niedziela, 15 września 2019 napisz DONOS@

Spotkanie z Chopinem...

Foto: Spotkanie z Chopinem...
cz pt, 11 listopada 2005 00:21

Niezwykły koncert odbył się w Łomży przeddzień Święta Niepodległości. Wraz z muzykami Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej koncert fortepianowy e-moll Fryderyka Chopina zagrała znakomita młoda pianistka z Japonii Miku Omine. Dopełnieniem muzycznej uczty z utworami najznakomitszego z polskich kompozytorów były recytacje fragmentów jego listów w wykonaniu Jerzego Zelnika.

Jubileusz Pani Hani

Foto: Jubileusz Pani Hani
cz śr, 09 listopada 2005 00:01

Ogromny bukiet kwiatów od "wszystkich łomżyniaków" i statuetkę, przedstawiającą damę w kapeluszu ze „śmiejącymi się” maskami trzymanymi w ręce ma otrzymać Hanka Bielicka. Kwiaty poślą działacze Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, a statuetkę Związek Artystów Scen Polskich. Najsłynniejsza z łomżanek dziś świętuje 90. urodziny. Jubilatka z ogromnych kolorowych kapeluszy jest niemal tak samo znana jak z występów na scenach, na których króluje już od 66 lat.

IV Konkurs Poetycki im. Jana Kulki

mm wt, 08 listopada 2005 13:14

MIEJSKI DOM KULTURY - DOM ŚRODOWISK TWÓRCZYCH w Łomży zaprasza do udziału w IV Konkursie Poetyckim im. Jana Kulki. Regulamin konkursu :

Aj-waj, czyli historie z cynamonem

Foto: Aj-waj, czyli historie z cynamonem
mm wt, 08 listopada 2005 13:08

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na nagrodzony na Festiwalu Komedii Talia 2005 spektakl, znanego z kabaratowej sceny Rafała Kmity pt.: Aj-waj, czyli historie z cynamonem 11 listopada 2005, godz.18.00 sala widowiskowa, ul. Sadowa 12.

Taneczna manifestacja zmysłowości w Metrze

Foto: Taneczna manifestacja zmysłowości w Metrze
cz nie, 06 listopada 2005 00:34

Mówi się, że orientalny taniec brzucha istnieje od zawsze - odkąd działa siła seksualności, którą wyraża. Płynne ruchy bioder, drobne kroki i charakterystyczne gesty tancerek odzianych w stroje odkrywające brzuch tworzą wyjątkowo zmysłowe widowisko. Dodają do tego odrobinę magii Orientu, skąd pochodzi, i wprawiającą w lekki trans muzykę, przy której jest wykonywany nie trudno wyobrazić sobie czemu zdobywa popularność na całym świecie... także w Łomży.

Z Ziemi Staszowskiej do Łomżyńskiej

Foto: Z Ziemi Staszowskiej do Łomżyńskiej
mm so, 05 listopada 2005 14:34

- Jak się Pańska książka ukaże w przyszłym roku, to serdecznie zapraszam do mego Salonu Sztuk - powiedziała dr Anna Jakubowska z Łomży po spotkaniu z dr. Maciejem Andrzejem Zarębskim, barwnie i ze swadą opowiadającym o swoich podróżach od Atlantyku po Pacyfik. Spotkanie odbyło się w piątek, 4 listopada 2005 r., w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Przybyło zaledwie kilkanście osób, ale spotkanie autorskie - mimo że trwało ponad dwie i pół godziny - nie dłużyło się ani przez moment. Największa w tym zasługa urodzonego gawędziarza, autora i redaktora serii wydawniczej Biblioteka Staszowska, w której ukazało się ponad 200 publikacji, miłośnika Kielecczyzny i... członka Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej! Dr Zarębski właśnie został członkiem Zarządu Sekcji Polskiej Stowarzyszenia Kultury Europejskiej.

Jesień Kulturalna z Łomżą w tle

Foto: Jesień Kulturalna z Łomżą w tle
cz pt, 04 listopada 2005 15:51

Znakomici: Grzegorz Turnau, gitarzysta Marek Napiórkowski, saksofonista Henryk Miśkiewicz a także rockowy zespół Hunter to gwiazdy tegorocznej edycji Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej. Imprezę od lat organizuje Miejski Dom Kultury- Dom Środowisk Twórczych w Łomży. Jak podkreśla Roman Borawski dyrektor placówki Łomżyńska Jesień Kulturalna jest przedsięwzięciem ambitnym. - „Staramy się by mimo coraz gorszej sytuacji finansowej nie zniżać poziomu artystycznego naszej oferty, która od wielu lat ma liczne grono wiernych sympatyków oczekujących w Łomży dobrej kultury i sztuki.”

Glogerowska sesja

Foto: Glogerowska sesja
cz so, 29 października 2005 11:03

Z inicjatywy łomżyńskiego Stowarzyszenia Stopka po raz kolejny w mieście spotkali się Glogerianie. Kilkadziesiąt osób – wybitni przedstawicieli nauki i kultury polskiej - to sympatycy myśli i dorobku pochodzącego z Jeżewa Zygmunta Glogera - wielkiego badacza i regionalisty XIX i początków XX wieku. Poza oddaniem hołdu swemu patronowi Glogerianie do Łomży przyjechali by uhonorować laureatów 16 -tej edycji konkursu o Nagrodę i Medal Zygmunta Glogera.

Łomżyńska Jesień Kulturalna 2005

mm so, 29 października 2005 10:07

Główne imprezy

Muzyczne Zaduszki

Foto: Muzyczne Zaduszki
mm śr, 26 października 2005 19:12

Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych w Łomży zaprasza na Muzyczne Zaduszki. Koncert pt. "Wspomnienie o..." odbędzie się 30 października o godzinie 18.00 w Klubie PopArt przy ul. Wojska Polskiego 3. Największe przeboje Czesława Niemena wykona Joachim Perlik, znany z programu telewizyjnego "Jaka to melodia".

Glogery po raz szesnasty

cz nie, 23 października 2005 15:38

Kapituła Nagrody i Medalu im. Zygmunta Glogera pod przewodnictwem prof. Janusza Tazbira przyznała nagrody i wyróżnienia w 16. edycji konkursu organizowanego przez Społeczne Stowarzyszenie Prasoznawcze „Stopka” w Łomży. Pierwszą nagrodę przyznano tym razem prof. dr. hab. Wojciechowi Wrzesińskiemu z Wrocławia - za całokształt badań i studiów dotyczących stosunków polsko-niemieckich w XIX i XX wieku oraz organizację uniwersyteckiego środowiska naukowego.

W rytmie marsza i nie tylko

Foto: W rytmie marsza i nie tylko
mm pt, 21 października 2005 22:13

Setki łomżan, melomanów muzyki wojskowej w piątkowy wieczór podziwiało występy Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. To jeden z najlepszych polskich zespołów. Chór, balet, orkiestra i soliści przez półtorej godziny prezentowali utwory znane i lubiane zarówno wojskowe jak i te z rodzaju muzyki popularnej.

PLATEAU- Rockowa uczta w Łomży

Foto: PLATEAU- Rockowa uczta w Łomży
mm śr, 19 października 2005 09:49

W ostatni piątek października (28.10) o godz. 19.00 w Miejskim Domu Kultury w Łomży wystąpi jedno z muzycznych odkryć tego roku w Polsce- zespół PLATEAU. Koncert w ramach trasy "Megalomania tour 2005" promuje ich debiutancką płytę "Megalomania", której premiera odbyła się 3 października.

„NOS” wg Mikołaja Gogola

Foto: „NOS” wg Mikołaja Gogola
mm śr, 19 października 2005 08:44

Realizacja: MIECZYSŁAW GEDROJĆ – AKTOR STANISŁAW MIEDZIEWSKI – REŻYSER Spektakl był prezentowany m.in. w Anglii, Francji, Rosji, Niemczech, Szwajcarii, Ukrainie.

W hołdzie papieżowi

Foto: W hołdzie papieżowi
cz pon, 17 października 2005 13:21

Kolejny koncert z cyklu I Jesiennego Festiwalu Muzycznego Sacrum et Musica odbył się w niedzielę w Łomży. W kościele pw. Krzyża Świętego wystąpił chór „Capella Ecumenica” z Wrocławia i ks. Tomasz Chludziński z Łomży, który recytował fragmenty z „Tryptyku Rzymskiego” - ostatniego poematu Ojca Świętego Jana Pawła II.

Łuczaizm statystyczny

Foto: Łuczaizm statystyczny
mm so, 15 października 2005 14:06

Wiesław Łuczaj (ur. 1960) po ponad 20 wystawach indywidualnych i 100 zbiorowych w Polsce i za granicą przybył do Łomży z "kołami": "obrazy i miejsca" oraz serią "Polak statystyczny". Koła w cudzysłowie zapowiadają zaskakującą aranżację słynej Galerii Pod Arkadami. Na białych ścianach parteru pojawiają się bowiem tylko dwa ogromne koła z czarnej folii, przygotowane z myślą o tym właśnie wnętrzu. Artysta, który reprezentował Nasz kraj na tegorocznym Biennale w Wenecji (najważniejszym obok Biennale w Kasel w Niemczech przeglądzie sztuki europejskiej), już od czasów studiów na ASP w Warszawie uprawiał malarstwo abstrakcyjne, którego podstawą są geometria, rytm i ... statystyka.

Gloria Artis na 90-lecie Hanki Bielickiej

Foto: Gloria Artis na 90-lecie Hanki Bielickiej
cz pt, 14 października 2005 08:09

Najsłynniejsza łomżanka Hanka Bielicka została uhonorowana Złotym Medalem Gloria Artis. To najwyższe odznaczenie jakim dysponuje kultura polska. Hanka Bielicka otrzyma go w przeddzień 90-tych urodzin. Artystka urodziła się 9 listopada 1915 roku. W Łomży mieszkała niemal do dnia wybuchu II wojny światowej.

Twarze bliskie Teresy Adamowskiej

Foto: Twarze bliskie Teresy Adamowskiej
mm śr, 12 października 2005 20:21

Perfekcyjna, koncepcyjna i wytrwała malarka, jak zwykle, zaskoczyła równie wytrawnych znawców sztuki, co i przygodnych uczestników wernisażu "Portrety". Bywalcy Galerii Sztuki Współczesnej Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży, szczególnie pamiętający ostatnie wystawy z udziałem Teresy Adamowskiej (m.in. "W Drodze do Sacrum" 2001 i "Malarstwo indywidualne" 2001 czy "Czartowisko" z Czartorii 2003 lub "Czarci pazur i dzwon" z Wigier 2005), otóż ci właśnie przeżyją najwięcej zaskoczeń...

Najlepiej wirował Toruń

Foto: Najlepiej wirował Toruń
cz pon, 10 października 2005 15:37

Tancerze z Torunia dominowali na podium podczas rozdawania nagród Ogólnopolskiego Turniej Tańca Młodzieżowego „Wirująca strefa” jaki w weekend rozgrywany był w Łomży. Reprezentanci Torunia wygrali w 11 spośród 17 rozegranych kategorii. W sumie w tej edycji Turnieju wzięło udział około 500 uczestników z całej Polski m.in.: Bydgoszczy, Łodzi, Białegostoku, Torunia, Szczecina, Włocławka, Gdańska, Wołomina, Opola, Inowrocławia, Gorzowa Wielkopolskiego. Łomżę reprezentowała grupa „Twist” prowadzona przez Beatę Kisiel, ale sukcesów tym razem nie było.

Wielkie wirowanie

Foto: Wielkie wirowanie
cz so, 08 października 2005 09:02

Break dance, electric boogie, funky, hip hop, freestyle – kilkuset najlepszych tancerzy z całego kraju będzie można podziwiać dziś i jutro w Łomży. Już po raz czwarty MDK-DŚT organizuje Ogólnopolski Turniej Tańca Młodzieżowego „Wirująca strefa”. Zjeżdżają się na niego najlepsi w Polsce wykonawcy – zarówno soliści jak i formacje - różnych stylów tańca młodzieżowego. Ogólna pula nagród pieniężnych i rzeczowych, o która będą walczyć tancerze wynosi 18.000 zł.

« · «« · 144 · 145 · 146 · 147 · 148 · 149 · 150 · 151 · 152 · 153 · »» · »
 
Zobacz także
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę