Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Piątnica coraz wyżej

cz pt, 17 maja 2013 14:52

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy pnie się w górę... Właśnie wskoczyła do trzeciej setki największych polskich firm sektora przemysłu, handlu i usług. Listę 500 od dwudziestu już lat przygotowuje redakcja POLITYKI. OSM Piątnica po raz pierwszy na niej pojawiła się w 2007 roku wówczas została sklasyfikowana na 472 miejscu. Na opublikowanej teraz liści największych 2012 roku jest już na 282 pozycji, a przed rokiem była 301.

Rząd zajmie się wreszcie łomżyńską podstrefą ekonomiczną

cz wt, 30 kwietnia 2013 13:53

Ministerstwo Gospodarki przekazało do konsultacji międzyresortowych projekt zmian rozporządzenia Rady Ministrów umożliwiającego poszerzenie Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o tereny w Łomży. Łomżyńska podstrefa SSSE ma liczyć ponad 8 hektarów w dwóch kompleksach na terenach położnych przy ul. Ciepłej, oraz Spokojnej i Akademickiej. Z uzasadnienia rozporządzenia wynika, że dzięki podstrefie, przy nakładach inwestycyjnych rzędu 41 mln zł i pomocy publicznej w granicach 25 mln zł do 2020 roku w Łomży może powstać 137 nowych miejsc pracy.

„Gepard Biznesu” z łomżyńskim rodowodem

cz śr, 10 kwietnia 2013 09:35

Wywodząca się z Łomży firma Instytut Szkoleń i Analiz Gospodarczych S.A. zajęła pierwsze miejsce wśród przedsiębiorstw edukacji, w ogólnopolskim konkursie „Gepardy Biznesu”. Celem Konkursu jest wyłonienie najdynamiczniej rozwijających się firm oraz banków spółdzielczych według wzrostu ich wartości rynkowej, liczonej metodą  porównania do spółek giełdowych.

Diamenty Forbesa

cz pt, 15 lutego 2013 09:01

AGROCENTRUM z Kolna znalazło się na 117 miejscu - najwyżej z firm z regionu - na najnowszej liście Diamentów Forbesa. Firma jako jedyna „nasza” jest też w grupie największych firm osiągających powyżej 250 mln zł obrotu rocznie. W drugiej kategorii od 50 do 250 mln PLN jest FARGOTEX z Łomży – sklasyfikowany na 216 miejscu w rankingu Forbesa.

W Europę idziemy... Spółka z Jedwabnego chce podbić rynki oknami z czterema szybami

cz cz, 14 lutego 2013 09:49

Spółka Sonarol z Jedwabnego opracowała i zaprezentowała najcieplejsze na rynku okna. Ośmiokomorowa rama przy zastosowaniu wkładek termicznych oraz czteroszybowego pakietu o szerokości blisko 5 cm z gazem kryptonem, pozwala stworzyć okna o jeszcze nie spotykanym na rynku współczynniku przenikania ciepła 0,59 W/m2K. Zaprezentowane po raz pierwszy podczas niedawnych Międzynarodowych Targach Poznańskich BUDMA 2013 okna wzbudziły prawdziwy podziw. - Pomimo, iż takie okna pojawią się w sprzedaży w drugim kwartale tego roku, to już na targach bardzo duża grupa obecnych i nowych kontrahentów z kraju i zagranicy zadeklarowała chęć ich dystrybucji – mówi Andrzej Baczewski z Sonarol-u.

Karnawał nowości z Center-Mebel w Łomży

mm cz, 31 stycznia 2013 09:04

150 producentów mebli, stolarzy i projektantów z osobami towarzyszącymi bawiło się przednio na wieczorze karnawałowym, który zorganizowała firma Center-Mebel z Łomży. Znany i ceniony dystrybutor płyt, obrzeży i okuć meblowych zaprosił swoich sprawdzonych kontrahentów na mistrzowskie pokazy tańca C.T.Group i Skrecz oraz na nietuzinkowy kabaret Formacja Chatelet. Pełni wrażeń artystycznych goście mogli poznać nowości renomowanych firm: Blum, Dollken, Rejs i Sevroll, delektować się pysznym winem z pierwszej profesjonalnej polskiej winnicy Adoria i wykwintnymi specjałami Restauracji Retro.

IQSERWIS otworzył Salon Netii w Łomży

mm cz, 17 stycznia 2013 09:27

Łomżyńska spółka IQSERWIS znana jest z tego, że świadczy nowoczesne usługi telekomunikacyjne, marketingowe i call centerowe. IQSERWIS niedawno świętował swoje pięciolecie, a jednym z prowadzonych przez spółkę projektów jest sprzedaż usług Netii, czyli taniego dostępu do telefonii, telewizji i Internetu klientom indywidualnym i biznesowym.

Na końcu atrakcyjności

cz pt, 14 grudnia 2012 11:30

Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową opublikował kolejny roczny raport atrakcyjności inwestycyjnej województw i podregionów Polski. Niestety – co nie powinno być zaskoczeniem – jesteśmy na samym końcu tabeli. I choć autorzy raportu podkreślają, że niska atrakcyjność inwestycyjna nie oznacza, że regiony nie mają szans na przyciągnięcie dużych inwestorów „szanse te są, ale mniejsze niż w innych” - zauważają.

Potencjalnie jesteśmy atrakcyjni, ale rzeczywiście nikt tego nie zauważa?

cz cz, 22 listopada 2012 10:58

Województwo podlaskie generalnie nie jest atrakcyjne dla inwestorów i to zarówno krajowych jak i zagranicznych to podstawowy wniosek z „Raportu atrakcyjności inwestycyjnej województw - 2012”. Raport na zlecenie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych wykonało Centrum Analiz Regionalnych i Lokalnych. Ale jednak nawet w regionach nieatrakcyjnych inwestycyjnie występują lokalizacje lokalne o wysokim poziomie atrakcyjności inwestycyjnej względem różnych sekcji gospodarczych - piszą autorzy opracowania i wśród kilkunastu potencjalnie atrakcyjny dla inwestycji w województwie wymieniają miasto Łomża i gminę Łomża.

Dobroplast dla Szwajcarów

cz cz, 08 listopada 2012 08:37

AFG Arbonia-Forster-Holding AG - szwajcarska grupa podpisała warunkową umowę kupna Dobroplastu - producenta okien z okolic Zambrowa. Wartość umowy ma nie być ujawniana. Finalizacja transakcji planowana jest na styczeń 2013 roku, bo na sprzedaż musi zgodzić się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. „Dzięki tej transakcji zyskujemy inwestora strategicznego i otrzymujemy dostęp do zaawansowanych technologii i międzynarodowej sieci dystrybucji. Po zakupie Dobroplastu grupa AFG awansuje na trzecią pozycję wśród europejskich producentów okien i drzwi” - podali właściciele Dobroplastu na stronie internetowej firmy.

400 mln zł w pół roku

cz śr, 17 października 2012 08:49

Mimo trudnej sytuacji w branży mleczarskiej, OSM Piątnica zakończyła pierwsze półrocze 2012 roku dobrymi wynikami finansowymi. Sprzedaż jej produktów osiągnęła 400 mln zł, czyli o 17,5% więcej niż w tym samym okresie przed rokiem. - W maju tego roku po raz pierwszy w historii firmy miesięczna sprzedaż produktów przekroczyła 70 mln zł - poinformował Tomasz Głasek, kierownik Działu Handlu OSM Piątnica.

Wysportowany pracownik to wartość dodana dla firmy

mm cz, 06 września 2012 09:23

O tym, że dobra kondycja fizyczna sprzyja lepszemu samopoczuciu i zwiększa codzienną wydajność nikogo nie trzeba przekonywać. W Polsce odsetek osób, które regularnie uprawiają sport wzrósł do poziomu 14%. Pakiety sportowe to jedno z najczęściej wybieranych przez pracowników świadczeń pozapłacowych, które poza aspektem fizycznym, wpływa również na kondycję psychiczną.

„Miodowe” „Perłą Rynku FMCG 2012”

cz pt, 15 czerwca 2012 10:01

Łomża Export Miodowe zostało wyróżnione w kategorii piwa w plebiscycie „Perły Rynku FMCG 2012” – szóstej edycji prestiżowego ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez miesięcznik „Wiadomości Handlowe”. W konkursie tym detaliści – właściciele i pracownicy sklepów z całej Polski – wskazują najlepsze nowości rynkowe poprzedniego roku. Wybierają produkty o największym według nich potencjale, atrakcyjne zarówno z punktu widzenia konsumentów jak i detalistów.

Łomżyński Pepees kupi zakład w Trzemesznie...?

cz wt, 05 czerwca 2012 16:08

Zarząd Przedsiębiorstwa Przemysłu Spożywczego „PEPEES” poinformował, że dziś spółka złożyła ofertę na nabycie od Skarbu Państwa pakietu 90,40% udziałów w Przedsiębiorstwie Przemysłu Ziemniaczanego „Trzemeszno”. Ile łomżyńska spółka jest gotowa zapłacić za ten zakład tego nie ujawniono.

Prezes Zajkowski po raz czwarty

cz cz, 24 maja 2012 13:24

Maciej Zajkowski ponownie został wybrany na prezesa Łomżyńskiej Izby Przemysłowo-Handlowej. Największą organizacją przedsiębiorców w mieście kieruje nieprzerwanie od 2005 roku. - Bardzo się cieszę, że będę mógł pracować dalej w nowym gronie Rady Izby – mówi Zajkowski. - Nasze spotkanie było też podsumowaniem ostatnich lat ŁIPH, z których w dużej mierze wyciągamy wnioski na przyszłość. Samorząd gospodarczy potrzebuje silnego głosu w budowaniu dobrych warunków dla rozwoju przedsiębiorczości – dodaje.

ŁFM ostatecznie upadła

cz pt, 18 maja 2012 08:15

Sąd Gospodarczy ogłosił upadłość likwidacyjną Łomżyńskiej Fabryki Mebli. Syndykiem masy upadłości spółki został Jacek Kondratowicz. To już drugie w ostatnim czasie postanowienie p likwidacji spółki. W kwietniu sąd zgodnie z wnioskiem zarządu spółki postanowił o ogłoszeniu upadłości z możliwością zawarcia układu z wierzycielami, teraz, także na wniosek tego samego zarządu sąd mienił to postanowieni na głoszenie upadłości obejmującej likwidację majątku upadłej Łomżyńskiej Fabryki Mebli.

Pepees inwestuje w biogaz…

cz cz, 17 maja 2012 20:07

Łomżyński Pepees nabył jedną czwartą część udziałów CHP Energia Sp.z o.o. To spółką z siedzibą we wsi Wojny Wawrzyńce pod Szepietowem. Podstawowym przedmiotem jej działalności jest produkcja energii elektrycznej i cieplnej z gazu pozyskiwanego w biogazowni.

Wiosenna promocja w salonie SUZUKI 20, 21 i 23 kwietnia.

mm cz, 19 kwietnia 2012 09:37

Wiosna zagościła u nas na dobre i z tej okazji chcieliśmy Państwa zaprosić 20, 21 i 23 kwietnia na wiosenne ceny w Suzuki. M plus W jako autoryzowany dealer i serwis Suzuki, posiada w swojej ofercie pełną gamę modeli tej marki. Większe rabaty są zarówno na auta miejskie, jak i 4x4.

W Pepees bez zmian

cz wt, 10 kwietnia 2012 22:40

Zwołane na wtorek Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Pepees S.A. najpierw odwołało wszystkich członków Rady Nadzorczej, po czym tych samych członków powołało na nową trzyletnią kadencję. Przewodniczącym RN spółki ponownie został Krzysztof Borkowski.

Pfleiderer Grajewo w zmowie?

cz śr, 04 kwietnia 2012 09:52

Postępowanie wszczęte przez Prezes UOKiK ma wyjaśnić czy producenci płyt wiórowych i pilśniowych zawarli porozumienie ograniczające konkurencję? Postępowanie antymonopolowe dotyczy porozumienia horyzontalnego jakie mieliby zawrzeć producenci płyt drewnopochodnych, spółkami: Kronospan Szczecinek, Kronospan Mielec, Pfleiderer Grajewo, Pfleiderer Prospan oraz Kronopol.

« · «« · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę