Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Będzie kolejna strefa dla inwestorów

cz cz, 05 maja 2011 08:43

W Czyżewie, w powiecie wysokomazowieckim, powstanie kolejna w regionie strefa inwestycyjna. Gmina otrzyma ponad 3,2 mln zł wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego. Decyzję o tym podjął na wczorajszym posiedzeniu zarząd województwa. Pieniądze pozwolą na uzbrojenie 5 ha terenów na potrzeby inwestorów. Przedsięwzięcie warte łącznie ponad 4,4 mln zł przewiduje budowę dojazdów i wszelkiej niezbędnej infrastruktury technicznej.

Szykuje się kolejne starcie o Pepees

cz śr, 27 kwietnia 2011 10:31

Zarząd Pepeesu chce emisji bez prawa poboru, ale cypryjski Midston, główny udziałowiec spółki, jest temu przeciwny. Na kolejnym walnym, które odbędzie się 10 maja, może być gorąco - informuje Puls Biznesu.

Dyrektor szuka pracy byłym pracownikom Fabetu

Foto: Dyrektor szuka pracy byłym pracownikom Fabetu
cz wt, 26 kwietnia 2011 15:15

Z zamkniętego w marcu Fabetu pracę dotychczas znalazł co trzeci jego pracownik. Pozostali nadal jej szukają, bądź w najbliższym czasie zaczną szukać. „Z dniem 30.04.2011 roku zakład zostanie ostatecznie zamknięty i w tym także dniu kończą się wszystkie okresy wypowiedzeń prawie 100 osobowej załogi Fabetu. (…) W związku w powyższym zwracam się z ogromną prośbą do wszystkich Przedsiębiorców zrzeszonych w Łomżyńskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej o pomoc w znalezieniu pracy dla byłych pracowników Fabetu” - napisał Grzegorz Wiszowaty, dyrektor łomżyńskiego zakładu Fabetu w liście do Macieja Zajkowskiego, prezesa ŁIPH.

Pol&Home - to pomysł na biznes z Łomży

Foto: Pol&Home - to pomysł na biznes z Łomży
cz pt, 22 kwietnia 2011 08:17

Z ponad 600 projektów, które nadesłano do Warszawy na Konkursu na Biznesplany pomysł na biznes łomżanki Emilii Danowskiej zajął trzecie miejsce i dodatkowo zdobył najcenniejszą nagrodę publiczności. Emilia Danowska stworzy Pol&Home – interaktywną platformę edukacyjną, oferującą internetowe kursy języka polskiego i kultury polskiej dla cudzoziemców oraz osób pochodzenia polskiego przebywających za granicą.

Łomżyński Pepees drożeje jak...

Foto: Łomżyński Pepees drożeje jak...
cz cz, 21 kwietnia 2011 09:15

Od początku kwietnia spółka zdrożała o 82 proc., a od początku roku o ponad 170 proc – takimi wynikami może poszczycić się łomżyński Pepees. Tylko podczas wczorajszych notowań akcje spółki zyskały kolejne 8,7 proc.

„Nasi” wśród największych

cz śr, 20 kwietnia 2011 08:44

Łączne przychody firm z Listy 500 dziennika Rzeczpospolita w 2010 r. osiągnęły 1,16 bln zł. Wśród pół tysiąca największych firm polskich, które znalazły się na sporządzonej już po raz 13. „Liście 500” jest także kilka z regionu. Najwyżej tym razem – na 154 miejscu - jest SM Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego. W tej samej setce znalazły się także Spółdzielnia Mleczarska Mlekpol z Grajewo i grajewski Pfleiderer, a na 417 miejscu Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Piątnica.

Firmy czekają na lepsze czasy.

cz pon, 11 kwietnia 2011 08:45

Tylko w pięciu regionach Polski w ubiegłym roku przedsiębiorstwa wydały na swój rozwój więcej niż w 2009 roku. Niestety wśród tych regionów nie ma województwa podlaskiego. Tu nastąpił dalszy spadek – o blisko 7%.

Będzie podstrefa ekonomiczna w Łomży...?

Foto: Będzie podstrefa ekonomiczna w Łomży...?
cz cz, 07 kwietnia 2011 13:10

Trzech przedsiębiorców jest zainteresowanych i już rozmawia z Warmińsko-Mazurską Specjalną Strefą Ekonomiczną o rozpoczęciu inwestycji w oparciu o ewentualną łomżyńską podstrefę WMSSE. Na razie mogę zdradzić, że są to firmy z branży budowlanej, spożywczej i samochodowej – mówi Beniamin Dobosz, zastępca prezydenta Łomży i od dziś także pełnomocnik do tworzenia Łomżyńskiej Podstrefy Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dziś w ratuszu wiceprezes WMSSE Jerzy Siwkiewicz oraz prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski, wójt gminy Łomża Jacek Nowakowski i wójt Piątnicy Edward Łada podpisali list intencyjny w sprawie podjęcia wspólnych działań zmierzających do utworzenia Łomżyńskiej podstrefy WMSSE, jeden z jego zapisów dotyczy także powołania pełnomocnika.

Dotacje dla innowacyjnych

cz śr, 06 kwietnia 2011 16:17

Niemal 50 mln zł będzie dostępne dla przedsiębiorstw z województwa podlaskiego. Za dwa tygodnie ruszy kolejny nabór wniosków na tzw. „wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Wnioski w konkursie będą mogły składać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, przy czym nowe kryteria wyboru projektów, mają premiować najbardziej innowacyjne przedsięwzięcia. Maksymalna kwota dofinansowania, niezależnie od rodzaju formy, będzie mogła wynieść 6 mln zł.

OSM Piątnica zrobi miliard przychodu

Foto: OSM Piątnica zrobi miliard przychodu
cz wt, 05 kwietnia 2011 15:24

Dzięki fuzji ze Spółdzielnią Mleczarską Ostrołęka znany producent serka wiejskiego wejdzie do pierwszej ligi branży mleczarskiej – pisze „Rzeczpospolita”. 1 mld zł przychodów w 2015 roku wydaje się realną wielkością – mówi „Rz” Zbigniew Kalinowski, prezes Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej Piątnica. Spółdzielnia planuje kolejne duże inwestycje. Do końca 2012 roku spółdzielnia zamierza wydać na nie ok. 60 mln zł.

Od jutra OSM Piątnica będzie większa

Foto: Od jutra OSM Piątnica będzie większa
cz śr, 30 marca 2011 18:54

Formalnie od czwartku OSM Piątnica i SM Ostrołęka będą połączone. Obradujące we wtorek Walne Zgromadzenie Przedstawicieli Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy jednogłośnie przyjęło uchwałę o połączeniu z SM Ostrołęka. Wcześniej odpowiednia uchwałę podjęli spółdzielcy z Ostrołęki, a zgoda na połączenie obu zakładów wyraził UOKiK.

„Łomżyńska” spółka kupiła akcje Banku Polskiej Spółdzielczości.

cz pon, 28 marca 2011 09:47

Centrum Technologii Informatycznych IT Card SA z Łomży, spółka z grupy PBS, kupiła „resztówkę” czyli ostatnie posiadane przez Ministerstwo Skarbu Państwa akcje Banku Polskiej Spółdzielczości. Za akcje stanowiące 1,58 proc. kapitału zakładowego spółki, wraz z prawami poboru „łomżyńska” spółka zapłaciła ponad 9,4 mln zł. Dodajmy, że BPS jest jednym z głównych udziałowców IT Card.

Łomżyński Pepees kupił zakład na Kujawach

cz pt, 18 marca 2011 08:53

Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. poinformowało o nabyciu ponad 50% udziałów Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego BRONISŁAW Sp. z o.o.. Wartość transakcji wynosi 408,5 tys zł. „Nabytą inwestycję Zarząd traktuje jako długoterminową, ponieważ spółka PPZ BRONISŁAW prowadzi taką samą działalność jak PEPEES, tj. produkuje skrobię ziemniaczaną, dzięki czemu grupa kapitałowa PEPEES pozyska nowych dostawców surowca i poszerzy swoją działalność” – czytamy w komunikacie giełdowym spółki.

„Łomża” będzie się rozwijała

cz wt, 15 marca 2011 13:09

Chcemy dalej rozwijać markę Łomża, która pozostanie flagowym brandem także po połączeniu Royal Unibrew Polska z firmą Van Pur - mówiła serwisowi portalspozywczy.pl, Beata Pawłowska, która ma stanąć na czele nowej spółki Van Pur Łomża.

Fabet Łomża zamknięty... na amen

Foto: Fabet Łomża zamknięty... na amen
cz pon, 14 marca 2011 11:17

Około stu osób zatrudnionych w Zakładzie Produkcyjny Fabet w Łomży straciło, lub w najbliższych dniach, straci pracę. Potwierdzają się informacje jednego z użytkowników forum 4lomza.pl, o tym, że w piątek została przerwana produkcja, a zakład został zamknięty na kłódkę. - Złe wyniki finansowe zakładu i małe szanse na ich poprawę – to podstawowe przyczyny zamknięcia zakładu mówi Marcin Łaczkowski dyrektor operacyjny działającej w Polsce komórki francuskiej Grupy CB, do której od kilku lat należy łomżyński Fabet. Zwolnienia są ogromnym zaskoczeniem nie tylko dla pracowników. Hanna Huszcza, rzecznik prasowy PUP Łomża podaje, że do urzędu nie wypłynęła informacja od właściciela zakładu o planowanych zwolnieniach.

CENTER MEBEL wśród Gazel Biznesu

Foto: CENTER MEBEL wśród Gazel Biznesu
cz pon, 14 marca 2011 08:56

„Firmy nie prowadzi się dla nagród” – mówi Grzegorz Kurak właściciel PHU CENTER MEBEL. Działająca od 15 lat w Łomży firma została właśnie doceniano w rankingu Gazele Biznesu. Właściciel choć cieszy się z nagrody, to podkreśla, że w prowadzeniu firmy najważniejsze jest uznanie klientów, bo to oni sprawiają, że firma jest i może się dalej rozwijać. I właśnie z myślą o klientach, i ich potrzebach, CENTER MEBEL stale rozszerza swoją działalność wprowadzając nowe produkty i usługi, a w najbliższą środę do miasta ściąga lidera w branży okuć meblowych firmę Blum.

Produkujesz odpady? Masz kilka dni na unikniecie kary!

cz cz, 10 marca 2011 14:15

Do 15 marca każdy, kto produkuje odpady inne niż komunalne lub nimi gospodaruje, musi złożyć do marszałka województwa zbiorcze zestawienie danych o odpadach za poprzedni rok. Za niezłożenie w terminie grozi kara w wysokości 10 tys zł. Dotyczy to kilku tysięcy przedsiębiorców w województwie podlaskim, którzy w wyniku swojej działalności gospodarczej „produkują” odpady inne niż komunalne lub nimi gospodarują, tzn. zbierają, odzyskują lub unieszkodliwiają. Każdy taki przedsiębiorca powinien prowadzić ewidencję odpadów za pomocą określonych druków - karty ewidencji odpadów i karty przekazania odpadów.

Dodatkowe miliony trafią do przedsiębiorców

cz cz, 03 marca 2011 16:30

Zarząd województwa podlaskiego chce aby zdecydowana większość środków przyznanych regionowi m.in. z tzw. Krajowej Rezerwy Wykonania RPO trafiło do przedsiębiorców. Pieniądze – 21,5 mln euro – mają trafić na bezpośrednie dotacje inwestycyjne dla firm, na wsparcie inwestycje przedsiębiorstw z branży turystycznej oraz na wsparcie akcji pożyczkowo – poręczeniowej. Po pieniądze te przedsiębiorcy będą mogli sięgnąć dopiero w przyszłym roku.

UOKiK: Royal Unibrew może połączyć się z Van Purem

cz śr, 02 marca 2011 18:19

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się, aby Royal Unibrew połączył się z Van Purem. Zgoda dotyczy objęcie przez Royal Unibrew, Pura Birra i Zbigniewa Wantusiaka wspólnej kontroli nad spółką Van Pur. Dzięki połączeniu powstanie grupa licząca pięć browarów i  dysponująca takimi markami, jak Łomża, Karpackie, Van Pur, Faxe, Cooler czy Brok.

UOKiK: OSM Piątnica może połączyć się z SM „Ostrołęka”

Foto: UOKiK: OSM Piątnica może połączyć się z SM „Ost...
cz wt, 22 lutego 2011 13:59

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodził się na połączenie Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy i Spółdzielni Mleczarskiej „Ostrołęka” z siedzibą w Ostrołęce. Jeżeli transakcja dojdzie do sutku będzie to pierwsze „przejęcie” przeprowadzone przez OSM Piątnica. Po połączeniu mleczarni na rynku pozostanie OSM Piątnica z zakładem produkcyjnym w Ostrołęce.

« · «« · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę