czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Nowy prezes PKS Łomża

Adam Wykowski nie jest już prezesem należącej do samorządu województwa podlaskiego spółki PKS Łomża. Dziś Rada Nadzorcza na to stanowisko powołała Grzegorza Rytelewskiego. To, jak wynika z naszych informacji, osoba – podobnie jak Wykowski – związana z PSL. Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa podlaskiego, podaje że już wcześniej rada nadzorcza PKS Łomża negatywnie oceniła pracę Wykowskiego, a we wtorek 27 maja Zarząd Województwa po przeanalizowaniu sytuacji w przedsiębiorstwie rekomendował desygnowanym przez siebie przedstawicielom rady nadzorczej powołanie Grzegorza Rytelewskiego na stanowisko prezesa zarządu na nową kadencję tj. na lata 2014 – 2017.

Wykowski prezesem jeszcze państwowego PKS Łomża został za rządów PiS ze wskazania działaczy tej partii. Później związał się z PSL i aż do dziś kierował PKS Łomża, który międzyczasie został przekazany samorządowi województwa podlaskiego.

- Ocena (pracy Wykowskiego – dop. red.) była negatywna ze względu na wynik finansowy spółki, prowadzoną w przedsiębiorstwie politykę kadrową i finansową oraz niedostateczne działania na rzecz rozwoju spółki – podaje Jan Kwasowski.
Nowy Prezes - Grzegorz Rytelewski - urodził się w 1965 r. Ukończył Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Jest magistrem zarządzania. Jan Kwasowski podaje, że „ma spore doświadczenie w pracy na kierowniczych stanowiskach”. Ostatnio pracował w MNI Telecom S.A., wcześniej w Telewizji Kablowej Vectra S.A i przez wiele lat w Telekomunikacji Polskiej S.A., w tym na kierowniczym stanowisku. Ma duże umiejętności w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi.
Zdał egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0