Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

„Gazele” w biznesie... i nie tylko

Ranking Gazele Biznesu — to zestawienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Od 2000 roku organizuje go Puls Biznesu, a opracowanie przygotowuje wywiadownia gospodarcza Coface Poland analizując dane finansowe firm za ostatnie trzy lata. Aby zostać Gazelą Biznesu firmy roku na rok muszą odnotowywać wzrost przychodów ze sprzedaży. Wśród tegorocznych „Gazel” jest kilkanaście firm z Łomży i regionu w tym i także ŁSM czyli Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

W bieżącej edycji podstawą były dane finansowe firm osiągnięte w latach 2011, 2012 i 2013.Wśród naszych „Gazel Biznesu” jest m.in.: „mała” ASTRA z 12,7 mln zł obrotu w 2013 roku,  sklasyfikowana na 2049 miejscu w kraju, dwa razy większy Zakład Usług Informatycznych NOVUM z obrotem w 2013 roku przekraczającym 27 mln zł (4143 miejsce), spółka Domel, której obroty w 2013 roku wynosiły blisko 42 mln zł (1612) oraz SONAROL z Jedwabnego (1699), z obrotami w 2013 roku rzędu niemal 118 mln zł.
Na liście Gazel po raz pierwszy pojawiła się Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa - na 4237 miejscu. ŁSM jest jedną z 98 spółdzielni mieszkaniowych w kraju i trzech w województwie podlaskim w tym zestawieniu.  
- W ocenianym przez twórców rankingu okresie 2011- 2013 Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa wypracowała z własnej działalności gospodarczej  - poza bezwynikową gospodarką mieszkaniową - zysk netto w wysokości 3.826.000 zł, z którego 2.200.000 zł przeznaczono na poprawę stanu technicznego budynków – podkreśla Jerzy Brodziuk Prezes ŁSM. - W okresie 15 lat, odkąd publikowany jest Ranking Gazel Biznesu, wyróżniono tylko pięć spółdzielni mieszkaniowych z województwa podlaskiego. Wcześniej spółdzielnie z Bielska Podlaskiego i Suwalską SM, a w tym roku Łomżyńską Spółdzielnię Mieszkaniową, Białostocką SM i SM Zachęta z Białegostoku. 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę