poniedziałek, 23 kwietnia 2018 napisz DONOS@

PSYCHO i Alfred Hitchcock w TLiA w Łomży

Co może być bardziej fascynujące, niż poznanie zamiarów mordercy? Sztuka oparta na motywach z filmu Alfreda Hitchcocka „Psycho” pozwala widzom wejrzeć w głąb duszy oprawcy. Wystawiony w czwartek w ramach „Walizki” spektakl prawie całkiem pozbawiony jest słów. Mieszanka teatralno-filmowa wywołuje jednak dreszcze, posługując się różnymi dźwiękami i motywami z filmu.

(...) dziwaczność i ordynarność elementów zmienia się w przerażające wizje i straszne obrazy koszmarów dorastającego chłopca, a zarazem przyszłego mordercy Normana Batesa... Nienormalne stosunki panujące w jego rodzinie powodują, że chłopiec czuje się jak w matni. Matka zakazuje mu jakichkolwiek kontaktów z kobietami, jednak pewnego razu późną nocą nieszczęsna dziewczyna przechodzi obok jego domu... rozpoczyna się koszmar...

Sztukę dla dorosłych niemieckiego teatru Dresdner Figurentheater z Drezna w reż. Jörg Bretschneider oglądała pełna sala.  Przerażające wizje mieszały się często ze śmiechem sali. Wszycy jesteśmy dużymi dziećmi i w dzień dziecka właśnie teatr zafundował nam tak interesującą, straszną i zabawną sztukę.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0