Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 27 września 2020 napisz DONOS@

Największa transakcja...

Foto: Największa transakcja...
cz pon, 15 września 2008 16:40

Mirosław Purzeczko sprzedał 70% udziałów w firmie Przedsiębiorstwo Ochrony „Purzeczko” na rzecz spółki „Securitas Polska”. Do transakcji doszło dziś. Choć nie ujawniono kwoty, to jak podkreślał Paweł Rafalski Vice President East Securitas AB była to to największa transakcja od wejścia tej międzynarodowej firmy do Polski przed 12 laty. - Jeżeli nie będziemy ujmować sprzedaży Browaru Łomża, to jest największa transakcja handlowa w Łomży – dodawał Mirosław Purzeczko.

Przedsiębiorcy w walce po euro

cz pon, 08 września 2008 17:02

Ponad ćwierć miliarda złotych chcieliby na dofinansowanie swoich przedsięwzięć pozyskać biznesmeni z województwa podlaskiego ze środków europejskich. Na konkurs w ramach działania 1.4 Wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 złożono ponad 330 wniosków. Już wiadomo, że nie wszyscy chętni otrzymają dotację

Kilku dystrybutorów znów chce przejąć hurtownię Multi Pharme

cz wt, 12 sierpnia 2008 20:39

Kilku dystrybutorów, w tym spółki notowane na giełdzie, chce przejąć hurtownię farmaceutyczną Multi Pharme, po tym jak nie doszło do jej przejęcia przez ACP Pharma. "Jesteśmy w trakcie negocjacji z kilkoma dystrybutorami. Są to podmioty giełdowe i nie tylko. Zakończenie rozmów może nastąpić we wrześniu" - powiedział PAP Stanisław Dołęgowski, wiceprezes Multi Pharme, nie podając więcej szczegółów. ACP Pharma i Multi Pharme poinformowały, że nie dojdzie do przejęcia łomżyńskiej hurtowni.

Autogaz – to się ciągle opłaca

Foto: Autogaz – to się ciągle opłaca
cz cz, 31 lipca 2008 12:47

Już ponad 2 mln. spośród niemal 14 mln. zarejestrowanych w Polsce samochodów wyposażono w instalację gazową. W popularności auto-gazu wyprzedziliśmy nawet jego kolebkę, czyli Włochy. Łomża nie odbiega tu od ogólnopolskich standardów. MAC-ROB to najpopularniejszy w mieście warsztat zajmujący się montażem instalacji gazowych. Wyjechało już stamtąd kilka tysięcy aut z napędem LPG.

Podstrefa rozwoju nie dla nas

Foto: Podstrefa rozwoju nie dla nas
cz wt, 08 lipca 2008 15:25

Około 1300 miejsc pracy w samej strefie i dodatkowe ponad 300 w zasięgu jej oddziaływania – to spodziewane efekty utworzenie podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Białymstoku. Ostateczną decyzję o jej powstaniu już podjął rząd... Plany utworzenia tego samego w Łomży, choć zaczęto o nich opowiadać niemal rok wcześniej niż pojawił się pomysł na realizację podstrefy w Białymstoku, spełzły na niczym. - My potrafimy się porozumieć z samorządami, ale widać w Łomży jest to trudniejsze – krótko kwituje pytanie o niepowodzenie łomżyńskiego przedsięwzięcia Grzegorz Mackiewicz prezes SSSE.

RPO wznowione

cz cz, 26 czerwca 2008 07:17

Po kilku miesiącach zawieszenia Urząd Marszałkowski ponownie ogłasza konkursy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Przez trzy dni od wczoraj do piątku zgodnie z zapowiedzią Marszałka Jarosława Dworzańskiego mają zostać ogłoszone trzy konkursy – na tworzenie warunków dla rozwoju innowacyjności, wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw oraz rozwój atrakcyjności turystycznej regionu.

Łomżyński Urząd Skarbowy „Przyjazny Przedsiębiorcy”

cz wt, 24 czerwca 2008 15:11

Urząd Skarbowy w Łomży znalazł się w gronie urzędów wyróżnionych w krajowym finale ogólnopolskiego konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”. To już szósta edycja konkursu Business Centre Club we współpracy z Ministerstwem Finansów.

Łomżyński PKS „skomercjalizowany”

Foto: Łomżyński PKS „skomercjalizowany&...
cz wt, 24 czerwca 2008 09:34

W Łomży nie ma już przedsiębiorstw państwowych. W ubiegłym tygodniu został minister skarbu podpisany akt komercjalizacji ostatniego takiego przedsiębiorstwa - Przedsiębiorstwa Państwowej Komunikacji Samochodowej w Łomży. Teraz to jednoosobowa spółka Skarbu Państwa o nazwie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Łomży Sp. z o.o..

Pepees szuka inwestora

Foto: Pepees szuka inwestora
cz pt, 20 czerwca 2008 07:35

Łomżyński Pepees poszukuje inwestora. Najchętniej w tej roli widziałby firmę z branży skrobiowej - dowiedział się „Parkiet”. Producentem skrobi ziemniaczanej interesują się zagraniczne firmy – potwierdza dziennikowi prezes Andrzej Kiełczewski. Jak podaje „Parkiet” także główni akcjonariusze spółki podobno szukają partnera, który dobrze zna branżę i ma pieniądze

Marszałek z biznesmenami o pieniądzach

Foto: Marszałek z biznesmenami o pieniądzach
cz cz, 05 czerwca 2008 16:12

Podstawą do otrzymania dofinansowania będzie dobry wniosek wysoko oceniony przez panel ekspertów – przekonywał łomżyńskich przedsiębiorców Jarosław Dworzański marszałek województwa podlaskiego. W łomżyńskim ratuszu marszałek spotkał się z kilkoma przedsiębiorcami zainteresowanymi wsparciem planowych inwestycji z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Zapowiedział, że ogłaszanie nowych konkursów w ramach RPOWP zostanie wznowione na przełomie czerwca i lipca.

Prestiżowa nagroda dla piwa Łomża

Foto: Prestiżowa nagroda dla piwa Łomża
cz śr, 04 czerwca 2008 13:49

Smak i jakość piwa Łomża Export, oprócz popularności wśród konsumentów w regionie, zdobyły uznanie Międzynarodowego Instytutu Smaku i Jakości w Brukseli (iTQi). To wiodąca organizacja specjalizującej się w ocenianiu, nagradzaniu i promowaniu najsmaczniejszej żywności oraz napojów z całego świata. Jury dokonujące analizy sensorycznej degustowanych produktów przyznało piwu Łomża Export nagrodę Najlepszego Smaku (Superior Taste Award).

Najlepsi inwestorzy z Łomży!!!

Foto: Najlepsi inwestorzy z Łomży!!!
cz śr, 07 maja 2008 17:00

Rafał Kisielewski z Łomży wygrał III Mistrzostwa Polski Inwestorów Giełdowych Parkiet Challenge 2008 w kategorii Akcje. Mimo, że indeksy na Giełdzie Papierów Wartościowych tracą na wartości łomżanin w ciągu trzech miesięcy swój kapitał pomnożył o 52%. Kolejne miejsca na podium zajęły Magdalena Chmiel z Jaworza (wzrost o 38 proc.) i Marta Kisielewska z Łomży (28 proc.). Łomżanin za wygranie mistrzostw, poza zarobionymi pieniędzmi, otrzyma także samochód citroen C6 exclusive.

O nagrodę której nie ma...

Foto: O nagrodę której nie ma...
cz śr, 23 kwietnia 2008 17:00

Wyróżnianie i promocja najlepszych przedsiębiorców z Łomży i regionu, a także dostrzeganie ich szczególnych osiągnięć – to podstawowe cele jakie ma spełnić nagroda „Łomżyński Laur Gospodarczy”. Wspólnie mają ją wręczyć prezydent Łomży oraz Prezes Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej. Poza tytułem i wyróżnieniem zwycięzca konkursu będzie uprawniony „do uczestniczenia na preferencyjnych warunkach w wybranej imprezie targowej organizowanej przez Urząd Miejski w Łomży oraz Łomżyńską Izbę Przemysłowo – Handlową”. Problem polega jednak na tym, że takiej imprezy póki co nie ma i „nie jest planowana”.

Cenna Mlekovita

Foto: Cenna Mlekovita
cz pon, 21 kwietnia 2008 13:09

1 mld 888 mln zł – tyle zdaniem „Newsweeka” i firmy konsultingowej A.T. Karney warta jest wysokomazowiecka Melkovita. Firma po raz pierwszy znalazła się na liście „100 najcenniejszych firm w Polsce”. „Newsweek” Mlekovitę stawia wśród debiutantów zasługujących na specjalne wyróżnienie. „To firmy o niezwykłej dynamice rozwoju. Nie bierze się ona z powietrza: świetni menedżerowie, jasne strategie, gotowość do podejmowania ryzyka i ekspansja zagraniczna to wspólne cechy tych przedsiębiorstw” - podsumowuje tygodnik.

Z Grajewa do Neumarkt

Foto: Z Grajewa do Neumarkt
cz wt, 08 kwietnia 2008 11:47

Paweł Wyrzykowski, prezes Pfleiderer Grajewo został wybrany w skład zarządu koncernu Pfleiderera z Bawarii w Niemczech. Będzie odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i strategię produktową oraz będzie nadzorował region Europy Wschodniej, w tym polską spółkę Grajewo.

Euro dla przedsiębiorców

Foto: Euro dla przedsiębiorców
cz cz, 03 kwietnia 2008 07:42

O tym na co i jak mali i średni przedsiębiorcy z Łomży i regionu mogą uzyskać pieniądze na rozwój swoich firm z funduszy Unii Europejskiej będzie można dowiedzieć się w wieczorem w Łomży. Łomżyńska Izba Przemysłowo-Handlowa zaprasza na spotkanie z Grzegorzem Orłowskim ekspertem z dziedziny funduszy europejskich i członkiem Komitetu Monitorującego przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego w Białymstoku. Spotkanie ma mieć wymiar praktyczny.

Kluczowe euro

cz śr, 02 kwietnia 2008 10:02

Zarząd Województwa Podlaskiego przyjął indykatywny wykaz projektów kluczowych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Lista jest zgodna z wcześniej przygotowanym projektem. Znajduje się na niej 26 projektów w tym cztery z Łomży i przebudowa drogi Piątnica – Jedwabne.

Kolejne konkursy z RPOWP

cz wt, 01 kwietnia 2008 07:24

Zarząd województwa podlaskiego ogłosił kolejne konkursy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Na dofinansowanie działań w ramach rozwój infrastruktury z zakresu edukacji przeznaczonych jest 25 mln zł, a na rozbudowę terenów inwestycyjnych kolejnych 21 mln zł. Wnioski można składać do końca maja.

Ruszą dotacje dla przedsiębiorców

Foto: Ruszą dotacje dla przedsiębiorców
cz pt, 28 marca 2008 12:21

W najbliższych dniach mają zostać ogłoszone konkursu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013, w ramach których o dotacje będą mogli się starać także prywatni biznesmeni. Podczas wczorajszego - trzeciego już - posiedzenia Komitetu Monitorującego, po długiej dyskusji, przyjęto kryteria szczegółowe wyboru projektów dla działań wsparcia inwestycyjnego przedsiębiorstw.

Druga edycja staży innowacyjnych zakończona

Foto: Druga edycja staży innowacyjnych zakończona
cz cz, 20 marca 2008 13:04

Podniesienie świadomości przedsiębiorstw co do konieczności wprowadzania rozwiązań innowacyjnych, a także wzrost innowacyjności gospodarki opartej na wiedzy w skali regionu to główne cele projektu „Staże Innowacyjne w Podregionie Łomżyńskim”. Właśnie zakończyła się druga edycja projektu, w ramach której 20 młodych ludzi – absolwentów szkół wyższych - przez rok odbywało staże w 19 firmach regionu.

« · «« · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę