sobota, 24 marca 2018 napisz DONOS@

Podstrefy ekonomiczne będą w Nowogrodzie i Szczuczynie?

Prawdopodobnie jeszcze w najbliższy piątek trafi do ministerstwa gospodarki wniosek Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odnośnie rozszerzenia istniejących i utworzenia nowych podstref w regionie. Wśród nowych podstref SSSE ma być kilka w regionie Łomży: w Nowogrodzie Szczuczynie, Wysokiem Mazowieckiem i Czyżewie. Nowogrodzka podstrefa ma liczyć ponad 20 hektarów, czyli być trzy razy większą od podstrefy w Łomży.

Prace nad wnioskiem o poszerzenie trzech z siedmiu dotychczasowych podstref Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Białymstoku, Suwałkach i Grajewie, ale także utworzeniu 10 zupełnie nowych trwały blisko pół roku. W październiku trafił do marszałka woj. podlaskiego, a teraz zarząd województwa wydał pozytywną opinię, co jest ostatnim krokiem niezbędnym do złożenia wniosku w ministerstwie gospodarki – przekazuje Ewa Sokólska, rzeczniczka SSSE.
Wniosek, który ma zostać złożony w ministerstwie już w najbliższy piątek będzie dotyczył m.in. zgody rządu na utworzenia 10 nowych nowych podstref SSSE w Czyżewie, Szczuczynie, Bielsku Podlaskim, Hajnówce, Narewce, Nowogrodzie, Sejnach, Wysokiem Mazowieckiem, Zabłudowie i Siemiatyczach.
- Zarząd suwalskiej strefy posiada listy intencyjne od przedsiębiorców zainteresowanych rozpoczęciem działalności gospodarczej na terenie powstających i rozszerzanych podstref. Zrealizowanie inwestycji na włączanych i rozszerzanych terenach utworzy około 700 nowych miejsc pracy, a wartość inwestycji wyniesie około 400 mln zł – informuje Robert Żyliński, prezes SSSE.
Łączna powierzchnia włączanych do Strefy nieruchomości wyniesie ponad 210 hektarów. Szczuczyńska podstrefa ma mieć 14 ha, a nowogrodzka ponad 20 ha.

161121091207.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0