Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Dlaczego Zalewski kłamie?

                        Szanowni Państwo!            W wyniku kłamstw, jakie rozpowszechnia Szczepan Zalewski, dotarła do Was informacja jakobym hamował uruchomienie żwirowni na terenie Mątwicy. Nic bardziej fałszywego! Jestem zagorzałym zwolennikiem eksploatowania przez gminę żwirowni, z której żwir mógłby być używany do remontów dróg gminnych i powiatowych, oraz przynosić znaczne dochody.          Pokazywane przez Zalewskiego moje pismo dotyczyło nielegalnego poboru żwiru z wysypiska śmieci i prywatnej jego działki w Nowogrodzie. Postąpiłem tak, aby zmusić burmistrza do przestrzegania prawa.          Cała jego kadencja napiętnowana była kłamstwami (o czym pisałem w swoich „Informatorach”) i myśli, że nadal może tą metodą zdobyć posłuch wśród wyborców.          Ze swej strony zapewniam Państwa, że stawiam sobie za punkt honoru udowodnić Zalewskiemu, iż drogę w Mątwicy można wybudować przy udziale funduszy UE zgodnie ze sztuką budowlaną, a nie byle co i byle jak. Proszę Państwa o zaufanie i rozwagę w głosowaniu.    

                                                                                        Maciej Estkowski

                                 Burmistrz wezwał Senatora na pomoc.

Odbyło się ostatnie spotkanie przedwyborcze burmistrza Zalewskiego. Jak w każdym z dotychczasowych spotkań z wyborcami burmistrz Zalewski w pierwszej części pokazał zebranym prezentację ilustrującą Jego dokonania w Nowogrodzie. Trwało to ponad 2 godz. Znudzeni słuchacze opuszczali salę zwłaszcza, że znaczna część pokazywanych slajdów dotyczyła rzeczy nieprawdziwych. Gdy pokaz się skończył, wszedł brat, Senator Ludwik Zalewski, kandydat na prezydenta miasta Łomży. W tymże momencie jeden z uczestników spotkania Pan Edward Chętnik zadał burmistrzowi pytania:

  1. Ile zostało złożonych projektów dotyczących wykorzystania środków unijnych i czy gmina pozyskała z tych środków jakieś pieniądze.
  2. Czy żwirownia o którą chodzi w piśmie pokazywanym na slajdzie znajduje się w Mątwicy, czy jest prywatną żwirownią Pana burmistrza.
 

Odpowiedzi były niejasne, ale wszystkim wiadomo, że żadnych pieniędzy burmistrz Zalewski nie sprowadził do Nowogrodu. Zdenerwował się natomiast bardzo, gdy Pan Chętnik spytał go o żwirownię – prosił, żeby pan burmistrz  przeczytał pismo, które pokazywał na przeźroczach. W tym momencie na pytającego rzucił się Pan Senator (czy to szkoła senacka?) i żona burmistrza. Senator mówił że to on odpowie. Zdenerwowany Sz. Zalewski odpowiedział, że pisma nie odczyta i chodzi o prywatną żwirownię .W ten sposób dowiedzieliśmy się, że oczernianie Pana M. Estkowskiego, iż zahamował wydobywanie żwiru ze żwirowni gminnej okazało się fałszywe. Zresztą, na ten zarzut Pan Estkowski odpowiedział w piśmie skierowanym do wszystkich mieszkańców. Warto przy okazji powiedzieć, że w dniu dzisiejszym rozpoczęto sypanie piachu na drogę w Mątwicy, rozpoczęto renowację drogi żwirowej w Kuninie, a wczoraj wyrównano drogę w Balikach. Ile to kosztuje, nikt o tym się nie dowie, ale są to koszty przedwyborczej kampanii burmistrza Zalewskiego.

                                                                                                          Napoleon Fortini

Głos Nowogrodzki
śr, 08 listopada 2006 12:40
Data ostatniej edycji: so, 11 listopada 2006 07:47:15

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę