Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 08 kwietnia 2020 napisz DONOS@

XII Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie

Foto: XII Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej w No...
mm pt, 10 czerwca 2005 15:11

Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży oraz Burmistrz Miasta i Gminy Nowogród zapraszają na XII Ogólnopolskie Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie 18-19 czerwca 2005 r.

Mistrzowie Polski z łomżyńskiego MDK DŚT

Foto: Mistrzowie Polski z łomżyńskiego MDK DŚT
mm pon, 06 czerwca 2005 18:55

Crazy Twisting Group z Miejskiego Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zdobyła Mistrzostwo Polski w Tańcu Break Dance. Łomżanie sukces odnieśli w sobotę w Wołominie. Odbywały się tam Mistrzostwa Polski w Tańcu Break Dance zorganizowane przez International Dance Organization. Crazy Twisting Group z MDK-DŚT w Łomży pozostawili w pokonanym polu wszystkie grupy i zdobyli Mistrzostwo Polski.

4 Spojrzenia na Radziłów

Foto: 4 Spojrzenia na  Radziłów
mm pon, 06 czerwca 2005 18:49

Galeria Pod Arkadami zaprasza na otwarcie wystawy fotografii czterech członków Klubu Fotografików Łomżyńskich. Prezentowane na wystawie zdjęcia są efektem kilku grupowych i indywidualnych wypraw fotograficznych do maleńkiego pożydowskiego miasteczka Radziłowa o specyficznym charakterze, swoistej architekturze i tragicznej historii.

Skansenowskie Spotkania - fotorelacja

Foto: Skansenowskie Spotkania  - fotorelacja
mm nie, 05 czerwca 2005 22:44

Spotkania w Skansenie Kurpiowskim im. Adam Chętnika w Nowogrodzie stały się już tradycją. Przez całą niedzielę można było nie tylko zwiedzać Skansen ale także zapoznać się z tradycyjną kurpiowską twórczością ludową. Byli kurpiowscy kowale, garncarze, bursztyniarze, hafciarki i wycinankarki. Turyści, którzy odwiedzili Nowogród mogli to wszystko oglądać i kupować, a także sprawdzić jak smakują Kurpie. Serwowano pampuchy, rejbak, piwo jałowcowe...

Bogu dziękujcie, Ducha nie gaście... 14 lat później

Foto: Bogu dziękujcie, Ducha nie gaście... 14 lat póź...
cz so, 04 czerwca 2005 22:58

Młodzi łomżanie podziękowali Bogu, za nawiedzenie Łomży przez Papieża Jana Pawła II. Ojciec Święty odwiedził miasto 4-5 czerwca 1991 roku. W sobotę wieczorem, w miejscu gdzie przed 14 laty Jan Paweł II sprawował Najświętszą Ofiarę młodzi łomżanie podziękowali Bogu, za dar Papieża Polaka... W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego swoje dziękczynienie z kilkuset młodymi łomżanami wyśpiewał Tomek Kamiński z zespołem...

Łomżyńskie „Pegazy” dla najlepszych

Foto: Łomżyńskie „Pegazy” dla naj...
cz pt, 03 czerwca 2005 22:15

Zaprojektowane przez Przemysława Karwowskiego i wykonane przez kowala ze Zbójnej żelazne statuetki „Pegaza” otrzymali zwycięzcy XVIII Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Walizka”. W piątek wieczorem Festiwal zamknięto. Wcześniej międzynarodowe jury przez trzy dni obejrzało i oceniło jedenaście konkursowych spektakli.

Miasto ognia ... Łomża

Foto: Miasto ognia ... Łomża
mm cz, 02 czerwca 2005 23:43

Dobiega końca XVIII Międzynarodowy Festiwal Teatralny “Walizka”. Dziś ostatni dzień konkursowych przedstawień, a wieczorem ogłoszenie wyników Festiwalu. Tradycyjnie obok spektakli konkursowych wystawiane są sztuki nie podlegające ocenie jury. W czwartek wieczorem na Starym Rynku łomżanie zobaczyli “Miasto Ognia” – duże widowisko plenerowe przygotowane przez Teatr Prawdziwy z Bielawy.

Łomżyńska Edukacja Teatralna: Janusz Stolarski – „Ecce homo” – recenzja spektaklu.

Foto: Łomżyńska Edukacja Teatralna: Janusz Stolarski ...
mm śr, 01 czerwca 2005 10:10

Ecce Homo. Oto człowiek. Kim jest? Geniuszem. Fryderyk Nietzsche przedstawia nowe koncepcje filozoficzne. Jego umysł jest otwarty na każdą myśl, jego myśli formują się w skomplikowany wywód i potokiem słów są przekazywane zdumionemu słuchaczowi. Nietzsche mówi o dionizyjskości, moralności niewolnika, niewolnikach chrześcijaństwa. Mówi o woli mocy i nadczłowieku. Mówi o rozumie i instynkcie. Mówi..., a Janusz Stolarski na scenie zapala świeczkę. W granym przez aktora filozofie rodzi się pytanie. Kim jestem?

Ikar ... "Walizka" wychodzi z teatru

Foto: Ikar ... "Walizka" wychodzi z teatru
mm śr, 01 czerwca 2005 08:47

Ikar to przedstawienie prezentowne w poniedziałek wieczorem na łomżyńskim rynku, przygotowane przez Teatr AKT z Warszawy. Dość efektowne widowisko zebrało sporą grupę widzów. Grupę tworzą profesjonalni aktorzy-mimowie, którzy już od pierwszych przedstawień próbowali język pantomimy wzbogacić o doświadczenia współczesnego świata. Przedstawienie łączy pantomimę, taniec i inne środki wyrazu (marionetki, plastyczne obrazy, efekty ogniowe i pirotechniczne, szczudła).

Walizka już otwarta

Foto: Walizka już otwarta
cz wt, 31 maja 2005 14:20

Jerzy Brzeziński Prezydent Łomży oficjalnie otworzył „Walizkę” czyli Międzynarodowy Festiwal Teatralny. Łomżyńską „Walizkę” otwarto po raz 18-nasty. Program festiwalu obejmuje występy 7 teatrów zagranicznych i 4 krajowych. Jako pierwszy widzowie i jury zobaczyli spektakl “Selfish Giant” w wykonaniu Estonian State Puppet Theatre.

Walizka po raz osiemnasty

Foto: Walizka po raz osiemnasty
cz pon, 30 maja 2005 17:04

Jedenaście spektakli konkursowych i sześć towarzyszących będą mogli zobaczyć łomżanie podczas rozpoczynającego się we wtorek Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Walizka”. To już 18 edycja łomżyńskiego festiwalu. Poza teatrami z Polski zaprezentują się teatry dla dzieci z Estonii, Czech, Rumunii, Słowenii, a także Bośni i Hercegowiny.

DNI ŁOMŻY 2005

cz pon, 30 maja 2005 15:52

PROGRAM

Lewiarze pierwsi

Foto: Lewiarze pierwsi
cz pon, 30 maja 2005 09:27

Muzykująca Rodzina Lewiarzy z Piątnicy zajęła pierwsze miejsce na VIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Rodzinnej ”Familia-Tczew 2005”. W konkursie wzięło udział 30 zespołów z Polski, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Łotwy Rosji, Izraela, Słowacji i Niemiec. Śpiewające rodziny za Piątnicy nie miała jednak sobie równych.

Wyróżniony za grajków

Foto: Wyróżniony za grajków
cz pon, 23 maja 2005 16:18

Rzeźbiarz Kazimierz Krupiński został wyróżniony podczas XVI-ego Konkursu na Rzeźbę o Tematyce Muzycznej. Konkurs odbył się w Lesznie. Wzięło w nim udział kilkudziesięciu twórców z całej Polski oraz z zagranicy.

Młodzi poeci i prozaicy nagrodzeni

cz pt, 20 maja 2005 18:32

Ponad sto młodych osób przysłało swoje prace na zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną konkurs pt. „Dziecięca Twórczość Literacka”. Była to już szósta jego edycja. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów Łomży i powiatu łomżyńskiego.

85 urodziny Ojca Świętego Jana Pawła II

Foto: 85 urodziny Ojca Świętego Jana Pawła II
cz śr, 18 maja 2005 20:30

Nietypowy koncert urodzinowy odbył się w środę wieczorem w łomżyńskiej katedrze. W ten sposób łomżanie uczcili rocznicę urodzin Ojca Świętego Jana Pałwa II. Gdyby Papież żył w środę 18 maja skończyłby 85 lat. W tym dniu, w katedrze w której w czerwcu 1991 roku Mszę św. sprawował Ojciec Święty, wystąpili m.in. chór PWSIiP, klerycy z seminarium i młodzież z zespołów tutejszego MDK-DŚT.

Moralny Niepokój... rozśmieszał do łez

Foto: Moralny Niepokój... rozśmieszał do łez
so, 14 maja 2005 20:57

Katarzyna Pakosińska, Robert Górski, Przemek Borkowski, Mikołaj Cieślak i Rafał Zbieć czyli Kabaret Moralnego Niepokoju przez dwie godziny sobotniego wieczoru rozśmieszał łomżan. Był tak dobry, że w trakcie występu nikt z sali nie wychodził... Skecze, piosenki, rekwizyty i tematy prezentowane przez kabareciarzy od Moralnego Niepokoju złożyły się w jeden, naprawdę śmieszny, program „La Granda Maniana”.

Mamy „Kierca”

Foto: Mamy „Kierca”
cz so, 14 maja 2005 14:07

Firma Speed s.c. została tegorocznym laureatem „Bursztynowego Kierca” - nagrody przyznawanej przez Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży. W sobotnie południe w Hotelu Zbyszko w Nowogrodzie nagrody otrzymali także Wanda i Tadeusz Wałkuscy i Zbigniew Karwowski. „Bursztynowym Kiercem” Muzeum honoruje tych którzy bezinteresownie od wielu lat z placówką współpracują i popularyzują jej działalność.

JANUSZ STOLARSKI na zakończenie sezonu czwartej edycji Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej

Foto: JANUSZ STOLARSKI na zakończenie sezonu czwartej...
mm pt, 13 maja 2005 18:14

W dniach 24 – 25 maja 2005 r gościem Łomżyńskiej Edukacji Teatralnej będzie Janusz Stolarski, który spektaklami „Ecce homo” i „Zemsta czerwonych bucików” zakończy pierwszy sezon teatralnej edukacji.

“Jerzy maluje dla każdego”

Foto: “Jerzy maluje dla każdego”
cz śr, 11 maja 2005 06:53

Dziś - 11 maja 2005 r. - przypada 50 rocznica śmierci artysty malarza Jerzego Kossaka – to trzecie pokolenie malującego słynnego rodu Kossaków. Jerzy Kossak był wyjątkowo związany z regionem. Jego matka z domu Kisielnicka pochodziła ze Stawisk. Sam malarz tak jak dwaj jego słynni przodkowie – ojciec Wojciech i dziadek Juliusz starał się uwiecznić historię swego narodu i ojczyzny dla pamięci przyszłych pokoleń.

« · «« · 154 · 155 · 156 · 157 · 158 · 159 · 160 · 161 · 162 · 163 · »» · »
 
Zobacz także
200407122437.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę