wtorek, 23 lipca 2019 napisz DONOS@

Nie chcą tworzyć nam warunków dla rozwoju innowacyjności?

cz pon, 20 września 2010 06:08

Tylko jeden wniosek został złożony na konkurs dotyczący podziału pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na tworzenie warunków dla rozwoju innowacyjności. Zarząd Nieruchomościami w Zambrowie Sp. z o.o., złożył wniosek, który właśnie pozytywnie przeszedł ocenę merytoryczną, dotyczy dalszej rozbudowy Zambrowskiego Parku Przemysłowego. Dzięki inwestycji w Zambrowie może przybyć nawet ponad 100 nowych miejsc pracy.

Mleczne potęgi na skalę Europy

cz pt, 10 września 2010 09:00

Grajewski Mlekpol i wysokomazowiecka Mlekovita znalazły się na liście 500 największych firm europy środkowo-wschodniej. Ranking już po raz czwarty przeprowadziła „Rzeczpospolita” wraz z firmą Deloitte. Przygotowując listę największych firm regionu wzięto pod uwagę 867 firm z 18 krajów. Przy okazji ranking „Rzeczpospolitej” rozstrzyga który z „naszych” mlecznych potentatów jest większy. Jeden z nich znalazły się w czwartej, a drugi w piątej setce.

Prezes Faszczewski

cz pon, 06 września 2010 13:10

Wojciech Faszczewski został powołany na stanowisko prezesa Pepees-u. Faszczewski, dotychczasowy wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej spółki, od końca czerwca pełnił już obowiązki prezesa, po tym gdy nieoczekiwanie do dymisji poddał się poprzedni zarząd tej łomżyńskiego spółki giełdowej. W piątek Faszczewski zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej i tego samego dnia został powołany na stanowisko prezesa.

OSM Piątnica będzie produkowała na „wyższym poziomie”

Foto: OSM Piątnica będzie produkowała na „wyższym poz...
cz pt, 27 sierpnia 2010 10:01

Nowoczesną, czteropiętrową halę produkcyjną chce wybudować OSM Piątnica. Spółdzielnia, od lat boryka się z problemem braku przestrzeni do rozbudowy, stąd decyzja o rozbudowie zakładu w górę. Wstępem do tej inwestycji, która ma być realizowana w przyszłym roku, jest prowadzona obecnie budowa nowej kotłowni – mówił w porannej rozmowie Radia Nadzieja Zbigniew Kalinowski, prezes OSM Piątnica. Hala stanie w miejscu starej kotłowni. Będą w niej aż cztery poziomy, każdy po 2 tys m2, na których staną nowe linie produkcyjne.

Przedsiębiorcy chcą unijnej kasy

cz wt, 24 sierpnia 2010 09:32

Zapotrzebowanie na unijne wsparcie, jakie wyrazili przedsiębiorcy z województwa podlaskiego ubiegający się o dofinansowanie swoich przedsięwzięć w ramach wakacyjnego konkursu na wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego, pięciokrotnie przewyższyło przewidziane na to działanie środki. Złożono 181 wniosków na łączną kwotę dofinansowania sięgającą niemal 259,4 mln zł. Dodajmy, że budżet konkursu to 12 mln euro, czyli ok. 50 mln zł.

Kolejne firmy z regionu dostaną wsparcie unijne na rozwój

cz pt, 20 sierpnia 2010 15:50

Cztery firmy z Łomży i jedna z Piątnicy ma otrzymać w sumie ponad dwa miliony złotych z dotacji rozdzielnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. W województwie pomiędzy 43 małe i średnie firmy rozdzielono 42 mln zł. Wsparcie to ma pozwolić na inwestycje dzięki którym prace znajdzie 320 osób.

Mleka w Piątnicy coraz więcej...

Foto: Mleka w Piątnicy coraz więcej...
cz cz, 19 sierpnia 2010 13:14

1,52 zł – tyle teraz wynosi średnia cena litra mleka jaką OSM Piątnica płaci swoim rolnikom za dostarczany surowiec. To zdecydowanie najwyższa w regionie i kraju cena skupu mleka. W Polsce średnia ta wynosi nieco ponad 1 zł, a OSM Piątnica już 11. rok z rzędu płaci dostawcom rekordową cenę za surowiec. Efekt jest taki, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2010 r. OSM Piątnica skupiła od rolników 95,7 mln litrów mleka – o 10% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Inwestycja w Łomżę przed batalią o zachodnią Polskę

Foto: Inwestycja w Łomżę przed batalią o zachodnią Po...
cz cz, 19 sierpnia 2010 06:08

Royal Unibrew chce Łomżą zawojować zachodnią część kraju. Zapowiedziała to Rzeczpospolitej Beata Pawłowska, prezes spółki należącej do duńskiego koncernu. Na zdobycie zachodnich województw Royal Unibrew Polska daje sobie dwa lata. Aby to osiągnąć jeszcze pod koniec tego roku uruchomi w Łomży nową linię do butelkowania piwa za ok. 10 mln zł.

Nie będzie kuratora w Pepees-ie. Sąd oddalił wniosek

cz cz, 12 sierpnia 2010 15:35

Sąd Gospodarczy w Białymstoku oddalił wniosek Perła - Browary Lubelskie, jednego z akcjonariuszy Pepees-u, o ustanowienie kuratora dla łomżyńskiej spółki. Pepees poinformował o otrzymaniu postanowienia sądu w tej sprawie. Wojciech Faszczewski, p.o. prezesa Pepees-u nie ukrywa zadowolenia z takiej decyzji sądu. Podkreśla że wniosek miał charakter działania destrukcyjnego na niekorzyść spółki, zwłaszcza w perspektywie rozpoczynającej się za kilka tygodni „kampanii ziemniaczanej”, a postanowienie sądu oddalające go potwierdza, że Pepees ma legalnie działające władze.

Parkiet: Browar Perła chce wprowadzić kuratora do łomżyńskiego Pepeesu

cz wt, 10 sierpnia 2010 16:41

- Trwa walka o władzę nad łomżyńską firmą– podaje Gazeta Giełdy Parkiet. - Do sądów trafiły wnioski o uchylenie części uchwał niedawnego WZA oraz zawieszenie postępowań rejestrowych spółki. Jest także wniosek spółki Perła – Browary Lubelskie, która jest akcjonariuszem Pepees-u, o ustanowienie kuratora w łomżyńskiej spółce.

Pożyczki tańsze niż w banku... ze środków UE

cz wt, 20 lipca 2010 07:26

Z niskooprocentowanych pożyczek Północnego Funduszu Pożyczkowego mogą skorzystać mikro, mali i średni przedsiębiorcy z Łomży i całego województwa podlaskiego. Wysokości pożyczek wynoszą od 10 tys do 300 tys zł, a w wyjątkowych przypadkach nawet do 700 tys zł. Pożyczki przeznaczone są na kapitał obrotowy, zakup maszyn i urządzeń oraz wyposażenie. Udzielane pożyczki są niżej oprocentowane niż kredyty w banku, a oprocentowanie jest uzależnione od oceny przedsiębiorstwa, jego kondycji i wyników.

Kiełczewski odszedł z Pepees-u

Foto: Kiełczewski odszedł z Pepees-u
cz cz, 24 czerwca 2010 15:41

Andrzej Kiełczewski nie jest już prezesem zarządu Przedsiębiorstwa Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. Jak podano w komunikacie Kiełczewski i Adam Karaś, członek zarządu spółki, z dniem wczorajszym złożyli rezygnację z pełnionych funkcji.

Będzie na poręczenia dla małych i średnich przedsiębiorstw

cz wt, 22 czerwca 2010 17:56

Łomżyński Fundusz Poręczeń Kredytowych zasili 15 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. To niemal 15. razy więcej niż dotychczas wynosił kapitał spółki utworzonej przed 6. laty przez samorządy. ŁFPK to piąta instytucja, która korzysta w województwie podlaskim ze wsparcia w ramach działania 1.3. Wsparcie instytucji otoczenia biznesu RPOWP.

Niewiele, ale to prawie rewolucja...

cz pon, 17 maja 2010 14:09

- Wszystkie oddziały i inspektoraty Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w całej Polsce - także w Łomży - mogą już drukować i wydawać zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami „od ręki” bezpośrednio na salach obsługi klientów -informuje Przemysław Przybylski rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zaświadczenia o niezaleganiu - potrzebne np. do udziału w przetargach - dotychczas wydawane było w ciągu siedmiu dni roboczych.

Unijne wsparcie rozpali gospodarczo region?

Foto: Unijne wsparcie rozpali gospodarczo region?
cz śr, 12 maja 2010 15:19

Nawet ponad 7 ml 650 tys złotych wsparcia może otrzymać łomżyńska firma Wilrobi. Dwa jej wnioski zostały rekomendowane do wsparcia funduszami unijnymi z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Znacznie większe pieniądze – ponad 21 mln zł – z tego samego programu ma także otrzymać producent zniczy z Grajewa.

Przedsiębiorcy z prezydentem o Łomży

cz śr, 05 maja 2010 07:06

O terenach inwestycyjnych, biogazowni, wieczystym użytkowaniem i opłatach za nie oraz o Łomżyńskiej Starówce chcą przedsiębiorcy z Łomży rozmawiać z prezydentem Jerzym Brzezińskim. Spotkanie zorganizowane na prośbę Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej ma odbyć się dziś o 13. w ratuszu.

Dotacje na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii dostępne dla firm

cz wt, 04 maja 2010 07:37

Mikro, mali oraz średni przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie inwestycji związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. O pieniądze na m.in. biogazownie, pompy ciepła, kolektory słoneczne a także instalacje do pozyskiwania energii wiatrowej będzie można wnioskować w ramach konkursów ogłaszanych z V osi priorytetowej Rozwój infrastruktury ochrony środowiska.

„Mlekpol” przed „Mlekovitą” na liście 500 Rzeczpospolitej

cz cz, 29 kwietnia 2010 08:43

Ranking największych przedsiębiorstw Polski, czyli Lista 500 „Rzeczpospolitej”, jest jednym z bardziej miarodajnych zestawień. W ciągu 12 lat Lista stała się swego rodzaju portretem polskiej gospodarki. Wśród ujmowanych firm jest też kilka „naszych”.

Po wsparcie z UE teraz, albo... może za 5 lat

Foto: Po wsparcie z UE teraz, albo... może za 5 lat
cz pt, 23 kwietnia 2010 15:35

Przedsiębiorcy chcący uzyskać dofinansowanie unijnej do swoich pomysłów na biznes powinni się pospieszyć. Kończą się już pieniądze jakie na ten cel zapisane są w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Podlaskiego. Na przełomie kwietnia i maja ma ruszyć konkurs na dofinansowanie inwestycji w mikroprzedsiębiorstwach. Tym razem do podziału ma być łącznie 5 mln Euro. To najprawdopodobniej już ostatni taki konkurs.

Salon meblowy z Żabiej najlepszy w województwie...

Foto: Salon meblowy z Żabiej najlepszy w województwie...
cz pt, 26 marca 2010 12:30

Do wyborów miss i rankingów najlepszych samochodów roku zdołaliśmy już przywyknąć... Plebiscytów jest jednak dużo więcej. Swój mają także właściciele salonów meblowych. I właśnie w konkursie na Najlepszy Salon Roku 2009 wydawnictwa „Meble Plus” w województwie podlaskim triumfował salon Meblux z Łomży. Za nim uplasowały się salony Vega Meble i Meble Idea ze stolicy województwa.

« · «« · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę