Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 12 lipca 2020 napisz DONOS@

Młody rolnik 2020 – dla kogo 150 tys. zł wsparcia?

Foto: Młody rolnik 2020 – dla kogo 150 tys. zł wsparcia?
cz wt, 02 czerwca 2020 08:41

W ubiegłym roku w województwie podlaskim zostało złożonych 541 wniosków, a 479 z nich wniosków przeszło pozytywną rekomendację. Młodzi rolnicy ponownie mogą ubiegać się o premie w wysokości 150 tys. zł. Od jutra wnioski będą przyjmowały oddziały regionalne ARiMR.

Wandale w Parku kamer się nie boją

Foto: Wandale w Parku kamer się nie boją
cz wt, 02 czerwca 2020 08:10

Na blisko 5 tysięcy złotych oszacowano koszty prac naprawczych 5 lamp w niecce fontanny w Parku Jana Pawła II. Te zostały zniszczone przez wandali w połowie listopada. Nie udało się ustalić sprawców zniszczenia. Według danych Urzędu Miejskiej w Parku stwierdzono już kilkadziesiąt aktów wandalizmu i to pomimo zamontowanych tu kamer monitoringu miejskiego.

Sterty śmieci chamów wyrosły nad Łomżyczką

Foto: Sterty śmieci chamów wyrosły nad Łomżyczką
mm pon, 01 czerwca 2020 19:55

Mieszkańcy dużych miast zazdroszczą Łomży przepięknego otoczenia zielenią z trawami na łąkach i krzewami, i drzewami w Dolinie Narwi. Niektórym z łomżyniaków starczy kilka minut, a czasami kilkanaście, żeby z miasta pełnego domów, betonu, asfaltu, ulic i smrodzących spaliną samochodów wydostać się na dziewicze tereny bezkresnych pulw: łąk w pobliżu Lasku Jednaczewskiego, rzeczki Łomżyczki i meandrującej zakolami rzeki Narew... Zdarza się jednak, że piękno naturalne, czystość środowiska i harmonia przyrody nic nie mówią chamom. Prostacy wywieźli śmieci nad Łomżyczkę.

Pudełko z narkotykami

cz pon, 01 czerwca 2020 16:37

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Piątnicy, w trakcie interwencji, ujawnili narkotyki. Środki odurzające, o łącznej wadze 23 gramów, znajdowały się w pudełku, które 35-latek miał w podręcznej torbie.

W zdrowym ciele Dziecka - zdrowy duch Dziecka

Foto: W zdrowym ciele Dziecka  -  zdrowy duch Dziecka
cz pon, 01 czerwca 2020 15:53

- Aby dziecko było zdrowe, trzeba dobrze zacząć: mama powinna być zadbana, przygotowana, bez infekcji, podobnie jak tata, który powinien być zdrowy, żeby przekazać dobry materiał genetyczny – dzieli się poradami na Dzień Dziecka 2020 doświadczona neonatolog dr Bożena Florczyk, której największym marzeniem z dzieciństwa w Kolnie był rower - dostała go w prezencie na I Komunię. Ceniona psycholog z Łomży Małgorzata Rytel przypomina rodzicom, że wychowywać dziecko to znaczy kochać i wymagać, towarzyszyć i pocieszać. Rozpieszczać to zadanie dla babć i dziadków.

Kości były w ziemi z Łomży

Foto: Kości były w ziemi z Łomży
cz pon, 01 czerwca 2020 14:03

Kości, które znaleziono na jednej z działek w Starej Łomży przy Szosie trafiły tu z prac ziemnych wykonywanych w okolicy Starego Rynku w Łomży – wynika z ustaleń śledczych. - Część z tych kości znaleziony na działce w Starej Łomży przy Szosie to kości ludzkie, a część zwierzęce – mówi prokurator Małgorzata Kosiorek-Soboń, zastępca Prokuratora Rejonowego w Łomży podkreślając, że ludzkie kości prawdopodobnie pochodzą z czasów II wojny światowej.

Procesji Bożego Ciała ulicami Łomży nie będzie?

Foto: Procesji Bożego Ciała ulicami Łomży nie będzie?
cz pon, 01 czerwca 2020 07:44

W tym roku w związku z pandemią koronawirusa ma nie być w Łomży tradycyjnych, prowadzących ulicami miasta procesji Bożego Ciała. Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski zarządził, aby procesje Bożego Ciała na terenie Diecezji Łomżyńskiej zorganizować tylko na terenie przykościelnym. - Powyższe zarządzenie może ulec zmianie – zaznacza biskup wskazując, że w najbliższych dniach spodziewane jest wydanie nowych, precyzyjnych norm uwarunkowanych bieżącą sytuacją epidemiologiczną w kraju.

Nowa polityka śmieciowa

Foto: Nowa polityka śmieciowa
cz pon, 01 czerwca 2020 06:51

Od dziś w Łomży zaczyna obowiązywać nowa polityka śmieciowa. Zmieniają się zasady opłat tzw. podatku śmieciowego. Teraz opłata wnoszona jest od osoby, a nie gospodarstwa jak były przez ostatnie lata. Dla zdecydowanej większości mieszkańców oznacza podwyżki. W skrajnym przypadku może ona wynieść nawet 300%

Wypadek motocyklistki

Foto: Wypadek motocyklistki
mm nie, 31 maja 2020 20:29

Kilka minut po 19. na drodze wojewódzkiej 677 między Śniadowem a Tyszkami doszło do zderzenia motocyklistki z samochodem osobowym. Kierującą motocyklem ranną przewieziono do szpitala.

„Samochodów na osiedlu ciągle przybywa, a drzew – nie”

Foto: „Samochodów na osiedlu ciągle przybywa, a drzew...
mm pt, 29 maja 2020 18:42

Wstęgi żółtego piachu i hałdy na ulicach są nie tylko elementem pejzażu starówki w Łomży, gdzie na Rządowej, Giełczyńskiej i 3 Maja rządzą drogowcy, a na Starym Rynku archeolodzy. Rozległe i gruntowne remonty ulic odbywają się również na ulicy Partyzantów i Stanisława Małachowskiego (1736 – 1809), marszałka Sejmu Czteroletniego i sygnatariusza Konstytucji 1791. - Drzewa są nam potrzebne do życia: produkują tlen do oddychania ludziom i zwierzętom – mówi Ewa Szabłowska, mieszkanka bloku przy Małachowskiego, która wyszła z córką, tatą i pieskiem na spacer. Drogowcy wkopali się głęboko w ziemię przy kilkudziesięcioletnich lipach i podcięli korzenie tuż przy pniach.

Technik usług kosmetycznych - co warto wiedzieć o tym zawodzie?

Foto: Technik usług kosmetycznych - co warto wiedzieć...
JJS pt, 29 maja 2020 13:00

Rozwój branży kosmetycznej trwa od kilku lat i nic nie wskazuje na to, że sytuacja ta miałaby ulec zmianie. Wzrost sprzedaży kosmetyków oraz usług gwarantuje jej wysoką pozycję nie tylko na rynku krajowym, ale również zagranicznym. Osoby z odpowiednimi kompetencjami mogą zatem szukać zatrudnienia zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii Europejskiej. Zapotrzebowanie na usługi kosmetyczne wzrasta z roku na rok, na co wpływ ma dążenie do nienagannego wyglądu oraz kult idealnego ciała, rozpowszechniany za pośrednictwem mediów masowych. To wielka szansa na rozwój nie tylko dla pracowników branży, ale także osób, które planują rozpoczęcie nauki w szkołach kosmetycznych.

Przedłużanie włosów doczepkami clip in — jak zagęścić i przedłużyć włosy bez wizyty u fryzjera?

Foto: Przedłużanie włosów doczepkami clip in — jak za...
JJS pt, 29 maja 2020 12:49

Doczepki clip in to skuteczny sposób na nadanie fryzurze długości i objętości, bez wizyty w salonie fryzjerskim. Na czym polega przedłużanie clip in? Jak założyć doczepy i ile kosztują? Podpowiadamy.

Biskup odwołał dyspensę od udziału w niedzielnych Mszach Świętych

Foto: Biskup odwołał dyspensę od udziału w niedzielny...
cz pt, 29 maja 2020 12:48

Od soboty rząd wycofuje wprowadzone wcześniej limity osób w sklepach na targowiska, ale także kościołach. W związku z tym Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski odwołał swój marcowy dekret udzielający dyspens wszystkim wiernym z diecezji od udziału w niedzielnych Mszach Świętych. - W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem – czytamy dzisiejszym dekrecie biskupa Stepnowskiego.

Stylowa koszula męska na wesele nie musi być biała. Oto hity 2020 roku

Foto: Stylowa koszula męska na wesele nie musi być bi...
JJS pt, 29 maja 2020 12:40

Chociaż nadal wielu panów woli wybierać bezpieczne i sprawdzone rozwiązania w kwestii ubioru, to powoli do mody męskiej wchodzą też mniej tradycyjne trendy. Szczególną okazją do eksperymentowania ze stylizacjami może być wesele. Zobacz, jak wybrać koszulę, aby wyglądać oryginalnie, a jednocześnie z klasą.

Łapali piratów na 61

Foto: Łapali piratów na 61
cz pt, 29 maja 2020 12:22

Dwa zatrzymane dokumenty prawa jazdy i 35 ujawnionych przypadków przekroczenia prędkości – to wynik wczorajszej akcji policjantów na krajowej 61. Policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Łomży, przy wsparciu funkcjonariuszy z wojewódzkiej grupy SPEED, sprawdzali czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Wyeliminowali dilerów

Foto: Wyeliminowali dilerów
cz pt, 29 maja 2020 07:49

Zambrowscy policjanci, tylko od początku maja, zabezpieczyli ponad 1,7 kg amfetaminy, prawie 1 kg marihuany i blisko 240 tabletek ekstazy. W związku z posiadaniem środków odurzających zatrzymano 12 mężczyzn. Najstarszy z nich ma 32 lata, a najmłodszy tylko 15. Ostatnio w ręce policji wpadło trzech większych dilerów, którzy decyzją sądu już trafili do tymczasowego aresztu.

Wójt odznaczona

Foto: Wójt odznaczona
cz cz, 28 maja 2020 14:02

Elżbieta Parzych, Wójt Gminy Zbójna znalazła się w gronie kilkunastu samorządowców z całej Polski, którzy zostali uhonorowani orderami i odznaczeniami przyznanymi przez Prezydenta Polski Andrzeja Dudę z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. - Jestem z tego dumna, że ktoś docenił moją pracę – mówił wójt Zbójnej, która Srebrny Krzyż Zasługi odbierała podczas uroczystości zorganizowanej w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Okradają sklepy

cz cz, 28 maja 2020 11:11

Coraz częściej policjanci informują o ujęciu sklepowych złodziei. Kilka dni temu złapali 26-letniego mieszkańca miasta, który przez niemal trzy miesiące ze sklepów kradł alkohol oraz artykuły spożywcze i przemysłowe. Teraz informują o zatrzymaniu 44-latka, który wyszedł ze sklepu z wózkiem pełnym zakupów, nie płacąc za towar, oraz 27-latka, który kradł loteryjne zdrapki.

Szlabanu już nie ma, znowu będzie parking

Foto: Szlabanu już nie ma, znowu będzie parking
cz cz, 28 maja 2020 10:48

Po latach zamknięcia Skarb Państwa wykupił prywatne grunty parkingu dawnego Urzędu Wojewódzkiego w Łomży. Parkin od strony ul. Zawadzkiej w połowie 2014 r. odzyskali spadkobiercy byłego właściciela prawa do działek. Już wtedy zwrócili się do władz Łomży o uregulowanie sytuacji - albo wykup ziemi, albo ustalenie opłaty dzierżawnej. Po niemal półtorarocznych rozmowach, które nie przyniosły efektu, postanowili wyegzekwować prawa do swojej własności. Na wjeździe na parking ustawiono szlaban...

Radni swoje pieniądze obronili, dla urzędników już nie starczyło

Foto: Radni swoje pieniądze obronili, dla urzędników ...
cz cz, 28 maja 2020 08:40

- Nie chce się tego komentować. Ręce mi już dawno opadły – tak mówi jeden z wieloletnich miejskich urzędników, który od nas dowiedział się, że w tym roku nie będzie wypłaconych w Urzędzie Miejskim obligatoryjnych nagród z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego. Okazuje się, że pieniądze na nagrody dla miejskich urzędników zjadł koronawirus. Szczęśliwie w „dniu samorządowca” radnym miejskim udało się obronić przed nim swoje diety.

« · «« · 7 · 8 · 9 · 10 · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę