 19 czerwca 2005 23:00

Pięć i pół godziny trwały przesłuchania konkursowe XII-ego Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Kurpiowskich. Na scenie przy Skansenie Kurpiowskim w Nowogrodzie zaprezentowały się 33 zespoły, kapele i indywidualni wykonawcy w sumie na melodię kurpiowską grało, śpiewało i tańczyło około 300 osób.

Sobótka w Nowogrodzie

Foto: Sobótka w Nowogrodzie
cz nie, 19 czerwca 2005 00:15

Płonące ogniska, tańczące i śpiewające wokół nich dziewczyny w białych sukmanach i z wiankami na głowach. ,,A na Jana, a na Jana...” - sobótkowe widowisko obrzędowe połączone z puszczaniem wianków na Narwi można było podziwiać w sobotnią noc w Nowogrodzie. Wszystko przypominało niegdysiejsze Noce świętojańskie gdy sobótka była świętem miłości, pełnym magicznych praktyk...

Elektryczne Gitary zagrają w Łomży

Foto: Elektryczne Gitary zagrają w Łomży
cz so, 18 czerwca 2005 19:55

Niedzielne popołudnie i wieczór łomżanie będą mogli spędzić przy dźwiękach zespołów El Lunes, The Hardworkers, No Way i Elektrycznych Gitar. Do miasta zjedzie Studio Lato Radia Białystok. Zespół Kuby Sienkiewicza zagra na „muszli” przy ul. Zjazd o 20.30, ale impreza będzie rozkręcana już od 14.00.

Pierwsza premiera Grupy TRZY

Foto: Pierwsza premiera Grupy TRZY
mm śr, 15 czerwca 2005 20:42

Spektaklem "Trach" zadebiutowała przed publicznością Grupa TRZY działająca przy MDK DŚT, prowadzona przez Jarosława Osickiego. Zespół wystawił dynamiczne, poruszające i aktualne studium kondycji nastoletniej młodzieży.

« · «« · 146 · 147 · 148 · 149 · 150 · 151 · 152 · 153 · 154 · 155 · »» · »
 
Zobacz także
180410021817.gif
190904015236.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę