Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Gwiazdy, Herody, Jasełka...

cz pt, 17 lutego 2006 16:46

Ponad 30 przedstawień teatralnych opartych na folklorze i wykorzystujących regionalne tradycje będzie można zobaczyć w sobotę i niedziele w Łomży. Tutejszy Regionalny Ośrodek Kultury organizuje Przegląd Teatrów Wiejskich i Obrzędowych Województwa Podlaskiego. W auli w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Łomży przy ul Sadowej zaprezentują się najlepsze teatry wytypowane wcześniej na przeglądach powiatowych. Tematem prezentacji konkursowych są wierzenia i zwyczaje całego roku obrzędowego.

Złota Harfa Eola dla Voci Unite

cz pt, 17 lutego 2006 16:33

Magia dawnej muzyki, strojów, instrumentów i tańca... łomżyński Zespół Muzyki Dawnej Voci Uunite po raz czwarty z rzędu zdobył Złotą Harfę Eola. To główna nagroda odbywającego się w Kaliszu Ogólnopolskiego Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej „Schola Cantorum”.

Wystawy fotografii i obiektów Anny Sielskiej p.n. „Czysta formalność”

Foto: Wystawy fotografii i obiektów Anny Sielskiej p....
mm śr, 15 lutego 2006 11:58

Artystka jest absolwentką Instytutu Fotografii Kreatywnej, Uniwersytetu Śląskiego w Opavie (Czechy) oraz Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Wykłada na ASP w pracowni Fotografii prof. Waldemara Jamy. Prowadzi zajęcia z fotografii w Bielskiej Wyższej Szkole Biznesu i Informatyki oraz w Śląskiej Wyższej Szkole Informatyki w Katowicach na kierunku grafika. Zajmuje się fotografią, grafiką, projektowaniem graficznym, instalacją, filmem video.

Sposób na życie. Bezpieczna, szczęśliwa rodzina.

Foto: Sposób na życie. Bezpieczna, szczęśliwa rodzina.
mm śr, 15 lutego 2006 11:28

Uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego, 21 lutego 2006, godz.11.00. Galeria „Bonar”, ul. Wojska Polskiego 3 W ramach wernisażu odbędzie się wręczenie nagród i wyróżnień laureatom oraz pokaz spektaklu „MINIATURY” Czarnego Teatru SIVINA II.

Poezja w imię Kulki

Foto: Poezja  w imię Kulki
cz so, 11 lutego 2006 22:52

Michał Kasprzak z Warszawy wygrał IV Konkurs Poetycki im. Jana Kulki. W sobotę w Galerii Bonar ogłoszono wyniki konkursu i wręczono nagrody laureatom. Ogólnopolski konkurs zorganizował Miejski Dom Kultury – Dom Środowisk Twórczych w Łomży. Jury w składzie Beata Gula, Henryk Gała i Zdzisław Łączkowski musiało zapoznać się z ponad setką zestawów wierszy, które napłynęły od autorów z całej Polski.

Pocałunek na mrozie ...

Foto: Pocałunek na mrozie ...
mm śr, 08 lutego 2006 12:41

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na koncert walentynkowy Leny Ledoff z zespołem pt. "Pocałunek na mrozie"

Przegląd Teatrów Wiejskich i Obrzędowych

Foto: Przegląd Teatrów Wiejskich i Obrzędowych
cz wt, 07 lutego 2006 14:23

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży zaprasza na Przegląd Teatrów Wiejskich i Obrzędowych Województwa Podlaskiego. Tematem prezentacji konkursowych są wierzenia i zwyczaje całego roku obrzędowego. Przegląd odbędzie się w dniach 18-19 lutego w Łomży, w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Łomży, ul. Sadowa 12. Początek Przeglądu godzina 12.00. Wstęp bezpłatny.

Zaplanowałem kadencję tak, aby działania na rzecz instytucji procentowały z roku na rok ich rozwojem

Foto: Zaplanowałem kadencję tak, aby działania na rze...
cz pt, 03 lutego 2006 06:03

Z wiceprezydentem Łomży Krzysztofem Choińskim rozmawia Mirosław R. Derewońko - Rozpoczął Pan ostatni rok kadencji, w trakcie której przez ponad trzy lata podlegały Panu w Łomży sprawy kultury, jej twórców i instytucji. W jakiej są kondycji? - Rozmawiamy świeżo po naradzie z dyrektorami placówek kulturalnych. Z panią skarbnik przedstawiłem im plan finansowania instytucji, zabezpieczający środki na pół roku. Reszta pieniędzy ujęta jest w rezerwie budżetu miasta. Nakłaniałem dyrektorów, aby brakujące pieniądze pozyskali z zewnątrz, m.in., z dotacji państwowych.

Kantyczka dla Łomży

Foto: Kantyczka dla Łomży
cz śr, 01 lutego 2006 18:58

Joanna Zawłocka zdobyła I Nagrodę, a Urszula Durzyńska II Nagrodę podczas VII Ogólnopolskiego Dziecięco-Młodzieżowego Festiwalu Kolędy i Pastorałki Współczesnej „Kantyczka” w Bielsku Podlaskim. Dziewczęta „stworzyły niesamowity, świąteczny klimat” – powiedziała przewodnicząca jury wokalistka Beata Bednarz.

In-Grid Simplus Tour - fotorelacja

Foto: In-Grid Simplus Tour - fotorelacja
mm nie, 29 stycznia 2006 13:58

Operowa aferzystka w buszu

Foto: Operowa aferzystka w buszu
cz pt, 27 stycznia 2006 17:48

„Cywil na scenie”, czyli ktoś, kto nie musiał zagrać z orkiestrą godzinnego recitalu bez nut, z pamięci, a do tego zaczarować publiczność, nie wyobraża sobie, jaka jest odpowiedzialność instrumentalisty. Skala trudności jest największa z wszystkich zawodów, jakie przerobiłam. Jestem aktorką, śpiewaczką, piosenkarką, człowiekiem kabaretu i estrady, komponuję i piszę, ale obciążenie psychiczne jest takie, że z wygodnictwa wybrałam śpiew.

Szukamy chętnych ...

Foto: Szukamy chętnych ...
mm śr, 25 stycznia 2006 11:18

Szukamy ludzi chętnych (wiek lat od 5 do 105) do zabawy w kabaret, poezję śpiewaną, piosenkę poetycką, etc.

30 lat Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów.

Foto: 30 lat Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. W...
cz śr, 25 stycznia 2006 06:07

ŁTN rozpoczęło działalność w 1975 roku. Celem Towarzystwa jest krzewienie nauki i pielęgnowanie kultury, inspirowanie i popieranie badań naukowych oraz gromadzenie wszelkich materiałów naukowych ze szczególnym uwzględnieniem dziejów regionu, jego odrębności językowych i kulturowych.

Ferie z Teatrem

mm wt, 24 stycznia 2006 16:56

Teatr Lalki i Aktora w Łomży informuje, że w okresie ferii zimowych prowadzi cykl imprez pod hasłem „FERIE Z TEATREM”. Nasza propozycja skierowana jest do dzieci i młodzieży, która wolny czas spędza w mieście. Oprócz obejrzenia spektakli proponujemy również edukację teatralną, zwiedzanie kulis teatru oraz rozmowy z aktorami. Celem edukacji teatralnej jest wychowanie przez sztukę i zapoznanie z wybranymi elementami wiedzy o teatrze. Spektakle odbędą się w sali widowiskowej Teatru przy Pl. Niepodległości 14 w Łomży.

Najlepsza w „Stajence”

Foto: Najlepsza w „Stajence”
cz pon, 23 stycznia 2006 14:11

Joanna Zawłocka młoda wokalistka łomżyńskiego zespołu „eMDeK” zdobyła pierwszą nagrodę w regionalnym konkursie kolęd i pastorałek „STAJENKA 2005”. Konkurs odbył się w Wysokiem Mazowieckiem.

Koncert legendarnej grupy FARBEN LEHRE („POZYTYWKA”)

Foto: Koncert legendarnej grupy FARBEN LEHRE (&#8...
mm nie, 22 stycznia 2006 01:21

Farben Lehre ponownie w Łomży... Tym razem z nowym, świeżym materiałem... Nowa (dziewiąta!!!) płyta legendarnej punk-rockowej grupy to umiejętne połączenie energetycznego, melodyjnego grania z „regowatymi” klimatami; pozytywne dźwięki, pozytywny przekaz, pozytywne wibracje – jednym słowem POZYTWYKA...

Konkurs: Polscy laureaci Literackiej Nagrody Nobla

cz pt, 20 stycznia 2006 15:47

Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży ogłasza konkurs pt. Polscy laureaci Literackiej Nagrody Nobla Czas trwania konkursu: grudzień 2005 – kwiecień 2006 roku

Ferie w bibliotece

cz pt, 20 stycznia 2006 15:39

Interesując propozycję na ferie przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna w Łomży. Dla uczniów szkół podstawowych zaplanowano konkursy, ciekawe formy gier i zabaw, a także m.in. spotkania z z Małgorzatą Strzałkowską, autorką i ilustratorką książek dla dzieci.

Najładniejsza w Ekonomiku

Foto: Najładniejsza w Ekonomiku
mm pt, 20 stycznia 2006 09:02

Izabela Szymańska bezsprzecznie jest najładniejszą dziewczyną w Zespole Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży. Iza została wybrana Miss Ekonomika, a poza tym zdobyła także tytuł Miss Publiczności i Miss Foto. Pierwszą wicemiss została Katarzyna Alicka, a drugą wicemiss Milena Tolzdorf.

Crazy Twisting Group w TVP

Foto: Crazy Twisting Group w TVP
cz cz, 19 stycznia 2006 23:01

W niedzielę, 15 stycznia 2006 r. działająca przy Miejskim Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych Grupa Crazy Twisting Group zdobyła I nagrodę w Konkursie Telewizji Polskiej „Dolina Kreatywna, czyli czego szuka młoda sztuka”. Już niedługo będziemy mogli zobaczyć finał konkursu - występy w studiu na żywo przed Jury i wyniki – 29 stycznia 2006, TVP2, godz.22.40.

« · «« · 151 · 152 · 153 · 154 · 155 · 156 · 157 · 158 · 159 · 160 · »» · »
 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę