Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Masz pomysł? Oni mają pieniądze!

cz pt, 21 marca 2014 17:03

Nawet ponad 800 tysięcy złotych gotów jest zainwestować w ciekawy projekt działający już w Łomży inkubator przedsiębiorczości EBC Incubator. Na wspieranie działalności innowacyjnej zdobył on niemal 10 milionów złotych z zarządzanego przez Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013. Łomżyński EBC Incubator ma ambicje znalezienia do końca 2015 co najmniej 17 ciekawych projektów, w które będzie mógł zainwestować te pieniądze. Nabór pomysłów już trwa.

Nowozelandzki inwestor w Pepees

cz cz, 13 marca 2014 10:48

Zarząd Przedsiębiorstwa Przemysłu Spożywczego „PEPEES” S.A. poinformuje, że otrzymał zawiadomienie akcjonariusza Jonathan Reginald Newth o nabyciu przez niego 5 milionów 775 tysięcy akcji Spółki. Tym samy obywatel Nowej Zelandii posada niemal 7% akcji łomżyńskiej spółki i stał się jednym z głównych jej właścicieli.

Przedsiębiorcy z Łomży nagminnie zaniżają podatki

cz cz, 06 marca 2014 09:08

Niemal co drugi skontrolowany w ubiegłym roku przez urzędników z ratusza przedsiębiorca popełniał błędy, które skutkowały zaniżaniem wnoszonych do ratusza danin. Choć skontrowano zaledwie 34 „losowo wytypowanych” podatników, dochody miasta z tego tytułu wzrosły o niemal 77 tysięcy złotych. - Ujawnione w kontroli różnice w podatku należnym, a zadeklarowanym wahały się od 200 zł do 6877 zł – przekazuje Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży.

Mleczny Heros

cz śr, 05 lutego 2014 09:24

Mlekovita z Wysokiego Mazowieckiego została uhonorowana tytułem Herosa Polskiej Gospodarki. Nagrodę wręczono podczas gali z okazji 25-lecia Polskiego Klubu Biznesu oraz 15-lecia Akademii Polskiego Sukcesu jaka odbyła się w Zamku Królewskim w Warszawie. Mlekovita znalazła się w gronie ośmiu polskich firm i przedsiębiorstw o wybitnych zasługach dla życia gospodarczego i rozwoju przedsiębiorczości.

Wielomilionowe inwestycje na miarę... OSM Piątnica

cz pt, 24 stycznia 2014 10:14

W 2014 roku OSM Piątnica rusza z dwoma ważnymi inwestycjami na terenie swojego macierzystego zakładu w Piątnicy. Ich łączna wartość to 150 milionów złotych – podał portalspozywczy.pl. To wyposażanie wybudowanej już czterokondygnacyjnej hali produkcyjnej, w której w lutym ma ruszyć pierwsza linia produkcyjna, a druga inwestycja to budowa magazynu wysokiego składowania.

Uwiecznij wyjątkowe chwile na zawsze!

mm pt, 10 stycznia 2014 14:41

Praktycznie wszyscy fotografujemy korzystając głównie z aparatów w telefonach komórkowych. Są jednak w naszym życiu chwile, niepowtarzalne i wyjątkowe, takie jak ślub, narodziny dziecka, komunia lub 18 urodziny, kiedy zwykły aparat i umiejętności już nie wystarczają. Warto wówczas odwołać się do pomocy fotografów takich jak Piotr Barbachowski, który nie tylko profesjonalnie fotografuje, ale udostępnia również na wszelkiego rodzaju imprezy fotobudkę. To fantastyczne urządzenie umożliwia wykonanie zdjęć podczas imprezy, w sprzyjającej pozowaniu atmosferze. Zdjęcia są błyskawiczne drukowane oraz mamy możliwość wstawić je na Facebooka. Lepszej pamiątki, łączącej tradycję z nowoczesnością, nie można sobie wymarzyć!

Najtańsza cena = najkorzystniejsza

cz pt, 03 stycznia 2014 09:05

Firma Agbakar z Łomży złożyła najkorzystniejszą ofertę na budowę biurowca Parku Przemysłowego Łomża. Aby dokonać takiego wyboru trzeba było trzech przetargów. Za wybudowanie czterokondygnacyjnego biurowca i zagospodarowanie terenu wokół niego firma z Łomży zażądała 14 milionów 890 tysięcy 257 złotych i 30 groszy. I była to najniższa cena ze wszystkich ofert złożonych w przetargu.

Dotacja na biurowiec (bez palmy) podpisana

cz pon, 23 grudnia 2013 11:52

15 w 2016 roku, maksymalnie 30 w 2018 roku – tyle podmiotów – małych, nowych firm, przez 3 – 4 lata ma być objętych opieką w Inkubatorze Przedsiębiorczości Parku Przemysłowego Łomża. W ratuszu podpisano umowę na dofinansowanie budowy biurowca Inkubatora z środków unijnych. Inwestycja pochłonie około 19 mln zł, a przyznana dotacja sięga 7,4 mln zł. - Inkubator nie będzie rujnował finansów miasta – zapewnia prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski przypominając, że przedsięwzięcie jest przedmiotem krytyki – jak mówił - „często niezasadnej i z grunty niesłusznej”. Umowę o dofinansowanie inwestycji w imieniu władz samorządu województwa podpisał Jacek Piorunek, członek zarządu województwa życząc wszystkim aby ta instytucja była samofinansująca się, „aby - nie daj Boże - nie trzeba było do niej dopłacać”.

Podstrefa Łomża SSSE zatwierdzona

cz wt, 17 grudnia 2013 15:39

Rząd przyjął przedstawiony przez Ministra Gospodarki projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie suwalskiej specjalnej strefy ekonomicznej. Generalnie suwalska Strefa powiększa się o niemal 33 hektary. Jedną ze zmian jest także utworzenie Podstrefy Łomża. Decyzja rządu wieńczy trwające od blisko 7 lat zabiegi o utworzenie w Łomży obszaru na którym inwestorzy będą mogli prowadzić działalność gospodarczą na preferencyjnych warunkach.

Najcenniejsze marki z regionu

cz wt, 17 grudnia 2013 09:29

Mlekovita na 6 pozycji wśród Najdroższych Polskich Marek rankingu „Rzeczpospolita”. Wartość tej marki została wyceniona na 1 mld 369,8 mln zł czyli o 5% więcej niż przed rokiem. Mlekovita przeskoczyła Bank Pekao. Mlekowita, niekwestionowany lider wśród marek sektora spożywczego, znalazła się także w specjalnym zestawieniu z okazji 10. publikacji rankingu „Rzeczpospolitej”. Jak zauważają autorzy opracowania Mlekovita jest dziś prawie sześć razy droższa niż w 2004 roku.

Atrakcyjni inaczej?

cz pt, 13 grudnia 2013 13:28

Województwo podlaskie zamyka listę atrakcyjności regionów Polski w dorocznym (prowadzonym od 9 lat) raporcie Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową i Fundacji Konrada Adenauera. Podregion łomżyński, wyodrębniony na mapach załączonych do rankingu, należy do dziesiątki najmniej atrakcyjnych dla działalności przemysłowej, usługowej i zaawansowanej technologicznie, czyli we wszystkich grupach dla których sporządzono analizy.

Strefa ekonomiczna w Łomży na gwiazdkę?

cz cz, 12 grudnia 2013 13:27

Na przyszłotygodniowym posiedzeniu rząd ma zdecydować o utworzeniu w Łomży podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Tworzący m.in. Podstrefę Łomża projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie suwalskiej specjalnej strefy ekonomicznej znalazł się w porządku obrad wtorkowego posiedzenia rządu. Zgodnie z ostatnimi planami Podstrefa Ekonomiczna w Łomży ma mieć niespełna 7,7 ha. Szacuje się, że przy inwestycjach rzędu 39 mln zł i pomocy publicznej sięgającej 23,4 mln zł powstanie tu około 130 nowych miejsc pracy.

Miliony oszczędności po wyrzuceniu palmy z biurowca

cz pon, 09 grudnia 2013 12:30

Wyrzucenie palmy kokosowej wraz z ogromną żelbetonową donicą i m.in. jednej z dwóch przeszklonych wind z planowanego biurowca Parku Przemysłowego Łomża sprawiło, że przynajmniej niektórzy z przedsiębiorców zeszli z ceną poniżej kwoty jaką miasto chce wydać na jego budowę. Trzy z siedmiu ofert złożonych w już trzecim przetargu na wyłonienie budowniczego biurowca mieszczą się w kwocie jaką na ten cel chce wydać miasto. Najtaniej – za niespełna 14 milionów 900 tysięcy złotych chce się tego podjąć firma Agbakar z Łomży.

Trzecie podejście do biurowca PPŁ (bez palmy)

cz pt, 22 listopada 2013 10:57

W przestronnym „reprezentacyjnym” holu biurowca Parku Przemysłowego Łomża nie będzie rosła palma, ani żadne inne drzewko. Tak wynika z dokumentacji dołączonej do trzeciego już przetargu na wyłonienie firmy, która dla samorządowej spółki miałaby wybudować biurowiec przy ul. Sikorskiego, w którym mieściłby się Inkubator Przedsiębiorczości. Współautorem biznes planu miejskiego przedsięwzięcia jest zięć prezydenta Łomży, który chciał zostać prezesem miejskiej spółki, ale ostatecznie tylko tam pracuje.

Biurowiec z palmą z unijnym wsparciem

cz śr, 06 listopada 2013 08:50

Zarząd województwa podlaskiego przyznał unijną dotację na budowę w biurowca w którym ma znajdować się Inkubator Przedsiębiorczości. Dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego ma wynieść 7,4 mln zł, czyli poniżej 40% wartości inwestycji szacowanej na 18 milionów 624 tysięcy złotych. Budowa biurowca to pierwszy etap tworzenia Parku Przemysłowego Łomża. Już wcześniej inwestycja została dołączona do listy projektów kluczowych RPO i przyznanie dotacji, mimo nie najlepszej oceny eksperckiej wniosku – jedynie na 63% - było kwestią formalną.

Park z palmą słabo oceniony

cz wt, 29 października 2013 11:46

Złożony przez Łomżę wniosek o dofinansowanie z środków unijnych budowy pierwszego etapu Parku Przemysłowego w Łomży, czyli biurowca Inkubatora Przedsiębiorczości przeszedł ocenę merytoryczną. Zdobył tylko 63% punktów, ale nie ma to większego znaczenia. Zgodnie z informacją Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku na jego realizację miasto ma otrzymać 7 mln 418 tys zł, czyli poniżej 40% całościowych kosztów przedsięwzięcia szacowanych ponad 18 mln 624 tys zł.

Pech? Łomża na podstrefę ekonomiczną musi jeszcze poczekać!

cz wt, 22 października 2013 16:23

Choć projekt rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie suwalskiej specjalnej strefy ekonomicznej m.in. tworzący podstrefę ekonomiczną w Łomży miał być jednym z czterech punktów wtorkowych obrad rządu, ostatecznie został z porządku obrad zdjęty. Zdecydowało o tym stanowisko Ministerstwa Finansów, które domaga się aby najpierw zostały określone i przyjęte przez rząd zmiany preferencji funkcjonowania inwestorów w polskich strefach ekonomicznych.

Biurowiec z palmą ciągle jest za drogi

cz wt, 15 października 2013 11:53

Mimo drugiego przetargu i nieco obniżenia cen przez potencjalnych wykonawców w dalszym ciągu najtańsza oferta w przetargu na budowę biurowca miejskiej spółki Park Przemysłowy Łomża jest wyższa niż zamierzały na budowę wydać władze spółki i miasta. Do najtańszej z sześciu złożonych ofert miejskiej spółce brakuje 700 tysięcy złotych, a do najdroższej aż ponad 5,5 mln zł. Średnia arytmetyczna cena ze wszystkich złożonych ofert wynosi ponad 18 mln 300 tys zł, podczas gdy spółka poinformowała, że do wydania ma jedynie 15 mln 141 tys zł.

Palma być musi...

cz pon, 14 października 2013 09:14

Czy w zakresie przetargu jest palma kokosowa posadzona w donicy? - zapytała jedna z firm rozważająca przystąpienie do przetargu na budowę biurowca Parku Przemysłowego Łomża. W dokumentacji udostępnionej przedsiębiorcom brak jest bowiem specyfikacji i nie ma w przedmiarach palmy widocznej na rysunkach technicznych czteropiętrowego biurowca. - Tak, palma jest w zakresie przetargu – rozwiewa wszelkie wątpliwości Andrzej Kiełczewski, prezes miejskiej spółki Park Przemysłowy Łomża.

Jeszcze w październiku rząd ma uchwalić strefę ekonomiczną w Łomży

cz pt, 11 października 2013 10:17

Na planowane na 22 października posiedzenie rządu ma być skierowany projekt dotyczący poszerzenia Suwalskiej Strefy Ekonomicznej m.in. o Łomżę. Zgodnie ze znowelizowanymi zapisami Podstrefa Łomża w dwóch kompleksach ma mieć w sumie niespełna 7,7 ha. Szacuje się, że przy inwestycjach rzędu 39 mln zł i pomocy publicznej sięgającej 23,4 mln zł powstanie tu około 130 nowych miejsc pracy.

« · «« · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę