Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 13 lipca 2020 napisz DONOS@

Przy kozicowym piwie... o Miłoszu

Foto: Przy kozicowym piwie... o Miłoszu
cz wt, 20 czerwca 2006 17:20

Literaci profesorowie Ryszard Matuszewski i Aleksander Fiut a także poeci Ryszard Krynicki, Krzysztof Karasek i Erwin Kruk w nowgrodzkim Skansenie rozmawiali o poezji, życiu i roli jaką w Polsce pierwszej Solidarności odgrywał Czesław Miłosz. Przypomnienie burzliwej i ważnej dyskusji literatów z Czesławem Miłoszem jaka obyła się w czerwcu 1981 roku w Skansenie w Nowogrodzie rozpoczęło wspominanie i świętowanie 25. rocznicy wizyty noblisty w Łomży.

Śpiewające sukcesy łomżanek

cz so, 17 czerwca 2006 11:55

Zaczęły od Grajewa, potem były Suwałki, Lidzbark Warmiński, Zakopane, Hajnówka i na koniec Leszno... i to wszystko zaledwie przez półtora miesiąca... Młode wokalistki z Miejskiego Domu Kultury - Domu Środowisk Twórczych w Łomży śpiewające pod okiem instruktora muzyki - Magdy Sinoff wzięły udział w konkursach wokalnych odbywających się całej Polsce.

Miłosz w Łomży - 25 lat później

Foto: Miłosz w Łomży - 25 lat później
cz cz, 15 czerwca 2006 21:23

PROGRAM Łomża, 20 – 22 czerwca 2006 r.

Ochman na koniec

Foto: Ochman na koniec
mm śr, 14 czerwca 2006 23:55

Łomżyńska Orkiestra Kameralna mocnym uderzeniem zakończyła kolejny sezon artystyczny. W środę wieczorem na Starym Rynku w Łomży przy akompaniamencie ŁOK wielkie przeboje operowe i operetkowe śpiewali Magdalena Pilarz – Bobrowska, Alicja Węgorzewska – Whiskerd i słynny Wiesław Ochman. Koncert „gwiazd” odbył się w ramach Dni Łomży.

Sukces Debiutantów

cz wt, 13 czerwca 2006 14:45

W VIII Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Grajewie, który odbył się 11 czerwca 2006r. wzięły udział trzy grupy taneczne działające w MDK-DśT. Kolejny sukces w swojej karierze odniosła formacja TWIST , która mimo dużej konkurencji (17 grup) zajęła III miejsce w kategorii wiekowej od 17-21 lat.

Amazonki niosą radość i nadzieję.

mm wt, 13 czerwca 2006 10:31

„Jedno jest niebo dla wszystkich I jedno słońce nad nami! A my jak dzieci pragniemy Miłości bez granic” przypomina Don Vasyl, lider zespołu Cygańskie Gwiazdy, w rozmowie z Mirosławem R. Derewońko, z okazji IX Czerwcowych Dni Walki z Rakiem, zorganizowanych przez łomżyńskie Amazonki.

Łomżyniacy wracają do siebie...

cz pon, 12 czerwca 2006 21:50

Trwają gorączkowe przygotowania do XII Zlotu Nauczycieli i Wychowanków Szkół Ziemi Łomżyńskiej. To unikalna w skali kraju impreza, na której spotykają się absolwenci wszystkich szkół. Odbywa się co trzy lata od 1958 roku. Uczestniczą w niej łomżyniacy, którzy ukończyli w młodości średnie szkoły łomżyńskie, a później różne koleje losu spowodowały, że musieli emigrować znad Narwi. Jednak bardzo chętnie tu wracają. Spotykają się m.in. w swoich dawnych szkolnych ławach, wspominają, cieszą się swoją Łomżą.

Średniowieczna Łomża

Foto: Średniowieczna Łomża
mm nie, 11 czerwca 2006 17:24

Rycerze i szczęk walki, średniowieczna muzyka i rzemieślnicy niczym sprzed setek lat... Powroty do przeszłości zafundowało łomżanom miejscowe Muzeum Północno-Mazowieckie. Przez całą niedziele na muzealnym dziedzińcu za sprawa miłośników średniowiecza z Łomży, Białegostoku i Warszawy można było dotknąć historii tej ziemi. Rycerskie kompanie co chwila stawały „w polu” ku powszechnej uciesze zgromadzonej gawiedzi...

„Powroty do przeszłości”

Foto: „Powroty do przeszłości”
cz so, 10 czerwca 2006 23:04

Pokazy walk rycerskich i rzemiosła średniowiecznego czekają na mieszkańców Łomży i okolic. Muzeum Północno-Mazowieckie już po raz 2 organizuje imprezę pod nazwą „Powroty do przeszłości”.

Wystawa fotografii Wojtka Surawskiego "Spektakl na niebie"

Foto: Wystawa fotografii Wojtka Surawskiego  "Sp...
mm pon, 05 czerwca 2006 13:01

Od 1979r. jest członkiem Łomżyńskiego Towarzystwa Fotograficznego, pełnił wiele funkcji w Zarządzie ŁTF. W latach 1983-1988 członek Rady Polskiej Federacji Stowarzyszeń Fotograficznych. Komisarz Ogólnopolskiego Pleneru Fotograficznego "Przyroda w makrofotografii"; Czerwone Bagno 1987r. Delegat na Kongres Fotografów Polskich w Warszawie 1989r. oraz Komisarz wystawy "Łomża powojennego XX-lecia"; w 1991r.

Zwyciężyli w Drozdowie

Foto: Zwyciężyli w Drozdowie
cz nie, 04 czerwca 2006 08:15

Duet fortepianowy Karolina Lasota i Michał Michalski z Wrocławia w grupie młodszej, a także Jagoda Żulichowska z Krakowa oraz duet fortepianowy Natalia Figiel i Samanta Kobak z Nysy w grupie starszej - to zwycięzcy III Konkursu Wykonawczego Utworów Witolda Lutosławskiego. W sobotę finał konkursu odbył się w Drozdowie. We wcześniejszych eliminacjach udział wzięło niemal stu młodych muzyków z całego kraju.

Łomżyńscy muzealnicy wyróżnieni

Foto: Łomżyńscy muzealnicy wyróżnieni
cz cz, 01 czerwca 2006 22:54

Karolina Skłodowska kierownik Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży i dr Jerzy Jastrzębski dyrektor Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży zostali nagrodzeni w konkursie na Najciekawsze Wydarzenie Muzealne roku 2005 w woj. podlaskim. Oboje zdobyli wyróżnienia w kategorii najciekawsze wydarzenie poza wystawiennicze.

Skandynawski breakdance łomżan

Foto: Skandynawski breakdance łomżan
cz pon, 29 maja 2006 00:27

Crazy Twisting Group łomżyńska formacja taneczna zajęła czwarte miejsce podczas Mistrzostw Europy „IDO European Streetdance Championships”. Mistrzostwa przez cały ubiegły tydzień rozgrywane były w fińskim mieście Espoo. Łomżanie starowali z kategorii formacji breakdance i ulegli tylko gospodarzom. To właśnie zespoły z Finlandii w Breakdance zajęły trzy pierwsze miejsca.

„Szanse na sukcesy” czterech łomżynianek

cz nie, 21 maja 2006 17:22

„Szansę na sukces” w telewizyjnej Dwójce wywalczyły aż cztery dziewczęta z grup wokalnych eMDek i Seven, prowadzonych przez Magdę Sinoff w Miejskim Domu Kultury Domu Środowisk Twórczych w Łomży. Urszula Durzyńska (17 lat), Joanna Zawłocka (17), Zuzanna Matejkowska (15) i Patrycja Bajno (14) zwyciężyły na festiwalu sztuki wokalnej w Lidzbarku Warmińskim.

Ile z nas w nas jest dzisiaj

cz so, 20 maja 2006 13:49

Spore zaskoczenie przeżyli goście wernisażu Elżbiety i Aleksandra Grzybków, malarskiego małżeństwa z Białegostoku, przybywający do Galerii Sztuki Współczesnej. Nie zostali wpuszczeni do sal wystawowych, a poproszeni o przejście na podwórko, na tę okoliczność nazwane szumniej – patio, gdzie stanęło około 50 krzeseł, z których skorzystała połowa widzów. Drugie tyle obejrzało zaskakujący pokaz mody na stojąco...

27. Kierec dla Państwa Salamonów

Foto: 27. Kierec dla Państwa Salamonów
cz so, 20 maja 2006 13:29

Dorota i Michał Salamonowie z Warszawy są tegorocznymi laureatami nagrody „Bursztynowy Kierec”. Od 11 lat Muzeum Północno-Maziowieckie w Łomży honoruje ludzi i instytucje zaangażowane w rozwój placówki wręczając im Bursztynowego Kierca. Nagroda wykonana z bryłek bursztynu, młodych szyszek i słomy jest miniaturą tradycyjnego elementu zdobniczego wnętrza chaty kurpiowskiej. W sobotę po raz pierwszy wręczono ja w nowej siedzibie muzeum przy ul. Dwornej.

Szafa gra ...i to jak

Foto: Szafa gra ...i to jak
cz so, 20 maja 2006 00:05

Monika dziewczyna ratownika, Lucija, Jak się masz kochanie, Małgośka, Nie płacz kiedy odjadę, Felicita, Daj mi te noc - to tylko niektóre nieśmiertelne przeboje na nowo i znakomicie zaranżowane i wykonywane przez kwartet Barbara Melzer, Beata Wyrąbkiewicz, Wojciech Dmochowski i Paweł Hartlieb. Szafa gra, bo tak nazywa się ten zespół, w piątek wystąpił w Łomży Koncert dedykowany był stowarzyszeniu Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna w Łomży z okazji 5-lecia jego działalności.

Krzysztof Kolberger recytował Tryptyk Rzymski w Katedrze

Foto: Krzysztof Kolberger recytował Tryptyk Rzymski w...
cz pt, 19 maja 2006 11:05

Krzysztof Kolberger wziął udział w koncercie poświęconym pamięci Jana Pawła II w Łomży. Aktor znany jest m.in z wielu ról Teatru Telewizji, filmów, a także z seriali, oraz z najnowszej roli: dubbing postaci Papieża Polaka, w którą wcielił się Jon Voight.

Jubileusz łomżyńskich muzyków

Foto: Jubileusz łomżyńskich muzyków
mm pt, 19 maja 2006 06:46

50-latkowie Waldemar Borusiewicz i Wiesław Wasik świętowali muzyczne jubileusze. Pierwszy z nich z trąbką na scenie występuje od 30 lat, drugi – z klarnetem lub saksofonem – na scenie jest od ćwierć wieku. Obaj panowie są muzykami Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej i pedagogami tutejszej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia.

« · «« · 147 · 148 · 149 · 150 · 151 · 152 · 153 · 154 · 155 · 156 · »» · »
 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę