Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

„Jacy jesteśmy teraz w Łomży prawdziwej?”

- Łomża w obrazach fotograficznych konkursu jest piękna i brzydka, zaskakująca, zrywająca stereotyp widzenia, postrzegania. Jest po prostu prawdziwa, nie blichtrowa, nie lukrowana – mówi Teresa Adamowska członek czteroosobowego jury, które dokonało wyboru najlepszych zdjęć nadesłanych na konkurs fotograficzny organizowany przez 4lomza.pl. 41 autorów nadesłano w sumie 124 fotografie prezentujące „Łomżę prawdziwą”.

To z tych fotografii jury konkursu w składzie: Teresa Adamowska – artysta plastyk, wykładowca Liceum Plastycznego im. W. Kossaka w Łomży, Jerzy Chaberek członek Związku Polskich Artystów Fotografików, Marek Maliszewski z 4lomza.pl i Stanisław Zeszut z Grupy fotograficznej NURT wybrało 30 zdjęć, z których później, jednomyślnie, wskazano to najlepsze...
- Trzeba przyznać, że na konkurs wpłynęło sporo zdjęć na wysokim poziomie artystycznym i technicznym. Umiejętność wyborów tematów, kompozycji, wrażliwość rejestrowania zjawisk, zdarzeń, wszystko to bardzo dobrze świadczy o autorach – ocenia Teresa Adamowska.
- Można by rzec, że konkurs  „Łomża Prawdziwa”, to oczekiwanie na odpowiedź - jacy jesteśmy. Wielu autorów, podejmując konkursowy temat, w przeróżny sposób interpretowało to, co dzieje się obok nas. Za mało znalazło się prac, które by opowiadały o nas samych. Być może zapominamy o najistotniejszych sprawach, a może nie jest to łatwe do realizacji – mówi Jerzy Chaberek.
W opinii Stanisława Zeszuta „zdjęcia pokazują Łomżę prawdziwą. Wiele obiektów przez 30 lat nie zostało odremontowanych i one stoją i straszą. Powstają też nowe, i widać że ci co mają pieniądze remontują – mówi.
- Fotografujący częściej zauważają pewne przygnębienie, pustkę, szarość niż entuzjazm czy radość. Może to jest właśnie Łomża prawdziwa? - zastanawia się Marek Maliszewski.
To które zdjęcie wygrało konkurs oficjalnie zostanie ogłoszone dziś wieczorem – godz. 18.00 w „Galerii na Dwornej”. To tu przy ul. Dwornej 37, tuż obok redakcji 4lomza.pl, odbędzie się finał konkursu połączony z wręczeniem nagród zwycięzcą konkursu. Dzięki sponsorom firmom GOTTI i UniGlass pula przewidziana na nagrody wynosi aż 2000 zł. 

W konkursie mogli uczestniczyć także internauci wybierając najlepsze zdjęcie. W sumie, na 30 finałowych fotografii, oddano głosy z 1277 adresów emailowych (można było głosować tylko raz z jednego adresu). Tu tajemnicy już nie ma. Najwięcej z nich – 330 – zdobyła fotografia pt. Stary Rynek.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę