Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 14 sierpnia 2020 napisz DONOS@

Będzie na poręczenia dla małych i średnich przedsiębiorstw

cz wt, 22 czerwca 2010 17:56

Łomżyński Fundusz Poręczeń Kredytowych zasili 15 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. To niemal 15. razy więcej niż dotychczas wynosił kapitał spółki utworzonej przed 6. laty przez samorządy. ŁFPK to piąta instytucja, która korzysta w województwie podlaskim ze wsparcia w ramach działania 1.3. Wsparcie instytucji otoczenia biznesu RPOWP.

Niewiele, ale to prawie rewolucja...

cz pon, 17 maja 2010 14:09

- Wszystkie oddziały i inspektoraty Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w całej Polsce - także w Łomży - mogą już drukować i wydawać zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami „od ręki” bezpośrednio na salach obsługi klientów -informuje Przemysław Przybylski rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Zaświadczenia o niezaleganiu - potrzebne np. do udziału w przetargach - dotychczas wydawane było w ciągu siedmiu dni roboczych.

Unijne wsparcie rozpali gospodarczo region?

Foto: Unijne wsparcie rozpali gospodarczo region?
cz śr, 12 maja 2010 15:19

Nawet ponad 7 ml 650 tys złotych wsparcia może otrzymać łomżyńska firma Wilrobi. Dwa jej wnioski zostały rekomendowane do wsparcia funduszami unijnymi z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Znacznie większe pieniądze – ponad 21 mln zł – z tego samego programu ma także otrzymać producent zniczy z Grajewa.

Przedsiębiorcy z prezydentem o Łomży

cz śr, 05 maja 2010 07:06

O terenach inwestycyjnych, biogazowni, wieczystym użytkowaniem i opłatach za nie oraz o Łomżyńskiej Starówce chcą przedsiębiorcy z Łomży rozmawiać z prezydentem Jerzym Brzezińskim. Spotkanie zorganizowane na prośbę Łomżyńskiej Izby Przemysłowo – Handlowej ma odbyć się dziś o 13. w ratuszu.

Dotacje na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii dostępne dla firm

cz wt, 04 maja 2010 07:37

Mikro, mali oraz średni przedsiębiorcy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie inwestycji związanych z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. O pieniądze na m.in. biogazownie, pompy ciepła, kolektory słoneczne a także instalacje do pozyskiwania energii wiatrowej będzie można wnioskować w ramach konkursów ogłaszanych z V osi priorytetowej Rozwój infrastruktury ochrony środowiska.

„Mlekpol” przed „Mlekovitą” na liście 500 Rzeczpospolitej

cz cz, 29 kwietnia 2010 08:43

Ranking największych przedsiębiorstw Polski, czyli Lista 500 „Rzeczpospolitej”, jest jednym z bardziej miarodajnych zestawień. W ciągu 12 lat Lista stała się swego rodzaju portretem polskiej gospodarki. Wśród ujmowanych firm jest też kilka „naszych”.

Po wsparcie z UE teraz, albo... może za 5 lat

Foto: Po wsparcie z UE teraz, albo... może za 5 lat
cz pt, 23 kwietnia 2010 15:35

Przedsiębiorcy chcący uzyskać dofinansowanie unijnej do swoich pomysłów na biznes powinni się pospieszyć. Kończą się już pieniądze jakie na ten cel zapisane są w Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Podlaskiego. Na przełomie kwietnia i maja ma ruszyć konkurs na dofinansowanie inwestycji w mikroprzedsiębiorstwach. Tym razem do podziału ma być łącznie 5 mln Euro. To najprawdopodobniej już ostatni taki konkurs.

Salon meblowy z Żabiej najlepszy w województwie...

Foto: Salon meblowy z Żabiej najlepszy w województwie...
cz pt, 26 marca 2010 12:30

Do wyborów miss i rankingów najlepszych samochodów roku zdołaliśmy już przywyknąć... Plebiscytów jest jednak dużo więcej. Swój mają także właściciele salonów meblowych. I właśnie w konkursie na Najlepszy Salon Roku 2009 wydawnictwa „Meble Plus” w województwie podlaskim triumfował salon Meblux z Łomży. Za nim uplasowały się salony Vega Meble i Meble Idea ze stolicy województwa.

85 mln euro na pożyczki i poręczenia

cz cz, 11 marca 2010 06:34

Nawet 180 firm rocznie będzie mogło skorzystać z poręczeń i pożyczek dzięki dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007 - 2013. W Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowy na realizację czterech projektów, który celem jest ułatwienie przedsiębiorcom dostępu do zewnętrznych źródeł finansowania inwestycji oraz stworzenie dogodnych warunków do rozwoju przedsiębiorczości. Łącznie ich wartość to prawie 91 mln zł, z czego blisko 85 mln zł to właśnie środki z RPOWP.

Ambrela System sprzedana

cz pt, 26 lutego 2010 10:25

100 proc. udziałów łomżyńskiej firmy ochroniarskiej Ambrela System kupił Konsalnet. „W portfelu Konsalnetu znalazło się 2,5 tys. nowych klientów (w tym siedem jednostek wojskowych) i zbudowany przez Ambrelę rozległy system monitoringu obiektów handlowych i mieszkań” - poinformowała o transakcji Rzeczpospolita.

Cosmetics z Łomży będzie sprzedany

cz wt, 23 lutego 2010 10:28

Spółka Delko poinformowała o podpisaniu przedwstępnej umowę zakupu udziałów Cosmetics Sp. z o.o. w Łomży. To dystrybutor artykułów kosmetycznych i higienicznych we wschodniej i północnowschodniej Polsce.

Łomżyński MPWiK z certyfikatem etyki

Foto: Łomżyński MPWiK z certyfikatem etyki
cz wt, 01 grudnia 2009 23:52

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Łomży, jako jedyna firma z Polski, otrzymała w tym roku certyfikat potwierdzający stosowanie w praktyce działania zasad CSR ( ang. Corporate Social Responsibility) czyli społecznej odpowiedzialność biznesu. - To zewnętrzna i bezstronna ocena naszych działań – mówi, nie ukrywając radości, Gilbert Okulicz Kozaryn wiceprezes miejskiej spółki. Dodaje też, że za ten certyfikat MPWiK nic nie płacił.

Innowacja da miliony

Foto: Innowacja da miliony
cz pt, 09 października 2009 08:43

Kilkanaście milionów złotych bezzwrotnych dotacji na rozwój mają otrzymać małe i średnie przedsiębiorstwa z Łomży i najbliższej okolicy. Pieniądze na dotacje pochodzą z funduszy unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Właśnie ogłoszono listę rankingową projektów zgłoszonych do konkursu z poddziałania 1.4.2 i są na niej firmy z Łomży i regionu.

Własna firma? To takie proste!

cz cz, 08 października 2009 12:36

Prowadzenie własnej firmy jest za trudne? Zobacz ilu ludzi wokół Ciebie to robi, a wcale nie są przecież mądrzejsi! Na początek trzeba mieć pomysł, chcieć go zrealizować oraz wiedzieć „co”, „gdzie” i „jak”. - Teraz rozpoczęcie własnego biznesu jest prostsze niż przed kilkoma laty – mówi Marek Sierbiński. - Dzięki funduszom unijnym osoba decydująca się na wejście w biznes „know-how” ma za darmo, a może także otrzymać pieniądze na start - dodaje.

Przyjazny przedsiębiorcom...

cz pon, 29 czerwca 2009 14:06

Urząd Skarbowy w Łomży zostały po raz kolejny wyróżniony w krajowym finale ogólnopolskiego konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”. To już trzecie wyróżnienie łomżyńskiego fiskusa w konkursie organizowanym od siedmiu lat przez Business Centre Club z Ministerstwem Finansów. - Wyróżnienie to, jest wyrazem uznania przedsiębiorców zarówno dla jakości pracy urzędów, jak i kompetencji ich pracowników – podkreśla Radosław Hancewicz rzecznik prasowy Izby Skarbowej w Białymstoku.

Nowa „Galeria Stokrotka” sprzedana

Foto: Nowa „Galeria Stokrotka” sp...
cz śr, 17 czerwca 2009 08:01

Za ponad 27 mln sprzedano nową część Galerii Handlowej Stokrotka. Nabywcą jest fundusz ARKA BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości FIZ działający poprzez spółkę celową PK 7, czyli ta sama firma, która przed czterema laty kupiła wcześniej wybudowane dwie części tego centrum handlowego znajdującego się przy skrzyżowaniu Alei Piłsudskiego i ulicy Zawadzkiej w Łomży.

Business Women Roku 2000 pokieruje „Łomżą”

cz pt, 08 maja 2009 14:10

Zmiana na stanowisku Dyrektora Generalnego Royal Unibrew Polska. Posadę stracił Maciej Rybicki, a zyskała Beata Pawłowska. W 2000 roku, Business Center Club razem z magazynem Zwierciadło przyznał jej tytuł „Business Women Roku 2000”, a Businessman Magazine przyznał jest tytuł „Najbardziej wpływowa kobieta w Polsce”. Royal Unibrew Polska jest właścicielem łomżyńskiego browaru i marki piwa „Łomża”

Jedenasty prezes po raz trzeci

Foto: Jedenasty prezes po raz trzeci
cz śr, 06 maja 2009 06:25

Maciej Zajkowski po raz trzeci z rzędu został prezesem Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. We wtorek wieczorem wyboru takiego dokonali członkowie Izby podczas Walnego Zgromadzenia Sprawozdawczo – Wyborczego. Zajkowski, który pracami Izby kieruje od marca 2005 roku, był jedynym kandydatem na stanowisko Prezesa Rady i w wyborach bezpośrednich został wybrany jednomyślnie.

Szczęśliwa „siódemka”

Foto: Szczęśliwa „siódemka”
cz śr, 01 kwietnia 2009 07:28

Inwestycje za niemal 22 mln zł zrealizują, dzięki wsparciu z funduszy unijnych, mali i średni przedsiębiorcy z Łomży. Zarząd województwa podlaskiego zatwierdził do realizacji projekty zgłoszone do konkursu RPO na wsparcie inwestycyjne przedsiębiorstw w tej grupie. Siedem firm z Łomży łącznie otrzyma 8 mln 135 tys zł dofinansowania. W skali województwa podlaskiego dofinansowanie – ponad 60 mln zł – trafi do 62 firm. Wartość wszystkich projektów wyniesie w sumie ponad 148 milionów złotych. Jak podkreśla Jan Kwasowski, rzecznik prasowy marszałka województwa, dzięki temu powstanie 479 nowych miejsc pracy.

Miliony eurodofinansowania trafią do łomżyńskich firm

cz pt, 20 marca 2009 09:52

Trzy firmy z Łomży znalazły się w pierwszej szóstce listy rankingowej projektów składanych przez małe i średnie przedsiębiorstwa o dofinansowanie inwestycji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego. Najlepiej oceniany przez ekspertów projekt złożyła łomżyńska firma Uniglass produkująca szyby okienne. Na 5. miejscu listy rankingowej jest łomżyński producent okien firma Domel, a zaraz za nim „nasza” Drukarnia LIBRA-PRINT. Tylko te trzy firmy zaplanowały inwestycje na ponad 13 mln zł, i ubiegają się o ok. 5 mln zł dofinansowania z funduszy unijnych.

« · «« · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę