czwartek, 21 listopada 2019 napisz DONOS@
191119103851.png

Groźny wypadek za Konarzycami

Foto: Groźny wypadek za Konarzycami
cz pon, 07 października 2019 17:35

Co najmniej jedna osoba została ranna po wypadku do którego doszło na drodze Łomża – Śniadowo. Pomiędzy Konarzycami a Konopkami zderzyły się cztery samochody osobowe. Na miejscu pracują służby ratunkowe, a droga jest całkowicie zablokowana.

Dzikie wysypiska ciągle popularne

Foto: Dzikie wysypiska ciągle popularne
cz pon, 07 października 2019 16:01

Od kilku lat Polacy płacą tzw. podatek śmieciowy, aby gminy zabrał i zagospodarowały ich śmieci. Stawka podatku nie ma związku z ilością wytwarzanych śmieci i naliczana jest – w zależności od samorządu – na głowę mieszkańca, od gospodarstwa, powierzchni mieszkania, albo zużytej wody. Wprowadzając reformę śmieciową przekonywano, że skończy się z wyrzucaniem śmieci do lasów. Po kilku latach mieszkańcy za śmieci płaca krocie, a dzikie wysypiska nadal są „popularne” w Łomży i regionie.

Lokalny patriotyzm zobowiązuje

Foto: Lokalny patriotyzm zobowiązuje
cz pon, 07 października 2019 15:13

W niedzielę wybory parlamentarne. Wybierać będziemy posłów i senatora. Teoretycznie z Łomży moglibyśmy mieć nawet 14 posłów, bo kandydatów z miasta jest jeszcze więcej. Tyle tylko, że swoich chcą mieć także mieszkańcy Białegostoku, Suwałk, Bielska Podlaskiego, Sokółki, Wysokiego Mazowieckiego czy Grajewa. Oni na tych z Łomży nie muszą głosować. Teoretycznie w Łomży jest wystarczająco dużo wyborców, aby wybrać dwóch, a nawet trzech naszych posłów. Możliwe jest jednak, że po najbliższych wyborach nie będziemy mieli żadnego posła jeśli głosy łomżyniaków zostaną skutecznie rozbite.

Rozgrzewająca biomasa

Foto: Rozgrzewająca biomasa
cz pon, 07 października 2019 10:35

Nowy kocioł na biomasę w łomżyńskiej ciepłowni do miejskiego systemu grzewczego zostanie włączony prawdopodobnie dopiero na gwiazdkę. Niedługo później powinna wejść w życie nowa taryfa cieplna, czyli nowy cennik. W MPEC Łomża rozpoczęto prace nad uwzględnieniem w nim ciepła produkowanego ze spalania zrębki drzewnej. I choć z danych Urzędu Regulacji Energetyki wynika, że średnia cena ciepła z biomasy jest w Polsce wyższa niż ciepła z węgla, to prezes łomżyńskiej ciepłowni Radosław Żegalski zapewnia, że „obecnie koszt produkcji energii z biomasy jest zdecydowanie niższy od produkcji ciepła z węgla”. Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy Łomży mogą liczyć na obniżkę ceny ciepła.

Wreszcie ruszyła przebudowa remizy OSP w Jedwabnem

Foto: Wreszcie ruszyła przebudowa remizy OSP w Jedwabnem
mm pt, 04 października 2019 19:13

Stanisław Matyjek jest gotów na dźwięk syreny z dachu remizy strażackiej lub na wieść smsa nieść pomoc o każdej porze dnia i nocy. Od około 30 lat jest gotów pomagać, zarówno wtedy, gdy trzeba jechać do pożaru albo wypadku drogowego, jak i wtedy, gdy trzeba zdjąć kota z dachu lub uwolnić psa spomiędzy prętów ogrodzenia... Przez wszystkie te lata obecny komendant Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedwabnem ze smutkiem patrzył z kolegami, których służy w OSP piętnastu, jak marnie wygląda garaż ich „remizy”. Nieotynkowany, parterowy relikt PRL-u, że prywatne domy wyglądają lepiej. Ale jeszcze w tym roku ma to się zmienić po rozbudowie i remoncie za ponad 396 tysięcy zł. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, na Mikołajki 2019 strażacy ochotnicy dostaną ekstra prezent

Naród polski zjednoczony z flagą o długości 2 300 m

Foto: Naród polski zjednoczony z flagą o długości 2 3...
cz pt, 04 października 2019 16:57

Łomżynianka Sylwia Załuska ma 30 lat i wielką ambicję, by uszyć najdłuższą w ponad 1000-letniej historii państwa polskiego flagę narodową. Zawodowa krawcowa zaczęła tworzyć swe wiekopomne dzieło w Zakładzie Aktywności Zawodowej Argenta w Łomży, gdzie pracują niepełnosprawni, lecz włączyła też do współpracy Pracownię Krawiecką Ana Tailor z Warszawy oraz Dom Dziecka Tęcza w Katowicach. Premiera rozwinięcia flagi nastąpi 11. listopada na Marszu Niepodległości. Oprócz pobicia rekordu Polski w długości biało-czerwonej, inicjatorka ma misję: miłość ponad podziałami.

Nastoletni bandyta

Foto: Nastoletni bandyta
cz pt, 04 października 2019 16:05

Zaatakował 55-letnią kobietę, przewrócił ją, siłą zabrał jej podręczny bagaż z pieniędzmi oraz wartościowymi przedmiotami i uciekł. Intensywna praca śledczych pozwoliła na ustalenie tożsamości i miejsca jego pobytu. Bandytą okazał się 19-latek. Sąd już zdecydował, że najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. dokonał zaboru mienia w postaci pieniędzy w kwocie 2900 zł, telefonu komórkowego Samsung, pieczęci oraz dokumentów,

„ChodziMY o życie”

Foto: „ChodziMY o życie”
cz pt, 04 października 2019 15:20

Około 50 osób mieszkańców Chojnach Młodych i Starych zablokowało drogę krajową nr 61 Łomża – Ostrołęka. Mieszkańcy po godzinie 13. wyszli na jezdnię drogi krajowej, tuż obok jej skrzyżowania z drogami powiatowymi prowadzącymi do Nowogrodu i Śniadowa. Skrzyżowania nie zablokowali choć protest dotycz żądania jego przebudowy. - Chcemy po prostu bezpiecznego życia, żeby nasze dzieci mogły przechodzić, a wszyscy przejeżdżać przez to skrzyżowanie normalnie. Żeby nie trzeba było mieć oczu dookoła głowy za każdym razem – mówiła Renata Romanik, sołtys Starych Chojn i organizatorka protestu. Przebiega on bardzo spokojnie. Po kwadransie blokady drogi protestujący schodzą z jezdni i przepuszczają samochody. Tych na drodze Łomża – Ostrołęka jest wyjątkowo mało, bo policjanci w tych miastach informują kierowców o utrudnieniach i kierują samochody na objazdy.

Ruszyła akcja „ARiMR wspiera dzieci” dla organizacji pozarządowych - stowarzyszeń i fundacji

Foto: Ruszyła akcja „ARiMR wspiera dzieci” dla organi...
cz pt, 04 października 2019 12:23

Jak informuje Dyrektor Podlaskiego Oddziału Regionalnego ARiMR - Wiesław Tadeusz Grzymała w dniu 3 października br., Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła akcję skierowaną dla do organizacji pozarządowych (stowarzyszeń i fundacji), prowadzących zorganizowane zajęcia dla dzieci na obszarach wiejskich i wiejsko-miejskich. Akcja przeprowadzana jest na okoliczność przypadającego w tym roku jubileuszu 25-lecia istnienia ARiMR. Do wygrania jest 5 zestawów edukacyjnych o wartości ok. 1000zł każdy.

Wypadek w Nowogrodzie

Foto: Wypadek w Nowogrodzie
cz pt, 04 października 2019 11:10

Dwie osoby trafiły do szpitala po wypadku w Nowogrodzie. Na skrzyżowaniu ulic Łomżyńskiej i 11 Listopada, w samym centrum miasteczka, tuż przy szkole podstawowej, samochód osobowy zderzył się z ciężarówką.

Białoruska biomasa jedzie do Łomży, litewski kocioł jeszcze nie jest gotowy

Foto: Białoruska biomasa jedzie do Łomży, litewski ko...
cz pt, 04 października 2019 09:21

Opóźnia się budowa kotła na biomasę w miejskiej ciepłowni w Łomży. Zgodnie z umową odbiór nowego kotła powinien odbyć się do 11 października, ale jak przyznają władze MPEC „obecny stan zaawansowania budowy wskazuje, że termin ten zostanie przekroczony”. Rozruchy próbne zbudowanego przez Litwinów kotła powinny odbyć się ok. 30 października. Tymczasem do Łomży zaczęły docierać pierwsze dostawy zrębki. Droższa jedzie z... Białorusi.

Dziś blokada drogi Łomża - Ostrołęka

cz pt, 04 października 2019 08:41

Od godziny 13. do 16. mogą być utrudnienia w ruchu na drodze pomiędzy Łomżą a Ostrołęką. W Chojnach Młodych skrzyżowanie drogi krajowej nr 61 z drogami powiatowymi zablokować mają mieszkańcy, którzy domagają się jego przebudowy. To jedno z bardziej niebezpiecznych miejsc w regionie. Według danych policyjnych na nim i w najbliższej jego okolicy tylko w tym roku doszło do jednego wypadku śmiertelnego i trzech kolizji. Choć potrzebę przebudowy widzą także drogowcy zlecenia na prace nie ma bo... po wybudowaniu Via Baltica rządzący chcą, aby droga Łomża – Ostrołęka stała się drogą wojewódzką.

1% dla psiaków z „Arki”

Foto: 1% dla psiaków z „Arki”
cz pt, 04 października 2019 08:13

Ponad 50 tysięcy złotych z odpisu 1% podatku dochodowego za rok 2018 otrzymało Łomżyńskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Drugi raz z rzędu jest to kwota przekraczająca 50 tysięcy, a wpłaty wpływają z całej Polski, chociaż najwięcej jest ich z Łomży. – Taka suma to dla nas ogromny zastrzyk finansowy – mówi Bożena Jarząbek, kierownik schroniska „Arka”. – Dzięki tym wpłatom mamy dodatkowe środki, które możemy przeznaczyć na postawienie nowych boksów oraz naprawy i remonty, dokupić coś, na co inaczej pewnie by zabrakło pieniędzy – dziękujemy bardzo. Pieniądze są przeznaczane na nowe inwestycje i bieżące remonty w prowadzonym przez ŁTOnZ schronisku dla bezdomnych psów „Arka”, przejściowym domu dla ponad 170 zwierząt.

Zmiana władzy w ZDP

cz cz, 03 października 2019 16:05

Zarząd Powiatu Łomżyńskiego odwołał najpierw „za porozumieniem stron”, a kilka dni później w trybie natychmiastowym „z winy pracownika” dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych. Obowiązki kierownika jednostki pełni teraz Starosta Łomżyński Lech Szabłowski. Zapewnia, że realizacja inwestycji drogowych dofinansowanych z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych nie jest zagrożona, a nowy dyrektor ZDP ma być mniej więcej za miesiąc.

50 lat Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży

Foto: 50 lat Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji ...
cz cz, 03 października 2019 15:15

- Jak zaczynałem pracę, łomżyńska komunikacja była bardzo biedna: baza w tak opłakanym stanie, że nie miała nawet nawierzchni utwardzonej na placu, wszędzie błoto, glina, grząsko... - wspomina na 50-leciu MPK Krzysztof Prusiński, 63-letni dyspozytor z 45-letnim stażem w „czerwoniakach”. Jubileusz półwiecza Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży, połączony z wręczaniem odznak, zgromadził w Kinie Millenium około 200 ludzi: pracowników obecnych i emerytowanych; dopisali goście z wszystkich instytucji miejskich, przedstawiciele miasta, starostwa i województwa podlaskiego, posłowie, Komisja Promocji Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej, prezes Dorota Kacprzyk. Wszyscy byli zachwyceni i gratulowali dyrektorowi MPK Januszowi Nowakowskiemu.

Syn Ziemi Łomżyńskiej będzie beatyfikowany

Foto: Syn Ziemi Łomżyńskiej będzie beatyfikowany
cz cz, 03 października 2019 12:19

„Właśnie tutaj, w Łomży, kształtowało się moje powołanie kapłańskie” - mówił Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński. Ojciec Święty Franciszek zatwierdził dziś, 3 października 2019 roku, dekret o beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego. - Wkrótce, być może w ciągu najbliższych tygodni, można spodziewać się komunikatu Stolicy Apostolskiej, w którym zostanie podana data beatyfikacji oraz jej miejsce – podaje Biuro Prasowe Episkopatu Polski.

Samotni płacą więcej, aby inni płacili mniej

Foto: Samotni płacą więcej, aby inni płacili mniej
cz cz, 03 października 2019 11:32

Wdowa mieszkającą samotnie w 45-metrowy mieszkaniu pożaliła się władzom miasta na horrendalnie wysokie opłaty za śmieci i „niesprawiedliwy społecznie” system rozdziału kosztów gospodarki śmieciowej, który „uderza w starych samotnych ludzi”. W imieniu prezydenta odpowiedział wiceprezydent Andrzej Garlicki. Z rozbrajającą szczerością podaje, że „przyjęty w Łomży model naliczania opłat od gospodarstwa domowego jest szczególnie korzystny dla dużych rodzin, gdzie stawka nie rośnie wraz z ilością osób - nie ma znaczenia czy rodzina liczy 2 czy np. 10 osób.”

118 km/h przez wieś

cz cz, 03 października 2019 08:48

Nowa Kubra to wieś położona pomiędzy Przytułami a Radziłowem. W domach zbudowanych wzdłuż dzisiejszej drogi wojewódzkiej nr 668 mieszka niespełna 150 osób. Mieszkańcy skarżą się, że kierowcy jadący przez wieś za nic mają ograniczenia prędkości i wielu z nich pędzi tu z prędkością pod 100 km/h. Teraz policjanci potwierdzają te zgłoszenia i wyłapują tu prawdziwych piratów drogowych.

Nasze Słoneczko czuwa nad Klubem Seniora w Pniewie

Foto: Nasze Słoneczko czuwa nad Klubem Seniora w Pniewie
cz cz, 03 października 2019 08:07

Sołtys Pniewa Wojciech Korwek wchodzi raźno do GOK-u, który stoi na terenie dworu dziedziców: Jerzego i Marii Jabłońskich. - Ich syn Janusz był u nas z wykładem, książkę o rodzinnym dworze i Pniewie napisał – opowiada z uśmiechem 41-letni rolnik, 5. rok sprawujący ważną funkcję we wsi. Ale dzisiaj nie on będzie bohaterem 2-godzinnego spotkania w budynku z remizą OSP i biblioteką, tylko Klub Seniora. Około 30 pań i panów z lekką siwizną na skroniach uczestniczyło w spotkaniu rocznicowym z gośćmi Klubu Seniora, mówiącego głosem swego reprezentanta Zygmunta Grzanki: - Jesteśmy wdzięczni władzom gminy Łomża za okazane zainteresowanie. Zostaliśmy dostrzeżeni...

Groźny wypadek w Konarzycach

Foto: Groźny wypadek w Konarzycach
cz cz, 03 października 2019 06:23

Dwie ciężarówki zderzyły się przed świtem w Konarzycach na drodze wojewódzkiej nr 677. Siła uderzenia była tak duża, że od jednej z nich oderwała się kabina. Na szczęście kierowcy wyszli z tego bez szwanku.

« · «« · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę