Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Midston sprzedał akcje Pepees-u

cz pt, 30 marca 2012 10:37

Firma Midston Developments Limited z siedzibą w Nikozji sprzedała niemal wszystkie posiadane akcje Pepeesu. Obecnie ma ona jedynie 100 walorów spółki, choć jeszcze kilka miesięcy temu miał w portfelu akcje odpowiadające ponad 28% kapitału spółki. Cypryjska firma była wiązana z biznesmenem Hubertem Gierowskim, który od kilku lat kontrolował łomżyńską spókę. Midston wyzbywał się akcji Pepeesu od czasu gdy sąd prawomocnie orzekł, że nie może wykonywać prawa głosu z akcji, bo naruszył ustawę o ofercie.

Dobry rok Pepees-u

cz wt, 27 marca 2012 09:21

Łomżyński Pepees podliczył ubiegłoroczne dochody i wydatki i wyszło, że był to wyjątkowo dobry rok. Spółka w 2011 r. osiągnęła zysk netto w wysokości 8,6 mln zł czyli blisko pięć razy większy niż rok wcześniej.

Spółka z Łomży rodem ma pomóc Ukraińcom przejąć onet.pl?

cz pon, 26 marca 2012 13:19

Ukraińska spółka LigaBusinessInform podpisała z notowanym na NewConnect EastSideCapital list intencyjny w sprawie wsparcia przy inwestycjach w Polsce. Jak pisze Puls Biznesu celem nadrzędnym porozumienia jest — Onet. Wywodząca się z Łomży spółka - jeśli transakcja doszłaby do skutku – mogłaby zarobić nawet 20 mln zł.

W PSB Mrówka było gęsto jak w mrowisku

mm so, 24 marca 2012 14:01

W słoneczny, sobotni poranek przed godziną 8. kilkadziesiąt osób wyczekuje przed nowym Marketem Budowlanym PSB Mrówka w Kolnie. Z kolumny na dachu rozległego pawilonu dobiega uspokajający głos Roberta Choińskiego z Kielc: - Już za chwilę właściciel Andrzej Kozikowski otworzy Państwu drzwi i rozpocznie się uroczyste otwarcie 98. salonu Mrówki w Polsce. W markecie będzie mnóstwo konkursów i atrakcji, a na zewnątrz pokazy firm budowlanych i grill po zakupach!

Wniosków pięć razy więcej niż pieniędzy

cz wt, 20 marca 2012 10:41

Aż 188 firm z województwa złożyło wnioski o wsparcie swoich przedsięwzięć z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Mikro, mali i średni przedsiębiorcy ubiegają się łącznie o niemal 200 mln zł dofinansowania, przy czym dostępna pula środków na wsparcie to 11 mln euro, czyli ok. 45 mln zł. To oznacza, że zdecydowana większość z ubiegających się wsparcia nie otrzyma.

Łomżyński Pepees kupi zakład w Trzemesznie koło Gniezna?

cz śr, 29 lutego 2012 09:07

Pepees zamierza kupić pakiet 90,4 proc. udziałów w Przedsiębiorstwie Przemysłu Ziemniaczanego Trzemeszno, który w tej firmie posiada jeszcze Skarb państwa. Łomżyńska spółka Pepees otrzymała właśnie zgodę na pogłębione badanie Trzemesznie. Na złożenie oferty za ile chce kupić ten pakiem ma czas do 13 kwietnia.

Łomża „przeprosiła się” z Suwalską SSE

cz śr, 11 stycznia 2012 15:34

Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Łomży nie będzie. Po niemal roku zabiegów o utworzenie w mieście jej podstrefy minister gospodarki nie wyraził zgody na rozszerzenie terytorium działania W-MSSE o Łomżę, i – jak podaje ratusz - zasugerował „aby rozważyć wejście Łomży do Suwalskiej SSE”. Władze miasta na to przystały.

Na Pepeesie można było dobrze zarobić...

cz pon, 02 stycznia 2012 16:40

Łomżyński Pepees znalazł się wśród spółek na których w minionym roku można było najlepiej zarobić. Stopa zwrotu to 78,7 proc. co dało spółce czwarte miejsce w zestawieniu TOP10 GPW w 2011r.

Wśród „Gazel Biznesu”

cz wt, 27 grudnia 2011 15:20

Dziennik „Puls Biznesu” już po raz dwunasty wydał zestawienie Gazel Biznesu - czyli najdynamiczniejszych małych i średnich firm w Polsce. Na liście – choć dopiero w drugim tysiącu - jest także kilka firm z Łomży. Najwyżej na 1388 miejscu TMT Sp. z o.o. Wśród „Gazel” jest także miejski MPEC.

Pracowite skarbówki

cz wt, 20 grudnia 2011 14:51

Urząd Skarbowy w Grajewie zajął trzecie miejsce, a Urząd Skarbowy w Zambrowie piąte w VIII Rankingu Izb i Urzędów Skarbowych, organizowanym przez Dziennik Gazeta Prawna pod patronatem Ministerstwa Finansów. Skarbówki z Grajewa i Zambrowa, rywalizowały w kategorii urzędów małych, który w Polsce jest ponad 120. Doroczna uroczystość wręczenia nagród przyznawanych od kilku lat w tym rankingu, odbyła się 20 grudnia w Pałacu Prymasowskim w Warszawie.

Łomża dla inwestorów?

cz wt, 20 grudnia 2011 14:23

W półtora roku działki przy ulicy Akademickiej w Łomży zostaną uzbrojone w media i zyskają komfortowe drogi dojazdowe. W ten sposób w mieście powstanie ponad 5 ha terenów inwestycyjnych, które mają zostać włączone do planowanej podstrefy specjalnej strefy ekonomicznej. Koszt uzbrojenia terenu przekracza 1,9 mln zł, ale większość środków 1,4 mln zł ma pochodzić z dofinansowania unijnego.

Na szarym końcu

cz pt, 16 grudnia 2011 10:09

Województwo podlaskie pozostaje regionem o najniższej atrakcyjności inwestycyjnej wynika z najnowszego rankingu Instytutu Badań nad Gospodarka Rynkową. Podlaskie zajmuje ostatnie miejsce w trzech kategoriach na siedem a w dwóch zajmuje trzecie miejsce od końca.

Prezydent szuka inwestorów do Podstrefy

cz pt, 02 grudnia 2011 10:42

Między innymi za pośrednictwem Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej prezydent Łomży zwrócił się do przedsiębiorców chętnych o zainwestowanie w planowanej do utworzenia w mieście Podstrefy Specjalnej Strefy Ekonomicznej o składanie listów intencyjnych. - Przesłaliśmy list prezydenta do wszystkich naszych członków i liczymy, że może ktoś będzie tym zainteresowany – mówi Maciej Zajkowski prezes ŁIP-H, dodając, że przed czterema laty, gdy po raz pierwszy szukano inwestorów do łomżyńskiej podstrefy zgłosiło się blisko 10 chętnych.

Impuls dla biznesu łomżyńskich przedsiębiorców

mm cz, 24 listopada 2011 17:55

Do hotelu Belfort w Piątnicy przybyło ponad 60 przedsiębiorców różnych branż z Łomży i b. Łomżyńskiego, aby uczestniczyć w konferencji „Innowacyjność i nowoczesne technologie w biznesie”, którą zorganizował dziennik o tematyce gospodarczej „Puls Biznesu” wspólnie z firmami: Kredyt Bank i T-Mobile.

Dotacje na miejsca noclegowe

cz cz, 17 listopada 2011 13:35

Równowartość ponad 11,6 mln euro jest do podziału pomiędzy firmy z branży turystycznej. Urząd Marszałkowski w Białymstoku ogłosił kolejny konkurs z środków Regionalnego Programu Operacyjnego. O wsparcie mogą ubiegać się firmy, które inwestują w bazę noclegową w regionie.

„Łomża. Mały browar z dużym piwem” nagrodzona

cz wt, 18 października 2011 08:25

Kampania piwa Łomża „Łomża. Mały browar z dużym piwem” została dostrzeżona i doceniona przez zawodowców w konkursie Effie na najefektywniejszą kampanię reklamową. Kampania zrealizowana przez agencje Testardo Gram, Brain i Touch Ideas oraz dom mediowy Starlink dla Browarów Regionalnych Łomża otrzymała jedną z dwóch przyznanych przez jurorów złotych statuetek litery „E”.

Konkursy „z premii”

cz śr, 12 października 2011 14:12

Inwestycje firm w innowacje, budowa hoteli, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii – takie projekty będą miały jeszcze szanse na dotacje z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dotacje dla samorządów i firm będą głównie finansowane z dodatkowej puli 36 mln euro, którą województwo otrzymało z tzw. Krajowej Rezerwy Wykonania. Jeszcze w tym roku ruszy konkurs dla branży turystycznej.

Nowe miejsca pracy w Zambrowie

cz wt, 04 października 2011 08:45

Zakończyła się modernizacja drugiej części Zambrowskiego Parku Przemysłowego. Samorząd Zambrowa zagospodarował dawne hale zakładów bawełnianych. W ciągu najbliższych dni do hal wprowadzi się pięć firm produkcyjnych – podał Obiektyw TVP Białystok.

OSM Piątnica znowu najlepsza

cz pt, 30 września 2011 08:20

OSM Piątnica zwyciężyła w V rankingu spółdzielni mleczarskich zwyciężyła. Drugie miejsce zajęła SM Mlekpol z Grajewa. W rankingu uwzględniono 21 mierników pogrupowanych w 5 perspektyw modelu oceny rankingowej. Ich autorem jest dr hab. Michał Pietrzak z SGGW w Warszawie.

Zbudowali nam już m.in. basen, teraz mają zbudować Galerię Veneda

cz śr, 28 września 2011 13:16

Echo Investment poinformowało, iż wczoraj podpisano ze spółką Instal Białystok umowę o Generalne Wykonanie Obiektu - Centrum Handlowe „Galeria Veneda” w Łomży, ul. Sikorskiego i ul. Zawadzka. Koszt budowy galerii to niemal 70 mln zł netto, a termin zakończenia realizacji inwestycji określony został na 26 listopada 2012r.

« · «« · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę