Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

Piotruś i Wilk przed Ratuszem

W czwartkowy wieczór w dość niecodziennym miejscu wystąpiła Łomżyńska Oriestra Kameralna z aktorami Teatru Lalki i Aktora w Łomży. W ramach Festiwalu Walizka przed ratuszem widzowie mogli zobaczyć Piotrusia i Wilka Sergiusza Prokofiewa. W roli narratorów wystąpili Beata Antoniuk i Marek Tyszkiewicz. Łomżyńska Orkiestra Kameralna wystąpiła pod batutą dyrektora Jana Miłosza Zarzyckiego.

„Piotruś i Wilk” Sergiusza Prokofiewa powstał jako utwór, który zapoznaje
dzieci z brzmieniem instrumentów i muzyką symfoniczną. Prostą historię
przedstawiają w niej narratorzy, a orkiestra ilustruje ją muzyką.
Mieszkający w domu swojego dziadka Piotruś, rozumie mowę zwierząt.
Tam za towarzyszy do zabaw ma kota, ptaka i kaczkę. Pewnego dnia pojawia ię groźny wilk i zjada kaczkę, jednakże Piotruś z pomocą ptaszka łapie wilka...
Poprzez wspaniałą muzykę Siergieja Prokofiewa mamy możliwość usłyszeć każde zwierzę, jako instrument, co pozwala na pełną harmonizację z przekazem opowieści.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę