Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 27 września 2020 napisz DONOS@

Miliony eurodofinansowania trafią do łomżyńskich firm

cz pt, 20 marca 2009 09:52

Trzy firmy z Łomży znalazły się w pierwszej szóstce listy rankingowej projektów składanych przez małe i średnie przedsiębiorstwa o dofinansowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Najlepiej oceniany przez ekspertów projekt złożyła łomżyńska firma Uniglass produkująca szyby okienne. Na 5. miejscu listy rankingowej jest łomżyński producent okien firma Domel, a zaraz za nim „nasza” Drukarnia LIBRA-PRINT. Tylko te trzy firmy zaplanowały inwestycje na ponad 13 mln zł, i ubiegają się o ok. 5 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych.

Solidni! Jak zawsze

cz pt, 06 marca 2009 13:34

Tytuł „Solidny Pracodawca Podlasia 2008” zdobyła firma PEPEES S.A. jako pierwszy w regionie laureat kolejnej edycji akcji prowadzonej przez Grupę Media Partner oraz redakcje „Przeglądu Gospodarczego Plus” i „Rzeczy o Biznesie”, które ukazują się jako specjalistyczne dodatki do dziennika „Rzeczpospolita”.

Zdrożał prąd „wiele zakładów po prostu nie wytrzyma”

Foto: Zdrożał prąd „wiele zakładów po prost...
cz śr, 28 stycznia 2009 11:21

Nie 20-25 procent jak podają przedstawiciele Zakładu Energetycznego w Białymstoku, ale aż 41 procent wyniosła podwyżka energii elektrycznej w przypadku łomżyńskiego Pepees-u. „Konsekwencje dla przedsiębiorstwa mogą być dramatyczne – z możliwym wstrzymaniem produkcji niektórych wyrobów i zwolnieniami pracowników włącznie” - podaje Maciej Gryguc rzecznik firmy PEPEES S.A. w Łomży.

Jakość to sprawa honoru

Foto: Jakość to sprawa honoru
cz pon, 26 stycznia 2009 14:18

Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. zdobyło tytuł „JAKOŚĆ ROKU 2008”. Organizatorem Programu Promocji Jakości w Polskich Przedsiębiorstwach są redakcja Biznes Raportu w „Gazecie Prawnej” oraz Polskie Centrum Badań i Certyfikacji S.A. - To bardzo ważne dla nas osiągnięcie – mówi Andrzej Kiełczewski, prezes zarządu PEPEES S.A. – Tym bardziej, że jakość wyrobów jest dla nas nie tylko obowiązkiem, ale także punktem honoru. Sukces jest zasługą wszystkich pracowników firmy, którym serdecznie dziękuję.

Makbud z Łomży sprzedany

cz pon, 26 stycznia 2009 07:18

16,5 mln złotych zapłaci giełdowa spółka Unibep za 100% akcji łomżyńskiego Makbudu, spółki zajmującej się budową dróg. Umowę podpisano w ubiegłą środę, ale wejdzie ona w życie 2 lutego. Kwota 16,5 mln zł dotychczasowym właścicielom spółki Makbud, ma być wypłacona w ratach, przy czym ostatnia transza płatności zostanie dokonana w ciągu 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy.

Szybka sesja

Foto: Szybka sesja
cz śr, 10 grudnia 2008 14:08

Niespełna kwadrans trwała dzisiejsza sesja Rady Miasta Łomży. Radni zebrali się aby dokonać zmian w budżecie miasta. Podstawowa z nich dotyczyła wygospodarowania blisko 1,4 mln zł na zakup prawa użytkowania wieczystego blisko 4,5 ha działki „za Gaspolem”. Radni bez zbędnej dyskusji, tylko przy jednym głosie „przeciw”, wniosek przegłosowali.

To jest Marqa...

cz śr, 10 grudnia 2008 07:54

„Mlekovita”, „Łaciete” i „Piątnica” to najcenniejsze marki w regionie. Dziennik Rzeczpospolita po raz kolejny opublikował wyniki rankingu „Marqa”. Na liście znalazło się 330 najdroższych polskich marek. Trzy „nasze” mleczne są w pierwszej setce.

Biała plama...

Foto: Biała plama...
cz pon, 08 grudnia 2008 22:51

Najbardziej atrakcyjnymi regionami dla inwestorów, według raportu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, są kolejno województwa: śląskie, mazowieckie, dolnośląskie, wielkopolskie i małopolskie. Z kolei najmniej atrakcyjne pod kątem inwestycji, według raportu, są województwa: podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie. Raport ocenia także atrakcyjność podregionów w trzech kategoriach: działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowanej technologicznie. W każdej z nich podregion łomżyński jest białą plamą.

Pierwszy przedsiębiorca podlaskiego...

Foto: Pierwszy przedsiębiorca podlaskiego...
cz pon, 01 grudnia 2008 22:08

Maciej Zajkowski, prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej, w 2009 roku będzie kierował pracami Podlaskiego Forum Gospodarczego. PFG jest inicjatywą konsolidującą organizacje zrzeszające przedsiębiorców z województwa podlaskiego.

Okna ciepłe, solidne i ładne...

Foto: Okna ciepłe, solidne i ładne...
cz cz, 27 listopada 2008 11:14

Kupując wymarzony dom czy mieszkanie, chcielibyśmy aby wszystko w nich było idealne. O ile nie zawsze mamy wpływ na to z czego zbudowane jest nasze „M”, to wybierając kolory farb na ściany, czy meble do kuchni szczególną wagę przywiązujemy do detali. Doskonałe łuki, perfekcyjne odcienie i... ciepło. Teraz, po raz pierwszy w ten sam sposób możemy myśleć wybierając do wymarzonego domu czy mieszkania idealne okna. Muszą być ciepłe, solidne i ładne... I właśnie spełnienie takich wymagań i najwyższych europejskich standardów gwarantują szyby zespolone z tzw. systemem TPS (Thermo Plastic Spacer) czyli z ramką termo-plastyczną. Produkcję takich szyb okiennych w oparciu o technologię światowego lidera w tej dziedzinie – niemieckie przedsiębiorstwo KÖMMERLING – rozpoczęła firma UniGlass z Łomży. To pierwszy w kraju producent szyb z systemem TPS, który dynamicznie podbija całą światową produkcję okien. Dzięki niemu okna są idealne pod każdym względem.

Maltodekstryna na medal

Foto: Maltodekstryna na medal
cz śr, 26 listopada 2008 11:01

Medal Europejski dla Wyrobów przyznawany przez Business Centre Club oraz Urząd Komitetu Integracji Europejskiej otrzymała firma PEPEES S.A. za najwyższej jakości maltodekstrynę. To już drugie takie wyróżnienie dla naszego przedsiębiorstwa – mówi Maciej Gryguc rzecznik prasowy formy. - W ubiegłym roku Medalem Europejskim zostaliśmy uhonorowani za skrobię.

Netia kupiła łomżyńskiego Netstera

cz nie, 23 listopada 2008 22:58

Ponad 357 tysięcy złotych zapłaciła białostocka spółka Connect Systemy Komputerowe - spółka zależna Netii – za 100% udziałów łomżyńskiej spółki internetowej Netster. To lokalny operatorem sieci osiedlowych, który świadczy usługi szerokopasmowego dostępu do internetu na terenie Łomży.

Prefbet „orłem” budownictwa

Foto: Prefbet „orłem” budownictwa
cz wt, 18 listopada 2008 12:08

Producent materiałów budowlanych ze Śniadowa został laureatem tegorocznej edycji konkursu „Orły Polskiego Budownictwa”. Prefbet Śniadowo zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii producentów z przychodami do 50 mln zł.

Chcą więcej koncesji...

Foto: Chcą więcej koncesji...
cz pon, 17 listopada 2008 16:27

Rada Łomżyńskiej Izby Przemysłowo - Handlowej zaapelowała do prezydenta miasta i radnych Łomży o zmianę zwiększenie koncesji na sprzedaż alkoholu w lokalach gastronomicznych. Przedsiębiorcy chcą aby ich liczba wzrosła z 40 do 65. Jak tłumaczą sytuacja jaka wytworzyła się w mieście „jest trudna do wytłumaczenia”, a obowiązujące przepisy ograniczają rozwój tego sektora usług i nie sprzyjają konkurencyjności przedsiębiorstw ani wizerunkowi Łomży. Argumentują także, że w sąsiedniej Ostrołęce jest blisko dwa razy, a w Suwałkach o ponad połowę więcej koncesji gastronomicznych niż w Łomży.

Medal dla piwa Łomża Mocne

Foto: Medal dla piwa Łomża Mocne
cz pon, 03 listopada 2008 06:23

Piwo Łomża Mocne zdobyło II miejsce i srebrny medal w Otwartym Konkursie Piw, odbywającym się podczas XVI Jesiennego Spotkania Browarników 2008 w Krakowie. Maciej Rybicki, dyrektor generalny Royal Unibrew Polska podkreśla, że nagroda ta ma szczególne znaczenie, ponieważ Jesienne Spotkania Browarników w ciągu 16 lat zyskały rangę najważniejszej w kraju imprezy branżowej.

Daleko na liście największych...

cz pt, 31 października 2008 09:16

Dopiero na 1629 pozycji pojawia się Łomża jako siedziba firmy z listy 2000 największych polskich firm dziennika „Rzeczpospolita”. Dużo wyżej są tam firmy z Grajewa, Wysokiego Mazowieckiego, Ostrołęki, Łysych, Ostrowi Mazowieckiej, Piątnicy, a nawet Kolna. W tym roku, aby dostać się do zestawienia, trzeba było osiągnąć przychody ze sprzedaży na poziomie powyżej 86 mln zł.

Powstanie mleczny gigant z łomżyńskiego?

Foto: Powstanie mleczny gigant z łomżyńskiego?
cz wt, 21 października 2008 14:07

Jak pisze Puls Biznesu Edmund Borawski, prezes Spółdzielni Mleczarskiej Mlekpol z Grajewa „marzy o ślubie” z wysokomazowiecką Mlekovitą. „Razem moglibyśmy stworzyć nową jakość na rynku i zintegrować w ramach jednego przedsiębiorstwa prawie całe mleczarstwo z województwa podlaskiego. Byłoby wspaniale, gdyby Podlasie miało jedną potężną firmę mleczarską, liczącą się w skali europejskiej” – mówi Pulsowi Biznesu Edmund Borawski, prezes SM Mlekpol. Jak informuje dziennik Dariusz Sapisńki prezes Mlekovity z Wysokiego Mazowieckiego nie mówi „nie”.

Cenler-Mebel poleca. Wyjątkowa kolekcja dla wyjątkowych klientów

Foto: Cenler-Mebel poleca. Wyjątkowa kolekcja dla wyj...
mm śr, 15 października 2008 19:27

Tworzymy z drewna coś więcej - to hasło przewodnie firmy EGGER, jednego z wiodących producentów płyt wiórowych melaminowanych. Firma ta właśnie przygotowała nową kolekcję ZOOM , która jest dostępna w łomżyńskiej firmie Center-Mebel. Aby stworzyć idealną kolekcję dział zarządzania produktem intensywnie śledził nowe trendy, a zespoły sprzedawców dogłębnie badały potrzeby różnych grup konsumentów. W efekcie w kolekcji ZOOM zebrano 180 kolorów. Wyróżnia je także nowoczesne wzornictwo. Center-Mebel wybrał 52 dekory. Co ważne, na zrealizowanie zamówienia nie trzeba czekać, wszystkie dekory dostępne są „od ręki".

Gierowski już nie kontroluje Pepees-u?

cz śr, 08 października 2008 07:50

Biznesmen Józef Hubert Gierowski, który przez ostatnie lata kontrolował największy pakiet akcji łomżyńskiego Pepees-u, już nie decyduje o przyszłości tej firmy. Jak podała spółka w komunikacie wpłynęło do niej oświadczenie pana Gierowskiego, informujące o tym że przestał on być podmiotem dominującym w stosunku do Midston Developments Limited z siedziba na Cyprze. To właśnie ta spółka posiada więcej niż co czwartą akcję Pepeesu.

Piątnica będzie większa?

cz pt, 19 września 2008 10:04

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na połączenie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy i Spółdzielni Mleczarskiej Kurpie z Baranowa. Urząd uznał, że transakcja ta nie ograniczy konkurencji na polskim rynku. Jeżeli transakcja dojdzie do sutku będzie to pierwsze „przejęcie” przeprowadzone przez OSM Piątnica.

« · «« · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę