wtorek, 16 lipca 2019 napisz DONOS@

Będzie podstrefa ekonomiczna w Łomży...?

Foto: Będzie podstrefa ekonomiczna w Łomży...?
cz cz, 07 kwietnia 2011 13:10

Trzech przedsiębiorców jest zainteresowanych i już rozmawia z Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną o rozpoczęciu inwestycji w oparciu o ewentualną łomżyńską podstrefę WMSSE. Na razie mogę zdradzić, że są to firmy z branży budowlanej, spożywczej i samochodowej – mówi Beniamin Dobosz, zastępca prezydenta Łomży i od dziś także pełnomocnik do tworzenia Łomżyńskiej Podstrefy Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dziś w ratuszu wiceprezes WMSSE Jerzy Siwkiewicz oraz prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski, wójt gminy Łomża Jacek Nowakowski i wójt Piątnicy Edward Łada podpisali list intencyjny w sprawie podjęcia wspólnych działań zmierzających do utworzenia Łomżyńskiej podstrefy WMSSE, jeden z jego zapisów dotyczy także powołania pełnomocnika.

Dotacje dla innowacyjnych

cz śr, 06 kwietnia 2011 16:17

Niemal 50 mln zł będzie dostępne dla przedsiębiorstw z województwa podlaskiego. Za dwa tygodnie ruszy kolejny nabór wniosków na tzw. „wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Wnioski w konkursie będą mogły składać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, przy czym nowe kryteria wyboru projektów, mają premiować najbardziej innowacyjne przedsięwzięcia. Maksymalna kwota dofinansowania, niezależnie od rodzaju formy, będzie mogła wynieść 6 mln zł.

OSM Piątnica zrobi miliard przychodu

Foto: OSM Piątnica zrobi miliard przychodu
cz wt, 05 kwietnia 2011 15:24

Dzięki fuzji ze Spółdzielnią Mleczarską Ostrołęka znany producent serka wiejskiego wejdzie do pierwszej ligi branży mleczarskiej – pisze „Rzeczpospolita”. 1 mld zł przychodów w 2015 roku wydaje się realną wielkością – mówi „Rz” Zbigniew Kalinowski, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Piątnica. Spółdzielnia planuje kolejne duże inwestycje. Do końca 2012 roku spółdzielnia zamierza wydać na nie ok. 60 mln zł.

Od jutra OSM Piątnica będzie większa

Foto: Od jutra OSM Piątnica będzie większa
cz śr, 30 marca 2011 18:54

Formalnie od czwartku OSM Piątnica i SM Ostrołęka będą połączone. Obradujące we wtorek Walne Zgromadzenie Przedstawicieli Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy jednogłośnie przyjęło uchwałę o połączeniu z SM Ostrołęka. Wcześniej odpowiednia uchwałę podjęli spółdzielcy z Ostrołęki, a zgoda na połączenie obu zakładów wyraził UOKiK.

„Łomżyńska” spółka kupiła akcje Banku Polskiej Spółdzielczości.

cz pon, 28 marca 2011 09:47

Centrum Technologii Informatycznych IT Card SA z Łomży, spółka z grupy PBS, kupiła „resztówkę” czyli ostatnie posiadane przez Ministerstwo Skarbu Państwa akcje Banku Polskiej Spółdzielczości. Za akcje stanowiące 1,58 proc. kapitału zakładowego spółki, wraz z prawami poboru „łomżyńska” spółka zapłaciła ponad 9,4 mln zł. Dodajmy, że BPS jest jednym z głównych udziałowców IT Card.

Łomżyński Pepees kupił zakład na Kujawach

cz pt, 18 marca 2011 08:53

Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. poinformowało o nabyciu ponad 50% udziałów Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego BRONISŁAW Sp. z o.o.. Wartość transakcji wynosi 408,5 tys zł. „Nabytą inwestycję Zarząd traktuje jako długoterminową, ponieważ spółka PPZ BRONISŁAW prowadzi taką samą działalność jak PEPEES, tj. produkuje skrobię ziemniaczaną, dzięki czemu grupa kapitałowa PEPEES pozyska nowych dostawców surowca i poszerzy swoją działalność” – czytamy w komunikacie giełdowym spółki.

„Łomża” będzie się rozwijała

cz wt, 15 marca 2011 13:09

Chcemy dalej rozwijać markę Łomża, która pozostanie flagowym brandem także po połączeniu Royal Unibrew Polska z firmą Van Pur - mówiła serwisowi portalspozywczy.pl, Beata Pawłowska, która ma stanąć na czele nowej spółki Van Pur Łomża.

Fabet Łomża zamknięty... na amen

Foto: Fabet Łomża zamknięty... na amen
cz pon, 14 marca 2011 11:17

Około stu osób zatrudnionych w Zakładzie Produkcyjny Fabet w Łomży straciło, lub w najbliższych dniach, straci pracę. Potwierdzają się informacje jednego z użytkowników forum 4lomza.pl, o tym, że w piątek została przerwana produkcja, a zakład został zamknięty na kłódkę. - Złe wyniki finansowe zakładu i małe szanse na ich poprawę – to podstawowe przyczyny zamknięcia zakładu mówi Marcin Łaczkowski dyrektor operacyjny działającej w Polsce komórki francuskiej Grupy CB, do której od kilku lat należy łomżyński Fabet. Zwolnienia są ogromnym zaskoczeniem nie tylko dla pracowników. Hanna Huszcza, rzecznik prasowy PUP Łomża podaje, że do urzędu nie wypłynęła informacja od właściciela zakładu o planowanych zwolnieniach.

CENTER MEBEL wśród Gazel Biznesu

Foto: CENTER MEBEL wśród Gazel Biznesu
cz pon, 14 marca 2011 08:56

„Firmy nie prowadzi się dla nagród” – mówi Grzegorz Kurak właściciel PHU CENTER MEBEL. Działająca od 15 lat w Łomży firma została właśnie doceniano w rankingu Gazele Biznesu. Właściciel choć cieszy się z nagrody, to podkreśla, że w prowadzeniu firmy najważniejsze jest uznanie klientów, bo to oni sprawiają, że firma jest i może się dalej rozwijać. I właśnie z myślą o klientach, i ich potrzebach, CENTER MEBEL stale rozszerza swoją działalność wprowadzając nowe produkty i usługi, a w najbliższą środę do miasta ściąga lidera w branży okuć meblowych firmę Blum.

Produkujesz odpady? Masz kilka dni na unikniecie kary!

cz cz, 10 marca 2011 14:15

Do 15 marca każdy, kto produkuje odpady inne niż komunalne lub nimi gospodaruje, musi złożyć do marszałka województwa zbiorcze zestawienie danych o odpadach za poprzedni rok. Za niezłożenie w terminie grozi kara w wysokości 10 tys zł. Dotyczy to kilku tysięcy przedsiębiorców w województwie podlaskim, którzy w wyniku swojej działalności gospodarczej „produkują” odpady inne niż komunalne lub nimi gospodarują, tzn. zbierają, odzyskują lub unieszkodliwiają. Każdy taki przedsiębiorca powinien prowadzić ewidencję odpadów za pomocą określonych druków - karty ewidencji odpadów i karty przekazania odpadów.

Dodatkowe miliony trafią do przedsiębiorców

cz cz, 03 marca 2011 16:30

Zarząd województwa podlaskiego chce aby zdecydowana większość środków przyznanych regionowi m.in. z tzw. Krajowej Rezerwy Wykonania RPO trafiło do przedsiębiorców. Pieniądze – 21,5 mln euro – mają trafić na bezpośrednie dotacje inwestycyjne dla firm, na wsparcie inwestycje przedsiębiorstw z branży turystycznej oraz na wsparcie akcji pożyczkowo – poręczeniowej. Po pieniądze te przedsiębiorcy będą mogli sięgnąć dopiero w przyszłym roku.

UOKiK: Royal Unibrew może połączyć się z Van Purem

cz śr, 02 marca 2011 18:19

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się, aby Royal Unibrew połączył się z Van Purem. Zgoda dotyczy objęcie przez Royal Unibrew, Pura Birra i Zbigniewa Wantusiaka wspólnej kontroli nad spółką Van Pur. Dzięki połączeniu powstanie grupa licząca pięć browarów i  dysponująca takimi markami, jak Łomża, Karpackie, Van Pur, Faxe, Cooler czy Brok.

UOKiK: OSM Piątnica może połączyć się z SM „Ostrołęka”

Foto: UOKiK: OSM Piątnica może połączyć się z SM „Ost...
cz wt, 22 lutego 2011 13:59

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na połączenie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy i Spółdzielni Mleczarskiej „Ostrołęka” z siedzibą w Ostrołęce. Jeżeli transakcja dojdzie do sutku będzie to pierwsze „przejęcie” przeprowadzone przez OSM Piątnica. Po połączeniu mleczarni na rynku pozostanie OSM Piątnica z zakładem produkcyjnym w Ostrołęce.

US: nie jesteśmy narzędziem w rękach lokalnego biznesmena

cz pt, 11 lutego 2011 13:44

- Izba Skarbowa w Białymstoku przeprowadziła w Urzędzie Skarbowym w Łomży kontrolę doraźną w zakresie wybranych zagadnień wynikających z artykułu „Biznes po łomżyńsku” w Gazecie Wyborczej – informuje, w odpowiedzi na nasze pytania, Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku. - W wyniku kontroli, jak dotychczas nie stwierdzono występowania faktów, które mogłyby potwierdzać sugestie zawarte w tekście – dodaje.

Sądowych potyczek wokół Pepees-u ciąg dalszy

cz pt, 28 stycznia 2011 07:43

Wczoraj informowaliśmy o wyroku białostockiego sądu który m.in. unieważnił uchwały podejmowane podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy PEPEES SA z maja 2009 roku, teraz jest postanowienie sądu odnośnie m.in. uchwał podejmowanych podczas Walnego z czerwca 2010 roku. Sąd Okręgowy w Białymstoku postanowił zawiesić to postępowanie. Jak podała spółka w komunikacie „w ustnych motywach postanowienia Sąd stwierdził, iż istotne znaczenie dla rozstrzygnięcia będzie mieć ustalenie czy (w związku z wydanym dzień wcześniej wyrokiem – dop.red.) Midston Developments Limited ma prawo wykonywania prawa głosu.

Pepees przed sądem przegrał, ale i trochę wygrał...

cz cz, 27 stycznia 2011 06:50

Sąd Okręgowy w Białymstoku uznał, że uchwały ZWZA łomżyńskiej spółki Pepees z maja 2009 r. są nieważne, ponieważ do udziału w walnym nie dopuszczono głównego akcjonariusza, kojarzoną z Hubertem Gierowskim firmę Midston Developments Limited. Jedna z podjętych wówczas uchwał dotyczyła kolejnej emisji akcji spółki, co mogło doprowadzić do tego, że udział tego inwestora w kapitale spółki, szacowany teraz na około 35 proc., spadłby do 11 proc.

Czerniawski chce podstrefy ekonomicznej, ale nie tej z Suwałk

cz pt, 21 stycznia 2011 15:39

Po raz kolejny wraca kwestia utworzenia w Łomży podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dzięki której możliwe byłyby ułatwienia dla ewentualnych inwestorów zainteresowanych ulokowaniem tu swoich przedsięwzięć. Mieczysław Czerniawski poinformował, że rozmawiał o tym już z Jerzym Siwkiewiczem wiceprezes Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To właśnie jej podstrefa, a nie suwalskiej SSE jak to było w planach dotychczas, miałaby powstać w Łomży.

Czakają na zgodę UOKiK

cz pt, 21 stycznia 2011 14:18

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy i Spółdzielnia Mleczarska „Ostrołęka” w Ostrołęce chcą się połączyć. Odpowiedni wniosek obu spółdzielni trafił już do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, którzy formalnie musi na takie połączenie wydać zgodę.

Galerię Narew mieli zbudować nam Irlandczycy..., zbudują Szwedzi?

Foto: Galerię Narew mieli zbudować nam Irlandczycy......
cz pon, 27 grudnia 2010 13:35

Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie firma ze szwedzkim rodowodem Reinhold Polska poinformowała o zawarciu umowy nabycia udziałów w spółce posiadającej w swym pakiecie m.in. 100% udziałów Galerii Narew, która ma realizować budowę centrum handlowego na Bawełnie w Łomży. Wartość transakcji, która dotyczy łącznie siedmiu spółek celowych, oszacowana została na 80 mln zł.

Cosmetics sprzedany

cz pt, 24 grudnia 2010 08:13

Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółka Delko poinformowała o podpisaniu umowy inwestycyjnej w przedmiocie akwizycji Cosmetics Sp. z o.o. z siedzibą w Łomży. Delko zobowiązuje się do objęcia 67200 udziałów w łomżyńskiej spółce, które „po umorzeniu wszystkich udziałów, należących do obecnych wspólników, będą reprezentowały 100% udziałów i głosów na ZW tej spółki”. Łączne wynagrodzenie przewidziane dla obecnych wspólników z tytułu umorzenia całości ich udziałów wyniesie 11,2 mln zł.

« · «« · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę