poniedziałek, 26 sierpnia 2019 napisz DONOS@

Galerię Narew mieli zbudować nam Irlandczycy..., zbudują Szwedzi?

Foto: Galerię Narew mieli zbudować nam Irlandczycy......
cz pon, 27 grudnia 2010 13:35

Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie firma ze szwedzkim rodowodem Reinhold Polska poinformowała o zawarciu umowy nabycia udziałów w spółce posiadającej w swym pakiecie m.in. 100% udziałów Galerii Narew, która ma realizować budowę centrum handlowego na Bawełnie w Łomży. Wartość transakcji, która dotyczy łącznie siedmiu spółek celowych, oszacowana została na 80 mln zł.

Cosmetics sprzedany

cz pt, 24 grudnia 2010 08:13

Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółka Delko poinformowała o podpisaniu umowy inwestycyjnej w przedmiocie akwizycji Cosmetics Sp. z o.o. z siedzibą w Łomży. Delko zobowiązuje się do objęcia 67200 udziałów w łomżyńskiej spółce, które „po umorzeniu wszystkich udziałów, należących do obecnych wspólników, będą reprezentowały 100% udziałów i głosów na ZW tej spółki”. Łączne wynagrodzenie przewidziane dla obecnych wspólników z tytułu umorzenia całości ich udziałów wyniesie 11,2 mln zł.

Atrakcyjność inwestycyjna prawie żadna

Foto: Atrakcyjność inwestycyjna prawie żadna
cz pt, 17 grudnia 2010 07:40

Województwo podlaskie i „podregion łomżyński” nie są atrakcyjne dla inwestorów. Tak wynika z opracowanego przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową oraz Fundację Konrada Adenauera rankingu „Atrakcyjności inwestycyjnej województw i podregionów Polski w 2010 r.” Województwo podlaskie znalazło się na ostatnim miejscu wśród województw pod względem atrakcyjności inwestycyjnej, a „podregion łomżyński” - sięgający od Kolna aż po Hajnówkę - znalazł się w gronie 10 (z 54) podregionów o najsłabszej atrakcyjności zarówno dla działalności przemysłowej jak i usługowej czy zaawansowanej technologicznie.

OSM Piątnica połączy się z SML Ostrołęka

Foto: OSM Piątnica połączy się z SML Ostrołęka
cz śr, 15 grudnia 2010 18:48

Walne Zgromadzenie Delegatów SML Ostrołęka już podjęło decyzję, a niebawem na ten sam temat mają się wypowiedzieć także członkowie OSM Piątnica. Jeśli będzie zgodna od 1. kwietnia 2011 roku oba zakłady mleczarskie będą funkcjonowały pod nazwą OSM Piątnica – poinformował portalspożywczy.pl Byłoby to pierwsze przyłączenie dokonane przez mleczarnię z Piątnicy.

Łomża nie będzie miała terenów inwestycyjnych?

Foto: Łomża nie będzie miała terenów inwestycyjnych?
cz wt, 07 grudnia 2010 14:46

Przez błędy formalne złożony we wrześniu przez władze miasta wniosek o dofinansowanie z funduszy unijnych uzbrojenia ponad 10 hektarów gruntów w Łomży został odrzucony. „Przedmiotem złożonego projektu jest kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Łomży poprzez budowę układu komunikacyjnego (drogi, chodniki, ścieżki rowerowe) w ulicy Akademickiej oraz w rejonie ulic Żabiej i Sikorskiego, a także uzbrojenie działek inwestycyjnych w sieć kanalizacji deszczowej, sanitarnej, teletechnicznej, wodociągowej. Obejmuje on także przebudowę sieci ciepłowniczej w rejonie ulicy Żabiej” – opisywano projekt na stronie internetowej Urzędu Miasta.

Piątnica z roku na rok cenniejsza

Foto: Piątnica z roku na rok cenniejsza
cz wt, 07 grudnia 2010 11:30

Piątnica, kolejny rok z rzędu, awansowała w „Rankingu najcenniejszych polskich marek” dziennika „Rzeczpospolita”. Eksperci wycenili jej wartość na 234,4 mln zł. To aż o 12% więcej niż w roku ubiegłym.

Stopa bezrobocia przekroczyła 15 procent

cz wt, 07 grudnia 2010 09:05

Ponad 850 nowych bezrobotnych zgłosiło się w listopadzie do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży. W tym samym czasie do urzędu zgłoszono 157 wolnych miejsc pracy i miejsc aktywizacji zawodowej. W ciągu miesiąca liczba bezrobotnych zwiększyła się aż o 325 osób czyli o 6,2%. Tylko zarejestrowanych w statystykach PUP mieszkańców Łomży jest ponad 3,5 tys, a w mieście i całym powiecie w sumie bez pracy jest ponad 5,5 tys osób.

Duńczyków mniej w „Łomży”? Van Pur Łomża

Foto: Duńczyków mniej w „Łomży”? Van Pur Łomża
cz pt, 03 grudnia 2010 15:36

Royal Unibrew Polska, właściciel znajdującego się w Łomży browaru i marek piwa „Łomża” połączy się z Van Pur. Do wspólnego przedsięwzięcia firmy wnoszą łącznie pięć browarów: browary w Rakszawie, Zabrzu i Koszalinie (Van Pur) oraz w Łomży i Jędrzejowie (Royal Unibrew Polska), przy czym - zgodnie z komunikatem - nowy podmiot będzie spółką o nazwie Van Pur Łomża, w której większość udziałów – 80% - obejmą dotychczasowi akcjonariusze Van Pur, a resztę - 20% - Royal Unibrew. Na czele połączonych firm stanie Beata Pawłowska, dotychczasowa dyrektor generalna Royal Unibrew Polska. „Zgodnie z decyzją właścicieli, wszystkie browary i marki będą utrzymane i rozwijane”.

BS w Piątnicy wchodzi „na giełdę”

cz wt, 30 listopada 2010 08:05

Dziś po raz pierwszy na rynku obligacji Catalyst prowadzonym na platformach transakcyjnych Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie notowane będą obligacje Banku Spółdzielczego w Piątnicy. Bank wyemitował cztery tysiące dziesięcioletnich obligacji o wartości nominalnej tysiąc złotych.

Będą jeszcze dotacje dla przedsiębiorców

cz cz, 25 listopada 2010 14:22

Około 11,75 mln euro zostało jeszcze do rozdysponowania w ramach Działanie 1.4 Wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Zarząd województwa właśnie zdecydował, że konkurs w którym o dotacje będą mogły ubiegać się zarówno mikro -, małe, jak i średnie przedsiębiorstwa przeprowadzony będzie w kwietniu i czerwcu przyszłego roku.

Ostatnie dotacje dla mikroprzedsiębiorców

cz śr, 17 listopada 2010 09:14

Zarząd Województwa przyznał dofinansowanie 69 mikroprzedsiębiorstwom z województwa dotacje na rozwój działalności. To firmy, które ubiegały się o wsparcie w ostatnim ogłoszonym konkursie na podział środków w ramach Poddziałania 1.4.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. - W tej grupie jest także kilka z Łomży – mówi Jacek Piorunek pochodzący z miasta członek zarządu województwa podlaskiego. - Wydawanie pieniędzy z funduszy unijnych na przedsiębiorczość to najlepsza inwestycja dla tych środków – dodaje.

Nowa fabryka w Wysokiem Mazowieckiem

cz nie, 07 listopada 2010 23:31

Blisko150 osób znalazło zatrudnienie w nowej fabryce Mlekovity w Wysokiem Mazowieckiem. W sobotę oficjalnie ruszyła wybudowana za około 50 mln zł fabryka konfekcjonowania sera. Dzięki nowemu zakładowi możliwe jest pakowanie 120 ton sera na dobę, w ciągu najbliższego roku moce mają się podwoić. Dodajmy, że wysokomazowiecka Mlekovita to jedna z największych firm mleczarskich w Polsce.

OSM Piątnica to „Dobra Firma”

Foto: OSM Piątnica to „Dobra Firma”
cz wt, 02 listopada 2010 12:36

OSM Piątnica znalazła się w gronie laureatów przyznawanej przez dziennik Rzeczpospolita nagrody „Dobra Firma”. Spółdzielnia została nagrodzona za dynamiczny rozwój, efektywność oraz bardzo dobre wyniki finansowe.

Piątnica tuż za Danone...

Foto: Piątnica tuż za Danone...
cz wt, 19 października 2010 23:02

OSM Piątnica zajęła drugie miejsce w ogólnopolskim Rankingu Zakładów Mleczarskich dwutygodnika „Agro Trendy”. Pomimo trwającego spowolnienia gospodarczego, spółdzielni udało się osiągnąć 15% wzrost sprzedaży, powiększyć wartość kapitałów własnych oraz pozyskać nowe rynki zbytu.

Przedsiębiorcy ruszyli po (ostatnie?) pieniądze

cz śr, 13 października 2010 22:30

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się ostatni planowy konkurs na dofinansowanie przedsiębiorstw środkami z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Napłynęło ponad 120 wniosków, a łączna pula dofinansowania o którą się ubiegają przedsiębiorcy, ponad trzykrotnie przekroczyła dostępny budżet. Władze województwa zapowiadają, że na wsparcie przedsiębiorstw będą dodatkowe pieniądze. M.in. na ten cel ma iść cześć premii jaką województwo ma otrzymać od rządu za sprawną realizację RPO.

Niepasteryzowana przyszłość Łomży

cz śr, 06 października 2010 14:04

Piwa Łomża leje się coraz więcej. Tegoroczny wzrost sprzedaży – po 9 miesiącach - sięga aż 30%. - I wszystko wskazuje na to, że będzie to rekordowy rok w całej 42-letniej historii piwa Łomża – podkreśla Radosław Kasyk, Dyrektor Marketingu firmy Royal Unibrew Polska, właściciela Browaru Łomża. W związku z rekordowym popytem właściciel zapowiada rozbudowę zakładu. W tym roku na ten cel zostanie przeznaczone kilka milionów złotych, a w przyszłym roku inwestycje mogą być jeszcze większe. Póki co na rynek trafiła mocna wersja niepasteryzowanej Łomży.

Galerię Narew zaczną budować przed wyborami...

Foto: Galerię Narew zaczną budować przed wyborami...
cz cz, 30 września 2010 07:07

W listopadzie ma ruszyć budowa galerii handlowej na Bawełnie w Łomży – podał Puls Biznesu. Zgodnie z tym co podaje gazeta inwestorem galerii jest grupa polskich przedsiębiorców, a niebawem ma do nich dołączyć jeszcze zagraniczna spółka, której nazwa ma być podana dopiero po podpisaniu negocjowanej właśnie umowy.

Delko może kupić Cosmetics

cz śr, 29 września 2010 22:48

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodziła się na przejęcie kontroli nad łomżyńska spółką Cosmetics przez notowaną na warszawskiej giełdzie spółkę Delko. Obie firmy działają w branży hurtowej sprzedaż artykułów chemiczno-drogeryjnych. Przedwstępna umowa sprzedaży udziałów Cosmetics została podpisana w lutym.

Bo styl jest w detalach...

Foto: Bo styl jest w detalach...
cz wt, 28 września 2010 17:21

- Dziś, to klient decyduje jak ma wyglądać i przede wszystkim jak ma być funkcjonalna kuchnia, sypialnia, czy łazienka – mówi Grzegorz Kurak, właściciel łomżyńskiej firmy Center-Mebel. - Jednak aby mebel mógł służyć przez wiele lat w sposób satysfakcjonujący wykonać go musi stolarz, który posiada wiedzę na temat najnowszych systemów okuć i ich montażu. Właśnie pogłębieniu wiedzy w miłej atmosferze miały służyć zorganizowane przez firmę Center-Mebel ósme już targi branży meblowej, które odbyły się w sobotę w siedzibie firmy przy Alei Legionów 141F. - W latach 70. ubiegłego już wieku były modne meble na wysoki połysk. Dziś ta moda wraca, ale są to już zupełnie inne meble. Meble na miarę XXI wieku, a te targi są też po to aby pokazać najnowsze światowe trendy nie tylko w modzie meblarskiej, ale także technicznych rozwiązaniach, bez których trudno sobie dziś wyobrazić choćby kuchnię.

Łomży leje się więcej...

Foto: Łomży leje się więcej...
cz cz, 23 września 2010 07:37

W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku sprzedaż marki Łomża, należącej do duńskiego koncernu Royal Unibrew, wzrosła o 30 proc. Tak dobry wynik został osiągnięty na kurczącym się o około 1 proc. rynku piwa w naszym kraju – zauważa Rzeczpospolita.

« · «« · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę