Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Przedsiębiorcy ruszyli po (ostatnie?) pieniądze

cz śr, 13 października 2010 22:30

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się ostatni planowy konkurs na dofinansowanie przedsiębiorstw środkami z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Napłynęło ponad 120 wniosków, a łączna pula dofinansowania o którą się ubiegają przedsiębiorcy, ponad trzykrotnie przekroczyła dostępny budżet. Władze województwa zapowiadają, że na wsparcie przedsiębiorstw będą dodatkowe pieniądze. M.in. na ten cel ma iść cześć premii jaką województwo ma otrzymać od rządu za sprawną realizację RPO.

Niepasteryzowana przyszłość Łomży

cz śr, 06 października 2010 14:04

Piwa Łomża leje się coraz więcej. Tegoroczny wzrost sprzedaży – po 9 miesiącach - sięga aż 30%. - I wszystko wskazuje na to, że będzie to rekordowy rok w całej 42-letniej historii piwa Łomża – podkreśla Radosław Kasyk, Dyrektor Marketingu firmy Royal Unibrew Polska, właściciela Browaru Łomża. W związku z rekordowym popytem właściciel zapowiada rozbudowę zakładu. W tym roku na ten cel zostanie przeznaczone kilka milionów złotych, a w przyszłym roku inwestycje mogą być jeszcze większe. Póki co na rynek trafiła mocna wersja niepasteryzowanej Łomży.

Galerię Narew zaczną budować przed wyborami...

Foto: Galerię Narew zaczną budować przed wyborami...
cz cz, 30 września 2010 07:07

W listopadzie ma ruszyć budowa galerii handlowej na Bawełnie w Łomży – podał Puls Biznesu. Zgodnie z tym co podaje gazeta inwestorem galerii jest grupa polskich przedsiębiorców, a niebawem ma do nich dołączyć jeszcze zagraniczna spółka, której nazwa ma być podana dopiero po podpisaniu negocjowanej właśnie umowy.

Delko może kupić Cosmetics

cz śr, 29 września 2010 22:48

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów zgodziła się na przejęcie kontroli nad łomżyńska spółką Cosmetics przez notowaną na warszawskiej giełdzie spółkę Delko. Obie firmy działają w branży hurtowej sprzedaż artykułów chemiczno-drogeryjnych. Przedwstępna umowa sprzedaży udziałów Cosmetics została podpisana w lutym.

Bo styl jest w detalach...

Foto: Bo styl jest w detalach...
cz wt, 28 września 2010 17:21

- Dziś, to klient decyduje jak ma wyglądać i przede wszystkim jak ma być funkcjonalna kuchnia, sypialnia, czy łazienka – mówi Grzegorz Kurak, właściciel łomżyńskiej firmy Center-Mebel. - Jednak aby mebel mógł służyć przez wiele lat w sposób satysfakcjonujący wykonać go musi stolarz, który posiada wiedzę na temat najnowszych systemów okuć i ich montażu. Właśnie pogłębieniu wiedzy w miłej atmosferze miały służyć zorganizowane przez firmę Center-Mebel ósme już targi branży meblowej, które odbyły się w sobotę w siedzibie firmy przy Alei Legionów 141F. - W latach 70. ubiegłego już wieku były modne meble na wysoki połysk. Dziś ta moda wraca, ale są to już zupełnie inne meble. Meble na miarę XXI wieku, a te targi są też po to aby pokazać najnowsze światowe trendy nie tylko w modzie meblarskiej, ale także technicznych rozwiązaniach, bez których trudno sobie dziś wyobrazić choćby kuchnię.

Łomży leje się więcej...

Foto: Łomży leje się więcej...
cz cz, 23 września 2010 07:37

W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy tego roku sprzedaż marki Łomża, należącej do duńskiego koncernu Royal Unibrew, wzrosła o 30 proc. Tak dobry wynik został osiągnięty na kurczącym się o około 1 proc. rynku piwa w naszym kraju – zauważa Rzeczpospolita.

Za unijne pieniądze Łomża przygotuje tereny pod inwestycje?

Foto: Za unijne pieniądze Łomża przygotuje tereny pod...
cz śr, 22 września 2010 18:18

Niemal 10,5 ha gruntów pod inwestycje chcą przygotować władze Łomży. Pieniądze na uzbrojenie działek i nowe drogi miasto chce pozyskać, wzorem okolicznych samorządów, ze środków unijnych. Jak podaje Łukasz Czech z biura prasowego ratusza prezydent Łomża właśnie złożył w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku wniosek o dofinansowanie projektu pn. „Kompleksowe uzbrojenie terenów inwestycyjnych w mieście Łomża”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. Projekt opiewa na około 17 milionów złotych, a ponad 80% środków miałaby wyłożyć UE.

Wykopki rozpoczęte

cz śr, 22 września 2010 13:10

Nieco później niż zwykle i w spokojniejszym rytmie ruszyła kolejna jesienna kampania skupu i przerobu ziemniaków w krochmalni firmy PEPEES S.A. w Łomży. Drugi rok z rzędu warunki pogodowe spowodowały przesunięcie startu najgorętszego sezonu w pracy przedsiębiorstwa. - Z informacji od rolników wynika, że na plantacjach jest bardzo mokro i po prostu trudno jest wjechać maszynami – wyjaśnia Wojciech Faszczewski, Prezes Zarządu PEPEES S.A. – Dlatego nie nalegamy na dostawy już w pierwszej fazie kampanii. Opóźnienia będzie można nadrobić.

Nie chcą tworzyć nam warunków dla rozwoju innowacyjności?

cz pon, 20 września 2010 06:08

Tylko jeden wniosek został złożony na konkurs dotyczący podziału pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na tworzenie warunków dla rozwoju innowacyjności. Zarząd Nieruchomościami w Zambrowie Sp. z o.o., złożył wniosek, który właśnie pozytywnie przeszedł ocenę merytoryczną, dotyczy dalszej rozbudowy Zambrowskiego Parku Przemysłowego. Dzięki inwestycji w Zambrowie może przybyć nawet ponad 100 nowych miejsc pracy.

Mleczne potęgi na skalę Europy

cz pt, 10 września 2010 09:00

Grajewski Mlekpol i wysokomazowiecka Mlekovita znalazły się na liście 500 największych firm europy środkowo-wschodniej. Ranking już po raz czwarty przeprowadziła „Rzeczpospolita” wraz z firmą Deloitte. Przygotowując listę największych firm regionu wzięto pod uwagę 867 firm z 18 krajów. Przy okazji ranking „Rzeczpospolitej” rozstrzyga który z „naszych” mlecznych potentatów jest większy. Jeden z nich znalazły się w czwartej, a drugi w piątej setce.

Prezes Faszczewski

cz pon, 06 września 2010 13:10

Wojciech Faszczewski został powołany na stanowisko prezesa Pepees-u. Faszczewski, dotychczasowy wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej spółki, od końca czerwca pełnił już obowiązki prezesa, po tym gdy nieoczekiwanie do dymisji poddał się poprzedni zarząd tej łomżyńskiego spółki giełdowej. W piątek Faszczewski zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej i tego samego dnia został powołany na stanowisko prezesa.

OSM Piątnica będzie produkowała na „wyższym poziomie”

Foto: OSM Piątnica będzie produkowała na „wyższym poz...
cz pt, 27 sierpnia 2010 10:01

Nowoczesną, czteropiętrową halę produkcyjną chce wybudować OSM Piątnica. Spółdzielnia, od lat boryka się z problemem braku przestrzeni do rozbudowy, stąd decyzja o rozbudowie zakładu w górę. Wstępem do tej inwestycji, która ma być realizowana w przyszłym roku, jest prowadzona obecnie budowa nowej kotłowni – mówił w porannej rozmowie Radia Nadzieja Zbigniew Kalinowski, prezes OSM Piątnica. Hala stanie w miejscu starej kotłowni. Będą w niej aż cztery poziomy, każdy po 2 tys m2, na których staną nowe linie produkcyjne.

Przedsiębiorcy chcą unijnej kasy

cz wt, 24 sierpnia 2010 09:32

Zapotrzebowanie na unijne wsparcie, jakie wyrazili przedsiębiorcy z województwa podlaskiego ubiegający się o dofinansowanie swoich przedsięwzięć w ramach wakacyjnego konkursu na wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego, pięciokrotnie przewyższyło przewidziane na to działanie środki. Złożono 181 wniosków na łączną kwotę dofinansowania sięgającą niemal 259,4 mln zł. Dodajmy, że budżet konkursu to 12 mln euro, czyli ok. 50 mln zł.

Kolejne firmy z regionu dostaną wsparcie unijne na rozwój

cz pt, 20 sierpnia 2010 15:50

Cztery firmy z Łomży i jedna z Piątnicy ma otrzymać w sumie ponad dwa miliony złotych z dotacji rozdzielnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. W województwie pomiędzy 43 małe i średnie firmy rozdzielono 42 mln zł. Wsparcie to ma pozwolić na inwestycje dzięki którym prace znajdzie 320 osób.

Mleka w Piątnicy coraz więcej...

Foto: Mleka w Piątnicy coraz więcej...
cz cz, 19 sierpnia 2010 13:14

1,52 zł – tyle teraz wynosi średnia cena litra mleka jaką OSM Piątnica płaci swoim rolnikom za dostarczany surowiec. To zdecydowanie najwyższa w regionie i kraju cena skupu mleka. W Polsce średnia ta wynosi nieco ponad 1 zł, a OSM Piątnica już 11. rok z rzędu płaci dostawcom rekordową cenę za surowiec. Efekt jest taki, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2010 r. OSM Piątnica skupiła od rolników 95,7 mln litrów mleka – o 10% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Inwestycja w Łomżę przed batalią o zachodnią Polskę

Foto: Inwestycja w Łomżę przed batalią o zachodnią Po...
cz cz, 19 sierpnia 2010 06:08

Royal Unibrew chce Łomżą zawojować zachodnią część kraju. Zapowiedziała to Rzeczpospolitej Beata Pawłowska, prezes spółki należącej do duńskiego koncernu. Na zdobycie zachodnich województw Royal Unibrew Polska daje sobie dwa lata. Aby to osiągnąć jeszcze pod koniec tego roku uruchomi w Łomży nową linię do butelkowania piwa za ok. 10 mln zł.

Nie będzie kuratora w Pepees-ie. Sąd oddalił wniosek

cz cz, 12 sierpnia 2010 15:35

Sąd Gospodarczy w Białymstoku oddalił wniosek Perła - Browary Lubelskie, jednego z akcjonariuszy Pepees-u, o ustanowienie kuratora dla łomżyńskiej spółki. Pepees poinformował o otrzymaniu postanowienia sądu w tej sprawie. Wojciech Faszczewski, p.o. prezesa Pepees-u nie ukrywa zadowolenia z takiej decyzji sądu. Podkreśla że wniosek miał charakter działania destrukcyjnego na niekorzyść spółki, zwłaszcza w perspektywie rozpoczynającej się za kilka tygodni „kampanii ziemniaczanej”, a postanowienie sądu oddalające go potwierdza, że Pepees ma legalnie działające władze.

Parkiet: Browar Perła chce wprowadzić kuratora do łomżyńskiego Pepeesu

cz wt, 10 sierpnia 2010 16:41

- Trwa walka o władzę nad łomżyńską firmą– podaje Gazeta Giełdy Parkiet. - Do sądów trafiły wnioski o uchylenie części uchwał niedawnego WZA oraz zawieszenie postępowań rejestrowych spółki. Jest także wniosek spółki Perła – Browary Lubelskie, która jest akcjonariuszem Pepees-u, o ustanowienie kuratora w łomżyńskiej spółce.

Pożyczki tańsze niż w banku... ze środków UE

cz wt, 20 lipca 2010 07:26

Z niskooprocentowanych pożyczek Północnego Funduszu Pożyczkowego mogą skorzystać mikro, mali i średni przedsiębiorcy z Łomży i całego województwa podlaskiego. Wysokości pożyczek wynoszą od 10 tys do 300 tys zł, a w wyjątkowych przypadkach nawet do 700 tys zł. Pożyczki przeznaczone są na kapitał obrotowy, zakup maszyn i urządzeń oraz wyposażenie. Udzielane pożyczki są niżej oprocentowane niż kredyty w banku, a oprocentowanie jest uzależnione od oceny przedsiębiorstwa, jego kondycji i wyników.

Kiełczewski odszedł z Pepees-u

Foto: Kiełczewski odszedł z Pepees-u
cz cz, 24 czerwca 2010 15:41

Andrzej Kiełczewski nie jest już prezesem zarządu Przedsiębiorstwa Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. Jak podano w komunikacie Kiełczewski i Adam Karaś, członek zarządu spółki, z dniem wczorajszym złożyli rezygnację z pełnionych funkcji.

« · «« · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę